3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

nency
28. kvě 2009

paulinka80
tak fotečky super, už vím jak vypadá světluška. Taky se mi líbí, až bude manža fit, tak také vyrazím na nákup. 🙂
Jinak velkým bříškem to nebude, Danča zase tak velké bříško nemá a nožičky si také jenom chytá, ale že se dají
ochutnat, tak na to ještě nepřišla. 😀
Holky už jdu do pelíšku, dneska jsem nějaká unavená. 🙂

miskastehlikova
autor
28. kvě 2009

pauli:jo jo oni ty chlapi se nebojí dělat kravinky jako my ženský...To moje malá taky vodu milej.sotva vlezeme do koupely,já začnu napouštět vaničku tak se řehtá a chtěla by do ní skočit😀..Prostě je vidět jak moooc se na vodu těší🙂,ale plavčit to ne e

andilek1
29. kvě 2009

nency:tak to se omlouvam,myslela jsem ,ze to sji byla ty...Luci tu neni,tak ji psat nebudu...ale az se objevi,tak ji hned pisnu...dekuji...
Pauli:To s tim napitim se me taky stalo,chtela sjem vyzkouset jak se bude tvarit na brisku,,libilo se mu to,ale nedoslo mi,je da hlavicku dolu a sup,napije se,zacal brecet chudak.od te doby se ot bojim udelat,,,Luky taky strasne rad kope ve vode,voda je potom uplne vsude 🙂 🙂 🙂
Vam si uz dava nozky do pusy?ten muj to jeste neobjevil,zveda je,ale do pusy teda jeste ne,ale zaz to objevi,budou tam porad 😀

paulinka80
29. kvě 2009

jeee andilku, cos tady delala ve 4 hodiny??? 😲
u nas dneska noc celkem dobra, vstavala jsem jen 3x, ale uz od pul sesty nespime...takze az to jeste zalomi Eli,tak pujdu chrupat s ni 😀
eli prave nozky do pusy nedava,ale chyta se za ne, to jo....
dneska odpo frcime zase k nasim, tak se tesim 🙂

andilek1
29. kvě 2009

pauli:Co??krmila Lukyho a cekala nez si rihne,tak sjem sem odbehla...LUyk vstaval asi poprvy v pul 7,takze maminka docela nejaka divna,na vsechn nastvana,a to vim,ze Luky za to nemuze.jsem divna..ruka me boji,nemuzu ji vubec natahnout a Luky porad nadava...to bude den 😢 😢 😢 😢

leonik
29. kvě 2009

ahojky, tak u nás noc dneska hrozná. Malej moc nespal, pořád jedl a asi ho bolelo břicho. Pořád kopal nohama, kroutil se. Včera jsem zhřešila a dala si kousek čerstvý buchty. Tak asi z toho 😒 😖 A ráno o půl 6 vstával 😠 Pak nahlas brblal do půl 7 až vzbudil Leonku. Ta zase začla vymýšlet že má hlad a žízeň, jen aby mě dostala z postele 😝
andilek: já teda v noci malého nedávám odkrkávat 😅 Napije se, položím ho do postýlky a on za chvíli chrní. Malej je dneska nějakej rozvrzanej, asi tím počasím a nevyspáním. Zíveme tady všichni dneska 😀 O víkendu má být škaredě a zima ☹

miskastehlikova
autor
29. kvě 2009

Andílek:Vivi je objevila už dávno a furt je "papá",hlavněkdyž objedvá😀!!!...Je☹ty máš dneska den,co?!☹
Já taky malou v noci nenutím odříhnout,dám jí v postýlce flašku a ona u nís usne a spí...
U nás se noc odbrá.budíček v 7:30,což jde,já stejně potřebovala vztávat na 8🙂
U doktora dobrý,krev ok!takže 4-5 bude trvat než cysta prdne sama,ale nepokoušet to.tzn.bez zátěže.Dostala jsem další antibiotika-na 14 dní,na ten močák a zítra ráno jedu k mámě na pár dní si teda odpočinout...

andilek1
29. kvě 2009

aha,to nevim,ja ymslela holky,ze se musi vzdycky odrihavat..no nic,alepson budu chytrejsi,,,si predstavte,jak Luky vstaval v pul 7,tak usnul asi na 20minut v lehatku,potom zacal byt protivnej,ale jak!!Brecel jako strzenej,celej cervenej,chudak,taky ma den a tak jediny na co jsem ho ukonejsila,je zeje venku v kocarku,ja ho tam enchtela dat,protoze je zima,,,ale kdyz spinkat,tak jen dobre.ale je ve fusaku a pres to ma jeste dve deky,bojim se aby se nenastyd ,,takovy debilni pocasi...jen kdybyste ho slyseli,,hrozny!chudacek jeden.miska:to je dobre,ze nejdes na operaci,,alespon muzes byt s Viv...a hlavne ze to neni nic vaznyho 🙂

luci81
29. kvě 2009

Ahojky,teda tady toho je
zuzz:Taky držím palce moooc.Já bych taky jen jedla.

