3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

zany
29. bře 2009

Ahoj holky,

teda vy jste toho nakecaly 🙂

Marodům přeji brzké uzdravení 😉

My jsme včera vstávali už v 6 😒 Dneska taky (ale podle nového času bylo 7)... No a pak Eliška brzy vytuhne a včera dopoledne spala přes dvě hodiny... No jsem na ní zvědavá dneska 😕 😉
Včera odpoledne jsme byli na procházce a to byla paráda 🙂 Vyndali jsme konečně fusak 🙂 a byli jsme vyjarnění 🙂 Doufám, že to vydrží 🙂

Eliška dudlíka naštěstí má 🙂 Aspoň jí to uklidní, tak jsem ráda...
Paulinko - taky ho chodíme vracet zpět 😉 Už to vypadá na spánek, ale jakmile jí vypadne dudlík a ona tvrdě nespí, tak je hned pláč 😒 No ale naštěstí usíná sama 😵

Teplotu měříme jen když se i nezdá... Ale málokdy jí měřím...

paulinka80
29. bře 2009

Ahojky, tak včera Eliška usnula asi až po hodině a půl, pořád jí vypadával dudlík ale pak konečně zabrala a budila se po třech hodinách na kojení, takže u nás velkej úspěch. Ráno vstávala v sedm hodiny novýho času a ještě na hodinku se mi jí podařilo ukecat. Dneska je nějaká až moc hodná, zatím si vystačí sama s hračkama v košíku 😉 tak já můžu v klidu vařit...
U nás je novinka ta, že si Elík strká rovnou celou pěstičku do pusinky a pěkně u toho slintá...ale strká si tam jen levou, tak manžel hned usoudil, že to bude levačka 😀
Přeju prima den, i když to počasí je teda zase hnus 😝

miskastehlikova
autor
29. bře 2009

Ahojky holky,
tak Viv včera probdila půlku noci!Byla vzhůru 4krát☹ a pak budíček v 6 ráno...
Paulinka: To s pěstičkou dělala i Viv tak jsem jí vždycky dala do ručky chrastítko a cucala chrastítko místo ručky🙂
U nás je hezky,sice polojasno,ale hezky🙂Takže odpoledne vyrážíme na prochajdu!
Jsu vařit.
Holky pěkný den

llllucka
29. bře 2009

paulinka:neboj,ona si tam začne strkat i tu druhou😉

nency
29. bře 2009

miskastehlikova
Nic si z toho nedělej, že jsi ji měla 4x vzhůru, my jsme na tom nebyli o moc lépe. Danča byla vzhůru 3x a
na potřetí nás vzbudila s řevem což normálně v noci nedělá. Spala i zároveň řvala a to bylo 4.30 hod.!!! ☹
Hrůza, nevěděla jsem co s ní, protože spala, pak se mi podařilo jí vzbudit, tak si cucla a usnula, ale jenom
do 5.45 hod. a to už se jí spát nechtělo a zase začala broukat, hýkat. Já byla po té noci jak mátoha a pěkně
na ní naštvaná, ale když na mě ráno vyloudila ten její úsměv, tak mi ten vztek zase přešel. A to jsem si říkala,
že když bude posun času, že by mohla vstávat v 7 hodin a ona stejně si vstala před šestou jako vždy. 🙂

paulinka
To s tím dudlíkem to taky znám. Když usíná, tak kolikrát jí ho taky musím několikrát nasazovat než usne,
ale včera usnula docela dobře, ale ta noc zase stála za to. 😉

nency
29. bře 2009

lllucka
Danča si bere dudlíka také jenom někdy. Dává přednost pěstičce, která se jí lépe slintá. 😀
To s tím jazykem jsem ráda, že dělají téměř všechny mimča.
Já jsem měla strach, že to dělá jenom ta moje a už jsem si říkala jestli je to vůbec normální. 😀

miskastehlikova
autor
29. bře 2009

nency: tak to mě uklidnilo,že nejsem jediná komu malá v noci zlobí🙂

llllucka
29. bře 2009

nency:on ho taky nejdřív jen vystrkoval,ale teď normálně mlaská.Jakoby si s ním hraje.Ty naše prťata jsou prostě srandovní.Takže se těš🙂

miskastehlikova
autor
29. bře 2009

lucka: Viv když si tam strčí ruku,tak taky mlaská a ještě se tomu směje🙂.Adudlíka si sama vyndavá z pusy,ale zpět ho musí dát maminka

