3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

rymeska
29. dub 2009

ahojte holky,
paulinka .. na to cvíčo hcodíme k Olině .. a je to fajn ... pokud budeš příští týden v Milevsku, tak nechceš si jeden den udělat výlet do Tábora, dali by jsme společnou procházku 🙂
Luci - děkuji za optání kyčle dobrý, vše v pořádku. Musíme ještě ne jednu kontrolu za tři měsíce, ale to jen proto, že Terezka byla maličká, když se narodila, tak má malinký i kyčličky, tak prý pro jistotu 🙂 . Ale zatím dobrý.

Illucka - na to padání vlasů nency psala, že existuje nějaká kůra a šampon od f. Vichi ... chci to zkusti sehnat, zkusím se poptat v lékárně, mě padají vlasy tak šíleně, že do toho klidně zainvestuji.

Zzuzca -jak tam malý spinkal, jste tam měli nějakou postýlku ??? čekají mě tento rok tři svatby, tak že bych se nechala insppirovat, víš ???

zany
29. dub 2009

Andilku - myslím, že kdyby měl Luky hlad, tak by u prsa asi klidný nebyl 😒 Zkus si dojít k mudře na vážení před kojením a po kojení jestli máš pocit, že ti málo přibývá...
Nedočítala jsem všechno, tak nevím přesně co řešíš za problém, tak promiň jestli píšu z cesty 😝

zany
29. dub 2009

Jinak naše Eliška dneska spala tak hodinu a půl 🙄 A večer nemohla nějak zabrat, tak chvíli vřískala 😖
Ona tomu spaní teď moc nedá 😒 ☹

andilek1
29. dub 2009

zany:resim tu to,ze v patek krasne papkal a v sobotu vsechno naopak..Pres den jsem kojila v sede a v noci v leze,. NO od soboty nechtel v sede,,pil tri minuty a otrhl se a brecel,tak jsem od nedele mu davala jen v leze,.To pije,ale prijde me ze malo.NEvim.pije tri,ctyri minuty a kdyz skonci,prijde me,ze by si dal jeste,,zkusila jsem po kojni neco odtrikat,aleale odstrikla jsem 4x nebo 5x a potom jen kapicky,,,poc chvili znova,ale Luky uz z toho nepil,prootze tam nic nebylo. A to je do ted.rano pije 11minut,pres den tak tech 4 .5minut, volala sjem k doktorce a ta rekla,ze nemam mit strach,ze mu mam nabidnout nutrilon,ze kdyz bude mit hlad,vezme si,kdz ne,,nebude pit...no a napadlo me,koupit si odsavacku mleka.....Ale to me preslo,po vecernim kojeni kdy jsem tam mela uplny prd,Kojila jsem kazdy dve hodiny,,,problemje,ze on moc neda najevo ze ma hlad,jhen kdyz je fakt nejhur,,tak nevim no,,,promin,dloudy,jestli nechces resit,neres....jsem pitoma

andilek1
29. dub 2009

zany:Jak to ze tomu moc neda??Zoubky?

miskastehlikova
autor
29. dub 2009

Ahojky zany,
moooc děkuju za typ..Já si jdu zítra vyzvednout 4 sunary,které jsem s kamarádkou objednala přes net.ALe určitě pak skočím do té DMky..Ale byly HA?Já obyč.nedávám...
Já koukala na příkrm a pokud prý kojím+přikrmuji,tak můžu už od 4.m přidat zeleninku.ale stejně se zítra rovnou poradím s mudr.
Ahojky Andílku1,
já bych se na tvé místě netrípila ani koupí odsávačky,ale zašla bych k mudr.a uvidíš co ti ona poradí.Samozřejmě můžeš něco skusit na tvorbu mlíka,to jo.ALe stejně bych k té mudr.zašla..
Jj,Viv je co jí přikrmuju hrozně hodná.klikrát o ní ani nevím.Je jako vyměněná🙂

andilek1
29. dub 2009

zamy:Koukala jsem ze mas deti docela brzy po sobe,,da se to zvladnout??No urcite da,co jinyho,ale jak se jako citis,ze ja chci se pokouset o mimi v prosinci,takze az bude Lukymu rok

andilek1
29. dub 2009

zany:tam se moc nevznam,je toho tam spousta...ale diky,,,

andilek1
29. dub 2009

miska.:kdyz ja ji dneska volala,ta si urco bude myslet,ze jsem pitoma,ale co,ze jo,kdyz chci mit klid v dusi 😀

zany
29. dub 2009

Andilku - díky za vysvětlení 🙂
No pokud je to takhle, tak bych se asi netrápila a ani odsávačku nekoupila a zkusila bych mu dát to UM a uvidíš 😉 Buď se dotáhne a nebo hlad už nemá!
Eliška tu dobu kojení taky zkrátila a pije podstatně kratší dobu než předtím, ale asi hlad nemá, protože vydrží krásně 3 hodiny, někdy i dýl 🙂

