3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

jola2
27. dub 2009

Čaute holky tak nevím jestli se k vám můžu přidat když máte tak rozjetou debatu? Mám taky zkoro 3 m. Máme trochu problémy s bříškem tak nahříváme, masírujem ale není to zase tak hrozné. V noci mi spinká hezky zaspinká kolem sedmé a probudí se koĺem jedné h. dáme kojo pak kolem čtvrté a pak v sedm.

andilek1
27. dub 2009

lllucka:jenze on moc nchce pit kazdou pul hodku,hned kriic ze to nechce,,,ted jsme jedli,,,si predstav,z jednoho prsa tri minuty,z druheho taky ti minuty,,zvazila jsem ho,,,ale na kuchynske vaze pred a po a nabral asi 110ml...malo??,

llllucka
27. dub 2009

andilek:já bych ho teď nevážila.Jen tě to bude stresovat.Neříkám,že pil každou půl hoďku,ale zkoušela jsem to.Vážně jsem přišla na to,že je nejlepší ho nenutit.Nechce,nechce.On ti hlady neumře.Vždycky mi nejlíp pil těsně po probuzení.Takže,jak se vzbudil,tak jsem mu dala.Jinak to byla hrůza.Neděs se,když to bude nějakou dobu trvat.Zvaž ho teď a pak třeba za týden a kdyby nějak hodně zhubnul,tak jdi k Dr.Vem to tak,že ty taky nemáš vždycky chuť k jídlu.Kdyžtak si vždycky trochu odsaj,ať nepříjdeš o mlíko,ale já to dělala jen,když mě to už bolelo.

Jola:vítáme tě.Já už mám zase skoro 5 měsíčního prcka.

paulinka80
27. dub 2009

ahojky, tak jsem vas konecne docetla...nejak vas nestiham 😠

dneska jsme byly s Eliskou cely den venku a byla to parada...tak ji to zmohlo,ze uz od sedmi chrupka v postylce 🙂 ale ja jsem taky pekne utahana, dneska uz na nic nehrabnu, zehleni pocka do zitra 😎

andilek: me se ted Eli u kojeni taky vzteka, ale jen nekdy...treba v noci a nebo po ranu vubec, ale pres den to je mazec. vzdycky se prisaje, odtrhne, zacne plakat, prisaje se, odtrhne a tak porad dokola...ale jak pise lllucka, uz jsem taky prisla na to, ze ji nesmim nutit, ona se za chvili prihlasi znovu a vetsinou uz je to v pohode. Ale posledni dobou se mi zda, ze moc dlouho nepije....ani nevim kolik vypije, vahu nemam, ale za 10 minut je hotova.ale vzhledem k tomu, ze pije pres den i v noci kazdy dve hodiny, tak ji to asi staci....staci ji min a casteji

dneska jsem zapojila do strihani nehtiku manzela....docela se k tomu i mel, pak jsem ho pekne pochvalila, jak to kraaaasne ostrihal a rekla jsem mu, ze by to mohla byt jeho cinnost, ze ja to tak pekne nedokazu. jsem to ale sikulka 😎

llllucka
27. dub 2009

paulinka:toho,že jí to zabere se neděs.Už to umí a má víc síly,tak jí to bude trvat míň.Mě to taky nejdřív vyděsilo,ale pak jsem ho zvážila a došlo mi,že prost pije stejně,ale za kratší dobu.

zany
27. dub 2009

Ahoj holky,

něco jsem odpoledne dočetla, ale už nestihla napsat 😖 Takže jsem zapomněla na co reagovat 😀

My jsme byli dopoledne venku, aby se Honzík unavil a spal po obědě 😉 Vstávali jsme v 8,15 😵 Elinka se v noci vzbudila v půl 5 a nemohla zabrat, tak jsme v půl 6 kojili znovu a pak usnula a spali jsme i s Honzíkem, který před tou půl 5 přišel 😵
Odpoledne jsme pak byli s Honzíkem u holiče a snad by se nenechal ostříhat, kdyby nešel i manža. Moje kadeřnice, která ho stříhala, tak je před porodem, takže byl pro něj v jiném prostředí. No ale zmákl to 😵 Eliška spinkala, tak to bylo v pohodě 😵
Dneska se beruška přetočila bez pomoci ze zad na bříško 😵 😵 😵 Ale potřebuje motivovat, aby se přetočila 😵 Myslím, že za chvíli se bude točit o 106 😵