rezik
29. bře 2009

Ahoj holky,
objevila jsem toto téma,můžu se přidat??Nám budou 3měsíce a dva týdny.........
Co jsem četla,tak naše Andulka je hodňouké dítko,přes den kojíme po 3h a naposledy ve 20h a budí se tak v 4:30-5:30h,nakojíme a spíme do 8-9h 🙂
Pěstičku si už rve do pusinky a jak ráda 😵 kolikrát si až ublinkne.
Jinak máme za sebou na 2měsících hrůznou zkušenost,malá měla začínající zápal plic ☹ a museli jsme do nemocnice,kde jsem málem přišla o mlíko 😒 ale zvládli jsme to 😉 Chytla rýmu od Terky a už to jelo ☹
Ještě vás pořádně pročtu 🙂

miskastehlikova
autor
29. bře 2009

rezik: Ahojky,
tak to je dobře že to malá takhle statečně ustála!I ty žes to zvládla🙂
Jo,asi všechny děti jsou slintalové🙂

rezik
29. bře 2009

No to teda,Aňa taky slintá,ale zuby nevidím 😀 Terka je měla přesně na 6ti měsících......
jdu okouknout fotky a ještě vás dočíst 😉

rezik
29. bře 2009

Tak koukám,že mimískové to mají podobné,akorát u nás pasení na bříšku moc nejde,malá se nabaští,hodinu kouká a zase usíná........je ublinkávající typ,tak hodinu po jidle ji nedávám na bříško a mezitím usne a tak je to celý den 🙂
Ale docela ji to jde,pase docela dobře na to,že se na bříško tak často nedostane 😀

miskastehlikova
autor
29. bře 2009

rezik: no tak vidíš jak máš snaživou holčičku🙂..Koukám Terka byla učebnicový příklad,že???
Koukáte holky na msnželky?

rezik
29. bře 2009

Miska to jen na 6 měsících byla Terka ukázková,ale pak si jela jak chtěla 😀 koulela se do 10ti měsíců,pak začala lézt,na 11měsicích se postavila a začala chodit sama na 15ti měsících,je to později,ale to jen díky tom,že od jejich 12ti měsíců do 14ti měsícu strávili v nemocnici ☹
Na výměnu koukám.........docela síla 😒

miskastehlikova
autor
29. bře 2009

rezik: jak to že jste byly tak dlouho v nemocnici???
Výměna fakt hustá!!!Aspoň si člověk říká že on je v pohodě,když to vidí 😎

rezik
30. bře 2009

Ahoj,
Misko,Terka má zvláštní onemocnění-Stillova nemoc,má to jen 180dětí z ČR a trvalo než na to přišli 😖 v Motole jsme byli s touto nemocí případ po 10letech 😒
Tak časový posun se u Aničky neprojevil,kojili jsme ve 20h a pak se vzbudila v 6h a teď ještě chrní 😀

miskastehlikova
autor
30. bře 2009

Ahoj rezi,
je tak to je teda síla a je to nějaká hnusná choroba asi viď?!
My jsme vzhůru od 8,teďka se chystáme k pediatričce

rezik
30. bře 2009

Misko nemoc je fakt hnusná,před 10 lety se na ní umíralo,naštěstí už jsou léky 😉

paulinka80
30. bře 2009

Ahoj,
tak dnesni noc zatim asi nejhorsi, Eli se budila po hodine, vzdycky hrozne brecela hlady, trochu si cucla a zase byla hned tuha, takhle az do sesti do rana, pak jsme jeste usnuly a v osm vstavaly. Od rana je pekne utahana, prospala skoro cely dopoledne. doufam, ze tahle noc se uz opakovat nebude, protoze ja jsem dneska fakt KO 😝 ale za chvili vyrazime na prochazku, tak se snad proberu 😉

miska co u pediatricky? kolik vazite a merite?a vsechno OK?

rezik: to me mrzi, ta nemoc malý...co to je za nemoc a jak se to vubec projevuje? no hlavne ze jde veda porad dopredu a jsou novy a novy leky!

vymenu jsem vcera taky videla a vzdycky si rikam, ze jsem rada za myho manzela a ze je to moje zlaticko...i kdyz me teda obcas taky pekne se.e 😀 treba jako v patek, kdyz vyrazil na pivko, pry na chvili...pritahnul v pul treti, smrdel kourem jako blazen a jeste nam v loznici silene chrapal 😠 tak jsem ho v sobotu pekne potrapila na trihodinovy prochazce 😀

taky vam mimca dost casto skytaji? me eliska skoro po kazdym kojeni, trva to sice jen chvili,ale je mi ji lito, jak to s tak malym clovickem hrozne skube 😒 kdyz to trva dyl, tak ji dam jeste trochu napit a je po skytani 🙂

rezik
30. bře 2009

Paulinko,malá měla stále horečky 40°C,které neklesali,trvalo to skoro 3 týdny ☹ nemoc zjistili odběrem kostní dřeně ☹
Aňa taky škytá jak divá,má to skoro po každém kojení 😒 v bříšku mi taky škytala 🙂

zany
30. bře 2009

Ahoj holky,

u nás noc v pohodě 😉 Eliška se vzbudila až v půl 5 a vstávali jsme před půl 8 🙂 Za to Honzík se k nám v noci nastěhoval, ale ani jeden neměl sílu ho odnést zpět do jeho pokoje... 😝

