3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

nency
3. čer 2009

míšo
to je dobrý nápad, teď je důchodců hodně a o pečovatelky nouze. 🙂
Jdu vařit oběd. 🙂

andilek1
3. čer 2009

miska:ja sjem vzdycky chtela byt v materske skolce nebo se starat o lidi....no a mam vystudovanou postovnia penezni sluzby..vubec jsem v tom endellala,protoze tam maji misto jen znamy a delala jsem delnici v jute,,dobry,ne?co vsechno obnasi ten kurz? 😉

zzuzca
3. čer 2009

ahoj holky, predlzeny vikend sme travili na morave a predtym som nestihala....

tak pisem az teraz... neurologia=moja spasa. Uz sme vysmiaty 😀 😀 sice zdaleka nie vsetko je ako ma byt, ale hlavne nebola rec o nejakej psychickej poruche... v niecom je jakub pozadu, v niecom popredu, klasika ako kazde mimi. no trosku ma ale prekvapilo ze jeho polohu a co dokaze na brusku komentovala dost zle, ze tam je hodne pozadu... ☹ ☹ pretoze na brusku je strasne rad a je tam fakt casto...tak neviem teda...chce to asi cas...ma velmi malo svalov, ze je ako hadrik, to ma celkom rozosmiala... no strasne rychlo nam vyrastol, ma vyse 8 kg a cca 70 cm a tych svalov je ale pobiedne...a este ze skoro vobec nedrzi hlavicku tak to sme na urovni novorodenca... 😒

ale hlavne ja som oveeeela viac v klude!! 😅 😅 a vidiet to aj na jakubkovi, je tiez taky veselsi, zivsi 😵 ideme sice este na rozne vysetrenia, ale po tej strede ked mi ta instruktorka povedala ako sa jej jakub nezda, tak to uz ma nic nemoze prekvapit. bolo to fakt hrozne a aspon ma to nakoplo ze ho teraz riadne dr. prevetraju a aspon budem vediet ako na tom je! ideme zajtra na krv, za 2 tyzdne na vysetrenie sluchu.

na morave sme boli malemu vybavovat pas, bola to prca 😀 ako ho tam fotili. no som veeelmi zvedava na vysledok. posadila som si ho na seba a cezo mna hodili deku aby ma nebolo vidno, no komedia. som si pripadala ako zlocinec. 😅

holky, idem upratovat, varit, atd...mam riadny sklz!! majte sa zatial fajn.

zany
3. čer 2009

Andilku - ty jsi mě špatně pochopila!!!
Pokud půjdeš do práce, tak ti dítě vezmou na celý den! To je jasný! Ale pokud bys měla rodičák na 4 roky a chtěla bys, aby ti dítě chodilo do školky, tak abys o ten rodičák nepřišla, tak dítě do 3 let smí chodit jen na 5 celých dní v měsíci, pokud jsou mu 3 a víc, tak může na 4 hodiny denně...
Snad už to teď chápeš 😉

Nency - no i tak je to s tím heslem síla!!! 😠 Já teda taky žádné takové heslo nemám, ale prý se doporučuje takhle nějak ho vytvořit, aby bylo obtížné ho zjistit...

Miško - nebo to tělísko doporučuje těm, které nechtějí děti brzy po sobě, třeba za 5 let a víc...
Samozřejmě že by ti ho asi dali, ale na 3 roky to nemá cenu. Když si to pak přepočteš, tak by tě to vyšlo dráž 😒

Nency - no mě dr. říkal, že MS může být jen v podobě špinění, aspoň ze začátku a pak už spíš ne, než jo 😉 Já teda teď špiním 🙄 Tak snad to přejde a už budu bez MS a ušetřím 😀

