3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

miskastehlikova
autor
22. dub 2009

andílek:taky chci ještě jedno,ale rohodně ne tak brzo🙂
Holky,jdu k Tv jsem hotová!
Klidnou,dobrou!
Papa

susane81
22. dub 2009

No já ještě teď s hrůzou vzpomínám na šestinedělí, brr a taky císař a migrény po něm, brr, zatímmně další mimčo ani nenapadlo 😝 😀

miculinka1
22. dub 2009

Ahojky. Mám tříměsíční holčiku. Zaujal mě příspěvek marselina. Když jsem to četla, myslela jsem si, že čtu o naší šmoulince. Také celou noc krásně spinká, kdybych jí neprobudila na kojení, tak spinká celou noc. Mám vyskoušené, že když jí dám ve22:00 napapat, tak spí až do 5 do rána. 🙂 Ale za to přez den to si řekne o papaání třeba i po půl hodince.

miskastehlikova
autor
22. dub 2009

susane81:tak císaře teda nezávidím...já už na porod.bolesti ani moc nepamatuju.Sice jsem prhlašovla že již nikdy nerodím,ale za 5-6 let bych chtěla ještě kluka🙂,aby Viv nebyla jednáček!!!
Vítám miculinka1!takovou hodnou holčičku bych chtěla taky 😉 ,ale popravdě už jsem si zvykla,že toho moc nenaspím...Vyžívám toho když jedu k našim,tam se krásně dospím,když si ji mamka vezme ráno do postele!🙂
Tak holky malá spinká jako andílek.Dneska mi vypila 90ml sunaru a potom usnula jako špalek🙂,tak snad bude dýl spinkat!

miculinka1
22. dub 2009

Ahojky. Mám za sebou už druhého císaře. Rodila jsem obě děti císařem ☹

zzuzca
22. dub 2009

ahoj holky, dneska vecer u mna spi kamoska....vlastne uz vsetci spia, jakubko opat nesklamal a po kojeni pekne zaspal 😉 kamoska a manzel uz tiez snivaju 😉 no len ja vas tu este citam 😀 maly zaspal o 8 mej, my sme si este urobili velku mnamku - sushi!!! je to super, jednoduche a uuzasne, az sme sa oblizovali...a tak kecali sme, bolo fajn 😵 az som skoro aj zabudla ze v postielk mi spinka male zlaticko 😅 holky, majte sa, idem to zalomit aj ja !! je uz po polnoci...

mam ale hlavu z maleho. na brusku mu hlavka pada na jednu stranu, celu vahu tela prenasa napravo, tak aj hlavka mu tam pada. na lavej rucke sa opiera o podlozku pestickou, laket ma vo vzduchu a tym to len podporuje.... tak som z toho hotova, lebo to vidno na 1.pohlad... 😨 ach jo, snad to je len chvilkove a rychlo sa zrovna ....

paulinka, my piatok ideme na rodnu hrud na slovensko, takze bud. tyzden ja nemozem. potom sa ale ozvem a nieco vymyslime, jo? mame 2 svadby, 2 vikendy=2 svadby, som zvedava ako to s malym zvladneme. a tesim sa uz na kolaciky!!!!! 😀

dobru noc vsetkym!

evikk
23. dub 2009

leonik:presne jak rikas,taky mi vsichni rikaji,ze je jak pulrocni mimino,korbicku mame taky malou,mam casualplay,jeste tam nejaky misto ma,ale pocitam,ze za dva mesice uz mu nebude ☹ ,takze vytahnu sportak,jde dat do lehu,takze to bude super,a muze kolem sebe pozorovat 😉 ,kdyby malej tak moc nerostl,tak by nam ta hluboka korbicka vydrzela jeste aspon 4mesice,i obleceni mu uz kupuju velikost 80 😉 ,bude to kus chlapa po tatkovi 😀

misko,ja taky porad plasim,jenom co se malymu neco objevi,tak radsi volam dr,jistota je jistota 😉

grenadinka
23. dub 2009

ahoj tak moja mala kocka uz budemat za chvilku tiez tri mesiace, achcem pokecat s niekym, ako dlho maju take deti spat, kolko spapat, co vsetko dokazat s rucickamy. myslim si ze je to super obdobie, strasne ma ma to bavi. 😅

grenadinka
23. dub 2009

chcem sa vas opytat. poculi ste nieco o novej vakcine (DTPa-HBP-IPV/Hib- MenC) je t vakcina ktora sa ma podavat detom vo veku 3 mes.
je to prevencia prote meningokokom skupiny C , je to len na vlastnu ziadost.
tuto vakcinu mi ponukla nasa detska lekarka, a chcem vediet ci s tym ma niekto niake skusenosti .
uvazujem o nej uplne vazne, potrebujem este niaky nazor.

llllucka
23. dub 2009

Nazdárek,holky děkuju za vysvětlení s ím sezením,Tak už vím,jak se to naučí.

