3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

andilek1
24. dub 2009

miska: taky se chystame do vanicky, vymenena? Proc myslis?Myslis,ze jako je napapana, tak proto? Treba ji to fakt chybelo,no nic,halvne ze je to zlaticko, Luky odpoledne moc nespal,tak doufam,ze se v noci nebude moc budit,on kdyz moc nespi odpoledne tak se budi i v noci...Snad bude vstavat az v pet,,jako vzdy..
Ja bohuzl z Prahy nejsem,ted bydlim kousek od Jicina,takze si to holky uzijte 🙂 🙂

leonik
24. dub 2009

tak my máme dneska dítě taky jako vyměněné 🙂 je dneska nějak nezvykle hodný 😅
Taky bych se k vám přidala s tím srazem, ale bohužel to mám dost daleko 🙂

miskastehlikova
autor
24. dub 2009

tak malá spinká,usnula před chviličkou,ale po hodně dlouhé době sama!bez mojí asistence!
Andilek:nevím jestli to bude tím papáním,ale prostě byla dneska moooc hodná.Nedělala mi scény,ani se mi nevztekala🙂Prostě hodná holka🙂...Tak pokud ti malej spinká celou noc a vztává až v 5 tak je to super!!!

andilek1
24. dub 2009

MIska:to jo spinka,pred chvili usnul,obcas se probudi,ale dam mu dudu a spinka dal..az do tech 5.
Jakpak usnula?Sama? byla v postylce?JInak je moooc sikovna 😲

miskastehlikova
autor
24. dub 2009

andilek:ona usíná na gauči a později jí dávám do postýlky.usnula sama,byla dost utahaná,pře odpoledne spala jen hodinku!
to máš nejhodnější dítě co znám 😀

andilek1
24. dub 2009

miska:je to takovej spac muj,rano spal 3hodinky a odpoledne toho taky moc nenaspal,tak usnul,,
to me Luky usina v naruci,ale to neva,vsichni rikaji,ze nemam davat na ostatni,ze je rozmazlenej nebo tak,ale na to,ze je s mamou a to je pro nej to nejlepsi 🙂

miskastehlikova
autor
24. dub 2009

andilek:já si myslím,že tohle záleží jen a jen na tobě jak ho uspáváš!já takhle Viv nikdy neuspávala,ale min.týden mi na rukou usnula a jejjjeeee,bylo to hezké🙂🙂🙂.
ta to buď fakt ráda,mě malá vtává kolem 6hod.,potom do 9-10 je vzhůru.Pak spí do 12-12:30,potom usne kolem 15.ALe někdy usne odpoledne jen na 30min.a pak spinká až po koupání

andilek1
24. dub 2009

miska:A ty ji krmis v noci? treba ti dneska bude spinkat jako vcera,,to bys byla rada,ze? hlavne ze jsou spokojeny!!je to krasny,me to povidej,,,no jo no,pujdu koukat na telku,a spat, preju peknou noc a at mala spinka dlouho

miskastehlikova
autor
24. dub 2009

andilek:no,dřív jsem v noci krmila 5-6krát,od neděle jen 1-2krát!tak taky doufám,že jí to vydrží co nejdýl!!!
Jj,papa a pěknou noc 😉

nency
24. dub 2009

Danča spinká už od půl osmé, takže super. Mohla by až do rána. 🙂 Po tom očkování je nějaká hodná, vůbec
neplatí to co mi říkala mudra, že může být nevrlá. Tak jsem ráda, protože jsem z toho měla strach, aby
neměla nějakou reakci. Manža odvezl Kájinu na chatu k babičce, tak to jsem ráda, pokud bude Danča chrnět,
tak budeme mít pohodičku. 🙂

míšo
to jsem ani nevěděla, že jsi z Čakovic. Já jsem za svobodna bydlela v Kobylisých, to je do Čakovic kousek.
A ty jezdíš MHD nebo autem? Já jezdím na procházky na Babu nebo do Stromovky. Ale to by bylo pro
tebe asi dost daleko. 🙂
To je teď pohodička, když je Vivka spokojená a hezky spinká, viď. Já jsem taky štěstím bez sebe, když
se Danča na mě směje a je spokojená. 🙂

miskastehlikova
autor
24. dub 2009

Nency,bydlím za čakovicema v hovorčovicích...řidičák nemám takže jezdím MHD,ale Viv už je zvyklá🙂!!!Do stromovky to má relativně kousek...půl hodinky asi tak🙂
To je moc dobře,že to Danča takhle zvládla,je to prostě holka šikovná!!!Tak držím palečky aby ti spinkala celou noc🙂ať se pořádně vyspíš!!!
Jj,jsem nadšená a ona je konečně taky v pohodičce🙂

paulinka80
24. dub 2009

ahojky holky, jen v rychlosti nakukuju, co jste zase napovidaly 😀
Miska ja jsem z Vrsovic, MHD jsem taky jeste nejela,vsude chodim s Eli pesky a nebo nas vozi manza autem. Mam z toho cestovani MHD tak nejak strach,ani nevim ale proc. No v pondeli jestli to vyjde, tak mam sraz s jednou holcinou z konika a to cestovat MHD budu muset....taky bych se s vama rada sesla, kdyby se neco planovalo 😉