nency:tak ať je manže brzy v poho,jka už někdo psal ,máš teď o dítě navíc co?

andilek:taky jsem koukala,jaké jsi ranní ptáče.Psala jsem to já o těch dávkách .No já teda měla mteřskou nižši,tak uvidíš,třeba to tobě vyjde.

pauli:moooc krásný fotky.Anetka si nožky taky ještě nechytá.Já jsemteprve teď začala koupat bez lehátka,mám strach,že si lokne.Máme to látkový lehátko,tam je to jistější.Taky máme plastový,líbilo se mi,že tam jako polosedí a může víc blbnout,ale je to podle mě na p..Světluška je dobrá,taky jsem přemejšlela o ní,nebo o blešce.Emilka se mi taky líbí,ale přijde mi,že nemá tolik těch aktivit,nebo jak to napsat.

leonik
29. kvě 2009

míšo tak to je dobře, hlavně že to není nic horšího 🙂 A ten zánět močáku má s tím souvislost, nebo na ty cysty ti přišli při tom vyšetření?

andilek: to jsme na to dneska podobně 🙂 Malej pořád kňourá nebo řve, tak ho dneska pořád nosím. Spal akorát půl hodiny ráno, a teď usnul až ve dvanáct! Já mám taky dneska nějakej blbej den. Pekla jsem buchtu když nám ten táta dojede po týdnu a ona se mně spálila 😠 😝 Ven jít nemůžeme, leje tady jak z konve ☹

luci81
29. kvě 2009

miska:Viv je fakt šikula,všimla jsem si,že už jsi dávno psala,že ,,papá,,nožky
zany pěkný míry,my jdem v pondělí,tak jsem zvědavá,budu mít lékařskej tejden.V pondělí s malou,ve středu k zubařce 😝
holky,kdybych se sem nedostala,zatím hezkej víkend,i když s počasím to nebude nic moc

paulinka80
29. kvě 2009

tak u nas se skoro cely dopoledne spi...tak jsem toho vyuzila a taky si na hodku zdrimla. asi na Eli pusobi to pocasi, leje tady a je fakt hnusne....a vikend asi nebude taky nic moc ☹ jsem si na to teplicko uz tak nejak zvykla 😉
misko: no tak super, ze to neni nic horsiho...tak si hezky u mamky odpocin a bude lip, uvidis...
andilek: ja malou davam v noci taky odkrnout...jinak se mi krouti a blinka....ona krkne v polospanku hned po piti, kdyz to nejde, tak dlouho necekam a ukladam do postylky.
luci:mas pravdu, Emilka toho moc neumi...taky to Eli tak moc nebere, jako svetluska...dneska si s ni vydrzela hrat zase asi pul hodky...
preju krasny vikend, kdybych se sem nedostala...u nasich je vic zivo, takze na net nebude asi cas 😉

evaviki
29. kvě 2009

Ahojky, tak ako vidim, pocasie dnes vplyva takmer na vsetky deticky.. 😖 Maly je tiez trosku protivny. ☹(
My si nozicky este vobec nechytame, takze na papanie si este pockam 😀
Ja idem v nedelu do Bratislavy, tak uvidime, ako casto sa dostanem na net 🙂

andilek1
29. kvě 2009

leonik:Hm,alespon nesjem sama 😀 je takovej urvanej,posledni dva dny byl usmevavy a ted,,katastrofa,kdyby alespon nadaval jak to umi,ale on breci jako lev,,,az ho lituju,,U nas taky pomaha jen noseni,,,hlavne ze neco... 🙂 🙂

miskastehlikova
autor
29. kvě 2009

Luci81:taky používáme lehátko medvídka a neumím si koupání bez něj představit!dřív jsem měli síťku,ale z té Vivinka vyrostla...Ale ta síťka je pro pidi mimča úplně super!!!😀
Leo:tan močák s tím prý vůbec nesouvisí,prostě se to takhle sešli.Včera mě vyšetřovaly a přišli na to že se to tam takhle nahromadilo.tak se mi přítel smál,že mám dole 2v 1-výhodné balení 😵
Andílek,Leo:je tak to je moc líto že dětičky takhle "zlobí",tak snad budou brzo zase v normě 😉 ...

