3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

zzuzca
8. kvě 2009

a este..... cesta do prahy dnes - vlakom 8,5 hod!!!! no najskor som sa desila, ale maly to znasal uzasne az na ten hic.... vlak nam 100 % vyhovuje lepsie ako auto.... takze momentalne mi ani nejak nechyba, aj ked teda je to pomocnik velky, tak uz musime skocit ja aj manzel na tie kondicne jazdy...som 3 r nesedela za volantom, manzel od autoskoly, tj. 11 rokov!!! tak som z toho vyplasena ako puk ☹ ... no ale nejak to snad zvladneme...

zzuzca
8. kvě 2009

no ale ste riadne kecky, vobec nestiham citat, toboz reagovat na vas ... ☹ no idem sa vyspat z toho skoro celodenneho cestovania. kludnu noc!!

zany
9. kvě 2009

Dobré dopoledne 🙂

Elinka byla v noci dvakrát vzhůru, ale jednou totiž usnula u kojení a já taky 😀 tak se není čemu divit, že byla za dvě hodiny zase vzhůru 😝 No a vstávali jsme v 8 🙂
Honzík prý vstával v 6, tak z něj měla mamka radost 😀 😝 No aspoň usne v pohodě po obědě 🙂
Manža pro něj akorát jel, ještě se staví něco koupit a já zatím vyluxuju 🙂 K obědu bude rychlovka, špagety 😉
Elinka na to že vstávala docela dlouho, tak brzy usnula a už přetahuje půl hodinu 😀 😵

Miško - já bych s kašema počkala. Myslím, že nejsou nutný a ještě se jich pak nabaští dost 🙂 A fakt kaše nemá na vliv spánku vliv... Brala bych to spíš později jako jiné zpestření 😉
Ale maso už Viv může, ne? 😕 Vždyť se zavádí tak do dvou týdnů po zelenince 😉
Já jsem zavedla přesnídávky až po měsíci, kdy si Honzík zvykl na maso a zeleninku a neměli jsme problém, baštil to hezky dál 🙂

Andilku - já myslím, že se tím kojením zbytečně trápíš!!! Vždyť když ti spí krásně celou noc, tak mu to stačí!!! Kdyby mu to tvoje mlíčko nestačilo, tak se ti budí mnohem častěji, bude neklidný, uplakaný! Přes den se prsa nenalejí tak moc jako za celou noc. Protože to stihne vypít. A i přes den, pokud vydrží 3 hodiny, tak je to v pořádku!!! A jeho váha mluví za vše! Neprospívající miminko nebude mít skoro 8 kg!!! Takže to neřeš!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 Zbytečně se trápíš!!!

Joli - to jsi měl pobavila, 6 druhů vín 😀

Naše Eli je na návštěvách spokojená, řekla bych, že tím, že se kolem ní něco děje, tak je v pohodě. Slyší pořád hlasy, má na co koukat a před spánkem sice chvíli bulí, ale pak vytuhne a je jí jedno jaký ruch je kolem ní 😵 Jako včera na plavču, spala a všude kolem děti a křik 😉
A my prostě chodíme mezi lidi, myslím, že je to dobře, že je pak dítě zvyklé a není skleníková kytička co nikoho nesnese 😒
Jasně, taky mám ráda svůj klid, takže nechodíme nikam pořád, ale občas prostě jo, protože doma bych se zbláznila 🙄

zany
9. kvě 2009

Zuzco - to je fajn, že jste si to užili 🙂
Kubík je šikulka, že to takhle zvládnul 😵

No já jezdím od té doby co mám řidičák a nemám problém jet dál 😉 S manželem jsme se i cestou na dovču střídali 🙂

S dočítáním je problém, občas to taky nestíhám, jen pár posledních příspěvků, abych byla v obraze 😉

miskastehlikova
autor
9. kvě 2009

Ahoj holky,
tak u nás noc celkem ušla,malá byla vzhůru ve 3 a pak v 7 a teď zase spí...Mě pět bylo v noci špatně,takže jsem dneska unavená☹...Ještě že přítel vezme odpolko Viv ven,abych si odpočinula.Vůbec se necítím dobře....
Zany:my baštíme zeleninku tak týden a kousek,takže s maso-zeleninovýma příkrmama chvíli počkám...Ale toho ovovce se bojím,aby mi pak papala zeleninku🙂...Já o těch kaších přemýšlela,ale počkám asi do 6m a pak je budu dávat...

