3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

evikk
4. kvě 2009

leonik:to je pravda,ze je proti vice pneumokokum,ale za rok ma byt zase jina vakcina,ktera bude bude jeste proti dalsim pneumokokum a na prevenar se dat muze na preockovani,ale na synflorix ne a pry ten synflorix neni jeste uplne odzkouseny,atd,tak nevim,ale taky jsem ho prave malymu chtela dat 😉

zany
4. kvě 2009

Holky - co je Synflorix? 😕
To jsem ještě neslyšela...

Eliška naspala za dnešek hodinu!!! 😠 Půl dopoledne, půl odpoledne 😖 To i ten Honzík spí přes den víc než ona 😖 Ale za to vytuhla před večerníčkem, protože byla fakt unavená... Jsem zvědavá jaká bude noc 😕

paulinka80
4. kvě 2009

taky slysim Synflorix poprve....nam bude doktorka soucasne s prvni hexou davat prvni prevenar...pry to tak dela, tak mi nezbyva, nez ji verit, ze je to tak dobre 😉

taky jsme nakonec vyrazily s Eliskou ven, vzduch byl fakt prijemnej a ani moc zima...cekala jsem vetsi. Eli spokojene prochazku prospala a aspon jsme se vyvetraly.

Ted uz chrni v postylce, ale nechtela moc pit, takze pocitam, ze se za dve hodky ohlasi...potvurka jedna. Porad mi ted blbne u kojeni, uz se tesim k doktorce, az se zeptam co to ma znamenat...ale mliko tece proudem, takze nedostatkem to nebude...jen porad nevim cim to muze byt ☹

misko: opruzeniny jsme jeste nemely, takze moc neporadim...ja ji pri kazdym prebalovani mazu bepanthenem a docela casto prebaluju a vsechno je v pohode...

andilek1
4. kvě 2009

evikk:Kdypak se ti narodil Kubík??MY taky jdeme an.mesicni prohlidku ve stredu
MIska:M teda s opuzeninama nemeli ejste problem...lae my mazeme porad prdelku...a mazeme ji vrchlabskou masti nebo se taky jmenuje Ondrejova mast,,michaji ji v lekarne.
ZAny:taky mame posledni dobou problem sr spanim...my dneska naspali asi 5 hodin..takze bude pekna noc..,ne,on vzdycky spinka tak 4 hodiny,,a rano vstaval uz v6,tak uvidime...
paulinka:to kojeni...ja mela pred tydnem taky problem,rekla jsem to doktorce a ona me rekla,ze Luky proste roste a proste vi kdy ma dost,,uz to pozna,ze ze se hned nazduchne a pak se neumi ani hnout 🙂 mlickoti treba tece vic a ji to staci.ja spis myslela,ze ja ma malo,protoze jsem po jeho jidle zkousela odstrikat a nic moc tam nebylo,,,a preckali jsme to a kojme dal a to jsem uvazovala i UM.

leonik
4. kvě 2009

evikk: tak teď teda nevím, mně Dr.říkala že se očkuje stejně jako prevenar, takže tři dávky od teďka a po druhým roce přeočkování 🙂

zany, paulinka: je to vylepšená vakcína prevenaru. Prevenar je proti sedmi typům pneumokoků, Synflorix proti deseti typům 🙂 Je to nějaká nová vakcína teď od dubna.

evikk
4. kvě 2009

andilek,kubicek se narodil 2.ledna 😀

andilek1
4. kvě 2009

AHa,,,my 6.ledna...mslela jsem ze to mamestejny datum,,ale nee,bohuzel 🙂

paulinka80
4. kvě 2009

evikk: jak jsi spokojena s vasim kocarkem? my mame stejny a jsem teda spokojena mooooc 😉 Akorat se bojim, ze se nam tam Eli za chvili nevejde. Ta korbicka je dost uzka a mala, my jsme s manzou oba dost vysoky, takze Eli nema byt po kom prcek 😀 Od kdy budes davat Kubika do sportaku?

