3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

nency
27. kvě 2009

leonik
tu sýrovou omáčku si dělám po svém, každý recept si tak trochu upravím a zjednoduším.
Udělám si trošičku jíšky a přimíchám sladkou smetanu na vaření, přidám bazalku, sůl, natrouhaný muškátový
oříšek-trošičku, nakonec strouhaný sýr a je hotovo. 🙂

nency
27. kvě 2009

zany
tak to naštve, když se vypravíš do obchodu a klidně si zavřou před zavírací dobou, to by mě teda taky pěkně
naštvalo, tak zítra snad budeš úspěšnějsí. 🙂
Jinak s tím flíčkem ještě vyhráno nemáme, ještě úplně nezmiznul, ve dne se mi to zdá už lepší, ale po vykoupání
je vidět zase o něco víc. Tou mastičkou ale budu mazat jenom do pátku, aby to byl celý týden, déle už
rozhodně ne, protože obsahuje lehčí kortikoidy a to není nic moc. Tenkrát jsi myslím psala, že jste byly
také na kožním a nějakou mastičku dostaly, jak se jmenovala a za jak dlouho vám zabrala? 🙂

míšo
to máš šikovného manžu, že rád koupe, to u nás koupu jenom a pouze já. 😉

leonik
27. kvě 2009

nency: tak to je dobře že kyčle máte v pořádku 🙂 My jsme poslední dobou taky pořád někde po doktorech 😖
Díky za recept, určitě někdy vyzkouším 😵

miskastehlikova
autor
27. kvě 2009

nency:ke kyčlím gratuluji😀!!!nebuj neuro.dopadne dobře,Danča je šikovná holka🙂...já ten kolotoč viděla a malá je z něj úplně hotová,když se zapne tak kroutí hlavou podle směru kolotoče a moooc se jí líbí.A te holka h nechce,její dcerku nebaví...Hlavně já jeden kolotoč mám,ale ten je jen na hraní.Malá nemá ráda když hraje.Prostě do něj mlátí a tak ho má n hraní a chci jeden na uspávání...
My máme příští týden další očkování,pak kyčle a snad dlouho nic..teda doufám!

nency
27. kvě 2009

míšo
tak to je dobře,že jsi kolotoč viděla předem. Já ho předem neviděla a představovala jsem si ho líp. Danču dříve
nějak zvlášť nezajímal, teprve poslední dobou začalo o něj trošku jevit zájem, ale zase né tak moc. A výrobce
uvádí, že je jenom do 5.měsíce z důvodu, aby ho dítě na sebe nestrhlo. Já jsem teda neměla tu odvahu dát
jí ho nad hlavu, takže ho má na druhém konci postýlky. Zatím teda drží, ale pro jistotu ho máme ještě
uvázaný a taky dej pozor na ten úchytný šroub. U nás se už manža i Kájina o něj pěkně nabodli a mají z
něj slušnou modřinu. 😉

evaviki
27. kvě 2009

tak som vas docitala, ale uz neviem, na co som chcela reagovat 😀
maly ma po druhej davky hexy 38,2. ☹ Cipok nechcel, rozhodol sa, ze ho vytlaci 😀, tak mm utekal rychlo kupit sirup a ten mu teda chutiiil. Teraz uz spinka, tak snad mu teplota klesne, moje male zlaticko..

miskastehlikova
autor
27. kvě 2009

nency:je:-(tak to jsi mě teda viděsila 😕 😕 😨 😨 !!!No,já si myslíš,že je i pro větší mimi,přece jen na to usnutí.No uvidíme.A pokud by po čase neměl takový úspěch tak bude jako lampička😀...Ale mě se líbí ty melodie,hlavně je hraje takový který fakt Vivinku uklidňují...
Evakiki:tak snad to malému brzo klesne!!!Já jsem proti čípkům,,spíš ty sirupy a ty jsou slaďoučké a mimi ti je nevykaká🙂