Na výměnu jsem včera taky koukala... No aby mi manža chodil každý den do hospody, no tak to teda ne!!! 🙄 člověk je pak rád za to co má doma 😵

Rezi - a co to je přesně za nemoc? 😕 Hlavně, že na to něco je a Terka je v pořádku 🙂

Pauli - Eli taky škytá 🙂 Většinou jí to přejde 🙂

kacatko03
30. bře 2009

Ahoj holky...teda koukám co je 3měsíčních miminek 😀
taky máme (teda skoro už 4m) kluka....spinká večer 8-9 hodin, chtěla sem se zeptat, malej si jakoby kouše jazyk, jakoby masíroval dásně po stranách 😅 dělají vám to dětio taky 😵 ??? vypadá jako by měl žvejkačku 🙂 jo a očkovali vám děti ve 3m??? naše dr neikam prej nespěchá a bude očkovanej ted ve 4m.

rezik
30. bře 2009

Zany je to Stillova nemoc,moc se o ní neví.
Anička už vstala,spala venku 3h na terase v kočárku 😉

miskastehlikova
autor
30. bře 2009

hojky holky,
tak jsem doma od doktorky.Chtěla jsem jet na úřad,ale urvalo se mi kolečko,tak se mi snad povede spravit...Jako peklo dneska !!!U doktorky ale dobrý.Víva má 5710g a je v pohodě🙂.Takž aspoň něco dneska v pohodě...
kacatko: moje malá si mne prstíkem dásně a jazyk jen vyplazuje.Ale určitě je to normální...
rezik:tak holky pené nervíky a ať už máte po horečce!!!

evikk
30. bře 2009

Ahoj holky,tak nas konecne ceka krasny jarni pocasi.Jinak my vstavali v pet 😒 ,jsem mrtva,ve ctvrek jdeme na trimesicni prohlidku,dneska jsem vazila malyho a ma uz 7800g,jinak cuca pesticky cim dal vic a silene slinta,prijeli jsme z venku a mel uplne mokry rukavice,jak je porad zuzlal 😉

paulinka80
30. bře 2009

holky, mám dotaz....uz jste byly s mimcama v nakupnich centrech?jestli jo, jak jste resily kojeni? dá se někde nakojit?
kacatko: Eliska taky obcas zvejka a vypada to dost srandovne 😀

pro dnesek se loucim, za chvili jdeme koupat...
klidnou noc vsem 😉

marselina
30. bře 2009

paulinka80:my už jsme byly v nákupku 2x,v každém bývá místnost na přebalování miminek,na info ti dají klíč nebo bývá otevřeno,tam jsem si sedla av klidu mimčo nakojila a přebalila.

marselina
30. bře 2009

kacatko03:vidím že máme stejně staré Tobiášky 😀 😀 😀

nency
30. bře 2009

evikk
7,8 kg tak to si s ním dost zaposiluješ, viď. Malá měla jenom 5,3 kg, ale když ji nosím do schodů do 4.patra,
tak mi to teda stačí. Nemáme totiž výtah.

miskastehlikova
Tak tvoje Vivi má také víc než ta moje, to s tím kolečkem tak bývá, že se urve, když to člověk nejmíň potřebuje. Já s malou jezdím na dlouhé procházky a kolikrát mě taky napadlo co bych dělala, kdyby
kolečko odpadlo...

paulinka 80
V nákupním centru jsem s malou ještě nebyla a ani se tam s ní zatím nechystám. Přijde mě na to ještě
dost malá, jezdím tam zatím bez ní, ale co jsem si všimla, tak s kojením si maminy moc hlavu nelámou.
Viděla jsem je kojit na lavičkách, na parkovišti v autě. Já bych to asi řešila v místnosti na přebalování miminek.

kacatko 03
Tak naše mudra na nás s očkováním pospíchá, chce mít Hexy odočkovaný do léta. Ale zatím nás neočkovala,
musíme nejdříve na kalmetizaci a když nám to povolí, tak hned máme přijít.