3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

andilek1
12. kvě 2009

leonik:Ano,uz pred tehotenstvim...prudi me to uz nekolik let.a tehotenstvi ty kila jen posilily. beru leky,musim aby mel Luky protilatky nebo co.neozumim tomu.

andilek1
12. kvě 2009

evaviki..poslala jsem ti zpravu a netrap se s vahou,bude lip,aj si taky prijdu jkako tehule...a nesjem,jsm tlusta jak becka,urcite jsi hubena a delas si zbytecne starosti,,to jsi nevidela me..Musim nosit jen saty,protoze se do kalhot nevejdu!!
Leonik:Jeste sjem chtela dodat...prece nebudu i v tehotenstvi drzet diety,na to se muzu vykaslat.Umis si predstavit se treba dva roky poradne nenajist?Porad si neco upirat?Je to sileny,jedla sjem normalne jak muj manzel samozrejme min,ale nebude se cpat zeleninou a vsim zdravim,,,vim co to je mi 60kilo,je to nadhera,zhubla jsem 20kila na tu 60kilovou hranici,je to rkasny obleces si vsechno,,muj sen..vratit cas.ale taky vim co to je mit130kilo,¨jeste ze je nemam..mam min,ale stve me to,nemysli si,ale uz me stve se porad hlidat, a kdyz se nehlidam,,,tak vidis jak to dopadne,40kilo nahore ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

leonik
12. kvě 2009

andilek: to si ani neumím představit, musí to být hrozné ☹ V těhotenství se diety držet nesmí, to je jasné. Já jsem myslela že když je problém s tou žlázou že snad nejde otěhotnět 😕 Nevím, nerozumím tomu. To ti věřím že tě to štve pořád si hlídat co jíš ☹ Tak snad se těch problémů dá jednou zbavit 😒

Malej je bez teplot, tak my vyrazíme na chvíli na vzduch. Je sice pod mrakem, ale 20st. Snad nezmoknem 🙂

andilek1
12. kvě 2009

leonik:je to hrozny.ale kazdej ma jiny problemy.. nkomu jde,nekumu nejde otehotnet.ale doporucili mi,ze mam otehotnet brzy,aby potom nebylo pozde,proto chci mit velkou rodinu 🙂 🙂 a problemy se stitnou zlazou jsou do konce zivota,takze parassky cely zivot,,doufam,jen ze to nezdedi jedno z deti ☹ ☹ ☹ to bych fakt nerada.celej zivot v prdddd....
jen bezte ven,Lukysek spinka na gauci na boku,nejka se mu na boku posledni dobou spinka pekne...hlavne nezmoknete .davejt na sebe pozor 😉

miskastehlikova
autor
12. kvě 2009

tak jsem doma z nákupu...Přítel šel s malou ven abych měla klid na balení...nakonec jdu až zítra brzo ráno,protože dneska toho bylo moc...Dovezli nám lino,měřily kuchň,do toho nákup☹...Děs!!!
Leo:tak to je mooc dobře že jste bez teplot😀....
Andílek:tak na brek miminka máme stejný názor koukám!!!Oni to s námi umí hnedka jak z nás vylezou🙂...Jajaj,tak ta štítná žláza je fakt hnus,co?!A ty léky jsou asi hodně zákeřný co?Já o tom nic nevím,ale mamky kamarádka to má a je to hooodně hnusný,hlavně brát ty léky.chudák po nich jen tloustne☹...
A to má vliv na početí???A kolik chceš dětí???
Já mám probémy jen se střevama(už cca.2 roky),za 2 roky 3 operace.A podle mí gynekoložky bylo vůbec štěstí že jsem otěhotněla a donosila...Protože mám nějaké 2 krevní mutace(ale sama jim moc nerozumím)...A teďka jsem změnila gynekoložku a ta mě viděla prvně v životě.Vyšetřila mě a hnedka mi konstatovala,že už nikdy!nebudu mít děti...Takže ta mě teda dost zaskočila,že mě zhodnotila takhle z fleku😀😀...