Holky - to že se prckové vztekají u prsa může znamenat i to, že je tlačí krkanec v bříšku... Honzík mi to taky dělal a švagrová mi radila ho dát odkrknout a pak zas dát k prsu a je pravda, že si většinou krknul a pak pil v klidu dál 🙂 Zkuste to 😉

Pauli - hezky jsi to stříhání vymyslela 🙂

Myslím, že Nency 😕 se podivovala nad tím, že máme rychle spravený kočárek. Šlo jenom o tu brzdu a to bylo fakt raz dva. Jen tam někde něco přimáčkli a přitáhli, aby nepadala 🙂

paulinka80
27. dub 2009

zany: ja ji prave odrihnout v prubehu kojeni davam, ale vzteka se u toho pak stejne...tak to bude asi necim jinym, jen nevim cim 😒

llucka: jojo, uz jsou to zdatni savci 😀

miskastehlikova
autor
27. dub 2009

Ahojky holky,
tak mám honičku dočítat!!!
My sme dneska byly u známé,aby mi dělala hlavu a Viv byla i docela hodná,takže super!celé opolko nespala,takže snad mi bude chrnět celou noc🙂

Andílek1mě taky malá papala jen chvilinku(asi jako tobě ty 3-4min,),ale taky se nepřisávala po půl hodince.Tak po hodince,2hod. ...Ale jak píšou holky,skus to rozkojit,měnit polohu,prostě to nevzdávat!!!a neavž zatím.nůže mít jen blbé období a přejde to!!!Určitě se ty nestresuj,to je pak taky na prd..a hlavně mimi to vycítí☹

Vítám jola🙂

paulinka80:máš to ale šikovného manžu🙂!!!

jola2
27. dub 2009

Čaute holky mooooc děkuji za přivítání moc mě to potěšilo 😵 .
Obě moje princezny už spinkají akorád ta větší tam pořád nějak kucká. Je od narození malé Leušky pořád nemocná ( s menšíma přestávkama) už nevím co s ní vždycky se jen modlím aby to ta menší nechytla ☹

paulinka80:jsi šikovná vymyslet takovou fintu 😉

llllucka
27. dub 2009

Jo,to odříhnutí to taky může být,ale u nás to bylo většinou z jinýho důvodu.Prostě si myslím,že neměl hlad a vztekal se,že ho nutím.

miskastehlikova
autor
27. dub 2009

Lllucka.mě taky malá kolikrát nechtěla,že jsem jí nutila,ale já jen chtěla dávat na radu kojit,kojit,kojit...
Dneska mi zkoušela jednou odmítnout prso a hned dostat flašku,ale nedovolila jsem jí to.Prostě jsem jí dávala prso,ikdyž se vztekala,tak nakonec tak 3minutky sála...Ale pak měla takovou radost,že už má falšku🙂

Holky,přeju krásnou,klidnou noc!!!

leonik
28. dub 2009

Ahoj, děti mně ještě spí tak nakukuju 🙂 Dneska jsme měli hroznou noc teda. Malá měla nějaký divoký sny, tak pořád křičela ze spaní a nebyla k utišení. Malej se zase vyspal hodně včera přes den, tak půlku noci brebentil v postýlce a mezitím třikrát kojení. Tak teď to oba dospávají 😀

taky vítám Jola 🙂 To buď ráda že to malá zatím nechytla. Náš malej chytl od starší rýmu a kašel když mu byly tři týdny. Myslela jsem že když plně kojím tak je chráněnej, ale aby toho nebylo málo tak asi tím bacilem dostal následně zánět do tělíčka a skončili jsme v nemocnici na ATB. ☹
Jdu chystat snídani, než se ti dva vzbudí 🙂

evikk
28. dub 2009

Ahoj holky,tak u nas noc zase hruza,malej se porad budi,hlavne ho uspim,na me spinka v pohode a polozim ho a rev,takhle to delal celou noc.Jo a nasla jsem mu bilou tecku na spodni dasni,takze je to mozna zub,nevim nepoznam to a proto je tak protivnej a nespi ☹

leonik
28. dub 2009

ahoj evikk, já už takhle vyhlížím zub skoro měsíc a pořád nic 😀 Taky má tu spodní dáseň bílou, ale zub pořád nikde. Protivnej byl taky, nervózní ale hlavně přes den, cpe si pěsti do pusy a slintá 🙂 a ve dne je hodnej?

