3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

jola2
29. dub 2009

Čauvec holky!
tak noc zase nic moc Jolanka za mnou přišla po druhé h. spinkat a pořád kašlala a smrkala tak mi budila Leušku 😒 A ke všemu jsem to chytla i já šíleně mě bolí hlava,klouby a v krku jako v peci. K doktorovi nemůžu musela bych vzít obě děti sebou a čekat v čekárně kde je hafo lidí tak se bojím že by tam chytla ještě ta nejmenší bůhví co. (nikdo nikde že by mi pohlídal) Ani nevím jetli můžu nějaký lék když kojím? Nevíte někdo něco z babičiny lékárny? Vždycky jsme si dávali vymačkanou cibuli s medem nebo majoránkový čaj ale vzhledem k tomu že kojím tak takové věci nemůžu.
Tak zatím ahojte holky a hezký den

miskastehlikova
autor
29. dub 2009

Ahoj jolo,
já jsem měla když jsem kojila angínu a mohla jsem brát penicilin...Ale z léků z lékárny mi pomohlo strpsils(ty můžeš u kojení),kloktat šalvěj...A můžeš i paralen...
tak držím palečky ať je to co nejdřív za tebou

luci81
29. dub 2009

Ahojky,holky
vítám jolu a držím pěsti,ať jsi brzy v pořádku,já bych se taky zeptala v lékárně Ti určiě poraděj.Jo s manželama je to někdy těžký,taky Ti nezávidím,že ho nemáš doma,ale penízky se vydělávat musej a v dnešní době si člověk moc práci vybírat nemůže.Ale Ty jsi určitě šikula všechno zvládneš 🙂
rymeska,ptala jsi se na fotky,já sice mám,ale myslím,že sem do albíčka je dát nemůžu,tak si zkus ty plemena psů dát do vyhledávače,tam se Ti ukážou.
nency,jo,měla jsem radost z toho umístění a díky za tip na ty přípravky na vlasy,koukám,že mejsme se zany sami komu padají.No nejlevnější to asi nebude,ale nedá se nic dělat,

llllucka
29. dub 2009

Nazdárek🙂My chodíme plavat od začátku 3. měsíce a moc nás to všechny baví.První dvě lekce pořád koukal všude okolo,ale pak si to už užíval a řechtal se i ve vodě.Jen ho nebere plavání na zádech,ale naštěstí plaveme většinou na bříšku.Už začínáme další kurz.Je to drahý,ale je to super.Na cvičení pro mimča jsme taky měli chodit,ale on v té době spával,tak začneme až teď.

Nency:co jsi doporučovala na to padání vlasů.nějak jsem to přehlídla.
Manžel říkal,že ten gel na zoubky je dobrej,ale každýmu nezabere.

evaviki
29. dub 2009

Nency, asi by som to nahlasila, nech sa tam aspon par dni potuluje castejsie hliadka. 😖
Andilku, niektore kojo vody sa prevarovat nemusia. utrilon sa robi jednoducho - zohrejes si vodu na teplotu, ktora je vhodna pre mimco na pitie a pridas potrebny pocet odmeriek - 30ml vody = 1 odmerka. No a cca desat sekund s tym trepes..
Misko, ty zalievas Sunar vriacou vodou? teda ja sunar nemam,ale pri nutrione to nesmie byt moc tepla voda,lebo znicis tie imuno bakterie, co to obsahuje..
Joli, na salviu a matu pozor - znizuju tvorbu mlieka. Neskusala si stopangin? ten mi zabera najlepsie. Alebo bioparox..

miskastehlikova
autor
29. dub 2009

evakiki:jj,zalévám vroucí vodou...teďka si mě úplně zaskočila 😲 ...ale jo,máš pravdu-teď jsem jukla na návod a necht vodu trochu ochladit 😲 😖 ...A jeje 😖 ...Díky moc,jinak bych to dál zalívala takhle blbě...

evaviki
29. dub 2009

nemas za co. mna len prekvapilo, ze beba a nutros musia mat chladnejsiu vodu a sunar nie 😀

evaviki
29. dub 2009

Pauli, tako s tym stretkom? nechame to na buuduci tyzden?

