3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

leonik
30. dub 2009

andilek my máme lahvičku od Nuku, a je tam psáno pro děti 0-6 měsíců. Záleží jak je lahvička velká a kolik ti toho malej vypije. Já bych možná koupila jinou savičku, o číslo větší než je pro novorozence. Já občas když dávám malýmu mlíko z flašky tak mně přijde že to teče strašně málo, máme zatím taky savičku pro novorozence 🙂 Ale už je na ni myslím velkej.

luci81
30. dub 2009

andilek:taky myslím,že rýmu nemá,Anetka taky dost kýchá
k tý lahvičce,já s tím moc zkušeností nemám,tak snad Ti neporadím špatně.Lahvičku myslím určitě kupovat jinou nemusíš,záleží na savičce-dudlíku,jak je velkej,jakej má otvor.Jsou na řidší tekutiny,jako třeba čaj,pak na hustší,to by byl třaba ten nutrilon a pak na kašičky.Já myslím,že je tam určitě velikost napsaná a i kdyby to byl ten na čaj,tak bych ho použila,menší otvor myslím nevadí,při kojení se taky musí víc namáhat.
No snad Ti to pomůže,třeba se Ti brzy ozve některá z holek,co s tím mají zkušenost.

evaviki
30. dub 2009

andilku, ja mam tiez avent a dudlik stale pouzivam jednotku (ten najmensi) - aby mu to islo tazsie a neodvykol si pit z prsa. 😀 Takze ak nedavas kasicky, ale iba nutrilon 1, tak to nevadi...

andilek1
30. dub 2009

leonik a luci81: Holky,je tam napsano pro novorozence,a je to lahvicka do 125ml,to stejne za par emsicu bude malo,takze koupim lahvicky uplne cele jine,,vetsi....zase enchhci aby mu to teklo jako strzeny,,pak by vyradil moje mliko,ale doktorka rikala,ze pokud bude mit hladik,,,tak si vezme moje prso,,ale tomu teda moc neverim....uz bude zant necojinyho,lepsiho...
moc vam holky dekuju
nekam bych vyrazila,nekam do meste,vsude carodky,ale tam je randal,tam s mimi nemuzeme ☹ ☹ stejne bych nekam jela nebo tak,,uz me ty ctri steny lezou na mozek 😖

andilek1
30. dub 2009

evaviki:dekuju za radu...sjne koupim do zasoby lahvicky vetsi,mam jen do 125ml.. 😉

zany
30. dub 2009

Eliška dneska naspala 20 minut 😠 Takže jsem jí nakojila, i když hlad by mít ještě neměla, ale pro jistotu a šoupla jsem jí do postýlky a snad bude spát dýl!
Honzíka jsem taky uložila, tak mám chvíli klid 🙂

Joli - no usínání Honzíka je někdy problém. Včera třeba nespal po obědě, tak vytuhl hned, ale jinak dělá scény, abych u něj byla buď já a nebo manža! Jenže my chceme, aby usínal sám 😉 Takže bojumeme! V noci se někdy přistěhuje, někdy přijde až k ránu 😉
Manžu zatím doma mám, ale teď jak začneme stavět (nový baráček), tak bude co nejvíc času tam a mě asi z dětí hrábne 😒 Už takhle když přijede domů dýl, tak jsem z nich hotová, protože kolikrát nemám chvíli klidu 🙄

Lucko - chápu, že máš blok, ale dneska je Sunar daleko víc hlídaný, takže bych řekla, že by nemělo nic hrozit... A já ochutnala Sunar i Nutrilon a oboje mi přijde dost hnusný 😒

Nency - Elišce kolikrát nudle netečou a rýmu měla jak trám 😒 Asi 3x a odsávali jsme klidně i co půl hodiny a bylo toho dost! Bylo slyšet jak jí to tam chudince jezdí, tak jsme tak 2x za den kápli a během chvíle měla klid 🙂

zany
30. dub 2009

Andilek - s lahvičkami ti neporadím 😉 Ale pokud bys dělala ze začátku jen těch 90ml, tak by ti tahle měla stačit 😉

andilek1
30. dub 2009

ahojda zany,,ty jsi toho zase napsala,,kdopak to mas cist???? 😀 😀
Ja taky budu bojovat az budu mit druhy,ten muj malej spunt je na me dost zavisly a kdybych ho dalal do postylky spinkat,tak yb se mejen probudil..vetsinou usne na me a potom ho musim dat bud ven do kocarku,nebo nekam do tmy,jinka nezabere a kdyz,tak spinka tak pulk hodinu 🙂

leonik
30. dub 2009

zany tak to jsme na tom podobně s tím klidem 😀 Ty to máš asi horší, máš oproti mně menší věkový rozdíl 🙂 Leonka už je hodně samostatná. Občas když potřebuju něco udělat v kuchyni, tak si s malým hraje a povídá mu. Musím ji ale mít pořád na očích, aby mu něco nesvedla 😀