andilek1
9. kvě 2009

ZAny:to sji me to pekne nandala 🙂 🙂 🙂 🙂 jas vim,ale stejne no,jsem jedno velky residlo 😀 😀 ale stejne dik a k tem navstevam..no tak akm mam chodit??po navstevach?Tose me nechce ,protoze nidko me nezval 🙂

micka: prave ,ze me prijde,ze je nevrlej..no uvidime jak se to bude vvijet dale 🙂
na dnska jsme spinkali oooc dobre,akorad litameporad pres odpoledne,tak mocnepisme pres den..Alke v noci krasny...od 9do 5,,v pet dudu aspal az do 6,,nakojila a od 7spal jeste hodinku,tak docela dobry.Byli jsme nakoupit v Hradci Kralove...vsude plno lidi,,,m b zajimala ta krize...vsude je,ale lidi utraceji jako o zivot 🙂

zany
9. kvě 2009

Eliška odpoledne usnula a spala dvě hodiny, což mě dost překvapila 🙂 Honzík spal taky, tak jsme měli klídek 😵 Odpoledne jsme pak vyrazili na zámek do francouzského parku na Dobříši a bylo tam krásně 😵 Udělali jsme dost fotek, tak pak něco hodím do alba 😉
Eliška si zdřímla cestou domů, tak nemohla teď zabrat... Honzík pofrčí do postele za chvíli 😉

Andilku - no nemyslím, že by člověk měl lítat pořád někde po návštěvách, ale občas někde jo, aby si dítě zvyklo i na jiné prostředí, na jiné lidi 🙂

Miško - aha, já myslela, že baštíte o něco dýl 😉 No máte to za pár 😉 A já fakt Honzíka nechala jíst měsíc jenom masozeleninové příkrmy než začal jíst ovoce a v pohodě 🙂
A ten obyč Sunar stál v DM asi 199,- za 800g 😉 Jestli jsem dobře koukala 😕 😝

miskastehlikova
autor
9. kvě 2009

TAk nás se dneska spinká od 19hod.,protože Vivi odpoledne spala jen půl hodinku.tak jsem zvědavá jak dlouho bude chrupkat🙂....
Zany:Je takový výlet závidím...Já dneska nakonec šla s malu jen po vsi(nevydržela jsem odpočinkový režim)..ho´d fota ať se pokocháme...
tak já se schválně v pondělí od DMka vypravím,protže to je super cena(přemýšlela jsem že bych normoš sunar nechávala jen na noc a jinak HA),bojím se rychlé změny...Sice u nás nikdo alergii na potraviny nemá,ale jsem ekzematička tak nevím,prostě mám starch!...No,já jsem říkala,že zelenino-masový příkrm dám koncem příštího týdne.A od pondělískusím na žízeň ty šťávičky(aspoň si pomalu zvykne na chuť ovoce)...
andílek:Já jsem začla s malou chodit po návštěvách když já byly cca.2 měsíce a hodně blbě to nesla!Dneska už to snáší líp,ale když je hodně lidí a "skáčou"okolo ní tak prostě řve a je nevrlá!!!Jako nikdo neříká sedět doma!To ne ale pomalu aby si zvykl.Pak už bude ok🙂

Holky,jsem asi úplně hloupá😀,ale nedokážu nijak!vyprat z oblečení skvrny od mrkve!!!Prostě mi to nejde.a to peru s předpírkou,aviváží a nic...Nemte nějaký typ?Protože jinak budu muset asi to oblečení likvidovat😀,jaký je Vivi prasátko...

andilek1
9. kvě 2009

MIska,Zany:m jezdime jednou tydne k nasim,,,to je tak vse...nemam se kam dostat sama..takze...chodime do kramu,tam mu to nevadi,ale to je ejndo...obcas k nam chodi tchyne,..on se jako treba na doktorku smeje a povida si sni a tu vidimalokdy..no nebudeme to resit...ale vyrazit nemam kam...tak k nasim... 🙂
miska:zkus vanish..a pak to preprat jeste v prasku pro deti,teda....v jste sikovn,jak pekne papate.pochval pekne viv...

leonik
9. kvě 2009

Ahojky, my byli dneska celý den venku. Bylo krásně, tak jsme toho využili 🙂 Malej spinkal v kočárku, akorát odpoledne byl už neklidnej, chtělo se mu spinkat ale jak byl přetaženej tak nemohl usnout. Nakonec usnuli s Leonkou ve 20h.

