3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

markchina
1. kvě 2009

Nazdar holky, chtela bych se zeptat, jestli jste meli trapeni s prdiky. Pry to po 3. mesici ustane, tak by me zajimalo, jak to bylo u vas. My mame 3. mesice za 5 dni, tak se tesim, ze pak uz to bude lepsi. 🙂

miskastehlikova
autor
1. kvě 2009

Nency,mooc dděkuju,nudila jsem se a tak jsem ty fotečky "vytunila" 😀
U nás se ještě spí,ale bojím se že až se vzbudí tak hned tak neusne!!!
Marchina:já ti neporádím,nás prdíky nikdy netrápily,hnedka co bylo Viv kolem měsíce jsem nasadila probio.kapky a prdy se nám nedostavily

zany
1. kvě 2009

Nency - snad už se u vás spinká 😉

U nás Eli pak usnula, ale Honzík ještě nespí 😒

Markchina - Honzík na prdy moc netrpěl, ale Eliška strašně 🙄 Dávala jsem jí Sab Simplex a pomohlo jí to a je fakt, že kolem toho 3. měsíce to ustalo. Začala se víc hýbat a šlo to z ní bez velkého pláče 😵 Teď už dokonce jím i sem tam cibuli, čerstvý pečivo a vůbec normálně a je to v pohodě 😉

evaviki
1. kvě 2009

Markchina- tak u nas presiel treti mesiac a koliky nepresli ☹ Ale aspon sa to trosku zlepsilo, len stale musim davat babycalm. Vtedy je to celkom ok.. Aj ked rano okolo pol siestej sa mi budi na bolest bruska stale ☹((

markchina
1. kvě 2009

evaviki: u nas je to stejny, nejhorsi mezi 5-6h. rano, jinak to uz je behem dne lepsi. Vubec nevim cim to je, ze to je k ranu tak hrozne. To tlaci a tlaci, po usilovnem dlouhem tlaceni nastava plac. Snad se to ustali co nejdriv.

miskastehlikova
autor
1. kvě 2009

markchina: a skusilas nějaké kapky?Oni ty probiotika opravdu na tyhe koliky zabírají.Nebo fenyklový čaj!!!Pokud kojíš a piješ kojící čajík(tak ten od tebe pak dostává i malej) a mělo by se mu ulevit...

Nency,tak co už se u vás spinká???Mě Viv pořád spí,se bojím co bude až se vzbudí 😅 😕

markchina
1. kvě 2009

miskastehlikova: jj, probiotika jsme zkouseli taky, bez vyrazne zmeny. Jinak piju litr fenykloveho nebo kojiciho caje denne, malemu davam fenyklovy caj z flasticky, docela mu chutna, dnes vypil 300ml behem dne, ale porad se nemuze sam vykakat. Jinak prdi pekne, ale proste to z tech strivek nechce ven, tak porad si musime pomahat rourkou. Nekdy se zadari a povede se mu neco vytlacit, ale spis ne. Uz jsme vazne zkouseli vsechno mozny. Zacal se mi krasne pretacet na bok a chybi mu jen kousek, aby se dostal na brisko, tak si rikam, ze vic pohybu mu na to taky pomuze. 😎

nency
1. kvě 2009

míšo
Danča usnula v devět, tak snad si to natáhne ráno déle, aby mi to vynahradila. 🙂
Neboj Vivka ti bude spinkat až do rána, ale počítej že tak v pět bude vyspinkaná. 😀
Já jsem byla taky celá nesvá, když Danča usnula v půl sedmé, nevěřila jsem tomu, že bude
spát až do rána, ale spala, bohužel v pět už chtěla vstávat. 😀

markchina
zkus jak ti radí Míša pít čajíky a vyzkoušet nějaké kapičky. Některá mimča na prdíky trpí víc, jiná méně,
ale vyrostou z toho všechny. 🙂 U nás to tak strašné nikdy nebylo, ale je fakt, že nad ránem jak
píšeš i ty mezi tou pátou, šestou hodinou, tak někdy prdíky měla a má sem tam doteď, ale není
to tak strašné. 🙂

Holky, jdu do postýlky. Pa a dobrou noc. 🙂

miskastehlikova
autor
1. kvě 2009

markchina:skus ho dávat i na bříško,to mi někdo radil,že pomůže,že vyprdí.Já s tím opravdu skušenosti nemám,takže moc neporadím-tlumočím jen co jsem kde pochytila!!!
Ale držím palce ať to malýho co nejdřív přejde...
Nency,to je mi i jedno,když bude v 5 vyspinkaná...dneska mě nechala relativně dlouho spát..Hlavně aby se mi nevzbudila,tak ve 2 a já si sní nemusela hodinu hrát...to je u ní nevyspitatelný...