Dneska jsem ve velkým🙂nakoupila Vivince jídlo...Ten sunar(jak si říkala Zany)za 200Kč a přesnídávky už i msíčkový a šťávy...
Hodně mě zarazila kombinace:čaj+ovoce(je to jako šťáva ovocná,ale s přídavkem fenyklu-tak jsem na to zvědavá)..
No holky,jdu přítely navařit aby mi tady těch pár dní neumřel hlady🙂
juknu sem večer!Papa

andilek1
12. kvě 2009

miska:teda...taky sila!!!alepson mame ty anse deticky!!§milovany!Jedno doktorka rikala,ze jo,protoze jak tloustnes a jses silnejsi tak potm to jde spatne,tak rikala co nejdriv..beru leky no,vsichni rikaji ze je to vporaku,ale stejne se nemuzu moc jakoby prezrat,protoze to me po jidle jde hned treba 5kilo nahore...ja sice tomu tvemu nerozumim,ale kdyz sji mohla mit Viv,proc bys nemohla mit dalsi?
ja sjem hold slaby povahy,moje mama me za to nadava,ze na tom budu potom ja bita,az bude duh,ze se zblaznim!!mym snem jooo..snem fakt.bylo mit velkou rodinu,melajsem kruty dectvi,plny nadavek a posmesku a proto je mym snem rodina,ktera se miluje a udelam pro to vsechno aby to tak bylo.
miska:ja sjem asi nkde mimo,asi jsem nekde neco neprecetla,ale ty nekam jedes??kam? a to jo,to je divna kombinace fenyklu a ovoce...hlavne aby to Viv chutnalo...
ten muj uz dve hodinky spinka,coz je divny,prootze uz od patku spal jen asi 2celkem,dneska uz spinkal dohromad4hodiny ...treba bude klidnejsi a nebude tak brecet,,jak to umi od patku,,treba vi co ho zitra ceka 🙂 🙂 🙂 chudacek,nejradeji bych si dala tu hexu sama 🙂 🙂

leonik
12. kvě 2009

tak jsme doma z procházky 🙂Nezmokli jsme, malej spinkal dvě hodiny v kočárku. Dneska je teda zlatej 😵 On je vždycky jeden den hodnej a druhej den zlobí 😀

andilek: tak to mě mrzí ☹ Tak hlavně že můžeš mít děti, horší by bylo kdyby to nešlo 😖 Já si život bez dětí už neumím představit 😵

misko: to je hrozný ty zdravotní problémy ☹Ta doktorka tě teda moc nepotěšila, ale když už máš jedno mimi, tak proč by nemělo jít další.. 🙂 A kam razíš, asi mi to uniklo 😅

leonik
12. kvě 2009

andilek: tak to máme koukám na misku stejné otázky 😀 😀

andilek1
12. kvě 2009

leonik::jj.jsem zvedava kam razi...a stema detma,,kdz mohla mit jedno,tak proc ne tri ☹

jola2
12. kvě 2009

Čauvec holky moooooooooc zdravím 🙂 🙂 🙂 🙂
Dneska jsme byly na nožičkách a v poho 😵 naušničky už jsou taky zahojené akorád dneska byla nějaká protivná pořád plakala tak nevím asi jsem něco snědla 😒 . Holky co vaříte???? Mě už z toho hrabe 😠 pořád přemýšlet aby jí z toho nebolelo bříško!!! Jeden den v poho a druhý den jím úplně to stejný a boleníčko 😨 už ať papká.

Holky ohledně toho vína tak to vypadá jako bych byla alkáč!!! Já jsem chtěla jen říct že když je dobré víno tak vypiješ tři litry a nic ti není (to už jsem pěkně dlouho nevypila ale je to něco jiného doma u televize a ve vinném sklýpku!!!!!! 😉 Jestli jste vyděli BOBULE tak to je tady od nás.

