3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

leonik
14. čer 2009

andilek: mně malej jedl každý dvě, tři hodiny, teď se nám to posunulo taky na ty čtyři. Ale zdá se mně že míň čůrá, jak pije po tak dlouhé době. Dáváš nějaký čajík, vodu, nebo jen kojíš?

zany, jejda, co to u vás řádí 😒To je Eli šikulka, že ti tak pěkně papá 🙂 Malej jak teď pije po těch 4 h, tak mám toho mlíka dost, předtím to byla bída 🙂

andilek1
14. čer 2009

leonik:jen kojim,nekde jsem cetla,ze kdyz se plne koji nic se nema davat,jen v tech paracich kdyztak dat napit mlicka,jako nakojit.ale jinak je to na tobe,nkdo dava cajik,ale potom si malj zvykne mslim na ten dudlik...nevim no.v tvym pripade bych kojila,,,,To verim,ze to byla bida,kazdy dve hodiny kojit,tto bych tam tak nic moc nemela,ale ono se ti ty prsa uklidni,zvyknou si,ze odebiras neco a to se bude vyrabet 🙂 🙂 ale je to lepsi ne?nebo porad breci?

leonik
14. čer 2009

andilek: já vím že se nic nemá dávat krom kojení, ale on se dřív jak po těch 4h nakojit nenechá. Kroutí se hrozně u toho a tak vím, že prostě nechce. Tak mu zatím nic dávat navíc nebudu, až kdyžtak bude velké teplo. Jinak už je to lepší, to jo, myslím že to bylo taky tím jak jsem ho nutila každý tři hod.pít. Teď ho nechávám až se sám ozve, a je to v klidu. Ale trvalo mně to hodně dlouho nez jsem zjistila, co vlastně nechce 😀

andilek1
15. čer 2009

leonik:hm,to je dobre,to ja to moc nepoznam jestli ma hladik,protoze on zacne brecet ikdyz je unavenej,tak nevim ejstli hlad je nebo ne,ale vydrzi ty 4hodiny,potom nadava na vsechny strany 🙂

andilek1
15. čer 2009

tak holky,luk vstaval v pul sest a uz nechtel spinkat,,ted zacina byt pekne protivnej,,to bude den,,nejhorosi je ze do loznoce nechce,do kocarku ven se me ho enchce dat a usne doma jen na me..dobry ne?

andilek1
15. čer 2009

hm,,,koukam tady to teda vazne,za chvili si tu budu povidat sama se sebou 🙂 🙂

andilek1
15. čer 2009

jiank,jak Luky brzo vstaval,tak pul hodiny brecel,nemohla sjem ho vubec ukonejsit...no a po pul hodine jsem mu sla dat napapat no a holky...on u toho tak tvrde usnul,ze bch mohla rezat na nem drivi 🙂 🙂 🙂 a ja usnula taky,a chrupali sjem do 11...od pul 9-...takze super,,ted sjme byli venku,je tam parak,bl v kocarku a mel na sobe krat.body a cepicku sjem mu sundala...mistama i slabe teplacky,takze byl chvili i v samotnem bodycku...ale potom zaclo foukat a asi neco prijde...dneska je stejne nejakej divnej...jo a svagrova musela jet do porodnice...je v 9mesici...asi 38tt,byla u gnekologa na prohlidce a ten ji poslal do porodnice,protoze mimi ma zvyseny rytmus srdicka..asi 180,tak se bal aby nemel snuru omotanou kolem krku,tak ji tam radeji poslal,ze tam maji lepsi vybaveni-.....tak sjem zvedava,hlavne aby byli oba v poradku 🙂

andilek1
15. čer 2009

☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ jsme vykoupany, napapkany a cekame jako vzdy na tatinka k veceri 😒 😒 😒 😒

momin
15. čer 2009

Ahoj Holky. jdu se jenom zeptat na neco... 😅 Ale vidim ze uz je vam tady kolem 5 mesicu.... Davate tady nekdo jenom UM? jak casto a kolik vam mimca vypijou??

