3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

miskastehlikova
autor
7. kvě 2009

jola2:jak má málo podkožního tuku???
nency:no já a víno-to nevím,ale kávičku ná ráda😀

holky,jdu k tv.Papa,večer se ještě ukážu

nency
7. kvě 2009

jola2
a kolik malá váží, že se zdá mudře málo špekatá. Taky dost záleží na mudře, jedna pochválí a druhá třeba ne. 😉

zany
tak to já naštěstí u zubaře tak dlouho nikdy nečekám. Jsem objednaná a mudra se opozdí max. o 10 minut a
to se pak ještě omlouvá sestra a ona taky. Snaží se moc, ale taky je pěkně drahá. Vždycky mě udělá vítr
v peněžence. 😀

míšo
mě zachutnalo víno od té doby co vedle nás bydlel soused původem z Fracie a obchodoval s jejich vínama.
Když nás pozval na návštěvu a nalil nám červený víno, tak jsem nejdříve moc ráda nebyla. Neměla jsem ho totiž
vůbec ráda, ale když je víno kvalitní, tak je moc dobré. Bohužel už se nám odstěhoval, takže teď si ho musíme
kupovat když ho chceme. 😉

miskastehlikova
autor
7. kvě 2009

Nency:tak to potom chápu...Mě cutná chatou bzenec a růžové lambrusko-to je fakt chuťovka.Ale jinak radši pivo než víno🙂...Ale moje mamka je vinařka😀
Zany:u nás se Nivea moc neosvědčila...Mazal jsem i Vivince celý tělo Niveou s pantenolem a pak měla pupínky(asi ten panthenol nebo kdo ví)...

zany
7. kvě 2009

No já jsem dřív pila hlavně červený víno a pak jsem přešla na bílý 🙂 Ale je pravda, že když je víno kvalitní, tak je jedno jaký je 😉
Pivo si dám spíš v létě na žízeň a to radši černý 😉 Ale když jsem byla těhule s Eli, tak mi chutnalo víc pivo než víno 🙂

Nency - on je to dobrej zubař, ale objednací lhůty jsou děsný! A teď byl i delší dobu na neschopence, měl snad něco zlomenýho a tak delší dobu neordinoval. Takže se to tam asi hromadí 😒 Spíš mi vadilo to čekání s dětma, sama bych to přežila 😝

Miško - já mám pocit, že naší Elině nevyhovuje žádný mazání 😒 Už má zase tu vyrážku ☹ Asi jí stačilo se trochu opotit a už je vyrážka na světě 😒 Takže zase mažeme mastičkou od dr. Až to zmizí, tak uvidíme 😉

miskastehlikova
autor
7. kvě 2009

zany:mě taky přijde že Vivce nic nepomáhá.Ona bude mít citlivou pokožku po mě,já nemůžu žádný krmy na obličej,vůbec nic.max.dětský olejíček nebo tu niveu(tou se nakonec mažu já🙂)
Já koupila Vivince i indulonu na opruzeninky a prostě bez efektu☹...Tak nevím!
Se těším až bude teplíčko,jí budu víc nechávat bez pleny a bue pohoda🙂

paulinka80
7. kvě 2009

ahojky holky,
nejak jsem vas pres den nestihla a tak jsem vas tak nejak prelitla a docetla. Eli uz od sedmi spinka, byla zase nejaka utahana a mozna pretazena, protoze chtela spat a nemohla asi tak pul hodky zabrat. tak jsem ji uspala v naruci a ted uz je tri hodky klidek 😉

misko: Eli kdyz se trochu zpoti, tak ji hned taky naskacou pupinky...jednou se mi asi trochu prehrala a hned mela oblicejicek samy pupinek...ja na to pouzivam krem A derma exomega, to ji vzdycky druhy den zmizi...

holky, zitra ma byt 25 stupnu, to bude normalne leto 🙂 jedeme na navstevu k moji babicce a dedovi, tak se tesim...jsem je dlouho nevidela....