miska:to je pech mít zrovna teď zdravotní problémy. ☹ A s dalšími dětmi si Teď nedělěj starosti neboj bud to půjde nebo ne a když ne tak už jeden poklad máš a tvůj přítel je určitě duhý 😉 Moje kámoška mít děti nemůže a je mi to vždy takové blbé když přijede na náštěvu tak smutně kouká a má slzyčky v očičkách 😔

jola2
12. kvě 2009

Jo a holky už jsem to chtěla tolikrát napsat a vždy jsem to zakecal malá měla při vážení 6070g. Doktor jí na bříšku zmáčkl kůžičku a neměla pod kůží žádný tuk měla jen tu kůžičku potáhlou (tenunkou kůžičku) ale jinak ona je bacatá má faldíky a baculky tak nevím 😒

paulinka80
12. kvě 2009

😉 ahojky holky, tak dneska usinání probíhalo zase s plácem, po deseti minutach jsem ji zase odnesla udrncat do kosiku a behem peti minut vytuhla, tak jsem ji prenesla do postylky a jednou jsem bezela nahodit dudlika...ted uz je tak hodku a pul klidek....tak davam dohromady fotky, chci zacit delat album, nejak nemam pres den cas a vecer uz se mi nechce....fotek mam teda hafo, jeste ze jsou ty digitaly 😉

dneska jsem s Eli venku nebyla, vzala to za me mamka, ja jsem si odskocila ke kadernici....a Eliska spokojene spinkala tri hodky v kocarku,ale musela teda mamka poctive jezdit...protoze kdyz zastavime, tak se hned probudi...no rikam si, ze jsem si ji mozna rozmazlila...ale kdyz se ji to libi, tak co bych pro ni neudelala 🙂

Miska:taky nevim kam frcis...ale ja jsem necetla asi poctive, jen jsem vas prelitla se priznam....hrozne kecate 😀

evaviki
12. kvě 2009

Andilku, tak ak mas problemy so stitnou zlazou, tak vahu moc neovplyvnis.. Takze to nejak extra neries..
Mas pravdu, stihla som, posledny rok pred tehu som vazila cca59 kil pri 177 cm (dakedy bola moja norma 54). Len brusko ostalo. ale neva, snad sa strati same 😀

nency
12. kvě 2009

Danča konečn chrupká, dříve usínala líp, teď tam k ní musím několikrát běhat, dávat dudlíka a ještě chovat! ☹
Dneska jsme zkusily mrkvičku s bramborem. Tak docela jí to chutnalo.
míšo
Tobě sní Vivka tu skleničku od Hami celou na jedno krmení? Jak jí chutnal květáček? Já jsem nakoupila ještě
brokolici, zeleninku s kuřecím, tak jsem zvědavá jak jí to bude chutnat. Těch skleniček s brokolicí tam měli
nějak podezřele moc, tak doufám, že to nebude tím, že to mimča nepapají. 🙂
Jak jsi psala to s tou gynekoložkou, tak to mi je záhadou jak to může tak z fleku říct. Taky nechápu když
šlo jedno proč by nemělo jít druhý. Ale asi to nechce moc dlouho odkládat. Hlavně, že máš alespoň jedno,
já mám dvě kamarádky, které ještě žádné nemají, protože se jim to pořád nedaří, tak jsou z toho docela
už vyřízené.
andílek
Moje starší dcera má také zvýšenou funkci štítné žlázy. Přišlo se na to úplně náhodou při odběru krve.
Neměla žádné problémy, u ní je to ale naopak, může jíst hodně, ale přibírá málo, bere Euthyrox už dva
roky, žádnou neplechu jí to zatím naštěstí nedělá, akorát je taky naštvaná, že bude muset celý život
brát prášky. Ale nebýt toho odběru, tak to vůbec nevíme. U nás v rodině, má štítnou žlázu akorát moje
mamča, té na to přišlí až v 45 letech, také náhodou, nic jí to nedělalo. Ale horší je, když to neplechu začne
dělat, třeba jak to máš ty, že přibíráš rychle. 😉
jola2
Tak to měla váhu ok, to nějaký tuk mít musí. Co to bylo za doktora? 😲
S vařením ti moc neporadím, taky si vždycky lámu hlavu co vařit. Vaření zrovna moje hoby není. 😉

leonik
12. kvě 2009

tak u nás dneska usínání katastrofa 😠 byla jsem snad stokrát v ložnici dávat malému dudel. Řval jako tur, po třičtvrtě hodině to vzdal a usnul 😠

pauli: fotek máme taky mraky, jen to ještě upravit a nechat vyvolat 🙂 Kdyby na to tak ještě byl čas a chuť 😅 Taky se Vojtíkovi chystám dělat albumek 🙂 S tím ježděním v kočáru to máme stejné 😀 malej je taky hned vzhůru jak se s ním přestane jezdit. On spí tak napůl, někdy se ze spaní podívá a pak zase usne 😀

leonik
12. kvě 2009

nency: a není to tím že teď nedávno bylo v televizi že právě v nějakém brokolicovém příkrmu cosi našli 😕 Ale nevím už co to bylo za značku. Ale to by určitě stáhli.

