3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

zany
3. kvě 2009

Misko - ty jsi pilná 🙂

Já dneska ještě prala, tak zítra bude asi žehlení 😉 😝

Eli už si začíná objevovat nožičky. Dneska si za ně začala už tahat 🙂

zany
3. kvě 2009

Jééé, Pauli, my byli v Březnici včera 🙂

My ohrádku neměli ani na Honzíka. Měli jsme tu v obýváku postýlku, takže když bylo třeba, tak jsem Honzíka dala tam. Na Eli tu máme cestovní postýlku, tak až vyndáme tu vložené lůžko, tak to taky bude sloužit jako nouzovka místo ohrádky 😉

paulinka80
3. kvě 2009

jeee Zany, to je ale nahodicka...to jak jsi vcera psala, ze jste byli na vylete a ze tam Honzik chytal ty kacenky,co? taky jsme je tam dneska videli 😀 a taky jsme sedeli na ty zahradce, jak tam bylo to piskoviste a ruzny houpacky pro deti.... me se to tam moc libi a to vis, vzpominam rada na nasi svatbicku 😉

miskastehlikova
autor
3. kvě 2009

zany:pylná nejsem,jen se mi to tady tak nakupilo,že jsem na to už nemohla koukat😀...
Koukám holky už poznaly,že mají nožky🙂

leonik
3. kvě 2009

Tak už mám taky uklizeno a vyžehleno a zítra mě čeká další praní 🙄

My taky neměli na Leonku ohrádku, taky jsme měli jenom cestovní postýlku. Měli jsme ji i na zahradě ale nelíbilo se jí v ní. Asi tam měla málo prostoru 😀 Na Vojtíka budeme používat taky tu postýlku, ohrádku už kupovat nebudeme.

zany
3. kvě 2009

Jako to malé smrádě ještě nespí!!! 😠 😠 😠

Já ještě pověsila další prádlo... Poslední dobou toho máme víc a víc 😒 No holt trávíme i víc času venku, tak se to pozná počtem špinavých věcí 😝

Pauli - já do Březnice chodila na VOŠ 🙂 A přesně ty kačenky Honzík honil 😀 A na tom hřišti si hrál 🙂 Je to fajn, že to tam mají 🙂
A brali jste se venku nebo v té kapli? 😕 😅

Já zítra musím vyluxovat a pokud bude čas, tak i vytřít...

miskastehlikova
autor
3. kvě 2009

zany:tak to já musím (bohužel)vytírat denně☹...vůbec nevím jak to budu stíhat až bude Viv chodit 😲 ...
Já peru denně,taky toho máme hodně,ale u nás je to tím že Viv hrozně slintá a tak to denně musím dávat do pračky☹

llllucka
3. kvě 2009

Míšo:on se plazí už delší dobu,ale já jsem si to nechtěla připustit.Ale jak jsme byli teď s manželem všichni tři 24 hodin spolu celý tři dny,tak manžel naznal,že už se prostě plazí a hotovo.Vždycky vystrčí zadeček,odrazí se a je to.Když ho držím,tak to dělá taky a vypadá u toho jakože dělá dřepy a někdy to připomíná kopulační pohyby.A neboj,taky se za chvilku budete přetáčet.Jak přijdou na to,jak se to dělá,tak jedou o 106.U nás je už přebalování hrůza,otočí se pro plínu a už je na břichu.Ale už to začíná dělat i nazpátek,ale ještě to není tak častý,abych tvrdila,že to opravdu umí.

llllucka
3. kvě 2009

Míšo:mě malej taky hrozně slintá.Řeším to brindákama,který pořád měním,jinak bych nedělala nic jinýho než břevlíkala.Ale příjde mi,že je to už poslední měsíc lepší.

evaviki
3. kvě 2009

Ahojky, tak pretacanie je problem aj u nas .-( Potvorak je lenivy pretacat sa na bok, pritom to vedel uz pred mesiacom a proste sa prestal otacat. Sem tam sa otoci z bruska na chrbatik, ale to tiez vedel uz pred mesiacom a tiez sa otaca menej (vtedy mal akcnych par dni, kedy sa veselo tocil).. Ja viem, ze ma este navyse 6 tyzdnov (kedze sa skor narodil), ale aj tak ma to trosku mrzi.. 😖 Ale tak sa dockam, aj ked trochu neskor.. Len dufam, ze s nim nebudem musiet cvicit Vojtovku kvoli tomu..