s tim zubarem me tady desite, ja uz se premlouvam tak mesic, ze se tam objednam,ale nejak to porad oddaluju 😒

k tomu alkoholu 🙂 vzdyky jsem pila radsi bile vino a pivo mi nechutnalo. ale kdyz jsem byla tehotna, tak jsem mela chut na cerny pivo a ted muzu i normalni...ale jen co si trochu cucnu, tak mam hned tezky nohy 😎

nency
7. kvě 2009

Tak Danina před chvilkou konečně zabrala! Dneska se jí vůbec nechtělo spát, asi je to tím, že chrupkala dlouho
v kočárku. 🙂
míšo
Zkoušela jsi ten Bepanthen? Nám vyhovuje, akorát by mohl být levnější. 😒
Já Danču nechávám bez plínky na dece často, chci aby se mi konečně otočila na bříško a bez plenky je
větší šance úspěchu. Ale zatím se mi akorát vždycky počůrá, takže peru pořád. Máme dost slunný byt,
takže docela vedro a bez plenky může být dlouho. 🙂

zany
tak to já měla obráceně, chutnalo mě bílý a teď mám raději červený. 🙂

nency
7. kvě 2009

paulinka
já si zubaře nechávám vždycky nakonec. Obejdu všechny doktory, ale zubař je vždy na posledním místě.
Taky si říkám, že bych se měla konečně objednat. To zase bude! V těhotenství jsem měla čtyři kazy ! ☹

miskastehlikova
autor
7. kvě 2009

Nency:bepanthen nám taky nepomohl☹!
Já mám hrozně chladný obývák,takže pokud venku není 25 tak je tam chladněji,takže rozbalená může být jen když je opravdu teplíčko...Mě se malá taky hned počůrává když je hambatá.Předevčírem mě při přebalováí počurala😀
Holky,u nás se spiinká od osmi ale čekám kolem 23-24 že se vzbudí hladíkem,protože v pl osmé vypila 150 a to mi nevydrží dlouho spinkat!
Dneska měla poprvně stolici naoranžovělou jak dostává tu mrkve😀
Nency:dáváš Dnče pít šťávy???Já dneska koukala na šťávy od Hami(jablko) a jsou od uk.4 měsíce a prý jsou v horku na žízeň lepší jak čaje(ale musíš ředit koj.vodou),tak nevím zda jí koupit!?Máš zkušenost??

andilek1
7. kvě 2009

miska:Zkusial si tu michanou mast v lekrne?Ondrejova nebo-li Vrchlabska mast?NAm pomohla,do dvou dnu mel pupinky pryc,je hodne mastna...jinak prdelku mel v poradku,mazu porad,pri kazdem prebalovani...
Nency:Taky mame bepanthen,ale kupovala sjem ho nez jsem porodila a potom sjem si koupila tu Onrejovu mast..a mazam porad,takze zadny problemy...Vy holky nemate kluky,co??Ted uz vim,kdy se mu chce curat a kdy obvykle cura,ale na zacatku,kazdy prebalovani cural,nekdy i kaknul,,to byla prca 🙂 🙂 🙂 🙂
jsem taky zvedava kdy se mi probudi...usnulv pul 8,ale v osm jsem ho ejste nakojila aby spal dyl,uvidime...
holky?Jak zvysim prijem mleka?Koupila jsem si odsavacku,ale bojim se,ze vlastne odsaju,ale dalsi kojeni LUky bude mit malo...a to bude trvat tak tri dny..nez se me prsa nalijou,myslim,ze luky by jedl vic..vecer me vypije i obe prsa,tak chci aby papal z jendoho,,nebo si myslite ,ze je to kravina co chci???? 😖 😖 😖 😖

miskastehlikova
autor
8. kvě 2009

Ahojky holky!
tak u nás byla noc přímo skvělá😀!Vivi se najedla ve 23 hod. a potom spala v kuse do 6 do rána.Takže naprostá pohodička.
Akorát před chvilkou jsem se vykopaly z postele😀

luci81
8. kvě 2009

Ahoj holky,asi Vás teď nestihnu dočíst,jen Vám chci popřát hezkej prodlouženej víkend 🙂 my jedem do obory,chlapi budou dělat nějaké dodělávky na chatě.

andilek1
8. kvě 2009

U nas taky dobry,usnul v pul 8 a v 1rano jsem mu avala dudu a spinkal az do pul 5 a jeste do 8 pochrupaval 🙂 🙂 taky vam preju krasnej dlouhej vikend.

