3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

andilek1
4. čer 2009

leonik:myslim ,ze kdyz ti takhle pekne spinka v noci,tak hlad nema...myslim,ze je pres den unavenej...protoze kdyz mu to staci pres noc,tak by mu to melo stacit i pres den,,ty tri hodinky nebo tak...me se budi taky tak nejak,ale ja mu nedavam,jen dudu a vzbudi se mi tak trikrat a potom jdeme v pet papkat,to pije krasne...neivm no..my jdeme k doktorce az za tyden,,na hexu,,tak uvidime kolik ma vahu,ale nechci se dozit toho,aby me rekla,ze ubral ☹ ☹ ☹ ☹ ale fakt myslim,ze bude chtit spinkat,ze je unavenej...zkus to,,aby se na chvili prospal ,,jakej bude,,zkus vsechno aby usnul...jiank nevim,ale jidlem to nebude..

andilek1
4. čer 2009

rymeska:mucosolvan nebo tussin....teda m to pouzivali....musolvan 0.5ml, a tusin 7kapicek....holky stalo se vam nekdy,ze b vam dite kaslalo jen tak,,aby jako delal ze kaslal,,aby to hral,,protoze me prijde,ze to dela ten lumpik,,kdyz se mu nikod nevenuje,tak to dela...i doktorka rikala,ze to muze na nas hrat,,tak nevim,jen tak me to napadlo,,,jaky ot jsou sidla 🙂 🙂 🙂

leonik
4. čer 2009

míšo jenže to už trvá nějak dlouho to období 😖 On byl hodnej ty první dva měsíce, a je to čím dál horší 😖 Nakonec to bude povahou, a s tou nic nenadělám 😀 Já taky vařím na zítra, abych měla víc času. Dneska jsem měla co dělat abych uvařila. V jedný ruce malýho a vařit 🙄

leonik
4. čer 2009

andilek: je to možný že je unavenej, ale on zdřímne vždycky na půl hodiny a je po spaní. Vzbudí se a je to nanovo to kňourání a potom křik. Ani ty hračky ho nebaví, dneska jsem ho musela venku vytáhnout z kočáru vzít do náruče a po chvilce se mu to taky nelíbilo. Tak já už nevím ☹ Za týden jdeme na očkování, tak se asi poradím s dr.

miskastehlikova
autor
4. čer 2009

Leo:u nás to bylo podobný když byla Viv hladová.Nic nechtěla,byla protivná,ale jedla hrozně často a dělala u toho scény...zlobí u toho malej???
já taky dneska odpoledne nic nestihla,Vivinka chtěla abych si sní hrála,tak musím vařit teď,rotože zítra bych to nestihla.Máme toho moooc

leonik
4. čer 2009

míšo právě že se u toho kojení hrozně kroutí, tahá, až mě to bolí, jak sebou cuká 😖 Pak se pustí a kňučí. Řekla bych, že tahá naprázdno. Asi mu zkusím dávat přes den častěji a musím se donutit hodně pít.

miskastehlikova
autor
4. čer 2009

Leo:ta přesně tohle dělala Vivuška...Když jsem kojilatak se kroutila,vztekala(i dyž mlíčko teklo),pak se odtrhla,dělala scény dál a za 2 hodinky jsem kojila tímhle stylem zas...Kojení trvalo jen 3 minuty,jak nesála☹!A potom hlavně byla pořád,ale pořád protivná.takže jsem se jednoho dne rozhodla dokrmovat na noc UM a pak mi mudr.řekla,že mi zhubla a na UM jsme a malá je spokojený mimi😀
Ale samozřejmě ti přeju,aby to přešlo a dál si kojila.Přece jen je to nejlepší a UM je sice dobré,ale i tak to podle mě není to co MS...