llllucka
28. dub 2009

Nazdárek🙂Já malýmu do pusy prsty na kontrolu nestrkám.Asi proto,že to dělají všichni 😀 Navíc je manžel zubař,takže mu vždycky řeknu,a´t to zkontroluje a je to.Zatím se nám zoubek nechystá.
Vzpomínala jsem,kdy jsme měli ty problémy s kojeníma byl to 2-3 měsíc,tak holky vydržte.

miskastehlikova
autor
28. dub 2009

Ahojky holky,
tak my měli jako vždy brzký budíček,ale pak jsme dospávaly
Eviku:To bude zoube,taky máme bílou dáseňa,el nejsme protivní....

jola2
28. dub 2009

Čauvec leonik: mi jsme měli taky příšernou noc ☹ Jolanka se mi pořád budila a ze sna moc plakala a nemohla jsem jí utišit a když se to povedlo tak jsem musela s ní chvíli spát až usla mezi tím se mi vzbudila ta menší princezna (dneska měla bolení tak se budila po hodině) tak jsem utíkala kojit a tak to bylo celou noc nad ránem jsem usla asi na hoďku a zdálo se mi že jsem sadila brambory tak už ani nevím z čeho jsem zničená z těch brambor nebo z té noci? 🙂
Jak tady pořád píšete o tom že mimča nechcou pít mlíčko z prsíčka někde jsem slyšela že po třetím měsíci se mění mamince mlíčko a není tak sladké tak mimča stávkují ale nakonec jim nic nezbyde a zvyknou si 😉

andilek1
28. dub 2009

jola:AHojda,,vitam te.. Uz aby to stavkovani porestalo...nici to maminku,,jen se bojim aby nezhubl...

nency
28. dub 2009

Ahoj holky!
Vítám Jolu. 🙂
U nás byla noc celkem dobrá, Danča se vzbudila 2x, ale rychle zase usnula. Ráno nás vzbudila opět kočka,
škrábala na balkonové dveře s takovým nasazením, že jsme byli hned vzhůru. Už nevím co s tou kočkou
mám dělat, když jí zavřu do kuchyně, tak zase škrábe na dveře tam, takže to vyjde na stejno. ☹

míšo
to s tím odtrháváním moc dobře znám. Danča se taky těší na flašku a ode mě moc nechce. Nakonec jsem
to vyřešila, že odstříkávám a dávám jí to z lahve. Sice mě to zabere nějaký čas, ale zase si udržuju laktaci,
sice toho není moc, ale kdybych neodstříkávala, tak už jsem bez mlíka. Danča ode mě pije dobře jenom
v noci, to je rozespalá, ale ve dne to byly taky 2 minuty a pak nechtěla.
Dásničky má dole také bílý, ale zoubek zatím nevidím. Kájina měla první zoubek v šesti měsících. 🙂

leonik
28. dub 2009

tak koukám že nejsme sami komu ty děti v noci špatně spaly 😀
jola: s naší Leonkou musí spát tatínek v pokojíčku v noci, jinak tam sama nechce být. Jolanka spí sama v pokoji?
Jinak malému dáváme na bříško už třetí měsíc probiotické kapky. Ale řekla bych že už si na to tak zvykl že to ani nezabírá 😒Ale my je musíme dávat hlavně kvůli tomu že bral dlouho ty ATB.Dáváte malé na to bříško i nějaké kapičky?O tom mlíku že se mění jsem teda ještě neslyšela 😕

llllucka
28. dub 2009

andilek:neboj,on ti hlady neumře.Já byla ze začátku nešťastná,že se vzteká.Vždycky se pár dnů vztekal,pak to bylo dobrý,pak se zase vztekal.Až jsem si uvědomila,že se vzteká,protože prostě nechce a já ho nutím a bylo to v pohodě.Já se s tím srovnala a nenutila jsem a oboum nám bylo líp.Tím,že se se stresuješ ničemu nepomůžeš.Práv naopak.Takže neřeš,nevaž a ono se to uptaví samo.