nency
8. kvě 2009

Ahoj holky!
Tak u nás rekord, Danča spinkala až do 7.30 hod. 🙂 Sice v noci opět 3x budíček, ráno kolem šesté se mě
pokoušela vzbudit kočka, štouchala do mě pacičkou, tak jsem jí pustila na balkon a byl klid. 🙂
míšo
se šťávičkama ze skleniček zkušenost nemám. Kájina tenkrát nechtěla ze skleniček vůbec nic, takže jsem
jí vařila a odšťavňovala sama. U Danči chci začít s příkrmem od příštího týdne, tak jsem zvědavá.
Tak můžeš to zkusit, uvidíš jaká bude když jí ochutnáš. Určitě bych to ale vodou ředila a ze začátku asi
tak půl na půl. Podle toho jak bude silná. Já je ale asi kupovat pro Danču nebudu. Ve vedru jí budu
zkoušet dávat čajík a šťávičky jí začnu dávat tak od toho 6.měsíce, ale budu je připravovat doma sama.
Tenkrát u Kájiny jsem se na to ptala mudry a ta má názor takový, že skleničky dávat pouze při cestování,
nebo příležitostně, ale že je lepší strava domácí, doslova mi řekla :!Vy taky přeci nejíte pořád konzervy".
Tak myslím, že něco na tom asi bude. Plánuju to tak půl na půl. Začnu asi taky skleničkou s mrkvičkou,
uvidím jak jí bude chutnat, omrknu tu konzistenci a začnu jí vařit doma svoje. Určitě jí nebudu dávat jenom
skleničky. Sice se říká, že tam hlídají obsah dusičnanů apod., ale taky kolikrát už zjistili, že tomu tak není.
Ale beru to podle sebe, konzervy bych taky pořád jíst nechtěla. 🙂

nency
8. kvě 2009

andílek1
S kojením ti asi moc neporadím. Já nejsem ta správná kojná. 😀
Já jsem mohla odstříkávat , tedy když bylo co, ale stejně laktaci mi nezvýšilo vůbec nic.
Ale každá jsme jiná, tak můžeš zkusit, uvidíš jaký bude výsledek. Před kojením samozřejmě neodstříkávej,
to by se mlíčko nestačilo udělat, ale zkus po kojení, jestli tedy ještě budeš mít. Ale podle mě, když
po kojení ještě odstříkáš, tak kdyby měl malý hladík, tak by vše vypil a nic by ti tam už nezbylo. Takže
myslím, že si děláš zbytečné starosti. 🙂

Holky, taky přeji hezký víkend. Zítra jedeme na chatu a v neděli zase za druhou babičkou. Manža má v pondělí
narozeniny, takže budeme slavit. 🙂

andilek1
8. kvě 2009

nency:On prave vsechno vypije, sla sjem si odstrikat a blo tam kulov,asi tak 3kapky...
preju vsehcno nejlepsi k narozeninam...hlavne zdravicko a zdravy a stastny holky s manzelkou 🙂

miskastehlikova
autor
8. kvě 2009

Nency:opět jsem u toho co doktor to názor🙂.Mě moje mudr.sama doporučila kupovat první příkrmy a dokonce jsem četla článek co vyšel v Mladé Frontě(spotřebitelský deník) o kupovaných/domácích příkrmech,kde chválily ty kupované...Ale jak říkám každý na to má jiný pohled a každý to udělá podle svého nejlepšího přesvědčení🙂...Ale určo je taky budu vařit,ale zatím zůstanu (pro svůj dobrý pocit) u kupovaných...
Já jsem právě o těch šťávách vůbec od nikoho neslyšela,jen jedna známá je má a nemůže si je vynachválit!
Jako já dávámm čaj-Bylinkový(ten má Viv ráda),na noc jí dávám Maminčino pohlazení(s meduňkou)-ten taky pije.Ale teďka jsem koupila heřmánkový a ten teda nesnese☹
Jo a jak je to s kaší???já koukala že Sunarka kaše je už od uk.4měsíce,ale přijde mi to brzy,co myslíš???

