3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

miskastehlikova
autor
2. dub 2009

Ahojky holky,
tak u nás noc vynikající🙂.Vstávali jsme jen dvakrát a hodláme využít slunečný den a být co nejvíc venku 😎
Jj,prrodiče jsu super(ale my je máme 100km daleko☹)...
evikk:tak ať ti doktorka řekne jen dobré zprávy🙂
Jdeme ven holky!tak užívejte sluníčka.Papa

llllucka
2. dub 2009

My taky dneska spali opět dobře.Spal do pěti a pak až do půl deváté.Moji rodiče bydlí od nás 20 minut autem,takže tam min. jednou týdně jsem.Mamka je učitelka,takže končí v práci brzo😉
Jinak se mi malej zase rozkašlal.Zítra jdeme k Dr,tak uvidím,co nám řekne.Měli bysme jít na druhou hexu,ale to asi neklapne.

evik:to je super,že jste bez teplot.

nency
2. dub 2009

Ahoj holky!
Včera jsme běhali po doktorech, tak na internet jsem se nedostala.
S Dančou jsem byla na kalmetizaci, Hexu má odloženou o 14 dní, jinak ve dvou letech máme přijít ještě na test a
ev. přeočkování, prý bude mít jizvičku po tbc hraniční, tak proto ten testík.
A s tou velkou jsem byla na endokrinologii a pak na ortopedii, z gymnastiky měla bloklé záda, tak ji to prokřupal
a už to má lepší.
😉

luci81
2. dub 2009

Ahoj holky,

kacatko:včera jsem zapomněla napsat,že Anetka je nejen skoro stejně narozená,ale taky o měsíc dřív 🙂 asi se
u mě už nelíbilo ☹ .V nemocnici jsme si ale na rozdíl od Vás pobyly až do 26.12.,protože měla pořád
vysokou žloutenku.
paulinka:já budu nechávat ouška určitě nastřelovat.Co jsem slyšela,tak je to hrozně rychlý oproti píchání.

tak holky,užívejte sluníčka 😎 a všem marodům přeju brzké uzdravení ať můžou taky ven 🙂

nency
2. dub 2009

miskastehlikova
Tak jsem si zpětně přečetla diskuzi a jak jsi psala, že ti Viva v noci 5x vstávala a měla hysterák a prso nechtěla
tak přesně tohle se mi stalo taky. Akorát s tím rozdílem, že nevstávala 5x za noc, ale "pouze 4x", taky jsem
nechápala, co to jako znamená. ☹ Když byla menší, tak si cucla a zase spala, ale aby řvala, tak to nebývalo,
až teď, už se mi to za poslední týden stalo 2x, tak doufám, že jí to přejde. 😉

zany
2. dub 2009

Lllucko - teplotu jsme měli my 😉 😝

Luci81 - já když ležela v porodnici, tak tam se mnou byla paní a byla tam víc jak týden, protože malé se taky rozjela žloutenka a nelepšílo se to... 😒 V ten den kd yjá porodila mohla jít už domů a mě už pustili a ona tam chudák ještě byla ☹

Holky já vám závidím, že můžete jít ven... Venku je tak krásně a my musíme být doma ☹ No snad se zítra dočkáme 😉

llllucka
2. dub 2009

zany:jé,sorry.Takže jsem ráda,že vy jste bez teplot😉Já taky ven nejdu,ještě si netroufnu.Ale manžel dneska příjde brzo,tak vyšlu jeho.Teď mi malej spí v kočáru u otevřenýho okna.

nency
2. dub 2009

Četla jsem jak řešíte naušničky.
Já mám dobrou zkušenost s nastřelením. U té starší jsem jí je nechala nastřelit a ani jí to nebolelo, takže doporučuji, ale je fakt, že byla starší, tenkrát jí byly 4 roky a naušničky chtěla sama od sebe. 🙂

evikk
2. dub 2009

Ahoj holky,tak jsem zpatky od doktorky,vazime 7780g merime 62cm a dostali jsem hexu,to byl rev 😀 ,jinak paseni nam jde pry ukazkove a ty pesticky pry vubec nevadi,tak jsem rada,jinak prevenar nam da priste,nerada dava oboje ockovani naraz,aby toho nebylo na malyho moc 😀 .Venku je krasne,tak pujdeme ven 😉

miskastehlikova
autor
2. dub 2009

Ahojky holky,
tak jsme doma z prochajdy a Viv spinká🙂...
evikk:Krásné míry🙂,jste šikulkové s tím pasením...
nency:dnešek už byl v pohodě(naštěstí)...jj,když byla mini tak jí stačilo chvíli a usla,ale teď je náročná!Ale ono asi ta změna počasí a tak jí hodně rozhodila...Naštěstí už je vše při starém🙂
a ani nespala se mnou v postely po dlouhé době🙂...akorát teď mámeproblém s usínáním večer.Trvá hodinu,hodinu a půl než usne a to jsou mi scény u toho...