Holky,přeju klidnou dobrou noc...

zzuzca
5. čer 2009

leonik,
necitala som dosledne.... ako dlho ti pri tom kojeni robi tie sceny? my sme jedneho casu, asi 1,5 mesiaca dozadu mali tiez hrozne problemy..bola som z toho na nervy...stale reval, prisal sa a za snad nanosekundu hned odtiahola reval, a takto dokolecka..som myslela ze sa takto nemoze vobec nasytit!! teraz viem ze to bol 'bojkot kojenia' a s tym vela nenarobis.... treba to len preckat a pevne nervy!!! chce to klud pri kojeni, mozno zmenit polohu (maly vzdy uzasne pije ked lezime), pit trebars teply napoj pocas kojo, 'telo na telo' pritisni si ho uplne k sebe, atd... ale vacsinou to chce fakt len vydrzat. no ale je to tazke...

miskastehlikova
autor
5. čer 2009

dobré ráno,
tak u nás noc byla klidná,akorát se malá vzbudila už v 7(na což nejsem zvyklá)...Za chvíli se vypravujeme na ty náušničky,tak na nás myslete,aby to malá pěkně v klídečku zvládla😀.Papa

zzuzca
5. čer 2009

inak holky, u nas noc hruza, po 8mej zaspal, o pol 12 bol hore a nedal sa utisit, tak po hodine som nakojila, ale aj tak nic!!! 😝 😝 ..bola som z toho uuuplne hotova..museli sme ho trosku nechat vyrvat v postielke ☹ ☹ a ledva som to vydrzala....nakoniec zaspal po 3 hodinach !!!!! aj to na brusku tak som sa este bala a chodila ho kontrolovat..som dead...o 5tej rano zas budicek ale o kojo nastastie zaspal..

to nase nocne spanie cim dalej, tym horsie.. ☹

zzuzca
5. čer 2009

paulinka, nency, rymeska- tiez neviem aky sportak 😖 😖 ...u nas najvysssi cas to riesit ... hlboky nam bude cochvila maly...ako je maly velky 😉 😉 dajte vediet ak narazite na nieco zaujimave 🙂

x-lander, tiez som o nom uvazovala, ale co by mi najviac vadilo, presne, neda sa prehodit rukojet, takze na mimi nevidis..... ale inak je super..mne to ale velmi vadi... kocikovala som kamaratky malu v nom a akoby som tlacila vrece zemiakov pred sebou 😀 😀 😀 este nejake male muchy ma, madlo penove dlho nevydrzi, plastenka naprd....

luci81
5. čer 2009

Ahoj holky
misko,držím pěsti

pauli:já jsem asi rozhodnutá pro golfky Mark3,mají polohovací záda,ale ne nožičky jak bys chtěla Ty.Ale viděla jsem ho jen na netu.No uvidíme chystám se na tu výstavu do Lysý,tak třeba ještě změním názor.

nency:moooc gratuluju,zrovna jsem si říkala,že se dneska zeptám,jak na tom jsi

jola:já tu taky nikoho nemám ☹ Musím za kámoškama dojíždět.Příští týden máme sraz s holkama ze školy i s dětičkama,tak se těším

leonik,hezkej je ten Tvůj klučina 🙂 .Držím palce,ať zvládnete kojící,,krizi,,bohužel,ale neporadím,i když myslím,že kdyby měl hlad,tak nebude spát.

andilek,s tím kojením mě to mrzí.Jak píšeš o tom ,,kašli,,tak přesně to Anetka dělá asi tak tři dny,ale taky si maslím,že doopravdy nekašle

luci81
5. čer 2009

Mě se ten x-lander taky líbí.Já teda doufám,že budu moct vozit malou ve sporťáku co dám na náš kočár,ale někde jsem tu v diskuzi četla,že je malej,tak uvidím.My máme taky u kočárku pěnovou rukojěť a zatím teda na ní není používání znát.S tou polohou sedačky,je to asi nezvyk,na prcka nevidět,ale já myslím,že oni to právě mají rádi koukat dopředu.Teda ale asi spíš až seděj.No je to těžký,vybrat kočár je jich moooc.No a na každým se asi něco najde.

