3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

jola2
25. kvě 2009

leonik: jo jo ještě je dávám ale říkala jsem si když koupím mléko kde budou ty probiotika tak že bych si nové balení už nekupovala 🙄

leonik
25. kvě 2009

jola: no tak to určitě 🙂 to by vyšlo dost draho kupovat mlíko a ještě kapky. Takhle je to v jednom 🙂 Tak snad to bříško malou už dlouho trápit nebude. Kolem toho 4.měsíce by to mělo ustávat 🙂

miskastehlikova
autor
25. kvě 2009

Paulinka:na vítání ti pošlou pozvánku.My takyještě neměli.Prý bude do 21 dnů...Taky si každej myslel na srazu že je kluk😀,ale hlavně že se jí tam líbilo😀...koukám se spaním miminek je to všude podobné.U nás se toho fakt moc nenaspí☹...Já mám rodičovskou na 3 roky,doufám že stihneme chlapečka,ale kdo ví!?
Leo:byla přetažená jako blázen,ale nakonec jsem povolila já🙂 a uspala jsem si ji na gauči a pak jí za chvilinku přenesu do postýlky.Koukám ty máš ale vzorné dětičky😀
Hlavně problémek je ten že se jí teďka drobet přehodil režim,takže musíme opět zajet do starých kolejí...

zany
25. kvě 2009

Ježíš, vy jste toho zas nakecaly 😝

Já vyrazila odpo na masáž a bylo to příjemný 😵 Pak jsem se zastavila ještě v DM a hned jsem tam nechala litr 😖 Manža byl zatím s dětmi venku, ale zasekli se u švagrové, tak jsem za nimi na chvíli zašla. No a pak jsme si doma dali večeři, vykoupali děti a Elina ječela, protože nemohla zabrat. Honzíka jsem uložila a sotva jsem došla sem, tak chtěl čůrat 🙄 No je tam klid, tak snad usnul 😉
Mám tam hromadu žehlení, ale nechce se mi do toho 😒 Zítra je taky den 😝

Eliška včera i dneska byla jen v bodýčku s krátkým rukávem. Nic víc jsem jí nedávala, aby jí nebylo horko 😉

My máme na kočárku slunečník, takže jí ho vždycky natočím tak, aby jí tam nesvítilo 😉 Zatím se daří!!!
Doktorka říkala, že plenka přes boudičku by se dávat neměla, protože pak tam nejde tolik vzbuchu a je tam strašné vedro!!! 😒

Miško - a jak to budeš dělat, když nebudeš mít pásy ani v zimě? 😕

Joli - švagrové malá přibírá takhle málo pořád a doktorka je nechává. Ví, že i synovec takhle málo přibíral, ale vešli se do nějaké spodní hranice...
No a ta lékárnice je fakt blbá, když neví co ti říká!!! 😠

zany
25. kvě 2009

Pauli - mě už mateřská skončila, takže jsem si v práci žádala o dovolenou a rodičák jsem si dala na 3 roky 😉 Uvažovala jsem i nad čtyřletou varinatou, ale kvůli hypotéce budu muset do práce 😝
A kdybych měla u Honzíka možnost si zvolit dva roky, tak bych si je asi taky nedala... Přeci jen je to risk 😝

miskastehlikova
autor
25. kvě 2009

zany:no vidíš to mě teda nenapadlo 😅 😕 😅 ,tak to nevím,to si je asi přišuiju🙂

leonik
25. kvě 2009

míšo dneska jsou vzorné, ale je to vyjímečně 😀 Dva dny jsem malýho večer před spaním musela taky chovat, jinak vřískal jak na lesy 😀 Někdy ty děti potřebují pomoct s tím usnutím 🙂 Mě to nedá, nechat ho dlouho plakat 😅 Dneska usnul krásně sám, protože odpoledne skoro nespal 🙂

zany o dm ani nemluv, to je jediná drogerka kde nakupuju. A těch peněz co tam vždycky nechám 🙄 Zrovna zítra se tam chystám 😀 Masáž závidím 😵 já se nedostanu nikam, ani na to cvičení 😝

Já jsem u Leonky taky pásy na sporťáku nepoužila ani jednou. Strašně se vztekala, tak jsem je vyvlíkla z kočáru a koupila ty kožené řemínky. V nich se mohla víc pohybovat. Ty pásy ji rozčilovaly, jak tam byla přitažená 😀

