3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

llllucka
20. dub 2009

Zany:je to i na normální mazání a super je to na ty suchý místečka.Normálně to nekoupíš,protože se to dělá.Já to právě už doma neměla,když se mi malej osypal,ale Dr. mi to hnedka napsala.Na ty postižený místa pak zinková mast.Ta nám taky hnedka zabere,Malej byl osypanej pod krkem,když byl ještě úplně malej a za 2 dny to byo dole.

zany
20. dub 2009

Lucko - díky 🙂 Snad si na to ve čtvrtek v poradně vzpomenu 😀 😝

evikk
20. dub 2009

Ahoj holky,teda nemam cas docitat,tak se omlouvam,co je noveho?My uz jsme se zbavily toho spurtu konecne,ale malej se mi v noci porad budi,kazdou hodinu,uz jsem zoufala a nevyspana.Jinak uz se krasne zvedame do sedu,dela velky pokroky cvalik jeden,jo a posleni tyden nechce dudlika,nevite cim to je?Vzdycky si ho bral a ted ho proste neda do pusy ☹ ,je to skoda,protoze ho pekne uspaval a uklidnoval

evikk
20. dub 2009

A k tomu jeceni,nas malej posledni tyden taky jeci 😀

nency
20. dub 2009

evik
jak se malý zvedá do sedu? To se ti zvedá úplně sám, nebo ho držíš za ručičky?
To že se ti v noci budí, z toho si nic nedělej, nejsi sama, my jsme také vzhůru
dost často.Jinak je super, že jste překonali ten spurt a vydrželi jste, nám
se to bohužel nepovedlo. 🙂

paulinka80
20. dub 2009

holky ja nejak nestiham...jdu vas nejdriv docist 😉

nency
20. dub 2009

holky, když dostalo vaše mimčo první Hexu, mělo už zcela zahojené TBC? Danča už to má vylouplý, ale má tam
pořád červený flek. Na kalmetizaci nám řekli, že za 14 dní, což uplynulo, měli bysme jít ve čtvrtek, ale má tam
ještě červený flíček. 🙂

evikk
20. dub 2009

nency:drzim ho za rucicky 😉 ,ja vim,ale v noci mi vzdycky vydrzel 3-4hodky spinkat a ted se budi po hodine, 😒 !Nevydrzeli jste se spurtem,jakto?No ja uz jsem silela,malej byl co hodinu u prsa,ale dneska uz vydrzel jako vzdycky 2-3hodkyu,uz me pekne bolely prsa,tak si aspon trosku odpocinou 😀

nency
20. dub 2009

evikk
já už myslela, že se ti zvedá úplně sám. 😉 Já když Danču držím za ručičky, tak už se mi zvedá do sedu také,
ale musím jí pomoct a za ty ručičky trošku přitáhnout. 🙂
No nám plný kojení bohužel nevydrželo, Danča jak rostla a chtěla pořád víc a víc, tak já měla mlíčka stále
stejně, možná že ještě méně. Takže přikřmujem. 🙂

evikk
20. dub 2009

ne ne ,sam se jeste nezveda,ja jsem to spatne asi napsala,jsem rada,ze se uz pritahuje za rucicky do sedu,vsichni tady uz to skoro umely a my porad nic a najednou ze dne na den mu to slo 😉 .To nevadi,ze prikrmujete,hlavne,ze jste spokojeni 😉

zany
20. dub 2009

Evik - super, že je spurt za vámi 🙂 S nocí nevím... Možná je to zvyk 😒

Eli se také přitahuje a pak je blažená, že se jí to povedlo, ale zase jí vracím zpět. Na sezení má ještě čas 🙂
Dneska jsme zase trénovali přetáčení a ona to pak ke konci vzdá 😝 No ale však ona na to přijde 😵

evikk
20. dub 2009

zany:taky si myslim,ze jde o zvyk,tak nevim,jak ho to odnaucit ☹ !Vsak ona na to prijde,me se malej pretocil jednou na brisko a ted mu to zase nejde a pretaci se jen na bok,tak nevim,asi to byla jen nahoda

miskastehlikova
autor
20. dub 2009

Ahojky holky,
no mám teda hodičku vás dočíst🙂...
Zany:no když vypila 75ml,tak asi moc spokojená nebyla!!!tak teďka už to bude jen lepší!!!
Ani my přes den nedělala scény u kojení,takže jsme obě úplně ok!!!
Nency:já jsem HA koupila jen pro jistotu,docela jsem se bála,aby náhodou nějaká alergie nebyla!Jo,chouťově je lehce nahořklejší,ale Viv vypadala spokojeně🙂 a to je hlavní!!!

