3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

zany
5. kvě 2009

Ahoj holky,

tak se taky dneska hlásím 🙂
Ráno jsme jeli s manžou do Prahy, vysadil nás u kamarádky a jel si po své práci 🙂 My jsme vyrazili ven, když bylo celkem přijatelně. Děti se aspoň unavily, Eliška se prospala 🙂 Dneska spala mnohem víc, tak aspoň něco 😉 Pak jsme si dali obídek, děti si pohráli a vyzvedl nás manža. Jeli jsme ještě do banky a Honzík tam usnul v autě. Tak si aspoň odpočinul, protože po obědě by neusnul, když řádil 😀

Dneska zafrčím brzy do postele. Šla jsem spát pozdě, Eli se v noci vzbudila a v 5 se vzbudila zase a nechtělo se jí už moc spát 😒 No a v 6 jsem stejně potřebovala vstávat, abychom v 8 vyrazili 😉

My jsme nechali náušničky na radu dr. píchnout 🙂 Prý to přeci jen dělá doktor 😉 Eliška ani moc neplakala a je to taky na jedno píchnutí. Doktor píchne do ouška injekční jehlu, do té nasadí náušničku a na druhý tah jí s jehlou vytáhne 🙂 Elišce se to zhojilo rychle, druhý den to už červené neměla a třetí jsme náušničky otáčeli, protože má zapínání dozadu. Kdyby ho měla dopředu jak to některé dětské mají, tak bychom ani neotáčeli 🙂

Joli - teda, chudáku ☹ Takhle si to vyžírat ☹ Snad bude brzy líp 😉

No na opruzeniny zabírá asi jak co a komu 😉 Těžko se řídit jednou radou, chce to zkoušet 🙂

Prevenar nechám píchnout až v roce... Teď určitě ne 😉

zany
5. kvě 2009

Vložila jsem pár nových fotek 🙂

jola2
6. kvě 2009

Čauvec holky tak jsem se vyspala do růžova 🙂
Krize snad zažehnána bolelo jí bříško (zhřešila jsem a dala si nedozrálý banán je to úplná pohroma u nás, už to zkoušet nebudu) hezky spinkala a ráno už si brblala v postýlce (je pěkně ubrblaná 😀 ) a sama zaspala.

miskastehlikova:manža přijede ve čtvrtek (díky bohu za ty svátky) aspoň se trochu užijem už jsem naplánovala víkend je toho moc 😀

zany: Eliška je hezoučká a Honzík frajer moc se líbí Jolance 🙂

zany
6. kvě 2009

Dobré ráno 🙂

naše Eli se rozhodla, že budeme vstávat dvakrát za noc 😒 Do toho přišel v noci Honzík a ječel, že chce mlíko 😠 No a jak hezky ještě do 7,15 spal 😵 Eliška si dáchla půl hodiny navíc 🙂
Teď jsme po snídani, za hodinu dorazí tchýně a já vyrazím k doktoru. Chtěla bych zkusit i katastr. Potřebujeme výpis, ale pokud tam bude hodně lidí, tak to vzdávám 😖

Joli - já už tak měsíc jím i cibuli a jak se Eliška hýbe, tak krásně prdí a nepláče 🙂 Ale předtím jsem to teda striktně dodržovala!!!
Tak Jolance se líbí Honzík, jo? 😵 😵 😵 No on je to náš uličník 😀 Vypadá jako andílek, ale není jím 😀

nency
6. kvě 2009

Ahoj holky!
Tak já jsem si řekla, že po včerejšku budu dneska jenom odpočívat. Dopoledne jsem uklízela a odpoledne
jsem měla na návštěvě kámošky ze střední školy. Bála jsem se jestli Danča nebude zlobit, ale mile mě překvapila.
Evidentně jí ten náš babinec vyhovoval, celou dobu nás poslouchala a občas se i zasmála. Takže je vidět, že je
to ženská, asi z ní bude taky pěkná drbna. 😀
Danča včera usnula až v devět hodin, v noci se jako vždycky asi 3x vzbudila. A dneska vstávala v půl sedmé,
teď zase usnula, tak doufám, že tak hodinku by mě mohla nechat, abych si stihla vypít alespoň kafčo. 🙂

Jdu vás dočíst, abych věděla co jste nadrbaly. 😀

miskastehlikova
autor
6. kvě 2009

Ahojky holky,
tak u nás noc dobrá,akorát jsem poprvé v noci musela vztávat dělat sunar,pak mít lahev.No zápřah docela🙂,ale jinak pohodička🙂
Jola:to je dobře,že ti přijede na víkend🙂aspoň nebudeš tak dlouho sama..
Zany:takže veselá noc???Hlavně že jsou drobečci spokojeni😀
Nency:to je dobře,že bla Danuška hodná!!!A ty že si konečně vydechneš!🙂