Malej se budí, nakouknu sem zase večer 🙂

paulinka80
30. dub 2009

ahoj holky, vy jste se zase rozjely....u nas dneska noc zase stejna, buzeni po dvou hodinach a rano budicek v sest,ale jeste do osmi jsem Elinku ukecala 😀 Ted spinka, tak mam chvilicku
😉
jak tady resite to prikrmovani, tak podle ceho se rozhodujete jestli prikrmovat UM nebo ne? Eliska basti ve dne i v noci po dvou hodinach, ale prikrmovat jeste nechci. Myslim, ze si treba vezme vzdycky min (za pet minut je hotova) a chce pit casteji. ale nemyslim si, ze by ji moje mlicko nestacilo. Pribira hezky a doktorka s nama byla spokojena...no doufam, ze to teda delam spravne, nerada bych, aby nejak stradala.A to vstavani po dvou hodinach, to uz beru taky s humorem, co bych pro ni preci neudelala...myslim, ze tohle je to nejmensi 😉
Eliska ma ted taky trochu rymu, tak kapeme taky ten Libenar

Rymesko: vis, ja to mam s tou dopravou do Tabora slozity. manzel ma pres tyden auto v praze a cestovat vlakem nebo busem se mi vubec nechce...ale rada bych se s vama sesla a pokecala...treba to nejak vymyslim a nebo az bude Eli vetsi, tak to uz nebude takovej problem.
A co na cviceni s mimi...setkavas se tam s nejakyma maminama z predpor.kurzu?

zany: taky chceme letos zacit stavet baracek, ted cekame na stavebni povoleni...a taky se bojim toho, co bude...to si nas manza neuzije uz vubec. Pres tyden bude v praci v Praze a o vikendech na stavbe v Milevsku...no fakt to bude asi mazec....

leonik: to mas super, ze uz mas takovou malou pomocnici😉

miskastehlikova
autor
30. dub 2009

Ahojky holky,
o vy ale krafete🙂!
My dostaly první hexu a dobrý,malá ani nebrečela...Za týden mi nabrala půl kila,takže vše ok!...Ptala jsem se mudr.na tu bílou tečku na dásni a zub to není,ale neva...na ty si klidně počkám!🙂...Takže malá je ok,reakce zatím není,tak snad to bude dobré!!!

Andílek:já mám lahvičku Avent(od narození - 250ml),potom Canpol Baby(4+m. - 250ml),balonek(4+-250ml),a na čajík mám BabyLove-125ml... a nejlepší je se zpetat přímo tam kde lahvičku kupuješ!!!Třeba v lékárně.

andilek1
30. dub 2009

paulinka:tak ja zklusim prikrmit,protoze se me zda ze ma malo,ze am ejste hlad a ja ma prazdne prsa,,,tak proto.... 🙂 🙂

llllucka
30. dub 2009

andilek:z toho,že malej kýchá si nic nedělej.Pokud u toho nevylítne soplík,tak není třeba se vzrušovat.Občas mu to prošplíchni a je to.K té savičce,pokud chceš kojit,tak bych zůstala u novorozenecké savičky.Dá mu to totiž víc námahy a je menší riziko,že pak nebude chtít prs.My to tak teda děláme (když musí manžel "nakojit" za mě.A řeknu ti,že mu to dá víc práce než když ho kojím.Jinak na to dojídání pozor v noci.Děti jsou savci a ve stavu spánku je ten sací reflex větší,takže pijou,i když nemají hlad.My s tímhle bojovali,když byl menší.Protože pil,pil dokud se nepoblil nebo upadl do hlubokého spánku.Snažila jsem se o tom něco pak najít a všude psali,že je třeba v tomhle dítě hlídat,takže v noci bych nedokrmovala.A na tvém místě bych investovala do váhy nebo si ji někde půjčila,abych měla přehled,jestli mu třeba nestačí opravdu jen to tvoje.Některý děti prostě potřebují častěji.
Ohldně převařování,od 4 měsíce už není třeba převařovat vodu.Stejně kvalitní jako kojenecká je třeba rajec.

andilek1
30. dub 2009

lllucka:ja nevim no, porad premyslim jestli se na to nvyprdnu,ale vecer vzdycky mam uplne prsa vydojeny!aon by jedl,nebreci.on asi dostane ten zaklad a je klid,ale myslim,ze by jeste jedl..nevim...podivam se na internet jeste na tu vahu..uvidime

llllucka
30. dub 2009

andilek:zkus se zeptat svojí Dr. jestli je nepůjčuje nebo by se ti nezeptala u nějaké maminky.Odkud jste?Budeš si alespoň jistá.Někdo váží i na kuchyňské váze.Vš,myslím si,že bys poznala,kdyby měl hlad.Kolikrát to vypadá,že v rpsu nic není,ale mimča si dovedou poradit.Zkus třeba ještě vydržet a ve 4 měsíci můžeš na noc začít dávat kaši,pokud ti příjde,že už nemáš mlíčko nebo dávej jen večer Um a v noci zase koj.Mě rozhodně nevadí,když jsou mimča na UM,ale v tvém případě mi to příjde zbytečné.