Když jsme někde na návštěvě tak je Vojtík taky nevrlej, je zvyklý na svou postýlku doma a když se mu chce na návštěvě zrovna spinkat tak křičí a nemůže usnout. Doma v postýlce usíná sám. Tak snad až bude větší tak to bude lepší. Když máme někam jet tak už se děsím dopředu jak to zvládnem 😖 Stejně tak s výletama. Vyrazili jsme nedávno do zoo, ale vůbec jsme si to neužili. Malej křičel, nemohl usnout tak jsme to rychle obešli, aby aspoň Leonka viděla zvířátka a pak zase honem domů 😒 Ale jinak s cizíma lidma zatím nemá problém, když je třeba někdo u nás tak se na ně směje, nechá se chovat a tak.. 🙂

zany to je klídek když obě děti spí, u nás se to taky někdy podaří, ale většinou se s tím spaním střídají 😀 Výlet taky závidím, kdybych měla hodné mimi, tak pořád někde jezdíme 😅 Doufám že to bude časem lepší až bude malej sedět a koukat. Když musí ležet v kočáru, to ho nebaví 🙂

leonik
9. kvě 2009

misko: ta mrkvička ze skleničky se špatně pere 😖 Já na skvrnu nalila vanish, nechala chvíli namočené ve vodě a pak vyprala. Kolikrát ty skvrny pustily až po několikerém praní 🙂

evaviki
9. kvě 2009

Andilku, neboj, nie si sama, co riesi kojenie 😀 Ja ho riesim od porodu neustale 🙂
Sebinovi nastastie zmeny nevadia. Teda prvych 6 tyzdnov sme nikam nesmeli, ani navstevy k nam, tak to bol des. Dokonca aj dr. mi povedala, ze sa maly uz doma nudi. Potom sme isli na tyzden k nasim a tam som bola uz tusim tri krat, na chate, v Tatrach.. Dokonca ma prekvapilo, ze ked som bola v Blave v byvalej praci, tak ani nezaplakal. A to tam bolo 9 kolegyn a jedno mimco. Tk snad mu to vydrzi 😀
Andilku, skoda, ze si az v Jicine, mohli by ste chodit von s nami.. 😖
Misko, ja som skusila dat malemu normalny nutrilon a totalne ho boli brusko, nevie sa vykakat a ma taku hustu stolicu ☹((( Takze sa vraciam spat k HA nutrilonu, snad bude dobre.. Sebino totiz papa zelezo (teda kvapky 😀) a v kombinacii s normal nutilonom to je katastrofa..
My sme mali pekne dni, vcera sme boli na vylete pri Sazave, bolo nadherne. dnes sme boli na nakupe na Flore, dala som si tam 10 minutovu thajsku masaz sije a ramien za 90Kc 😀 A potom sme sa zastavili kusok od nas na kafco. Len manzel je nejaky chory a teda dnes ho ta prechadzka total dorazila, tak uvidime ako zajtra..
Misko nasla som toto: Mrkev: skvrnu je vhodné svěřit k odstranění čistírně, protože je obtížně odstranitelná. Sami ji čistíme pokud možno ihned ve vlažné vodě s přídavkem saponátového prostředku s obsahem bělicí a enzymatické složky. Na staré skvrny můžeme nechat působit glycerin a opakovat prací postup. Podle typu tkaniny můžeme dobělit oxidačním prostředkem. Tak skus preprat obycajnym jarom, mozno to zaberie

evaviki
9. kvě 2009

Alebo este:
Mrkev - na skvrnu nalijeme kuchyňský olej, přežmouláme a ve vlažné vodě přepereme. Mastnotu vypereme saponátem, mýdlem na praní s přídavkem sody. Pak vypereme v pračcce.

