3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

andilek1
18. čer 2009

Ahojda:tak nase noc byla docela dobra,akorad se Luky zacal rozcilovat v pul druhy a jsem si rikala,co ho muze prudit...no a po chvilce sjem zkusila ho dat niz,protoze on spinkat v levem rohu uplne nahore....je jednop jestli ho dam do prostred,,on si tam dohopsa..no a dala sjem ho niz a bylo ticho 🙂 🙂 jestli mu vadilo jak se boucha o mantinel,nebo jeslti tam enchtel byt,,nevim,to je ve hvezdach
MIska:kdyz ji varis,to normalne das potom teda az si zvykla,treba po tom mesici...tak das treba mrkev,brambor,petrzel a treba nejaky masicko a umixnes ji to? nebo se to jidlo musi zkladat ze tri surovin? a taky nicim to nekorenis,,proste tak jak to je,tak to tam davas...cetla sjem ze do roku nesolit,nepeprit,nemastit...kdyztak me hod nejaky priklad,,,,dekuju...ja jestli se muze delat treba z 5surovin-.--jako k obedu,,,,davala jis taky petrzel jako koren a celer??asi ne,ne??

mivipa
18. čer 2009

Andílek:nekořením a jídlo se může zkládat z kolika surovin tě napadne.Někdy má jen brambor,mrkve.Někdy mrkve,petržel,maso...různě🙂...Jj,uvařím,umixuju a Viv papá😀...
Jj,petržel i celer už jí...
Já jí třeba teďka nedávno dělala hrachovou kaši s vepřovým🙂...

andilek1
18. čer 2009

miivipa:stejne to musi byt hnusny..ale snad to Lukys bude papat 🙂 🙂 🙂 luky vstaval ve ctvrt na 10 🙂 🙂 takze super 😉 ale asi sjem si prelezela ruku,,,kdyz spinka Luky u me,tak lezim jen na te ruce nebo na zadech,,luky je hrozne roztazenej,,takzeme boli jako cert... 😒 😒

nency
18. čer 2009

Ahoj holky!
Tak dlouho jsem tu nebyla, pokusím se dočíst, ale je toho moc, tak nevím jestli to stihnu. 😀
Kájina dělala do školy nějaké referáty, takže internet obsadila a neměla jsem šanci se k němu dostat. 😀
Danča zlobí, nic moc nestíhám. 😒
Včera měl manža promoci, nakonec jsem tam nebyla, neměla jsem hlídání a Danča by to tam asi v klidu
nevydržela, tak jela jenom Kájina a jeho rodiče. Tak jsem viděla jenom fotky a video co Kájina natočila a
nafotila. 🙂
Manža pořád má tu nohu v ortéze, chudák vůbec se mu to nelepší, tak pajdá s berlema, měl je i včera
na té promoci, tak máme netradiční fotky. ☹

jola2
18. čer 2009

ČAU ČAU holky!!
Taky se k vám teď nemám šanci nějak dostat. Manža dělá na dvoře ty chodníčky a já od rána kmitám 😝 . Ráno jsem byla u kadeřnice 😀 abych byla hezká 😀 na to vítání 😀 (bylo to zpíš odreagování po tom frmole) 😀 Přijela jsem a udělala korpus na dort (aby ho Jolanka neviděla bo byla ve školce je to překvápko) nakládám masíčko na gril, nějakej úklid do toho přišla Jola ze školky a spoustu jejich kamarádek 😝 (takže bynec zase všude).
Zítra dodělám dort, udělám svíčkovou na sobotu ať pak už nemusím atd......
Tak vás všechny moc zdravím a omlouvám se že nereaguji.

mivipa
18. čer 2009

jola:vy máte oslavu?...Koukám jak jsi pylná😀...
My máme zítra oslavu půl roka a musím toho ještě tolik udělat,že nevím co dřív☹,ani se mi nic nechce☹!Takovej mega úklid a přípravy...No holky,jdu začít jinak nic už dneska neudělám...