evaviki
8. kvě 2009

Andilku, ked dokojis a zacnes odsavat, tak ako dlho odsavas?? Mne sa niekedy spusti krc aj po 10 minutach a az potom tecie mlieko.. Ak chces mat istotu, ze tam nic nie je, tak skus odsavat aspon tych 10 minut.. A aku mas odsavacku? Myslim, ze mas mliecka dost, ked kojis len z jedneho..🙂 Ja stale z oboch a vecer teda dokrmujem, lebo to malemu uz nestaci.. Inak na zvysenie laktacie je dobra piskavice recke seno, da sa kupit ako prasok, alebo semienka a z toho sa robi caj.. Lepsie sa potom uvolnuje mlieko. Takisto je dobre kojit casto, napr. kazde dve hodiny a to, co by nevypil, tak odsat.. A este je dobra Vinea, ale ta sa v CR neda zohnat ☹

leonik
8. kvě 2009

Ahoj, u nás byla taky noc v klidu. Myslela jsem že malej nebude spát, protože včera celý den jenom jedl a spal. V 8 jsem ho dala do ložnice do postýlky, tak za půl hodiny usnul. Do jedenácti se dvakrát vzbudil, dala jsem mu vždycky dudel a spal až do rána. Zato dneska má teda den 🙄 Dopoledne chrupal necelou hodinu, jinak pořád kňourá nebo křičí. Hračky ho dneska nebaví, jen chovat a koukat 😀

Tady už se přikrmuje 🙂 Já se na to vůbec netěším, když si na to vzpomenu u Leonky, zezačátku to ještě jde, to střídání zeleninky a ovoce. Pak už jsem nevěděla co vymýšlet aby nejedla pořád to samý 😅 Taky jsem střídala skleničky s vařením 🙂

K zubaři se chystám od ledna, ale ještě jsem se tam nedostala. Ani se mně tam nechce když vím co mě čeká 😖

andilek: už jsem to tady jednou psala, na tvorbu mléka mně Dr.radila kompotovanej ananas, v malém množství černé pivo a mrkev 😉 Mám zatím vyzkoušenou mrkev a musím říct že u mě zabírá 🙂 Nějaké kojící čaje jsi zkusila?

miskastehlikova
autor
8. kvě 2009

Leo:u nás se zatím pořád papá mrkev,květák a furtdokola...chtěla jsem dát brokolici,ale když jsem pro ni šla do DM tak jí neměli,takže zatím jíme to samé...Slyšelaj jsem že je i cuketa,ale taky jsem jí zatím neviděla 😠 ...
Holky,u nás Viv zase spinká a po obědě(až se slečna vzbudí a napapá🙂)tak jdeme na celé odpolko ven!takže zatím pa pa a užívejte pěkného slunečného dne! 😉 🙂 😉 🙂 😉

leonik
8. kvě 2009

misko: v dm jsem taky hodně nakupovala příkrmy.Teď si ty děti si teprve zvykají na všechny ty nové chutě..ale pak pořád vymýšlet ty omáčky a polévky.. 😅

Malej si chvilku zdříml a už zase kňourá jak si ho nevšímám 😅 Přijdu k němu a je klid 😀 Jdu ho obléknout a vyrazím s ním taky ven, když je tam dneska tak krásně 😵

zany
8. kvě 2009

Ahoj holky,

my jsme dopoledne vyrazili na plavčo. I přes svátek se plavalo, ale minulý pátek ne 😉 Dneska byla invaze tatínků, holt když je volno, tak toho chtějí využít 🙂
Pak jsme Honzíka odvezli k mojí mamce, vyžádala si ho na hlídání, tak jsme doma jen s Eliškou 🙂 Po obědě jsme vyrazili ven na procházku, ale Eliška spala zase jen půl hodiny 😒 Potom usnula kousek od baráku, tak jsme se radovali jak jsi dáme v klidu kafe a ono prd 😒 Za chvíli byla vzhůru 😒
Pak jsme se byli ještě podívat na parcele a ještě tam nic nestojí 😀

Andilku - pokud ti baští z obou prsou, tak bych se netrápila. Honzík to tak taky měl a Eliška občas pije taky z obou, hlavně večer 🙂 Nevím jestli bych něco odstříkala, ale když si zmáčknu prso, tak tam ještě nějaká kapka bude 🙂 Pokud budeš kojit po těch 3 hodinách, tak se ti mlíčko dodělá 😉

