3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

luci81
21. kvě 2009

Ahoj holky,
jola.to je super,že sis tak užila a odpočinula a ta noční sprška,to melo být taky super 😀 mě se stalo jednou něco podobnýho,jen ne na mě,ale na zeď,koberec,přebalovák,celej komín látkovejch plen...taky paráda 😀
Já jsem teda taky nikdy jako malá nebyla na šatičky,vlastně ani teď,ale doufám,že Anetka bude,dneska se dají koupit náádherný.

leonik:kočárky,no nemám úplnýho favorita,protože je jich spousta,ale Mutsy jsou doobrý,Casualpay,Cam,maxicosi,jenže to jsou pak ceny 😒 Kdybysme bydleli ve městě,tak možná,aletady to nemá cenu,jezdíme dost po lesních,polních cestách....byla by jich škoda

koukám,že bude Anetka asi poslední,kdo se ještě neotočí 😢 Gratuluju všem k otáčení,jsou to šikulky

andilek:ta Tvoje tchýmě je koukám taky ,,poklad,,naše snad není špatná,ale někdy bych jí...,ale to asi každej,ona mě možná taky 😀

miskastehlikova
autor
21. kvě 2009

Paulinko:už nemusím,už usíná sama🙂konečně!tak to je ale veliká šikulka😀.
andílek:no to se ti ani nedivím,to já bych teda vztek měla a to teda pořádnej!!!Jako tohle už je přece moc,ne!?

leonik
21. kvě 2009

ahojky holky, tak malej včera usnul v půl osmý a vstával ve čtyři na krmení. Tak dobrý, ale Leonka měla nějaký divoký sny, takže každou chvíli křičela ze spaní 😠 Ráno jsme byli na procházce, malej to jak jinak prokřičel než usnul ☹

andilek: to je hrozné s tou tchýní 😖
Mně malej ze spaní plakal když byl maličkej,vždycky začal natahovat a pak se rozplakal. Jako by měl nějaký ošklivý zážitek 😒 Teď už to nedělá.

luci: my se k vám přidáváme, malej se taky ještě nepřetáčí. Jen hlavou a tělíčkem se otáčí, rukama si podá třeba hračku co je na boku postýlky, ale jinak nic 🙂

Holky, zabaví se vám mimča samy? Malej když nespí, tak křičí, a jak jsem u něj a hraju si s ním pořád nebo chovám, tak je klid 😠 Ale sám se zabaví maximálně na deset minut a pak křičí 😖

andilek1
21. kvě 2009

leonik:taky to tak mame,jnekdy kdyz ma naladu je to i dyl nez 10minut,ale vetsinou to jak pises.Mame to stejny...me teda nekrici,ale zacne nadavat 🙂
holky no jo no,co mam delat,je mi teda 21skoro a mam z ni respekt,nedovolim si k ni nic,ale tohle bylo sileny.!!!
luci:nam to taky nejde,,,jen to umi kdyz je naboju se pretocit,ale na bok to neumi vubec,,nedelej si s tim hlavu,ja to asi pred mesicem resila,ale uz na to prdim,je zdravej,krasnej a tohle se nauci az bude chtit a nebude linej,,snad 🙂 🙂

andilek1
21. kvě 2009

koukam,ze jste tu nikdo nic nenapisal ☹ ☹ ☹ a ja se tesila co si prectu za hromadu nazoru,pripominek,....
no nic.tak se prihlasim snad jeste vecer,Luky spal dneska zatim jen 2hodiny,,,ale myslim,ze bude pinkat do koupani,,,ma jeste hodinku...on to urcite dohoni...bli jsme venku a dala sjem Lukymu kratky rukav a teplacky,,nic kratciho nemam...ale kdybych mela,bala bch se aby se treba nespalil..Mazete sve milacky necim?
zrovna kdyz jsem byli venku zaclo se nejak zvlastne zatahovat,tak jsem zvedava kdy to prijde..u vas neprsi??

zzuzca
21. kvě 2009

andilek: ta tvoja tchyne je teda cislo! manzel je dufam na tvojej strane... ja taketo problemy nemam 🙂 svoju tchyni som totiz nikdy nevidela ani neuvidim 😀 beriem to ako fakt a nijak mi nechyba ked teda pocuvam od manzela, tchana a zvysku rodiny aka je (su rozvedeni). je fakt divna, s rodinou prakticky nekomunikuje jedine ked im robi sceny obcas pred synovym barakom! takze tak...