Dneska Eli usnula v sedm jako vzdycky,ale probudila se uz ve 20:45..jindy je to az tak kolem 22:30, takze jsem nakojila a uz zase pekne chrupka...

holky tak klidnou noc vam i mimiskum 😉

miskastehlikova
autor
24. dub 2009

Paulinko:no Vršovice jsou ode mě hodně daleko...Já s malou jezdím MHD od dvou měsíců a už si zvykla,akorát v metru se vždycky budí...
No,určitě se nějak domluvíme a sejdeme se tak,aby to všem vyhovovalo🙂
Tak přeji klidnou noc!Mě ještě malá spinká,tak čekám kdy se vzbudí...

nency
24. dub 2009

míšo
tak na tu Stromovku by jsme se někdy domluvit mohly. Třeba se k nám ještě někdo přidá. 🙂
Zatím pa, dobrou a klidnou noc. Musím se také věnovat manžovi. 🙂

miskastehlikova
autor
24. dub 2009

jj,
Papa a dobrou!!!

grenadinka
25. dub 2009

kedy sa vasim drobcom zafarbili ocka do niakej urcitej farby? 😒
mne ked sa narodila mala tak mala ocka sive, ale do teraz ich ma sive ako zabka 😲
niak mi to nevadi , len ma zaujima ci sa to este spravi a ak ano tak kedy asi. 🙂

miskastehlikova
autor
25. dub 2009

grenadinka:podle mě je to individuální!Ale mojí malou jakoprvní zaujala červená barva.Ale to až po 3 měsíci!Jinak předtím dlouho nic,to jen tak jezdila očkama a pozorovala!

Ahojky,tak jsme měli další vzornou noc!Hlad přišel ve 3:31, a v 6 vztávačka🙂,ale vyjímečně to malá už hodinu a půl dospává🙂!!!Takže jsem spokojená!Dokonce se vzbudila v těch 6tak jsem jí dala spousty hraček a do 7:20 si hrála a ani mě nebudila!!!takže je prostě moje zlatíčko!!!Protože tohle se nám ještě nikdy nepodařilo,aby maminku nechala spinkat🙂!!!
Dneska odpolko plánujeme dlouhou prochajdu a pak jdeme s tchýní do restaurace,umanula si že jí máme pozvat🙂

Holky,co řpikrmujete(hlavně nency),jaký dáváš poměr???Já totiž nedávám 7odm.-210vody(za 1. To Viv nevypije,za 2. mě přijde že by pak nechtěla moje mlíko),tak já dávám 4odm.-120ml...Nevadí to ničemu???
Díky

leonik
25. dub 2009

ahojky, jdu jen nakouknout a tady to stejně dneska moc nežije 😀My měli zase klidnou noc, ale u nás jsou noci zatím pořád klidné, tak snad to tak zůstane 😅 Dneska uklízím, peču a vařím. Zítra máme vítání občánků, tak chystám už dneska abych měla zítra klid 🙂

grenadinka: náš malý má očka světle modrá, ale myslím že se očka dobarvují do půl roku. Dcera měla oči tmavě modré když se narodila, a nakonec je má hnědé po tatínkovi 😉

andilek1
25. dub 2009

MIska:Ahojda,co delala Viv,po jdle,jak mela malo?ja mam pocit,ze dneska se me u toho porad rozciluje u toho kojeni....

miskastehlikova
autor
25. dub 2009

Ahojky holky,
tak dnešek byl docela fajn,až na tchýni!Opět buzarace!Ale co...už jen zítra a mám klid!
Malá byla dneska hodná,odpoledne spala jen hodinku a tak se asi dospí pořádně v noci(doufám)!

Andilek1:Ahojky,mě se Viv odtrhávala,vztekala,o 2-4minutách se zapříčila,dostala histerák a vůbec se už nechtěla přisát!!A bylo po kojení!!!Ale mě to dělala cca.14-21dní!

llllucka
25. dub 2009

andilek:počítej na ten kašel tak týden.A napsala vám fenistil?
U nás to bylo tak,že jsme ai tden bali ten mucosolvan a hodně se to zlepšilo,ale pořád trochu kašlal,tak nm naopak Dr. řekla,ať ho vysadím a dávám častěji ten fenistil a pak už nezakašlal.Asi ho to nakonec nutilo kašlat,i když už nepotřeboval.