leonik
27. kvě 2009

míšo my máme od canpol babies kolotoč, a malej kolikrát za to tak tahá že je to úplně nahnutý 😖 Taky mám strach že to na sebe strhne. Ten úchytný šroub tu jeho sílu taky brzo nevydrží. Spíš je to jak píše nency pro ty malý mimča. Našeho to teda baví, jak to hraje a točí se ale asi ho taky brzo sundám, než si ublíží 😒 Nebo jsou takové plyšové hrací hračky na usínání. Někde jsem to viděla, že se to natáhne a ono to hraje 🙂Je to jen na provázku, tak to můžeš pověsit na postýlku.

evaviky: náš malej mně ráno čípek taky vykakal 😀 😀

rymeska
27. kvě 2009

Ahojte ženský, zase jsem měla problém vás dočíst 😀

Miško, s tím pavoukem máš můj velký obdiv, já se jich šíleně štítím, a nevím, co bych dělala, kdybyse mi to stalo, zatím to totiž funguje tak, že kdžy je v místnosti pavouk, nejsem tam já ... mám z nich děs ...

Leonik - já mám kočárek Bambino AYgo - nějakej polskej, ale je strašně težkej, pěknej, ale těžkej a jde z něj udělat sporťák, ale nevím, jestli se mi s ním bude chtít tahat, tak si tak přemýšlím, jestli bych radši nekoupila nějaký lehčí a hlavně skladnější sporťáček, ale nevím, co by mi na to řekl mažel, teď máme opravdu hodně výdajů s barákem a stavbou.

Jinak u nás se nadále vůbec nespí přes den, pořád spí 2 x 20 minut, šílený, jsem z toho taky pěkně unavená, horší je, že Terezka taky, když jí chovám, tak si na mě odevzdaně pokládá hlavičku a když jí dám pást koníky, tak má taky skoro pořád položenou hlavičku a to dřív nedělala, tak si myslím, že je prostě unavená. pak ale nechápu, proč nespí ... a nevím, co s ní mám dělat ...

Taky tu mám 5 praček nevyžehleného prádla, ale nějak se k tomu nemůžu dokopat, cítím se každý večer hodně unaveně a nezbývají síly .. tak někdy, ono to ještě počká 🙂

Mějte se holky, jdu spinkat, snad bude klidná noc.

leonik
27. kvě 2009

rymeska tak to ti Terezka opravdu málo spí 😒 S naším malým by bylo k nevydržení kdyby mně tak málo spal. Třeba jí něco chybí..a v noci ti spí?S tím prádlem jsme na tom stejně 🙂 Kupí se mně to tady, a není kdo by to udělal 😀 Mně se taky do toho nechce a každý den to odkládám až to tu mám zarovnaný a nemáme skoro co na sebe, tak pak se teprv na to vrhnu 😀

zany
27. kvě 2009

Manža odešel se švagrem do hospody, tak jsem osiřela... Ale aspoň jsem dočetla knížku a pošupajdím spát 😉

Nency - jj, my jsme mazali tou mastičkou s kortikoidy, ale její jméno nevím, protože je dělaná v lékarně 😉

Manža koupe v podstatě každý den, buď Eli nebo Honzíka 😉 I když spíš Elišku 🙂

Rymes - chudáku, to je mi tě líto ☹ A když dáš Terezku do postýlky, tak neusne? 😕 Eliška to kolikrát taky drží zuby nehty, ale když vidím, že je unavená, tak jí dám do postýlky a chvíli bulí, dojdu jí dát dudlíka, pohladím a spí 🙂 Řekla bych, že doma spí líp než v kočárku 😉