miskastehlikova
autor
4. kvě 2009

Ahojky holky,
tak jsem Vivi udělala zábal z čaje(babskej recept) a dlooohou jsem jí větrala prdku!Tak uvidím jak na tom bude!
Ona je na to hodně háklivá,od pátku se jí to jen zhoršuje,ale dneska je to i na tý pipce☹
Holky,tak o tý nový vakcíně jsem teky slyšla prvně..
My půjdeme až v roce,protože by toho na ni bylo moc teďka

evikk
4. kvě 2009

paulinka:ja jsem taky moc spokojena,koupila jsem celou trojkombinaci a super,kubik je taky velikej uz ma skoro devet kilo a korbicka je mu uz skoro mala,ma tam tak deset centimetru volno,vic ne,takze pocitam za mesic vytahnu sportak,jesteze jde dat do lehu 😉

paulinka80
4. kvě 2009

evikk:No prave, taky jsem si rikala, ze kdyz tak vytahneme sportak driv, kdyz jde dat do lehu 😉 tyyy jo, tak vy mate uz skoro devet kilo,jo? no to mate uz poradnyho chlapaka 🙂 Eliska ma neco kolem sesti kilo, jeste se tam vejde v pohode...ale kdo vi co bude za nejakej ten mesic

zany
4. kvě 2009

Tak jsem vyžehlila hromadu prádla a Honzík toho má fakt požehnaně 🙄

Jak jsem psala, že Eliška spí, tak se po 50 minutách vzbudila a já akorát četla pohádku. No tak jsem jí došla dát dudlíka a zase řev! 🙄 No tak jsme dočetli, dala jsem Honzíkovi pusu a šla jsem za Eliškou. Jenže když jsem chtěla odejít, tak zase řev! 😠 Holt chvíli ječela, pak jsem lítala ještě k Honzíkovi, ten přišel, že chce čůrat... No na palici!!! 😠 Nakonec usnuli oba, ale Honzíkovi ještě vyhrožoval manža s vařečkou 😀

Miško - nám na opruzeniny vždycky pomohla Nivea 🙂 Vydrží na zadečku dost dlouho 🙂 I když taky často přebaluju, v noci teda ne... Ale u Honzíka bylo hned během dne znát, že jsme tím mazali a bylo po červeném zadečku 😉

jola2
5. kvě 2009

Čauvec holky tak u nás noc nic moc malá mi špatně spinkala pořád se tam kroutila a plakala tak jsem jí musela pořád z tama vytahovat a utišovat a Jolance bylo taky špatně (bolelo jí bříško z těch ntibiotik) ☹ Tak jsem zase lítala za ní do pokoje a pořád dokola.

paulinka:nechám ty naušničky pýchnout i u malé Jolanky jsme to tak dělali nejhorší je ten křik z ordinace ale pak je to v pohodě(mimčo ve třech měsících má sníženou hladinu bolesti , mu se hlavně nelíbí že mu drží tu hlavičku)
A tobě řekla paní dr. co na ty naušničky lépe nastřelit??

misko:mi když jsme byli s prdelkou nejhůř tak jsme dávali Rybylku ta nám nejvíc pomohla. Taky jsme dávali Ondřejovku ta byla příjemná (byly tam nějaké bylinky mě připadlo jak máta nebo co) ale nepomohla tak rychle. 😒