miskastehlikova
autor
9. kvě 2009

Holky mooooc děkuju za typy!Hned zítra to skusím až budu prát!No,ta mrkev ve skleničce má příšernou barvu😀
Andílek:Jj,uvidíš až vyrazéíš za těma rodičema,hlavně když tam budeš třeba den dva tak to bude lepší...Chvíli než se rozkouká a pak to bude super...
Leo:tak to máš super,že se malej nechá takhle chovat to malá se nenechá.Jako bere mě,přítele.doktorku(miluje lidi v bílým plášti už od mala🙂),ale jinak když na ní budeš mluvit a budu jí chovat tak bude v pohodě,ale sotva ji pochováš tak spustí...Takhle řvala i tchýni.Ale ona nebrečí,ona začne přímo lítostivě,histericky bulet...No docela děs☹...Je holt mámínek...
evakiki:jajaj:-( tak to dej radši zpátky ten HA...No,malá má hustou stolici co nekojím(tm.zelenou ale teď i oranžovou),ale radši bych to na tvém místě nepokoušela...Když berete i ty kapičky..nevím.-díky za typ stím jarem!!!To skusím jako první...
Holky jdu spát!Krásno,klidnou noc!
😉

zany
9. kvě 2009

Tak u nás dneska uspávání horor!!! 😠 Eliška s přestávkami řvala ať jsme byli u ní nebo ne 😠 Honzík taky nemohl usnout a vymýšlel si a oba usnuli až v půl 10!!! 😠 Jsem zvědavá jaká bude noc...
No a já se začetla, tak jdu spát až teď 🙂

Miško - mě na skvrny pomáhal Ariel professional 🙂 Fakt mi to zatím vypralo snad všechno, ale s tou mrkví zkušenosti nemám... Ještě se v té době nedělal 😝

Leonik - no já mám co se týče cestování docela přizpůsobivé děti 🙂 S Honzíkem jsme už dvakrát letěli a poprvé mu bylo 4,5 měsíce 🙂 A pohoda 😵 Změna prostředí jim nevadí, režim měl Honzík vždycky stejný, takže žádný problém a jsem za to ráda 😵 Snad jim to vydrží 😵

miskastehlikova
autor
10. kvě 2009

Ahojky holky,
tak u nás noc byla dobrá.Malá se vzbudila ve 3 pak v 6,ale do 8 to ještě zatáhla...
teďka peru,tak jsem zkusila to nejdřív vzít tím jarem a už v umyvadle to vypadalo trochu líp,tak uvidím až doperu..Jinak zítra koupím ten Ariel...
Dneska mám den uklízecí,protože to tady vypadá děsně☹...čeká mě vytírání,praní,prach,žehlení...No je toho dost,ale chci to udělat dneska když v úterý jedu pryč...
Takže holky pěkný den!Já se objevím k večreru

leonik
10. kvě 2009

Ahoj, tady je dneska nějak mrtvo 😀 My byli zase celý den venku a pak u babičky. Tatínek šel s Leonkou na závody, já byla s malým na procházce. Malej toho dneska moc nenaspal, tak jsem ho dneska musela vykoupat už v půl 7. Jinak koupeme v 19h, pak se napapá a dám ho spát. Snažím se už pomale zavádět nějaký režim přes den. V 19h usnul, jak byl utahanej. To bude myslím noc 😠

misko: tak to buď ráda že Viv nemá s doktorama problém 🙂 Leonka byla v klidu jen do té doby, než jsme šli na první očkování, pak jen když uviděla Dr.tak spustila křik 😀 a to od malinka. Tak jsem zvědavá co Vojtík, za týden jdem na první očkování 🙂

zany: tak to je Honzík šikula, takhle maličký a už v letadle 😵 To já bych se neodvážila 🙂

andilek1
10. kvě 2009

Je tu nejak mrtvo 🙂 🙂 My krasne spinkali v noci,ale pres den to bylo horsi,naspala asi jen2.5hodiny z obvyklich 4hodinach,takze to zalomil docela brzy oproti predchazejicim dnum...v pul 8..no uviime jak bude spinkat.od patka je nejaklje divnej,ne ze by porad,ale docela se vzteka,coz on nikdy nedelal.jen kdyz mu v nemocnici brali krev,jinak en,ted se vzteka,je celej cervenej a jak breci,zalepi se mu oci..chudacek.......nevim co to je,,,jestli to nei z tech leku..nevim no...uvidime,treba se z toho dostaneme..
MIska?tak co??flek z mrvicky je pryc???