miskastehlikova
autor
30. dub 2009

Andílek:tak skus začít přikrmovat jen na noc a pak uvidíš...Ale tu váhu bych skusila,e lepší vědět jak na tom je...Za to nikdy nic nedáš!!!

Holky,já jsem dneska nějaká hotovka☹

zany
30. dub 2009

Tak jsem měla dneska hodinu a 3/4 klid 😵 😵 😵 To už jsem dlouho nezažila...
Eliška to na mě teda zkoušela, že by po půl hodině byla vzhůru, ale já se nedala, chvíli tam hejkala a usnula znovu a ještě spala hodinu a čtvrt 🙂 Takhle se na ní musí 😀

Leonik - no sice mám menší rozdíl, ale Honzík je docela samostatný a mě vyloženě vyžaduje jen na něco 😉 Sám si umí dojít na nočník, svleče se, nátahne si to zpět, baští taky sám 😉 Na jeho věk je docela šikovnej 🙂 A pozor na něj taky musím dávat, protože je to ještě pometlo 😀 😝

Pauli - to my o stavební povolení budeme teprve žádat. Tím pozemkem se to všechno zastavilo 🙄
No myslím, že na tom budeme stejně, akorát že manža pojede hned po práci zase na stavbu a víkendy tam bude taky trávit... No jo, ale budeme zase bydlet 😵

Jinak já myslím, že Eli přikrmovat nemusím a ani nechci. Vidím na ní že váhově prospívá 🙂
Andilku - já mám kolikrát taky pocit, že v prsu už nic nemám, ale Eli tahá 🙂 Ono je to kolikrát jen lenost tahat. Když už se začne vztekat u jednoho, tak jí dám k druhému, teda hlavně večer, přes den pije jen z jednoho a stačí jí to!
Možná to fakt moc řešíš 😉 Někdy je zase zbytečný dávat hned flašku, když je jinak mimčo spokojené! Fakt si myslím, že kdyby měl prďola hlad, tak bude hodně, ale hodně protestovat a u prsa se kroutit jako žížala 😒

zany
30. dub 2009

Pauli - švagrová synovce taky kojila po dvou hodinách, i v noci. Doktorka jim řekla, že přibírá holt pomaleji, ale jinak nestrádal, nebyl jako vyžle a když byli na kontrolním vážení, tak toho dost vytáhl 😉

evikk
30. dub 2009

Ahoj holky,vy jste ukecany zensky 😀 ,u nas porad stejny,v noci se budime po hodine a bila tecka na dasnicce nezmizela,tak nevim 😒

andilek1
30. dub 2009

manzel jel koupit vahu,,zkusim to jeste pockat,,ale kdyyz jsem ho vazila na kuchynske,tak ma porad stejn kilo,tak nevim,,,,on pave perstane sat kdz tamnic nemam,zkusim odsavacku a poto uvidimjestli si luky ze me nedela soufky...nevim no,uvidime ,ale ndeska kojim po tech,alespon toho tam ma vic.dneska pije tak 5minut,a kdz se zvednu,tak jakob otevira pusinku...no nevim uvidi 😉 me,,,

llllucka
30. dub 2009

andilek:hele,mě kolikrát odsávačka už nic neodsaje,ale malej se ještě napije.A to,že má pořád stejně,z toho si nic nedělej.Zvaž ho před každým jedením a pak po jídle a zapisuj si to,ať víš,kolik ti denně dá.Kdyby ti nepřibral nic za celej týden,tak bych zašl za Dr. a poradila se,co dál.
Mě Adam taky někdy otevírá po pití pusu,ale když mu dám,tak si jen cucne a nic.Takže to bych taky nebarala jakože má hlad.Myslím si,že by ti řval,kdyby měl málo.Alespoň mě to malej dělá.

