3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

jirule33
25. bře 2009

Ahojte, ráda bych se k vám přidala 🙂 naše holky mají 3,5měsíce.Koníky pase víc Lucinka, Pavča pase chvilku a pak natáhne ruce dopředu a rozplácne se.Taky furt vystrkuje prdýlku a odráží se nohama jakoby chtěla lízt ale myslím že to je špatně ☹

Spíš mě trápí jiná věc.Lucinka je macík a líp jí a už "povídá" a krásně drží kontakt očima, směje se apod.Kdežto Pavlínka, náš drobek, jí moc špatně, často to do ní cpeme násilím a navíc nás jakoby nevnímá, tzn že ji volám jménem, neotočíse, zvednu si ji před obličej a ona kouká jinam.Když ji upoutá hračka tak se za ní otočí i slyší, to jsem zkoušela, ale v porovnání s Lucinkou se na nás prostě moc nekouká.
Když leží v postýlce a přijdu tak se začne smát, to jo...

když jsem to říkala doktorce na 3měs. prohlídce tak mi říkala, že každé dítě je jiné a nemám na ni spěchat, že je to drobek a od toho se to odvíjí....tak nevím, co myslíte?

luci81
25. bře 2009

Ahojky,tak koukám,že většina dětiček se už přitahuje,ale snad to nebude tak zlý a brzy to dožene.Za necelých čtrnáct dní jdeme k doktorce,tak se zeptám a uvidíme.Je to naše první dítě a narodila se předčasně,tak to možná moc ,,řeším,,Už se taky těším na jaro,tady je pořád ošklivě,takže Anetce dám kulicha,bundičku a spinká s otvřeným oknem,aby měla čerstvej vzduch,když to není na ven.

miskastehlikova:píšeš,že má zelenou stoličku v noci.Anetka taky nedávno měla a taky vždycky noci.Může to být
žárovkou,protože jsem jednou plínku nevyhodila a na denním světle měla barvu normální.

zany:držím palce,ať to v pohodě zvládneš.

paulinka80
25. bře 2009

zany: tak pevný nervy s dětičkama a ať nemáte angínu...
jirule: koukala jsem na vaše fotečky, máte krásný dětičky. S dvojčátkama je asi veselo,co? 😀 já mám holčičku jednu a i když je moc hodná, tak si nedovedu představit mít k ní ještě jednoho stejně starýho prcka...takže klobouk dolů 😉 Vidim to tak jako tvoje doktorka, že každý mimčo je jiný a vyvíjí se jinak ale chápu tvoje obavy, když vidíš stejně starý děti a jedno je o krůček napřed. Ale neboj, Pavlínka Lucinku určitě brzo dožene 😉

miskastehlikova
autor
25. bře 2009

Ahoj holky,tak jsem po dnešku úplně vyřízená!Malá usnula jako andílek,ani o ní nevím🙂
Zazy: držím palečky Honzík je určitě statečnej chlap 🙂
jirule: Heleď přesně jak říká doktorkakaždý je přece jiný a individuální! Hlavně že ti oba nabírají a rozdíly vůbec nejsou důležité. Jinak máš můj obdiv,mě stačí někdy bohatě jedno🙂

zany
26. bře 2009

Dobré ráno,

U nás to včera usnulo celkem v pohodě a noc celkem OK 😉 Honzík přišel v 1 a já neměla sílu ho odvézt zpět do ložnice, tak spal se mnou 😉 Eliška se vzbudila ve 3 (daly by se podle ní řídit hodinky 😀 ) a Honzík tam taky nějak čumákoval... No a pak se vzbudil v 6, chtěl mlíko a vypadalo to, že neusne a ještě mě pořád ošahával, na oči, pusu, nos 🙄 Já se pak otočila a on asi nějak usnul a já taky 😀 A vzbudila mě Eliška, která překvapivě vydržela s kojením do půl 8 🙂 Jindy se vzbudí přesně po třech hodinách 😝 A Honzík ještě spí 😵 Holt nepůjde po obědě a padne brzy večer 😉
Teplotu asi nemá, nezdál se mi teplý... 😉

