3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

andilek1
31. kvě 2009

Miska:to je mi moooc lito,ze to takhl dopadlo...uz abys to mela za sebou,ze?Verim ti jak ti je.chudaku,ja bych se asi zblaznila,ale ty musis byt silna a co nejdriv se vykurirovat..preju ti to,vivinka to s tatkou zvladne,urcite si spolu uzivou spousta srandy.hlavne at ti to dopadne dobre,at jsi v poradku,,drzim pesticky 🙂 🙂 🙂 🙂o tom papani...nomamstrach,,co kdyz me sni celou hned poprve?to mu mam davat 3 dny treba mkrvicku ty 3lzicky a potom mu dam neco jinyho?nebo tu celou?a mam mu to dat misto obeda,nebo svacinu???
Ambret:Koukam ze 4mimi a samy holky 🙂to jste se urco pokouseli u toho tretiho a 4 o kluka,ze?ja mam teda ted kluka,ale uz sjem manzelovi rekla,ze dokud nebude holka,pokracujeme v detech...takocva osobni otazka....zvladate to po financni strance,,ze me se zda,ze tech 7600je silene malo!Na uziveni i trech lidi...manzel taky nevydela moc,do tech 15000 a proste stat dava malo,,jidlo drahy,vsechny drahy,,nevim no...
Zany:no myslim,ze jo,ale myslim,ze za tech 12dni snad vymyslim neco hezciho,ma totiz narozky 😀a ve stejny den ma i svagrova 😀
Jinak Luky usnul sam v postylce,,uz podruhy a jsem moc rada.Chodila sjem mu davat dudu av 20:15usnul.takze super.

ambret
31. kvě 2009

Andílek, finančně nic moc, ale dá se to 🙂

miskastehlikova
autor
31. kvě 2009

andílek:Vivince jsem nejdřív dala mrkvičku(od hami-první lžička od uk. 4 měsíce)potom brokolici,a potom podle nálady🙂...
Prvních pár dní dej tu mrkvičku(denně k obědu 3-4 lžičky),to máš tu malou skleničku na 3 dny,a potom třeba tu brokoličku taky takhlea potom podle toho jak se rozpapá,dávej větší množství...Po asi 14 dnech můžeš dávat i masíčko a já po měsíci začala vivince dávat i odpolední svačinku,ale s tou moc nechvátej..určitě ten první měsíc stačí jen oběd...

Holky moooc díky za podporu 😉

zany
1. čer 2009

Dobré ráno,

naše noc hrůza! Eli byla vzhůru o půlnoci, pak ve 3, v 5 jsem si jí brala do postele a v 6 jsem zase kojila a za chvíli přišel Honzík, takže bylo po spaní 😖 Ještě že spal aspoň celou noc 😉 Eliška je pěkně protivná, tak nevím co se jí děje 😕

Po obědě budu muset vyrazit na to kožní, tak uvidím co nám řekne 😉

Andilku - první dny opravdu stačí jen těch pár lžiček a zbytek dokojit nebo UM. Pak postupně přidávat víc a nakonec budete v poledne bez mlíčka 😉
S tou ovocnou přesnídávkou bych taky nepospíchala, protože nejdřív musí mimčo jíst zeleninku a zvyknout si na ní, protože přenídávka jim chutná 100% víc a když by se začalo brzy, tak by mohly přestat jíst tu zeleninku...
A házela jsem sem odkaz o příkrmech, kde je to docela hezky popsané 😉

paulinka80
1. čer 2009

ahoj holky,
vsechny vas po vikendu moc zdravim....a hlavne Misko tobe preju at to vsechno zvladnes dobre a jsi zase brzo s Vivinkou. kdyz te budou chodit navstevovat, tak ti ti urcite utece a tatka to s Viv taky urco zvladne 😉 mooooc na tebe myslim, ju?

andilek:ja uz taky pomalu zacinam shanet info o prikrmech....dobre je to popsany na www.kojeni.net, jsou tam i ruzny tabulky kolik ceho atd....

jinak u nas usinani lepsi, je to bez revu...tuk tuk...ale noci porad katastrofa 😠

miskastehlikova
autor
1. čer 2009

Holky,ale mi papáme obědy už měsíc a půl a pořád pak malá chce po obědě UM,ale třeba jen 30-60 ml,ale chce.Nevadí to???

jola2
1. čer 2009

Čauvec holky!!!

