3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

nency
14. kvě 2009

Ahoj holky!
Tak večer jsem se na internet nedostala. Kájina dělala něco do školy, takže bylo obsazeno.
Danča teď v poslední době začala usínat déle. Vyspí se ještě před šestou a pak se jí samozřejmě nechce,
takže usíná až kolem 21.30 hod., v noci se vzbudila až v půl čtvrté, ale pak to šlo po hodině až do půl sedmé. 😖
Jdu vás dočíst. 🙂

leonik
14. kvě 2009

Ahojky, tak koukám že noc dneska u vás nic moc, tak jako u nás 😀 Malej usnul včera ve 20h, v půl 12 byl vzhůru, v půl třetí znova a vypadal že je vyspanej 😝 Pak zabral a v půl sedmý vstávačka 🙄 Ráno jsme šli na poštu, tak jsme to protáhli procházkou. Pak začlo kapat, tak jsme šli domů. Tak se děcka aspoň trochu vyvětraly, malej si schrupl v kočárku. Vypadá to dneska u nás na déšť, tak kdoví jestli se ještě dneska dostaneme ven 😖

Já jdu vařit, vůbec se mně nechce. To je snad jediná práce která mně teda děsně nebaví 😝

andilek1
14. kvě 2009

Ahodja holky,mam velikou prosbicku!!!Luky se v pul 5najedl a jedl po dlouhe dobe teda i ve dve rano a ,,no..jedl teda v pul paty a v pul 6 koukam na nej jak spinka,tvrde,neco se mu osklivyho zdalo..no a zacal zvracet.,...ale jako sakal..nebylo to byly,ale pruhledny s cuckama.nevim.teplotku nema,t¨reba se prejedl,ale proc by blinkal ve spanku,,,to nechapu!!!treba to je ta vekcina..nevimjsem z toho divna,moc divna.Koukam ,ze sjte meli taky divne noci.asi je neco v ovzdusi 🙂 🙂

leonik
14. kvě 2009

andilek: myslím si že to bude z toho přepití, pokud ti jedl po hodině 😖 A nedáváš mu ještě nějaké kapky? Malej bral na kašel kapičky a taky mně po nich blinkal dost, pokud je hodně najedenej tak m u to nemuselo sednout 😖Vyzvracel mně celou dávku mlíka, musela jsem ho vždycky chytnout a otočit na bok, jinak by se těma zvratkama udusil 😒 Nevím, třeba ti holky poradí víc 🙂 Ale po té vakcíně že by blinkal, to se mně nezdá 😕

andilek1
14. kvě 2009

leonik:NEjedl po hodine!Jedl naposledy ve dve rano a potom v pul 5,talze po 2.5hodinach. a v pul paty jedl moc,me prijde.Ale luky neblinka,vubec,co ho amme,tak blinkal jednou a asi tak 10si ublinknul,la eporad me nejde do hlavy proc ve spanku!! ☹ ☹ 😲 😲 😲

leonik
14. kvě 2009

aha, tak to jsem nějak špatně pochopila, myslela jsem že píšeš že jedl v půl pátý a v půl šestý 😒 Tak to neporadím ☹

andilek1
14. kvě 2009

leonik::ne,ne,,,v pul paty jedl a v pul sesty ve spanku blinkal.....

luci81
14. kvě 2009

Ahojky,my jsme dneska vstávaly už v půl 6 a nepodařilo se mi pak už usnout,takže to bude asi dneska krize 😵
andilek,tak já bohužel taky neporadím ☹
zany,paráda,že Vám schválili hypo.To se asi těšíš i Vy ostatní,co se chystáte stavět.Taky bych to brala,i když máme svoje patro a s našima nemáme probémy,ale samostatný bydlení,je samostatný bydlení.jenže máme velikej barák,jek se to dřív stavělo a byla by na druhou stranu škoda,aby byl prázdnej.
Všem dětičkám,co je něco trápí,přeju,ať to rychle přejde!

jola2
14. kvě 2009

čauvec holky u nás noc byla v poho akorád teď začíná zase něco (asi boleníčko).

andilek1:Mi jsme po tom očkování měli něco podobného nad ránem začala natahovat (jak pejsek ze sebe dostává co snědl) a škručelo to v ní ale nepoblinkala se. A Byla taková teplá měla přes 38.

