3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

llllucka
28. dub 2009

nency:určitě se zeptám,ale myslím,že ten gel se používá.A pak kousátka.Reakci jsme neměli žádnou,ale to ani po první hexe.

Mě malej cestoval,když spal na zádech strašně.Museli jsme brzo dát límec,protože se vždycky někde zasekl.Pak,jak byl větší,tak se zase zasekl,protože už mu na šířku byla postýlka malá,takže se zasekl o to i přes límec.Jak začal spát na břiše,tak se to zlepšilo,ale teď cestuje i na břiše,takže opět hrůza.V noci ho chodím narovnávat🙂

miskastehlikova
autor
28. dub 2009

Ahojky holky,
tak my jsme po obědě,ale tak hnusně fouká,že nevím zda někam ven vůbec půjdu.Mám strach,že nás to ovaje🙂
Nency:no doufám,že to bude zoubek a ne aktík,ale když po tom přejedu prstíkem,tak je to takové vystouplé,alr příznaky žádné.Jen si do pusy furt něco rve a vyloženě to tam dře o dásničky...tak uvidíme,co z toho bude.ALe stejně mi to přijde brzo!!!
Lllucka:Mě malá taky cestuje.Neumí usnout na zádech,takže usíná na boku a tak se stejně kroutí jako hadice🙂 a nakonec je úplně na druhým konci postýlky a v šílených polohách!Ale ikdyž jí zapřu,tak si stejně tu cestičku najde!
Hlavně že u toho nepláče🙂

evikk
28. dub 2009

misko:me kubik taky rve do pusy vsechno a hlavne cely pesticky a masiruje si dasnicky,uvidime co to nakonec bude,ty afty poznam jak?Taky premyslim jestli pujdeme ven,ted jsem sla na balkon a malem jsem uletela,strasne moc fouka,tak dneska asi budeme doma ☹ a chrupkat 😉

paulinka80
28. dub 2009

holky my dneska taky ven nejdeme....fouka tam a ja jsem i nejaka vyrizena, tak taky odpocivame 😉
eliska si taky strka cely pesticky do pusinky, je to pry typicky pro tohle obdobi

leonik
28. dub 2009

tak my se vrátili z procházky. Je tam teplo, ale ten vítr je hroznej. Malej spal v kočárku dvě hodinky.

nency: jo, někdy je to náročný starat se dvě malý děti. Ale chtěli jsme tříletý věkový rozdíl 🙂Jinak porodnice mně nevadila, byla jsem ráda že si těch pět dní aspoň odpočnu, doma mě pak čekal kolotoč kolem dvou dětí 😀 V té nemocnici to bylo hrozné, ještě nás čeká jedno vyšetření, tak snad už poslední 🙂

Psaly jste tady o gelu na potírání dásniček když se klubou zoubky- jmenuje se Calgel ale nám u Leonky vůbec nezabíral. Když jí rostly zuby, tak byla vždycky hrozně protivná, plačtivá, ale bez teploty. Nám vždycky zabraly homeopatické čípky Viburcol.

Malýho taky vždycky v noci rovnám, spí na zádech a každou chvíli leží úplně šikmo. Máme monitor, tak čekám kterou noc začne pípat, jak sjede z podložky 😅

evikk
28. dub 2009

leonik:ja jsem zase na netu nasla nejaky homeopatika chamomila,nebo jak se to pise 😉 ,pry to taky zabira na zoubky 😉

leonik
28. dub 2009

evikk ono toho bude na ty zoubky víc, taky jsem o té chamomile slyšela, ale nezkoušeli jsme. Ty čípky nám doporučila Dr.byli jsme s nima spokojení. Ale každé dítě je jiné, tak uvidíme jak u malého 🙂

evikk
28. dub 2009

my jdeme k doktorce pristi tyden,tak asi pockam az co mi rekne ona,treba to ani zub neni a muze to byt aft,ja to nepoznam 😉

miskastehlikova
autor
28. dub 2009

tak my na prochjdě byly,malá venku dospává a přítel maká na zahradě...takže chvilku budu lenošit a pak poklízet!