Tuhle jsem viděla ve městě černej kočár, měli na něm nánožník a přes boudu hozenou plenu 😕 V těch vedrech!To dítě muselo být uvařené ☹

miskastehlikova
autor
25. kvě 2009

Leo:já taky nerada nechávám Vivi brečet,ale občas jí prostě chvíli nechám,aby věděla že to má aspoň skusit sama.Někdy si 10 min.brekne a usne,jindy nade mnou zvítězí a já jí uspím!.prostě to se mnou umí😀
Nechápu lidi co takhle děti nabalí,to je síla.
Já dávám přes boudičku plenu,ale taky uvažuji o tom slunečníku,přece jen jí musí být vedro☹

miskastehlikova
autor
25. kvě 2009

holky:kolik vám za den (nekojené) miminka vypijí UM a vody(tekutin)?
Mě Vivi pije 600-700ml sunaru denně a tak 200 ml vody.Není to málo?

jola2
26. kvě 2009

Čauvec holky dneska u nás pohoda 😵 . Malá teď měla tři dny taky uplakáníčko ale znad už to přešlo tak zase hezky sama usla v postýlce

zany: já jsem si říkala že jí to dávat nebudu a budu jen kojit! Kašlu na něj!!! Akorád jsem potřebovala na zítřek aby měla UM (já vím že je to hrozné ale nemám jinou možnost) potřebuji maminku odvést do Brna do nemocnice (na předoperační vyš.) tak tam s ní musím jed autobusem (bo autem bych to nezvládla!!) a malou by mě hlídala teta.
Včera jsem jí zkoušela dávat z flašky a pořád mi to plivala 😠 . Asi měla malý hlad 😀
Taky jsem přemýšlela že začnu v těch vedrech dávat čajík (nějaký fenyklový aspoň nám to pomůže na ty prdíky)
Dáváte taky holky? co plně kojíte?? Já jsem dávala u Jolance asi od dvou měs. a připadne mi že moc hezky dodržuje pitný režim od kámošky malej (plně kojila 7m. a odmítala mu dát cokoli jiného) vůbec nechce pít musí ho do toho moc nutit!

dajdda
26. kvě 2009

Ahoj taky jesm se chtěla zeptat jestli dáváte prckům kromě mléka nějaký čaj v těhlech vedrech?My částečně kojíme jinak UM.

miskastehlikova
autor
26. kvě 2009

Ahojky holky,
tak jsme byly vzhůru od 8:30,stihli jsme uklidit,procjít se-momichodem nový kočárek dokonalej🙂.A teďka vařím pro VIvi na oběd špenát s bramborem🙂
Dajddo,já jsem dávala čaje,šťávi,ale malá nic nepila,tak dávám obyčejnou kojeneckou vodu a tu jakžtakž pije😀
Leo:jj ten kočár je Hoco,mě zmátlo to polstrování a sedačkaty jsou knorr

dajdda
26. kvě 2009

takže můžu mu zkusit dát čaj?Jsou nám 3 měsíce a týden

paulinka80
26. kvě 2009

ahoj holky, my jsme dneska vstavaly v sedm hodin,tak jsme byly venku rano, to jeste nebyl takovej hic,ale stejne teplo uz bylo pekny...ted cekame na tatku, ma nas vyzvednout a jdeme na obed do pizzerky...pak se jeste mozna pujdu s Eli projit,ale nevim nevim...v tom vedru se mi ani nikam moc nechce...
Jinak Eli ma dneska uknouranej den, chce se porad chovat a nevydrzi si chvili hrat sama...tak nevim, jak ji cely odpolende zabavim 😒

ja mam doma na kocar taky slunecnik,ale vytahnu ho, az dame Eli do sportaku, ted se mi s tim tak nejak blbe manipuluje, kdyz ho mam na hluboky korbe....

jola2: ja taky plne kojim a cajiky a nic jinyho zatim nedavam...dr mi rikala, ze i v tech vedrech ji mlicko staci, ale ze ji mam prikladat k prsu casteji

holky, ja Eli nenechavam vyrvat skoro vubec, nejak to nemuzu vydrzet, kdyz vidim, jak place, takze se ji vzdycky snazim hned utisit...

holky, ja se snazim DM vyhybat velkym obloukem, kdyz tam zrovna nutne nepotrebuju....protoze kdyz tam jdu jen pro nejakou kravinu, tak tam vzdycky koupim i neco navic.... 😠

miska: ja vim, ze na vitani obcanku posilaji pozvanky, nam taky zatim jeste nic neprislo...no snad na nas nezapomneli

miskastehlikova
autor
26. kvě 2009

dajddo,já dávala dětský fenyklový čaj do ukončeného 2.měsíce,takže už můžeš🙂
Paulinko,tak to mají dneska holky podobné.Vivi je taky dneska velikej mazel.Ale když papala oběd,tak hodně plakala,po každý když jsem jí dala lžičku do pusinky,tak nevím zda u nás neroste zoubek...ne!zapomenout by na tebe neměli.si pro jistotu můžeš zavolast na úřad pod který spadáš kdy to má být...A odkdy dáš malou do sporťáku?