Míšo:taky bych kvůli pupínku byla v klidu.Mě Dr. říkala,že u dětí je osypávání do jednoho roku normální.Dneska tam jdeš,tak uvidíš,co ti řeknou.

zany
23. dub 2009

Ahoj holky,

my měli klidnou noc. Eli se vzbudila až v půl 5 a vstávali jsme před 8 😵 A to kdyby si nepřišel manža pro věci, tak bychom asi ještě spinkali déle 😉
Dneska jdeme na Vítání občánků, tak musím Eli vyfešákovat 🙂

Taky jsem po probdělé noci říkala, že druhé dítě nechci a nebo za dlouho a pak se to jaksi zlomilo a děti jsou od sebe 23 měsíců 😵 Začátek byl trochu drsnej, ale teď už je to celkem v pohodě 😵

nency
23. dub 2009

Ahoj holky!
Tak vůbec nestíhám vás dočítat, to jste toho zase nakecaly. 😀
Dneska jdu s Dančou na očkování, tak jsem zvědavá, jestli jí to píchne, má to totiž pořád červené.
A abych neměla těch doktorů málo, tak předtím jdu ještě s Kájinou opět k fyzioterapeutce, nevím
jestli to bude vůbec k něčemu platné. Takže budu mít co dělat, abych to stihla, ve 12.00 jdu s
Kájinou a ve 13.45 zase s Dančou. Mezitím musíme ještě nakrmit, tak budu mít co dělat. 🙂

míšo
jak jsi psala, že jsi plašan, tak z toho si nic nedělej. Kdybys viděla jaký plašan jsem byla já, když jsem
měla Kájinu, tak to bys koukala. Všichni mi říkali ať si pořídím rychle druhý, že pak přestanu řešit
blbosti. Já jsem druhý dost dlouho nechtěla, protože jsem sotva stíhala to jedno a pak jsem sehnala
docela dobrou práci, manža druhý také nechtěl, no a loňi na mě přišly ty mateřské touhy a taky
v práci byl docela babyboom, takže mě to dost ovlivňilo a druhý mám až po 14 letech.
🙂

andilek1
23. dub 2009

no jo no holky,dneska vypada ze bude krasne 🙂
no muj porod taky nebyl nejlepsi,ale chci mit velkou rodinu,rodila sjem deset hodin,mozna i vic ,protoze me praskla voda v sobotu,ale ja myslela,ze jsem se v noci pocurala,tak sjem to neresila,druhou noc to syma a rano krev,tak jsem sla ke svymu gyn. a on rekl,ze rodim,takze vlastne sjem cely vikend rodila a porodila sjem az v utery , 1:45.
epidural me enchteli dat,ze jsem malo otevrena,to sjem byla 3-4cm a kdyz sjem byla 8,tak uz zase bylo pozde,ale myslim,ze me to mohli dat,cetla sejm ze se to dava uz od 3-4cm...no nic,tak bolelo to jako ....,ale za to to stalo... 🙂
zany : urcite to bude tezky zvladat Lukyho a to male,ale ja chtela mimi uz co sjem odrodila Lukyho,takze..ale amnzel se kroutil,pritom on vidi lukyho tak hodinu denne,prtooze je v praci. takze jsm se nakonec domluvili a v prosnci no,,taky muzeme cekat dve roky, ze jo,nikdy clovek nevi kd to prijde 😉

leonik
23. dub 2009

Ahojky, tak my měli zase klidnou noc dneska. Zase jenom jedno kojení, a pak až ráno v 7 🙂

evikk: my máme V-cross, ale obávám se že tam za ty dva měsíce do hluboké korby nevejde 😒 A to by měly ty mimča tam být aspoň toho půl roku. Bodýčka mu kupuju už i 92, ale každej výrobce to má jinak.

zany: to se divím že máte vítání občánků ve všední den 😕Nás to čeká tuto neděli 🙂