Taky jdu na kutě(snad se vyspím🙂)....Dobrou holky

leonik
1. kvě 2009

Ahojky, tak sem nakukuju po dvou dnech 🙂 Včera jsem neměla čas se sem dostat. Malej poslední dny řádí, tak večer padám únavou 😅Vždycky od odpoledne je takovej mrzutej, a když se blíží ten čas kdy chodí spát tak křičí že není k utišení. A nic na něho neplatí. Chování, ani dudlík nechce. Tak ho musím prostě nechat vykřičet, ale je mně ho tak líto, jenže křičí i v náručí. Včera jsem už myslela že pláče hlady, při kojení vždycky chvilku pil a pak spustil křik, v bříšku mu hrozně kručelo. Tak nevím jestli má fakt hlad nebo ho bolí břicho ☹

Holky, kakají vám mimča pravidelně? Malej za poslední týden čtyři dny nekakal, předtím i několikrát denně 😅 Tak nevím jestli třeba nemám málo mlíka.

markchina: Leonka trpěla na bříško do čtyř měsíců, ale jak se sama začla víc hýbat, bylo to lepší. Teď u malého bych řekla že je to horší. Dáváme probio kapky už tři měsíce 🙂

miskastehlikova
autor
1. kvě 2009

Leonik:kojíš plně???Kojený mimi nemusí kakat i týden.Mě Viv nekadila(když jsem jen kojila)i 5 dní,pak se totálně zes... a zase 3 dny nic🙂!!!
Ale teď kadí pravidelně 2krát denně,ale už přikrmuju UM,tak je to asi pravidelný po tom...

leonik
1. kvě 2009

misko: jo, plně kojím. Právě mně to přišlo divný že už tak dlouho nic, vždycky kakal několikrát za den a teď toto. Proto si myslím jestli ho třeba to břicho nebolí. Hrozně mu v něm pořád kručí. Předtím jak byl pravidelně pokakanej tak mu v něm nekručelo 🙂 A nebyla Viv plačtivější když tak dlouho nekakala? On je od tý doby hrozně uplakanej ☹

andilek1
2. kvě 2009

Ahojda holky, vcera jsme jeli k nasim na cel den,tak sjem se nedostala k pc. Ale ted jsme doma a varim,varim,varim....
Luky poslendi dobou nejak nespinka v noci,vstavame uz v pul 7 a pak v devet je uplne hotovej a a tak spinka a jsem zvedava kd se probudi,,nevim co to je,ale hlavne ze nehubne. Ma porad takovy divny kasel,nevim co tim,jdeme na tu hexa vakcinu ☹ ,.takze asi ji nedostane.
Vcera jsem mela mensi nehodu,rizl jsem se ukrutne do ruky,,au,au,jeste ted to boli jako cert!!Krve jako z vola.
Leonik. ja taky plne kojim a taky jsem mela strach kdz nekakal uz druhy i treti den,ale pak se vykakala a to bylo teda nadeleni 🙂 🙂 Neboj,kdyz papa tvoje mlicko,ta pr jak doktorka rikala muze nekakat i 10dni. Luky kaka az treti den,,,nekdy o den driv..Ale nepotkala sjem se nikdy s tim u lUkho,ze b plakal kvuli tomu,tak v tom ti neporadim,...

leonik
2. kvě 2009

Ahoj,
andilek: tak to asi nepláče kvůli tomu, ale ono je někdy těžký zjistit co vlastně chce 😅 Je napapanej, přebalenej, chovám ho a přesto se mu pořád něco nelíbí 🙂 Asi zase nějaký blbý období 😅 Na tu hexu asi určitě nepůjdete pokud malej kašle. A jak dlouho už kašle, kapičky pořád nezabírají?