zany
2. dub 2009

Já jsem se pustila do mytí oken, tak máme krásně čistá okna 😵 Aspoň v něčem jsem to vězení využila 😝
Pak jsme si dali oběd a Honzík, že půjde spinkat. Tak jsem se docela divila, protože spal do 8 a nečekala jsem, že by šel. No ale aspoň si na hodinu odpočine 🙂 Eliška taky spí, tak mám chvíli klídek 😵

Evi - krásné míry 😵 Skoro tolik měl Honzík ve třech měsících 😉

Misko - a v kolik chodí Viv spát? Možná ještě není tolik unavená a kdyby šla spinkat o něco později, tak by to bylo lepší 😉

Nency - nám doktorka doporučila spíš to píchnutí... Myslím, že to přežijeme 😀

llllucka
2. dub 2009

Holky,jak jste na tom vlastně s Prevenarem?Já ho chtěla dávat až kolem roku,ale když to poslední dobou chytly děti 4 a 6 měsíců,tak mám cukání dát to dřív.Zítra jdeme k Dr.,tak se poradím.Jinak se malýmu to nachlazení zase zhoršilo.Kašle víc a má trošičku soplík,takže druhá hexa asi nehrozí

zany:já naštěstí okna nemyju.Bydlíme ve 4.patře a já mám strach z výšek.Navíc máme hodně oken a zimní zahradu,kterou bych zvenku neumyla ani kdybych chtěla,takže se najímáme firmu.V dřívějším bytě to myl manžel.Já zevnitř,on zvenku,ale tady prohlásil,že radši někoho zaplatí než,aby tím trávil celej víkend.Takže to spojím i s vydrhnutím sedačky a je to.

miskastehlikova
autor
2. dub 2009

Ahojky holky,
tak jsme doma po procházce a kávičce u kamarádky🙂.Dnešek byl opravdu hezkej den🙂!!!Ani mě Viv nezlobila,takže krása...
Lucka:já budu dávat prevenar až bude Viv rok!Nechi do ní teď nacpat tolika očkovacích vakcín...
zany:mě taky čekají okna,ale v tomhle počasí je mýt nechci,až bude hořrší počásko,takhle radši lítám po venku...Já Viv koupu v 18:00(18:30) a potom jí do 19 hod.nechám by si hrála a potom spát!!!Ale ona mi neusínala ani ve 20hod.,prostě nerada večer spí...Ani když jsem u ní...Nechápu to moc☹

nency
2. dub 2009

miska
To mě by Danča ve 20.00 taky neusnula, já dávám až kolem 21.00 hod. podle toho jak je aktivní. Když začne
kňourat a být nevrlá, tak jde do postýlky dříve, ale když vidím, že je ještě plná energie, tak nemá cenu jí
dávat spát brzo. U nás je to taky tím, že mezi 17. - 18.00 hod. chrupká, tak proto mi brzo spát nechodí. 😉
Ale u nás ponocují všichni, takže mi to ani tak nevadí.
lucka
Já si myslím, že teď očkovacích vakcín je až až, takže tento rok jí to dávat určitě nebudu.
zany
U nás okna myje manža, takže jse ráda. 🙂

llllucka
2. dub 2009

Já taky chtěla dát až okolo roku,aby toho nebylo moc,ale když vidím,jak je těch případů víc a víc☹

miskastehlikova
autor
2. dub 2009

nency:no právě že mě Viv(když jsme venku s kočárkem)prospí ůlku odpoledne.tak asi proto ne a ne usnout!...
lucka:těch případů je sice hodně,ale těch vakcín je až moc za ten první rok.a teďka máš 4 vakcíny hexy a 4 prevenaru.Ale po roce jsou prý jen 2 vakcíny prevenaru...
Já určitě rok vydržím i sklíšťatama...

llllucka
2. dub 2009

míšo:jo,já vím,i proto jsem chtěla dát prevenar až později.Vidíš,na klíšťovku se musím zeptat.My jsme každej den v lese,takže u nás je to spíše nutnost.A hlavně,na JM je výskyt velkej☹

zany
2. dub 2009

Lucko - to si člověk asi nesmí připouštět, protože jinak by ses zbláznila...
Já jdu do Prevenaru až po roce, kdy jsou jen dvě vakcíny...
Klíšťovka je až pro větší děti, myslím, že až od roka... Honzíkovi jsme to nechali píchnout teď v zimě 😉

Mě Eli chrupká odpoledne, takže touhle dobou je protivná... 😒
No už haleká, tak jdeme koupat, musím dneska uspat obě děti, protože manža jel na spinning...

miskastehlikova
autor
2. dub 2009

zany:tobě muž chodí na spinning???
já dám klíšťata až příští rok na jaře...To je zatím až na dalekém místě🙂
Já mám vykoupáno.Malá blbne v lehátku🙂,už jsem vyžehlila a jdu prát....

evikk
2. dub 2009

holky ja chtela taky prevenar az po roce,ale necham ho uz ted,pro jistotu,snad to nebude takovej napor na malyho 😉

nency
2. dub 2009

holky, já jsem slyšela, že klíšťovku doporučují až od dvou let.

lucko taky mě to znepokojuje, když slyším že těch případů přibylo, poradím se ještě s naší mudrou, ale
spíše to o rok odložím. Teď těch různých "koků" existuje hodně, člověk kdyby se měl nechat očkovat
proti všemu, tak ten imunitní systém by dostal asi dost zabrat.

