3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

miskastehlikova
autor
29. kvě 2009

Leo:doufám,doufám🙂...Užij si návštěvu,já jdu ještě na aukce a spát.papapa

leonik
29. kvě 2009

u nás bude zase myslím noc 😖 Malej se v půl desátý zase vzbudil, myslela jsem že teda vydrží dýl když celej den skoro nespal 😒 No nic, jdu taky radši spát 🙂

evaviki
29. kvě 2009

Cautee, tak maly mal vecer zase hysak.. uff.. ani kojit, ani spat a to bol straaasne unaveny..
Dnes spapal dve lyzicky mrkvicky a teda tvaril sa, ze by mu nevadilo, keby som mu dala viac 😀 Tak uvidim zajtra, to dostane 4 lyzicky... Akurat nechapem, ze papa on a od mrkvy som spinava ja. 😀 Aj som to ochutnala a je to dobry hnus, normalne rozmyslam, ze mu zajtra mrkvu sama uvarim..

andilek1
30. kvě 2009

koukam dneska jeste nido nic nenapsal..ja delala k obedu svickovou,,mnami,mnami...skoda,ze to nemuze Luky...JInak v noci to slo,spal do 3:45 a zacal si povidat,dokud nezacal nadavat,tak sjm ho poslouchala,potom sjem mu dala najist a vubec po jidle nechtel usnout u sebe,,,vubec,tak jsem ho soupla k sobe a co si myslite??spal jako zabity az do 9.J cela zkroucena,protoze luky mel natahnute rucky pres celou postel,takze jsem byla jako bleska zohibana...ted spinka venku,a myslim,ze to zoubky nesjou,jen me nejkay obdobi,ale dneska uz je to fajn...vcera byl jn unavenej... 🙂 🙂

jola2
30. kvě 2009

Čauvec holky jen jsem nakoukla po víkendu budu dočítat 😀 co jste napsali.
U nás prší máme jít na dětský den budou u nás hasiči předvádět co umí a Jolanka se tam chce přihlásit (chce být hasičkou 😀 ) taky přijeli kolotoče ale asi z toho nic nebude bo prší (aspoň ušetříme 😀 😀 )
MOOOC vás všechny zdravím a přeji hezký víkend 😉

zany
30. kvě 2009

Ahoj holky,

dneska je doma pěknej vopruz 😒 Venku celej den prší, Honzík otrávenej, Elina protivná 😒 Dopoledne naspala 20 minut a odpoledne hodinu a to jsme spali všichni 😵 Manža šel uspat Honzíka a já šla s Eli do ložnice a hodinu jsme spali všichni, Honzík teda dýl 😉
Já odpoledne upekla z listového těsta šneky a jednu šišku štrúdlu 🙂 No ten už je pryč a šneků je taky půlka 😀

Dneska jsem sjela koupit Eli jiný dudlík na flašku, ale bez úspěchu 😖 Dala jsem jí i šťávičku z jablek a mrkve a stejně to plive. Zkusila jsem jí malinko škrábnout banán a taky se ksichtila 😖 No jsem na ní s mrkví zvědavá 😕

Miško - tak že by fakt zoubek? 😉
Eli si taky pořád něco cpe do pusy a dneska měla dudlík v puse obráceně a bylo jí to zřejmě jedno 😀 Hlavně, že něco kouše 😀

Rymes - no Terezka to asi naspí přes noc a přes den tolik spát nepotřebuje... 😉 A hlad asi fakt nemá, když se v noci budí jen jednou 🙂

leonik
30. kvě 2009

Ahojky, tak tady je dneska zase mrtvo 😒 U nás bylo škaredě a pršelo, tak jsme si udělali výlet do Freeportu. Malej byl dneska jak vyměněnej oproti včerejšku, tak jsme toho využili a zajeli na nákupy 🙂 Přijeli jsme až navečer, malýho jsem vykoupala a už s Leonkou chrupou 😵

andilek: tak u vás už je dneska taky líp, koukám 🙂 Včera kluci nespali a dneska dospávají, že 😵 V noci se mně malej budil, ale asi mu bylo chladno, odkopává se a já ho pořád dokola zakrývám 😅 K ránu byl celej pročůranej, tak to ho zase vzbudilo.