andilek1
2. kvě 2009

leonik: uz asi trei tydny,ale on to neni jako kasel,ale jak ja nevim nevim,jakob neco mel v krcku a chtel to dat ven,,aitak enjak,ale nevim,bral tyden musosolvan,ale to nepomahalo,tak sjem mu osobne naordinovala Tussin,,ona by ho doktoka stejne predepsala...prvni tri dny to blo lepsi,ale vcera a dneska se nejak rozkaslal a to byl vcera skoro cely den venku,,,a mel mikcu,,tak nemohl nastydnout.,,Joooo,kdyz Luky breci,tak teda vetsinou nejdu pricinu,,,zatim to byl vzdycky spanek a nebo jidlo...to ze je pocuranej mu neva 🙂 🙂 🙂 kvuli tomu me jeste nebracel,,spis kdyz je po kakanej,tak nekdy vejskne

miskastehlikova
autor
2. kvě 2009

Leonik:byla plačtivější.Já to občas řešila tak,že jsem jí dala teploměr o zadečku(jako když měříš teplotu) a ona se pak vykakala...
Andílek:a byla jsi s malým na nějakým výtěru?Abys vědělo co ho tam trápí!třeba mu v krčku něco sedí!?

Holky,tak u nás se opět objedvala mrkvička🙂Viv byla špinavá jako vepříček...Po obědě usnula a zatím spinká!!!Včera večer se vzbudila v 23 na jídlo a hnedka usnula,aele v půl 6 byla vzhůru.Jak psala Nency,ráno dřív vstane🙂

miskastehlikova
autor
2. kvě 2009

holkypřidala jsem dvě fotečky jak Vivka papá🙂

jola2
2. kvě 2009

Čauvec holky! Malou si půjčily holky na vození a tatínka máme doma (tak pracujem a doháníme co přes týden stálo) 😝 Tak jsem se na chvíli ulila a koukám na vás ale vůbec nestíhám dočítat.
miskastehlikova: Vivienka je moc krásňoučká 😵 .
Tak zatím pa pa musím jít pracovat 😉

miskastehlikova
autor
2. kvě 2009

holčiny,tak jsme doma z prochajdy...přítel jde za chvilku do práce a mě čeká kopa prádla a vaření☹!!!Teďka s Vivkou kouká na hokej a já mu docmudila palačinky🙂...prostě veget

jola2
2. kvě 2009

Tak jsme dopracovali bo hraje HOKEJ!!
miskastehlikova: manža teď taky kouká s holkama a já mám veget za chvíli budem koupat.

Markchina: Já když jsem pila čaj pro kojící tak jsme to měli ještě horší a byla mega kolika a i mě nebylo moc dobře byla jsem nafouklá a taky mě bolelo břicho 😝

miskastehlikova
autor
2. kvě 2009

jola2:u nás se taky chystáme koupat...přítel jde do práce a já po uložení musím makat...

miskastehlikova
autor
2. kvě 2009

Holky,tak jsme po koupely.Vivka se najedla a už chrní,takže jdu něco málo dělat...

leonik
2. kvě 2009

andilek: taky bych asi šla s malým na výtěr z krčku jestli tam něco nemá. Nebo to může být i nějaká alergie.

miska: pěkné fotečky 😵 Na jedné fotce mně tvůj manžel hrozně připomíná Noida od Lucie Bílé 😀 😀

jdeme se navečeřet a pak koupat 🙂

paulinka80
2. kvě 2009

ahojky holky🙂 tak jsem vas docetla, Elis uz spinka, dneska to zalomila kolem pul sedmy...takze mam klidek 😉 ale musim zehlit a to se mi taaaak nechce ☹

miska: moooc hezky fotecky

markchina: ja taky moc s bolenim briska u Elisky neporadim, ale jak rikala Miska, tak davat na brisko, cvicit s nozickama, masirovat brisko po smeru hodinovych rucicek. Elinka vzdycky rano prdi jako blazen 😀

leonik: me doktorka taky rikala, ze kdyz jen kojim, tak nemusi kakat i deset dni a je to normal... ale teda to co prijde po tech 10-ti dnech, to musi byt asi mazec.Eli kadi i nekolikrat denne, ma to ted spis takovy vodovy...tak nevim, jestli je to normalni. za tyden jdeme k doktorce,tak se zeptam