Miško - tak to hypoalergenní nebyl... Ten mají asi spíš v lékárnách 😉

zany
29. dub 2009

Andilku - ten adkaz jsem házela spíš pro Mišku ohledně příkrmů 😉
Jsou přímo tady: http://www.kojeni.net/prikrmy.php

No dětičky se dají zvládnout, musíš, co ti zbývá, že 😀 Ale začátek byl fakt vostrej 😝 Eli trpěla na bříško, takže jsme si to užili 🙄 Teď už je to mnohem lepší 😉 Jen musíme doladit to spaní...

andilek1
29. dub 2009

zany: Luyk taky vydrzi i pet hodin,v noci spinka i celou noc, 7-9hodin...ja mu davam jen casto,aby se me zvetsila laktace,ale ono prd.
driv me pil 5minut,ale pil jinak,ted pije zvlastne...
no nic,nevim,budupremyslet...myslim si ze je to takovej zrout,ze s ni itu Um,,,
no jo no,tak ja jdu chrupat,,tak holky dobrou. 🙂

miskastehlikova
autor
29. dub 2009

Zany,tak to jo,já si říkala,že HA je podezřele levnej.ALemožná bych mohla vzít normoš a skusit třeba na noc...
jinak taky obdivuju s dětma,takhle po sobě...To my chceme větší odstup,ale kdo ví,jak to bude...Mám o hodně staršího přítele a třeba do toho "praštíme" dřív!🙂
Děkuju za odkaz,juknu!
Andílek:no,za zeptání u mudr.nic nedáš,a jako na cvoka na tebe koukat nebude!To se nebuj!
Já to tenkrát vyřešila,že jsem sama od sebe dala na noc sunar,aby se Viv najedla(konečně) a já vyspala.A je pravda,že spaní se hnedka oběma zlepšilo!A pár dní na to mi mudr.říkala,že mi malá zhubla,tak abych už přikrmovala!!!Ale jak píše zany,za to že nasadíš UM nikdy nic nedáš!Mě malá prvně po kojení dotáhla kolem 150UM...teďka nakojím a vypije kolem 90-125ml!!!

Holky,tak dneska bylo zajímavé krmení po koupání...Viv se přitáhla k prsu a hrozně řvala,nakonec jsem zmáčkla prso a nic nám neteklo,ale z druhého sem ještě něco dostala,tak trochu MM dostala🙂...

zany
29. dub 2009

Andilku - tak pokud ti spí takhle krásně v noci, tak mu to asi stačí 😉
Nevím jak jste na tom váhově, jestli Luky přibírá, ale zkus se té doktorky zeptat a uvidíš. Za to nic nedáš 🙂
A třeba si to doktorka pamatovat nebude 😀 Pokud měla hodně práce, tak zapomene, žes jí volala 😀

Miško - no mlíčka už bude asi míň, ale svět se kvůli tomu nezboří 🙂 Hlavní je spokojené mimčo a maminka 🙂
Asi by mi bylo líto, když bych nemohla kojit, ale co! Mě mamka taky dlouho nekojila a taky žiju a nijak tím netrpím 🙂 😀

miskastehlikova
autor
29. dub 2009

zany: mě to trápí že dokrmuju a asi brzo skončím úplně na UM,ale na druhou stranu vím,že je konečně Viv sytá,spokojená!A to je to nejdůležitější!Hlavně aby mi neplakala hlady a nabírala!!!
Já jsem nekojená a jsem v pohodě!...Sice kojení je úžasná věc,ale když to nejde,tak to nemá cenu lámat přes koleno!!!