K tomu přitahování-taky přitahuji že ji přitáhnu a položím,ale moc dlouho jí to nebaví...Spíš se snaží zvedat sama hlavičku a část zádíček z podlžky,ale stejně to končí řevem!

zany
20. dub 2009

Miško - já to myslela, tak, že když se dotáhla UM, tak byla spokojená a v bříšku měla jako v pokojíčku 😵

Jdu do pelechu, tak dobrou a klidnou noc 😵

paulinka80
21. dub 2009

ahojky, vcera jsem vas docetla a pak jsem nestihla uz nic napsat, protoze se ozvala elinka no a dneska uz nevim na co jsem chtela reagovat 😒

misko - super, ze jste s Viv zase obe spokojene, to je nejdulezitejsi 😉

zany - taky trenujeme pretaceni, musim ji jeste dost pomahat, snazi se ale no a nakonci taky nevi jak vyndat rucicku....oni na to ale holky nase prijdou 😉

nency - nam jeste hexu dr nedala...musime cekat jeste mesic, jizvicku na raminku ma cervenou a kdyz na to sahnu tak vitim jako takovou malou boulicku....

rymes - jojo sedavala jsem na kurzu skoro hned vedle Oliny, svet je malej...ja kdyz jsem koukla na tvoje fotky, tak jsem te hned poznala. A co s Pavlinkou, to se nejak vidate? Ona ma Simonku, jestli si to dobre pamatuju, ze jo? jak se holky maji...jestli mas teda info....

evik - Elinka taky obcas nechce dudlika...ted si tam moc rada cpe rucicky, ale pri usinani ho mit musi, to si zadudla a hned zavira oci....

no jinak u nas noc zase jako obvykle, buzeni po dvou hodinach a rano vstavacka kolem sedmy...nemohla jsem vubec otevrit oci, jak jsem byla unavena....no holky a ted jsem do sebe nacpala pul tabulky cokolady, fuuuj jsem to ale prase 😠

tak prima den, ja jdu neco delat a po obede vyrazime na prochajdu, je tam zase krasne....

evikk
21. dub 2009

paulinka:my jsme byli taky vzhuru kazdy dve hodiny,jsem mrtva,ted malej spinka cely dopoledne,pekne to dohani.O cokolade mi ani nemluv,ja si davam denne jednu tabulku,nikdy jsem tak cokoladu nejedla,jak ted,kdyz kojim 😖

zany
21. dub 2009

Ahoj holky,

my jsme měli celkem klidnou noc 🙂 Eli byla vzhůru jednou před třetí hodinou a pak jsme kojili v 7 🙂
Dopoledne spala přes hodinu, tak jsme byli jen chvilku venku, protože pak jsem musela dodělat oběd a Honzík pofrčí spát 🙂

Holky, o čokoládě mi ani nemluvte! Mám pocit, že je to mor! Jenže když já nějak neumím odolat! 😀 🙄

evaviki
21. dub 2009

Ahojky, mozem sa k vam pridat? Nejaky cas vas uz obcas citam, ale bola som teraz 10 dni prec, tak sa zapajam az teraz.. Mam cca rovnako stare babo, o dva dni bude mat styri mesiace.. Hlavicku sam moc nepritahuje, ale ked ho taham do sedu, tak ju vacsinou drzi..
Niektora z vas tusim byva vo Vrsoviciach, ze? Ja tiez, tak by sme mohli vyrazit na prechadzku spolu..