andilek1
18. čer 2009

mivipa:oslavujete pul rok?to je pekny....jakpak to oslavite,,,ja abych se inspirovala---- 🙂 🙂 🙂

nency
18. čer 2009

jola2
tak to rozhodně nezahálíš. 😀 Ke kadeřnici se také chystám, ale pořád to posouvám, alespoň bude mít co
stříhat, než se k ní konečně dostanu. 😀
mivipa
to to uteklo a už má půl roku. 😀 Už jste byly na 6.měsíční prohlídce? 🙂

Dneska jsem měla sraz s kamarádkou, byly jsme s kočárkama v lese, ale nejdříve spinkala moje Danča a ten
její prcek řádil a pak si to zase vyměnili. Venku jsme byly 2,5 hodiny a Danča ke konci už byla neklidná a
zlobila, tak jsem jí část cesty v lese nesla a to se jí moc líbilo. 😀 Při té příležitosti se nám podařila ztratit
ponožka. Zítra jí určitě najdeme, jezdíme každý den samou trasu, tak někde bude. 🙂

Přijela Kájina z tréninku, jdu chystat večeři. 🙂

jola2
18. čer 2009

mivipa:jojo v sobotu máme o půl dvanácté vítání Leušky pak půjdem k nám na oběd a na kafíčko nějakej záku
seček a ve tři děláme Jolance oslavu 5tých nar. tak jí dělám dortík (s motivem scooby doo, žádná bárbínka ale aspoň že to není fotbalista 😀 ) a budem grilovat no prostě taky mega akce už se těším až to bude vše nachystaný a budu baštit 😀 😀 .
nency:tak to ti Danča dlouho vydrží v kočárku! Mi nemůžem ani do obchodu bo mi teď pořád řve v kočárku 🙄
andilek:chuderko tak snad už ta ruka nebolí! Jolanka se mnou taky tak spávala až byla větší tak manžu kopala do hlavy(ležela přes polštáře) a mě rvala vlasy 😠 . spala s námi do 2,5 let a teď taky pořád přelízá 😒 a nejde to odnaučit ☹

rymeska
18. čer 2009

Ahojte holky, taky se omlouvám, vůbec teď nestíhám, je toho nějak moc, trošku jsem vás dočetla, ale moc si nepamatuji, takže asi moc reagovat nebudu .... Terezka dostala včera druhou hexa vakcínu, naštěstí je bez reakce, když tedy neppočítám, jak je po té injekci šíleně protivná ... ale to se snad zlepší. Jinak spíme stále stejně, kolem sedmé usíná a pak vstává kolem půl druhé a pak až ráno kolem sedmé a někdy ještě usne. Jinak se u nás pořád staví a je čím dál víc rpáce, takže já dám spát terezku a pak terpve vařím večeři, pak uklízím, takže každý den si sednu až tak kolem deváté a to kolikrát nemám ani sílu vzít počítač a číst ... tak proto tak málo reaguji, omlouvám se, snad bude lépe ...

Jola2 - mě Terezka takhle šílela v kočárku kolem třetího měsíce cca dva měsíce, teď už je delší dobu kldi, naopak většinou si tak hodinu i více hraje, směje se, povídá si a pak teprve usne na svých obligátních 20 minut. A přešlo to samo od sebe, takže věř, že to přejde. Já z toho byla zoufalá, nechtělo se mi ani chodit ven, ale ono to jinak nejde.

Paulinka - co naušničky, už máte ??? Nebo jste objednaný ???

ZZuzca- když nosím Terezku v šátku, tak když je chladněji, tak jí dávám jen bodýčko (nahoře je v šátku) a dolů punčocháčky, ty návleky a ponožky. Když je tepleji tak bodýčko návleky a ponožtičky. Ve vedrech jí nenosím, to by jsme byli propocený obě 😉 . Snad jsemt i trochu pomohla, i když píšu pozdě ....