U nás je zatím pod mrakem, večer pršelo, za chvíli vyrazíme na procházku 🙂

leonik
23. dub 2009

jinak k těm porodům, já měla teda oby dlouhý. První trval 15h, druhý 12 😖 Druhý jsem měla horší, protože malej měl 4,2 kg 😅 Ale ty mimča za to pak stojí 🙂 U první jsem dloho nechtěla slyšet o druhém, ty bolesti u porodu jsem si pamatovala ještě dva roky, opravdu. Ale nechtěli jsme jedináčka, tak když byly dceři dva roky čekali jsme druhé 😉 Po druhém porodu jsem teda na bolest zapomněla dost brzo a teď je mně zas líto že už to nikdy nezažiju 😀

andilek1
23. dub 2009

leonik:vy uz nechcete treti? Nebo nemuzete? zase kterej porod neni hroznej ze jo?! Znam nektery zensky, ktere to enbolelo,moje mama napriklad prisla do porodnice a mela hned odrodino,to jiny ttam tvrdnou cely dny,
to ja premyslim,ze bych chtela 4deti,ael to uz je fakt moooc.ale takovy tri jo,ale ctyri...nevim nevim,...

leonik
23. dub 2009

andilek: já jsem chtěla vždycky tři, ale ono je to finančně náročný ty děti. Teď to ještě jde, ale co až půjdou jednou do školy a kroužky, a tak.. 😒 a manžel nechce třetí, když teď vidí co všechno stojí pleny a to ještě až budeme přikrmovat 🙂 Uvidíme za pár let, třeba 😀 Já jsem ze čtyř dětí, tak vím co to je velká rodina, hlavně když se všichni sejdem 😀

andilek1
23. dub 2009

tak ja sjem ze trech deti,stoji to penize,,ja taky nerikam,ze budu mit hned ctri,to bych se asi zblaznila,mam to tak nejak vymysleny,druh snazeni o vanocich a treti dite tak za pet let mozna dyl...tak je me skoro 21tak mam cely casek rozeni pred sebou 🙂 🙂

leonik
23. dub 2009

já mám teď co dělat se dvěma 😀 Malej přes den moc nespí, pořád kňourá, tak ho musím chovat. Jak má ležet v postýlce, to ho nebaví. Kamarádka má tři děcka brzo po sobě, a je to záhul. V noci se nevyspí, strašně zhubla...Já bych to třetí brala taky až za pět, šest let, to by mně bylo přes 30. Ale zase až třeba děcka už budou odrostlý, samostatný, tak mě třeba přejde chuť na to mít další mimino a začít zase od začátku 😀

luci81
23. dub 2009

ahoj holky,to je síla,nestíhám a sem se toho tolik vejde 🙂 Vítám nováčky 🙂
Nevím,na co dřív reagovat.Posazování se mi taky nelíbí,asi bych ani dítě záměrně nebudila na kojení,a taky tam některá psala,že jí prcek ,,leze,,?To se mi nezdá správný.Doufám,že se na mě nebude nikdo zlobit.
Četla jsem taky zmínku o vysávání vlasů,mě teď docela padají,nevíte co na to pomáhá?
zzuzca:myslí,že jsi to byla Ty,jsi psala,že se malý v noci nebudí a jsi ráno mokrá.Já to mám taky tak,řeším to plínkou v podprsence.

andilek1
23. dub 2009

luci81: Tak teda nemam Lukyho posazovat jako treba na klin si ho davam a on to ma rad,krasne dri hlavicku,ja teda envim.....
leonik:to verim,ze mas co delat,ale aj ti musim rict,ze i docela nudim s jednim,ted me spinka a ja nemam co delat,bdlime na vesnici,kde zije jen 80obvatel a zadny kram tu neni,proste nic a ja si chi udelat deti,abych tu nebyla sama a byla rada,ze je mam a ze me budou delat jen radost 🙂 no jo no,jsem rak a poste rodinny typek 🙂
Holky??copak budete delat o vikendu k obedu???ME toho moc nenapada 😅

luci81
23. dub 2009

Psaly jste taky o porodech,tak já to měla tak,že mi začala odtýkat voda,ale jen malinko,ani mě nenapadlo,že to je voda,ale bylo to malinkato krvavý a tak jsme jeli asi po 20h.do porodky,tam mi řekli,že rodím,pěkně jsem to ořvala,protože mimčo mělo ještě 4-5týdnů čas.No nedalo se nic dělat,říkali mi,že to bude trvat několik hodin,určitě až do druhého dne,ža manžel může jet domů abych se vyspala.Tak jel.Před tím mi ještě praskla voda.Pak začaly bolesti,ale jen jak při menses,pak častějc a častějc,porodní asistenkta,že prý mám spát.No pak jsem na ní zvonila,že mě to hrozně nutí tlačit,tak zavolala doktora a ve 2.45 byla Anetka na světě.Manžel to teda ani nestihl.Takže já rodila v pohodičce,zase jsem měla nervy potom. ☹
evaviky:o kolik dřív jsi rodila Ty?