Danča má dneska nějakou spavou, spinkala hodinku do šesti, pak jsme vykoupaly, nakrmily a od půl osmé spí, tak
doufám, že vydrží až do rána, ale nějak se mi tomu nechce věřit, takhle brzo nikdy neusnula. 😉

nency
2. dub 2009

zany
Nic si z toho nedělej, že manžel chodí na sppining, ten můj se zase přihlásil do kurzu sebeobrany a cvičí
s obuškem. Docela ho to chytlo a blbne tak i doma, ale jsou to takové trhavé pohyby, že se ho bojí
i naše kočka. Prý když má doma tři ženský, tak aby je mohl chránit. 😀

miskastehlikova
autor
2. dub 2009

nency.koukám to máš doma veselo🙂...ten můj začal jezdit do práce n kole,aby něco zhubnul...co jsem na md,tak pěkně tloustne🙂...Co Danča??Vydželo sinkání?

evikk
3. dub 2009

Ahoj holky,tak u nas byla noc docela v pohode,bala jsem se ,aby nemel Kubik teplotu po tom ockovani,ale nastesti nic,tak snad uz nebude zadna reakce 😉 ,dneska vyrazime ven,ma byt az dvacet stupnu 😀

paulinka80
3. dub 2009

ahojky, dnesni noc taky v pohode, Eli se ted zacala budit jen 2x za noc na kojeni, takze super...snad se to nevrati do starych koleji 😒 ven taky vyrazime, asi co nejdriv, tesim se na teplo a na slunicko jak mala holka 😀 snad to vydrzi i pres vikend...

holky ja uz jsem se taky rozhodla...Prevenar dam ted, kdyz to slysim vsechno kolem ☹

llllucka
3. dub 2009

evikk:pokud neměl reakci včera,tak to bude dneska dobrý😉

no,u nás byla noc nic moc.Malej dostal ještě ke všemu rýmu,takže jsme na noc odsávali a dávali nasivin.Taky se miu dost zhoršil kašel.Už není suchej,ale pěkně hrčí.Takže jsem samo byla celou noc ve střehu.On byl sice v pohodě,kašlal a pčíkal,ale neplakal.Nakonec jsem ho nechala spát na bříšku a i ten kašel se zlepšil.Ráno jsme zase odsáli a znovu šel spinkat.Naštěstí nemá teplotu,ale i tak se k Dr. celkem těším,aby mi poradila,co a jak.

nency
3. dub 2009

míšo
spinkání nám nevydrželo, ještě se vzbudila, ale za 1/2 hodiny zase usnula. Ale zato ta noc! To bylo hrozný,
přišlo mi, že spí moc mělce a budila za každé dvě hodiny, takže jsem se vůbec nevyspala. Možná, že to bylo
tím, že šla spát na ní brzo a pak už nebyla tak unavená a budila se. Do tří do rána to ještě šlo, to si vždycky
cucla a hned spala, ale od tří do šesti to bylo hrozný, vzhůru každou chvíli, pít nechtěla, musela jsem
jí chovat než usnula, prostě děsný, tak to nebylo ani v šestinedělí. ☹
lucko
ať se malej z toho brzy dostane, ale koukám, že je hodný, když ti ani neplakal. 😉

miskastehlikova
autor
3. dub 2009

Ahojky holky,
u nás noc super!viv byla vzhůru jen jednou!!!A spala opět u sebe v postýlce(takže malý pokrok)....
nency: to je mi lít,o,že tě tak hodně zlobila.Třeba je toho na ní moc,jak se mění to počasí a tak vůbec...a co prdíky?Nemohli jí trápit.naší malou trápili poslední dobou často...
paulinka:držím plaečky ať to takhle klidné už zůstane!!!
evikk:reakce je do 24 hod.,takže už by to mělo být ok🙂

llllucka
3. dub 2009

nency:díky😉Třeba ti alespoň bude spát víc přes den.

evikk
3. dub 2009

aha holky,ja jsem myslela,ze reakce je do 48hodin,tak malyho porad kontroluju,jak blazen 😀 .Pujdeme za chvili ven a pak mam v planu umyt okna 😖