3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

leonik
23. dub 2009

tak u nás už je taky klid. Dneska byl zase prokňouranej den 🙄 V 7 jsme šli koupat a pak malej řval a nebyl k utišení. Vždycky už se večer těším až padne půl devátá a jako když utne, přestane řvát a spí 🙂

zuza užijte si svatbu, my jdeme v červnu na svatbu. Už se těším 🙂

miskastehlikova
autor
23. dub 2009

nency:tak to je dobře že to zvládá takhle vesele🙂!buď ráda,určo je to lepší nže kdyby měla teplotu!
koukám doma veselo🙂!!!

leonik
23. dub 2009

miska: na tvorbu mléka je dobrá mrkev, prý i kompotovaný ananas a v malé dávce černé pivo 😉 Říkala nám to Dr.když jsem byla na kurzu o kojení. A musím říct že mám tu mrkev vyzkoušenou, a fakt to pomáhá 😉 Dělám si mrkvovo-jablečný salát.

zany
23. dub 2009

Teda vy jste toho nakecaly...
Nestíhám vás ani dočíst... Dneska jsme měli hektickej den... Byli jsme s Eli na vítání občánků, pak ještě na druhé hexavakcíně 🙂 Eliška byla statečná a plakala jen trošku ke konci, když už se jí zdálo, že to trvá dlouho 😝 A naše aktuální váha je 6,94 kg 😵

miskastehlikova
autor
23. dub 2009

Ahojky zany,
máte krásnou váhu!!!A jaké bylo vítání??

miculinka1
23. dub 2009

Ahoj všem
Luci 81: psala jsi, že bys nebudila prcka na kojení, ale já mám strach, abych nepřišla o mléko. S mím prvním cipískem jsem ho nebudila, protožeod porodnice spal celou noc a přišla jsem o mléko už ve 2.5 měsíci ☹ Š malinkou bych to chtěla zvládnout, alespoň do půl roka.
Jinak očkovní jsme podstoupili v úterý a naštěstí to šmoulinka zvládla taky bez teplotky. 🙂 Vážíme 7,25 kg. a měříme 63.5 cm.

zany
23. dub 2009

Vložila jsem fotky 🙂

Miško - bylo to fajn...

Zkusím vás dočíst o víkendu nebo zítra, ale zítra to bude zase hektický. Po obědě musím do Plzně, aby nám spravili nožní brzdu 😉

miskastehlikova
autor
23. dub 2009

zany:hezké fotečky!!!Elinka je princezna

evaviki
23. dub 2009

Misko, mne maly tiez bezne vypije 50ml. Radsej uz nevazim pri kojeni, len obcas skontrolujem, ci pribera.. A kojim dost vela, dnes napr. 11 krat a k tomu dostal pred spanim dokrm.. Takze bojujeme. 😖 Ale neboj, 50ml pri kazdom kojeni je pekne, to mas takmer polovicu davky, takze ziadny stres. :-'

llllucka
24. dub 2009

Nazdárek holky,my měli taky včera náročnej den.Buď jsem si hrála s malým nebo jsem uklízela po malování.Ale stihla jsem to.Dneska odjíždíme na vkend ke kamarádce do Prahy,tak muísm zbalit,ale moc se těším.

Miculinka:já nikdy v noci nebudila a mlíka mám pořád dost.Přišlo mi divný budit dítě,i když mi to každej říkal.Kdyby chtěl,tak se vzbudí.Mám odsávačku,takže je to v pohodě.Před spaním jsem to vždycky max. odsála a i tak jsem ze začátku musela odsávat i v noci.A teď je to O.K.Mám přesně tolik,kolik potřebuje a odsávačku používám jen minimálně.Ale klidně ho buď pokud chceš.určitě to není blbě.Já jen byla ráda,že se vyspím.I když kolikrát by bylo lepší,kdyby se napil,jak mě bolela prsa.

Míšo:děláš to určotě dobře.Nakoj a doplň UM.Ale dokud máš mlíčko,tak koj,byla by to škoda.

andilek1
24. dub 2009

Dobre rano holky,dneska tam je krasne,ale zima..Njeka se nemuzeme zbavit kasliku dostal Mucosolvan ,ale doktorka to napsala spatne ze se ma podavat 3x de nne po 0,5ml,,a to neni ani kapicka,tak mu davam 5ml,,on sstejne pulku ma venku protoze to cele nespolkne,,doufam,ze to bude lespi po vikendu.
🙂

leonik
24. dub 2009

Ahoj, u nás je taky hezky 🙂 Malej je dneska vyjímečně celkem v klidu, jindy už by vyřvával, tak snad to nezakřiknu 😅
andilek: není to nějak moc těch 5ml? My dávali malýmu kapky na kašel a byla to vždycky max.kávová lžička 🙂