miskastehlikova
autor
12. kvě 2009

Andílek:jedu k mamce a potom k babičce🙂,budeme mít aspoň trochu veselo😀...Jj,ta kombinace je divná,ale Vivi to chutnalo víc než čaj,tak to je mooooc dobře!!!...Jako mě už při Vivi doktoři šíleně moc hlídaly,protože jsem měla ve střevech po první operaci srůsty a docela na ty střeva trpím...a kvůli tomu jak jsem nabírala tak o mě měli strach.Ke konci těhu jsem měla silný bolesti od střev,ale nekonec dobrý(ale ještě jsem si nenašla čas zajít si na kontrolu na chirurgii).A na další to prý nevypadá kvůli tomu.ale podle mě je ta doktorka kravka...
Jj,s tou žlázou je to fakt pech!..A jak velikou rodinku chceš???
Leo:já už si vyloženě z doktorů nic nedělám,naopak se jim směju😀...
Jola:tak to je dobře že máte nožky v poho🙂 a nebuj jako alkačka si nepůsobila😀,my to pochopily😀...Já si z toho nic nedělám,beru to s nadhledem🙂...Jj,tak to musí mít fakt těžký☹
Nency:jj,spapá celou🙂...můj květák(co jsem se sním tak dloooouho dělala)po mě moje drahá dcerka plivala...A dělala hnusný ksichty,takže nakonec jsem jí nenutila...Já budu mít pro Vivi u mamky brokolici,jinak tady má nakoupený:mrkev,špenát+brambor,zeleninové rizoto,mrkev s králíkem,mrkev s kuřecím🙂...

U nás usínání v pohodičce,jak jí přítel vyvětrla🙂 tak usnula jako špalek...Já apsoń stihla uvařit tři jídla a jsem docela hotová...a to zítra vztávám v 6,protože nám to jede po 8...a v půl 10 už budeme v Plzni... se moooc těším😀

nency
12. kvě 2009

leonik
něco jsem zaslechla také, ale bohužel nevím od jakého to bylo výrobce. Já ty skleničky budu kupovat jenom
na začátek než se to naučí trošku jíst, pak budu postupně zkoušet dávat svoje. 🙂
Koukám, že usínání nebyla dneska katastrofa jenom u nás. 😀

evaviki
tak tu tvojí váhu bych brala všema deseti. 😀 A to jsem menší než ty! Já mám pořád ještě navrch 10 kg,
které se mi nepodařilo dát dolů, ale budu se snažit. 😉

paulinka
také máme spousty fotek, teď je výhoda těch digitálních, že se dá hodně fotit a pak vybrat. Ale na druhou
stranu dříve když digitální foťáky nebyly a s napětím se očekávalo jaké že vyjdou fotky, tak to mělo také
svoje kouzlo. Když jsem si chodila pro hotové fotky, tak jsem ani nedošla domů a zvědavě jsem si je prohlížela
ještě na ulici. 😀

zany
12. kvě 2009

Vy drbny 😀 😀 😀

Jdu něco dočíst, tak snad zareaguju na všechno 😉

Jinak my jsme dneska byli u kamarádky, tak si kluci (jsou o 5 měsíců od sebe) pohráli, Eli cestou tam spala, pak spala chvíli v kočárku venku a pak něco málo cestou domů 🙂 Honzík vytuhl cestou domů a spal jen půl hodiny, tak večer taky celkem padl. Radši jsem u něj zůstala, aby tu zas neběhal 😝 Eli tam chvíli bulela, ale pak jsem jí dala plenku, tak se s ní šmudlíkovala a usnula 🙂

nency
12. kvě 2009

míšo
to jsi s tím květákem napsala moc hezky. Dokážu si to živě představit. 😀
Už mi to také někdo vyprávěl, že pořád se snažil vařit a vařit a mimčo nechtělo žádný z papaníček dlabat,
tak zkusili skleničky a ty chutnaly. 😀 Já jsem ještě svoje jídlo jí dávat nezkoušela. 😉