andilek1
10. kvě 2009

evaviki:to jo no,jicin je jicin,proste huza,jeste bydlim v takove prrr...no nic,to je ejdno,ale jsi hodna,ze v tom nesjem sama,nesjem sama takovy plasan 🙂 🙂

zany
10. kvě 2009

Ahoj holky,

noc u nás proběhla v pohodě, akorát ten včerejší večer byl fakt něco 😠
Dneska dopoledne jsem uvařila a kluci pak jeli pro kytičku ke dni matek 😵 Odpoledne jsme odvezli kytičku babičkám a pak jsme frčeli na výlet 😉 Byli jsme na Makové - poutní místo a vyšlápli jsme si pěkný kopeček 🙂
Eliška zas vyváděla s usínáním, řev jako blázen!!! 😖 No a Honzík už tu asi 3x byl, vymýšlí si, že chce čůrat a pak kakat 😠 Teď se na ním manža asi slitoval, ale to spíš z toho důvodu, že chce mít klid, a šel si tam s ním lehnout...

Vložila jsem do alba nové fotky 🙂

paulinka80
10. kvě 2009

ahojky holky, tak konecne jsem se dostala k netu....v patek a o vikendu jsme jezdili po navstevach, takze nejak nebyl cas napsat...v rychlosti jsem vas ale procetla.
Me ted zacala eli nekolik dni pred spankem blbnout...chytne ji vzdycky hysterak, chvili je v klidu, zaviraji se ji ocicka a pak zase spusti...takze jsem ji uspavala v naruci, no uz od pul sedmy spinka tak snad bude jeste chvili klidek 😉

zitra jdeme na ctyrmesicni prohlidku a taky na prvni hexu...teda mozna...no me se porad zda, ze eli nema to raminko po tbc zahojeny, ma to cerveny a takovou boulicku, kdyz po tom prejedu...tak uvidim, jak zitra dopadneme....

zany tak to jsi odvazna, ze jsi letela s tak malym mimcem....to ja bych si s Eli ted do letadla netroufla, ja mam nazor takovej, ze by to pro me ani ted nebyla dovolena a Eli by z toho taky nic nemela...dovcu planujeme az budou Elince tak tri,ale kdo vi jak to bude, treba uz budeme mit druhyho prcka 😉

miskastehlikova
autor
10. kvě 2009

Ahojky holky,
tak já dnešk strávila úkliem,a rozmražováním lednice😀...Odpoledne jsem s malouvyrazila na krátkou prochajdu.akorát mi celé odpolko nespala,takže v půl osmý padla jako švestka a chrní!!!
Zany:mooooc krásné fotečky,hlavně malá je kouzelná🙂...Závidím,že ti manža uspává děti!Tenmůj je nervák,takže vydrží Vivinky řev tak 10 min. a pak musím nastoupit já a uspávat!...
Mamka mi dneska volala a ten 800g sunar mají v Plzni za 230Kč,tak jsem řekla ať hned bere tak dva!a já zítra stejně jedu po nákupech tak jich taky pár vezmu🙂...
Holky,tak jsem doprala a ta mrkve je skoro dole(až na pár malinkých skvrnek),takže super(ale už bay to slezlo všechno🙂)...
Leo:to já jsem mooc ráda,ona je můj opak:-d,já jako malá,když jsem viděla doktora tak jsem začla být histerická,ubulená a Viv se jen směje..