llllucka
21. dub 2009

eva:já už sem taky nepatřím.Můj malej už má 4,5 měsíce.Prostě jsme od založení tématu zestárli.

holky,my jsme dneska byli na té chirurgii s těma nehtama.naštěstí to dopadlo dobře a za 3 měsíce jdeme na kontrolu.Ale prdelku jsem měla úzkou.Dítě od mojí kamarádky totiž nakoec s tímhle muselo na plastiku.

zzuzca
21. dub 2009

ahoj holky, ja vas tiez teda obcas citam 😅 ked sa zakladala tema bola pre nas aktualna .... teraz mame 3 mesiace 3 tyzdne. Cvicime vojtovku na posilovanie brusnych svalov, maly sa teda zatial vobec nepretaca, ziadne naznaky 😒 ale nerobim z toho vedu. vsak on na to pride a dufam ze skoro 🙂 chcem sa opytat k tomu sedu, to ked vam mimi lezi na zadech chytite ho za rucky a tahate do sedu? 😲 lebo to sa myslim nema, no ale nie som si ista no.... mozno ked uz udrzi hlavicku uz to nie je nebezpecne. takze takto sa moze trenovat?

evakiki- my byvame na novodvorskej, no nie je to do vrsovic blizko, ale ani daleko... myslim ze odtialto nam tam ide priamo bus...

a inak obligatne, prajem vam vsetkym zdrave spokojne mimis 😵

susane81
21. dub 2009

Ahoj holky. Taky se k vám přidám, pokud můžu. Až teď jsem vás objevila, i když už máte starší dítka, máte více zkušeností pro nás 3 měsíční maminky 😀

susane81
21. dub 2009

Čtu si vás pozpátku a zjistila jsem, že nejenom my slintáme a cpeme ručičky do pusinky 😀 A taky nejenom my občas ječíme jak na lesy 😀 . Hned jsem klidnější 🙂 .Akorát piškot se ještě nepřetáčí a nesahá po hračkách, ale asi máme trošku času ne?

Jinak my už nekojíme, 6 tt jsme kojily, pak dokrmovaly stříkačkou a pak odstříkávaly na další jídlo, celkem 1,5 hodiny a za 1,5 hodiny opět nanovo. Bylo to děsně náročné, tak po šestinedělí jsem vynechala kojení a jen krmila už láhví a odstříkávala a po 2 měsících jen nutrilon. Nám se nevedlo už z porodnice, císař, žádné mlíko 10 dní, přisát se nechtěla, ani por. asistentka s tím nic nesvedla, kojících čajů denně snad hektoliry, homeopatika na podporu kojení, různé drinky, apod., max. odsátého 100 ml a ke konci to už bylo 10 ml a vypila 130, takže konec. Malá mi spinká celou noc, občas se vzbudí 1x za noc, takže jsem já vyspaná (né že bych si neuměla představit ještě více 😀) a prcek najezený. Cítila jsem se hrozně, že nekojím, to je to sprofanované kojení, v Sama doma: kojit a kojit, musí to jít 😝 a teď už mi to neva. Taky to trvalo měsíc, než jsem se s tím smířila 😎

miskastehlikova
autor
21. dub 2009

Ahojky holky,
tak my měli opět krásnou noc🙂takže začínám být veselejší a mít víc energie🙂
Dneska jsem byly na vyšehradě z holkama z koníka a moooc super.Viv ukázala torchu histerku,ale dobrý jinak🙂
Vítám evakiki,zzuzca a susane81!!!
susane81: tak to závidím,že spíš celou noc,to já nezažila nikdy,teda dřícv se budila malá jen 1,ale co je větší takje vzhůru víc...Ale zvykám si na to a říkám si že lepší to asi nebude.Ale občas mě potěší,když spíme třeba do 8hod.🙂
Holky,Viv se zanítil palec na noze!!!!Vrýpnul se jí nehet pod kůži a šíleně to hnisá a já jí to můžu max.vymačkávat,protože nůžkama do toho nípat nechci!
slyšela jsem že je na to mast.Nevíte jak se jmenuje?