Jirule - každý mimčo je jiný i když se jedná o dvojčátka 🙂 Pavča jí určitě dožene 🙂 A máš můj obdiv, mít dvě najednou, tak mě asi švihne 😀 Ale ono ti asi nic jinýho nezbývá, co? 😉

llllucka
26. bře 2009

Tak my máme kašel.Není to nějak strašný,kašle jen trochu,ale radši jsem nasadila kapičky a zůstáváme doma.O totiž kašle hlavně,když příjdeme z venku domů.

Jirule:taky bych to zase tolik neřešila.Každé miminko je jiné a ty drobnější a dříve narozené to můžou mít zpožděnéJen bych to s ní víc trénovala🙂

zany
26. bře 2009

Lucko - tak snad to ustojíte a budete v pohodě 😉

klarinkafi
26. bře 2009

Ahojky maminy,začetla jsem se do Vašich příběhů a ráda bych se podělila s Vámi o moje.Máme doma 3 m. holčičku a 5 letého kluka.Valinka je docela šikovná, hlavičku drží od 6.týdne,pase koníčky-ale to jí taky moc nebere,vydrží chvilku a pak začne bulit.Víc se jí líbí na zádíčkách,protože může pozorovat hračky na hrazdičce nebo kolotoč.Začala se mi i už převalovat na bok-sice jen na pravý,ale jde jí to 🙂 ,hlavně se převrátí i zpět,takže jí nemusím obracet.
Taky si už honí dásničky,no uvidíme zda vykukne zoubek,synovi se vyklubal už na 4 m. Jinak jí moc chutná papkat,při 3 m. kontrole už měla 6,110 kg. 😀

nency
26. bře 2009

Ahoj holky!
Tak jsem vyřízená. Vrátily jsme se z 3-měsíční prohlídky. Pase prý málo, tak musíme na neurologii. Pak se jí zdála bledá, tak musíme zítra na krevní obraz. Mám z toho hrůzu, nevím jak jí chtějí brát krev. Prý jestli má dost
železa. A pak ještě musíme na kalmetizaci, protože nemá ještě zahojené TBC.
Taky se jí nelíbilo, že při pasení má ruce v pěstičku. Málo přibrala, pouze 100 g/týdně. Takže má 5.290 g,
62 cm. Takže podle mudry všechno špatně. ☹
Přitom její starší sestra také přibírala 100g/týdně a víc prostě nechtěla, tak to má stejné. Mudře jsem to vysvětlovala, ale byla jak natvrdlá.
Takže mám totálně po náladě. 😠

evikk
26. bře 2009

nency:teda to je,ale doktorka,vsak to pribirani je dobry,akorat 100g tydne,to nam teda pristi tyden taky rekne,ze nesmime mit rucicky v pest a raminko taky nemame zahojeny,co to je ta kalmetizace?Nic si z toho nedelej,vsechno bude v poradku 😀

nency
26. bře 2009

Na té kalmetizaci snad jenom zkontrolují očkování a řeknou, jestli se může začít očkovat Hexa, nebo ještě ne.
Alespoň teda doufám. Jdeme tam až příští týden, tak bude chytřejší. 😉

evikk
26. bře 2009

nency:aha,no my byli vcera na kontrole po ockovani prave,ja myslela,ze to kontroluje detska doktorka,ale nas pozvali do nemocnice na kontrolu,akorat mu to napichly a vymackly trosku hnisu co tam mel,chudacek plakal,bylo mi ho strasne lito.Tak at se vam to brzy zahoji 😉 ,ja jsem zvedava co nas ceka pristi tyden na trimesicni prohlidce,paseme taky nic moc,ale na balonu mu to jde krasne,tak uvidime 😒

zany
26. bře 2009

Nency - Eliška má taky ručičku v pěst. Tohle doktorka vůbec neřešila!!!
Švagrová má o 3 týdny mladší holčičku než je Eliška a přibírá taky málo a její starší syn taky míň přibíral, tak to mají asi v rodině. Já mám obě děti cvalíčky 🙂