miskastehlikova
autor
3. kvě 2009

lllucka:u nás se slintání stupňujeMě¨la období kdy slintala furt a pak zase nic a teďka(poslední 3 dny) je bernardin🙂...
Jako s přetáčením u nás je problém(ne že by se nepřetáčela🙂,ale přetáčí se jako by válela sudy🙂)!!!
No malá když je na bříšku tak by se i začla plazit,ale nedokáže se ještě moc zapřít nohama,takže zatím jen dumá nad tím jak to dokázet,ale z místa se nehne🙂

luci81
4. kvě 2009

Ahojky,holky,koukám,že jste si prodlouženej víkend hezky užily 🙂 To je dobře.My byli taky na návštěvě,mají desetiměsíční holčiičku,roste jí zoubek,tak jsem viděla jak to vypadá,tada ne poprvé,protože oni už mají 3kluky,ale nějak si to nepamatuju.tak myslí,že byste to určitě poznaly,že to je zoubek,jak jste psaly,že mají tečku,ale nevíte.
misko:super,že Vivince tak chutná mrkvička,je to šikula,hezký fotky
paulinka:my taky ohrádku nemáme,ale máme postýlku v ložnici na spinkání a v obýváku máme druhou na hraní,ale má,,ležení,,asi jen 15cm nad zemí,takže je to vlasně skoro jako ohrádka 🙂
evaviki:Anetka se taky neotáčí,jen na bok,ale já to zatím neřeším,když je narozená taky předčasně,naše doktorka říká,že je malá o.k.a doufám,že ta v nemocnici řekne totéž
My jdem dneska na druhou hexu,tak doufám,že vechno proběhne stejně v poho jak u první.
Zatím se mějte

zany
4. kvě 2009

Ahoj holky,

my jsme dneska byli v noci 2x vzhůru 😒 Nějak nejsem zvyklá 😝 Honzík vstával brzy, už v půl 7 a manža mu pustil pohádku a já si ještě chvilku zdřímla, ale stejně za mnou chodil 😝
Uvařeno dneska máme, tak jsem bez práce. Jen jsem vyluxovala a za hodinku přijede mamka 😉
Akorát že je venku pěkně hnusně 😠 To bude vopruz 😒

Miško - taky bych mohla každý den vytírat, ale fakt nejsem otrok 😖 Stačí že teď skoro pořád luxuju, když tu jsou všude mé vlasy 😖

Luci - tak ať očkování nebolí a jste bez reakce 🙂

paulinka80
4. kvě 2009

ahojky holky, ja jsem dneska nejaka nevyspala...zase budicek po dvou az trech hodinach,ale jeste ke vsemu Eli nemohla kolem druhy usnout a byla tak hodinku vzhuru,takze ja jsem taky nespala 😝 snad to dozenu po obede...mam v planu si chvili zdrimnout s Eliskou, venku je hnusne a prsi, takze na prochajdu to nevypada ☹

zany: svatbu jsme meli venku, pridala jsem fotecky....ta posledni pod tim stromem...tak tam jsme se brali 😉

Luci: jojo at ockovani pekne zvladnete...my jdeme pristi pondeli na prvni hexu, tak se bojim, jak to bude zvladat Eli...snad to bude v poho....

andilek1
4. kvě 2009

lllucka:nevim s tim kaslem no,byli jsem pred chvili u doktorky,,breme dal Tussin a dala nam nejakej sirup,,Spiropent..tak uvidime..ve stredu na kontrolu..Taky mel dneska takovy jakoby krvavy teck v plince na curani,,,o mel i v porodnici, a doktor rikal,ze v poho,,tak jsem to rekla pro jistotu doktoce a dalka nampytlik na moc!To jsem nevedela ,ze nco takovyho existuje 🙂
miska:to je dobre ze viv tak krasne papa.my porad na mliku!Ja vytiram jen asi 2x za tdden,,ani to ne snad,,,mame lino jen v kuchyni,tak kdyz tam udelam velkej bordel,tak vytru,,vic spis luxuju
Luci81:at vam to dapodne dobre a at malou to moc neboli.chudacek..my jeste nebili,Luk ted pokaslava..snad ve stredu
Zany:To jsi rada,ze prijede mamka,ze?Pokecate..ja to ma strasn rada.my spis nz ze sjme dcera s mamou,tak jsme nejlepsi kamaradky, 🙂
HOlky,,denska tam je ale hnusne,uz aby bylo leto,ze?Ikdyz ja ty paraky nemusim.