andilek1
5. čer 2009

Ahojda,,my meli noc docela dobrou,,vecer moc nepil,tak sjm mu dala v v pul druhy,to pil,,,tak jsem byla rada...rano taky pil krasne...no ma rano narvan prsa,,ze jo....jinka,spinkali sjem do 9..takze dobry,ale jsm unavena,jak jsem vstavali v noci,nesjem na to zvykla....
Luci:Me povidej,jsou to lumpove,,,ten nas to uplneze sebe taha!!hruza,,ale nejhorsi,ze amm stejne strach.,,kdyby mu nahodou neco bylo.... ☹ ☹

leonik
5. čer 2009

ahoj holky 🙂 Tak jsem včera přes spaním vypila skoro litr vody kvůli mlíku a celou noc jsem lítala na záchod 😀 Malej se vzbudil jen k ránu na kojení, a pak ještě na dvě hodiny schrupl. Teď škytá a rozčiluje se 😅

míšo: no já bych chtěla kojit aspoň toho půl roku, než budu přikrmovat. Někdy to ale nejde, já vím. Tak ty naušničky dobře zvládněte 😵

zzuzca: bojkotem jsme si už taky prošli, toto co dělá bych řekla že je něco jiného ☹ Přijde mně že toho mlíka nemám tolik, nebo ho to nezasytí. On chvíli tahá, kroutí se u toho, pak to pár sekund teče, tak je v klidu a jak to přestane týct tak se zase kroutí a odtrhává se 😖

luci, díky 😵S tím kašlem- malej to taky dělá, ale spíš mu zaskočí slina, tak z toho kašle 🙂

leonik
5. čer 2009

Tak už je u nás zase řev, nic ho nebaví, vždycky na pět minut a konec 😎 Já už se z něho už asi zblázním 🙄 Tak jdu chovat.

andilek1
5. čer 2009

leonik:moc rada bych ti pomohla....ale nevim,me ted spinka v te kose venku,--nevim no co svama...zkus to vdrzet a uvidis u te doktorky co tu rekne..nebo ji zavelej s stav se tam kvuli prevazeni...jestli ma malo,tak pujde dolu,..teda myslim,nevim,,,s tim hranim,,,u nas to je taky tak na deset minut a uz nadava,potom ho soupnu o postylky,,kouka na kolotoc,prepina nozkama melodie,,ale asi o tom nevi,a dela kravinky,ale jdou to deti,u niceho dlouho nvydrzi,chce to trpelivost,vim,ze se to rekne,,,aletreba to jsou zoubky...
U nas vcera byla moje mamka a rikala,ze asi zoubky buzdou lezt...ma tam takovy dva bily obrysy zoubku,nikdejinde to nema nez tam,nevim no,al myslim,ze ho to netrapi,,ale ruce tam ma kazdou vterinu!!hruzahraju si s nim,,a on porad ty ruce v puse 🙂 🙂
ten kaslik,,to me taky dela, kdyz spatne polkne, ale tohle je enco jinho,to clvovek slysi,jak to taha,takovy to je jeho ehm,ehm,ehm.... 🙂 🙂

andilek1
5. čer 2009

☹ ☹ ☹ ☹ ☹ nic a nikdo tu neni...ten muj lumpik uz spinka dve hodinky...tak se me po nem styska.... 🙂 🙂

luci81
5. čer 2009

andilek:já jsem tu 😀 Nějak se mi do ničeho nechce,s malou si hraje mamka,tak tady bloumám 😀

andilek1
5. čer 2009

hm,to mas dobry,me jeste co je Luky na svete ho nikdy nikdo nehlidal,,,az k tomu dojde,bude to pro me hrozny!!bude me hrozne!uzivej klidku,,,ikdz me chbi porad,jak ho nevidim

jola2
5. čer 2009

Čau čau holky !
Dneska jsem byla s malou na hasičáku (chce být hasičkou) ale moc jí to nebere možná kdyby s ní byl manža tak by se víc zapojila. Ale byla to velká sranda jak ti malý prcci lítají s těma velikýma hadicama 😀 .
Dneska jsem moc smutná mojí maminka jela dnes do nemocnice (má rakovinu děložního čípku) jela až do Brna a má tam být pěkně dlouho a já za ní můžu jen vždy o víkendu bo si nedovedu přectavit jak za ní jedu takovou dálku s kočárem (všichni ochotní mi pomáhat 😒 ).