Holky,vše nej.Ke dni matek😀😀 😉 😉

zany
10. kvě 2009

Pauli - musím říct, že pro mě to dovča byla 🙂 Nemusela jsem vařit, prát, uklízet atd. a Honzík byl hodný, krásně chrupkal v kočárku, přes poledne jsme chodili na pokoj a ven jsme chodili zase později odpoledne, kdy už nebylo takové horko 🙂 Občas jsem odešla k bazénu dřív, zaplavala jsem si, četla 😉 Prostě pohoda 😵
Vloni jsme byli taky u moře a Honzík si to užíval 😵 Byl skoro celý den v bazénu, občas šel do moře, přes poledne spal 😵 Fakt jsme si obě dovolené s ním užili 😵
Ale záleží na rodičích jestli se nebojí jet a na povaze mimča. On snášel změny v pohodě 😉

Miško - no manža uspává, ale občas trpělivost taky nemá 😝 Od Honzíka odešel, protože sebou pořád mele a nespí a zase si vymýšlel, že chce čůrat. Učůrává to po kapkách a vyloženě nás provokuje, takže brzy bude mít vařečka asi tanec 😀

miskastehlikova
autor
10. kvě 2009

zany:takže bude doma ještě veselo😀???To víš někdy si děti dělají fakt legraci,co??!!
Pauli:u nás se dřív usínalo s histerií a já už si docela zvykla...Ale horší je že si malá zvykla,že ji před tím než usne držím za ruku...Bez toho neusne.Ani ráno,ani přes den,ani večer☹...zkoušela jsem jí dát hračku-nezabralo!Plenu-taky nic☹..takže já jí budu držet před usnutím za ruku ještě v 18-ti😀😀😀

Holky,jsem utahabá...Jdu se natáhnout!
Papa

paulinka80
11. kvě 2009

ahojky holky, tak dneska byla Eli vzhuru uz v sest hodin...ale valely jsme se spolu do osmi. ted uz zase spinka, jinak noc zase jako obvykle, uz ani nevim, kolikrat za noc jsem ji kojila....

miska: ja musim Elinku taky drzet za ruku ale nastesti u nas misto ruky pomaha plenka...takze kdyz u ni nechci byt, tak ji dam do rucicky plenku a ona se k ni pekne prituli 😉
ja prave na rev pred usnutim nejsem zvykla, vzdycky u nas bylo usinani v pohode...tak nevim co se deje 😒
u nas taky manza neuspava, zkousel to asi jednou a po pul hodine to vzdal...

zany: no tak to je super, ze jste si i s tak malym miminkem dovolenou uzili....Elisce taky nevadi zmena prostedi, tak treba by to zvladala v pohode...ale ja tu odvahu jako ty nemam. jo a moc pekne fotecky, Elinka je roztomila 😉

leonik
11. kvě 2009

Dobré dopoledne, tak my vstávali dneska v noci po třech hodinách 🙄 Malej včera usnul v 19h, tak byl vyspanej a pořád se budil. Ráno o půl 4 nemohl zabrat, ale naštěstí byl hodnej, vykládal si v postýlce. Zato ráno se najedl a ne a ne usnout. Pořád jsem mu dokola dávala dudel. Pak v 6 usnul tak jsem myslela že ještě chvíli bude klid a ona vstávala Leonka 😝 Jak nejsem zvyklá takhle často vstávat v noci tak jsem dneska úplně vyřízená 😀 Dneska v poledne jdeme na kyčle, tak snad už naposledy 🙂 Dneska máme už 4 měsíce, toto letí... 😵

Já většinou Vojty neuspávám, jen chodím dávat dudel. On si drží peřinku v ručkách, mačká ji a tak usíná 😵
S Leonkou vždycky musel někdo být v posteli dokud neusnula, jinak byl řev. Až teď nedávno se naučila spávat sama, protože nic jiného jí nezbyde když jsem s něma sama doma 🙂

zany: pěkné fotečky 🙂

luci81
11. kvě 2009

🙂 Ahojky,holky
zany,hezký fotky,máš krásný děti,Vy jezdíte na výlety docela často viď,to se máš 🙂 k tomu létání,já bych se bála spíš toho,jak snese vzlítání a přistávání.My jsme letěli jednou,mě to nevadilo,ale manžel skoro brečel,jak ho bvolely uši,nic nepomáhalo,žvejka atd.. ☹

miska,pauli:ještě,že Anetka usíná sama,ale kdyby ne,tak bych určitě taky uspávala já

andilek:tak já taky bydlím v pr...jak píšeš Ty a taky tu nemám s kým jít ven,no je to někdy blbý.

evaviki:paráda,že dostáváte od zaměstnavatele kočárky,někdo je bohužel rád,když dostane aspoň výplatu.