U nás Vivinka spinká,jak je hnusně tak skoro furt sí,takže já jdu poklidit a balit...

nency
29. kvě 2009

Tak u nás je také špatný den. Danča se vzbudila už ve čtyři ráno, vypadalo to, že už neusne, ale naštěstí
si to natáhla do půl šesté. V noci jsem k ní 3x vstávala, takže jsem opět nevyspalá. Dneska je protivná už
od rána, také furt kňourá a přesně jak už jste psaly, pomáhá jenom chování a nošení. ☹
Venku jsme byly jenom půl hodinky, pak nás vyhnal domů pěkný slejvák. Jak jsem jí přenášela z kočárku, tak
se vzbudila a pak doma né a né zabrat. Teď už hodinku spí, tak počítám, že bude každou chvíli vzhůru.
Dneska jsem měla doma i Kájinu, tak jsem krmila jednu a pak zase připravovala jídlo pro druhou. 😀
Manža s tou ortézou v noci i spal, protože ho to dost bolelo a ráno se odbelhal do práce, doma zůstat prý
nemůže, bez něj by to v práci nešlo. 😀 Doktor mu říkal, že to bude trvat tak minimálně 14 dní, ale podle
mě to bude mít na delší dobu. Jak teď budu muset řídit jenom já, tak to bude mít výhodu, že se zase
naučím parkovat, to mi totiž moc nejde. 😀

leonik
29. kvě 2009

andilek: tak co Lukášek? Mně už z Vojtíka asi praskne hlava dneska 😀 Teprv před chvilkou zas usnul, naposled spal půl hodinky přes poledne a od té doby byl vzhůru a kňoural a kňoural a řval😠 Tak jsem zvědavá jak bude teď dlouho spát.

míšo: tak to závidím že Vivi spí 🙂Taky bych spíš myslela že ty mimča budou tím počasím unavené, ale kdepak.. 😅

nency: noc jak přes kopírák jako u nás 😀 My jsme se chystali ven odpoledne, vylezlo slunko a za chvíli zase liják. Tak jsme to vzdali a jsme doma celý den a vůbec to neutíká. Když se může ven tak je to lepší 🙂 A jak jezdí manžel do práce teď s tou nohou?

nency
29. kvě 2009

leonik
on pracuje kousek od našeho domu, je to jednu stanici autobusem, takže to má docela blízko.
míšo
to je dobře, že výsledky jsou ok. 🙂

leonik
29. kvě 2009

nency: tak to má kousek, to je dobrý 🙂
U nás se spalo zase jen půl hodiny 😖 Tak to musíme nějak vydržet do půl sedmý, pak budem koupat a kolem sedmý doufám už spát 🙂

miskastehlikova
autor
29. kvě 2009

Holky,vy drbete😀
nency:koukám dnešek náročnej co???A Kájina ti pomáhá???

andilek1
29. kvě 2009

leonik:No cely odpoledne stejny,vzdycky usnul na me a potom kdyz jsemho dala do postylk,,sup,sup, a byl vzhuru a mohla sjem jit od znova ☹ ☹ ☹ Ale jako naschval pred chvili usnul,,kdyz se ma koupat 🙂 🙂 takze uvidime.ale,,jen doufma,ze bude spinkat v noci,sjem unavena z toho vesnyho utisovan a tak,a taky to ranni vstavani.... 🙄

miskastehlikova
autor
29. kvě 2009

Andílek:tak to je mi líto,že máš dneska takové starosti.A nemůžou to být třeba zoubky?Je to záhul,co?? ☹ 😒

nency
29. kvě 2009

Tak u nás se už spinká, teda ale dalo mi to zabrat než jsem jí uspala. Dříve stačilo položit do postýlky a dávat
dudlu a teď chce princezna chovat. Ještě štěstí, že tolik neváží, takhle mi to bohatě stačí, chovala jsem jí
asi 10 minut než konečně zabrala. 😒
andílek1
nic si z toho nedělej, mě dneska dala taky zabrat. 😉
míšo
Nevím jestli slovo pomáhá jí správně vystihuje, občas něco udělá, včera si uklízela po dlouhé době pokoj a
dneska došla nakoupit, ale rozhodně se nepředře. 😀
Holky už mě zase řve, musím jít.