miskastehlikova
autor
4. kvě 2009

Ahojky,
Luci81:tak držím palečky,aby malá byla ok po hexe(hlavně bez reakce)
zany:mě to nebaví pořád dokola,ale nedokážu po tý nevytřený podlze chodit,takže ikdyž si říkám,že se na to jeden den vyprdnu-stejně to pak vytřu🙂...Občas si připadám jao otrok,ale co naddělám,vybrala jsem si to sama😀
paulinka80:hezké fotečky...My taky ven nejdeme,je tady hnusně a zima☹
andilek:já mám doma všude dlaždičky,v kuchyni lino a v dět.pokoji plovoučku,takže lux ani nevlastním🙂
S tím kašlem je to teda síla!Já bych rozhodně chtěla výtěry!!!Protože to vypadá na nějakou alergii,teďka toho hodně řádí na jaře!!!

My měli noc celkem fajn,malá byla 2krát vzhůru.Budíček v půl 7,takže pohoda.teďka zalomila a dospává🙂,takže za chvíli dovařím oběd a mám celý den veget.V tomhle počásku mi tejnak nezbývá než se doma válet😀

jola2
4. kvě 2009

Čauvec holky! Dneska noc byla dobrá měla jsem z ní trochu strach (jak jsem do sebe na oslavě naťápala všechno možný). Akorád jsem musela ráno v pět zbalit malou Leušku a zavést manžu na firmu do vedlejší vesnice 😝 chuderka malá nevěděla co se děje ale pak zaspinkala. Nedalo se nic dělat jinak by jsme neměli auto a tento týden jdeme na pýchání naušniček 😢 .
Jolanka je pěkně nemocná bere opět antibiotika(asi s ní zajedu na alergologii už to není norm.)
Tady u nás je zatím hezky ale stejně musím být doma zavřená bo je doma Jolanka a té by to bylo líto jdeme na procházku ☹ .
Tak holky zatím čaaaaaaaaaaaaau

miskastehlikova
autor
4. kvě 2009

jola:koukám to jsou starosti co???no,ono to teďka zase řádí,hlavně jak jsou ty výkyvy počasí☹...
Takhle brzo jdete na píchání oušek??

luci81
4. kvě 2009

Ahojky,díky moc všem za přání,aby nám to dopadlo.
Tady je taky ošklivě,kdyby alespoň pršelo,aby se pořádně zalilo!Voda by byla potřeba.Já jsem využilatoho,že je zima a vyplela skleník.Teď obědvám,až se anetka probudí,vyrážíme.
leonik:taky držím palce,ať to bez taťky dobře zvládnete
jola2:budeš nechávat naušničky píchat,nebo nastřelit?Naše doktorka takhle brzo naušničky nedává,až po hexách,nebo možná s tou poslední.Dneska se jí chci na to zeptat.O víkendu nám dvě noci za sebou spustil poplach monitor dechu,tak na to se jí chci taky zeptat,jestli mohla dvakrát přestat dýchat,ale myslím,že to byl jen planej poplach.Anetka spokojeně spinkala,ani jí to nevbudilo 🙂 Teda vyděsí to pořádně,když člověk spí. 😖 Ještě jí musím ukázat to ramínko,to jsem zvědavá,jestli si na všechny dotazy vzpomenu 🙂 Vždycky se tam s nějakou maminou zakecám a pak něco zapomenu 🙂

andilek1
4. kvě 2009

miska:prusk mel cisty a tohle ji nanapadlo,ptali jsem se ji,jestli to neni nejaka alergie a ona,ze se to spatne pozna,,,krcekji vytirala asi mesic dozadu,a nic tam nemel,tak jestli ma alergii,tak by tomel driv,kdyz kaslal ne?no,mohlo to prijit driv...
Luci81:musis si vsechno napsat,taky to uz delam,protoze vzdyck neco zapomenu 🙂 To verim,ze to vdesi,jeste ze my ho nemame,musi to byt sileny,,fuj a jeste v noci 🙂

miskastehlikova
autor
4. kvě 2009

Luci81:jj,to znám j taky půlku zapomenu!🙂...
Naše mudr.taky dává náušnice po poslední hexe...
My monitor nemáme,takže vůbec nevím,radši se zeptej!
Andílek:no to jáá nevím jak se poznají alergieale teďka jsou ty kašle nějaký zákeřný☹!Moje sestra kašle od ledna a ještě nepřestala☹ a nikdo neví čím to je?!