Mně taky Dr.říkala ať malého v noci budím, ale nechávám ho spát.

llllucka
24. dub 2009

andilek:mucosolvanu se má dávat 2,5ml 2x denně.je to v návodu😉

andilek1
24. dub 2009

lllucka: dobra,budu mu davat 2.5ml,ale kamaradka ma taky syna a dava mu 5ml,to je jedno,ja doktorce vynadam 🙂 🙂 doktorka nam napsala prave to 3xdenne,,tak nevim.vim,ze v navodu to je tak..pak mas nekomu verit...Vy ho pouzivate??pomaha vam?ZA jak dlouho se vyleci kasel? A jak dlouho se to smi pouzivat?

leonik: asi je to mmoc,ale nevim no,budu mu davat2,5ml,uviidime,

Luk pekne spinka a ja varim,bramborovou kasi s obalovanym file..mnam.tesim se na to..skoda,ze nemuze ten muj malej chlapik 😉

elisovabarbora
24. dub 2009

mam tiez 3 m Sebasianka a je uplne ini ako bol moj prvi .Najhorsie je to porovnavat s inimi detmi .Kazde mimi ma svoj postup vo vyvoji .A rezim je tiez otom istom .Sebastian ma od navratu z porodnice rovnaky .Sam si nastavil spanie aj krmenie vnoci sa zobudi len raz . Do poludnia spi len po hodke.Po poludni zas spi tak 5 hodin ale to sa obcas meni podla toho ci ho boli brusko.Inac obliekam radsej lahsie a kedtak mam po ruke deku.Ak mu je teplo budi sa.Zhraciek ma rad len tie s tvarov napr. klauna na ktoreho sa usmieva a vydava zvuky.

luci81
24. dub 2009

zany:moc hezký fotky,jsi rychlík,že už jsi stihla přidat z vítání
zzuzca:já jsem taky nakrátko,ale to je myslím ůplně jedno.Ráda bych si na to padání něco koupila,ale radši bych něco,co už někomu pomohlo,abych nemusela testovat hodně výrobků,určitě to nebude nic levnýho a taky se to nepozná za tejden.
Ještě k buzení na kojení,musím zaťukat,mlíčko zatím mám,pokud po probuzení papá a pak v pohodě usne,tak je to asi o.k.,já myslela,aby se prcek ,,nerozhodil,,protože spánek je taky důležitej
holky,mějte se hezky a užívejte sluníčka

miskastehlikova
autor
24. dub 2009

Ahojky holky,
tak jsme doma z náběru a malá byla moc statečná!!!Ani neplakala!a teďka mi spinká
v noci mi vypila 100ml sunaru a spinkala do 3:25 a pak v 6 vztávala,jako obvykle.ALe já se nádherně vyspala 😀 !!!
U nás je od rána hezky,takže užíváme sluníčka.Ikdyž máme protivnou návštěvu☹
Andilek1:Lllucka má pravdu s tím dávkováním!To ti doktorka musela nějak poplést!
Holky,já dneska nevařím🙂,včera navařil přítel🙂

andilek1
24. dub 2009

misko..ty se mas!To ja mam skoro hotovo. tak to ji vnadam,doktorka jedna,ono totiz kdyz nam davala mucosolvan tak zasrktla mucosolvan pro dospěli,musela jsem ji volat jestli se nespletla,taky ze jo,ze.....tak se spletla i s tim no nejradeji ybch ji zavolala,ale prdim na to,,ZA jak dlouho se ten kasel vyleci?

miskastehlikova
autor
24. dub 2009

andilek1:s kašlem zkušenosti nemáme.Ale cca.týden myslím!!!No,mucoslovan pro dospělí,to teda hooodně spletla! 😲

andilek1
24. dub 2009

miska:me povidej,pry se prehlidla,,to beru no,stat se to muze,ale aby me dala davkovani 0,5ml,,,tak jsem lukymu dala 5,ale kdz rikate ze to je moc tak 2,5ml,budu davat,,,
jak se jinak mas?Uz je to dobry?Vivi spinka a,pritel vari,,to si to umi nekdo zaridit 😉

miskastehlikova
autor
24. dub 2009

andilek1:jj,ale to je jen vyjímečný stav protože je u nás na návštěvě jeho máma!!!Po obědě se vrací,přijela včera a dneska jela za býv.mužem do nemocnice.budu ji tady mít do neděle☹!!!
Vivuška je ok,ale stejně jsem se rozhodla už dokrmovat a kdo ví,třeba to tak bude i fungovat🙂
A co u tebe?Co malej???zlobí? 😎