jola2
5. čer 2009

andílek:když měla Jolanka 3měs. tak jsem jednou za týden jezdila do práce a malou mi hlídala tchýně. Měla jsem teda vždycky těžko u srdíčka ale na druhou stranu jsem si trochu odpočinula od těch každodenních starostí (samozřejmě jsem věděla že tchýně se o malou postará na 100%!!!) Později to bylo taky k něčemu dobré nemusela být pořád jenom u maminky a když jsem potřebovala někam něco vyřídit atd.. tak jsem jí nemusela tahat sebou 😉

nency
5. čer 2009

leonik
hezké fotečky. 🙂 S kojením ti asi moc neporadím, uvidíš podle váhy, koukala jsem jak je velký, skoro 9 kg,
to je hodně, to musíš mít mlíčka spoustu. Ale je fakt, že takhle velké mimčo dávky stále zvyšuje a že už mu
to třeba stačit nemusí, ale uvidíš kolik bude vážit. 🙂
To že často řve, tak to některý mimča hold dělají. Já měla první také podstatně hodnější než je teď ta druhá a
je v tom teda velký rozdíl. Ale co se dá dělat, každé mimčo je něčím jiné. 🙂

Teď nevím kdo se mě ptal na ten X-Lander, ptala jsem se jedné maminy, která ho má a říkala, že už by si
ho znovu nekoupila, jde prý špatně polohovat, musí se obouma rukama a silou a také nejde dát do úplného
sedu tak, aby se dítě mohlo opřít a držet se madla, buď se může opřít, ale na madlo nedosáhne, nebo se
madla drží, ale už není opřené, také nemá tu přehazovací rukojeď. Jak o něm mluvila, tak mi od něj odradila. 😉

Pak se mi někdo ptal na to hubnutí, dietu žádnou nedržím, jenom jsem přestala jíst čokoládky, dortíčky apod.,
cvičím jenom posilovací cviky, ale teď jsem tři dny nic necvičila, tak to budu muset dohnat. Jinak jím normálně,
ale menší porce. 🙂

miskastehlikova
autor
5. čer 2009

Ahojky holky,
tak jsem kolem 7 dorazily domů,malá se najedla a spinká🙂...Píchání byl děs☹...Vyhnaly nás z ordinace,abychom u toho nebyly.malá plakala tak,že vypadala že zboří polikliniku,ale doma už byla ok🙂...Potom jsem byly odpoledne se známou na prochajdě a na pivečku a Vivinka dostala svojí tulící náladu,takže jsem jí pořád musela chovat.Ale dneska jsem čekla,že to neva,když byla tak statečná😀
Dala jsem fota jaká je princezna😀...
Dočítám...

Leo:tak co už je u tebe líp???pevné nervíky🙂,chápu jak ti je...
Andílek:to víš jsou ve věku kdy je nic dlouho nebaví☹Moje malá objevuje věci kolem sebe a chce si všechno prozkoumávat a to stojí za to😀.Dneska si hrála s mím mobilem skoro celé odpoledne..
Jola:tak držím palečky aby byla maminka c nejdřív doma a v pořádku!