Holky,tak jsem byla na hodinku a půl venku(abysme nezasmrádly) a pohoda.Malá sice neusnula,ale byla hodná a je sice zima,ale suprovej vzduch!!!takže spokojenost!
Teďka si hraje v ohrádce a za chviličku bude papat

markusko
4. kvě 2009

Ahoj holky, nakukuju dneska od našich 🙂 Jsme tu od rána, mamka se stará, ráno jsem vstávala k malýmu a nějak špatně jsem otočila hlavu až mně křuplo za krkem a od tý doby se nemůžu pohnout ☹mám na krku límec, jinak je mně slabo a mám pocit že tu hlavu na krku ani neunesu ☹ Doufám že to brzy přejde, asi jsem si natáhla vazy na krku nebo co. Bolest je to šílená.

miska, luci81: musíme to bez taťky nějak zvládnout, nic se nedá dělat. Měl by být pryč snad jen tři týdny a na víkendy doma 🙂

luci81: my máme taky monitor, ale pípal nám zatím jen dvakrát, a to když jsme dojeli z porodnice. Ale vím co to je za strach, když to začne pípat hlavně v noci. Jednou v noci to začalo, vyletěla jsem z postele, malého chytla do náručí, ale on byl chudák úplně vyděšený jako já 😒Necestuje ti Anetka v postýlce? Je možné že se dostane mimo podložku a pak se to spustí. Nám častěji pípal u Leonky, taky se posunovala.

Andilek: ty krvavý tečky v plence měl náš Vojta když měl zánět močového měchýře. Nechci tě samozřejmě strašit, u vás to bude asi z toho nachlazení. Votík měl u toho horečku. Já se divím že vás Dr. na ten výtěr nepošle, nebo na tu alergologii, když už malý bere další kapky a zlepšení žádné 😖

paulinka: pěkné fotečky 😵

Za chvíli jedeme domů, tak se tady zase ukážu večer 🙂

leonik
4. kvě 2009

tak teď jsem se nechtěně přihlásila přes sestru 😀 😀

miskastehlikova
autor
4. kvě 2009

leo:koukala jem kdo nám tady dává příspěvek🙂😀..stane se😀

miskastehlikova
autor
4. kvě 2009

holky,nějakej zaručenej typ na opruzeniny???malá se mi orpudila,ale ne na zadečku ale hlavně na pipince a u pipinky☹...
Mastičky nezkouším,to je snad ještě horší☹
Díky za rady

evikk
4. kvě 2009

misko me pomohl na opruzeninky sudocrem 😉

Jinak jsem tady dlouho nebyla a asi vas ani nedoctu ,hrozne kecate,jinak u nas nic moc novyho,bilou tecku mame na dasnicce porad a asi to bude fakt zoubek,malej se porad budi,takze spim tak dve hodky denne,jsem mrtva 😒 ,ve stredu mame ctyrmesicni prohlidku,tak jsem zvedava kolik jsme pribraly a dostaneme druhou hexu a prvni prevenar 😀

miskastehlikova
autor
4. kvě 2009

eviku:ten nám taky nepomáhá☹
je je🙂tak budete mít zubáka😀
Vy jdete na prevenar už teď?My až v roce

leonik
4. kvě 2009

tak už jsme doma 🙂
andilek: to já jsem taky nevěděla že jsou nějaké sáčky na odchyt moči, v lékárně se na mě dívali co po nich chci 😀 sehnali jsme je až v jedné nemocniční lékárně. My nosíme po nemoci malého moč na kontroly teď pravidelně. Takže odchytáváme dost často 😀

misko my toho vyzkoušeli na opruzeniny hodně. Nejvíc se nám osvědčilo, časté přebalování, hodně jsem malého nechávala nahatého na přebalovací podložce aby zadeček větral, a natírali jsme krémíkem Hipp na opruzeniny. Za tři dny jsme měli pokoj 😉

My jdeme na hexu za dva týdny, a týden na to na Synflorix 🙂

evikk
4. kvě 2009

misko:jo uz ted ,radsi 😀 .Tk to me jako jediny na opruzeninky sudocrem pomaha,jeste pomaha obycejny pudr na opruzeninky 😉

leonik:nad tim synflorixem jsem premyslela,ale hodne lidi me odradilo

leonik
4. kvě 2009

evikk: a proč tě lidi od toho zrazují? Prý je ta vakcína vylepšená, je i proti více typům pneumokoků než prevenar 😕