zany
26. kvě 2009

Ahoj holky,

Eliška se v noci vzbudila 2x a v půl 5 po kojení nemohla nějak zabrat, tak jsem si jí vzala k sobě a vstávali jsme v 7 😉
Dopoledne jsme byli venku, ale je tam fakt pařák. Chtěla jsem jet do lesoparku, ale manža mi zapomněl z auta přendat autosedačku 😠 Takže jsme šli jen tady po vsi... Ale pro Honzíka to bylo něco. Viděli jsme jak vylívají základy a tak jsme stáli a koukali 😀 Pak jsme byli chvíli na písku a když už jsme měli namířeno domů, tak jel zase mix, tak jsme se museli vrátit a zase koukat 😀 Pánové co to tam dělali z nás museli mít asi radost 😀 😀 😀
Teď dětičky spinkají 😵 Odpoledne mám sraz s kamarádkou, tak zajdeme do cukrárny a na kafíčko 😵 Manža si nechá Honzíka a pojedou na kolo 😉

Dneska jsem Elišce zkoušela dát pít z lahvičky, ale z toho pítka se jí nechtělo... Neví jak na to... Tak jí budu muset koupit do té flašky dudlíka a uvidíme 😉 Honzík taky začínal s dudlíkem a pak přešel na pítka 😉

luci81
26. kvě 2009

Ahojky,
miska:tak to je dobře,že máš kočárek,se kterým jsi spokojená,pásy bych teď neřešila,myslím,že v zimě jí stejně do toho hlubokýho dávat nebudeš,co vím,tak ty větší děti už tam nechtěj 😉 Moc hezký fotky,Viv je kočka ,i když je za kluka
🙂
paulinka:já mám rodičák na 3roky.chtěla jsem na dva,že bysme se pokusili do té doby o druhý,ale stejně jsem se nevešla do té částky,kterou musím splnit na dva roky.holky,nevíte,jak se to potom řeší,kdyby člověk chtěl jít do práce dřív?Nebo naopak potřeboval být doma s děckem dýl?
jinak já jsem měla ukončenej pracovní poměr,než jsem šla na mateřskou(bohužel,náš provoz zavřeli ☹ ),ale myslím,že jsem k rodičáku kromě papíru od sociálky nic nevyřizovala,myslím teda se zaměstnavatelem.

Tady je taky hicák,strašej s velkejma bouřkama,tak jsem zvědavá,co přijde,snad to nebude tak zlý.S kočárkem jezdím i na sluníčku,když je potřeba,ale když jí nechávám venku jen spát,tak ve stínu,aby se neupekla 🙂
Plínku přes boudičku taky občas dávám,ale třeba přeloženou na půl,aby jí nesvítilo vyloženě na hlavičku,připnu jí tam zvířítkem co máme na boudičce a když jí svítí na nožičky,taky plínku

Taky toho už moc nenaspí,dopoledne tak dvě hoďky,občas i víc,ale odpo už skoro nic.

Zany,to máš s Honzíkem veselo 🙂 no děti tya sroje a auta bavěj.Známá musela kluka vodit do školky kolem staveniště,tak chodili o půl hodiny dřív,aby to pak vůbec stihla do práce,vždycky nám pak vyprávěla,co tam všechno viděli 😀

miskastehlikova
autor
26. kvě 2009

holky,
tak u nás se po obědě usnulo.Malá spí už 2 hodinky,no já se jí nedivím v tomhle hicu.Je na padnutí☹fakt hnusný...
Luci81: no já jí a zimu z toho hlubokýho asi udělám sedačku,přece jen je na zimu teplejší jak tenhle,ale zima je daleko...
Já mám taky rod.na 3 roky a snad to té doby stihneme další🙂.Hlavně budu mít problém se školkou.Viv je prosincová a to mi jí nevezmou od září(budou jí 2roky) a od ledna asi taky ne,už jen protože tady ve vsi je hrozně malých dětiček v jejím věku☹,takže si to ani neumím představit jak to bude...