nency
26. bře 2009

zany
Já také nevím proč plaší, prostě přibírá míň. Hlad určitě nemá, protože jsem jí začala přikrmovat Nutrilonem a
stejně si víc nevezme, takže s tím nic nenadělám. Manža je taky hubený a já bývávala také, takže to je geneticky.
evikk
Já myslím, že jí nic vymačkávat nebudou, protože tam má už jenom stroupek a trošku červený, už to nemá
zduřený a nafouklý, to měla tak před měsícem, ale teď už to má splasklý. Tak doufám, že jí nic vymačkávat
nebudou. Stačí mi ten zítřejší odběr krve, už teď mám z toho hrůzu. ☹

evikk
26. bře 2009

nancy:neboj to bude v pohode,ale chapu te,ja bych taky stresovala,ja stresovala i vcera,kdyz mu to napichly a vymackavali,tak jsem mu pak jako bolestny koupila novy dudliky a chrastitko 😀

dagina
26. bře 2009

Ahojky holky, my máme čerstvé tři měsíce 🙂 , máme i po kontrole a vše dobrý.
Nency, my máme tu podobnou mudru 😅 , když malá při tom extémním blití přibírala také 100g týdně, byla z toho mudra na větvi, už chtěla ať přikrmuju, ale já se nedala, mlíčka mám dost a malá umí super sát, vůbec nevím co jsou bolavé bradavky, takže zakopaný pes musel být jinde a také byl - nesmím jíst mléčné výrobky a čokoládu 😅 . Byla jsem z toho tehdy také úplně vyřízená. Ta tvá malá má krásnou váhu na 3 měsíce, kam my se hrabeme. ... . No ať to tedy zítra zmákneš.
Jinak jsme také neměli zahojenou TBC, a na plicní s tím chodí každý.
Naši Lůcu vůbec nezajímají chrastítka, ale pouze to, co má obličej a výrazný oči 🙂, takže se s chrastítkama můžu nechat vyfotit sama, jsou k ničemu.

Zany, myslím, že zaťatá pěstička nevadí, ale měla by ji rozevřít, když se ji snažíš rozevřít prstíky.

klarinkafi
26. bře 2009

Ahoj,chci reagovat na nency.Nevím,zda Vám to budou dělat stejnou technikou,nebo obyčejnou jehlou,ale když bylo malý 3 týdny,tak dostala hroznou rýmu a dr. ji raději udělala nějaký rychlý test, jestli nemá zánět.Krev jí braly z prstíčku,co Vám budu povídat....hrozná muka.Dělala jí to nějakou zvláštní trubičkou,nejdříve jí tam vůbec netekla krev,protože malá měla pěstičku úplně sevřenou. strašně plakala,tak sestra řekla ať si jí vezmu na klín.Zatím se jí ta krev srazila,tak vše začalo na novo.Při druhém pokusu se jí zase udělala bublinka.Napotřetí se to zdárně povedlo,ale zase se jí ta krev nechtěla zastavit ☹ ☹ .Já jsem z toho byla úplně vyčerpaná.
Doufám,že ty nebudeš mít s malou při odběrech takový potíže a vše Vám vyjde na poprvé a bez slziček. 🙂 Určitě to zvládne!!!!

miskastehlikova
autor
26. bře 2009

ahoj holky,
koukám pěkně jste se rozkecaly🙂...My se dneska válíme doma,při tomhle hnusu co je venku a mě pobolívá krk☹,tak snad z toho nic nebude...ale teda byla pekelná noc!Malá byla 5krát vzhůru☹No děs...
Nency: to máš teda hustou doktorku...Já bych si z tho na tvém místě vůbec nic nedělala!!!
zazy: ty pěstičky sama začne rozevírat nebo jí dej podnět
No,my sme měli odběry v pohodě(z prstíčku)akorát malá chudinka moc plakala,ale zvládla to na jedičku!

llllucka
26. bře 2009

Nency:v Brně musí na kalmetizaci každej.Posílají to automaticky.Byla jsem tam včera a u nás to bylo naprosto zbytečný,protože hexu už má dávno píchlou a za týden jdeme na druhou.Stejně tak ten obraz,taky tady chodí skoro všichni.Nám to brali z prstu a malej se celou dobu culil,tak se neboj.