My jdeme zítra na 3. hexu a na půlroční prohlídku 🙂 No jsem zvědavá kolik Eli váží 😵

evaviki
27. kvě 2009

Zuzi, ty si sa ma tusim pytala na tie papiere zo socialky.. Tak ked som dala v SR potvrdenie, ze som v CR nepoziadala o porodne, tak uz bol klud, peniaze by mali nabehnut buduci mesiac. Teraz zase idem ziadat tu o rodicovksy prispevok, no a pre zmenu musim doniest potvrdenie zo SR, ze som on nepoziadala.. Som mala sto chuti sa tej pani spytat, ci si mysli, ze som blba a budem brat 130 eur, ked mozem mat 7600Kc 😀

andilek1
28. kvě 2009

Ach zeny....v kecate...
evviki:To je mi ltio,ze ma teplotku,ale muzu ti rict,ze mam doma jen ten cipek,co kdyby me ho taky priste vytlacil...ai taky radeji koupim do zasoby sirup....pak napis jak mu je a jestli ma ejste teplotku,mysliim na vas...
zany,miska:koupani mame rozdeleny,jeden den ja,jeden tatka...ale pokazdy to taky neni,vetsnnou se tatka venuje nejeke praci 😖
rymeska:pracek?!Jezis,....ja teda zehlim jen lukyho vecicky a potom kosile nebo tak,ale uplne vsechno neee,to bych tad taky mela kupu 😀 😀
my mame aky kolotoc od FP,s litajicima pejskama 😀 😀 😀 snad se mu libi...

andilek1
28. kvě 2009

zan:ja neymsla se zbavit dudu uplne,jen na tu noc,aby si nezvykl,ze ho dostane..aby spal vcelku,,ne takhle blbe...
miska:ja dudu taky pouzivam jen na spani,ja ho puvodne vubecnechtela dat,ale byla sjem k tomu primo donucena 🙂 🙂 🙂 jak?Luky me dudal bradavky a me bbolely prsa,tak sjem ho musela nasadit,a povedlo se..uz to nedela 🙂 🙂 🙂

luci81
28. kvě 2009

Ahoj holk,
teda já má smůlu,když mám hodně času,tak tu nikdo není a když málo,tak je tu příspěvků 😅
misko to je dobře,že se Ti kolotoč líbí,my ho máme taky,ten s motýlíma medvídkama,nebo co to je 🙂 ,ale jsem na tom stejně jako nency,nákup přes net,taky jsem čekala,že bude hezčí,melodie se mi nelíbí vůbec,ale ty světýlka jo,používám ho hlavně když malá vsává v noci,tak si s ním svítím.Večer je ještě světlo,když jde spát,tak má smůlu.Taky ho mám pro jistotu přivázanej,protože občas kope do tý ,,škatulky,,co je přidělanaá k postýlce.Vůbec se mi to zdá blbě vyřešený,ten kolotoč je těžkej,taky jsem měla strach.aby se to nějak neulomilo,tak jsme to přivázali.Já myslela,že máme blbou postýlku.

evaviki,snad teplota přejde,já mám taky čípky,to mě nenapadlo,ale je to docela logický,že by to mohlo nutit tlačit.No doktorka řekla čípky,koupila jsem čípky.

zany,taky pomalu začnu okukovat větší sedačky,my než něco vyberem,hlavně než se někam dostanem...Tu co máme teď jsme kupovali starší,je na chvilku,ale tuhle větší chci novou,přeci jen už vydží.Jak snadno se to vyndává s tím isofixem?S tou zavíračkou bych byla teda naštvaná,já myslela,že jen tady u nás si chodí prodavačka z Jednoty domů dřív 😠

Anetka už je zase vzhůru,ona nějak přestává spát i dopoledne,odpo nespí skoro vůbec.Tak zatím,jdu se na ní mrknout.