zany
18. čer 2009

Dobrý večer 🙂

tak se taky konečně hlásím 😉
Včera nám taťka odjel do Opavy na poradu, tak jsme sami doma. Ale mamka si odvezla Honzíka, tak jsem byla doma jen s Eliškou. Dopoledne jsme vyrazily s Elinkou za kamarádkou, pokecaly jsme, byly jsme s holkama venku a pak jsem jela k mamce na oběd 😉 Honzík usnul a já pak frčela na kontrolu k doktoru. Tak prý je to špinění normální a brzy se to srovná 😉 Mamka dávala Eli oběd, tak to šikulky zvládly 😵 Když se Honzík vyspal, tak jsme jeli ke švagrové a jeli jsme s dětmi autobusem, původně na Svatou Horu. Jenže protože tu změnili jízdní řády, upravili linky a skoro všechno jezdí jinak, tak jsme nastoupili do autobusu, který nás odvezl jen na autobusové nádraží 😀 No tak jsme došli zaplatit na poštu složenku a potom než bychom se na tu Svatou dostali, tak to nemělo smysl a šli jsme radši na hřiště 😉 No a tam jsme se hezky pohádaly s dvěma matkama 😠 😀 😀 Jedna totiž kouřila na hřišti a tak jsem jí řekla jestli umí číst a že se na hřišti nekouří. No a pak se do nás pustily, no síla!!!! 😠 Ale my se nedaly 😀 V jednu chvíli jsem čekala, že jí švagrová chytne!!! 😀 😠
Domů jsme jeli taky autobusem, tak měli kluci radost. Ještě jsme si zašli na pivo, já jen nealko, kluci džusík a my pak frčeli domů 🙂
Rychle jsem vykoupala děti, Eli už byla protivná, protože odpo nespala, usnula na chvíli v autě, ale pak vytuhla. Honzík akorát přišel, že chce kakat. Celý den nebyl, on je po mamince a kadí jen doma 😀
Zítra až půjdeme s Honzíkem plavat, tak bude hlídat Eli švagrová, tak jsem zvědavá jak to zvládnou 😉 Ale dám jí Eli do kočárku, tak to snad bude v pohodě 🙂

Nemám sílu dočítat, tak se omlouvám ☹ 😉

zzuzca
18. čer 2009

rymes, dik za info, predchvilou som dala dotaz do temy o noseni a holky mi poradili 😵 tak to sem skopcim, pre info....snad ostatnym holkam nebude vadit.. 😉

teplo a satka
da sa to zmiernit tensou, resp savejsou satkou, napriklad indio s lanom
hlavne je treba aby satka bola co najsvetlejsia
jednovrstve uvazy napr klokan
funkcne oblecenie napr z vlny (v HM predavali za dobru cenu body a gatusky z cistej merino vlny) alebo vlna-hodvab, alebo moira pre dieta aj pre nosica
my sme sa najviac potili medzi sebou takze som davala medzi nas plienku

andilek1
18. čer 2009

Ahojda holky,dju vam pisat a taky se vas zeptat...Luky ma od nedele prujem,mam zitra zavolat doktorce? o vikendu jsem jedla obed ,torchu opepren,ale to mslim,ze neva,protoze jm normalne kecup ostry a to mu neva..tak nevim,,,,taky jsem cetla ze o muze mit od zoubku,,jak mu rostou,ale to se me zda jako kravina...nevim...
co myslite?
nam odpoledne poctila svou navstevou Lukyho prababicka a pradedecek a tak sjme klabosili a Luky byl mooooc hodny...potom jsme se sli na chvili projit v tom z kocarku luky se probudil a a zacal rvat jako lev a najednou to pustil do plinky,ale brecel dal,tak sjem ho musela vzit do naruci a v pohode...nevim ....myslim,ze kdyby ho bolelo brisko,tak bude brecet i ume,nevim.....asi blbe jim,ale nezda se mi to,protoze jim stejne....
zany:to sji mela ale narocny den...potom naspis jak Eli zvladla svagrovaou 🙂 jinak t dve pani na hristi,,to bych se taky hadala 😠 😠 😠
rymes ,to je dobre,ze nemel zadnou reakci,my mame taky dve za sebou a nic...tak snad nam to vydrzi 🙂 a vam taky na tu treti 🙂

mivipa
18. čer 2009

Andílek:nijak dramaticky to neslavíme🙂Přidju dvě kamarádky s miminkama,takže miminka si budou hrát🙂(asi každé samo),my mamky pokecáme😀.A udělala jsem děckám jakoby dor🙂koupila jsem ten piškotový korpus,namazalo ho přesnídávkou,na to dala banánky,opět přesnídávku a z piškotů jsem vytvořila nápis 6 m.🙂...Musela jsem to udělat,tak aby to mohli všichni papat😀...stejně to dojíme my😀😀😀...