Zuzi - ono to bude v pořádku!!! Uvidíš 😉 Každé dítě je jiné a možná ty svaly nemá z toho důvodu, že rychle vyrostl...
A s tím focením jsi mě pobavila 😀 My Honzíkovi taky nechávali dělat pas, když se to muselo a byli jsme ho nechat fotit a já ho držela na sobě a seděla jsem stranou a jedna fotka se povedla 🙂
A proč si nenecháte zapsat malého do pasu? 😕

leonik
3. čer 2009

Ahoj holky, tak my se vrátili z procházky. Vydrželi jsme tam 2,5 hodiny dneska 🙂 Malej byl dopoledne protivnej, ukňouranej, tak jsem ho dala do kočáru a ani nemusím psát co zase následovalo před spaním 😀 😀 Pak nakonec usnul, spal dvě hodiny! To jsem už dlouho nezažila 😀 Pak začla být Leonka unavená, tak jsme šli domů, přenesla jsem ho do postýlky a ani se nevzbudil a chrněl dál 😅

A tak už je po spaní 😀 Tak jdu krmit a pak vás snad dočtu 🙂

zzuzca
3. čer 2009

zany,

no ja som siu manzela presadila ze najlepsie bude ked bude mat maly svoj vlastny pas. Bude to mat na 5 rokov, co je dost... do mojho (slovenskeho) ho zapisat zatial nemozem (cakame na slov. rodny list) a manzel si tiez len teraz ziadal o novy pas (ked sme brali zobral si moje priezvisko 😵 ). no a takto nebude fixovany len na mna alebo len na manzela, moze s nim cestovat trebars aj len babicka...no ale to je este daleko. zatial sa od neho nehnem samo 😅 😵

miskastehlikova
autor
3. čer 2009

nency:a hlavně super pracovní doba!Co vaříš dobrého???
zzuzca:já ti říkala,že je vše ok!🙂!!!
zany:to jo,ale já jinak nemám moc jinou moýnost jak se chránit☹

leonik
3. čer 2009

tak jsem vás v rychlosti dočetla, malej je zatím hodnej a hraje si 🙂

nency: tak to je hrůza s tím mailem, stejně nechápu jak se dá heslo zjistit 😕

míšo: já jsem antiko brala asi tři měsíce někdy před devíti lety a od té doby nic neberu 🙂 Když jsme mimi nechtěli, tak nebylo. Tak doufám že to tak zůstane i nadále 😀 K tomu kurzu-já jsem si dělala na tři měsíce sanitářský kurz, dělala jsem pak čtyři roky v důchoďáku. Baví mě ta práce 🙂 Na sociální pracovnici by jsi musela dělat školu.

andilek: já jsem dávala Leu od 2,5 let do školky na 4h denně, 5 dní v měsíci. Na rodičáku to na víc hodin nejde, jak už psala zany. Pak bylo moc dětí, tak že tam být nemůže. Tak zase bude chodit od září jen na dopoledne. Jak píšou holky, na celý den jsou tam jen předškoláci.

Taky nevím jak to budu dělat až půjdu do práce, nikoho tady nemáme, babičky vedle ve městě, ale pracují obě. Já jsem chodila na směny na 12hod, i víkendy 😖

zzuzca: to bude dobré, každé mimi je jiné 🙂

miskastehlikova
autor
3. čer 2009

Leo:tohle není přímo jako soc.pracovnice,ale jako že jdeš důchodcům domů,pomůžeš jim tam uklidit,navařit,nakoupíš jim.a na to prý stačí kurz...a co obnášel ten kurz na sanitřku?
Ale co jsi pamatuju moje ségra ve 4 letech byla do odpoledne ve školce,to už dneska tak není?
Jěá těmhle věcem prd rozumím teda☹...