Miskastehliková:držím pěstičky ať to dobře dopadne jako že JO!!! A hlavně ať jsi brzy doma z nemocnice!
hlavně že za tebou tví miláčci jezdit
😵

akras: mě malá taky špatně přibírá (plně kojím) dr. mi řekl že musím dávat UM bo mám málo mléka (teď jsem se rozkojila díky tady holkám daly mi dobré rady 😀 ) tak UM nedávám a kašlu na dr. a jen kojím. Malá mi přibírá 130g za týden. Příští týden jdem na kontrolu a na druhou hexu tak jsem zvědavá.

Holky na konec u nás ten dětský den odložily na příští neděli a byli jsme jen na kolotoči no jen na střelnici Jolanka si vybrala plyšáka tatínek mi vystřelil růžičku a Leušce jsme koupili nafukovací zvířátko (takové jak bývalo za nás moc hezké ale ty love! 😠 ) a šli jsme domů. Víkend jsme si moc užili. Příští týden budem mít pracovní tak se moc neužijem.
Dneska jedu k zubaři au au tak snad to bude vše O.k. tak holky zatím pááááááááááááá

andilek1
1. čer 2009

ahojda holky,noc stejna jako vzdy,jen jsme vstavali uz v 7:45..takze sjem unavena,ale to neva,Luky ma svuj detskej den,,tak se snazim bavit,bavit,bavit...
miska:Ja ymslim,ze to enva,,nebo mu dej dalsi sklenicku,uvidis jestli sni...nevim,,,doufam,ze ti je fajn 🙂
holky dekuju,podivam se na ten odkaz...to vite,jeste zyva mesic,tak at vim jak a co.... 🙂

miskastehlikova
autor
1. čer 2009

Andílek:no malá mi už objedvá tu velkou skleničku celou...mě přijde že je to spíš takovej zvyk,dát si sunar😀!!!

Holky,
tak se mějte krásně,já se jdu pomalu chystat a za týden se tady ukážu😀.Papa

leonik
1. čer 2009

Ahoj holky, taky zdravím 🙂 Nějak sem nestíhám chodit 😒 Včera jsme byli celý den na návštěvě, malej spal akorát půl hodiny za celej den. Asi jak jsme byli jinde než doma, tak nemohl spát. Večer doma chytl děsnej hysterák, myslela jsem že usne brzo když nespal celý den. No katastrofa to byla. Asi ho taky bolelo břicho, kroutil se a řval jak tur. Nebyl k utišení, nic nepomáhalo a to na to břicho bych řekla že už netrpí 😖 Usnul nakonec až v půl 9 večer! 😠
Dneska je to skoro to samý 😠Ráno jsme jeli v kočáru s řevem na poštu, pak teda usnul na půl hodiny a doma zase řval. No myslela jsem že snad nakonec ani neuvařím 😖Pak začala do toho ječet Leonka a bylo to tady jak v blázinci, chudáci sousedi 😅 😀Malej usnul až po 12 a Leonka šla taky spát, tak čekám kdy se zase malej vzbudí 😠Zdřímne vždycky na půl hodiny a je vyspanej.

Pokusím se vás dočíst, dokud je chvilka klidu 😀

leonik
1. čer 2009

míšo: tak to je teda pech ☹ tak ať ti ta operace dobře dopadne, to je hrozný 😒To ti malá teda sní hodně, když celou skleničku sní a ještě to zapije mlíkem 😀A čaj jsi jí nezkoušela dát místo mlíka?