Evikk:no malá měla aftíka asi 14 dní po narození a to bylo prostě jiný!Taky sice bílá tečka,ale když jsem po něm přejela,tak to ani nebylo cítit!...ale nevím,třeba bude mít tu bílou tečku dlouho než se něco vyklube🙂

Paulinka80:jj,já taky slyšela že je to normální že vše strkají do pusinky,ale mě to tam malá přímo rve o ty dásničky,ale jak říkám,uvidíme co z toho bude!

Dneska ráno jsem u Viv vypozorovala,že už má snahu koordinovat pohyby ručiček🙂.Vyndavala si dudlíka z pusiny a snažila se ho chytat tou druhou rukou.No,bylo to i docela vtipný,tak její snaha🙂

miskastehlikova
autor
28. dub 2009

holky Pražandy: chodíte někam s mimískama cvičit???Já bych chtěla s malou někam chodit,ale vůbec o ničem nevím...

paulinka80
28. dub 2009

miska: ja s malou nikam zatim nechodim, ale az ji bude sest mesicu, tak chci zacit chodit do bazenu...ale kam to jeste nevim, zatim jsem nic nehledala....

miskastehlikova
autor
28. dub 2009

paulinka:já chci taky plavčit,ale až od těch 6m.,já slyšela o cvičení na gym.balonech od 4m.,ale nevím kde to je☹

zany
28. dub 2009

Ahoj holky,

my měli zase super noc 😵 Eli se vzbudila až v půl 5 a vstávali jsme v půl 8 😵 Kéž by nám to vydrželo!!!
Teď jsou děti s manžou venku a já jsem zatím vyluxovala a vytřela 😉 Snad tu bude chvíli pořádek. Jak mi padají vlasy, tak mě to přímo se.e, že jsou všude a to luxuju skoro pořád 😒

Eliška zdatně pokračuje v přetáčení. Dneska se vztekala pod hrazdičkou, protože se chtěla přetočit a ta hrazdička jí překážela 😀
Do pusiny taky cpe všechno co jde, slintá neskutečně, ale na zuby to ještě nevidím. Honzíkovi vyrostl první v 8. měsíci, takže si myslím, že máme ještě čas 😉
Na zoubky jsme používali Mundisal gel (Calgel je na předpis) a občas to pomáhalo. Ale se zuby jsme si užili 😒 Pak jsme taky používali homeopatika tu Chamomilu vulgaris, ale je to spíš na delší užívání než jednorázově 😉

miskastehlikova
autor
28. dub 2009

Ahojky zany,
já taky gruntovala odpolko...Umyla jsem vanu,wc,sprchu a pak jsem se musela nadýchat vzduchu,jinak bych asi omdlela...Já totiž tyhle věci čistím domestosem24 a to je fakt hnus...Ale jak se to pak leskne-radost pohledět!!!
Koukám Eli,je šikulka!To my se zase v přetáčení flákáme...Teďka se malá naučila přitahovat nožičky,takže vesele skoumá...
Jak koukám tak na zoubky zabírá jak co a jak komu...No,já počkám jaký u nás bude průběh a podle toho se uvidí...Já jako optimistka věřím,že budou zoubky v klidu🙂hihi

nency
28. dub 2009

Ahoj holky!
Odpoledne jsme se také vyfoukaly, z kočárku jsem pořád vyndavala nějaké lístečky, větvičky, broučky.
No děsný, příště za takového větru ven nepůjdu.

míšo
zoubky můžou narůst i v pohodě, ale fakt, u Kájiny jsem to tak měla. 🙂
Také se chystám vydrhnout koupelnu, asi zítra.
Já jsem se na bazén ptala naší mudry a ta mi to rozmluvila, prý jsou děti nemocné a mají často atopický
exém. Takže já se s malou do bazénu nepohrnu. O cvičení na balónech pro mimča jsem neslyšela.