Holky,tak Vivinka pooědvala Sunarku kašičku s banánkem a už spinká jako špalek🙂,takže do svačinky mám klid😀

leonik
3. čer 2009

míšo: tak myslíš potom teda domácí péči. Tak o tom vím že to jezdí po lidech jen zdravotní sestry. Možná je i takový kurz, ale nevím o něm 😕 Ten sanitářský byla teorie a praxe. Chodili jsme na přednášky a na konci kurzu jsme dělali zkoušky. Byly tam předměty jako somatologie, psychologie, hygiena, ošetřovatelství, první pomoc a tak..Na praxi jsme byli v LDN. Byl to zajímavý kurz, bavilo mě to 🙂 Vždycky jsem chtěla jít na zdravku, až když jsem udělala přijímačky tak jsem si to rozmyslela další čtyři roky se učit a vykašlala jsem se na to 😖 Štve mě to doteď, že jsem nenastoupila, tak jsem si udělala později aspoň tento kurz 🙂

zany
3. čer 2009

Miško - ty školky fungují pořád dál stejně 😉 Jen je to omezený pro ty co jsou na rodičáku... Ty co chodí do práce, tak tam je dítě samo od rána do odpoledne, tak jak mají otevřeno 😉

Leo - a to ti jí jako vyřadili? 😕 To mi přijde divný?! Když už jednou dítě zapíšou a chodí, tak ti pak najednou řeknou, milá paní, ale protože máme hodně dětí a vy jste doma s druhým, tak vaše dcera chodit nemůže? 😲

Zuzi - díky za vysvětlení 😉 Ty jo, tak to je první chlap co vím, že by si vzal manželky příjmení 😉

Miško - já ti závidím, že ti Viv takhle baští! Snad to u Eli bude taky tak 😉 Fakt jsem na ní zvědavá, ale když vidím co dělá na to pití, tak nevím nevím 😒

zany
3. čer 2009

Jinak Eliška spala asi hodinu a zase vyspáno! Na to, že dopoledne toho moc nenaspala je to dost málo!!! 🙄

leonik
3. čer 2009

zany, jo, vyřadili. Že prý mají nadpočet dětí, tak musely dvě nejmladší děti vyřadit 😖 Nastoupila loni v září a v listopadu skončila. Takže tam byla dohromady tři týdny 😠 Volala jsem tam asi před měsícem jestli mně ji vezmou, když už jí jsou tři roky. Tak prý ne, až v září 😠 Taky mě to pěkně štve. Prostě je plno, tak máme smůlu, i když jsem doma s druhým.

miskastehlikova
autor
3. čer 2009

Leo:tak to zní zajímavě...
zany:s pití je u nás kříž☹!Nic do ní nedostanu jinak než tím dávkovačem na sirup.V pátek jí jdu koupit hrneček,tak jsem zvědavá jak jí to sním půjde...

miskastehlikova
autor
3. čer 2009

Holky,tak jsme po svačince.Vivinka kdybych jí nezabrzdila,tak by spala celou velkou skleničku jablíčkové přesnídávky😀...

leonik
3. čer 2009

míšo a ani z flašky s dudlíkem ti nechce nic pít? Tak to je pěkný jedlík, když ti tolik sní 😵 🙂

miskastehlikova
autor
3. čer 2009

leo nechce☹,jak ví že z ní teče sunar tak z ní nic jinýho nevypije a po lžičkách taky ne☹...Ona je po mamince🙂,já taky hrozně moc jím😀😀 😀

leonik
3. čer 2009

tak nezkoušela jsi třeba víc druhů těch šťáviček a čajíků, který by jí zachutnal? 🙂 Já jsem Leonce zezačátku dávala jenom vodu a tahala vždycky jak kdyby pila mlíko 😀 Tak jsem zvědavá jak budem bojovat s Vojtíkem za měsíc 🙂

andilek1
3. čer 2009

zany:aha..takze po tech letech ho muzu dat do skolky,az pujdu do prace...jj,aha,takze je to porad stejne..takze kdyz budu doma s holcickou tak lukyho muzu dat do skolky jen na ty 4hodiny....