Nám dneska došel balíček od Hami, první příkrm a ovocná přesnídávka, tak už budu za chvíli pomale nakupovat další do zásoby 🙂 Asi začnu těma skleničkama. U Leonky když jsem jí vařila jednu mrkev každý den, tak jsem to nemohla ani namixovat, jak toho bylo málo 🙂

Tak malej už je zase vzhůru 😠 Tak jdu za ním a dočtu vás snad večer 🙂

andilek1
1. čer 2009

leonik:Ja si myslim,ze bl spis unavenej...protooze me to dela Luky taky,kdyz se nevyspi tak jako vzdycky,je protivnej a kdyz uz je nejhur,rve jako tur...zkus zkusit neco co hu uspi...nam pomaha moje naruc,ale jakmile ho dam do postylky je zle...takze znova 🙂 🙂 🙂 ale v noci nam uz druhy den usina sam,,usne po pulhodine,,ale usne 🙂 🙂

nency
1. čer 2009

Ahoj holky!
O víkendu jsem se sem vůbec nedostala, tak mám co dočítat. 🙂
Dneska jsme absolvovaly kožní. 😝 Mudra si nebyla jistá jestli to je exém, nebo lupénka - tu totiž já mám, sice pár malých flíčků, které se objeví a zase zmiznou, ale mám ji. ☹ Dostala mast Advantan je s kortikoidy, ale nic
jiného by jí prý nezabralo. ☹ Tak snad to zabere, a taky nám radila vystavovat kůži na sluníčko, prý léčí kožní
problémy.
Jinak o víkendu jsme byly s Kájinou po nákupech, manža hlídal Danču. Musela jsem Kájině koupit šaty, protože
v červnu má manža promoci, tak aby měla co na sebe. Koupili jsme moc hezké v New Yorku, černo-bílé s červeným páskem, k tomu jsem jí koupila doplňky a přes to ještě bílé sáčko, akorát teda boty jsme zatím
žádné nesehnaly. Když konečně vypadaly dobře, tak zase neměli velikost. 🙂
Jdu něco dočíst, jestli mi Danča nechá. 🙂

nency
1. čer 2009

Tak jsem dočetla. 🙂
Míšo
držím móóóc palce ať jsi brzo doma a moc to nebolí. 😉
Luci81
plavečky jsou nádherné. 🙂
Ohřívačku nemám, ohřívám ve vodní lázni. Danča mi celou skleničku nesní, tak odeberu 1/2 dám do misky a ohřeju ve vodní lázni. U Kájiny jsem ohřívačku měla a vůbec jsem jí nevyužila, tak teď už jsem si jí nekupovala.
🙂
Rymeska
tak to když ti takhle spinká v noci, tak to je jasné, že ve dne už tolik nespí. Když jsem to spočítala na hodiny,
tak jsem zjistila, že ti spinká ještě o hodinku déle než moje Danča. Teď začala usínat až po 21.00 hod. a vstává
v 6.00 hod. 🙂 To hlad určitě nemá, to by v noci tak krásně nespinkala. 🙂

Akras
Můžu tě uklidnit, že 700 ml zase tak málo není. Já mám mnohem starší mimčo a víc mi ještě nikdy nevypila,
prostě jí to stačí. A za minulý měsíc mi přibrala jenom 500 g, takže také nic moc, ale stačí jí to. Takže buď
v klidu, mimčo si vezme kolik chce, některé víc, jiné méně. 🙂

miskastehlikova
autor
1. čer 2009

holky!!!!
Tak jsem jela do nemocnice,ale po cestě jsem to dostala a cysta sama praskla.takže mě poslaly domů s tím že už jsem ok a jít na sál by bylo i docela zbytečný!!!
Takže suuuppppeeeerrrr!!!!!Jsem úplně spokojená😀😀😀😀😀😀😀!!!!

dočítám....

Leo:copak se to s amlým děje?6e takhle pořád brečí???Já taky kupovala a teďka vařím třeba na 3-4 dny a pak si to zamražuju.ale určitě ty kupovaný jsou pro začátek lepší😀
Nency:tak držím palečky aby to Danče zabrala😀 a byla ok!!!

Holky zítra máme 2 hexu a vážení tak jsemna nás zvědavá🙂...jo,včera si Vivinka sedla.úplně oprvé a dneska zase🙂,je nějaká hyper😀...Holky Vivince zfialověl spodní ret(jako ve prostřed) nevíte z čeho by to mohlo být???

paulinka80
1. čer 2009

ahooooj Misko, tak to je super, ze to takhle dopadlo...to je celkem neuveritelny, ze na ceste do nemocnice se ti to takhle prihodilo 🙂 to ti urcite spadl kamen ze srdce,vid?
Viv uz si seda,jo?tyyy jo, ta je fakt hodne sikovna 🙂 eliska se dneska poprve sama otocila ze zad na brisko, dala jsem ji na deku a varila jsem, najednou na ni koukam a ona pase 😀
jinak Eli uz spi asi od pul sedmy, trochu s brekem,ale dobry...odpoledne moc nespala a tak byla hooodne utahana...