Holky,jdu dát sprchu a spát.Ráno jdeme na 1.🙂 hexu...Papa a klidnou noc

jola2
30. dub 2009

Čaute holky tak noc nic moc opět, asi dneska lehnu jak přijede manža 😒 . Nejhorší je že večer už kuckala i malá Leuška a měla rýmečku ale neplakala hezky spinkala. Jolanka za náma ve dvě zas přišla tak jsem jí ustlala v obýváku (tak se divím že neprotestovala) 🙂 .

rymeska:tak to ti teda závidím tři svatby já bych taky šla pořádně si hodit stehnem 😀 .

zany:a jak ti usíná Honzík? Nebo spinká s tebou? Ono je to težký když je v ložnici jedno místo volný 🙂 A jak to zvádáš bez manža?? Já jsem měla nejhorší období před porodem to jsem nevěděla jestli stihne porod nebo ne měl sice týden před termínem dovču ale nevěděla jsem jestli budu rodit přesně nebo budu přenášet (dali mu jen týden dov. a tref se?) ale naštěstí jsem rodila na den přesně 😎 .
Pak to bylo nejh. po porodu (nejaká poporodní depka bo co?) Kámošky co rodili tak tatínci pomáhali koupat nadnášeli si mimi atd. a náš tatka byl kdesi v Rumunsku tak jsme si nemohli ani pořádně volat, malá taky trpěla
na prdíky tak věčně na rukách s bolením bříška . Tak jsem si někdy i poplakala.

leonik
30. dub 2009

Ahojky holky, včera jsem se sem nedostala, nestíhám dočítat 🙂 Včera jsme byli celý den u babičky a dneska tam jedeme na čarodky po obědě 🙂 My měli dneska noc v klidu, malej se v noci vzbudil jednou, ale já jsem neměla sílu vstat, tak jsem mu jen dala dudel a on spal až do šesti do rána 😅

jola: mně hodně pomohly na bolest v krku cucací bonbony z lékárny Propolki. Za tři dny bylo po bolesti 😉

zany: a vy budete stavět nový domeček, nebo rekonstruovat starý?

llllucka
30. dub 2009

Nazdárek Holky,jaká byla u vá noc?

Míšo:netrap se tím,že přikrmuješ,hlavně,že je malá O.K. a přibírá ti.

Já osobně sunar nemám ráda,kvůli tomu,že jsme na něm vyrostli a já díky němu jako měsíční,nekojené dítě dostala salmonelu,skončila na měsíc v nemocnici a zdravotně mě to rozhodilo na celý život.Je to sice jïnej sunar,ale ten blok tam je.

Já jdu dneska večer do divadla a MM bude porpvé dávat malýho spávat sám,tak se bojím už teď.U ná to krmení z láhve moc nejde.

luci81
30. dub 2009

Ahojky,holky
jo,tak na svtbu bych taky šla,ale zatím žádná v dohledu,teda jedna jo,ale oni se vezmou sami jen s rodiči,a pak o výkendu(svatbu budou mít v tejdnu 9.9.2009) udělají asi prase,takže ne klasická svatba.
evaviki:my chodíme na kontroly do nemocnice,po propuštění jsme chodili obden kvůli žloutence,pak ve dvou měsících,a teď.Není to nic zvláštního,stejná kontrola jak u dětský,jen jí ještě brali krev.no ale stejně z toho mám strach,ale je to spíš takový,nevím,jak to napsat,asi psychikou,byla jsem dost nešťastná,z toho,že jsem rodila předčasně,protože jsem za celý těhu neměla nejmenší problém,tak mě to pak zaskočilo a malá se nemohla zbavit žloutenky,prostě to tam bylo hrozný 😢 ,i když personál super,to musím pochválit,hrozně hodný sestřičky.
No to jsem se rozkecala 🙂
andilek:určitě nejsi trapná,že to pořád řešíš,to je pochopitelný,že máš strach,ale píšeš,že mu nezbejvá,než bejt v klidu,tak já si teda myslím,že kdyby měl hlad,tak rozhodně v klidu nebude.Anetka se taky moc o jídlo nehlásí,jen tak pokňourává,ale když třeba hned nejdu a má fakt hlad,tak ječí jak tur 😉

evaviki
30. dub 2009

Luci, tak aspon ste pod kontrolou. Maly mal zltacku strasne dlho, ale uz nam ziadny odber nerobili 😖 Ale snad to bolo ok, aj ked sa nam zdal docela dost zlty.. Tu psychiku chapem, ja som tiez chodila k dr. nervozna, aby bolo vsetko ok.. 🙂
Andilku, neboj, ked bude mat maly hlad, tak bude pekne jacat. 😀 Babenko si lahko zvykne na menej mlieka, ale castejsie papanie, takze si to dozenie, to sa neboj..
Mna maly dnes vrazdi, papal by najradsej stale, furt by chcel byt pricucnuty 😖 Dnes mu proste moje mlieko nejak nestaci, ach jo..