miskastehlikova
autor
3. čer 2009

Leo:já zkoušela šťávičky,čajíky,vodu a nic nepije☹,jen tím stříkadlem,takže snad pomůže hrneček jinak nevím☹!Ale všechny mimi jsou jiný!Tak nebuj!
holky,tak jsem byla na chvíli s Vivi venku,ale musela jsem jí dát zimní čapku a rukavice,jak to tady fouká☹

nency
3. čer 2009

Holky, strašný TRAPAS. Jak jsem ráno psala s tím mailem, vše se vysvětlilo. Můj táta zadával mail do vyhledavače
a zobrazil se mu inzerát z annonce, který jsem podávala přes mail. Jenže on mě to neuměl vysvětlit jak tomu
nerozumí, pořád říkal, že mi chtěl napsat a najednou se mu tam objevil můj mail, že sháníme na léto chatu.
Kdyby řekl, že se mu objevil inzerát ve vyhledavači a né mail, tak by trapas nevznikl. To se může stát jenom
mě! Takhle jsem ho chudáka obvinila. Zkoušela jsem mu volat a omluvit se, ale položil mi to. No ani se mu
nedivím. Tak jsem volala mámě a vysvětlila jsem jí to a jemu jsem poslala omluvnou sms. No síla. To je tak
když dáte mail někomu pro koho je počítač španělská vesnice. Táta si totiž plete pojmy jako heslo, adresa,
mail, vyhledavač apod., tak to je pak těžká domluva. ☹

ambret
3. čer 2009

Ahojky maminky 🙂

TAk máme dneska za sebou 3 měsíční prohlídku. Máme 6,61 kg a 60 cm 🙂

nency
3. čer 2009

ambret
tak to je teda kus, tolik ještě ta moje ani nemá. 🙂
míšo
mě Danča taky nechce pít nic jiného než Nutrilon, ale šťávičky jsem ještě nezkoušela. 🙂
leonik
to je teda síla, že ti jí nejdříve vzali a pak zase né. Ale je fakt, že míst ve školkách je zoufale málo. 😉
zany
přesně tak, první dva nebo tři měsíce je jenom to špinění a pak už nic. 🙂
Plánuju, že si jí dám znova.

luci81
3. čer 2009

Ahoj holky,tady toho zase je!
nency:já si přesně myslela,že to tak nějak bylo

andilek:Ty už řešíš školku?Nám tady školka letos končí,taky to budu mít těžký,ale zatím si tím hlavu nelámu 🙂

misko:jo,důchodců je pořád dost,ale je otázka,kolik si jich takovou péči může dovolit.

Holky,tak jsem byla dneska u tý zubařka,tak jsem se stavila zrovna u doktorky s Anetkou,kvůli tomu očičku a má zánět spojivek ☹ Nevíte z čeho to je?Zapomněla jsem se zeptat 😒

ambret,pěkný míry

jola:co chceš,policie.Já tad osobně mám s policajtama bohudík jen jednu zkušenost,ale docela stojí za to.Jednou mě stavěli,měla jsem svoje auto,na mě napsaný,takže v techničáku moje jméno,v řidičáku taky a on se mě zeptal,čí je to auto 😀 Tak nevím,no

zatím se mějte

luci81
3. čer 2009

jej,zapmněla jsem zzuz,SKVĚLÝ,myslím,že se Ti hooodně ulevilo

zany
3. čer 2009

Ahoj holky,

my jsme odpo vyrazili na jednu akci pro děti 😉 Šlo se po fáborkách a měli se plnit úkoly 😉 Honzíkovi se to líbilo, Eli chvíli spala, pak koukala 🙂 Doma šli oba rovnou do vany, Honzík si dal večeři, mlíko a já šla uspat Eli. Do toho přijel manža, tak akorát uspává Honzíka 😉

Andilku - pokud budeš doma s druhým, tak ti prcek může do školky na celý den, protože rodičák na něj už brát nebudeš! To omezení hodin a dnů je jen pro děti jejichž maminky jsou ještě na rodičáku s nimi...
Už chápeš? 😀

Nency - no to je trapas ☹ No snad to taťka pochopí!!! 😉 Hlavně, že se to vysvětlilo!!! 🙂