zany
Tak to je Eliška šikula, Danča zatím pořád nic.
Na padání vlasů zkus kůru od Vichi. Mají abulky a šampón. Kamarádky zkoušela ty ampulky a chválila je.
Já jsem měla jenom ten šampón a myslím, že je dobrý.

miskastehlikova
autor
28. dub 2009

tak holky mám vykoupáno,ještě jsem musela jet na rychlo do krámu pro sunar,jelikož jsem měla na 3 dávky jenom☹...Ale měli od 50kč levnější,tak jsem nadšená🙂
Nency,doufám že u nás to bude v pohodičce,ale klidně by mohla se zoubky počkat🙂

nency
28. dub 2009

míšo
za kolik kupuješ ten Sunar? Já platím za Nutrilon 340,-Kč a je tam 800 g.

Danča dneska vytuhla už v 18.15 hod., ale počítám že se každou chvilku vzbudí. To by bylo na ní moc
brzo, ale na druhou stranu dneska toho v kočárku moc nenaspala, jak foukalo, tak jí to asi také nebylo
moc příjemné a spala jenom chvilku, tak to teď dohání. 🙂

jola2
28. dub 2009

Čaute holky tak koukám že tady je živo!
Leonik:Jolanka mi taky nechce spinkat v pokojíčku ale museli jsme to zvládnout a překonat strach a stekání.(Četla jsem jí pohádky a zhasla a seděla vedle ní dokud neusla. Tak jsme to dělali několik nocí až si zvykla na SVUJ pelíšek pak jsem odcházela dřív a dřív a teď přečtem pohádku dáme pusinku a jdu) Tatínek jezdí s kamionem takže přijede v sobotu odpoledne a v pondělí brzy ráno odjíždí takže to musím vše zvládat SAMA. Probiotické kapky taky dávám a zdá se mi taky jak kdy někdy je to bez problému (a to zbaštím co koliv) a z toho je to zase hrůza (a to se hlídám ) 😒 . Ale když je nejhůř tak jí dám několik antiperliček homeopatik (je to přírodní) dovezla mi to kamarádka z Něm. tam to předepisují normálně.
Nency: hlavně si dávej pozor jaký gel kupuješ v některých jsou ve velkém mnlžství antidepresíva 😝
Všem přeji hezkou noc 😉

zany
28. dub 2009

Nency - díky za radu. Zkusím se zeptat v lékárně a holt nějakou korunu obětuju 😉 To množství vypadaných vlasů je fakt hrozný!!! 😠
Já chodím s Honzíkem plavat už skoro dva roky a nijak víc nemocný není, ekzém taky nemá... 😕 Tak nevím, ale myslím, že pokud k tomu dítě nemá dispozice, tak by to mělo být v pohodě. Vím o dětech, které plavat nechodí a jsou nemocní daleko víc než my 😖 😉

Miško - já Honzíkovi kupuju Sunar v DM, ale občas na něj narazím i někde jinde a levněji 😉

Jinak u nás se spí 🙂 Honzíkovi jsme teda domlouvala už dvakrát, aby spinkal sám, ale on by chtěl, abych tam byla s ním. Ale kdepak! Elišku jsem párkrát pohladila a pak usnula sama 🙂

rymeska
28. dub 2009

ahojky,
tedy vy jste tgo zase nakecali.
Jinak se přidávám k holkám s bílým flíčkem na dásničce, taky ho tam máme a taky nevím, zda je to aftík čí zoubek. Ale malá si pořád tady něco otírá o dásničky, tak uvidíme.

Neny, díky za radu s tím šamponem a kůrou, já s tím děsně bojuji, mě padají vlasy tak šíleně, že mám strach, abych za chvilku nebyla plešatá .. ale snad ne, ale když by mi to pomohlo, tak by to bylo super.

Taky chci chodit na plavání od 6. měsíce, jsem zvědavá jak se to Terezce bude líbit. Zatím chodím na masáže kojenců, tam se učíme mimča masírovat a cvičíme s nima a říkáme k tomu různé říkačky, a to je fakt super. Jiné cvičení u nás pro takhle malé děti není. Tak nevím, mžná v Praze něco existuje.