leonik
28. kvě 2009

ahojky
luci: tak to máme stejně, já když mám čas tak tak nemám co číst a když tady nejsu tak nestíhám dočítat 😀

andilek: malej má zase dudla přes den, a v noci se jen napije a spí bez něj celou noc. Ale v kočáru ho na spaní musí mít nebo když usíná v postýlce 🙂

evaviki
28. kvě 2009

Ahojky, tak malemu teplota klesla, v noci uz ju nemal, ale teda ten vzdychal zo spania.. tak som sa moc nevyspala, furt som skakala k nemu, ci je ok. 😖
Luci, tak to je klasika 😀 Ja ked som tu dva dni nebola, tak som docitavala niekolko stran 😀
Tak my mame dudla sem tam cez den, v kociku, ked place, no a v noci takmer vobec. Dakedy s nim maly zaspaval, ale nastastie ho vzdy tak do hodiny vyplul sam 😀
Ja kolotoc nemam, mam ho sice slubeny od brata, chcel ho kupit, ale nejak sa k tomu nedostal 😀 No a ani ho nemam kde pripevnit, maly stale spi v koliske, postielku bude mat tak za 10 dni (teda snad, lebo uz mu koliska zacina byt mala...)

nency
28. kvě 2009

evaviki
tak to je super, že mu teplota klesla. Já mám doba pro jistotu také v lékárničce Panadol, Nurofen a čípky.
Snad nebudem potřebovat. Nás čeká třetí Hexa za měsíc, ale ta prý bývá nejhorší. 😉
luci81
tak jsem ráda, že nejsem sama kdo nakoupil kolotoč přes net a pak se nestačil divit. Já když jsem ho vyndala
z té krabice, tak jsem myslela, že mě šlehne, na to jak je drahý, tak by mohl být lepší. 😉
Autosedačku už také okukuju, přesně jak píšeš, druhá vydrží déle a taky budu kupovat už novou, ale
ještě jsem se nerozhodla jakou. Většina sedaček je až od 9 kg, což u nás bude problém než je bude mít. 🙂
andílek1
s dudlíkem si nedělej starosti, lepší ho dát a mít mimčo v klídku, než nedat. 🙂

Tak u nás se už vstává, tak dopíšu zbytek později. 🙂

paulinka80
28. kvě 2009

ahojky,
tak u nas se usnulo, tak jsem tu potichoucku jako myska 😉 uz jsme byly rano venku, potrebovala jsem nakoupit a taky do lekarny...no a koupila jsem Eli svetlusku Freddie od Lamazze, byla z ni nadsena 😀a ted spinka a drzi si ji pekne u sebe....no je to zlaticko malinky 🙂
docela to venku foukalo, ale odpoledne asi taky vyrazime.... jinak uz jsem stihla i vyzehlit, tak jsem rada, ze to mam za sebou 🙂

evaviki:to je dobre, ze teplota klesla...ja mam koupenej Panadol, kdyby nahodou neco...my jdeme teprve na prvni hexu 10.6....uz nam ji snad dr. pichne, zda se mi, ze jizvicka po TBC uz je zahojena, zadnou boulicku tam uz nema, tak je to snad OK...

holky, my mame nad postylkou taky kolotoc, ale ne od FP, mala ho dostala od babicky....zda se mi ale, ze hraje hrozne nahlas a kdyz se netoci, tak se mala vzteka 😀

jinak dneska jsem malou doma vazila a ma 7 kg, no uz se pekne pronese...a bude hur...

andilek: elinka bez dudliku taky neusne,ale stejne ji za chvili vypadne....jinak ji ho davam i pres den, kdyz ji potrebuju uklidnit a do kocarku taky....no jsem zvedava, jak ji pak budu odnaucovat...

rymes:to te teda lituju, ze terezka spi tak malo....eliska spi celkem dost pres den,ale musim ji dat do postylky na bok, kdyz vidim, ze si sudla ocicka. v kocarku usne jen co vyjedeme z baraku 😉 ...cim vetsi drncaky a nerovnosti, tim lip 😀 ,asi dospava ty noci, jak se porad budi po dvou hodinach...dneska planuju, ze si po obede schrupnu s ni...mam toho nejak dost....