leonik
5. čer 2009

holky, no přežívám... 😀 Hold asi nebudu mít hodné dítě, užila jsem si je u Leonky a teď mám doma opak 😅 Ale co, hlavně že je zdravej 🙂 Ale on takovej nebýval, ty první dva měsíce byl strasně hodný mimi, všude jsem říkala jak mám zlatý dítě a teď toto 😅 Malej usnul o půl 8 u kojení, tak snad bude klid. Zítra večer jdeme na zpívání, bude hlídat mamka, tak jsem zvědavá jak to tady zvládne. No musí, jinak bych se nemohla ani hnout z domu 😅

andilek: zoubky to u nás nebudou, nemá na dásních zatím nic, pěsti si tam cpe obě, slintá taky hodně, ale zubama to není. Snažím se ho zabavovat vším možným, ale vždycky to zabere max. na pět minut a pak zas musíme něco jinýho dělat. Právě že mě štve, že i po probuzení začne být mrzutej a kňourá.

nency, díky 🙂Uvidíme u dr. kolik přibral a pak se uvidí dál..Taky jsem přemýšlela, že jak je velkej tak mu to mlíko nemusí stačit. Ale uklidňuje mě kamarádka, ta měla první dítě teda děsnýho řvouna, ten taky pořád řval. Tak si vždycky na ni vzpomenu 😅

Jola: tak to mě mrzí s tou maminkou, snad bude dobře.

míšo: tak to máte konečně za sebou a malá je pěkná holčička 🙂Já Leonku držela na klíně, když jí naušnice nastřelovali.

miskastehlikova
autor
5. čer 2009

Leo:kolem půlroka se prý hodně mění povaha mimča,tak se třeba malej změní🙂....
Je to jsi ale statečná,já bych u toho ani nechtěla být...ale ono prý to nastřelení tak hrozný jako píchání tak nevím

luci81
5. čer 2009

Ahoj holky
jola.to je mi líto,ale snad to dobře dopadne,mooc držím pěsti!!!

andilek:mě Anetku občas někdo povozí,nebo si s ní mamka hraje,ale spíš že chtějí oni si ji vzít,než že bych to nějak potřebovala

miska:Viv je kočka

holky,dneska jsem potkala jednu holku,co se mnou byla v nemocnici,už tam měla její holčička hooodně vlásků,ale co má teď,to jsem ještě naviděla,kam se hrabe Viv a Eliška 😀 Ona má normálně,hustý,dlouhý vlasy,no jak na copánky 😀 ,nestačila jsem kulit oči.

miskastehlikova
autor
5. čer 2009

Luci:já znám taky holčičku( o týden starší než Viv) a ta má normálně mikádo🙂...A mě Viv po stranách plešatí...

andilek1
6. čer 2009

luci:Me si ho jeste nikdo nechtel povozit..takze...
jinak dnseska noc nejaka divna...asi ma hla nebo co.no uvidime ve ctvrtek..treba jen prudi...jinka delame rizky a Lukyho to strasne bavi..
jola:To je mimoc lito...takÿ ma muj tata problemy...v unory byl na operaci se srdcem,,3-ty bajbas a ted pry jeste ma 3stupen artrozy kycli...cely zivot nebyl nemocny,,potom infarkt a ta operace,,proste samy velky veci,,,se z toho -...............!!hrozn,,driv ty lidi nebyli tak nemocny jak ted 😢 😢 😢

miskastehlikova
autor
6. čer 2009

Ahojky holky,
tak u nás opět klid jako každou noc(musím zaklepat)...Malý zatím ouška nenátékají,tak snad nebude alergická po mě(doufám)...Od rána si jí pořád prohlížím,jak jí ty náušničky změnily😀...
Andílek:máš pravdu dřív to asi tolik nebylo jako dneska☹...Je řízky bych si dala taky,my budeme mít brokolici od včera co zbyla...
Mě včera volala babi,že dědovi zemřel bratr a švagrová.takže jsou teďka takový zdrcení z toho☹,tak jsem říkala,že za 14 dní tam s malou pojedu je rozveselit...
Holky,tady je dneska tak ošklivý počasí,že jsem totálně líná něco dělat i někam chodit☹