Jola:tak to jo..Taže taky oslavička 😉
rymesko,to je moooc dobře že jste bez reakce
zany:ty jsi ale vejletnice😀,u vás se pořád něco děje,co?!

Holky,tak u nás je pořád teplota kolem 37,5-37,6 k tomu malá často kaká,je nevrlá,pořád se zlobí a mne dásničky,takže asi průběh zoubku,ale dost oškivý teda☹...úplně je mi jí prdelky líto☹

nency
18. čer 2009

Tak u nás se konečně spinká. 😝
zany
to jsi udělala dobře, že jste se na tom hřišti nedaly, měly jste pravdu a na děti by měly brát ohled i ty co kouří.
U nás na hřišti jsem si žádné cedule o zákazu kouření nevšimla, tak asi tam žádná není. Na hřiště ještě nechodíme, jezdíme jenom kolem, ale také to nemám ráda. Když tam máte ceduli, tak je to super. 🙂
Ale jak je vidět, tak někdy cedule nestačí. 😒

andílek1
a kdy jste byli na posledním očkování? Danča po 2.Hexe měla druhý den také průjem, ale jenom jeden den
a taky nevím jestli to byla reakce na to očkování, nebo něco jiného. Ale jestli mám průjem už od neděle,
tak to se s mudrou raději poraď. 😉

mivipa
tak to se budou dětičky mít, takový krásný dortík. 🙂
Jak jsi zjistila, že má teplotu, to jí měříš preventivně, nebo jevila známky nějaké nemoci? A jaký máš teploměr?
Jednou říkali v tv, že testovali teploměry, nakoupili různé typy a každý ukazoval jinou hodnotu a dost se to
teda lišilo. Jedna mamina mi vyprávěla, že mimčo mělo stále teplotu 38 a tak si jí změřila také a teploměr jí
ukázal, že má také 38. A pak věř teploměrům. 😀

mivipa
18. čer 2009

nency,já měřím,když se mi zdá teplá.A to dneska opět byla.Měřím rychloběžko,kterou nám doporučovly v porodnici a i moje doktorka říkala,že je přesná...
Ona se nechová nemocně.Je čilá,aktivní,hraje si,směje se,prská😀,ale pak najednou brečí,tulí se a usne..a k tomu to časté kakání,tak nevím

andilek1
19. čer 2009

hojda holky,my meli tak kransou noc,ze snad lespi byt nemuze,,no ohlo b to bt lepsi,ale snad to nezakriknu s tou dnesni...luky usnul v osm,pres den moc nespal jen asi hodinu a pul a spal az do tri,kd zacal povidat v postylce,tak si rikam,,hmmto bude na dlouho,urcite uz neusne ¨,no a ejhle,dala sjem mu dudu a spinkal do 6:15--takze super,,,zkusim jestli ejste nezalomi s mamkou,,,no ale jestli ne neva....
mivipa:jjj,to my zadne kamaradk nemame,s mimcama...se ams,tak hlavne abyste si to uzili...tise zavidim....a mslim,ze vam rostou 100% zoubky,,,jsou chudackove,ja to rikam porad,,,co oni vytrpi,tak maly,,,, ☹
nency:ockovan byl 11.takze 4dny po hexe,,takze to asi po ni nebude...myslim,ze t zoubky no...nevim

nency
19. čer 2009

mivipa
Jestli máš nějaký, který ti popručili v porodnici, tak je to ok, tam vědí který je dobrý. 🙂
Známá měla teploměr v dudlíku a ten měřil dost nepřesně.
Já mám doba digitální, ale naštěstí jsem ho ještě nepotřebovala, zkoušela jsem ho jenom u sebe a porovnávala
jsem to ještě s rychloběžkou a vyšlo to téměř stejně.
Tak hlavně, aby byla v pohodě. S tím kakáním to bude normální, podle toho jak jsi psala, co všechno sní, tak
to bude v pohodě. Mě Danča sní tak max. polovinu co tvoje Vivka a kaká 3x denně. 😀
andílek1
Tak to je dobře, že ti tak hezky spinkal, jen tak dál. 🙂