leonik
21. dub 2009

Ahojky, můžu se k vám taky přidat? Mám doma taky 3 měsíčního chlapečka 🙂
miskastehlikova: malej měl už při narození zanícené palečky na obou nožkách. Měl ty palečky úplně červené, muselo ho to dost bolet. Na radu Dr. jsme střídali Betadine mast s Framykoinem a do týdne měl prstíky zhojené. Tak to vyzkoušej 😉 Nůžkama radši ne, mohla by se jí tam dostat nějaká infekce 😒

zzuzca
21. dub 2009

miska, ten zraz na vysehrade uz bol? 😲 jeeej, to sme asi presvihli ?? ☹ alebo to bol nejaky iny? sluninka organizuje zraz na 13.5. tak tam sme sa hlasili 😎 a myslim ze aj ty..

miskastehlikova
autor
21. dub 2009

Ahojky leonik,
no já jí dneska jen vymačkala ten hnísek.Nůžkama bych se toho ani nedotkla.to bych se mooooc bála!
Děkuji za typ🙂
Zzuzca:ne ne ten srazík ještě nebyl,my se sešli jen 3 co už známe osobně tady z koníka!!!ten 13.5.platí!!!!:-)

zany
21. dub 2009

No je pravda, že jsme jaksi zestárly, ale to nevadí 😉

Vítám nově příchozí 🙂

Zzuzca - no to přitahování by se úplně do sedu nemělo, ale myslím, že občas to snad neuškodí 😉
A proč cvičíte Vojtovku? 😕

Susane - máš pravdu! Všude mluví o kojení a jak se pak mají cítit mamky co bohužel kojit nemohou? 😖 Myslím, že na UM není nic špatného 🙂 Když mlíčko není, tak holt není!

zzuzca
21. dub 2009

miska, ahaaa, a je ze som uz nieco premeskala 🙂 ten vysehrad je super na kocikovanie, ze? a tak celkovo je to proste super miesto!

zany, cvicime len jeden cvik na brusne svaly. maly ma vraj diastazu, to som pred tym pocula len ze mavaju mamky po porode ked sa im nedaju dokopy brusne svaly a maju to v strede akoby pretrhnute, da sa to zistit prehmatom, resp. ked sa pritiahnu nohy k telu, mas nad pupkom taky akoby kanalik volny. A tam by prave mali byt tie svaly... no tak u nas to ma jakubko ☹ ale chce to len cas podla mna, uz pekne dviha nohy a tym si svaly pekne precvicuje. Len dneska to flakam dievcata 😒 cvicili sme len raz... no zajtra uz musime standardne 3x! zase si ale vsimam ze na brusku ked pasie, uplne ma hlavku natocenu doprava, akoby vahu tela sustredil len na jednu stranu ... :((( no dufam ze sa rychlo zrovna frajer jeden 😉

susane, suhlasim so zany, urcite si urobila vsetko co si mohla pre malu. Niekedy to holt nejde a treba sa zariadit inak. mala urcite prospieva a bude tak isto spokojne babatko ako kazde ine..

llllucka
21. dub 2009

Miško:ta mastička se jmenuje bactraban (nebo tak nějak) a je jen na předpis.

paulinka80
21. dub 2009

ahojky, taky vitam nove maminy 🙂

evaviki - ja jsem z Vrsovic, tak se sejit klidne muzeme 😉 porad tady po okoli bloudim sama a tak ve dvou to bude urcite prijemnejsi 🙂

susane - me se Elinka taky nepretaci a nesaha po hrackach...ale za posledni dny dela pokroky, kdyz ji dam nejakou hracku do ruky (nejlip nejakej krouzek) tak si ho vezme a drzi ho....a taky zacala jecet jak na lesy 😀

jak jste psaly o tech nehtikach...tak u nas je to boj, nemuzu ji je poradne ostrihat, porad se mi mele a kdyz to delam kdyz spi, tak se mi vzbudi...ani na nohach mi to poradne nejde a hlavne se bojim, ze ji strihnu...nemate nekdo nejakej tip, jak na ty nase mrnousky?