3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

zany
14. kvě 2009

Ahoj holky,

Eliška dneska přes den moc nespala... Dala si rychlospánek necelou půl hodinu 😒 Ale odpoledne jsem si s ní zdřímla na hodinku 🙂 Honzíka uspávala mamka, tak jsem toho využila a šla jsem si taky lehnout.
Pak jsem byla na zavedení Mireny a měla jsem doma odpočívat, ale v leže se mi to fakt nepodařilo, protože děti mě nenechali 😒 Eliška byla pěkně protivná a i mamka říkala, že to vypadá na zuby, protože věčně něco narvaného v puse, slintá jak bernardýn 🙂
Večer pak vytuhla po půl 7, pak se ještě vzbudila, ale po krátkém pláči usnula 🙂

Pauli - my jsme to po dodání všech podkladů měli vyřízeno hodně rychle 🙂 Já totiž v té bance dělala a moje kolegyně přešla na schvalování, takže mi to schválila přednostně 🙂 Ale i tak by to bylo rychle 😉

Jo a k tomu zelenému kakání - teď mi kamarádka říkala, že takhle jí kakal malej proto, že pil jen přední mlíko a to zadní nevytáhl...

evaviki
14. kvě 2009

Pauli, mne dr. povedala, ze ak plne kojim, tak nech farbu stolice neriesim. Zelena vraj moze byt z predneho mlieka, alebo ked ma mimco v brusku vela vzduchu (trapia ho prdiky)

zany
15. kvě 2009

Dobré ráno,

dnešní noc u nás jedním slovem KATASTROFA!!! 🙄 🙄 🙄 Eliška se už vzbudila než jsme šli spát, ve 22,45! Tak jsem jí nakojila, ale v postýlce sebou pořád mlela a nemohla zabrat. Tak jsem jí vzala k nám. No a v půl 1 se vzbudil Honzík, tak k němu šel manža a já že Eli přendám! No jo, ale to jsem si naběhla, vzbudila se a zase sebou šmidlala v postýlce 🙄 Tak v půl 2 kojo, zase byla s námi v posteli a v půl 5 se zase vzbudila, do toho přišel Honzík, tak jsme spali všichni v posteli 😖 Eliška ale pořád poplakávala, mlela sebou, dudlíka plivala 😖 No fakt super nos!!!!! 🙄 🙄 🙄 Fakt jí podezírám na zuby... Jinak nevím proč by najednou začala spát takhle špatně 😕
Teď jsme po snídani, půjdu klukům zabalit plavání a vyrazí 🙂

miskastehlikova
autor
15. kvě 2009

Ahojky holky,
tak u nás byla noc super.Malá usla v 19 a vzbudila se ve 4 na jídlo a pak až v půl 8...Ale ve 4 sem jí nedokázala dostat ven z mojí postele☹.takže spala se mnou☹...
Dneska je docela ošklivo,tak půjdeme odpo.na chvilinku ven než se mi vrátí sestra ze školy v přírodě,protože se na ní těším a ona se nemůže Vivinky dočkat😀
Zany,to nejspíš budou zoubky,to chce vydržet a pené nervy... 😅
Leo ten probian dávám už jen preventivně...A je od ukončeného 4 měsíce...ale je fakt že malá mi nikdy na koliky a ani prdy netrpěla...
Paulinko:ta kukuřice nechutnala ani mě a jsou někdy fakt dost ošklivý ty skleničky☹

luci81
15. kvě 2009

Ahojky holky
zany,tak to nezávidím,takovou noc.No i když my dneska opět taky nic moc,Anetka se vzbudila v 5 a po papání už pořádně nezabrala a něco si vyprávěla a vejskala,takže se už moc spát nedalo.To se manžel těšil,že se dneska vyspí,že může vstávat až po sedmý.Tak to mu teda nevyšlo 😀
pauli,Ty to teda nemáš jednoduchý,když tak často vsáváš,to je jasný,že musíš pak dospávat přes den.Moc Ti přeju,aby se to po příkrmech zlepšilo.Nejen Tobě,samozřejmě,všem,co se moc nevyspí v noci.Holky už radily něco ohledně tý stoličky,já ještě přidám svou zkušenost,kterou už jsem tu taky psala,mě se to stalo když jsme měli rozsvíceno,zkreslovalo to světlo.