luci81
23. dub 2009

Promiň evaviki,ne evaviky,zkomolila jsem Ti to.
andilek:já nemyslela,nedávat ani na klín,to taky občas dělám,ale některý maminy prcka posaděj třeba do kočáru,nebo do postýlky,zapřou polštářem a hraj si 😲 Taky bydlím na vesnici,v něčem to holky ve městě mají lepší,že maj víc příležitostí kam jít.Já trávím čas,když mám přebytečnej na zahrádce,spíš zahradě 🙂 a nějak to nestíhám.S vařením mám taky problém,ne uvařit,ale vymyslet co.Bydlíme v patrovým rodinným domku s rodiči,tak v týdnu vařím většinou i pro ně a o víkendu vaří zase mamka,tak mám leháro 🙂

evaviki
23. dub 2009

Luci, ja podla doktorov o 5, ale kedze viem, kedy som otehotnela, tak o 6. Rano som sa zobudila, pohla a praskla mi voda. Do pol hodiny kontrakcie, rovno po troch minutach 🙂 U mna bol porod super, tri a tristvrte hodiny, cakala som to daleko horsie, tak som aspon bola milo prekvapena. Len teda cele tehu a to co nasledovalo po porode, brrrrrr..... To uz by som si nikdy nechcela zopakovat..
Pauli, tak mozme buduci tyzden a Zzuzca sa k nam prida, ked sa vrati.. Zuzi uzi si svadby a napchaj sa kolacikmi aj za mna 😀

andilek1
23. dub 2009

luci81 :tak to ne,to nedelam,jen kdyz je u me, v postylce jen lezi,to me clovece nenapadlo to delat,alepon vim co mam nedelat.... To mas dobry ze ti vari maminka o vikendu.my bydlime taky v roinnem domku, nahore my a dole tchne s tchanem 🙂 ,,moc si nemame co rict,takze 😖 tchyne se chodi nahoru jen koukat na malyhoasi tak jendou tydne,jiank se moc nepotkavame,ona je uplne jina nez ja,porad hleda drby a tak a me to nezajima a tuhle me vytocila,protoze si sem privedla navstevu aby ukazala Lukyho a ta zenska(navsteva) si vzala lukyho jako by nic,skoro se nezeptala a mluvila celou dobu s tchyni,jako by jsme tam vubec nebyli s manzelem..kdyz jsem na ni promluvila odpovedela tchyni, s lukym taky zachazela spis ze je tchyne nez moje,no prsote hruza,luzky byl jako opicka,na kterou se chodi divat nejaka zenska ,kterou neznam!
No nic,sjem se rozpovidala,ale muselo to nejak ven 🙂

Chtela jsem delat kralika a bucek se zelim a knedlikem,,ale nevim nevim,taky jsme prisla na gulas nebo kuratko,,,nevim no 🙂 uvidim na co budu mit chute zitra odpoledne 😉

Jak si holky hrajete s detma?

Protoze je Luky maly tak ho to dlouho nebavi,tak sjme na hraci dece,,tak 10minut, potom ho dam do lehatka ukazuju mu hrackma davam do rucky a obcas na brisko a ukazuju hracky,ale co dal,nemam nejak fantazii 😒

a jak to delate cely den?? luky vstava tak v 8,napapa se, jdeme se hrat, v 10 je na balkone v kocarku, tam spinka hodinu dve, potom zase jidlo,hrani, ve 14 to zase zalomi,to spinka nekdy az 3hodiny,to uz je 17h a zase hrani v 18h koupani -jidlo a v 20h tak spinka..porad premyslim co mu zaradit d progamu novyho,tak budu cekat co delate vy 🙂 🙂