Holky,když už nekojím musím měnit antikoncepci?Nebo můžu dál brát tu co jsem měla při kojení?

luci81
6. kvě 2009

Ahoj holky,
misko,Ty už nekojíš vůbec?No mě doktor řekl,že kdybych přestala kojit,tak si mám přijít pro jinou.Mám Azalia.
jola:zítra na Vás budu myslet,aby to malou moc nebolelo.

andilek1
6. kvě 2009

ahojda holky, noc bla krasna,sice usnul az v devet hodi,ale krasne bez dudu spnkal do pul 5-krasa.Byli jsmeu doktorky,pry kasel ma,ale nic na pruduskach..mame brat porad ten tussin a ten Step..nevim jak a az enbude mit kasel prestat to brat,,pekny ne?Pristi tyden jdeme na vakcinu..ve stredu,tak se moc netesim,ale uz aby top bylo za nama.jinak venku je hnusne,,ven npujdeme.budeme doma a pujdeme asi spinkat,taky jsem vcera toho plno udelala,dneska na to kaslu
🙂

nency
6. kvě 2009

míšo
Když nechce pít od tebe, tak jí zkus mlíčko odstříkat a dát z lahve. Danča ode mě už pít taky nechce, jenom
v noci. Mlíčko jí odstříkávám a dávám jí na jedno krmení dvě lahvičky. Jednu s tím mojím mlíčkem a druhou
s Nutrilonem. Sice není to moc, za celý den dohromady kolem 200 ml, ale alespoň něco.
U mě to má ještě tu výhodu, že jsem nedostala menses, sice můj gynekolog naposledy říkal, že když je kojení
pouze částečné, tak že to můžu dostat brzo, ale uplynul už měsíc a pořád nic. Tak jsem ráda, no doufám,
že nejsem těhotná. 😀 Antikoncepci zatím žádnou neberu, ale pak si nechám dát Mirénu. Měla jsem
jí i předtím a byla jsem s ní spokojená.
Míšo, to jsi dělala ještě v noci lahvičku, když ti před spaním vypila 190 ml ? Mě se Danča sice v noci budí
také, ale dávám jí dudlíka a když to nepomůže, tak jí dám cucnout od sebe. Lahvičku jí teda nedávám.

jola
to už se nemůžeš manži dočkat viď! Já tě stejně obdivuju, být na všechno sama. Ale asi si člověk zvykne. 🙂
andilek
koukám, že se toho kašle pořád nemůžete zbavit. Hlavně, že nic nemá na průduškách, ale stejně, už ho má
dost dlouho, viď. Na procházku bych s ním ale šla, alespoň se vyvětrá.

zany
super fotečky.

Holky s těma naušničkama vás obdivuju. Já na to nemám, mám strach, že jí to bude bolet. Asi budeme
jediný bez naušniček. Já jí je dám až je bude chtít sama. U Kájiny jsem jí je nechala nastřelit asi ve čtyřech
nebo pěti letech, když už je sama chtěla. 🙂

andilek1
6. kvě 2009

nency:uvidime,mozna pujdeme,ale kaslik mame uz pomalu 4tyden..nevim co to je,ani doktorka nevi.. 🙂
MIska:Zkus toho dudlika jak radi nency.ja taky davam dudu, dkyz se v noci probudi,dnes to ale musim zaklepat,,spal hez dudu a bez mlika do pul 5.Zkus to,nic za to nedas,
jola:copak dela vubec manzel,ze jsi porad sama?ja teda manzu mam doma,ale s nicim me nepomuze,kdyz prijde z prace,tak jde delat kolem baraku,,,pak prijde je vyrizenej a samozrejme na nic a nikoho nema naladu.takze jako bych byl sama..alepson si tak pripadam,,ale nejaksjem se nastvala a rekla mu,ze se ma venovat rodine ,,ze alespon ty vikendy nam muze dat,jinka budeme jezdit na ccely vikend k nasim..a ajhle..alepson ty vikendy se nam venuje,,ale stejne me to chybi,,driv to bylo jiny,nemohli jsem bez sebe byt,,ted uz nevim co o je.chybi me.ale on to asi tak nebere 😉

llllucka
6. kvě 2009

Ahoj Holky,my jsme měli noc v pohodě jen teď jsme nějaký protivní.Má trochu kašlík,tak možná proto.Taky jsem včera dostala opar,takže ho teď pořád zkoumám,jestli se mu taky někde neobjeví.