miskastehlikova
autor
2. kvě 2009

paulinka80:mě taky Viv kadilatrošku vodově,byla jsem s tím tenkrát u mudr. a říkala,že je to v pořádku-pokud by to nepřetrvá a není to vyloženě vodový průjem!Kojené mimča nemusí kadit,ale můžou mít i 8 prokaděných plín denně🙂
Mě Viv pořád spinká🙂 a já se jen dokopala umýt nádobí(jsem dneska hrozná lemra)

paulinka80
2. kvě 2009

miska: ona ma Eli pokadeny denne treba 2-3 pleny, takze to neni tak strasny...no radsi to doktorce reknu, at jsem v klidu 😉
ja se premlouvam na to zehleni uz od vcerejska, ale dneska uz fakt MUSIM 😒
me se pred chvili eliska probudila, kojila jsem v sest,ale moc tomu nedala, tak jsem nakojila ted znovu a uz zase chrupka

miskastehlikova
autor
2. kvě 2009

paulinka:mě se Viv na chviličku vzbudila,vypadla chudinka tak vyděšeně,jako by se jí něco ošklivého zdálo 😒 .Malá mi bude papat kolem 21-22hod.
No,určitě se zeptej u mudr.,ať jsi v klídku,.ale 2-3 pleny jsou(podle mě)v normě...
My co dáváme i UM máme stolici jen 2krát denně...Pravidlně ráno a odpolko

zany
2. kvě 2009

Ahojky 🙂

my jsme si dneska pospali do 8 a pak jsme měli docela honičku, abychom stihli vlak, ale kdyžtak bychom stihli další 😉 Manža s Honzíkem jeli vlakem a já jsem jela s Eli autem. Pak jsem na ně počkala na nádraží a Honzík byl unešený 😵 😵 😵 Prošli jsme se trochu u zámku, Honzík tam chtěl chytat kačenky co tam plavaly na rybníku a ony mu utíkaly 😀 Pak jsme si dali oběd, byli tam i houpačky a pískoviště, tak si pak Honzík pohrál a frčeli jsme domů autem 🙂
Já pak byla s Eli na procházce a kluci jeli koupit něco dobrého pro návštěvu a přišli nám naproti 🙂 Potom přišli příbuzní 🙂
Elinka už je zaparkovaná v postýlce, Honzík už taky pofičí, protože po obědě nespal 😝 I když má pořád energie na rozdávání 😝

Markchina - někde jsem četla, že to pití kojících čajů atd. je občas na škodu než k užitku 😒 Hlavně ve velké míře...
Zkus Vojtíka dávat hodně na bříško, masírovat atd. tak jak radily holky 😉

Leonik - mě Eli kadí i za několik dní. Nemám u ní vypozorováno kdy, protože někdy má období, kdy se vykadí dva dny po sobě, pak zas třeba 5 dní nic... Prostě si kadí kdy ona chce 😀 A ze začátku jsem z toho byla vyjukaná, protože tohle jsem u Honzíka nezažila. Ten kadil snad pořád a Eli najednou nic. Měla jsem snahu jí pomoct teploměrem, ale nepomohlo. Tak jsem jí nechala a kaká si podle svojí potřeby a myslím, že je spokojená 🙂

No taky tu mám nějaké prádlo, ale něco mi ještě schne, tak se musím donutit v týdnu 😝

jola2
2. kvě 2009

Čauvec holky tak malá Lea mi už spinká tak hoďku ještě jsem říkala pohádku té starší a teď už je vegáč 😵

paulinka: mě malá taky kadí vodově já tomu říkám rošlehaný vajíčka a to mě říkal dr. že je to v pořádku (ale nesmí to být nazelenalý nebo krev).

Tak se hezky holky vyspinkejte dobrou
🙂

leonik
2. kvě 2009

paulinka:malej měl taky vodovější kakání, a to někdy i pětkrát za den. Ale měl to spíš z antibiotik, bral je dlouho. Teď to má spíš husté, tak proto jsem si myslela že ho to v bříšku trápí 😒
miska:teploměr jsem zkoušela, ale nic. Masíruju, na bříško taky dávám několikrát za den.
zany: to jsem nevěděla že kojící čaje můžou i uškodit. Já je pila od narození Vojtíška a to i dvakrát za den ve větším množství 😖

Jinak já taky nezažila u Leonky že by mně tak dlouho nekakala, ale aspoň jste mně uklidnily že je to normální 🙂