Já mám teď problém v tom,že malej se mi pořád obrací ze zad na bříško,ale zpátky mu to nejde,jak by chtěl,tak se občas začne vztekat.Jinak už v pasení zkouší i brát předměty,ale jenom trochu.Jo a taky se snaží plazit a vůbec mu to nejde,takže je u toho strašně srandovní.Tak jí zkus taky nabízet něco,aby ty pěstičky otevřela.A osobně si myslím,že je lepší,že vás na neurologii poslala.Je lepší dřív než aby měla problémy později.

miskastehlikova
autor
26. bře 2009

Lucka: Luci,mě se malá taky přetáčí na bříško a zpátky ne.Ptala jsem se na t doktorky a na to aby se přetočili zpět je ještě brzo.

nency
26. bře 2009

lllucka
tak to ráda slyším, že nejsme vyjímka koho posílají na krevní obraz. Docela mi to vyděsilo, proč nás tam posílá.
Tak snad to zítra nějak přežijem. 😉
Tvoje mimčo je moc šikovný, když už se umí otáčet na bříško, zpátky se to naučí určitě stejně rychle.

zany
26. bře 2009

Já jsem s tou pěstičkou reagovala teď nevím na koho, že když leží na bříšku, tak má ruce v pěst, ale jinak ručičku hezky rozevírá, dneska zkoušela chytit i chrastítko, když ležela na bříšku 🙂

Eliška se občas otočí z bříška na záda, ale obráceně jí to ještě nejde, ale už se snaží dostat na bok 😉 Honzík se naučil otáčet nejdřív ze zad na bříško a až pak obráceně 🙂

vlasta23
26. bře 2009

jurule nech si malou diagnostikovat ve specialnim centru, jestli neni autista. Jsou to typicke priznaky. Muze to byt samozrejme neco jineho, ale tohle udelej. Cim driv, tim lip. Mozna je jen trosku pozadu nebo neni spokojena. nenechavej to jen ta, specialne pokud je druhe dvojce tak aktivni.

vlasta23
26. bře 2009

holky , co delate s trimesicnimi miminkami? Malinky je pres den dost vzhuru. Nechavam ho v houpacce, tak jen kouka ven. Hracky ho nebavi , jeste nechyta do ruky a chce byt jenom v houpacce, na rovne podlozce ani nahodou a specialne ne na brichu. Neublizim mu, kdyz se mu nebudu venovat? ma tedka dva mesice a tyden....

llllucka
26. bře 2009

Miska,nency:on se přetáčí i zpátky.Poprvé se přetočil z břicha na záda a zpátky přesně ve třech měsících.Ale z toho bříška mu to prostě nejde automaticky.Já to nehrotím,vím,že je to brzo,ale už se těším,až se mu to pokaždé povede i zpátky a nebude se vztekat 😀

Vlasta:hele,ono nejde,abysme se těm mrňatům věnovaly pořád.Není na to čas a co si budeme vykládat,ani chuť.A osobně si myslím,že se dítě musí naučit zabavoit i samo.Ono to bude lepší a lepší,zatím jsou to ještě prťata a neumí si v podstatě nějak hrát.A kdyžtak jen na chvilku.Takže to střídám,hraju si s ním,pak ho nechám v postýlce,kde se přetáčí nebo si vykládá se zvířátkama,co má na límci a tak.A v křesílku je taky spokojenej,ale tam ho dávám vždycky jen na chvilku kvůli páteři.Jo a dobrý je,když už nevím,co by,tak si vemu knížku a čtu mu.Sice je mu to šumák,ale alespoň mě slyší a já nemusím vymýšlet,co pořád plkat🙂