andilek1
6. kvě 2009

lllucka:Snad se mu neobjevi 😉 to me je lito ze mate kasel,to je tim blbym pocasim,chvili 30 a chvili 5,,hruza!!

evaviki
6. kvě 2009

Ahojte, tak my sm,e mali dnes nejaku divnu noc 😖 Maly papal o deviatej (vtedy obvykle vydrzi do tej tretej, pol stvrtej), no a 22:45 zacal plakat, tak som ho nakojila, ulozila.. Ked som si konecne lahla a zaspavala, tak ma prebral chrapajuci manzel z obyvacky (ani za svet si nepojde lahnut pred polnocou, aj ked mal oci ako angorak). Tak som vstala a isla ho vyhodit z obyvacky, nech si lahne.. Potom som nemohla zaspat a ked uz sa mi to konecne podarilo, tak zacal maly vzlykat, hybat sa, protestovat.. (a celu dobu spal) Tak som mu dala dudlik, utisila.. Do hodiny znova a znova a znova.. Nakoniec som zaspala, papal az o piatej rano, samozrejme vyspinkany a uz nechcel spat.. Tak som tu s nim saskovala po byte, umyla si vlasy.. 🙂 o pol siedmej nakojila a spal az do deviatej, tak som sa trochu dospala.. o deviatej kojo, hrali sme sa.. 10:40 zase kojo a spinka..
A to sa mi vcera podarilo rozliat moje poctivo odstriekane mlieko - som sa tesila, ze aspon 110 ml bude mat vecer mojich a nutrilonu iba trosku.. No nepadlo mi to na zem? zachranila som necelu polovicu ☹((((((

evaviki
6. kvě 2009

uff, ale som sa vystazovala, co? 🙂))))

rymeska
6. kvě 2009

Ahojte holky, hlásím se po dlouhé době a příznám se, že jsem to všechno nedočítala, je toho opravdu šíleně moc, tak jsem četla jen konec.
My jsme dnes dostali 1. hexavakcínu, tak doufám, tže budeme bez reakce a vše bude v pořádku. Řvala jako tur, ale to bylo asi tím, že jsme čekali hodinu a půl v čekárně (samozřejmě byla plná nemocných a kašlajících dětí - jestli omarodí, tak doktorku asi praštím 🙄 ), a ona už byla ospalá,. Usla mi cestou v autě a spí dál 😉.
Vážíme 5.6 kg a máme 62 cm 🙂.
Jinak jsme začaio minulý čtvrtek stavět, kopali se základy a ty se stavěli celý víkend a i včera - betonovalo se a zaváželo hlínou (rozšiřujeme domeček ve kterém teď bydlíme). je to šílený, manžel tam tráví veškěrý čas, celý víken makal od rána do devíti do večera a v týdnu přijde z práce, jde makat a domů chodí kolem osmé, deváté. Takže Terezku vůbec nevidí a já jsem na všechno sama, tak toho mám celkem plné zuby, proto ani tolik nepíšu 😢. Navíc jak je všude kolem baráku rozryto, tak se nám to bahno tahá šíleně do baráku a já musím každý večer vytírat a luxovat, rpotože je tu šílený bordel ... fakt mazec ...No, můžete kouknout, tady máme fotky ...http://rymeska.rajce.idnes.cz/ ... názec alba je stavba ... jinka jsem tam taky doplnila Terezky fotky za 4. měsíc, tak můžete kouknout jak rosteme 😉
Zany, Miško, Paulinko - super nové fotečky 🙂

telullah
6. kvě 2009

Ahojky Holki, mám dotaz .... malá ma tři měsíce a začala si hrozně moc dávat prsty do pusy a cucá se a podobně. myslíte, že jí můžou růst už zuby??

evaviki
6. kvě 2009

telullah - maly slinta a cpe si vsetko do pusy uz par tyzdnov a zuby nikde 😀 Skus jej prejst prstom po dasnach a ak nebudes citit zubok tesne pod, tak zatial nerastu..