My jedem zítra opět na výstavu,pak chystáme grilování s oběma babičkami a dědečky.Anetka má v neděli svátek,tak jí udělám asi dortík.Moooc ráda jí ho přefiltruju 😀
Tak Vám všem přeju hezkej víkend.

andilek1
15. kvě 2009

ahojda holky, dnesni noc bylo moooc dobra.usnul teda v 19,ale kdyz sjem ho dala do postylk vzbudil se a na novo,ale potom usnul tvrde asi ve19:45 a t spalaz do pul 4,,potom spal jeste do pul 8,takze dobry....dvakrast sjem davala dudu,ale v poho,hned usnul,jen jsme meli zimu v loznici a byl rano uplne ledovej..koukam,ze mate plany na vikend..m taky,zitra rano pojedeme doPolska na Trhy...tak se tesim,dlouho sjemnic moc nekupovala,stejen nakonec koupime jen cok. a kokos.bonbony a to bude vse... 🙂 🙂

evaviki
15. kvě 2009

Andilku,ak davas malemu probio kvapky,tak si ich kup v polsku.. stoja tam cca 180kc 😀

nency
15. kvě 2009

Ahoj holky!
Tak u nás noc celkem v pohodě, vstávali jsme až v sedm hodin. Sice usnula včera dlouho až po 21.00 hod., v noci jako vždy 2x budíček, ráno od pěti spala se mnou v posteli. Divila jsem se, že kočka spí, ale kde? Našla
jsem jí v Dančiný autosedačce! Už tam několikrát vlezla, tak jsem tam dala lehátko do vaničky, které nepoužíváme jako zábranu, aby tam nemohla. A docela mě převezla, chrněla na tom lehátku!
😀
Luci81
Grilování závidím, taky bych si dala! 🙂 Ten dortíček teda taky, ale už tři dny hubnu, tak nemůžu. 😉
Zany
Tak dneska jsi si fakt užila, ale střídají se ti v postýlce hezky, viď! 🙂
Míšo
To je dobře, že se tvoje ségra na Vivku tak těší. 🙂 To Kájina u Danči moc dlouho nevydrží, tak pět minut,
pak jde pryč. Má teď jiné zájmy, s kámoškama probírají kluky ... 😀

leonik
15. kvě 2009

Ahoj, tak my měli kupodivu celkem klidnou noc. I večerní usínání nebylo tak hrozné, malej usnul celkem rychle a sám 🙂 Měla jsem strach že nebude spát, protože odpoledne spal tři hodiny v kuse 🙂 Zato ráno by jsme ještě spali, ale zase nás vzbudila po šesté Leonka 😠

U nás je zase dneska škaredě a prší, tak zase budeme doma 😠Ještě že se nám konečně večer vrátí táta 🙂

zany: to jste si teda užili v noci ☹
misko: mně ty skleničky celkem chutnaly, kolikrát jsem je dojídala po Leonce 😀
luci: užijte si grilování, nás to čeká v neděli 🙂Sestra slaví narozky, tak doufám že bude hezky abysme mohli posedět na zahradě 🙂
andilek: tak si aspoň uděláte výlet, i když nic nekoupíte 🙂

nency
15. kvě 2009

andílek
Tak přeju dobré nákupy v Polsku. 🙂
Pak napiš co jsi nakoupila. 🙂

míšo
Chutnají Vivce všechny skleničky stejně, nebo je taky vybíravá? Jaké jste už měly?
Danče chutná nejvíce mrkvička a pak mrkev s bramborem. Květák, brokolice, jablko, meruňka, tak to teda
nic moc, sní tak tři lžičky a už uhýbá, asi bude jako Kájina. 😀

leonik
15. kvě 2009

nency: jak hubneš, držíš nějakou dietu nebo jen cvičíš? 🙂

miskastehlikova
autor
15. kvě 2009

Nency:Vivinka je vybíravá.Sní mrkve,květák,brokolici🙂,ale jen od hippu!Od sunárku nesní nic a pokud to není úplně tekuté(bez hrudek)tak to taky jíst nechce☹...Jinak už měla mrkev,mrkev-jablko,květák,brokolici,kukuřici,jahovou přesnídávku...Nebuj nebude jako kájina..Jen si musí na ty chutě zvyknout😀
Jo,včera odpoledne jsem jí vidličkou rozmačkala kousíček jablka a dala jsem jí ho papat lžičkou a nejdřív nevěděla,jak to nebylo úplně bez kousků,ale pak to krásně papala🙂...Jinak už vesele pije hruškovou šťávu🙂 a dneska jí k obědu čeká špenát s bramborem🙂...Kájina už jde pomalu do puberty,co?!
Leo:mě chutná mrkev a brokolice,květák bych teda z tý skleničky nikdy nesnědla😀😀
Andílku,nákupy závidím,to já se nikam moc nedostanu,přítel je línej někam takhle jet🙂,tak snad v létě někoho dokopu aby mě vytáhnul po nákupech za hranice..