andilek1
15. čer 2009

momin?rada bych ti pomohla,ale my kojime.-.....nnevim.... ☹

paulinka80
15. čer 2009

ahojky,tak koukam, ze se tady nikdo za cely den skoro neobjevil....my jsme byly s elinkou dopoledne venku, odpo pak prisla kamoska...a eli byla tak utahana, ze usnula pred chvili behem dvou minut 🙂 to se jen tak nestava, posledni dobou je to u nas snad horsi a horsi...v noci porad kojeni po dvou hodinach, pres den taky a elinka me u hrani vyzaduje, sama se moc nezabavi, takze mam co delat...no ale je to nase zlaticko...

zany:tak co jak je u vas?uz jste vsichni v pohode?

andilku:tatka vam chodi domu takhle pozde kazdej den? to ten nas se taky obcas zdrzi,ale vetsinou je kolem paty doma....tak aspon pak pomaha s koupanim atd
taky jsem mela malou dneska malo oblecenou, bylo hrozny dusno a kdyz jsem ji vyndala z kocarku, tak byla stejne trochu zpocena

monin:taky neporadim, taky kojime....

jola2
15. čer 2009

Čauvec holky cdlouho jsem zde nebyla tak budu dočítat později!
Dnes jsme byli na druhé Hexe (naštěstíi ji higiena dodala a nemuseli jsme píchat 6x zvlášť injekcí) tak doufám že budem bez teplot 😒 . Taky jsme předělávali naušničky (měli jsme půjčené bo ty naše nebyli vyčištěné) tak hrůza a děs 😖 . Moc vás všechny zdravím máme uplakáno tak čau čau

momin
15. čer 2009

J sem ve 2mesicnich mimi a tam taky vsichni koji.. 😅 tak nevadi.,. Ale dekuju!! ahooj 😉

leonik
15. čer 2009

Ahoj holky 🙂 My jsme byli dneska dopoledne venku, bylo hrozný vedro. Domů jsme šli zase s křikem, tentokrát řvali oba 😠 Vojtíkovi bylo asi teplo, a to jsem mu dala jen bodýčko a slabý tepláčky a ponožky. Leonka byla zase unavená. No byla to hrůza než jsme došli domů 😠 Pak se Lea najedla, tak jsem myslela že bude po obědě spát, ale kdepak..usnula jsem já s Vojtíkem. Spala jsem asi hodinu, pak se tady stavila ségra s manželem. Malej teď poslední dny hezky usíná večer sám, tak snad to nezakřiknu 🙂

momin: já taky neporadím, jájsem dala UM zatím jen dvakrát na dokrm, ale vypil mně max. 70 ml.

My jsme zase bez táty, zase je na tři týdny v zahraničí pracovně. Snad už poslední, a pak snad bude pracovat u nás Ale jistý to úplně není, zase něco vymýšlí 😖 To máte holky dobrý, že máte tatínky večer doma.

andilek: tak budeš třeba brzo teta 🙂 Mně se oba narodili taky v 38tt 🙂 Hlavně aby byli v pořádku.

pavli: dívala jsem se na fotečky, moc hezký 🙂 Malá má vlásků, to je něco.. 🙂

Zítra ráno jdeme na první Synflorix, tak jsem zvědavá na reakci 😒

zany
15. čer 2009

Ahoj holky,

vložila jsem pár foteček, tak juknětě 😉
https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

zany
15. čer 2009

Pauli - díky za zeptání 😉
Už je to dobrý. Honzík dneska kadil normálně, já taky v pohodě 😉 Akorát Eli za sebou 3x kadila a pak ještě jednou, ale jinak v pohodě. Tak snad to nechytla... 😕

Eli byla dneska doma jen v bodýčku, pořád válela sudy a plazila se dozadu 😀 Ale večer byla pěkně protivná, protože odpo skoro nespala 😖 Ale zato usnula v pohodě 😉

A on od rána nešel pořádně Koník, tak proto tu nikdo nebyl 😀

andilek1
16. čer 2009

zany:ono to neni jen dnes kdy tu nidko nebyl...posledni dobou sem chodi tak tri ctyri lidi ☹ ☹ taky ams krasnou dcerenku...to se takhle sama udrzi v te houpacce?sikulka a je hrozne moc kouzelna 🙂
jiank porod se nekonal,,jeli domu,vysetreni bylo v poradku,takze zadna tetka...jinak noc,...no pred chvili bastil a snad bude spinkat oproti vcerejsku...ale noc byla docela husta...budil se porad ,,,skoro kazdou hodinu...tak nastopil pan Dudlik 😀 😀 😀

zany
16. čer 2009

Dobré ráno,

mě trefí!!! 🙄 Eliška se vzbudila v půl 6 na kojení a už neusnula a za 5:50 přišel Honzík a taky vyspáno 🙄 A já bych spala až bych brečela 😝 Doufám, že půjdou po obědě oba spát a já s nimi 😀