Holky jak dlouho plánujete být doma na mateřské? Já se zítra chystám na sociálku s formulářema, z práce
už mi koncem května mateřská končí, tak se musím rozhodnout jak dlouho být doma. Já jsem chtěla
být tři roky, manža chce čtyři, tak nakonec přeci jenom budu žádat o tu čtyřletou.
Jdu do sprchy a na kutě, zítra vstávám taky brzo. 🙂

zany
12. kvě 2009

Pauli - teď budeme odávat žádost na stavební povolení, tak doufám, že do konce června začneme 😉

Nency - taky bych se sebou potřebovala něco dělat, ale lenost je hrozná 😖 A čokoládě já prostě neodolám, zvlášť když Honzík toho dostal dost k Velikonocům a nechci ho tím cpát, tak někdo se obětovat musí, že 😀

Andilku - ty jo, 40 kg? 😕 No já s Honzíkem přibrala skoro 20 kg a s Eli jen 14 kg. Ale i tam mi něco zůstalo, ale spíš bych potřebovala posílit a zpevnit... Snad se donutím 😝

Rymesko - mě Eli teď přes den taky moc nespí a nebo se pak překoná a spí dvě hodiny v kuse 🙂 A v kočáru se taky občas vzpírá, nechce ležet... Vypadá, že by spala, ale neusne a nebo jen na chvíli... Asi se nudí, ale stejně tam má hračky, tak fakt nevím 😕
A s tou odvahou, prostě se to chce nebát, zvlášť když víš, že je dítě v pohodě 🙂 Taky jsem měla obavy, to jako ne že ne, ale říkala jsem si, že stát se může i něco tady a že si to nesmím připouštět 🙂

Tak jsem dočetla jak to je s přibráním Andilka 🙂 No asi to bude tou štítnou žlázou, protože já s Honzíkem taky Gravital brala, ale tolik pohybu jsem neměla, za to teď u druhýho jsem fakt v klidu nebyla, věčně někde v pohybu, chodila jsem na těhu plavčo 🙂

miskastehlikova
autor
12. kvě 2009

nency:No holt nejsem nej,kuchařka asi😀...Ale snad se to brzo spraví🙂....
Já mám na 3 roky,podle mě je to akorát a pak bych asi možná chtěla chlapečka Kristiána😀

zany
12. kvě 2009

Jdu předat manžovi PC a zbytek dočtu zítra 😉

leonik
12. kvě 2009

nency: už jsem to našla. Byl to brokolicový bio hamánek, tam našli hodně dusičnanů 😖 Ty Hami jsou v pohodě 🙂 Rodičák jsem si už bohužel zvolit nemohla, mám to automaticky na 4 roky. Ale chtěla bych jít asi pracovat v těch třech letech malýho, no ještě se uvidí co bude.. 🙂

misko: tak to je dobrý když ty doktory takhle bereš 😀 Já tam vždycky jdu až je nejhůř, když už musím 😅

Já jdu spát, zítra vezu Leonku do školky a pak se stavíme k babičce. Přeju klidnou noc 🙂

