3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

miskastehlikova
autor
28. kvě 2009

evakiki:je vy toho máte🙂My máme pár chrastítek od Mama,chratítka FP.Od Lamaze chci na kočárek kočičku Ali,a pak chci Vivi koupit od FP pianko,mluvící krnec,želvičku a toho pejska🙂...
Zany:to je moooc dobře že malá byla takhle statečná!😀...No,ta moje vypadá prej hnusně a hlavně je dost rozlezlá a bolí,já se ani nemůžu ohnout,jak to bolí.Mám nějaký kapky na bolest,ale stejně jí cítím.A doto ten močák☹Prostě se i to sešlo☹!Ale snad to zaléčíme normoš...
Paulinko,ta moje doktorka je určitě krvaka,protže to tam už musí ten týden být a kdyby si toho všimla,tak jsme to zaléčily včas...

zzuzca
28. kvě 2009

ahoj holky spisovatelky!!!! 😀 😀 😀

no vas teda docitat, to je cekom sila.... a reagovat uz vooobec..... 😉 sa ohanam v poslednej dobe s formulkou ze mam hormonalnu clonu (=kojim) 😀 😀 😀

ale prajem vsetkym mimim a mamickam co maju problemy nech sa rychlo uzdravia...a tym pokojnym nech im to dlho vydrzi.

tak teda koukam ze my sme asi posledni co sme neboli ani na 1. hexe 😒 no celkom sa toho desim... holky, zajtra drzte palce, ideme na neurologiu ( boli sme objednani dopredu ale nieco sa mi nezda tak ideme skor...) ☹ no som z toho na prasky... maly nedrzi hlavicku a to ma skoro 5 mesiacov! ked si ho dam akoby do sedu (taky klubickovsky sed) alebo cez plece na odrgnutie uplne mu tam hompala.. ☹ ☹ a aj ine veci sa mi nezdaju... som z toho na prasky tak snad zajtra budeme kludnejsi ...

do toho v poslednej dobe jakubko zle spi, casto sa budi a to je niekedy aj hodka aj viac kym ho uspim!!!

evaviki, chvalim tvoju slovencinu 😀 ja uz si tu pripadam ako pacient niekedy, hihh... po slovesnky zabudam a po cesky neviem 😀 bajecna kombinacia 😅
k tym papierom, mamka bola na slovensku za mna na tom urade(super ze im to tak stacilo, trepat sa len kvoli tomu tam to by som sa na to asi vykaslala...). tak som zvedava ako to doapdne, este to musia preskumat vraj...

holky, jete tak strasne vela ?? 🙂 ja priserne..no a nic na mne nevidiet, super 😉 akurat by to chcelo spevnit! no idem kuknut do chladnicky zase...

miskastehlikova
autor
28. kvě 2009

zzuzca:To bude odbrý s malým,hlavně nepanikař.Na tý neurochirurgii ti poradí co a jak a budete ok!🙂A ty malýho kojíš???a i přes den ti nespinká???

zzuzca
28. kvě 2009

miska,

ano, plne kojime... no zachvilu uz by sme mali zacat prikrmovat...mam z toho ale zmatok, co..ako....tolko informacii a nejak mam problem si to v hlave utriedit...to bude zas asi ta hormonalna clona 😀 😀 😀

cez den jakub spinka celkom dobre, ale v noci sa budi cim dalej tym castejsie 😢 😢 a ukludnit ho prsom je sice jednoduche ale uz to tak nechcem praktikovat nech si nezvykne. je mi jasne ze hlad nemoze mat... celu noc bez kojenia samozrejme ze nie, ale nebudem ho kojit po 3 hod!!

no boli sme vcera na micoch co chodime cvicit s maminkami a instruktorka za mnou po hodine prisla, ze ma nechce strasit, ze mozno je maly ok, ale mozno aj nie!!! uz sa pretaca, to je super, na obe strany, ale skor po psychickej stranke!! malo komunikuje, je taky zakriknuty, strasny flegmatik!! vcera som bola z toho hotova, nemohla som ani jest ( a to uz je u mna co povedat! 🙂 ), nevladala som maleho zdvihnut, nic...no psychika ale bol to jeden z mojich najhorsich dni v zivote!! este ze mam super manzela. dnes sme boli u pediatra a ukludnili ma tam...holky je to narez ked ma clovek podozrenie ze jeho dietatko by mohlo byt nejak postihnute, fakt hruuza. no ale lepsie to riesit co najskor, vela veci sa da napravit!