my sme zatial v hlbokom kociku a ked svieti slniecko davam plienku-nemam slnecnik -a snazim sa chodit po tieni. a ked pridu tie ozajstne horucavy budeme chodit von cim najskor rano a potom k veceru...no uvidime... o kolkej bude to 'skoro rano 😀 😀 zatial nemazeme nicim ale viem ze by som uz pomaly mala... no ale ako pisem priamemu slnku jakub vystaveny nie je...

luci: z pretacania si nerob hlavu, ja som plasila ked maly v 3 mes nedvihal hlavicku a teraz s pretacanim prekvapil. Nie je podstatne ci sa zacne pretacat v 4, ci 5, 6 mes.! alebo aj neskor! podstatne je ako to bude robit-kvalita..uvidis pride to ani sa nenazdas... 😵

andilek1
21. kvě 2009

zuzka:No jo no,co se da delat. s tim nic neudelam,bud rada,ze ji neznas,nekdy je to fakt lepsi..... 🙂 🙂

miskastehlikova
autor
21. kvě 2009

Ahojky holky,
tak u nás se už půl hodnky spinká.Vivi celý den vůbec nespala.Jen asi půl hodinky dopoledne a pak půl hodinky odpoledne.takže doufám,že vydrží jako dneska spát celou noc🙂!

Andílku,já Vivi mažu opalovacím krémem:bioderma-ochr.faktor 50!(cena kolem 600Kč)...dneska měla na sobě šatičky a ponožky,ale jak se ochladilo tak jsem jí dala pod šaty punčošky a pak i mikinku,ale ono fakt pak teplo nebylo☹

paulinka80
21. kvě 2009

ahojky, tak u nas uz se taky spi pul hodiny...Eliska odpoledne taky moc nespala, tak byla z prochazky celkem vyrizena. ale ze by spala celou noc, s tim teda nepocitam 😒
Dneska jsem ji oblikla body s kr.rukavem, saticky a sandalky 🙂 pak sla Eli jeste ven s manzelem a to uz se to zatahlo, tak jsem ji dala misto saticek teplacky...ale stejne bylo porad takovy dusno, jsem zvedava, jestli se v noci neco prizene...
byla jsem nakupovat a udelala jsem si radost...koupila jsem si zabky a plavky,ale teda potrebuju nutne zpevnit bricho...chjoooo, kdyz me cviky na bricho tak neba...
An 😠 dilku, ja Elisku mazu kremem Microsun baby, doporucila mi to doktorka, nezanechava mastny film a ani nebyl tak drahej (myslim neco pres 200 Kč). Jinak se taky snazim chodit ve stinu a kdyz to nejde, tak zakryvam plenkou oblicej a i nozicky, kdyz je mela dneska holy...

holky, tchyne jsou proste tchyne a neni to s nima lehky 😖 ...ja mam tu moji celkem v poho...ale taky mi obcas neco vadi, no ale to ji urcite na me taky 😀

zany
21. kvě 2009

Ahoj holky,

pořád jsem vás nestihla dočíst ☹ Nějak teď není čas a vy strašně kecáte 😀 😝

Naše noci se teda notně zhoršily!!! Ani nevím kolikrát jsem vzhůru, protože mám pocit, že je to pořád 😖 Do toho se ještě k nám nastěhuje Honzík, kterému rostou pětky a má kašel 😒 Takže si to užíváme 😒
A by toho nebylo málo, tak i na mě něco leze, tak jen doufám, že Eliška to ustojí 🙂
V úterý jsme byli v Praze podepisovat hypotéku a Honzík byl u mojí mamky. Já jsem si aspoň udělala radost a koupila si něco na sebe 🙂 🙂 🙂
Dětem jsem nic nekoupila, jen Honzíkovi k svátku knížku a Elince chrastítko 🙂

leonik
21. kvě 2009

tak malej už taky usíná. Vykoupanej, napapanej, to se mu bude spinkat, doufám že až do rána 😀