My se ještě taky nepřetáčíme, ale už skoro, už leží v podstatě na bříško,reje obličejem do sedačky, ale pořád jí tam řpekáží ta ručička, tak až přijde na to, ja jí vyndat, tak to je jasný.

V noci taky v postýlce strašně cestujeme, taky jí musím rovnat, protože je věčne hlavou na té ohrádce, naštěstí je to měkký, tak se alespoň nepraští. Stejně jí porovnám a za chvilku je tam znova ... prostě jsou to naše šídla 🙂

miskastehlikova
autor
28. dub 2009

Nency:sunaru je 300g,teďka byl v globusu za 147Kč...
zany:já si objednala přes net sunar za 149Kč rovou 4 krabice...Jinak ho kupuju kde mě napadne,ale nejdraší je v tescu!

u nás se spinká a já jdu relaxovat k tv

paulinka80
28. dub 2009

holky u nas pred chvili hysterak...ale uz je klid a Elinka spinka. V pul sedmy jsme vykoupali, nakojila jsem a v sedm byla v postylce, skoro usinala a ja jsem potrebovala dojit nakoupit, tak hlidal manza. Jen co se za mnou zavrely dvere, tak zacal rev...nic pry nepomahalo, chvili byl klid a pak zase silenej plac a tak mi asi za 20 min manzel volal,at prijdu...tak jsem prisla, Elince zazpivala, pochovala jsem ji a vytuhla okamzite...jako kdyby potvurka vedela, ze mama nekde lita 🙂

rymesko: na ty masaze chodite k Oline?Nebo nekam jinam v Tabore?

ja na to plavani chci chodit urcite, elisce se ve vode moc libi a tak jsem rozhodnuta, ze chodit budeme i kdyz je to tady v Praze dost drahy, 1 lekce trva 30 minut a stoji 350 Kč a celkem je 10 lekci...

holky eliska mela minuly tyden dole na dasnicce taky bilou tecku a samo to zmizelo...taky nevim,co to bylo

jojo vlasy mi taky padaji ☹ a taky me hrozne vytaci, kdyz je to videt vsude po byte, jeste jak sviti slunicko, tak je to horsi....slysela jsem, ze je na to padani dobry zinek

tak hezky vecer (u nas bude romantika u fotbalu, manza uz se tady na nej trese 😠)
klidnou noc holky

miskastehlikova
autor
28. dub 2009

paulinka80: tak to jste možná měli aftíka?!...
Mě taky padají vlásky a hlavně je mím moc řídké,potřebuji nějaký speciální šampon a péči...ALe teďka bude dost výdejů kolem!

Holky dobrou

leonik
28. dub 2009

jola:my na tom budeme s tatínkem podobně 😒 Bude jezdit v neděli večer pracovat do zahraničí a vracet se bude v pátek večer. Už takhle jezdil když jsme měli malou Leonku, to se ještě dalo, ale jak jsou dva tak to bude horší. Nedovedu si představit být tady s nima pořád sama 😖

My měli taky hysterák. Malej byl od půl šestý vzhůru, asi ho bolelo břicho. Křičel jak pominutej, kroutil se. V bříšku mu úplně bublalo. Jak kaká několikrát denně, tak teď už dva dny nic 😖 a to dávám ty probiotika. Teprve před chvilkou usnul.