nency
5. kvě 2009

Ahoj holky!
Včera jsem se k vám ani nedostala. Danča usnula až v půl desáté. ☹ Naivně jsem si myslela, že si to ráno
alespoň natáhne. 😀 Vstávala ale v šest ! ☹
Dneska čekám návštěvu, mám ještě hodně práce, nějak nestíhám. Něco jsem v rychlosti dočetla, ale všechno
ještě né, moc kecáte. 😀
míšo
Když byl Danče asi měsíc, tak jsem myslela, že má opruzeninky, ale nakonec to nebyly. Měla takové červené
malé flíčky, které vypadaly jako spálené. Zkoušeli jsme Imazol, Pityol, nic nepomáhalo. Nakonec nám mudra
předepsala takovou žlutou mastičku s endiaronem, kterou připravili v lékárně. Teprve až ta nám pomohla
téměř okamžitě. Teď použávám Bepanthen. Tak ať se toho brzo zbavíte. 😉
jola2
Tak to jsi měla fakt krutou noc, tak ať je zase dobře a jsou ok. 🙂
Jinak, že mají mimča sníženou hladinu bolesti se mi nezdá, teda u té mojí rozhodně né, ta když ji píchly
první Hexu, tak řvala, že jí bylo slyšet až na chodbu. 🙂
Holky, musím jít ještě něco dělat, já bych se tu zase zakecala a pak se Danča vzbudí a nic bych nestihla.
Musím ještě vyžehlit, vytřít, vyluxovat a Kájině udělat oběd a odpoledne tu mám na návštěvě kámošky.
Doufám, že se Danča předvede jako hodné mimi, holky jí ještě neviděly a ještě ani jedna z nich žádné
mimčo nemají, tak abych je neodradila. 😀
Ozvu se večer.

llllucka
5. kvě 2009

Míšo:mě malej trochu na opruzeniny trpí.Jediné,co pomáhá je hodně mazat bepanthenem,větrat a často přebalovat.Rybilka nám třeba nezabírá vůbec,takže už používám jen ten BP.Ale nikdy to neměl nijak hrozný.Vždycky jen trochu a tenhle postup nám zabral do druhýho dne.

Já taky o ničem jiném než prevenaru neslyšela.Na ten asi půjdeme v sedmém měsíci.My byli včera na náhradní lekci plavání za tu,co jsme nemohli,byli jsme ü jiné instruktorky a super.Bylo to takový akční.Už jsme se trochu potápěli🙂

miskastehlikova
autor
5. kvě 2009

Ahojky holky,
tak malý už to pomalu mizí,ale mooc děkuji za rady,asi pojedu vykoupit lékárnu🙂.Večer jsem jí vykoupala zadeček v čaji a pak dala imazol a vypadá líp🙂
Ráno byla vzhůru od šesti,v noci asi 3krát,protože měla furt hlad.Moje nlíko už pít nechce,nenasytí jí☹,takže asi máme po kojení☹
Kolem 8 usnula a ještě spí🙂,ale brzoo se už určitě vzbudí...
Nency:koukám ty máš dneska práce🙂,mě přítel myje wc a koupelnu,abych nesmrděla domestosem(zlato moje 😀 )...
jola:jej tak to u vás teda bylo veselo☹ a už je holkám líp?

luci81
5. kvě 2009

Ahoj holky,
tak u doktorky včera dobrý,na monitor mi řekla,že se nemám strachovat,že to byl jen nějakej planej poplach.No Anetka po postýlce moc necestuje,přimáčkne se k mantinelu a chrní 🙂 na prostředku by snad neusnula,na podložce ležela.
K bouli na ramínku mi řekla,že to je ,,bujné,,hojení,že se jí pravděpodobně budou dělat takový tlustější jizvy po všem ☹ ,tak doufám,že nebude až moc bujná,aby těch jizev moc nebylo 🙂
Ptala jsem se na naušničky,řekla,že jí je dá klidně hned,že je zdravá,nemá potíže.No tak jí je teda nastřelila,je to otázka pár vteřin.No plakala,ale ne nijak strašně.Takže jsme to měli i s překvápkem pro taťku 🙂
Reakce na hexu žádná 🙂
misko:já mám zkušenost s opruzeninami minimální.od narození jsme mazali rybilkou,pak došla,namazala jsem niveou a oprudila se,když jsem namazala zas rybilkou,pomohla.Ta známá,co jsem psala,že má tu holčičku,tak jí měla opruzenou hodně po antibiotikách a doktorka jí dala Pityol,pomohl.No asi jak komu,musíš asi zkoušet.
Bavíte se o prevenaru,já jsem se ptala doktorky,jestli očkovat,protože jsou i názory proti,že to není nutné pro všechny děti.mě řekla,že vzhledem k tomu,že jsem hodně trpěla na záněty středního uch,který jsou prý způsobený pneumokokem,tak že by jí očkovala,ale prý by pokud by nebyla často nemocná,tak by to nechala až v roce.Na ten Synflorix jsem se neptala,tehdy jsem o něm ještě nevěděla.Jinak když budete hledat,je tu taky o tom taky diskuze.
Teda,to jsem napsala skoro slohovku 🙂