Holky, nezaložíme si nové téma pro 6.měsíční mimi???? Já když klikám na stránky 3.měsíční mimi a bude nám
už skoro 6 měsíců měsíců, tak mi to přijde dost nenormální. 😀

Danina usnula, tak jdu cvičit a víc už asi nestihnu. 🙂

luci81
19. čer 2009

ahoj holky,taky nějak nestíhám
jola.to se máš,hezky si oslavu užijte,já se taky vždycky těším,až bude všechno nachystaný a můžu si to užívat 🙂

zany,no některý lidi prostě nepochopím 😠 já bych se teda taky hádala

nency:já koupila taky digi teploměr a měří úplně na ho....ale jsem hlupačka a vyhodila jsem účtenku 😠

Anetka je pořád nějaká ukňouraná,nechce si ani moc hrát sama 😝 Nemůžu se od ní hnout.Holky,taky vám prckové u kojení koukají ,,po všech čertech,,? 😀

evaviki
19. čer 2009

Ahojky, tak mna dnes maly nechal celkom vyspat 😀 Kojo o tretej, potom o pol siedmej, ale spal (sice na mne, ale co by som pre par minut spanku navyse neurobila) az do osmej 😀
Luci, ked som s nim sama v pokoji, tak to este ide. Ale akonahle je niekto pri nas, alebo sme niekde mimo loznice, tak sa obzera a sleduje vsetko mozne, len nie to, co ma.. A este ma poslednu dobu pri kojeni strasne stipe, vsade kde dosiahne. Maly terorista 😀
Nency, napad dobry 😀 Skoda len, ze sa tema neda premenovat, aby sa nemusela zakladat nova..

luci81
19. čer 2009

evaviki:přesně,jen neštípe 🙂 To je teda rošťák 😀

mivipa:ještě jsem si vzpomněla,někde jsi psala,že Ti přijde zbytečný jít na sono,no já bych tam radši šla,myslím,že na takovýhle vyšetření se nechodí jen tak.Snad to bude v pořádku,budeš mít jistotu,že jsi nic nezanedbala.

zzuzca
19. čer 2009

jola, miska- tak to si pekne uzite oslavy, ste naozaj sikovnice - dortik a jola tie tvoje pripravy 😵 hned by som si nejaku z tych dobrot dala 🙂

luci- tak my ked kojime vlahu - obaja na boku oproti sebe, tak ma jediny vyhlad do prsa 😀 😀 a zda ze ho to stale bavi 😀 no ale on skoro vzdy vlahu pri kojo zaspava..no v sede je to uz horsie, casto sa zakuckava, asi mam silny spustaci reflex...este stale mi vyteka mlieko pri kojeni z druheho prsa, takze pouzivam stale zberac mlieka. no a tiez ma stipe ostosest, hrudnik mam cely cerveny. a chyta ma aj pod krk 😀 alebo natahuje podprdu este 😀 no aktivit ma pritom kopec sibal jeden 😀 tieto mi az tak nevadia-az na to ze odkedy ma stipe, fakt mu casto striham nechty 😀 😀 no a casto sa v sede odpaja a zas prisaje a pomedzi to mrnci ☹ no ale da sa to...

holky dnes klasika ako skoro vzdy zobudil sa o pol 2, ale som si povedala ze vyskusam vselijak mozne uspat, len nie kojit! lebo urco sa takto budi len zo zvyku!! tak skoro 2 hod s akadejak mrvil, mrncal, hadzal s hlavou na jednu druhu stranu...uz som myslela ze to nevydrzim.. ☹ naoniec som ho zobrala na ruky (co som teda nechcela) a za chvilku vytuhol.. tak uvidime ako dalsia noc. chcem ho naucit zaspavat sameho v postielke a bez kojenia.

takze sme kojili o 8 vecer a az pred 6 tou rano. a vobec sa mliecka rano nedozadoval..tak vidim ze by uz mohol prespat noc, len ho to naucit...