zany: já jsem si říkala že já blbec jsem jí nebudila už dřív ono je to čím starší tím je to horší 😖 . A taky než si zvykla že jí budím to se vždycky vztekala no hrůza ... 😒 . Plínku jsem jí taky dávala na noc ale to mě přišlo u ní že si nedává pozor ráno ani nevědla jestli se počůrala nebo né 🙄 . Takhle když se v noci počůrá (koupila jsem pogumované prostěradlo) tak za mnou příjde mi to říct. No nevím každý má asi svoji metodu 😉

andilek1
14. kvě 2009

jola2:tak ymslis,ze to bylo ockovanim?nevim,nikd jsem to neslysela ani nevidela!mate problemy s brsikem??to je m i ilito ☹ ☹

evaviki
14. kvě 2009

Ahojky, tak u nas noc celkom v pohode.. Zaspal o deviatej, zobudil sa az 3.40, potom papal az o osmej, takze parada.. Plakal len tesne pred zobudenim a rano cca dve hodinky pofnukaval zo spanku. Teplotu zatial nema (klop,klop)
Andilku, ak to bolo iba v noci, tak v pohode.. Mozno si len potreboval viac odgrgnut, ak sa tak vela napapal. A po tom ockovani tiez moze byt nekludny, tak to moze aj z toho. Ak by blinkal aj dnes, tak uz radsej zavolaj dr.
Baby, vraj v Takku v Tescu eden maju 50% vypredaje. Este skusim overit. 🙂 Ja som tam kupovala neterkam krasne tricka a sebe nejaku tuniku a dzinove kratasky. Ale to este neboli take zlavy. SKusim tam zbehnut a pripadne dam vediet, ci je to pravda 🙂

andilek1
14. kvě 2009

evaviki:dekuju, taky jste blyi na ockovani?ze teplotlku nema??asi mi neco uniklo,, 😲 😲 je mozny ze se prejedl,ale proste je mi divn,ze spal...no nic,asi to uz nebudu resit...to je dobre,ze ti spinkal!sikula.jj,podivej na ty slevy,a dej vedet,ale v tom Takku neni nic pro mal mimi,ne??? ☹

evaviki
14. kvě 2009

Na ockovani nie, ale posledne dni mal problemy s bruskom, krv v stolici a do toho vcera 38 teplotu ☹ Tak papa Hylak - musim ho odfotit ako sa sklebi, tie kvapky su totiz kysle 😀
Pre male mimi tam nic nie je, najmensia velkost je tusim 96 (alebo 88?) Ale zlavy by mali byt iba v tom jednom obchode, ide sa to tam prerabat, tak minulorocnu kolekciu total rozpredavaju..

petronelie
14. kvě 2009

Ahoj evi, jsem ráda, že tě tu vidím. Prosím tě, jak dáváš malému probio kapky? Do mlíčka nebo na lžičku? Jinak Hylak jsem brala taky a opravdu je fujky 😀

leonik
14. kvě 2009

evaviki: ten hylak bral malej v nemocnici, je to na úpravu střevní mikroflóry. Ale nemohli jsme to do něho dostat 😅 Jsou opravdu hodně kyselé ty kapky, museli jsme nakonec dávat probiotika místo toho 🙂

V Takku mají oblečení i pro takhle malé prcky. Sice ne dupačky, a takové, ale kalhoty, trička, košile tam mají. Občas tam taky zajedu 🙂

evaviki
14. kvě 2009

Petii, probio som davala na lyzicku, tesne pred papanim, aby mi to nestihol vyplut 😀 Do mliecka nie, lebo to nikdy neviem, ci vypije celu davku.. Ale nejak nam tie kvapky nezaberaju, skusim este infants dophilus a uvidime.. Len mu najprv musim doliecit tieto problemy..

petronelie
14. kvě 2009

evi,tuk tuk tuk...malej problem nemí,davam to jako na imunitu....ale nasli nám zlatého stafylokoka

evaviki
14. kvě 2009

Citala som ☹( Ale hlavne, ze to nasli.. Takto Davcu preliecia a bude ok.. Horsie by bolo, keby bol stale chory a nevedeli by ste preco..

leonik
14. kvě 2009

tady to dneska moc nežije 😀 Malej se dneska po týdnu konečně vykakal. To byla taková nálož to jsem ještě neviděla 😀 Musela jsem ho celého vykoupat. Po koupání usnul a už spí tři hodiny, to zase bude dneska noc 😠

andilek: co Lukášek, už ti nezvrací?

jola2
14. kvě 2009

andilek1: tak co jak jste na tom?? já si myslím že to bylo z toho očkování 😒 .

evaviki:co to jeto infants dophilus? A na co to je? Je to něco jak Probiotické kapky?? Já dávám taky PK ale taky mi připadne že nic moc a teď mi docházejí tak nevím jestli je mám ještě znovu koupit nebo zkusit neco jiného 😒 .

evaviki
14. kvě 2009

Joli - http://www.lekarna.cz/infants-dophilus-60g/
su to tiez probiotika. len v prasku..

jola2
14. kvě 2009

evaviki: to je super díky za tip, je to o hodně levnější než PK akorád nevíš na kolik to je dávek???a máš s tím zkušenosti??