miskastehlikova
autor
28. kvě 2009

zzuzca:tak v tomhle ti neporadím,já mám výhodu v tom nekojení že malý dám na noc plnou lahev a ona mx.jednou vztane,napapá se zas spinká...Ale tak roste,má víc hladíka,to se snad upraví!!!
jejeje☹tak to tě chápu,ale nsemíš se nechat takhle rozhodit!!!Uvidíš co ti řekně doktor,alepodle mě je každý mimi jinýa jestli je flegmouš a jinak se vyvíjí jak má tak bych v tom nic nehledala!!!

andilek1
28. kvě 2009

zuzka,ja se pridavam k Misce, vubec na to nemysli.Nektery dite umi driv to,jiny to.Znama ma mimi o dva emsice starsi, ve 4mesicich se uz umel pretacet,a vsechno co b s kazda maminka jen prala,a my nic...tak me to dost sebralo,ale potom me seplo,ze je jakej je,a ze se to nauci pozdeji,ale nauci. 🙂 vim,ze se to rekne nemsli na nejakou instruktorku,se mu nechtelo neco delat...akorad nechapu jak ona poznala,ze on ve 4mesicich bude felgmatik..nechapu...opravdu zuapomen na to,,je to asi nejaka koza

miskastehlikova
autor
28. kvě 2009

andílku,přesně tak...Prostě každý mimi(i dospělěj🙂)je individuální!!!

Tak malá se mi teď vzbudila,přítel si s ní vzorně hraje,já jdu uvařit a zse šupky do teplíčka...

zzuzca
28. kvě 2009

andilku,
jasne, dnes uz som o dost viac v pohode, ale samo ze na to myslim. ta instruktorka inak podla mna je hrozne fajn, robi aj masaze, plavanie, trosku rozumie aj vojtovke, ucime sa na tom cviceni aj ako manipulovat s mimi, atd, atd... a vidi ho tam celu hodinu (nie ako nejaky dr. chvilku..) a to sme boli uz asi 5ty krat...takze v niecom moze mat pravdu. a to ze je jakub taky flegmatik, a apaticky, presne, to slovicko, to ho teda vystihla! zabavi sa sam, dokaze len tak lezat a divat sa niekam dobru chvilu, atd...prideme na cvicenie, polozim ho na podlozku a on sa tvari akoze ok, robte so mnou co chcete..taky styl..nebudem to tu vsetko vypisovat...doteraz som to brala tak, ze ake mam kludne mimiko, ale teraz vidim aj tu druhu stranku, ze to vlastne moze byt nejaky psychicky problem... ☹ bojim, bojim. dnes uz ale zo mna trosku opadali vcerajsie emocie, uvidime zajtra na neurologii. tesim sa tam aj netesim-bojim ... 😒 holky tak dik za podporu, najdolezitejsie je aby sme tie nase babatka stale lubili, milovali...to oni najviac potrebuju...no uz kecam hluposti 😀 idem kuknut zas do chladnicky 😉 😉

zzuzca
28. kvě 2009

tak v chladnicke bieda, budem musiet nieco navarit 😀 😀 😀 ajajaj! ...

andilek1
28. kvě 2009

uvidis no,ja myslim,.ze to bude v pohode...TAyk doma nic neni!Taky sjem musela uvarit,luky me u toho usnul v lehatku..A to me spal v kuse tri hodiny venku..byl ledovej jako psi kulicky 😀 ty ruce...brrrrrrrrrrrr a to byl prikryty jednou silnou a dvema slabyma dekama...