miskastehlikova
autor
29. kvě 2009

nency:to víš je ve věku kdy se moooc do dom.prací nehrne...Je toho na tebe taky už dost,co?
Tak Vivi je vykoupaná,přítel krmí a pak jde spinkat.Ani mě nepustil jí krmit,prý si jí musí nakrmit,když jí teďka pár dní neuvidí...
Já ještě dovařuju polévku a pak jdu k tv a spát.ráno vztáváme v 6hod. a v 8 odjíždím

zany
29. kvě 2009

Ahoj holky,

vy zas kecáte... No půjdu něco dočíst, ale zas toho půlku zapomenu 😝

U nás noc na prd a Eli vstávala brzo a Honzík zrovna spal 😒 Ale pak jsme byli plavat, tak to bylo fajn 🙂 Honzík hezky skákal, potápěl se, no paráda 😵 Elišku zatím hlídal manžel, prý něco naspala, ale dneska tomu moc nedala 🙄 Navečer byla megaprotivná a usnula jen na chvíli a to jsem jí ještě musela uhoupat v lehátku... 😖 Teď taky ještě vejská v postýlce...

andilek1
29. kvě 2009

miska,nency:nevim nevim..spis bl unavenej tak brecel jako zelva,uvidime zitra,to je to jeho ranni vstavani.treba to budou zoubk,to ukaze cas...ale tes jsem ho odnesla do loznice do postylky,tak uvidime jestli se vzbudi....jsem ho totiz uspavala opet v naruci 😀 zvyk si na to,...
ale koukam,ze dneska byli nejaky erubce v noci a i pres den,,,ze?Zany.... 😉

zany
29. kvě 2009

To je mi líto, že jste měli ukňoraný den ☹ Asi to počasí 😒 Dneska je fakt hnusně!!! 😠
Já vyrazila s Eli něco reklamovat a pak ještě kouknout do DM na jinou lahvičku, ale tu co jsem chtěla, tak neměli 🙄 Tak budu muset zítra do druhého DMka 😝 Cestou zpět nás chytil pěkný slejvák, ale ještě že jsme jely autem 😉

Pauli - hezký fotečky 😵
Eliška má vodu taky ráda, ale někdy je už unavená a tak bulí 😒 Holt někdy nevystihneme koupací dobu...
Ale už se těším až budeme chodit do bazénu 🙂 Eli už na heslo hezky zabírá oči a je vidět že zadrží dech 😵

Já Eli po kojení v noci zvednu, většinou si krkne hned a tak jí zase položím do postýlky 😵

Pauli - světlušku jsem dneska taky zkoumala a vypadá líp než Emilka 🙂 Asi jí Eli taky pořídím 😉

rymeska
29. kvě 2009

Ahojte, u nás bylo dnes taky hnusně a taky jsem měla doma protivku.

Jak jste se holky ptala, jak spí Terezka v noci, tak dobře, chodí spát kolem sedmé a vstává mezi sedmou a osmou s jedním vzbuzením na kojení. Tak si myslím, že snad hlad nemá. Nebo co myslíte ???? Přes den nespí, prostě za den max. hodinka, když to sečtu a to je fakt málo.

Pauli - taky chci začít plavat, ale kurz bude asi ažý v září, to bude malý 8 měsíců, ale to snad neva - a hezký fotky 🙂

Míško . ještě že to takhle dopadlo, pěkně si odpočiň

Nency - to ti nezávidím, starost o dvě děti a ještě o manžela, to je mazec.

miskastehlikova
autor
29. kvě 2009

Andílek:tak snad t bude zítra lepší,ono i to počasí prckům moc nepřidává.Mě malá v tomhle počasí jen spí a když je velkej hic,tak je naopak protivná.takže na ní to vliv má...
Holky,my budeme mít zub😀,ale tentokrát asi už jo🙂..Malá má hrozně tvrdý místo na dásni a takovej jako maliknej výstupek,tak asi budem zubatý..(ale abych to nezakřikla)...
Zany:já dneska koukala na Lamaze hračky a chci pro malou na kočárek opičku žofku a toho hudebního slona.ten je dokonalej🙂
rymeska:no to určitě hld nemá!🙂...no spinká hodně málo,ale tak se jí to můřže ještě obrátit...

leonik
29. kvě 2009

tak já jsem tady jen na skok, manžel mě vyhazuje od počítače 😀 No jo, dlouho tady neseděl 😅 😀 Navečer přijela sestra na návštěvu, malýho jsem v půl sedmý umyla a chuděra byl za ten den tak utahanej že hned usnul 😵 Tak snad bude klídek v noci 🙂

rymeska: tak to ti Terezka v noci hezky spinká, kdyby měla hlad tak se budí určitě častěji 🙂 Mně Leonka od pátého měsíce taky spala jenom jednou za den 🙂 Některý děti asi přes den tolik spánku nepotřebují. Hlavně když je kolem nich toho tolik zajímavého, tak aby jim něco neuteklo 😀 Terezka je asi naspaná z noci když přes den tak málo spí 🙂

míšo tak že by zoubek?

Ještě sem později nakouknu 🙂