Miško - já jsem Honzíkovi ty šťávičky dávala a dávala jsem mu to 1:3. Jeden díl šťávičky a 3 vody, aby to neměl sladké a mělo to i trochu chuť 😉
S tím jídlem je to složité... I já jsem měla pocit, že baští jedno a to samé 😝 Jenže když ještě některé věci nesmí, tak je to těžké 😉
Já bych chtěla jak skleničky, tak něco uvařit 🙂 Mě od skleniček mudra neodrazovala, říkala, že je to na mě 😉

zany
8. kvě 2009

A dneska jsme byli v DM kupovat Honzíkovi Sunar a tak jsem už Elince koupila mrkvičku, brokolici a ještě 3 zeleninové příkrmy 🙂 Ale ještě měsíc máme čas 😉

zany
8. kvě 2009

Miško - k těm kašičkám... Já jsem Honzíkovi kaše zkusila dát až okolo 8. měsíce, ale na jeho spánek to vliv nemělo. Budil se mi stejně často ať kaši dostal nebo ne 😒 Takže jsme s nimi počkali až do 10. měsíce 😉
Ale vím, že kamarádka to dělala tak, že dávala jen poloviční dávku a zbytek pak dokojila, v tvém případě UM 😉

miskastehlikova
autor
8. kvě 2009

Leo:já nevím co denně(ob den)vařitpor přítele,natož co bych vymýšlela Vivince.Ale pro Viv jsem si koupila kuchařku-vaříme pro děti,snadno a zábavně.Ale je to až od půl roka....
zany:moje kamarádka kaši dává večer,ale pak dokrmí UM,ale na spánek to prý teda vliv nemá tak nevím...Ale zatím mi to přijde zybtečný jí hodně krmit...Uvidím co řekne mudr.za 14 dní až půjdeme na hexu...Ale šťávičky už dám,přijdou mi lepší jak čaje...
Jako on výběr:mrkev,květák,brokolice(nebo teda ovoce) není nic moc,ak se těším až budeme moct zelenino-masový🙂...A odkdy jsi dávala Honzíkovi ovocné přesnídávky?já se toho trochu boím,aby mi pak papala zeleninku...
Jj,za kolik jsi říkala,že je v DM ten obyč.sunar???

Jinak my byly celé odpoledne venku.Přijela mi kamarádka tak jsme zašli na skleničku(dokonce jsem si po sto letech na vaše rady😀 dala vínko) a malá upodivu byla naprostý andílek!
doma jsem jí na půl 7 vykoupala,tatínek nakrmil a už chrupká...
Prostě super den!!! 😉

leonik
8. kvě 2009

misko:tak tak já jsem se z pití vína ponaučila 😀 Jednou jsem si dala u kamarádky decku červenýho, to byly Leonce tři měsíce a do rána jsem s ní nespala jak vyváděla. Asi jí to nesedlo. Tak radši počkám až přestanu kojit a pak si dám 😵

Jinak já taky vařím každý den, a už mně to nebaví. Za dva měsíce ještě malýmu 🙄 Kašičkama jsme začli u Leonky začátkem 6.měsíce, ale jak píše zany, na zasycení to nemá vliv. Stejně jsem musela kojit v noci. Na vaření pro malé děti jsem si pořídila dobrou knížku od Lenky Kejvalové- Výživa dětí od A do Z. Je tam celkem dost receptů od příkrmů až do tří let 🙂

Ono u těch dětí je někdy problém, když začnou papat ovoce tak si zvyknou na tu sladkou chuť a pak tu zeleninku moc nechtějí 😅 My jsme u Lei museli občas míchat zeleninku s trochou ovocného příkrmu. Začínali jsme zeleninou, masem a pak začali s ovocem.