nency
28. kvě 2009

Tak to byl zase den! Manža špatně šlápnul na schod a udělal si něco s koleními vazy, nemůže vůbec chodit,
zlomený to naštěstí nemá, má ortézu na celou nohu, neschopenku si vzít nechce, tak se bude muset belhat
do schodů, v práci do 3. patra a u nás doma do 4. patra, řídit také nemůže, takže budu muset já. ☹
Odpoledne když byl ten největší slejvák, tak jsem jela s Dančou na neurologii, vše ok, akorát prý zapojuje více
pravou ruku než levou. Když pase, tak o levou je opřená a pravou si bere hračky, prý to má dělat i levou,
jinak nic, za 3 měsíce zase na kontrolu, tak jsem se ptala jestli to je opravdu nutné, když všechno umí,
tak nechápu co tam zase budeme dělat, ale prý jenom pro kontrolu, tak se na to už asi vykašlu, teda pokud
bude všechno umět.
Danča už usnula, tak snad bude až do rána, manža leží, Kája sbírá po zemi rozsypané mini korálky, protože
kočka jí je všechny vysypala, tak má nejméně na hodinu co dělat. 😀
Jdu něco dočíst.

nency
28. kvě 2009

míšo
to teda máš fakt trable, ale tu gynekoložku bych hned vyměnila, protože to poznat měla, není možné, aby
se ti to udělalo během týdne. Ale třeba nebude tak zle, uvidíš jak dopadnou výsledky. Držím palce, aby
dobře. Hlavně, že se na to přišlo, čím dříve tím lépe. 😉
zany
tak to má hezkou váhu, řekla bych že tak akorát. 🙂
zzuzca
neboj, každé mimčo je jiné, to tvoje je jenom větší kliďas a na tom nevidím nic špatného. Na té neurologii
ti ho zkouknou a uvidíš, že bude vše ok. Sousedka, když měla mimčo, tak to byl taky pohodový klidný dítě
a nikde s ním nebyla, už jí chodí do školy a je normální. 🙂

miskastehlikova
autor
28. kvě 2009

nency:e chudák chlap☹..to je dobře že je malá v pořádku! 😉 ,a naše Vivi taky jeden čas zapojovala víc jednu ruku,ale to je úplná banalitka😀...U nás se nespí.Malá prospala celé odpoledne tak teďka řádí.na gauči mě furt kopala do toho bolavýho místa,ta jsem od ní utekla 😵 ...
Naše malá je nervák a hrozněj agresor,ale neřeším..dneska mě dloubla opět do oka,tahal za vlsy a smála se mi...Je prostě svá😀
Jj,moje gyndařka u mě skončila,cysta se nedělá ze dne na den.Je to fakt(ani nepíšu ten výraz co mám na jazyku)

nency
28. kvě 2009

paulinka
také se chystám nakoupit nějaké hračky, docela jsi mě inspirovala, také tam zajdu. Když tak malou s hračkama
vyfoť ať si je můžeme prohlédnout. 🙂

míšo
tak to znám, tahání za vlasy a nervák, to Danina dělá také. 🙂
Ten výraz pro tvojí gyndařku si dovedu představit. 😀

rymeska
2x20 minut je opravdu málo. Ty pouze kojíš, nebo už přikrmuješ? Napadlo mě totiž, jestli nemá hlad.
Tenkrát Danina také špatně spala, postěžovala jsem se naší mudře a první co mi řekla bylo, jestli
mám dost mlíka. A v kolik ti chodí večer spát, jak ti spinká v noci a v kolik vstává? 😉

jola2
28. kvě 2009

Čaute holky tak u nás se už konečně spinká malá Lea zase vyváděla. Hezky usla a za chvilku se zbudila s šíleným řvem bolelo jí bříško tak jsem jí udrndala 😝 .

Holky s tím žehlením se připojuji! no hrůza dala jsem si to už do kuchyně aby mě to donutilo tak tam mám dvě haldy, pak jsem dělala další bezinkový a kopřivový sirup tak binec po celé kuchyni všude flašky na to no hrůza do toho přišla "NEČEKANA" náštěva 😒 . Zítra se musím pustit do úklidu bo přijede manža tak ať to doma trochu vypadá 😀

zany: To máte pěkné míry!!! 😉

zzuzca:To ti věřím že to byl pro tebe nejhorší den!!

nancy:To jste tam na tu neurologii šli samy nebo vás tam někdo poslal??