Holky,jdu udělat bram.kaši...
Mamka i táta jsou v práci tak jsem tady s malou sama a zítra jedeme k mojí babičce,to bude veselo😀

nency
15. kvě 2009

leonik
dietu jako takovou nedržím, ale přestala jsem jíst takové ty kalorické bomby jako čokoláda, dortíčky, apod.
Než něco sním, tak si to předem rozmyslím, než se na to vrhnu. 😀 Ale jím normální stravu, ale když na mě
přijde mlsná, tak se to snažím nahradit nějakou zeleninou nebo ovocem. Zatím teprve tři dny, ale už mám
kilčo dole. Hlavně to chce vydržet. 😀
Cvičím takové ty posilovací cviky na všechny partie. Zabere mi to tak 25 minut denně, víc nestíhám.
Až zhubnu nějaké to kilčo, tak začnu chodit na aerobic, nebo spíš ze začátku na P-Clas, to jsem dříve
chodívávala. 😀 Teď to ještě nemá cenu, protože bych to tempo nestíhala, tak začínám nejdříve sama,
pak se někam snad dokopu. 😀

paulinka
Držím ti palce, aby se to po příkrmech zlepšilo. 😉
Ale u nás teda žádná změna nenastala, budí se stejně jako dříve, někdy naopak i víc. 😢

Holky už jí mám vzhůru, tak pádím....

leonik
15. kvě 2009

misko: tak květák jsem snad Lei ani nedávala ze skleniček, tak nevím 😀 Ale musela jsem jí to jídlo když jsem jí uvařila mixovat ještě po roce, jak to nebyla hladká kaše, tak by to nepozřela 😠 😀

leonik
15. kvě 2009

nency: tak to jsi dobrá 🙂 Já mám výdrž nedat si sladké maximálně dva dny 😒 Nemám silnou vůli. Taky jsem chodila na aerobik, ale když jsem se pak večer přišla tak jsem po tom cvičení měla děsnej hlad. No a pak jak se dá takhle zhubnout, že.. 😀 Ale chtěla bych časem zase začít chodit, aspoň zpevnit tělo 🙂

rymeska
15. kvě 2009

Ahojte ženský, tedy vás vždycky dočíst, to je mazec ...

jak tak koukám, tak s příkrmama je veselo, už se taky těším, až začneme a jsem zvědavá, jak na to ta naše slečna bude reagovat, snad dobře. Možná na to dojde celkem brzo, nějak se mi zdá, že mám poslední dobou málo mlíčka, mám prsa skoro pořád prázdná a ona se mi odvrací u prsa a mnohem více se vzteká a je taková neklidná, aspoň se mi zdá. tak nevím, možná to není tím, ale prostě se mi zdá, že mám méně než dříve, ale nevím jak poznat, jestli nemá hlad ... 😒

Paulinka - myslím, že po příkrmech bude určitě lépe, protože jinak by jsi se z toho asi zbláznila. Ono vydržet tak dlouho vstávat tak často v noci, tak to je na metál. JHá vstávám jednou, někdy dvakrát a musím říct, že i to bohatě stačí. Nevím, jak bych to zvládala. K té stoličce - může být taky zelená, pokud ty jsi snědla něco zeleného - špenát, brokolici, zelený listový salát, okurku nebo tak něco ... to jsem vyčetla a mám toi ověřeno 😉 . Nebo to taky může být někdy příznak průjmu, my jak jsme měli průjem, tak to bylo taky zelený, ale to by pak kadila třeba 8 x denně nebo tak něco a taky ta stolička dost smrdí. A pokud ne, ta bych si z toho nedělala hlavu, mě jednou doktorka řekla, že pokud plně kojené dítě kaká tak cca 5 x denně nebo méně a prospívá, tak může kakat třeba filově 😀

nency - obdivuji tě s tím cvičením, a hubnutím, já nejsem schopná se k ničemu dokopat ... bohužel ... je to síla ...vždycky si říkám, že zítr už konečně a nějak mi to zatím ještě nevyšlo ....

holky, chtěla jsem se zeptat, když jsme narozený 29.12, tak kdy budeme mít ukončený 6. měsíc - 29.6. nebo 29.7. ????

Jinak s tou stavbou mi ani nemluvte, u nás to jede na plné obrátky, maká se tu každý den do noci, navíc jak je to přestavba baráku co v něm bydlíme, tak nám tu pořád někdo lítá a hlavně se sem tahá šílený bordel. Ale až to bude hotovo, tal to bude super. Jinak my už hypotéku máme a je to hnus, člověk nedělá nic jného než něco paltí, ale co zbývá, když se chce bydlet, že ???