telullah
6. kvě 2009

tak jsem to vyzkoušela a malá se mi pokusila prst ukousnout. Zub jsem necítila, ale ma dasně nějaké tvrdší než dříve

paulinka80
6. kvě 2009

ahoj holky, u nas dneska noc hruza...Eli jsem kojila zase po dvou hodinach, to by jako jeste slo, na to jsem si uz tak nejak zvykla...ale po kazdym kojeni se pokadila...takze jsem v noci prebalovala jak diva 😠 no a rano prijdu do chodby, kde spi pes a ma tam nas..no jako blazen...takze mi ten den hezky zacal. A ted eli pokracuje v kadeni zdatne dal...takze nedelam dneska nic jinyho nez ze prebaluju nebo prevlikam, protoze mi i nejak vic bleje 😒
no ale vstavaly jsme zase az v devet, takze jsem se i celkem vyspala.

rymesko:moc hezky fotecky...Terezka je koukam pekny smisek,co? a Simonka je taky moc hezka holcicka 😉

telullah: me dr. rekla, ze je to normalni, ze kolem tretiho mesice si zacina strkat ruce do pusinky az se treba i nekdy trochu davi...

nency
6. kvě 2009

telullah
to je normálka, když si přečteš naší diskuzi dozadu, tak jsme to taky řešily. Dělají to snad všechny dětičky a
zoubek nemá zatím žádný. 🙂

rymeska
fotečky jsou nádherné. 🙂 Terezce to tam moc sluší. 🙂 Se stavbou je vidět, že vás čeká ještě spousta
práce, ale zato až bude hotovo... 🙂
S tím čekáním u mudry 1,5 hodiny, tak to je teda síla. To by se mi taky nelíbilo. ☹Naše mudra si zve zvlášť
miminka do poradny a zvlášť nemocný, takže dohromady to nemíchá.

llucka
Opar není nic příjemného. Já ho měla už 3x. Zkus jíst vitamín B. Já jsem si koupila i náplastě na opary, ale
popravdě řečeno ta náplast mi byla dost nepříjemná a nevydržela jsem jí mít dlouho. A používala jsem
Vectavir. Tak ať brzo zmizne a malýho nepusinkuj, aby ho nechytnul. 😉

evaviky
jé s tím rozlitým odstříkaným mlíčkem to znám taky. Přes půl hodiny jsem poctivě ručně odstříkávala a pak
jsem nezašrouzbovala, odběhla a kočka o to zavadila, ale taky jsem část zachránila, ale je to k vzteku. 😉

andílek1
Vydrž, až bude baráček hotový, tak zase bude mít manža na vás víc času. 🙂

nency
6. kvě 2009

paulinka
tak to jsi měla docela rušnou noc. 😉 A pak ještě ten pes, tak to bylo jak naschvál, viď. 😀
Já si myslím, že se ti malá trošku víc přecpává a proto blinká a tolik kaká. 🙂
No jo, ale když je zase zvyklá krmit po 2 hodinách, tak to se těžko odnaučuje. Ale co by člověk pro ty
maličký neudělal. 🙂

telullah
6. kvě 2009

Aha, takže zuby můžou a nemusí přijít. Dost si tam ty rsty strká a někdy mám pocit, že dudlík schválně vyplyvuje a dává si tam prstíky

miskastehlikova
autor
6. kvě 2009

hoklky vy ale drbete!Dočítám🙂
Luci81:mám taky azaliii.Volala jsem na gyndu a mudr.řekla,že pokud mi vyhovuje tak jí můžu dobrat,měnit prý nemusím,tak tomu vůbec nerozumím 😲
Nency:Já odstříkám (ikdyž už nekojím)jen 30ml,takže to ani nemá smysl jí dávat!!§Volala jsem kvůli tomu doktorce a sama říkala,ať už nekojím.Malá už k prsu ani nechce☹...Jj,před spaním vypila 190ml a za 5 hod. jsem musela dávat lahev znova.Ale vypila jen 50ml...Prostě jen cucala...Ale prso by si nevzala☹
Llllucka:tak držím palečky ať máte po kašli a hlavně aby se Adámkovi neobjevil opar!!!
telullah:naše malá si furt cucá prsty a všechno co vidí,ale zub nikde.Prý je slintání a cucání úplně normoš..
Rymeska:jo jo to josu starosti když se staví,že???já měla překopanou loni celou zahradu,když se dělala kanalizace,no peklo☹...Hezké fotečky
Paulinka:tak to byla náročná noc co???dneska tě ale určo nechá vyspinkat...