Tak až se mi princezna vzbudí,tak jedu zaplatit zálohu na plavání a zpátky domů,abysme se neupekly🙂

luci81
26. kvě 2009

miska,tak problém se školkou budu mít taky,protože u nás je naopak mooc málo malejch dětiček,tak letos končí ☹
chtěla jsem seTě zeptat,psala jsi,že Ti kamarádka radila,jak Viv motivovat k otáčení.taky bych to chtěla zkusit.

miskastehlikova
autor
26. kvě 2009

Luci:heleď miminko dáš na bok a horní nožičku(tu na které neleží) mu ohneš a podržíš na zadečku a pokrčené kolínko táhneš do podložky(na zem) a mimi by se mělo samo přetočit.Ale musíš to dělat na obě strany,prý se to nemá jen na jednu

andilek1
26. kvě 2009

ahojda holky!Tak se hlasim po dlouhe dobe..MEla jsem uklizeci den,luky me pomahal 🙂 🙂 🙂 Stirala sjem prach ve dvou mistnostech, luxovala,ale nejhorsi bylo ze jsem delala okna!!!Ty zaclony!!aauuu,boli me ejste ted ruce,jeste taky delam vecu,sekanou s kasi a prdolka me pred chvili usnul,tak se snad brzy vzbudi...ale asi jo,protoze venku delaji kraval..Luky byl venku rano na dve hodinky,odpoledne sjem nesla,protoze bysme byli oba durch 🙂 🙂 ani se netesim na tu bousku,,,jen na to ochlazeni,,to ma byt v patek uz jenom 13,,coz je teda skok jako krava 🙂 🙂 🙂 🙂
Luci a miska:me to doktorka ucila jinak. Luky lezi na zadickach a ty mu nozku das pres druhou a tahnes ji a on by se jako mel dotocit...neumim to popsat,takze promin.ale ono jak tak koukam,je to skoro to samy,jen jsem to delala od zadicek.nez od boku....a luky to dela na dve strany uz
miska:pretaci se ti porad,nebo ne?Me prijde ze je tak nejka linej....
tak co holky??Jeste u vas neprsi????,
Ja taky jdu na 3roky na rodicak,taky jsem chtela na 2,protoze se budeme snazit na mimi,ale asi to nepujde,,,,nevim,,kolik penez musi byt abych splnila limit?A taky pocita se to pred nemocenskou,,jako kdyz sjem chodila do prace,nebo nemocenska??Ja byla cely tehu doma,tak se ptam,,tomuhle totiz nerozumim.... 😖 😖 😖 😖

zzuzca
26. kvě 2009

jola - tak my plne kojime, mame zaxvilu 5 mes. Tiez prave riesim ci mu mam davat vodu - ked je vonku hic. Zanedlho asi vyskusam ono aj tak kym sa to nauci (z flasky pit zatial nevie 😒 ) tak to uz budeme pomaly aj prikrmovat... takze tak.

holky, otaca sa vam mimi aj z bruska na zadicka? Jakub teda vobec nie... len naopak...

nency
26. kvě 2009

Ahoj holky!
Tak konečně jsem se sem dostala. Asi nestihnu vše dočíst, ale pokusí se.
Minulý týden jsme byly v poradně, tak měla 6,3 kg a dostala druhou Hexu. Druhý den pak měla průjem, takže
jse z toho byla hotová. S tím flíčkem na nožičce jsme nakonec na kožní nešli, mudra nám na to dala mast Fucidin,
prý zabere, ale bohužel mažeme šestý den a žádné zlepšení, naopak jí vyskákala vyrážka a flíček sice vybledl, ale
na druhou stranu se jí zvětšil. ☹ Takže tomu kožnímu se stejně nevyhneme. Zítra si budu muset přivstát a
vyrazit na kožní brzo ráno, než se tam udělá nával. ☹

andilek1
26. kvě 2009

zuzka:to sjem cetla ,ze tohlo,,,to otaceni z briska na zadicka,je tezsi,,,ze to umi deti,tak v 7,8mesici,ty chytrejsi samozrejme driv,,,ale takhle brzy to jeste nemusi umet....ale lukymu se to dari,,,ale spis ne ze to umi,ale ze neudrzi stabilitu 🙂 🙂 🙂 🙂
taky premyslim,jestli mu dat flasku s cajem nebo neco..kdyz plne kojim,,,ja envim no

paulinka80
26. kvě 2009

tak u nas uspano...a ted budu doufat, ze ji nevzbudi bourka, neco se sem na Prahu zene...bydlime v podkrovnim byte a teda to jsou vzdycky rany na okna 😒 manza sel na pivko tak se tady budu sama bat...bourky rada teda nemam....