miskastehlikova
autor
14. kvě 2009

Ahojky holky,
tak se hlásím...
Tady je pohoda,malá rno vztávala v půl 8,po obědě zabrala na dvě hodinky a teďka už spí😀..Prostě super!
Akorát k obědu jsem jí dávala kukuřici s bramborem a to byla katastrofa☹,bylo to ze skleničky(sunárek),ale jí to nechutnalo,takže snědla tak třetinu a to bylo všechno...
Ale jinak byla moooc hodná!!!Byla tady na návštěvě teta,ukázat nám bratránka(2,5m.-5kilo)nádhernej klučina😀 😉
...dočítám....
Holky,já kupovala probio.kapky za 605 a teďka malá bere Probian Mimi(209Kč) a jednou denně nasypeš do lahve a fakt super!!!!

andilek1
14. kvě 2009

jola2:uz neblinkal,teplota zadn,tak snad dobr,myslim,ze se prejedl,,nevim,mohlo to bt i ockovanim,ale nidky me to nedelal,kdyz se prejedl..tak nevim..
MIska:to je dobre,ze se tam amte holky dobre...A fotecku nemas??Bratranka..

leonik
14. kvě 2009

míšo já dávala za PB kapky 670 😠Měli jsme tři balení, ale už mu to nedávám. Ten probian jí dáváš ještě pořád na prdíky? Od jakého věku to je? Kukuřice malé nechutnala, to víš, zase nová chuť, musí si zvyknout 🙂

paulinka80
14. kvě 2009

ahojky holky, nejak vas zase nestiham...ale uz jsem docetla, jen nevim, na co jsem chtela reagovat. Jsem ted posledni dny nejaka vycerpana, to nocni vstavani mi uz dava docela zabrat. Tak ted spim s Eliskou pres den, dneska jsme si spolu schruply asi na hodku a pul 😉 I doktorka mi rikala, ze musim vic odpocivat, kdyz takhle v noci casto kojim...myslite, ze az zacnu po ukonc. sestym mesici prikrmovat, ze se to nejak upravi? ja doufam ze jo, spanek uz potrebuju jako sul.

leonik: ja jsem ted dva dny po sobe musela rano Eli osprchovat, protoze se pokadila a mela to az na lopatkach...fakt mazec a to mi kadi i nekolikrat za den...jo a dneska to mela zeleny jak spenat, nevite cim to muze byt?mozna uz se to tady resilo, jen se mi to nechce hledat 😉

evaviki: byla jsi v tom Takku v Edenu?maji tam neco i na nase drobecky? pristi tyden zase razime do Prahy, tak ze bych neco peknyho koupila 😉

Zany:tak mi na stavebni povoleni ted cekame, je to snad na dobry ceste...o hypoteku budeme zadat, az budeme mit neco postavenyho z nasporenych penez. NO jsem zvedava, jak to s tou hypotekou bude, ted jsou prisnejsi podminky 😒 jak dlouho vam trvalo vyrizeni a schvaleni hypoteky?

miska: tak kukurice s bramborem Vivince nejede?A chutnala jsi to sama? na prvni pohled ty sklenicky nevypadaji moc vabne,co? Ale uz se tesim, az budu Eli taky takhle krmit a az nebude tolik zavisla jen na me....

aaa eli se hlasi, tak ja zatim letim...

evaviki
14. kvě 2009

Joli, skusenost osobnu nemam, ale mamina narazila na letak niekde v cakarni u dr. a zapacilo sa jej to, tak mi ich odporucala.. Tak pripadne skusim a uvidime..
Pauli, v edenu som este nebola, nestihla som.. ale na nase mimi tam nic nemaju 😀
Ja kvapky kupujem na Slovensku za 10 eur, takze stoja sotva polovicu z toho, co tu.. 🙂

leonik
14. kvě 2009

pavli může to mít zelené pokud měla pokakanou plenku chvíli na sobě, nebyla hned přebalená. Ta stolička na vzduchu zoxiduje a zezelená 🙂 Taky se nám to občas stane. Někde jsem slyšela že to může být i z toho že často střídáš prsa a miminko pije hodně to přední mléko, který obsahuje hodně glukózy a po tom může být kakání do zelena 🙂 Uvidíš, jestli to bude mít pořád zelené tak bych se asi poradila s Dr.

paulinka80
14. kvě 2009

leonik: prave ze jsem ji prebalila hned po tom, co se pokakala....je pravda, ze prsa stridam behem jednoho kojeni, protoze jakmile ji to prestane tect snadno, tak se vzteka, takze prso vymenim a pak se jeste treba i vratim k tomu prvnimu....uvidim zitra, snad to bude OK....kdyz ne, tak volam doktorce,abych byla o vikendu v klidu...

leonik
14. kvě 2009

pavli tak to vypadá že hodně vypije toho předního mlíčka když kojíš ze dvou prsů. No uvidíš zítra 🙂

Já se jdu dívat na Druhou šanci a mezitím budu vařit na zítra 🙂