andilek1
30. dub 2009

lllucka:Nevimno,jedl v jednu ated uz skoro dvehodinky spinka...aha omyl,ted se probudil. 😀 a doktorka me radila,abych mu zkusila flasku ,,jestli ma hlad naji se,jestli ne necha ji. nevim no,uvidime...ma stejne uz od pondelka..ja vim,jsem strasna resitelka,ale trapi me to ☹

evaviki
30. dub 2009

Andilku, mne maly pil, aj ked nemal hlad (ja som si myslela, ze ma), no a potom nechcel jest dalsie 4,5 hodiny.. Takze ho dokrmujem iba vecer a cez den jedine vtedy, ked mi po kojeni place.. Inak viem, ze mu to stacilo, sice si vypyta po hodine a pol, po dvoch, ale to uz nejak neriesim 🙂 A na to vazenie pred a po kojeni nemam dobre spomienky, zbytocne som sa stresovala. Vazim uz len sem tam, aby som vedela, ci pribera. To je hlavne a nie to, ci ti vypije 60, 90 alebo 130ml..

andilek1
30. dub 2009

evaviki:Ahojda, tak nejak bych to rekla,ze ten muj taky ji,kdyz neam hlad....asi to delam ja,,ted ho krmim po trech hodinych jako vzdycky,,,uvidime,,koupim digitalni vahu a uvidm kolik ma kg,minuly tyden se vazil u doktorky tak to srovname,vsechny digitalni vahy sjou snad stejny,ne? NO uvidime...ale jsi hodna
jste hodny vsechny ze to tu se mnou resite a prozivate 🙂

nency
30. dub 2009

andílek
jak ti přibíral na váze dříve? Kolik kg měl porodní váhu a kolik ti vážil před týdnem? Myslím, že kdyby se to doktorce zdálo málo, tak by tě na to upozornila. Podle mě se možná zbytečně stresuješ. 😉

zany
s tou rýmou to může být i jak píšeš. Já s ní zkušenost u kojence zatím naštěstí nemám. 😉

míšo
půl kilča, tak to je slušný přírůstek, to jsi měla radost viď! 🙂
Ptala jsi se doktorky také na ty zeleninové příkrmy?

nency
30. dub 2009

Dneska jsme byly na procházce dvě hoďky, Danča spinkala tak sotva půl hodinky. Takže za celé odpoledne mě
spala celkem jednu hodinu. Počítám, že dneska půjde chrnět už v sedm. Za chvilku jí půjdu koupat.

Jak jsem psala, že včera Kájinu otravoval na zastávce ten chlap, tak jsem se s Kájou domluvila, že pokud ho
tam ještě někdy uvidí, tak aby mě hned zavolala. Okamžitě bych to nahlásila a zároveň bych se tam na něj
šla podívat a asi bych to nevydržela, takže by to pěkně schytal. Bydlíme od zastávky tak 1 minutku, takže bych
to možná stihla. Doufám, že už se nám tu neobjeví. Dneska zase jela autobusem na cvičení, nevolala, tak snad
všechno ok. 🙂

andilek1
30. dub 2009

nency:jak pribiral driv..jak silenec...Porodni vahu mel 3400 a pred tydnem mel 7380g...ale neji me od soboty,takze nevim kolik vazi ted..vis.
tak mame spatny spani,je strasne haklivy na hluk.proc tvoje danca nespinka? hmm,,nejakej chlap?To je ale .....
Ze u to neni blby.snad uz se neobevi,taky bych nevydrzela 😠

nency
30. dub 2009

andílek
jejda, já myslela, že máš nějakého drobečka a on je to už takový chlapák. 😀
Podle mě, na příkrmy zapomeň, mlíčka máš určitě moře, jinak by nemohl mít takovouhle váhu.
Hlavu vzhůru, koj dál jako dříve a nedělej si starosti. To, že má špatný spaní, tak to dělají
mimča i s plným bříškem a háklivý na hluk to také není nic zvláštního. Příkrmy bych řešila pouze
kdyby zhubnul, jinak teda né. Možná, že se teď přestal tolik cpát a máš pocit, že jí méně.
Ale jsem si téměř na stopro jistná, že mlíčka máš dost a malej ti nestrádá.
Dokrmují se mimča pouze, když hubnou nebo na váze stojí, ale jinak to není nutné a myslím, že
v tvém případě by to byla velká škoda a bylo by to zbytečné. 🙂

andilek1
30. dub 2009

nency:Prave proto me bylo divny ze najednou tak prestal jist a rozciloval se u toho.ted jsem ho vazila na vaze na osobni vaze a ma 7,7kg,,,digitalni by meli vazit presne,ne?A vsechn sjou stejne,,,
proto jsem mu hned nedala prikrm,protozeme to bylo divny,ze hned by takhle prestal jist z niceho nic...
snad ta vaha vazi obre,uz to nebude resit a kojime dal!

andilek1
30. dub 2009

nency:chci se zeptat jeste,mam mu davat druhy prso??Protoze kdyz mu ho dam,zacne pit jako zbesily a prijde me potim nakrmeny vic nez samozrejme nez z toho jendoho,,nekde jsem cetla ze ma jako novy prso a znova se mu spousti ten saci reflex...nebo ne?