paulinka:já jsem dnes po obědě taky vytuhla ani nevím jak zaspala jsem u stolu 😀 Probudila mě až malá až začala žvatlat 😀 😀 😀

andilek1
28. kvě 2009

nency:Ahojda,rikala jsi,ze jsi na tu 2rocni rodicovsky prispevek nedostala,diky par korunam...JA mam materskou 12000,,tak nejka,muzu se te zeptat jestli mas min ci vic?Je mi lito tveho manzela,ono je ta nemocenska ted pekne na prd,malo penez a celkove hlidani....na prd..ted mas na hlidani ne dva kousky,,ale uz tri,ze???mas toho teda dost...snad bude mala spinkat celou noc,abys sis odpocala...
Luky usnul u me v naruci jako vzdy a kdyz sjem ho dala do postylky tak opet probuzen,,,,tak ho sel manzel hladit po tvarickach,,no a uz spinka 🙂 🙂 🙂 jen aby si na to nezvykl,,cislo moje
vasim miskum neco bylo??ze jste sli na neurologii???my tam nebyli 😨

nency
28. kvě 2009

andílek1
já jsem o 2 leté rodičovské nepsala, tak bohužel neporadím, ale myslím, že mateřskou máš na to nízkou, že se
tam asi nevejdeš.
Já budu doma 4 roky, původně jsem chtěla zůstat 3 roky, ale manža mě přemluvil a má pravdu, že si mimča
musím užít, další už neplánujeme. 🙂

jola
na neurologii nás před 2 měsíci poslala naše mudra kvůli tomu, že při pasení měla pěstičky. Mě se to zdálo
jako blbost, ale pro jistotu jsme tam šly a znáš to, jakmile jednou vlezeš k doktorovi, tak pak chodíš pořád
na kontroly a jen tak se ho nezbavíš. 🙂

nency
28. kvě 2009

andílek1
to s tou 2 letou mateřskou psala myslím Luci81, tak ti poradí. 🙂

miskastehlikova
autor
28. kvě 2009

nency:koukám holky jsou obě čísla😀😀😀

leonik
28. kvě 2009

ahojky holky, od rána jsem tu nebyla, byli jsme u babičky a na nákupech a zase nestačím dočítat 😀 Už ani nevím na co reagovat 🙂 Dneska po obědě jsem s Leonkou odpadla, přišla na mě taková únava, že jsem spala dřív jak ona. A koukám, že jsem nebyla sama, že, pavli a jolo 😀

míšo, pavli: my máme taky jednu Lamaze hračku Žabáka Valentýna. Malej ji dostal, když se narodil a strašně se mu líbí 😀 Pořád jí ochmatává, líbí se mu jak šustí, štěrchá a píská 🙂 Jsou to ale drahý hračky. Ale plánuju časem ještě nějakou koupit. Je jich tolik pěkných, ani nevím kterou vybrat 😅

nency: malej má taky ještě při pasení ručky v pěst, a nikdo nás nikam neposílá 😕 Leonka měla ručky v pěst ještě v půl roce a nikdo nic neřešil 🙂 S těma doktorama máš pravdu 🙂

míšo: co to čtu 😖 Tak ať ti to dobře dopadne, někdy se ty cysty samy vstřebají, pokud nejsou nějaké velké. Náš malej je taky nervák 😀 taky mě rve za vlasy a vydává u toho hrozné zvuky 😀 nebo si cpe vztekle pěsti do pusy, a jak má ty ručky krátký a široký tělíčko tak mu to tam nejde nacpat. Tak je ještě víc vzteklej 😀

zzuzca:každé mimi je jiné, jak tady už píšou holky. Nic špatného si nepřipouštěj, všechno bude určitě dobré 🙂

evaviki
28. kvě 2009

Zuzi, neboj, dobre to dopadne. Moja svagrina bola ako mimco uplny flegmos, kam ju polozili, tam bola, odmietala stvornozkovat, chodit zacala velmi neskoro (jej brat je moj manzel a ten zase zacal chodit ako 7 mesacny). No a dnes je mimoriadne inteligentna, sikovna a uplne zdrava.. Len bola lenive miminko..

paulinka80
28. kvě 2009

nency:tak jsem pridala par fotecek a je na nich i nova svetluska...tak muzes mrknout, jak se Eli libi 🙂
a koukam ze teda mate doma "veselo"...chudak chlap...no a ty taky...zase starosti navic, co? ☹

zuzi:urcite to bude v pohode...jak uz psaly holky, kazde mimco je jine, je jasny, ze se bojis,ale urcite to bude v poradku.