evaviki
15. kvě 2009

Rymesko, 29.6. budete mat ukonceny siesty mesiac..
Nency, v ktorej casti prahy byvas? Aj ja by som chcela chodit na nejaky body work, popr. p-class, ale az ked prestanem kojit. No a samej sa mi samozrejme nechce.. 😀

zany
15. kvě 2009

Ježíš, tady je toho nakecáno 😀
No dočtu vás později 😉

Kluci přivezli z plavča DVD, které jsme nechali natáčet 😉 Je to moc hezký 😵 😵 😵
Nechala jsem nám udělat i CD s fotkama, tak jsem jich pár šoupla do alba 😵

evaviki
15. kvě 2009

jeeeeej, tak tie su supeeeeeeeeeeeer 🙂

rymeska
15. kvě 2009

Zany - super fotky, jsem se u nich i zasmála v tomhle šedivým dni .... fakt super ... 😀

andilek1
15. kvě 2009

rymeska:Ukonceny 6mesic budes mit 29.6.to ja budu mit ukonceny 6 v cervenci....protoze jsme v lednu narozeny...
HOlk jo,dam vedet co jsme koupili,ted ted muj dablik chrupka na gauci.tak musim ticho....jeste ze nic nedelam,nakazala jsem manzelovi,aby za me udelal koupelnu,on pry jo,tak jo no..tak mam volno.tomu mymu staci,rict,udela,ale samotnyho ho to nenapadne...
zany:krasny fotecky 🙂 🙂 🙂

andilek1
15. kvě 2009

to jsem taky holky zvedava,jak e tam narveme s kocarkem,vzdycky je tam lidi,jak na kostele 🙂 🙂 🙂 ja nevim,jako kdyz ty lidi nemuzou byt nekdy doma 😀 😀 😀

zany
15. kvě 2009

Andilku - a vy nesmíte chybět, co? 😀 Třeba tam moc lidí nebude a nebo musíš jet jako buldozer 😀

Luci - koukala jsem, že bude mít Anetka svátek 🙂 No taky se ráda obětuju a přes mlíčko něco sladkého pošlu 😀

Necy - to je kočka mazaná 😀
No s dietou máš můj obdiv, zatím se do toho moc nepuštím 😝

Miško - no dětičky mají něco oblíbeného a jedly by to pořád 🙂 Já teda s Honzíkem problém neměla, ten baštil všechno, ale já to fakt nedojídala 😝 Přesnídávku jo 😀 ale zeleninu ne 😉

Rymes - no kdybys viděla to video 🙂 Já vylezla jako vodník 😀
Teprve teď nedávno jsem okukovala fotky na Rajčeti a jsou krásný 🙂 Terezka je krásná holčička 🙂

zany
15. kvě 2009

Musela jsem zatopit v krbu, protože tu zase začíná být kosa 😒 Musela jsem udělat i třísky, tak jsem se docela zahřála 😀 Nebyly teda tak malý jak by měly být, ale chytlo to, tak super 😵

miskastehlikova
autor
15. kvě 2009

holky,chvíli jsem tady nebyla a nestíhám dočítat🙂
rymesko:29.6.,my budeme mít ukončenej 6.-19.6.:-)...
zany:krásné fotečky....
Mě malá hezky objedvala špenát s bramborem(to jsem se divila,prý ho malý děti nemají rádi?!),ALE má teplotu! ☹ ☹ ☹ ...má 37,9,takže jsem jí dala Panadol sirup a doufám že to klesne,jinak nevím...
Nepřišla s nikým kromě včera tety do styku(tady u našich jsou všichni fit)no nevím.A hlavně jsem k našim jela autobusem(přítel je v práci) a dom bych taky busem,takže tady asi budeme muset být do neděle,nebo vůbec nevím..
No jsem hotová!Teďka spí,tak čekám až se probere abych jí přměřila

evaviki
15. kvě 2009

Misko, ked nema nad 38, tak by sa teplota nemala zrazat.. Nerastu jej zubky? Ak jej nic nie je, nema sopliky, nekasle a pod., tak by to mohli byt zubky..

leonik
15. kvě 2009

zany: krásné fotečky 😵 Budete chodit plavat i s Eliškou? My taky zvažovali u Leonky zda chodit, ale nakonec jsme nechodili a docela mě to mrzí 😒

míšo: ty virózy teď řádí, to je tím počasím 😖 Malej měl teplotku jeden den, teď má akorát trochu rýmu 😒

Děti mně obě spí, tak mám chvíli klidu 😀 Pak pojedeme za babičkou, a já si zajedu v klidu nakoupit. S těma dvěma to není možné 🙂

miskastehlikova
autor
15. kvě 2009

holky,
tak teplota klesá.Te'dka má 37,6.tak snad bude dobrá.Nekašle,je normální(jen protivná)tak nevím čím to je?!
Evakiki:jaj a nevadí že jsem jí ten sirup dala??? 😲 😖 😲 😖

leonik
15. kvě 2009

míšo a měříš v zadečku nebo pod paží?

evaviki
15. kvě 2009

Misko, nevadi 🙂