andilek1
24. dub 2009

Miska:Zlobi? ten nevi co to je. Je strasne hodnej, akorad to mame obraceny,ze se vyspi a po vyspani dostane papu,takze musime tak hodinu pockat aby mohl na brisko.rano jsem zkousela nejdriv hrat potom papu a spat,ale ne,ne,,,rozciloval se...mel hladik....ale to neva,halvne ze je spokojenej,,akorad me trapi ten kaslik ☹ ☹
prijde me,ze to neni kasel jako kasel,ale proste neco ze sebe taha,,no nic,snad to brzy odejde 🙂
S tou tchyni ti to nezavidim,ja svou moc nemusim,takze byt tu cely vikend,tak se zcvoknu!

miskastehlikova
autor
24. dub 2009

andilek:tak to je mooooc obře,že je hodnej!!!To moje malá je poslední dobou takovej ďáblík!!!Pořád musíme být spolu,jinak je zle🙂...Aele i tak je moje zaltíčko jediný!!!
S tím kašlem,to máte teda trápení!Skus zahít na krční,nosní pokud se ti to nezdá!Ono radši pro jistotu.
Držím palečky ať je to co nejdřív za vámi!!!
já jí vyloženě nemám ráda!Ale co nadělám.Než se vůli tomu pohdat s přítelem,tak to vydržím!

miskastehlikova
autor
24. dub 2009

Holky,co jste Pražandy🙂.co udělat nějaký srazík??? 😀

andilek1
24. dub 2009

Miska:Tak to Luky je taky na me zavislej 🙂 🙂 ale me to neva,spis naopak.
Tak to ti nezavidim,,musis to prezit,nic jinyho ti nezbyde 🙂 🙂

nency
24. dub 2009

Ahoj holky!
Tak Danča včera usnula až ve 21.30, ale spinkala až do 7.15 hod., v noci se vzbudila jenom 1x, takže to
očkování jí skoro prospělo. 😀 Zatím je ok, teplotu nemá, tak snad už ani nedostane.
míšo
tak to je super, že máte odběr za sebou. My když jsme na něm byly, tak Danča řvala jak o život.
To s tou tchyní ti teda nezávidím, mít jí doma přes noc, to je dost hrozné, to by u nás jen tak neprošlo.
Tak snad to nějak vydržíš, ale na tvém místě, bych to příteli řekla, že nejseš z ní nějak nadšená, protože
si myslím, že na prvním místě by jsi měla být ty a Vivka. 🙂

andilek
to máš teda doktorku, to se sekla docela dost. Na tvém místě bych jí zavolala a znovu se jí na to zeptala.
Není možné, že ti to napsali špatně v lékárně? To se mi totiž jednou také stalo.
Venku začíná být hezky, tak myslím že se toho kašle brzo zbavíte. 😉

zany
fotečky jsou moc hezké!
🙂
zany

nency
24. dub 2009

zany
fotečky z vítání občánků jsou super, Eli je fešanda. 🙂

andilek1
24. dub 2009

nency:neni to mozne,dala mi takovy letacek s mucosolvanama a tam napsla 0.5ml 3x denne...a na opacne strane zakrizkovala mucosolvan pro dospele 🙂 🙂 ale neboj amme junior a uvidime...

nency
24. dub 2009

míšo
s tím srazem by to byl dobrý nápad, ale každá jsme myslím z jiného konce Prahy. Já jsem třeba z Dejvic,
někdo myslím psal, že je z Vršovic. Jak jsi psala, že jste měli sraz na Vyšehradě, tak tam je to sice hezké,
ale třeba pro mě dost daleko. Já zatím všude chodím pěšky a MHD jsem zatím s malou vůbec nejela.
Když totiž spustí, tak to by jsme zůstaly v tom autobuse asi samy. 😀

andilek
je fakt, že i mudra je jenom člověk a spléct se může každý, akorát u něčeho to pak je velký průšvih.
Když se jí to stalo jenom jednou, tak to jde, ale kdyby to bylo častěji, tak to bych jí asi vyměnila za jinou.
🙂

miskastehlikova
autor
24. dub 2009

ahoj holky,
tak my se za chviličku chystáme do vany🙂!Malá je dneska jako vyměněná-prostě zlatíčko!!!
nency:ono se to sním blbě řeší,je to jeho matka...
Já jsem z Prahy-východ..kus za čakovicema,ale pro mě není problém kamkoliv dojet 😀