andilek: já mám koupený opalovací krém Daylong 30, má to stejnou účinnost jako původní 40 faktor. Akorát jsem pozdě zjistila že je ten Daylong i pro miminka, tento je až od roku 😖 A to jsem lékárnici říkala že to chci pro 3m mimino 😒 Ale psali tady někde v diskuzi že se s ním můžou mazat i mimča, tak snad se mně neosype 🙂 Ještě jsem ho teda nemazala. Dneska nebylo takové teplo, včera nám ukazoval teploměr 30 ve stínu, dneska jen 25. V šest se u nás zatáhlo a už prší 🙂

zany
21. kvě 2009

Já teď čepičku taky nedávám 😉 Do oušek jí rozhodně nefouká, když leží v korbičce 😉
Oblečení - no dávám jí teď něco lehkého, slabé kalhoty, bodýčko, ponožky nebo jde jen v dupačkách a bodýčku, když jdeme tady po vesnici 😉 To z ní tak velkou frajerku nedělám 😝

Miško - Viv mohla šavli hodit, že jí to nesedlo... Děti to občas dělají... 😉

Joli - to je fajn, že jste si užili výlet 😉 No story s pokakáním je fakt k pobavení 😀 😀 😀

zany
21. kvě 2009

Já se teď vyžívám v těch šatičkách 😵 Ale musím se krotit, aby to všechno unosila 😉 Ale dneska jsem viděla krásný v Tescu, ale byly velký, tak jsem odolala 😉

Luci - na otáčení Anetka brzy přijde 😉 Holt potřebuje víc času 🙂

Andilku - no tchýně je fakt případ 😖 To moje tchýně zas nekoupí nic... Teď se byla na děti po 14 dnech na chvíli podívat 😖

andilek1
21. kvě 2009

zany:to ta moje bydli dole a ty sem nahoru chodi takza 14dni,,no ale me nechybi 🙂 🙂 🙂

Ale holky!!!dala jsem lukyho do postlky aby mi neusnul v pul 6,hral si,byl hlavickou k televizi a za chvili se tocil,,,jako celym telickem,,,takze za chvili byl vzhuru nohama a hlavicku mel u perinky....potom jsem ho fotila a to ho bavilo,libi se mu to a na jednou se stacel jak housenka na bok,bl teda prohnutej jako prclik,jako kdyz lezi na brisku a bylo to krasny 🙂 🙂 🙂 🙂 kdyz jsem ho chytila za rucku,tak se pritahnul a krasne se presunul na brisko,ymslim,ze to bude za chvili umet sam,,snad,,,teda tuk,tuk,at to nezakriknu!!!! 🙂

Joooo,holky se maji,maji fakt krasny saticky,a vselijaky blbustky...tesim se az bude holka, se na ni konecne vyradim 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
leonik,miska:Dekuji za rad,ale ten za 600,,to je silene drahy!Ale urco pomaha,ze?
zany:to je mi lito,ze se vam noci zhorsily,,,snad bude lip,,treba je neco ve vzduchu 😉 Snad se Honzikovi udela lip a bude spinkat sam,,to vis,nechce byt sam,chudinka

jola2
21. kvě 2009

Čauvec holky tak u nás se už taky spinká(doufám že už se nikdo nezbudí) 😠 . Dneska mi posílal manža sms že přijede asi až večer v sobotu ☹ . Ani to nebudu říkat Jolance bo by plakala 😉 dneska už plánovala že už se jen jednou vyspinká a přijede tatínek.
Dnes jsem měla Leušku taky v šatičkách 😵 a ponožečkách

zany: tak to si teda užiješ chuderko!!! hlavně ať jste brzy zdraví 😉

Jo a holky jak jste psali v čem vám mimča spinkají tak já mám malou v bodýčku s dlouhým rukávem dupajdy a mám jí pořád v zavinovačce (v té šup šup) bo jinak když jí nemám tak jí špatně položím (v noci po koju) a ona se probere 😖 .