Misko:s tim rtem ti neporadim, jediny co me napada, jestli si ho treba nejak nesala

Elinka ted zase vydava hrozny zvuky, dneska se za nama kazdej otacel 😀 vdechuje do sebe vzduch a ja jako nevim, co to ma znamenat?!

miskastehlikova
autor
1. čer 2009

Paulinko,ani si neumíš představit jak se mi ulevilo😀...Já jsem se smála,že tohle se může dít jen mě🙂!
Mě Vivinka dneska spala dopoledne hodinku a půl a odpoledne půl hodinky.ale už spinká,byla hrozně utahaná a hlavně se koupala s tatínkem🙂,takže se fakt unavila😀...To je šikulka Eliška🙂,jen tak dál!!!
Já právě nevím,ona spinkala na zahradě v kočárku a pak jsem si toho všimla,že to má fialové tak nevím,zítra se zeptám u mudry,co to je

ambret
1. čer 2009

Ahojky maminky 🙂

nency
1. čer 2009

míšo
tak to jsi byla šťastná jak blecha, viď! To je tím jak jsme na tebe všechny myslely. 😀
Já si vůbec nedovedu představit, kdyby se to stalo mě, že bych musela být mimo domov. O Danču se
starám jenom já, i sama koupu, krmím, prostě všechno. Manža má vždycky strach, aby se Danča nepokakala,
když jí hlídá a nemusel přebalovat. 😀
To je Vivka šikula, že už umí sedět, ta jde fakt ve vývoji rychle. 🙂
paulinka
to je super, že už se také odáčíte. 🙂

jola2
1. čer 2009

Čauvec holky dnes jsem byla u zubaře a nic moc trhal mi nervy tak bolí celá pusa 😒 .
Pořád v naší malé vísce jezdily policajti nakonec jsme se dozvěděli že našli nějakou mrtvolu fuj 😝 😝 úplně se bojím manža někde v Německu a mi sami doma 😢 asi koupíme pořádnýho hafana 😀 .

miska: to je super úplně mi srdíčko poskočilo radostí když jsem to četla jak jsi dopadla 😉

paulinka: malá mi teď vydává taky takové křeky 😀 😀

leonik
1. čer 2009

holky, já vás snad zase nedočtu ☹ Malej měl zas hysterák, já už fakt nevím proč! ☹ Nebyl vůbec k utišení, ani v náručí, nic nepomáhá 😖 Holky co kojíte, myslíte že když je MS že může být jiný složení mlíka? Teď dva dny co to mám, tak je s malým k nevydržení. Dělají vám to taky mimča, nebo ne? Mně už nenapadá z čeho by takhle pořád řval 😢 Jdu narychlo poklidit, přes den teď vůbec nic nestíhám, pak snad vás dočtu 🙂

míšo akorát jsem si všimla že jsi jela do nemocnice zbytečně 🙂 Tak to je dobře, že se to nakonec takhle samo vyřešilo 😵

paulinka80
1. čer 2009

jola: mala ti taky takhle vyvadi?dneska se za nama fakt lidi otaceli, co to je za zvuky 😀 no snad to prestane delat, potvurka mala 🙂

leonik:ja jsem cetla, ze kdyz kojis a mas MS, tak mlicko chutna jinak a mimi u toho delaji sceny...takze jediny co ti poradim je, at vydrzis!zase to prejde....

nency:ja jsem prave tuhle manzelovi rikala, ze by se mel malou naucit i oblikat, kdyby se se mnou nedej boze neco stalo...jinak ho musim pochvalit, neboji se niceho, koupe, prebaluje (neee casto, ale kdyz mu reknu, tak prebali), hraje si s Eli,uspava ji,ale to je vyjimecne...