llllucka
5. kvě 2009

luci:ty,tak ta doktorka je celkem odvážná.Pityol se smí používat až od 10 let a ani těhotné a kojící by ho neměli používat.

miskastehlikova
autor
5. kvě 2009

Luci81:koukám žes u doktorky stihla vyřídit vše🙂!
Rybylku malá mít nemůže,osypává se mi po ní jako pra..!!Leda nějakou mast nechat namíchat v lékárně!Ale už je to z okolí pipky pryč,ale pořád nahoře na pipce to má☹,no snad to do zítra bude ok,jinak vyrážím do lékárny!!!
K tomu prevenaru:moje mudr.má na to náor,e do roka je to zbytečně moc vakcín a po roce už o jednu méně a proto doporučuje očkovat po roce(taže my tam ještě nepůjdeme).Ona říkáže si pak mimi neutvoří samo imunitu.
Ale samozřejmě co pediatr to názor A každého věc😀!!!

luci81
5. kvě 2009

Misko,no kupodivu jsem na nic nezapoměla 🙂 ,já myslím,že když jí to mizí,tak bude brzy o.k.
lllllucka k tomu pytiolu,to jsem nevěděla,příbalovej leták jsem nečetla,nebyl můj.Nepotřebuju to,tak se mi nechce moc hledat,ale našla jsem,že přechodně se může 2-5 dnů používat i pro mimi na opruzeniny,No já nejsem doktorka,tak nevím,ale předpokládám,že ona ví co dělá.

llllucka
5. kvě 2009

luci:no,já právě vím,že mojí kamarádce to doporučila její Dr. a ona po přečtení příbalového letáku volala na kožní do dětské nemocnice a tam jí řekli,že v žádné případě nedávat,protože je to hodně silný ..... Jinak bych to taky nevěděla😉I dr. se může seknout,takže já příbalové letáky vžýdycky radši čtu.Ale i tak,co doktor,to názor.Nám třeba doporučili na chíře zarostlej nehtík jódovat a naše Dr. se tomu strašně divila,protože podle kožařů se jód do roku vůbec nemá používat.Tak si vyber.

luci81
5. kvě 2009

jo,to je jako se vším,co doktor,to názor a co má chudák máma dělat 😉

miskastehlikova
autor
5. kvě 2009

jj,co doktor to názor!!!Nejlepší jsou ty babský masti😀,ty věděli co dělají babičky😀

paulinka80
5. kvě 2009

ahojky holky,

tak u nas noc celkem v pohode...Eli se mnou spala v posteli, kdyz neni tatka doma tak jsem si ji tam kolem pulnoci vzala abych k ni nemusela porad vstavat. Vstavaly jsme az v pul desaty, nemohla jsem tomu uverit, ze uz je tolik hodin, kdyz obvykle vstavame kolem sesty sedmy....

Jola: me dr. rekla, ze je lepsi nechat to nastrelit...ze se to lip hoji a tolik to mimca asi neboli, jako kdyz jim ousko propichne a pak tam jeste rve nausnici. Rikala, ze kdyz dodrzim to nechat tam tu nastrelenou nausnici cca 14 dni a az kdyz to bude zahojeny,tak tam dam nausnice co mam doma, tak ze to bude v pohode....je to pry otazka par vterin. takze ja jsem na 100% rozhodnuta nechat nausnicky nastrelit...ale jak tady pisou holky, co clovek to nazor...