mivipa
19. čer 2009

andílek:já mám všeho všudy 3-4 kamarádky s miminkem,takže taky nic moc...Jj,je mi jí líto,jak teďka trpí☹
nency:no já dneska ráno volala mudře,pro radu.takže teplotu už jsem Panadolem sirupem snížila.Na skoro průjem nemám dávat celý den UM,ale jen rozvařenou mrkve s rýží,banán a pečivo.To staví na hydrataci Kulíšek...Takže jedu podle rad.Ale podle mudry,pokud nemá přínaky nemoci.což nemá,tak to může být zoubek nebo!Moje blbost!že jsem jí dala 3 dny po sobě k obědu kaši!!to prý může také být tím...
Luci,já už jsem dsi o fontanelách na netu četla a fakt to není legrace.Takže jdu př.středu!!!

Jinak se založením 6 mimi stopro souhlasím!!!😀😀😀.Je divný psát do 3 m.mimi:-D

zzuzca
19. čer 2009

holky a co zalozit temu- prosincove mimi 2008? al. nieco podobne... 6 m. mimi je ok ale aby sme zas za par mesiacov nezakladali dalsiu 😀 😀 😀

mivipa
19. čer 2009

holky,tak já už 6 mimi založila.Název je : 6 měsíční mimi aneb pokračov¨ání 3 měsíční mimi 😀...Pokud někomu neva,že jsem se na to hned vrhla 😉

zzuzca
19. čer 2009

miska, drzim palce na to vysetrenie, hlavne ziadne stresy predtym....nieco si isto studovala na nete, ale z vlastnej skusenosti odporucam neprehanat to. to len prides UPLNE ZBYTOCNE na zle myslienky a obavy...uvidis bude to vsetko ok. podla toho co o viv pises je to velka sikovnicka 😀

leonik
19. čer 2009

Ahoj holky, včera jsem se sem nedostala. Jeli jsme nakoupit a pak jsme se ještě byli podívat na sestřino vystoupení mažoretek 🙂 Malej málo spal, tak to bylo s ním náročný, byl přetaženej, jak spal vždycky jen čtvrt hodiny. Zato večer odpadl v sedm 😅 Dneska teda v buzení vystřídal Leonku 🙄 Vstával v půl sedmý a tak nás obě vzbudil, a už nezabral. Šli jsme do obchodu, myslela jsem že bude spát v kočáru, ale je tam děsný dusno. Tak jsme zase s křikem jeli domů. TeĎ je v postýlce, ale očička má úplně malinký jak je unavenej. A ne, a ne usnout 😠

andilek: koukám zase dneska první 😀Náš Vojtík taky ztichne, když ho vytáhnu z kočáru a on může koukat 😎

zany: to je teda děs na tom hřišti 😠my tady teda žádnou ceduli na hřišti nemáme 😒

míšo: my máme taky digitální teploměr, malej nevydrží chvíli v klidu, tak jsem vždycky ráda že ho změřím. V nemocnici měli rychloběžky, taky byly dobrý. Akorát jsem teda nesrovnávala třeba s normálním teploměrem jestli to měří stejně. Tak nevím. Kdy teda jdete na to sono tý hlavičky?

nency: možná by to chtělo úplně jiný název témata 🙂Za chvíli z těch 6.měsíčních miminek budou 8.měsíční a výš.. 😀

luci: já mám malýho většinou pořád u sebe 🙂Chvíli ho mám v lehátku v kuchyni, pak zajedu s postýlkou do kuchyně..Když jdu uklízet prádlo do ložnice nebo pokojíku, tak ho mám na posteli 🙂Taky je zvědavej a kouká kolem sebe 🙂Takhle když ho pořád přenáším, tak vždycky kouká kde to vlastně je 😅 😀Že není pořád na jednom místě 🙂

já jdu vařit, dokud je chvilka klidu 🙂

zzuzca
19. čer 2009

miska, no ty si rychlikova, ok, idem nakuknut 🙂

mivipa
19. čer 2009

Psala jsem Adminovi a téma 6 měsíční mimi nám neprojde.Takže jak psala Zuza budeme miminka narozená prosinec 2008 aneb pokračování 3 měsíční mimi

andilek1
19. čer 2009

mivipa:my jsme narozen v lednu ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