jinak jsme byli dneska s manzelem na obede v pizzerce, Eliska byla hodna, sice nespala ale hrala si a tak jsem se mohla v klidu najist 🙂 odpoledne uz jsme ani ven nesly, protoze byl hroznej parak...Eliska byla doma jen v plence 🙂
ted si davam melouna...mnami mnam...je to bajecny osvezeni

holky, chapu to teda dobre, ze po matersky nastoupim na radnou dovolenou a po vycerpani dovoleny nasledne nastoupim na rodicovskou dovolenou?nebo na rod.dovolenou nastoupim soubezne s radnou dovolenou??

andilek: ja s eli taky trenuju pretaceni tak...lezi na zadech, dam ji jednu nozicku pres druhou a tlacim dolu a ona se vyhoupne nahoru 😉 obracene se mi taky neotaci...spis se neudrzi a svali se zpatky na zadicka...

miskastehlikova
autor
26. kvě 2009

Ahojky holky,
tak mi spinkáme🙂!
Odpoledne jsem byla zaplatit zálohu na plavání a pak jsme byly u kamarádky,co má 9 měsíčního chlapečka a malá si tam užívala🙂

Andílek:tak koukám každý to dělá jinak😀.zatím se přetáčí pořád a už by se chtěla plazit,ale znám jí,dlouho jí nic nevydrží,tak zatím nejásám🙂....Ty jsi ale pracovitá,to já jsem hrozně líná poslední dobou☹

jola2
26. kvě 2009

Čauvec holky dnes den jak kráva!!
Malé jsem zkoušela dávat to UM ale vůbec to nechtěla koukala se na mě jak na zrádkyni 😒 tak jsem to pro dnešek vzdala!(zítra nikam nemusím 😀 ) ale zítra jí zkusím dávat čajík bo jsem zjistila že vůbec neumí pít z té flašky a kdych náhodou potřebovala někam jed nebo se mi něco stalo tak ať umí pít. Nám to aspoŇ pomůže s těma prdíkama (doufám !!).
Leušku jsem hezky uspala a šla vykoupat Jolu ta pak vylezla z vany a uklouzla (dělala blbyny) a spadla na hlavu tak řev jak ...... tak jsem jí šla utěšovat ale samozřejmě to zbudilo Leu tak jsem něvěděla koho mám vzít první do náruče 😢 . Jolu jsem trochu utišila ale Lea se nedala do toho přišla jedna paní že prodává kočárek jestli ho nechci...pak ještě druhá no a pak už nezabrala vůbec tak do teď hysterický řev. No snad je krize
zažehnána fuj jsem se i zapotila 😀

leonik
26. kvě 2009

ahojky, tak já se hlásím až teď 🙂 Dneska jsme měli náročný den. Byla jsem s malým dopoledne na hexe, pak jsme jeli nakupovat oblečení na svatbu. Už se to blíží. Strávili jsme tam čtyři hodiny, malej teda byl dneska zlatej 😵 Vykládal si s prodavačkama, hrál si v kočárku 🙂 Domů jsme dojeli až v sedm. Tak rychle oba vykoupat, najíst a spát. Malej chuděra usnul hned, jak byl z toho všeho utahanej. Akorát dostal teplotu, tak jsem mu dala čípek a ještě v noci ho musím přeměřit. Dneska bylo venku hrozné vedro, tak doufám že mu to ještě k té teplotě nepřidalo 😒

Jdu vás dočíst, dneska jste toho teda napsaly 😕 😀

paulinka80
26. kvě 2009

miska: kam budete chodit na plavani a od kdy?
jak jsi se ptala kdy dam malou do sportaku, tak ji tam dam az se mi nevejde do hlubokyho...korbu mame celkem malou a ona je nejaka dlouha...no, ma byt po kom 🙂 sportak jde dat i do lehu, tak je to dobry...

jola: tak jsi mela teda veselo s holkama....snad uz ted budes mit klidek 🙂
eliska taky neumi pit s flasky, jednou jsem to zkousela, kdyz jsem potrebovala odejit a tak jsem odstrikala mlicko a manzel ji to mel dat z flasky,ale vubec to nechtela....

holky, ja jsem taky nejaka lina...to bude asi tim vedrem, nic se mi nechce....a to zitra budu muset zehlit, to me taaaak nebavi 😒 ale to asi nikoho...

jola2
26. kvě 2009

paulinka80:já tam mám taky haldu na žehlední a taky se mi nechce vždycky si řeknu že večer ale večer jsem tak unavená že jsem ráda že jdu spát 😀