nency
25. dub 2009

míšo
já dávám Nutrilon, tam je dávkování po 30 ml /1 odměrka, takže se to dá v pohodě dávkovat.
Já dávám také 120 ml vody a 4 odměrky. Ale já dávám Nutrilon se Sunarem zkušenost nemám.
U toho dávkování je důležité dávat přesně podle výrobce, protože když uděláš mlíčko moc silné,
tak to mimču škodí na ledviny a když moc slabé, tak by zase mělo hlad. U toho Sunaru bych
musela vidět celé dávkování jak píše výrobce, abych ti neporadila špatně. Také dávej pozor jak
dáváš vodu, tak abys měla přesně, musíš si dát lahvičku na stůl a sehnout se, aby ses dívala
na odměrnou čáru v úrovni očí. Já jsem to totiž u Kájiny ze začátku dávala špatně, dívala
jsem se na odměrnou čárku ze zhora a to ale není přesné. Schválně se zkus podívat z více úhlů a
uvidíš, že množstí vody budeš vidět jinak. Když tak mě napiš to dávkování jak píše výrobce a
pak ti zkusím poradit. 🙂
Zatím dobrou. 🙂

miskastehlikova
autor
25. dub 2009

Ahojky nency,
já už se radila s kamarádkou a ta má taky 4m.dceru a dává 120ml/4 odměrky(což je jako pro 2m.děti),ale i podle ní je to akorát zvlášť když těch 210ml/7 odměrek nevypijí!
Nebuj se víc rozhodně nedávám!Toho bych se bála!A koukám vždy rovně na tu čárku...
Dneska jsem dala do jedné o 10ml víc vody,ale v pohodičce🙂

dobrou holky

nency
26. dub 2009

míšo
tak to je stejné dávnkování jako u Nutrilonu. Já Danču také přikrmuju 120 ml, víc zatím nechce. 🙂
Tak to máš super, že ti Vivka hezky spinká. To mě se Danča pořád budí, ale hlady teda ne, vždycky
začne brečet, ale ze spaní, tak musím rychle vyskočit a dát jí dudlíka, to pak hned utiší a spí, ale blbý
je, že mě to dělá v nocí od půlnoci každé 2 hodiny. ☹ Takže se moc nevyspím. Dneska vstávala
až v 6.45 hod., takže to bylo lepší, ale stejně v noci mi dělá budíčky.
To máš dobrý, že když jí dáš do postýlky hračky, že už si s nima vyhraje, to Danča samo moc né, když
jí dám hračku do ruky, tak s ní jde hned do pusinky, že by si s nima uměla hrát, tak to zatím sama
neumí. Já jí dávám ve dne na deku, obložím hračkama, ale kolikrát jenom tak leží na zádech a kouká
a nic, aby si nějakou z nich vzala a hrála si s ní, tak ani omylem. Musím vždycky kašpárkovat s ní, to
jí baví, ale celý den to jaksi nejde.
Dneska jedem k rodičům na oslavu narozenin a svátků. Bylo Jirky a táta má nározky.
Hlavně, že jsi přečkala tchýni. 😀

miskastehlikova
autor
26. dub 2009

Ahojky nency,
jj to malá je už v noci hodná!dneska jsem vztávaly v 5:30 a koukali jsme spolu na pohádky!🙂
Ona taky hračky strká do pusinky,ale teďka už si je i prohlíží,zkoumá🙂tak je to takové veselejší...
já měla deku(tu hrací)a teďka jí budu dávat tetě,protože malou už vůbec nebaví!Ona potřebuje dovádět a ležení není její obl.činnost...Dnska ležela na gauči na polštáři a zase se mi furt překulovala,zvedala havu ke stropu!No děs jí ohlídat 😠
Jj,přežila a dlouho nechi vidět babu!!!!
Hezky si užijte oslavu!My razíme na výýlet

andilek1
26. dub 2009

MIska: ME se o toho prve rozciluje druhy den,zacne mavat ruckou, zlobit se a potom se odtrne,tak ji dam druhe prso a to prestane,ale potom to dela znovu..nevim...mam z toho hlavu jako skopek :

LLLucka: Ahojda, no nedala nam to k tomu,ale mam to doma ten fenistil,on jako spis pokaslava nez kasle,asi tak 6x denne,mozna7 vic neeee to am tak tyden a ten lek od uterka ☹

miskastehlikova
autor
26. dub 2009

andilek1:ahojky,tak skus ještě vydržet,třeba je to jen přechoné.U nás to bylo opravdu dlouho!!!Nebo skusi měnit polohu u kojení,to někdy pomáhá!Já kolikrát musím kojit vleže🙂

Tak jsme doneska byly ve stromovce!úplně supr!Viv byla zlatá🙂

llllucka
26. dub 2009

Andilek:pokud to máš doma,tak mu to na noc dávej,aby se mu líp spalo (aby ti nekašlal i v noci).My dávali 8 kapek.

andilek1
26. dub 2009

lllucka:On v noci nekasle,kaslestrasne malo,asi tak 6xdenne,vic nee, a kdz spi tak vubec,,,

andilek1
26. dub 2009

miska:Zkusila sjem tu polohu, uz se nevztekal,ale asi mel malo,protoze mu cely den davam z obou,tak tam mel po troskach, zkusial sejm si vymacknout mlicko,a byla tam tak max,kapka,,a to sjem vypila asi 6litru!!Chodim jen na malou!!Hruza....no ale usnul,uvidime zitra..snad taky ne¨skoncim na Umele .No uvidi se. 😒