Andilku - to víš, jak je hezky, tak tu moc lidí není a spíš jsou všichni venku 🙂
A neboj, však se dočkáš, že budeš tetičkou 😵

zany
16. čer 2009

teda v 5:50 😀

luci81
16. čer 2009

Ahoj holky,
tak jsem konečně tady.Ono sem asi nechodí moc lidí,protože jim možná koník nejde,já se sem teď po dlouhé dostala nějakou oklikou,už pořádně nevím jak .Doufám,že se mi to příště zase povede.
leonik:tak možná proto dělal malej problémy,že jsi ho ,,nutila,,papat.Já teda ani nepočítám,po jak dlouhý době kojím.prostě až si řekne a vůbec neřeším,jestli jsou to tři nebo víc či míň hodin
Holky,zatím musím končit,jsem ráda,že jsem Vás ,,našla,,,snad se mio ještě povede později připojit až bude čas

luci81
16. čer 2009

zany:moc hezký fotky,Anetka by se asi takhle neudržela na houpačce,už jí vidím,jak by se zkroutila 😅

jola2
16. čer 2009

Čau čau holky tak jsem jen tak ve spěchu trochu dočetla a omlouvám se že nebudu reagovat.
Po hexe to bylo v poho žádná teplotka akorát teď špatně spinká (vysadili jsme PK bo nám došli tak jsem koupila něco v prášku ale nemá to asi takový účinek tak až to doberem tak se vrátíme k PK).
Tento týden mám trochu frmol děláme s manžem ty chodníčky na dvoře (ze starých cihel bála jsem se jak to bude vypadat ale je to moc hezký) v sobotu máme vítání , koupila jsem Leušce kráááááááásné šatičky pak hodím foto a Jolance budem dělat oslavu nar. (budu toho mít hodně upéct dort, nějaké koláče, chlebíčky a ještě nějaký oběd prostě mazec)
leonik:s tím tatínkem je mi líto vím jaké to je (tento týden má dovolenou 😵 😵 )
Zany:jak je? Už je líp? Honzík moc šikovný s malou na houpajdě (maža taky)
Paulinka:chodíš s malou hodně na prochajdy? mě malá pořád v kočáru řve tak nikam nechodíme 😒 😖
Luci:jjnám taky dlouho nešel koník

jola2
16. čer 2009

Holky nevíte co je s Miskastehlikova? dlouho už tu nebyl né? A foto taky zmizelo!

leonik
16. čer 2009

Čauky holky 🙂 Tak já jsem byla ráno s malým na tom synflorixu, tak dobrý, ani moc neplakal. Po cestě jsme se stavili u našich a byli jsme tam do pozdního odpoledne. Pak začal být malej protivnej, ukňouranej, bolela ho ta nožka po očkování 😖 Ani chuděrka nemohl spinkat, tak jsme jeli domů, vykoupala jsem ho. Měl teplotu tak dostal čípek, najedl se a usnul vyčerpáním ve třičtvrtě na 7. Tak jsem zvědavá na dnešní noc 😒 No stejně ho budu kontrolovat kvůli té teplotě, tak se nejspíš nevyspím. Já mám vždycky po tom očkování v noci strach, že dostane horečku a já to zaspím ☹

zany: moc pěkný fotečky 😵 Vojtík by teda takhle na houpačce nevydržel sedět, přesně jak píše luci, zkroutil by se 🙂

jola: tak to dáváte dlouho ty PK 😕 Jak dlouho chceš v tom užívání ještě pokračovat? To se máš, že máte tátu doma, co já bych za to dala 🙂

luci: dneska jsme se s Dr.shodly že jak malej často pil, tak se to mlíko nestačilo tvořit. Proto byl tak nevrlej 😖 Jak to hned neteklo, tak bylo zle 😀 Teď kojím taky jak si řekne, občas mně přijde, že mám toho mlíka míň tak mu udělám bebu a oak dokojím. Dr.říkala že je hodně velkej a to kojení mu přestává stačit, tak že začneme brzy zeleninou.