Jdu poklízet, taky přeju kliddnou noc všem 😎

zany
28. dub 2009

Rymesko - to se Terezka za chvíli určitě přetočí 🙂 Eliška už taky skoro byla na bříšku, ale ta ruka jí přetáčela a najednou na to přišla jak jí vyndat 🙂 Dneska večer se přetočila i pod tou hrazdičkou 😵

Pauli - no v Praze nebydlím, ale to plavání je tu taky drahé! Platíme za 30 min. 250 kč 😒
chodíme sem: http://amalka.info/
No já mám taky někdy pocit, že má Eli čuch, když někam jdu... Tenkrát jsme měli tady u nás masopustní zábavu a mamka, že děti pohlídá a Eli ne a ne zabrat 😒

Leonik - my za chvíli začneme se stavbou, tak mi manža taky moc nepomůže ☹ Ale co se dá dělat...

nency
29. dub 2009

Dobré ráno!
Dneska jsme vzhůru od šesti. Za noc se vzbudila jenom jednou, takže to bylo dobrý. 🙂
Včera mě vyděsila Kájina, když mi vyprávěla, že když čekala na autobus, tak k ní přišel nějakej
divnej chlap a přemlouval jí, aby si mu sedla na bundu, to odmítla a naštěstí jel autobus, prý
když viděl přijíždět autobus, tak zase odešel. No moc z toho v klidu nejsem, to by tak scházelo, aby
se nám tu v okolí toulal nějakej pedofil nebo bůh ví co. A to samé se jí stalo prý koncem roku, ten
samý chlap, ale to šla ještě s kamarádkou, takže se ho nebála, ale teď z toho byla docela vedle.
☹ Tak jsem přemýšlela jestli to nemám zavolat na policii, ale pak jsem si to rozmyslela, asi by s tím
stejně nic nedělali.

jola, leonik
tak to vám teda nezávidím, když jste doma takhle samy. 😒 To musí být dost náročné. Mě to čeká v létě,
manža pojede s Kájinou na dovču a já budu s Dančou doma sama, tak se na to taky netěším, ale budu
to muset nějak vydržet. Mě ani tak nejde o tu pomoc s malou nebo s domácností, to stejně skoro všechno
dělám sama, ale spíše o to, abych si měla s kým popovídat a kdyby byl nějaký problém, tak se mít s kým
poradit.

Holky dneska mám dost práce, chci vyžehlit tři pračky a ještě jsem chtěla stihnout tu koupelnu, takže se ozvu
zase až večer. 🙂

zany
29. dub 2009

Dobré ráno,

my jsme měli zase pohodovou noc. Eliška se vzbudila na kojení v půl 4 a vstávali jsme v půl 8 🙂
Honzík teď kouká na Kouzelnou školku a pak vyrazíme ke kamarádce 😉 Má o tři týdny starší holčičku 😉

Nency - no to je teda síla!!! Snad už se tam ten chlap ukazovat nebude. Jinak bych to asi fakt nahlásila!!! 😠
A ty na dovču s Dančou nepojedeš ? 😕

andilek1
29. dub 2009

Ahodja holky, tak jsem volala doktorce, kvuli tomu kojeni, a rekla mi,zemam zkusit lahev,kdyz bud jist,ma hladik,kdz ne,ma dost,nejdriv samozrejme kojit,.Jak se pripravuje ten Nutrilon? presne prosim,mi to napiste,jsem debil a na tohle vubec...
pouzvivate kojeneckou vodu?prevarujete ji?Kdzy je kojenecka? a potom se to musi nekde ohrat na sptavnou teplotu ne?37,,

andilek1
29. dub 2009

A jeste jsem se chtela zeptat,mucosolvanmoc nezabira a mam tu Tussin,,kolik kapicek davate?

miskastehlikova
autor
29. dub 2009

Ahojky holky,
ma vztávali v 6,ale kolem 8 malá ještě zabrala a spinká.takže dobrý!
Nency:AHoj no,to je hnus tohle,já bych na tvím místě,asi nespala celou noc...Já bych asi taky nedokázala být dlouho sama doma.Mě sice přítel dělá 12hod.,takže jsem dva dny od rána do večera s Viv sama doma,ale to je úplně něco jiného...
Andílek1:Ahojky,já kojeneckou vodu používám,ale samozřejmě i když je kojenecká,tak jí převařit musíš!!!
Já jí převařím a pak po varu hnedka sunar zaliju,proklepu a jdu schladit pod ledovou vodu z kohoutku na správnou teplotu...