U nás začal víkend v pátek prací na chatě,pak jsme byli pozvaní od švagrový na véču,na oslavu 20.(prej je už stará) 😀Byli jsme v jedný docela hezký nekuřácký restauraci(je to paráda,že se najdou) nejdřív se mi zdálo,že je Anetka nějaká nevrlá,tak jsem si říkala,že se ani nenajíme a pojedem domů,ale nakonec,jsme si pochutnali,malá si chvilkama pospala a domů jsme přijeli skoro o půlnoci 🙂 V sobotu jsme byli taky na malinkým,ale hezkým výletě.
Teď Anetka spinká,pak pojedem koupit něco K těm 20.vůbec nevím co,asi náramek z chirurg,oceli,doufám,že se jí bude líbit.Taky možná něco Anetce k svátku,to teda taky zatím nemám vymyšlený,asi nějakou hračku.
Zatím přeju hezkej den,i když tady to vypadá,že nebude slunečnej

luci81
11. kvě 2009

přidala jsem fotky 🙂

andilek1
11. kvě 2009

Ahojda holky, no mela jsem co delat,abnych to docetla.Luky kdyz byl malinkej tak byla zima a brz tma,tak usinal krasne sam vpostylce,ale ted sjem ho nejka naucila,ze usne v naruci 🙂 🙂 posledni tri dny,kdyz ho polozim a jeste spika,tak se hned probudi,zjisti ze je ejnde...a jde to od znova,ale uz s lepsi.Manzel to radeji ani nezkousi uspavat,protoze mu vadi kdyz se Luky zlobi.To zacne byt protivnej,a dite mu hned beru... 🙂 🙂 jeste by chudacek Luky dostal vynadano ☹ ☹
paulinka:ja jsem Lukymu taky prejela pres to ockovani a taky tam ma takovy vyklenek..ale doktorka rikala,ze je to v pohode,jen jsem nemocn,,tak jeste nemame Hexu...Pry rikala tento tyden,tak doufam,ze nebude zadna teplotka.bojim se toho jak cert krize 🙂 🙂 🙂 🙂
luky vcera usnul v pul 8 a spinkal do pul 4tak sjem mu dala dudu a spinkal do 5...a potom jsemho spis premluvila a asi tak v 6rano usnul ejste do pul 9..a ted spinka znova,,,,posledni dny pres den moc nespi,tak dve hodiny ☹ asi se mu to ubira...

jola2
11. kvě 2009

Čauvec holky!! Tak dnes jsem se hezky vyspala Leuška šla včera spinkat v 19:00 a zbudila se mi 3:30 a ještě manža vedle mě ... no super 😵 😵
Holky mě malá taky hezky usíná SAMA v postýlce dáme dudu a plínečkou se šudlá 😀 . Jolanka se musela udrndat a pomalu pokládát do postýlky a když jsem jí tam nešikovně dala tak bylo drndání na novo 😖 (měla problémy s prdíkama někdy i 16 dní nekakala no prostě jsme si užili a teď je to super u Leušky občas bolení ..)

miskastehliková:ohledně toho vína nevím jaké máš raději červené bo bílé?? já mám raději bílé není tak těžké než to červené. Rakušáci mají dobré víno bo ho moc nebo vůbec nesladí (aspoň ti nebolí hlava) ale mi máme taky dobré např. veltlinské zelené(víno Mikulov), Ryzlink rýnský .... takové klasické "babské" víno je muškátové,....
červené je dobré Svatovavřinecké. Ale to všechno záleží kdo a jak to víno udělal já v poho vipiju 3litry (za celý večer musí k tomu být atmosféra ve sklýpku, ta vůně té plísně na zdech plápolající svíčka a super parta... )když je špatné (moc sýry) tak je na druhý den špatně jako ..... i po 4dc 😀 😀