nency
30. dub 2009

Ahoj holky!
Poctivě jsem všechno dočetla. 🙂

zany
na dovču s malou nepojedu, protože čtyři se do našeho auta nevejdeme (máme Gezte), kupovat si budeme
větší až za rok, a také Danča je pěkná zlobilka, takže s ní raději zůstanu doma, ale příští rok si to snad vynahradíme.

jola
držím palce ať si brzo fit. Jinak na tvém místě bych případnou návštěvu doktora vyřešila asi tak, že bych
doktorce zavolala a řekla, že nemám hlídání a zkusila bych se s ní domluvit, buď aby mě vzala přednostně
bez čekání, nebo aby za mnou přijela domů. Ale návštěva doma na přání pacienta je už bohužel placená.
Určitě bych s dětma nečekala v plné čekárně nemocných, na to že tě někdo pustí bych nespoléhala. 🙂

lllucka
na to padání vlasů jsem holkám doporučovala od Vichy mají šampón a ampulky. Já mám vyzkoušený jenom
šampón a byla jsem s ním spokojená. Ty ampulky jsou dost drahé, kamarádka si je ale chválila. Bohužel cena
je vyšší.
😉

Danča se mi vzbudila, tak pádím.

nency
30. dub 2009

andilek
S tím kojením to tak zlé jak si myslíš asi nebude. Někde jsi myslím psala, že jsi si ho po kojení zvážila a vypil
110 ml. Tak to zase tak málo není, jestli ho krmíš často, tak za ten den se to nastřádá. 🙂
Uvidíš kolik ti přibral, ale já myslím že třeba žádný příkrm nutný nebude a když tak jen maličko. ˇ
Škoda, že ti tvoje mudra nevěnuje více času, naše dětská mudra se maminkách, které mají první mimčo
věnuje hodně. Všechno vysvětlí a zve si je do porodna třeba každý týden. Já když jsem měla první,
tak jsme tam byly každou chvilku. 🙂
Ale jestli chceš zjistit, že má opravdu dost, tak si kup nějaké mlíčko, Nutrilon, Sunar apod. a po kojení
měj připravenou lahvičku s příkrmem. Přesný návod je na krabici, tak si ho v klidu pročti a uvidíš, když
bude mít hlad, tak si něco z lahvičky vezme. Příprava je snadná, převaříš kojeneckou vodu, ev. vodu která
sice v názvu kojenecká nemá, ale píšou že je vhodná pro kojence. Po převaření jí necháš zchladnout, aby
byla vlažná a naliješ ji do předem vyvařené lahvičky včetně dudlíku a uzávěru. Můžes na sterilizaci lahvičky
použít buď sterilizátor na lahve, nebo jednoduše lahvičku umyješ a dáš vyvařit.
Když budeš lít vodu do lahvičky, tak musí být množství přesné, musíš se dívat na odměrnou stupnici
v úrovni očí, aby ses nedívala ze zhora, to totiž množství vody vidíš jinak. Pak nasypeš přesný počet zarovnaných
odměrek. Nesmíš dát víc ani míň. Prášek do odměrky nikterak nestlačuj, odměrka musí být zarovnaná.
Pak lahvičku uzavřeš víčkem a důkladně protřepeš. Nezapomeň pak víčko vyndat, aby lahvička tekla. Také si
zkontroluj dudlík jestli teče. Tak jsem ti to popsala, snad do detailů. Když ti nebude něco jasné, tak napiš.

nency
30. dub 2009

míšo
to s tím věkem manžela není žádná katastrofa. Spíše je důležitější kolik je mamince. A podle fotek tvůj manža
tak starý nevypadá, hádala bych mu kolem 30 let. Určitě není starší než ten můj. Druhé mimčo bych si na tvém
místě pořídila později. Já mít dvě dětičky hned po sobě, tak bych zkončila někde v blázinci. 🙂
Jak jsi psala ještě, že ti neteklo žádné mlíčko, tak zkoušej odstříkávat. Mě se ze začátku zdá, že také žádné není,
ale když začnu odstříkávat, tak třeba těch 80 ml udělám. Když neteče z jednoho, zkusím druhý a pak se zase
k tomu prvnímu vrátím a kupodivu něco z těj teče, ale chce to čas. Já tím takhle trávím pokaždé i půl hodiny. 🙂

andilek1
30. dub 2009

nency:To bylo krasne popsany,Myslim,ze ma hladik,tak az manza priveze KOjeneckou vodu,tqk mu odpoeldne udelam nasup..Zkusit to muzu,,v noci bl vzhuru,uz od pondeli kojim kazdy den asi kazde 2hodin nekdy hodinu a mam pocit,ze mlika j min nez vic ☹ ☹ ☹
Ale tobe moocc dekuju za podrobn vysvetleni.MOc dekuju!Doma mam Nutrilonmodpoledne mu dam,doktorka,,no cekala sjem ze si me pozve a zvazi ho,abych vedela teda ejstli zhubnul,,,aale nic no..Jdeme ve stredu na 1.Hexa,,,tak se uvidi tam..