Luci: tak to je parada, ze uz mate nausnicky....pak nejak prihod foto😉

miskastehlikova
autor
5. kvě 2009

paulinka:moje musr.taky natřeluje a doma vyměním za svojeAle nám je dá až v 6m.,ale co tak si malá počká🙂
Teďka sem si koupila čas.Maminka a tam je info letáček o té vakcíně synflorix,tak to jdu pečlivě studovat!
Jsem z těch vakcín už tak zmatená🙂

andilek1
5. kvě 2009

AHojda,tema nausnicky s nepridam, protoze nemame holcicku,ale rada bych se o tom pobavila az bude treba i na ceste 🙂
Miska:jj,babicky vedeli jak na to 😉
JInak to moje zlaticko v noci docela spalo,nedavala sjem mu mlicko,jen dudu a bylo ticho a spinkal,tak snad to dneska bude stejny,ted chrupe v ve velke posteli a snad ho nikdo nezbudi, Mnazel tu jezdi se sekackou a dedecek,,nebo-li tchan tu pojede s malym trakturkem!Jestli ho zbudi dostanou na zadek 🙂
Venku je osklivo,uz aby byl vikend.zitra jedeme k te doktorce rano, tak uvidime,ale ten kaslik ma lepsi,kaslal jen 3x zatim,obvykle by to bylo uz tak 7x.
JInak jsem dneska navarila, luxovala ,stirala prach, prala a vesela pradlo a tak zehlila a jsem k.o.! 🙂
Zitra jeste koupelna a setrit na prdim na to. Jsme utahana a nic moc jsme nedelala!Hruza

leonik
5. kvě 2009

Ahoj holky, u nás noc celkem v klidu, akorát jsem nespala kvůli tomu jak mě bolí ten krk 😠 Dopoledne byla u nás kamarádka, tak se děti vyřádily, teď spí 🙂

My Leonce nechávali taky naušnice nastřelit. Bylo to rychlé, plakala spíš z leknutí. Nedovedu si představit jak ty ouška propichují jehlou 😖 Naušničky jsme jí nechali měsíc, pak jsme jí dali zlaté.

nency: o mastičce s endiaronem jsem ještě neslyšela. Vždyť endiaron je na průjem ne? 😀

jola2
5. kvě 2009

Čauvec holky tak den jak noc Leušku dnes pořád něco trápilo asi prdíky (kroutila se jak žížalka na sluníčku) a pořádně plakala nebylo to ono a nikdo nikde žádná náštěva která by na chvíli podrndala 😀 ale už spinká tak snad se nevzbudí ☹

paulinka: zítra zavolám dr. a zeptám se jestli taky nastřeluje (máme jít až ve čtvrtek) a jestli ne tak se nebude dát nic dělat 😒 jsme na konci světa a do velkýho města si já netroufnu ☹

Moc vám všem přeji hezkou noc já ještě uložím tu naši druhou kukačku a letím spát taky 😀 (doufám!!!!!)

paulinka80
5. kvě 2009

tak Elinka uz taky spinka...dneska jsem ji ulozila az kolem sedmy hodiny a ted jsem byla uz 4x nahazovat dudlika..ale uz je tak deset minut klidek, tak snad zabrala tvrde.

me dr. rekla, ze ona nausnicky nenastreluje ale dala mi nejakej kontakt....ale pry ji mam nechat nastrelit nausnicky az po prvni hexe...na tu jdeme v pondeli, tak jsem zvedava, jestli uz ji pichne. Eli ma to pichnuti po tbc porad jeste cerveny,tak nevim....

miska: tak co jsi o te vakcine nastudovala?

miskastehlikova
autor
5. kvě 2009

Jola:jeje:-( u vás je o těžký co?A manžu máš pryč???

u nás se odpolko vrtala díra na nějakou anténu,takže to tay vypadá hrozně☹...
Vivka už usnula,nějak jí ten hluk a schon okolo zmohl!Před spaním mi vypila 190ml UM tak docela dobrý,snad se hned tak nevzbudí🙂
Jdu si poklidit a hurá na ordinaci😀