nency
27. bře 2009

Tak před chvilkou jsme se vrátily z odběru. Naštěstí tam byla taková milá sestřička, snažila se moc, to bylo vidět,
ale malá stejně řvala jak o život. ☹ Hned jak jí píchla, tak spustila, ale fakt hrozně, doma mi nikdy tak neřvala.
Odebírala jí to takovou trubičkou po kapičkách, ale mě to rvalo srdce jak strašně řvala. Doufám, že už dlouho
na odběr nebudeme muset, protože to bylo děsný.
V pondělí by měly být výsledky, tak doufám, že to bude ok. Malá hned usnula, tak jsem zvědavá až se vzbudí
jestli nebude moc mrzutá a taky má zalepený prstíček, tak nevím jak si bude cucat ručičku. Odlepovat se
mi to ještě nechce, přijde mi to brzo.
Jsem ráda, že už to máme za sebou. 😉

zany
27. bře 2009

Nency - to bude určitě v pohodě!!! Malá je šikulka a myslím, že už to zapomněla 🙂 Z toho prstíku bych jí to klidně sundala až se vzbudí, to už jí krev nepoteče!

Eliška je buď v lehátku, kde kouká na hrazdičku, občas do ní mlátí 🙂 Pak leží na zemi, hraje si s hrazdičkou, nebo na bříšku kouká na chrastítka 🙂 No a hraju si s ní i já, tak že jí něco ukazuju, povídáme si a poslouchá když čteme bráchovi 🙂 Je pravda, že na ní mám míň času než na Honzíka ☹

Vlasti - myslím, že pokud se mu nebudeš věnovat na 100% tak mu to neublíží, podstatná je pro něj tvoje přítomost. Ale zase se nemůže zabavovat jen sám...
Naši příbuzná měli takhle dvě děti a věnovali se jen staršímu a malá že je moc hodná, věčně byla sama v postýlce, nikdo se jí nevěnoval a nakonec je zaostalá... Pomalu neschopná se o sebe postarat... 😒
Ale to uvádím jen jako případ, nemyslím, že by ses malému vůbec nevěnovala 🙂

evikk
27. bře 2009

Ahoj holky,u nas byla klidna noc,malej naposledy papal v devet a vzbudil se az ve tri,coz je zazrak 😀 .Jinak jsem zvedava,kdy se zacne taky pretacet,zatim teda zadnej naznak 😒 ,ale posledni dva dny ho davam pres den hodne na brisko a musim rict ,ze mu paseni jde cim dal lip ,takze to chce cvicit a cvicit 😀

llllucka
27. bře 2009

Nency:vidíš,jak jste šikovní.A klidně to malé sundej,určitě to už nepoteče🙂My teda měli výsledky hnedka a protože je manžel doktor,tak se ńa to mrknul a vím,že jsme O.K.

U ns byla noc taky v pohodě.Jen malej pořád kašle a příjde mi,že dneska víc než včera a navíc jsem lehla i já,protože mě bolí v krku.To zase bude den☹

nency
27. bře 2009

lllucka
tak ať to ustojíš a nejsi nemocná, malej se z toho dostane určitě rychle. 😉
My měli taky noc..., nejdříve blbla kočka a škrábala té starší na dveře, ale tak moc, že jsem na ní vlítla.
Kočka si to vysvětlila asi po svém, že si s ní chci hrát a když jsem zalezla do postele, tak to dělala znovu a
znovu. Mimochodem bylo půl jedné v noci!!! Takže jsem třikrát odháněla kočku a pak byl klid.
Nemohla jsem moc usnout, pořád jsem myslela na ten dnešní odběr... ☹
Danča se vzbudila ve dvě a pak až v pět, ale to už jsem si jí musela nechat u sebe v posteli.
Spala do šesti a v sedm jsme vyrazily na ten slavný odběr.
Mimochodem v krku mě bolí taky, ale mám na mandlích aftu, tak asi je to tím.