Miško - já myslela, že ti Viv pila čajík? 😕 No Eliška nechce nic, zkusím jí to nabízet dál a snad se úspěch dostaví 😅

Luci - no historka s policajty je taky dobrá 😀 Pak se není čemu divit že o nich kolují takové vtipy 😀

Ambret - to máte pěkné míry 🙂

leonik
3. čer 2009

míšo u nás dneska taky děsně fouká. Byli jsme venku jen dopoledne 🙂 Tak snad ti Viv bude pít aspoň z toho hrníčku, někdy je jich potřeba vyzkoušet víc. Já jsem pak Leonce taky koupila hrneček, aby si nenavykala na flašku s dudlem, museli jsme jich vystřídat několik než jí jeden sedl, z kterého pak pila 🙂

luci a nemůže ten zánět mít z bazénu, ale tam vy ještě nechodíte, že. Já jsem to jako malá měla. Jaktože u vás končí školka, vždyť je tolik dětí všude 😕

nency: mně to taky bylo divný, že by přišli na tvoje heslo 🙂

ambret: hezké míry 🙂

Malej je vykoupanej, napapanej, tak jsem ho uložila. Chvíli jsem s ním byla v ložnici, plakal tak jsem ho hladila po hlavičce a už usíná 🙂 Leonka jela s tatínkem ještě za známým. Odpoledne chrněla 2,5 hodiny tak se jí nechce spát 🙂

zany
3. čer 2009

Luci - možná jí někde trochu ofouklo... A nebyli jste s někým kdo měl zánět spojivek? Někdy to bývá virové 😒 Manža to jednou měl...

Leonik - někdy stačí flaška jako přechod 😉 Honzík z flašky začínal, pak jsem mu dala jiný hrneček a naučil se z něj docela rychle 🙂

andilek1
3. čer 2009

zany,,,ja chapu,ja to jen blbe napsala..
my dneska nejak ve 4moooc bumbali a vecer tam mel trosku mlicka,trosku narikal,ale co mam nadelat,,,tak uvidime jak vydrzi,myslim,ze se vzbudii a bude mit hlad...Dneska odpoldne spal na gauci,,,ale skoro tri hodiny...potom zacal byt unaveny v sest,,,tak sjem ho sla vykoupat...a napapal se a sli jsem do obyvaku,chvili koukali na Ulici..ma ji mooooc rad...a uz spinka....hm,tak uz ne,,ale pred chvili sejmt am bla a spal...tak nic no...tak se mejjte musim a dobrou noc

jola2
4. čer 2009

Čaute holky! To byla fuška Vás dočíst!! uf 😀

miska, andílek:u nás je školka v poho ještě hledají z vedlejší vesnice jestli by se k něm nechtěl někdo připojit(bo by nedostali dotaci od státu) tak v naší školce je 18 detí a z toho jde 9 od září do školy tak nevím jak to tam bude fungovat (doufám že to nezruší).
miska: já jsem dělala taky servírku(nejsem yyučená) taky od 10h do 23h hodně mě to bavilo ale teď už se k tomu asi ani nedostanu vzhledem k tomu že manža je přes týden prič a já jsem na děti sama 😒
Taky k tomu kurzu to je super nápad tady u nás je hodně lidí které hledají ošetřovatelku a myslím si že je to dobrý kšeft. Uděláš si svoje a jdeš zase jinam dobrá prac. doba né?
nency:to je teda síla s tím taťkem snad se to urovná bylo by škoda aby jste se kvůli takové kravině přestali bavit
☹ .
Luci:to ses musela nasmát né?Mě jednou zastavili a ptali se kam jedu (jeli jsme s kámoškou jezdit na koleč.bruslích na lepší silnici za vesnici) tak jsem jim řekla že jedem bruslit a on mi říká "teď v červnu jo??!" No mi lochec ale mu to nějak nedošlo a málem jsme odjeli s pokutou 😀 😀
zzuzca:to je super že to dobře dopadlo!!!!