jdu spat, dneska zalehnu driv, potrebuju dospat ty nase divoky noci 🙂

tak dobrou a vsem preju klidnou noc

miskastehlikova
autor
1. čer 2009

nency:jsem nadšená a šťastná a nikomu bych tohle nepřála,tu nejistotu a tak...
Heleď ale chlap by to musel zvládnout,nic jinýho přece nezbývá!!!Jo,já sem zvědavá co nám zítra mudra řekne na to že nám sedí..Ale já mluvila s mamkou a já sem taky v 5 m.seděla...Ale zarazilo mě že si Vivi nesedla z bříška,ale normoš z lehu na zádech...Ale asi je to na každým prckovi jak to udělá...
Jola:ty jsi zase sama doma???Jeje☹toje mrzutý!!!!COŽE????Tak to je teda síla!!Tak to musíš bejt statečná!!!Ale já bych se teda taky hooodně bála... 😲 😲 😲 😲
Leo:a kdy jdeš a mlým k doktoru??,Se tam zepte co by to mohlo být...

zany
1. čer 2009

Ahoj holky,

Eliška dneska usnula krásně, povídala v postýlce a pak z toho usnula 🙂 Ale najednou pak pláč a nebyla k utišení!!! 😒 Nakonec jsem jí ještě nakojila a snad bude klid. Jsem zvědavá na noc 😕
Honzík taky zlobil, vztekal se až hrůza, tak šel spát bez pohádky!!! Nedalo se nic dělat 😖

Miško - já koukám co ty tady a pak čtu, že jsi jela zbytečně!!! Super, že se to takhle vyřešilo 😵 😵 😵

Joli - to je mi tě líto se zubařem... Snad to ude dobrý 😉

Nency - manža teda koupe, převlíká, oblíká, přebaluje, občas uspává 😉 Tím, že máme děti takhle blízko sebe, tak holt musí fungovat 😉 Občas se mu nechce, ale dokud ještě nestavíme, tak musí 😉 😝

Leonik - taky jsem někde četla, že MS může změnit chuť mlíka!!! A že i některé maminy přestaly kojit, protože prcek už mlíčko nechtěl ☹ Mě se to teda u Honzíka nestalo, MS jsem dostala asi až 10 měsíců po porodu...
Teď to asi neposoudím, protože mám zavedené to tělísko a to můžu trochu špinit, tak jako teď 😝 😖

Pauli - mě to Eli nedělá, ale zase se propíná jak luk a ječí!!! 😒

Miško - to je Viv šikulka 😉 Eliška strašně zvedá hlavu jako by si chtěla sednout 😉
Dneska jsem jí ve vaničce na chvíli posadila (vím, že se to nemá, ale nedalo mi to) a ona byla blahem bez sebe, kopala nožičkama a koukala si na ně 😵

leonik
1. čer 2009

tak jsem vás konečně dočetla 🙂
nency: to je zajímavý že Dr. nepozná rozdíl mezi lupénkou a ekzémem? 😕Ale obojí se asi těma kortikoidama dá léčit, že?
míšo, tak Viv už si sedá, jo? To musí být pěkný pohled na tak malýho špuntíka jak už sedí 😀 A zvláštním způsobem si teda sedá 😀Aby za chvíli neměla vypracované bříško 😀S malým jdu k doktorce až za tři týdny.

pavli: tak to je dobrý, že se ti malá už přetáčí 🙂 my asi nakonec zůstanem poslední kdo se ještě nepřetáčí 😅 ale dle dr.prý má malý čas, že je hodně velkej 😀 Tak to zatím neřeším, uvidím až tam zas půjdeme co mně řekne 🙂 S tím mlíkem to bude asi jak píšeš, musím to nějak vydržet 🙂

jola: tak trhání nervu ze zubu už mám taky za sebou, nic příjemnýho teda ☹ Takže s tebou úplně soucítím ☹ Jinak to je hrozné, co se u vás dělo 😕

zany: tak malej naštěstí pije normálně, ne že by nechtěl, ale je takovej nervózní, kroutí se a řve. Tak jestli jak je to mlíko jiný ho nebolí víc břicho, nebo nevím..snad to přejde 🙂
Náš Vojtík taky vleže zvedá hlavu ale má teda výdrž, přesně jak píšeš, je štěstím bez sebe když ho někdo za ty ručky přitáhne. No už aby seděli sami 🙂

luci81
1. čer 2009

Ahoj holky,tak nevím,na co dřív reagovat
miska:super,jak jsi dopadla,fakt neuvěřitelný a Viv je velká šikula