jola: my máme dětský den zítra, ale jestli bude zase pršet tak z toho nic nebude. Má to být venku na hřišti 🙂O kolotočích ani nemluvím, ty tady byly na čarodějnice a stačilo to 😀

zany: ty už zkoušíš na Elišku nové chutě 😅Už vám taky začne brzo přikrmování, co 🙂My si ještě měsíc a půl počkáme, ale utíká to.. 🙂

zany
30. kvě 2009

Leonik - právě že jsem zkusila aspoň o pití a ono prd 😒 Nechce to! Tak jsem schválně zkusila trochu banánu a taky nic. No jsem zvědavá na tu mrkev 😕 😅

akras
30. kvě 2009

Holky, kolik ml má tříměsíční mimčo vypít? Máme Barunku 3m a 2 týdny....furt s jídlem bojujeme a po minulé kontrole u dr jsme zase přibraly málo - za 9 dní jen 50g..., jenže malá prostě častěji nechce, furt u toho blbne - vzteká se nebo se směje a nesaje (je na láhvi s mým mlékem + 2x denně Nutroš).
Je to fakt o nervy. Ted jsem si to začala psát - dr řekla ať dáváme po 2h kromě nocii...nejdřív to vypadalo nadějně malá vypila 900ml za den, ale pak to klesalo a klesalo a dnes už je zase na 660 a ještě jí budeme budit, tak by mohla dát něco přes 700ml....krmíme v podstetě jen ve spánku nebo v takovém limbu před nebo po spaní.
Dík za odpověď

luci81
30. kvě 2009

akras,tak já bohužel neporadím,kojím,ale malá je super ty vlásky!jsem z ní hotová 😀 prostě nemá chybu

luci81
30. kvě 2009

Ahoj holky,tak my jsme dneska výletovali.Byli jsme pro tu ohrádku,jak jsem tu nedávno psala,je hezká,jen rochu omýt.Pak jsme jeli do Lysé nad Labem,tam byla myslivecká výstava.18.6-21.6.tam bude výstava dětský svět-hračky,kočárky,sedačky,oblečky....tak asi zase vyrazíme.Stavovali jsme se v Tescu,koupila jsme malý plavečky.Holky,ty nemají chybu,nemohla jsem odolat 😀 .Stály 126Kč,jsou kouzelný,mají moc krásný i na kluky.Až bude čas,vyfotím.No hlavně,že mám plavky,ale do 6abiček nejsem schopná zavolat a přihlásit se 😠 Holky,přeju zatím dobrou,ať mají vzteklounci zítra lepší náladu 🙂
Jo ještě jsem se už několikrát chtěla zeptat,misko a ostatní,co už papáte ,,skleničky,, 😀 máte ohřívačku?

akras
30. kvě 2009

Já taky kojila do 6týdnů ukázkově přibírala, pak přestala úplně jíst, jen spala a byla apatická, u krmení řev ja tur...hrůza, tak jsme skončily v Motole, tam ji teda rozpapali, odcházely jsme, že jsem ještě i částečně kojila, ale pak už jen láhev.
Jojo, vlasatice to je, po porodu vypadala jako mončičák, teď spíš jak pankáč, soptík Kaliméro a Sompsnovi v jednom... jí ty vlasy stojí a nejde učesat 😀

akras
30. kvě 2009

Koukám, že vy už tady tříměsíční miminka nemáte, už jste vyrostly, tak si to asi ani nepamatujete...nemáte odkaz na nějakou tabulku, kolik má vypít? Já nějak nic nemůžu najít. Dobrou

luci81
30. kvě 2009

holky,plavečky už jsou v albíčku,nemohla jsem to vydržet,musím se pochlubit 😀 Jen vypadají červenější,ve skutečnosti jsou spíš růžový

evaviki
30. kvě 2009

Sarko, vypit by mala cca sestinu svojej vahy, ale napr. Sebino tolko nikdy nevypil. Ked mal vypit 600ml, tak vypil cca 400-450. Takze si vyrataj sestinu a nieco od toho odpocitaj.. Inak pribrala fakt malicko, normal je 150-250g za tyzden. Lenze ty aj dokrmujes a ak proste nechce, tak ju nemas ako donutit.. ☹ Co ti na to povedala doktorka?

evaviki
30. kvě 2009

Luci, ohrievacku mam, ale zatial pouzivam iba na mlieko. Mrkvicku som ohrievala v teplej vode (teda vo vodnej lazni).
Plavecky su kraaasneee 🙂

andilek1
31. kvě 2009

taky me to zajima jako Luci,,protoze za emsic budu davat prikrm anevim jak a co...jak zacit,jestli mu dat celou sklenicku,jak ohrivat,jak......proste je toho hodne 😅 😅 😅
Tak luky me spinkal pekne,asi 3 se vzbudl na dudu a v pet vstaval,nejdl a v 6usnul,spinkal az do 8..takze to docela slo...Dneska ejdeme za nasima,mamka ma svatek,tak se tesim,jestli bude rada,co jsem koupila 😀 jinak,Luky v noci dvaktar tak enjak hodne kaslal,tak se bojim aby nebyl nemocnej,uvidime dneska,hrozny pocasi,co taky od neho cekat 😀 😀 😀

miskastehlikova
autor
31. kvě 2009

Ahojky holky,
Jsem tady jen na skok...
Andílek:první jídlo se dávají 3-4 lžičky,trochu ohřát na pokojovou teplotu🙂,a poalstupně přidávat..tak 3 dny těch pár lžiček,pak víc a víc🙂...