miskastehlikova
autor
12. kvě 2009

holky taky jdu do hajan...
ozvu se nějak od našich🙂
Papa

evaviki
12. kvě 2009

Nency, ja som moc nepribrala ani pocas tehu.. prve tri mesiace som dokonca tri kila zhodila, takze ked som isla rodit, mala som len 5 kg navrch.. Vdaka predcas. porodu som viac nabrat nestihla.. A teda po nervoch v porodnici som vyzerala ako chodiaca reklama na hlad, total hnus, fuuj.. a este tak o 20 rokov starsie. Musim pohladat tie fotky a dam na porovnanie - normal eva a eva pri prichode z porodnice 😀
Misko, ked som si citala tie kombinacie, co bude Vivka papat, tak som ostala hladnaaa 😀
Inak doktorom neverit - mne do konca tretieho mesiaca vraveli, ze potratim a potom ma zas nutili ist na amniocentezu, ze je podozrenie na DS. Jedina dr. bola v pohode, na morfologickom utz v gennete, ta mi povedala, ze tie zle vysledky mozu znamenat problem s placentou (a nie DS) a ze si mam davat pozor na vysoky tlak, cukrovku a predcasny porod.. Moja dr. nad tym mavla rukou, ze je to vsetko ok. No a slabucku cukrovku som mala, aj som predcasne rodila..

zany
13. kvě 2009

Dobré ráno,

já šla včera zase nějak pozdě spát, tak jsem nějak unavená... V noci jsme vstávali ve 4 a v 5 přišel Honzík. Před sedmou se už Eli vzbudila 😉 No a Honzíka jsem pak budila já, aby šel spát bez problémů po obědě 🙂

Sice jsem vás dočetla, ale půlku věcí zapomněla 😀

Nency - mateřskou si budu dávat na 3 roky 😉 Sice jsem si pohrávala i s myšlenkou na čtyřletou, ale vzhledem k tomu, že si bereme hypotéku, tak budu muset šupajdit do práce 😒

Evaviki - no to bych se asi zbláznila mě takhle strašit!!! ☹

Miško - užij si to u rodičů 🙂

Joli - no já taky nevím co pořád vařit, ale naštěstí už ELince nevadí cibule a i ty nadýmavé věci 🙂 Jednou jsem to zkusila a bylo to v pohodě, krásně prděla 🙂 Teď už jím víceméně všechno, ale některým věcem se setjně vyhýbám 😉

evaviki
13. kvě 2009

Ahojky, maly ma problemy s bruskom, vcera som mu musela teplomerom pomoct, potom kakal dva krat sam a mal krvave bodky v plienke. Celu noc plakal zo spanku.. Rano som mu zase pomahala, teraz zase... Uz ma teplotu 38. Mam kupit hylak kvapky a sledovat.. ach jo.. (((((((((((

luci81
13. kvě 2009

Ahoj holky,
je toho tady zase psáno!
andílek je mi moc líto,co tě trápí,ale jak tu některá psala,lepší mít mimi a kila navíc,než být modelka bez dětí
s vařením mám taky starosti co pořád vymýšlet,dneska budu dělat smažák,včera zapečené těstoviny se salámem a zeleninou,zítra asi rýži s krůtími kousky se smetanou
mateřskou jsem si zažádala na 3 roky,doufám,že se nám pak podaří druhé mimi,rádi bysme Matyáška 🙂
jola,já tomu teda nerozumím,ale myslím,že 6070g ve třech měsících není bez tuku.Anetka měla 6340 teď a rozhodně není ,,kostřička,,
evaviki moje spolužačka měla taky podezření na DS,naštěstí se neptvrdilo.Jestli se můžu zeptat,možná jsui to psala a já zapoměla,v kolikátém týdnu jsi rodila a jaké měl malý potíže?
misko,hezkej pobyt u Vašich,Viv je šikula,že Ti tak hezky papá.Já bych ráda plně kojila do šesti měsíců po termínu pordu,teda do Anetky sedmi.Včera tchýně nadhazovala,že bych jí snad už taky mohla dát mrkvičku,tak jsem jí řekla,že to vím,ale nechci,tak doufám,že to vezme na vědomí a nebude mi to pořád připomínat.Tkhle to bylo i s dudlíkem.Anetka ho od začátku plivala,ale protože je hodná,tak ho vlastně ani nepotřebuje,nenutila sem jí ho.Jenže jak zabrečela,už jsem od tchýně slyšela-,,už bych jí dala dudlík,,jednou jsem jí je donesla,ať to zkusí,protože já to prej neumím,a nepochodila 😀
Zaatím se mějte Anetka volá 🙂

luci81
13. kvě 2009

evaviki,teď koukám,že jsme psaly zároveň
To mě mrzí,že má malej problémy,budu naVás myslet