miskastehlikova
autor
29. dub 2009

evakiki:no,ještě žes mi to napsala,jinka bych asi zalévla dál vroucí...
Holky,dáváte srazíka???

evaviki
29. dub 2009

Chceli sme ist spolu na prechadzku do heroldovych sadov..

paulinka80
29. dub 2009

evaviki: ja jeste nevim, jestli tady pristi tyden budu, nebo jestli s Elinkou zustaneme zase u nasich. Kdyz tady ale budu, tak se s tebou rada sejdu...dam ti vedet, jo?

miskastehlikova
autor
29. dub 2009

holky,tak jsme po jídle a za chviličku razíme ven...Ikdyž počásko nám asi nebude moc nakloněno..tak snad nezmokneme🙂

tak hezké odpoledne!!!

luci81
29. dub 2009

tak pokračování,nency,asi musíš mít pořádnej strach.dneska člověk nic pěknýho neslyší,je to hrůza...
My jsme včera byli na kalmetizaci,No sestřička říkala,že se jí to moc nezdá,jestli tam nemá moc bouli,mám to ukázat dětský.Tam jdem v pondělí,tak jsem zvědavá.Ve středu jdem na kontrolu na nedonošenečky,doufám,že to bude taky v poho,mám z toho vždycky strach. ☹
rymeska:co kyčle?dobrý?
Holky,kdybych se sem už nedostala,přeju Vám hezký zítřejší svátek 🙂 a nezapomeňte na pusinku pod rozkvetlou třešní 😉

zany
29. dub 2009

Luci - už mám připravené koště 😀 😀 😀

zany
29. dub 2009

Misko - to je fakt, že se nesmí sunar a nebo jiné UM zalévat horkou vodou...
My už to Honzákovi děláme tak, že mu tu vodu v mikrovlnce ohřejeme na správnou teplotu, aby to mohl pít a hotovo 🙂 Ale on už je velkej kluk 😉

Joli - kdybys musela s dětmi k dr., tak by tě snad pustili a vzali i přednostně. Musí snad pochopit, že s malými dětmi tam nemůžeš čekat, aby něco nechytly!
I když lidi jsou různí a radši koukají hlavou dolů než aby pustili! Já jak byla naposledy s Eli na kožním, tak nás paní co měli jít na řadu pustily a to jsem byla fakt ráda, protože jsem měla s sebou i Honzíka 😉
Jinak Paralen můžeš, zkusila bych ten Bioparox a nebo nějaké cucací tabletky. Já cucala neoangin a bylo to za chvíli fuč 😉

evaviki
29. dub 2009

Luci, chodis s malou na nejake speci prehliadky, kedze bola nedonosena?? Ja chodim iba k nasej doktorke, zatial ma navyse poslala akurat tak na krv, Sebino ma malo zeleza. Ale inak nikam inam...

miskastehlikova
autor
29. dub 2009

ahojky holky,ta jsem doma z prochajdy...malá celou dobu venku spinkala,taže pohodička🙂...
a ani jsme nezmokli🙂

miskastehlikova
autor
29. dub 2009

holky,chci se zeptat(jsem asi totiž hloupá🙂): od ukončeného 4 měsíce znamená: od 4 měsíců?Nebo od 5 měsíců?

soanpe
29. dub 2009

miško,
nejsi hloupá 😉
ukončný měsíc je, když má vivinka přesně 4měsíce.
dnem narození ti běží první měsíc a když má přesně 1m. tak začínáš 2:měsíc 😉
Minulý týden jsme se o tom dohadovaly s kamarádkou 😀

miskastehlikova
autor
29. dub 2009

Andy,já se právě taky dneska hádala s kamarádkou!Takže super-můžeme zeleninku🙂

soanpe
29. dub 2009

jj.můžete 😀
je to jako s tejdnama v těhu 😉

miskastehlikova
autor
29. dub 2009

na tu se nejvíc těším🙂

jola2
29. dub 2009

miskastehlikova:mooc děkuji za radu se šalvěji hned jsem utíkala do obchodu jí koupit tak to trochu pomohlo 😉 .
Teď se napařuji ale nic moc tak snad nelehnu ale přinejh. zítra přijede manža bo je v pá je svátek tak se nesmí jezdit 🙂 .