tak priiiima den vsem 🙂

andilek1
28. kvě 2009

u nas se taky pred chvili usnulo 😀 😀 je venku v kocaru na balkone..v liberte 😀 ,jiank jsem uz setrela koupelnu,zachod a kuchyn,uklidila koupelnu,vyzehlila dekoracku a povesila a vyluxovala a jsem hotova!!!!
Jinak my uz taky mame koupenou autosedacku§-9-36kg,ale nazev nevim...
Pauli:no my mame 8 kilo,ale zatim to necejtim,jen kdyz ho dlouho nosim,nebo kdyz si s nim hraju a zvedam ho,to,,,ale budu mit svaly 😀 ,s tim spanim,jen bez,potrebujes to,abys nabrala silu 🙂u nas je to taky stejny,,cim vetsi diry,tak je v kocarku upln ticho 😀 asi jsem to zyvinila zacatkem,tady jsou hrozny cesty a on si asi zvyknul 🙂 🙂
nency:Ja ne ,ze bych kupovala vsechno pres net,ale plno toho koupim,ale kolotoc nee,koupila sjem treba lehatko a jsme s nim spokojeny,akorad by tam mohlo byt vic hracek,,,

miskastehlikova
autor
28. kvě 2009

Ahojky holky,
tak jsme doma od doktorů...celou noc mě bolelo břicho tak jsem ráno jela na chíru,tam mě poslali na gyndu,sono a náběry.Na gyndě mi řekli,že mám zánět močáku(to není tak hrozný),ale mám i 5 cm cistu na pr.vaječníku.Takže zítra jdu na kontrolu(a budou výsledky náběrů) a uvidíme co s tím bude doktor dělat☹.Hlavně mi bylo řečeno že mám odpočívat,netahat malou.Takže pokud to bude zítra tak jak dneska tak pojedu na týden k našim,aby se o Vivinku starali.Ale doktor říkal,že je to dost zanedbaný,takže možná bude řazat,to prý uvidí zítra.Tak se fakt bojím,aby mě nekuchaly☹!!!!
Dočítám Vás😀...

Luci81:my budeme mít ten s těma motýlkama,nebo co to je🙂..jj,pěkně jste mě vyděsily,takže ho hned radši přivážu🙂...
Evakiki:to je dobře že je malej bez teploty🙂!
Paulinka:jj,to s váhou znám,já malou za chvíli neunesu🙂...pěkně nabírají,co?!😀😀😀

luci81
28. kvě 2009

Ahoj holky,už jsem zase na chvilku tu.
misko,s tím kolotočem,já Tě nechtěla děsit,ono by to asi neupadlo,možná jsem jen plašan,ale to Ty taky,viď 😀 uvidíš,jak Tobě to bude na postýlce sedět.
S tou cystou je mi to líto,to tak rychle vyroste,že to neobjevil dr,dřív?

pauli:Anetka spinká přesně tak-na boku,v kočárku usne většinou během pár kroků.A drncáky to jen uspíšej.Taky bych chodila dospávat přes den s ní.Přece se nezničíš,když celý noci pořádně nespíš.Pauli,taky se chystám koupit nějakýho Lamazáka,doufám,že se bude malý líbit,jsou docela drahý,ale hezký

Šťávu z bezu bych taky chtěla zkusit,loni o ní mluvil manža,že ji dělala babička,ale to jsem nějak nestihla,kdybyste o tom nepsaly,ani bych si letos nevzechla a on asi taky ne.

nency:mě bylo divný,že jsme byly na kyčlích jen dvakrát,ale pak jsem tu četla,že ve třech,šesti týdnech a třech měsících,tak mi docvaklo,že jsme vlastně v těch třech týdnech byly taky,ale to jsme byly ještě v nemocnici,tak jsem si to neuvědomila

evaviki.super,že jste se tý potvory zbavili

holky,tady se nějak rozfoukalo,brr,chtěla jsem jít na zahradu,něco dělat,no nevím

evaviki
28. kvě 2009

Misko ☹(( snad to bude ok a nebudu ta musiet rezat.. drzim palecky..