Jola:mě malej taky někdy brečí v noci,ale on spí a brečí.Myslela jsem si,že se mu něco zdá,ale pak jsem přišla na to,že to nemusí být jenom tím.On se hodně vrtí a jak se v noci pohybuje po postýlce,tak se bouchne hlavou o šprušle.Mám límec,ale asi nestačí,tak mamča dostala za úkol koupil někde molitan a ještě to změkčíme,aby ho to nebolelo.

evikk
28. dub 2009

leonik:pres den,je docela hodnej,hlavne pres den dospava noc,takze cely dopoledne spi a odpoledne usne tak na dve hodky.Dasen nema celou bilou,jen takovou tecku,presne jak rikala miska 😉

nency
28. dub 2009

lllucka
slyšela jsem, že se dá koupit nějaký znecitlivující gel na dásně, když rostou zoubky. Zkus se prosím zeptat
manžela když je zubař, jestli ten gel na dásně doporučuje, nebo ne. 🙂

evikk
tak to vypadá, že budete se zoubkem asi první. 🙂

leonik
koukám, že máš ještě tříletou Leonku, tak to tě obdivuju, zvládat dvě takhle malý děti. 🙂
To s tou nemocnicí muselo být asi hrozný. Mě to stačilo v porodnici a už žádnou nemocnici
dlouho nemusím. To nemocniční prostředí na mě působí strašně depresivně. 😉

llllucka
28. dub 2009

my jsme spali výborně.Od 20:45-6:35 a po krmení a trochu kecání mi spal do osmi.
My na prdíky dávali babycalm.

nency:no jo,zvířátka.Když spí malej,tak "otravuje" pes 😉

miskastehlikova
autor
28. dub 2009

Ahojky adílek1,
tak držím palečky,aby to bylo ok.Tak se objednej k mud.,aby vás kontrolně vážila,abys věděla jak na tom jste

evikk
28. dub 2009

nency:uvidime jestli je to zoubek,ale vypada to tak.

Holky,jak dlouho trva nez se zoubek cely vyklube ven?Je to asi u kazdyho jinak,ze?

nency
28. dub 2009

Tak jsem dočetla včerejšek.
Luci 81
tak to je super umístění, třetí místo to je hezký. 🙂 To jsi z něj měla radost viď. 🙂
Do té autosedačky dávám také plínku, je fakt, že když se složí a opře si o ní hlavičku, tak to stačí,
ale až budu kupovat novou, tak si malou do ní zkusím nejdříve posadit. 🙂

rymeska
tak to jsi ráda, že už jste konečně bez průjmu. To to ale trvalo, viď. To já už bych byla z toho asi
šedivá, kdyby se to táhlo takhle dlouho. 😉
S domečkem je vždycky móóóc práce, ale představ si až bude hotový, tak to bude paráda ne? 🙂

lllucka
jak malej reagoval na druhou Hexu? Byl v pohodě, bez reakce? 😉

paulinka80
28. dub 2009

ahojky holky, u nas zase budicek kazdy dve hodinky, vstavaly jsme v osm a ted Eli zase spinka.

tak koukam, ze se vam deticky v noci taky hodne vrti a cestujou po postylce. Eliska rozhazuje ve spanku rukama a porad otaci hlavicku z jedny strany na druhou. Ted jsem ji zacala davat na bok a je to o hodne lepsi, spinka klidne a nemele sebou....

nency
28. dub 2009

evikk
se zoubkama to je přesně jak píšeš. U každého jinak. Kájině, když rostly zoubky, tak jsem to ani nepoznala,
všimla jsem si toho až když byl zoubek venku. Teplotu žádnou neměla a chovala se pořád stejně a v noci
mě spala od dvou měsíců až do sedmi ráno. V noci se mi nebudila.
U Danči tomu bude bohužel asi jinak. V noci se mi budí pořád a to až porostou zuby, tak to asi poznám
hned. Ale každé dítko je jiné. 😉
Ale než se zoubek vyklube, tak to nějakou dobu trvá, ze dne na den to není. 🙂

nency
28. dub 2009

Holky, tak to aby jsme se skoro vsadily, která přijde s prvním zoubkem. 😀
Teď jsem četla, že vlastně i Míša psala, že mají bílou tečku, takže zatím to vypadá, že to bude
buďto Vivka nebo Kubík. 🙂

paulinka
mě se Danča v noci také vrtí, ale necestuje. 🙂
Akorát jednou se mi stalo, ale to bylo ve dne, že jsem jí našla v postýlce sesunutou našikmo. 🙂