zany:bydlím na vesnici kdy tady dojede dr. jednou za týden takže je to tam vždy narvaný a už vidím ty lidi jak dělají že nevidí (hl. ti naši důchodci co nemají moc času) a já na to nemám abych se tam s někým hádala. 😒

evaviky:taky děkuji za typ zítra naložím děti do auta a zajedu do lékárny a o té šalvěji jsem to nevěděla (o tom mléku)
Tak se všichni mějte a přeji klidnou noc pa páááááááááááááááááááááá 🙂

jola2
29. dub 2009

evaviki: PROMIŇ za tu chybu ve jménu ☹

evaviki
29. dub 2009

v pohode 🙂

zzuzca
29. dub 2009

ahoj holky, zdravim zo slovenska! na svadbe bolo fajn, no ale je to stres trochu s takym malym mimi.... odchadzali sme ale az okolo pol 2 ... 😀 maly po 8 mej zaspal a striedali sme sa pri nom v takej miestnosti kde bolo najmenej hluku.... no a neskor som zistila ze aj mamka co ho mala strazit hra vedla bowling 😀 takze parada...spinkal fajn, obcas sme ho sli pozriet....

miska- my cvicime na gym.balonoch uz 3.tyzden... inac, kedze sme teraz mimo prahu, ak chces, kludne mozes ist namiesto mna zadara (mame to predplatene...), cvico je v stredu a buducu stredu este sme na sk....nejak sa nam tu zapacilo 😎

...alebo ak niektora z vas holky ma zaujem, je to na novodvorskej a je to fakt super!!! dozvieme sa tam aj o manipulacii s miminkom, cvicime pred zrkadlom, na balone, na podlozke, v kruhu, pri tom kadejake riekanky, atd.. deticky su pri tom zlate!

miskastehlikova
autor
29. dub 2009

Ahojky zzuzca:máš nějaký kontakt na to cvičeníčko?(pošli prosím do IP)
Jola:to je dobře,že pomáhá já jí taky kloktala a druhý den jsem byla ok🙂
Tak u nás se už konečně spinká,malá měla dneska nějakou spavou,tak nevím čím to je!?🙂

andilek1
29. dub 2009

Ahodja holky,jakpak se mate?Ja porad dumam na dvema vecma..Jestli si mam zitar koupit odsavacku nebo teda dokrmovat UM,uz se snazim asi pet dni zvysit tvorbu mlicka,ale asi se mi to nedari,spis bych potrebovala vedet kolik vazi,jestli mu to teeda staci ode me,nebo ne..Vim,ze jsem s tim trapna,ale porad to resim,kdyby to moje sidlo krasny,alespon dalo vedet ze ma hlad,ale on ne,on by pil u prsa,ale kdyz am nic nei,co mu zbva nez byt v klidu,ze?

zzuuca: to je dobre,ze ses mela fajne,taky bych na nejakou svatbicku sla,loni sjem mela ja a muj bracha svatbu,a myslim,ze se dlouha na zadnou uz nedostanu,,,

MIska: To je dobre,ze se spinka,mas moc hodny dite.U nas se taky usnulo,,uz v sedm,ale probudil se mi ,ale zase psinka,tak sjem ho odneska do postylky a ted uz bude takdo brzkeho rana snad chrupat.. 🙂

ted jsem nekde cetla, zema byt krasny prvni Máj a vikend,,a pry naposled,,teda ne uplne,ma se oteplit az v druhe polovine,,ale ono se to stejne nekde zmeni a bude upne jinak,ale tenhle vikend urco dopadne 🙂

zany
29. dub 2009

Miško - ukončený 4. měsíc je jak psala Soanpe, takže už teď můžete zeleninku 😉 I když já teď četla, že se teď spíš doporučuje pokud dítě dobře prospívá až od 5. měsíce 😉 Hodím sem odkaz, kde já čerpala, když jsem začínala s příkrmem u Honzíka 🙂
Dneska jsem byla v DM a koukala jsem tam na Sunar a ten jak kupuješ Miško tam stojí 99 kč a od ukončeného 4. měsíce je za 199 kč a je ho 800 g 😉

zany
29. dub 2009

Joli - tak to je na pytel 😠 Důchodci mají celý den čas, ale aby náhodou něco neprošvihli, tak tě nepustí!!! 😠