miskastehlikova
autor
28. kvě 2009

Luci81:já byla min.týden u svý gyndařky na kontrole a ta jí tam neobjevila,tak nevím.Asi je blbá ona.Protože tenhle doktor říkal,že už je tam dlouho...
No,jsem ráda žes mi to napsala o klotoči,aspoň se pak nebudu divit😀...
Holky,Lamaze hračky jsou dokonalé,ale ty ceny☹...

andilek1
28. kvě 2009

miska:to je mi mooo lito,snad te nebudou rezat,taky me mri,ze nemuzes nosit malou...Ale jeste si ji dost uzijes,neboj.lamaze zadny nemam,al chtela bych,ale jsou fakt drahy!

miskastehlikova
autor
28. kvě 2009

andílek:jo lamaze jsou dokonalý🙂!!!Pořád vybírám kterého koupit,ale já bych koupila všechny😀!

evaviki
28. kvě 2009

Misko, to poznam 🙂
Nastastie ja som od Lamazze kupovala iba hraciu deku, aby maly pekne pasol, ale aj to nie novu 🙂 a mm kupil losa Eda. ostatne sme dostali, mame svetlusku, stekajuceho pejska, chrastitka na rucicky a nozicky, leporelo, tigrika (aby ste si nemysleli, ze je to gramaticka chyba, tak v slovencine sa tiger pise s makkym i 😀).. tie hracky su krasne.. a este by som chcela mluviciho pejska od fisher price, ale teda ten je drahy ☹

zany
28. kvě 2009

Ahoj holky,

my jsme dneska byli v poradně a na očkování. Elinka trochu plakala, ale v pohodě 😉 Naše aktuální míry jsou 7,11 kg a 67 cm 😵 😵 😵
Pak jsem si dojela pro Honzíka k mamce a doma jsme si dali oběd a dětičky spí 😵 Já jsem zatím vytřela a poklidila tu bordel 😝

Luci - my budeme kupovat větší sedačku pro Honzíka a Eli zdědí tuhle po něm 😉 Je 0-18 kg a dá se do ní dát ještě vložka, aby byla trochu menší 😉 Až bude Eli sedět a nevejde se do vajíčka, tak poputuje do velké 😉

Nency - ty sedačky jsou právě dělané, že jsou 0-18 kg (teda některé), aby dětičky co sedí a nemají váhu, tak mohli mít větší 😉

Miško - to je mi líto, že máš takový problém!!! ☹ Snad budeš v pořádku a nebude potřeba řezání!
Já měla cystu před těhu s Honzíkem, ale pak asi praskla... Nikdo mi o ní nic neříkal, takže tam asi není 😕 😅

evaviki
28. kvě 2009

inak je dobry obchod 4kids (za to .cz) - snad to admin nezmaze 😀
napr. ten pejsek tam stoji 799Kc a inde som ho nasla za 999Kc.. a maju koooopu hraciek..

paulinka80
28. kvě 2009

Misko:to me moc mrzi, ze mas takovyhle trable ☹ snad to bude OK, drzim palecky...ta doktorka je ale teda fakt blba, kdyz na to neprisla!

holky, Eli ted pase, "zakousla"se do svetlusky a hrozne u toho nadava 😀 ja jsem taky nevedela, jakou hracku driv vybrat. Mame doma jeste panenku Emilku, ale ta Elisku tak nebere....takhle svetluska je fakt krasna, ma sustici kridla, kousatko, piskatko, zrcatko a je takova heboucka 🙂 v Pompu meli slevu, stala 350,-.... jeste se mi moc libi ta hraci chobotnice,ale ta je draha jako kr.va 😠

bajecne jsem se po obede vyspala, vytuhly jsme s malou na hodinku a ja nabrala pekne sily...venku je ale nejak hnusne, tak vubec nevim, jestli mam jit ven....