evaviki:Kdzy ma ten nejvetsi hlad,tak nadava,ael nebreci,ale ted poskojene spinka tak uvidime,odpoeldne mu zkusim dat lahvicku a kdyz bude chtit bude..

zany:.Dneska zrovna nespal....byl vzhuru az po 4hodinach,,,dneska mu zkusim dat flasku s nutrlonem

Holky??NA Hexa vakcine musi byt uplne zdravy???Ani ryma??
Luky porad kycha?tak ja nevim asi tak 6xdenne...ale plny nos nema,,,myslite ze mam koupit nejaky kapicky?
jsem moc rada,ze vas tady mam,uklidnili sjte me.vsem dekuju 🙂 🙂 🙂 🙂

nency
30. dub 2009

andílek
to jsem ráda, že se ti můj popis líbil. No někde jsi psala detailně, tak jsem to tak napsala. Sice tam mám hodně překlepů jak to píšu rychle, ale to snad neva.
To že se ti v noci budí hlady být může, ale také nemusí. Moje Danča byla za dnešní noc vzhůru 4x. ☹
A hlady teda ne, spíše se jí něco zdálo.
Na očkování musí být zdraví. Na rýmu nebo i na čistění nosánku jsou dobré kapičky Libenar. Jsou v ampulkách.
To že kýchá neznamená, že musí mít rýmu. Danča občas kýchne také a rýmu nemá. Ale ty kapičky jsou
neškodné, jsou od narození. 🙂

andilek1
30. dub 2009

nency:Jsi hodna ze si to napsala detailne, nevadi,ze tam nejaky preklep mas,protoze ja zadny nevidela 🙂 🙂 a ikdyby,tak to rozhodne neva,ja tam mam miliony preklepu.
tak mam zkusit mu davat ten Libenar?3x denne?on kycha tak tech 6x,ale jako kazdy den,ja pouzivam odsavacku na vysavac a taky morskou vodu,..treba taky muze mit alergii,,po me a manzovi je to jisty,,

Co tvoje Danca??ted spinka?

leonik
30. dub 2009

andilek: ten Libenar jsme také používali, už od narození jsme jím čistili nosánek. Je to jen fyziologický roztok, můžeš ho používat neomezeně. Je to na rozpouštění hlenů. Ale rýmu nám nevyléčil, na to jsou dobré ty spreje s mořskou vodou, tu jak čtu už používáš 🙂 Nám zabírá ny rýmu Vincentka 😉 Náš malý teda taky kýchá dost často, ale rýmu nemá. Stačí když nad ním natřepnu peřinu tak začne 🙂

nency
30. dub 2009

andílek
když jenom kýchá, tak rýmu mít nebude. Spíše ho něco dráždí, tak proto kýchá. Ty kapičky můžeš použít
na vyčištění a zvlhčení nosánku, ale používala bych je tak nanejvýš jednou denně. Když mu netečou nudličky,
tak rýmu nemá, tak žádnou odsávačku na vysavač nepoužívej.
Spíše častěji větrej, odstraň agresivnější kytky, v místnosti kde je, tak nepoužívej žádné spreje apod.
Zkusila bych také častěji luxovat a utírat prach. Ale myslím, že je úplně normální když kýchá 6x denně, to není
nějak moc. Já to sice nepočítám, ale Danča kýchá tak 3x denně také. Neboj rýmu ani alergii žádnou nemá, to
by vypadal jinak. 🙂
Danča teď spinká, ale nebude už asi dlouho, tak pádím vařit oběd. Za hoďku a půl přiběhne Kájina ze školy,
tak abych pro ní měla jídlo. Nechce mi totiž chodit ve škole na obědy, tak využila toho, že jsem doma a můžu
jí vařit. Sice z toho nejsem nadšená, ale něco rychlého jí vždycky uvařím. 🙂
Teď už se sem asi nedostanu, tak snad večer.

andilek1
30. dub 2009

Nency:Moc dekuju,no mam mimi poprv,tak sjem ze vseho vykulena.ale moc dekuju

Holky?MAm doma lahvikcy Avent pro novorozence..A muzu je pouzivat pro skoro 4mesicni mimi?Nebo musim koupit pro takto stare mimi? 😒