andilek1
8. kvě 2009

evaviki:a ZAny:Ahojda,no rano,kdz celou noc nepije tak se me naplni prsa samozrejme,ale dam mu obcas ze dvou a potom to dalsi kojeni me prijde ze ma min,,protoze uz jakoby vypil tu davku co mel mit...Mevim no,piju 3litr melty a asi litr caj,,pro kojici a fenyklovy na prdiky....dneska jsem to zkousela po kojen s odsavackou (elektricka-Medela-dvoufazova) a mela jsem tam asi 8 lzicek,ktere jsem dala Lukymu jeste potom ,aybch to zbytecne nevyhazovala.No a nevim no.kojime pres den kazdy tri hodiny..jen se bojim aby mel dost,je mozn ze ma 7 700g,ale taky me napadlo,ze to muze mit,ale ja mam stitnou zlazu nemocnou..
HOlk to ja vam neporadim s temi prikrmy...ja spis nebudu vubec vedet jak do toho.
holky??je mozny,aby se Luky u nasich necitil dobre? Vy nekde chodite pres tyden nekam k lidem na navstevu,moje mama me rikala,ze jsme porad doma,ze to je tim,ale co mam delat,Luky je na vzduchu,ale jako asi ty lidi,ze nema kolem sebe nebo co.Taky u nasich je plo lidi,,,asi 4,,i nekdy 6,,tak envim,prijde me ,ze je nevrlej..je jinej nez doma..nevim...
Miska:mas sikovnou holcicku,ze ti takhle papka..to je dobre 🙂 🙂 🙂

jola2
8. kvě 2009

Čauvec holky!! Včera jsme šli spát až 22:30 😒 a pořád se budila měla i horečku a dneska taky nic moc, a ještě jsme šli na narozky (měli to venku prase, pivo a tak) tak jsme museli jít brzy domů, manža chytl slinu tak jsem ho nemusela aspoň přemlouvat 😀 😀 .
nency a miska: u nás na moravě říkáme že umíme 6druhů vím : bílé, červené, dobré, špatné, zadarmo a za peníze 😀 . Já jsem taky vinařka a musím se pochlubit že i několik druhů poznám (podle chuti)

andilek1: mi když jsme někde s malou kde je víc lidí tak mi připadne že je v poho víc než doma. Doma kolem ní chodím po špičkách když spí a u někoho je rachot jak se vykládá do toho ještě televize a křik jiných dětí atd... a spinká

miskastehlikova
autor
8. kvě 2009

Leo:no já už nekojím,tak jsem si po dlooooooouhé době dal skleničku🙂
andílek:mě jednou malá u našich(cca.měsíc a půl zpátky)dostala dokonce teplotu a mudr.mi řekla že to bylo ze stresu jak není zvyklá na tolik lidí(6 lidí) a reagovala na to takhle.A ani dneska nemůžu pozvat k sobě na návštěvu víc jak 2 lidi,jinak je hrozně nesvá,protivná,ubulená...Některý mimča prostě chtějí svůj klid!určitě je to naprosto normální.I ty máš ráda někdy svůj klid,ne?!🙂 tak takhle tomá i tvoje děťátko🙂....
Děkuju😀
jola2:a co jako vinařka doporučuješ?😀

zzuzca
8. kvě 2009

ahoj holky! zdravim po dlllhej dobe, konecne sme sa vratili z svk!!! svadby boli uuuzasne, ta prva teda este troosku stresy kvoli Jakubovi - behanie hore dole-najskor stretko u brata -zenicha, potom obrad na urade a zas niekam uplne inam na hostinu, no dalo nam to zabrat. a ako maly nie je zvyknuty byt v autosedacke-tak obcas hruuza...ale ked sme uz zakotvili -super 😉

a 2.svadba na svk uz super, maly spokojny, spinkal ;o) kazdy pytal recept na taaaaak spokojne a kludne miminko 😀 😀 😀

no takze suma sumarum, za 2 tyzdne som doma u nasich pribrala 3 kg!!!! 😠 skoro som prstom nepohla, mamke nic nepomohla ☹ .... jakubko bol uuuzasny, zdal sa mi az extremne pokojny.... no ale vynahradzoval si to v noci trosku....

k tomu alkoholu, ja si dam v pohode aj pivko- ale tak max jedno velke, skor male...vinko tak max 2 deci a kavickou tiez neohrdem 😅 spociatku som sice pila len bezkofeinovu, teraz to rozne striedam...