jinak Eli ma taky rucicky v pest docela casto, kdyz pase a dr. na to nic nerikala...ja sama jsem ji rikala, ze se mi zda, ze pouziva vic levou ruku a ona rikala, ze casem urcite objevi i tu pravou...a mela pravdu 🙂
holky davaji si vase mimca nohy do pusinky? me prave dr. rikala, ze to zacne v nejblizsi dobe delat(to mi rikala pred trema tydnama) a eliska se za nohy jen chyta...ale do pusinky je teda nedava. manza to komentoval tak, ze pres to velky brisko ji to nejde 😀 no ma ho vzdycky hrozne napapany, to je pravda 🙂

tak koukam, ze dneska mela vetsina maminek spaci den...no ono to pocasi i takovy ospaly bylo. odpo jsme ani nesly ven, protoze eli spinkala a pak zacal slejvak....

leonik
28. kvě 2009

pavli: hezké fotečky 🙂 Jak plavete v té vaně, to vás někdo učí, nebo jen tak? My si můžeme pozvat domů instruktorku která by nás učila jak plavat s malým zezačátku ve vaně a pak chodit do bazénu. Malej si nožky do pusy nedává, ani si je nechytá. Má moc krátký ruce a velký břicho 😀

miskastehlikova
autor
28. kvě 2009

Leo:lamaze a FP jsou fakt dokonalý,ale jak říkáme všichni-ceny jsou hrozný☹!!!...Malá mě furt kouše dásněma fackuje🙂,ale co jsou to děti...Ale snad z toho vyrostou,aby pak někoho ve školce nezmlátily😀...
Paulinko:hezoučké fotečky 😉

paulinka80
28. kvě 2009

leonik: to jsi napsala vtipne, kratky ruce, velky bricho 😀
to plavani ve vane mi ukazovala kamoska, ktera ty kurzy vede...no a dneska jsme takhle plavali na brisku a Eli se pekne napila...zacala kuckat ale ani neplakala...jen byla trochu vykulena a pak si poradne krkla 😀
do bazenu chci chodit az bude eli pul roku

miskastehlikova
autor
28. kvě 2009

pauli:to jste šikovný že plavete doma!já bych se asi s malou bála.Já se sní jendou koupala ve vaně a ta z toho byla tak vykulená 😅 ...Nejdřív nevěděla proč je tam se mnou a proč je tam tolika vody a pak se furt smála,kopala nohama a nehtěla ani ven😀,ale jako plavčit bych s ní nedokázala,to ne!☹

zany
28. kvě 2009

Vy jste se zase rozjely 😀

Já když to dočtu, tak ani nevím na co všechno reagovat...

Zuzzco - myslím, že malej bude v pořádku 😉 Neděs se toho!!!

Nency - chudák manža, snad bude brzy OK! Asi to teď bude náročný, co? Známe chlapy, jak jim něco je, tak jsou horší jak malé děti 😀

Joli - teda takhle se mi teda nepodařilo usnout 😀

leonik
28. kvě 2009

pavli, no fakt, on si prostě na ty nohy nedošáhne. Ani když je má zvednutý 😀 Ono se myslím ani dřív nechodí do bazénu, ne?

míšo: ty děti ještě mají někdy ty pohyby nekontrolovatelné 😀

paulinka80
28. kvě 2009

miska: ja se nebojim, to ona by to podle me vycitila....ma vodu rada, takze se ji libi, kdyz si muze zakopat. musim na ni mluvit klidne, ona se pak krasne usmiva 🙂 dneska ji manza dokonce delal i vlnky, kdyz lezela na zadech a ona si to krasne uzivala. akorat se mi teda napila, ale to se mi stalo poprve...jak lezela na brisku, tak jsem nejak neuhlidala bradicku a uz byla pod vodou...ale hlavne se nesmi plasit, i kdyz to vis, bala jsem se...jeste ze tam byl i manza 😉 s ni jsem se koupala jednou, bylo to taky hezky, ale prave ze nemohla "plavat", protoze jsem tam byla i ja....
jo a kdyz koupe manza a plavou, tak to se ji libi mozna jeste vic, dela s ni vetsi blbiny nez ja 😀

paulinka80
28. kvě 2009

leonik: no asi se driv nechodi do bazenu, jen do nejakych tech velkych van....ale my si pockame az na ten bazen, uz se tesiiiim 🙂