Holky,
tak jsem včera k našim nejela.ráno jsem jela do nemocnice s bolestí břicha,tam si mě nechaly s tím že my tu cystu musí operovat,ale jelikož mě od včera od večera nebolí,tak mě na dnešek pustili domů a zítra ve 4 odpoledne nastupuju do nemocnice znova a v úterý jdu na operaci☹!ach jo...

rymeska
31. kvě 2009

Tak u nás víkend utekl, ani nevím jak. Ale v tomhle počasí se stejně nedalo nic moc dělat, akorát dnes jsme se byli podívat v Siku na nějaké obklady a zařízení do koupelny, takže jsme měli aspoň malý výlet. Jinak počasí stojí pěkně za prd a doufám, že to Terezka neodstůně.

Jinak jsem už dříve chtěla napsat, že Terezka už si taky dává nožičky do pusy, jak jste se tady ptali - už asi 14 dní ...

Miško - to je mi moc líto, že musíš na operaci ... co bude s Viv ??? ta tam bude s tebou a nebo se bude starat manžel ???? Držím pěstičky, ju ????

miskastehlikova
autor
31. kvě 2009

rymesk,díky🙂..ne ne bude s přítelem...tak snad spolu budou ok!a denně za mnou budou jezdit,tak se mi nebude tolik stýskat🙂

zany
31. kvě 2009

Ahoj holky,

u nás v noci vstávačka po 3 hodinách 😒 No nic moc 🙄
Dopoledne jsme vzali Honzíka do bazénu a moc se mu líbilo 😵 Mamka zatím byla s Eliškou venku, nepršelo, tak dobrý a něco i naspala 😉 Odpoledne jsme pak byli venku a to spala necelou hodinku... No nic moc 😒 Večer už byla pěkně protivná 😖

Akras - já ti také neporadím, kojíme 😉 Ale Eliška mi teď taky tolik nepřibírá, ale my máme zásoby 😀

Luci - plavečky jsou krásný 😵 Akorát do bazénu budete muset mít stejně ty plenkový plavky... Ale viděla jsem, že maminky přes ně dávali i normální plavky 😉

Miško - co to čtu??? 😲 Chudáku malá, snad to bude v pořádku!!! Moc na tebe budu myslet 😵

Andilku - tak jak se líbil mamce dárek? 😉

No u nás to bude s příkrmy asi boj 😒

ambret
31. kvě 2009

Ahojky mamči 🙂

Nedávno jsem vám semka psala, bohužel nemám moc času přispívat do diskuze ☹

zany
31. kvě 2009

Ahoj Ambret 😉

Teda, máš můj obdiv! Čtyři děti bych nezvládla 😝 😀

ambret
31. kvě 2009

Zany, určitě ano, jen si to třeba nedokážeš představit 🙂

zany
31. kvě 2009

No to asi nedokážu, občas mám pocit, že ti dva raubíři mi bohatě stačí 😉

akras
31. kvě 2009

Evaviky: dr řekla, ať dáváme 2x denně nutroš místo jednou a ať krmíme po 2h, jenže to je zhola nemožné, ona si to prostě nevezme. Asi první 3 dny to vypadalo nadějně, i po těch 2h něco snědla, ale jde to skopce - teď už to prostě po 2h vůbec nejde ani ve spánku a ani ty 3hodiny nějak nic moc. Teď už má třeba 4h po jídle a nic ☹ ..., ale ona si ještě v postýlce vezme a pak ji ještě vzbudíme. Ona večer prostě jendo krmení úplně vynechává... a ráno dá jen 50-60. ... je to o nervy, ale já jsem jako mimčo nebyla lepší a ségra taky ne, tak se tím utěšuju, taky jsme přežily a to jsme vycucaly max. 60 po 3h.

akras
31. kvě 2009

Ahoj Amberet 🙂 Už jsme se tu dlouho nepotkaly 🙂

ambret
31. kvě 2009

Ahojky 🙂 Koukám, problémy s baštěním. To tedy pije malinko, ale když jí to stačí. Přeci to nemůžeš cpát dp malé násilím, jak tě to radila Dr. My naštěstí problémy s jídlem nemáme, přibíráme krásně 🙂

akras
31. kvě 2009

naštěstí jsme měly pěknou porodní váhu, takže má teď cca 6kg, takže jsme furt v normě,... když jsme byly před měsícem, tak to průměrně těch 150 za týden dalo, tak doufám, že v úterý u dr. to zase průměrně aspon takhle bude. 😒

ambret
31. kvě 2009

Tak to máte dobrou váhu. Nelinka měla 3960g/52 cm a teď má 6300g a 61cm 🙂