llllucka
23. dub 2009

luci:to s tím posazováním jsi myslela vážně.Mě by teda ani nenapadlo takhle dítě dávat.V kočárku leži a občas mu trochu zvednu hlavičku.Mě to jednou takhle udělala mamka,dala malýho do kočáru,dala to úplně do sedu prej ať na ni malej dobře vidí.Tak jsem jí řekla dost důrazně,že takhle teda ne a už si to nedovolila.
Já mám se sezením jinej problém,mě prostě malej sedí sám.Když ho dám do lehátka a je tam hrazdička,tak se o ni přitáhne do sedu (je silnej) a když je v pololehu,třeba ho tak držím,tak se zase dovede odrazit zádama.Takže se to snažím minimalizovat,ale musím v tomhle hodně hlídat manžel,aprotože ten by ho posazoval pořád (jako na klín)
A s tí lezením,zajímalo by mě,jak tomu chceš zabránit,pokud někomu dítě opravdu leze.Je to sice časově brzo,ale každý dítě je na tom vývojově jinak a pokud na to už má sílu,tak asi leze.Mě se malej taky snaží,ale zatím jen rotuje a kdyžtak je schopen jít i o kousínek dopředu.Ale kdyby opravdu začal lézt,tak opravdu nevím,co bych mu jako řekla,seš malej,tak nelez nebo bych ho musela zabarikádovat a to by se mi zase vztekal.

Já chci dítě do tří let a pak možná ještě jedno,ale to uvidím,jak se budu cítit.Manžel by ty tři chtěl,ale mě nevadil ani tak porod (byl hnusnej,ale s tím jsem počítala) jako to těhotenství.

luci81
23. dub 2009

llllucka,když začne dítě lézt,tak mu nevysvětlím,že to nemá dělat,to je jasný.Já jsem si to ještě jednou našla,na 21 straně píše ppetrik,že když holčičku položí,aby pásla,tak že sklopí hlavičku,hrabe ručičkou a nožičkama až se posune.To mi jako lezení nepřipadá a navíc ve 3.5měsících?Jen jsem tím myslela,že kdyby to dělalo moje dítě,tak bych teda neměla radost,že jako leze.Nechtěla jsem se nikoho dotknout,omlouvám se,jestli se tak stalo.Jinak Anetka měla silnou novorozeneckou žloutenku,když jí vyndali z inkubátoru,tak ležela na vyhřívaném lůžku,,pod lampou,, a taky se tak různě posunovala,tak bych mohla říct,že lezla už ve 14dnech. 😉

miskastehlikova
autor
23. dub 2009

Ahjky holky,
ani vás nedočítám,peorože mám úplně nery v háji!!!
Byly jsme u doktorky!Malá vyrostla 5cm,ale zhubla mi 20dkg a do toho je světlá!takže nás neočkovala!Zítra jdeme na kr.obraz a mudím doma věžit a vypadá to že jsme dokojily!!!Takže jsem hotová!!!

luci81
23. dub 2009

andilek1:hraju si s Anetkou stejně jako Ty,ukazuju,dávám do ručičky hračky,ty putujou samozřejmě hned do pusinky 🙂 ,vyprávím,zpívám(chudinka,to musí poslouchat 🙂),děláme jakoby paci paci,nebo jako že jede na kole,prostě takový blbinky.jak to děláme celý den?
Večer koupeme kolem19h,kolem půl devátý chodí spinkat,občas se v noci vzbudí na papání,to pak vstává kolem 8h,jinak tak kolem půl sedmý,chvilku si hrajem,pak se nabaští a zase spí tak do oběda,pak jídlo,hraní,procházka,většinou si i odpoledne tak na hoďku dvě schrupne-no nic zvláštního.Hrajem si s ní buď my,nebo docela vydrží i sama v postýlce,když potřebuju něco dělat.
To je mi líto,že to tak máš s tchýní,musím zaťukat,my s našima zatím vycházíme.Je lepší,když si člověk může bydlet sám,ale ono je to dneska s těma penězma těžký.Navíc dřív se stavěly tak veliký baráky,teď je škoda,aby byl poloprázdnej.

leonik
23. dub 2009

tak jsme se vrátili z procházky a vy jste toho zase napsaly 🙂
andilek: já se taky s jedním děckem nudila, ale se dvěma se nudit nebudeš 😀 je pořád co dělat. Běhám od jednoho k druhýmu. Chystat jídlo, druhýho kojit, hrát si s jedním pak s druhým a takhle je to se vším 🙂Je to nastřídačku. Kolikrát nevím kde mně hlava stojí 😀
Taky bydlíme na vesnici, taky je tady nuda, nic tu není. Předtím jsem bydlela 18 let ve městě, tak si tu nějak nemůžu zvyknout. Není tu ani pomale kam jít s kočárem. Obejdu to a za hodinu můžu jít druhý kolo 😅