Tak Vivulka se mi po hodnce spánku vzbudila a blbne v ohrádce.Dneska ani nemůžeme ven,když prší☹.Počasí mi pije krev,Viv je taková utahaná,jak je hnusně a my jsme líní...Dneska jsem chtěla konečně pořádně vypíchlovat,ale nejsem shopná se vůbec k ničemu dokopat☹

evaviki
6. kvě 2009

Pauli, bez podat sportku 😀
Baby, stavbu a prerabky vam teda nezavidim.. Nas to caka za par rokov (teda snad) a uz teraz ma to desi 😀
Pocasie je fakt hnus, ale snad sa dokopem aspon na postu 😖

llllucka
6. kvě 2009

Holky,díky.To počasí je strašný.Myslím,že to chytnul v pondělí,Když jsme šli do plavání,tak bylo teplo,měl jen body s krátkým rukávem a zpátky jsem ho už nesla zabalenýho v dl. rukávu a mikče.Volala jsem Dr. a mám nosit roušku.Prý by to neměl chytnout,pokud jsem ho nepusinkovala už s puchýřem,což podle mě ne.Jakmile jsem na to přišla,tak už měl od mojí pusy odstup.

Nency:díky,pošlu manželo pro B12.

andilek1
6. kvě 2009

rymeska:krasna holcicka,krasnykukadla a ty vlasky 🙂 🙂 🙂 je moc krasna.
Luci81:taky mam Azalii,,,poprvy po porodu sem t mela pres vatydny a ted nic,,uzt asi 2mesce,ale tehu nejsem..skoda ☹ ☹
Nency:Hotovy?To je porad neco vis,bydlime u jeho rodicu, tady je vsehcno hotovy,ale porad se neco najde,jestli me rozumis.,on nevydrzi chvili doma,musi porad neco delat,...ale co my potom,ze jo.. 😒
paulinka80:to jsi mela ale velmi rusnou noc..a jeste ke vsemu ten tvuj pesan...chudaku 🙂 Uviids ,ze dnaska bude spat...
telullah:ten muj dablik tam ma taky v jednom kuse ruce,vyplivne dudu a ma tam prsty znova,,,porad je tam ma,,neni chvilka aby je tam nemel,,,nedelej si s tim starosti,,ono se to nekdy vysteni a uvidis jak potom budou rust 🙂

evaviki
6. kvě 2009

Andilku, ty by si chcela hned druhe mimco? 🙂

miskastehlikova
autor
6. kvě 2009

Andílek:my máme baráček,starý s nedodělanou kcyní,balkonem,zahrádkou!to je pořád moooc práce a znám to o čem mlvíš!Přítel je 4 dny v práce,4 má volno,ale ve volnu většinu času tráví děláním na zahradě a venku...Moc dobře chápu jak ti je...Kolikrát si povzdechnu,že jsem tady vlastně sama.Ale na druhou stranu s těším až bude hotovo a budeme to mít hezký a budeme všichni víc spolu...
ty bys chtěla teďka mimi?

leonik
6. kvě 2009

Ahoj holky, tak my se vrátili z procházky celí zmoklí. To je děs to počasí. Od včerejška sedíme doma, co cvíle tak leje. Teď ještě jak jsme doma sami tak to je na palici 😠 Už aby byl pátek a dojel nám táta 😀 N Večer jsem ráda že děti spí a já mám klid na to abych uklidila. Noc byla dneska zase dobrá, malej vstával jednou, za to přes den toho moc nenaspí a je nějakej nevrlej 😖

telullah: náš Vojta si cpe pěstičky do pusy už od sedmi týdnů, někdy až vztekle a snaží se tam nacpat obě naráz a zub zatím nikde 😀 Dudlík si vždycky chytne, zahodí a znova si tam nacpe pěsti 😀

paulinka: náš pes taky každou chvíli se.. 😀 Naštěstí ho teď nemáme doma, jinak bych se asi zbláznila. Běhat kolem dětí a ještě uklízet po psovi 😀 Horší je že když ho to chytne, tak ho můžu pustit akorát na balkon 😀 Malá ti asi blinká jak častěji pije, tak nestíhá mlíčko strávit. To se prý tráví až tak po těch třech hodinách.

rymesko, pěkné fotečky 😵

nency
6. kvě 2009

Tak jsme se vrátily z procházky, taky jsme zmokly. Myslela jsem jak se Danče bude hezky venku spinkat když prší,
ale opět mě převezla. Skoro vůbec nespala, usnula tak na 15 minut a to bylo vše. Sotva jsme přijely, tak začala
být protivná, tak jsme nakrmily a teď chrupká. To se teď zase vyspí a půjde spát až bůh ví kdy. 😠
Teď nevím která z vás psala, že chce teď druhé mimčo, to jsi myslela jako vtip nebo doopravdy? 🙂