leonik s MS Ti neporadím,bohužel,nemám-bohudík 😀

jola:to je stršný,člověk nic hezkýho neslyší,já jdu k zubařce ve středu,tak doufám,že nedopadniu jako Ty,ať Tě to brzy přestane bolet

ambret:vdávaly jsme se ve stejnej den 😀

My jsme dneska byly u doktorky,říkala jsem jí,že se moc nepřetáčí,jen třikrát a prej je to v poho.Má nějakej flíček na nožce,prej běžnej dětskej exém,nemám se obávat.Dostala třetí hexu,byla chudinka tentokrát pěkně protivná a měla horečku,tak jsem jí dala půlku čípku,naštěstí brzy usnula,tak už to snad bude dobrý.Od odpoledne jí nějak slzí očičko,nevíte,co by to mohlo bejt?
přidala jsem do albíčka fotku tý ohrádky,ať se mám zase komu pochlubit 😉
holky,zatím dobrou

zany
2. čer 2009

Dobré ráno,

u nás proběhla noc dobře 🙂 Tak jsem ráda a i jsem se trochu vyspala, ale spala bych klidně dál 😝
Elinka byla vzhůru jen jednou a to v půl 4 a Honzík spal taky celou noc a přišel v půl 7 😉 Vypil si mlíko a už spát nechtěl, tak jsme holt vstávali. Za chvíli byla vzhůru i Eliška 😉
Myslela jsem, že bude trochu lepší počasí a půjdeme ven... No snad se to ještě vybere 😉 Uvařeno máme, tak ani nic dělat nemusím 😉

Luci - Eliška byla po té třetí hexe nějak protivnější než po těch prvních dvouch 😒 No ještě že další je až v roce 😉 Teda aspoň naše dr. to píchá už v roce, může se až do roka a půl 😉
Ohrádka je krásná 😉 A Anetka v těch plavkách kouzelná 😵
Anetce už bude za chvilku taky půl roku, co? 😉 Ty jo to to letí 🙂

leonik
2. čer 2009

Dobré dopoledne 🙂 tak my se dneska taky vyspali dobře. Malej usnul v půl 9 a vstával na jídlo ráno v 6 😵 Tak po dlouhé době jsme se hezky vyspali. Leonka vstávala v šest, jak jinak 🙂 tak jí tatínek pustil pohádku, šel do práce a já jsem s Vojtíkem ještě usnula do sedmi 🙂 U nás je dneska škaredě, zima, vypadá to na déšť 🙄

luci: tak to závidím 😅Já to u Leonky dostala po čtyřech měsících, a teď po třech a půl 😠A o šestinedělí ani nepíšu 😖Jdu okouknout fotečky 🙂

zany: tak to máš dobrý že nemusíš nic dělat, já dneska vařím, peru, uklízím 😖Vojtík před chvilkou usnul tak doháním, co jsem včera nestihla 🙂

Dneska jsem se taky konečně odhodlala objednat se k zubařce a má volno až za měsíc 🙄Tak jsem myslela že to budu mít co nejdřív za sebou a teď musím tak dlouho čekat 😀

Někde jsem četla že ta třetí hexa je nejhorší, ale nevím proč 😕

leonik
2. čer 2009

luci: krásné fotečky, ty plavky jsou úžasné na takovém prckovi 😵 ohrádku jste kupovali novou? My máme síťovanou cestovní postýlku a když jsem tam dávala leonku tak tam nechtěla být 😒 Tak ohrádku jsme ani nepořizovali.

luci81
2. čer 2009

ahoj holky,tak u nás teda noc nic moc,byla třikrát vzhůru,asi jí ještě chuděrce nebylo dobře.Zato teď od půl sedmý spinká,tak snad až se vzbudí,bude líp.

zany:dík za pochvalu,z tý ohrádky mám fakt radost,za stovku to byl skvělej kup,čekala jsem že bude fykt tak na ven,ale klidně by mohla bejt i v bytě.Už se těším až bude hezky,jak si v ní bude Anetka ,,řádit,, 😀
Jo,letí to strašně.Včera mi přšly do ruky fotky z nemocnice,ani nemůžu uvěřit,že byla fakt takovej drobeček.