andilek: u nás taky v nocí zabírá dudel 🙂

andilek1
16. čer 2009

leonik:ja ybch se ho potrebovala prave ze zbavit an noc,aby spal v noci uplne sam bez preruseni..potom ockovani je taky teplota??to je hrozn,,,m na ni pujdeme az v 7mecsicich,...bylo nam to doporuceno,,ze je to prej nejohrozenejsi skupina,,ale ono t o je jedno kdy....ale j dobrej ze to zvladnultaky vzdyck mam v nicu strach ,,,snad to bude dobry..
jola>Bzla tu,ale ma jiny nick...

zany
16. čer 2009

Tak Eli dneska byla na ránu!!! 🙄 Dopoledne pokud jsem jí nechovala, tak ječela! Ještě štěstí, že se Honzík sám zabavil a já jí mohla chovat. Oběd jsem dělala jednoduchý, tak aspoň že tak. Dělat něco složitějšího, tak snad ani neuvařím 😒
Po obědě jsem si s dětmi zdřímla 😀 Bodlo mi to po tom ranním vstávání 😝 No a odpoledne jsme šli s kamarádkou ven, tak se Honzík prošel a snad i trochu unavil 😉

Leonik - snad bude malej v pohodě a teplotku už mít nebude 🙂
Já jsem asi krkavčí matka, ale pokud děti spí normálně, tak já taky 😀 I když měli teplotu...

Joli - tak ať to všechno zvládnete 😵 Koláček bych si taky dala 😵

Andilku - no se spánkem celou noc, resp. nepřerušovaným u Lukáška se rozluč 😀 Honzík se ještě dneska občas budí 😒 I když teď spí docela dobře 😉 Prostě některé děti nespí celou noc hodně dlouho... Ale pokud dudlík pomůže, tak v tom nevidím problém 🙂

leonik
16. čer 2009

andilek: to je ještě moc malej na spaní bez dudla, ten dudlík ho uklidňuje 🙂 Já si nedovedu představit kdyby byl v noci bez dudla a řval by, co bych pak s ním dělala 😅 Leonce jsme dudel vzali po 2,5 letech. To očkování- po hexe měl jen jeden večer teplotu, a pak nic. Teď po tom synflorixu ho ještě navíc bolí ta nožka, jsem se jí ani nemohla dotknout, hnedka se hrozně rozplakal.

zany: já jsem taky včera po obědě usla, to se mně ještě nestalo 😅Copak Elišce chybělo? Já taky někdy nevím kam dřív skočit, když má Vojta svůj den.. 😅

andilek1
16. čer 2009

zany,leonik:ja jen ab si an to moc nezvykl,ten kdo dudu nema,tak spinka celou noc sam,,,myslim to dobre pro nej,ne pro me 🙂
leonik:az tak ho bolela nozka?hm,,,tpo je teda krut,,chudacek ☹ ☹

jola2
16. čer 2009

Čauvec holky tak u nás šílený řev a hoďku drndání 😠 ! Vůbec jí nepoznávám vždycky jsem jí dala do postýlky a sama zaspala a když bylo nějaké bolení tak namasírovali, termofón ... a přestalo to! ☹
Leonik: já jsem právě myslela že jí ty PK už vysadím a zkusím třeba ty živé kultůry v prášku a když to bude v poho tak to už vysadím úplně! Jenže koukám že zítra zajedu do lékárny a koupím další balení PK. 😒 S tím manžem ti věřím taky si to říkávám co bych z 😒 to dala . Hodně to pomůže jen si jí třeba pochová na chvíli (nemusím pořád já)

leonik
16. čer 2009

jola: no že, já jsem ráda když je doma, že aspoň vykoupe Leu a nemusím se honit okolo dvou dětí zároveň 🙄 A nezvykla si malá na ty PK když ti teď tak vyvádí, to je dost možný 😖

andilek: kamarádka prvnímu dítku dudel nedala od narození, nechtěla ho na něj zvykat, ale řeknu ti, ten pořád řval. A uklidnilo ho jen prso. I v noci. Takže zlatej dudlík 😀