leonik
21. kvě 2009

andilek: ten Daylong nás stál 300,-Ale ono je hodně druhů těch opalovacích krémů. Já ten Daylong používala i na Leonku u moře. Vůbec nebyla červená, nic. Přijeli jsme od moře a měla barvu jako by jsme nikde nebyli 🙂 Takže jsem ho pořídila i na Vojtíka. Jiný jsem nezkoušela 🙂

jola: tak to my taky odpočítáváme dny do návratu tatínka 🙂 Nám dojede zítra večer, malá už se taky těší. Bodejť ne, když je pořád jen se mnou 😀 Ještě jeden týden musíme vydržet a už bude zase pracovat u nás a budeme ho mít doma každý večer, tak jsem ráda 🙂 Malému dávám na spaní body s dlouhým a pyžamkové kalhoty, ponožky už nedávám. Taky ho mám v zavinovačce, spíš položeného než zavinutého a je přikrytý peřinkou 🙂

zany: my jsme si taky užili s Leonkou, se zubama 😝 Rostly jí od desátého měsíce a poslední stoličky dorostly až kolem třetího roku 🙂

evaviki
21. kvě 2009

Baby, vy miminka mazete? Ja som citala, ze do jedneho roka by sa nemal pouzivat krem na opalovanie..
Nas maly sa tiez nevie pretacat z chrbatika na brusko, pretocil sa iba raz, aj to manzelovi, takze ja som to nevidela. Na bok sa pretacal, ale prestal a teraz sa to uci znova 😀 Ale moc mu to nejde. No a z bruska na chrbat sa otoci, dnes mi ukazal, ze to nezabudol a niekolkokrat sa otocil 😀

zany
21. kvě 2009

Eliška spinká v lehkém bavlněném overálku 😉 Je přikrytá peřinou a myslím, že horko jí není 😉
Naštěstí se ještě neodkopává, ale Honzík jo, ten je věčně odkopaný a to ho chodím než jdeme spát přikrýt a někdy v noci, ale teď jak se stěhuje k nám, tak ne 😝

Joli - to je mi líto, že manža přijede až v sobotu ☹ Snad to doma zvládnete 😉

Leonik - asi jsem nepostřehla proč je manža pryč? 😕

miskastehlikova
autor
21. kvě 2009

Holky,
tak mám na zítra uvařeno a jdu vás dočíst😀

zany:já dneska probrala 2 tašky co tady má Vivi oblečení(velikostně tak do 2 let) a našla jsem tady 6ks.šatiček a spousty letních oblečků,takže je toho zítra tak na 3 pračky🙂
Andílku:já jsem s ním moc spokojené.Nezanechává film a opravdu malou chrání.cena sice hodně vysoká,ale přece jen za takové věci si raději připlatím!...I pro kluky sjou super blečky,čepice.Heleď nelituj!Já bych se na klukovi taky dokázala "vyřádit"...Koukám malej je moooc šikovnej!Jentak dál! 😎
Jola:tak t nezávidím nemít chlapa tak dlouho doma☹...šatičky vedou!!!
Evakiki:já se na to ptala doktorky a samozřejmě děti do půl roku nesmí přijít na slunce,ale mazat je opravdu nutná prevence!a op.krémíky jsou již od těch 3 měsíců

zany
21. kvě 2009

Evaviki - já Elinku taky nemažu, na sluníčku není. U kočárku máme slunečník, takže na ní fakt nesvítí 😉

I na kluka se dají sehnat krásný věci 🙂 Já bych Honzíkovi kupovala pořád něco, košile, trička 🙂 Ale má toho teď dost 😉

leonik
21. kvě 2009

evaviki: já zatím malého taky nemažu, ale krém jsem pořídila 😀 V kočárku je ve stínu 🙂

zany: manžel je na měsíc pracovně v zahraničí, jezdí v pátek večer domů a v neděli navečer zase odjíždí 🙂

K tomu oblečení 🙂 Tak to já bych taky nakupovala pořád 😀 Hlavně na MMB, mají tam moc hezkých věciček 🙂

evaviki
21. kvě 2009

Zany, tak to si ma potesila 🙂 Ja maleho tiez na slnko nedavam, ked mu svieti nahodou na nozicky, tak jedine oblecene 🙂 Dnes bol vlastne prvy krat von iba v bodycku, ale davala som pozor, aby na neho nesvietilo 😀

luci81
21. kvě 2009

holky,tak já se vyjímečně taky hlásím takhle pozdě.
Manžel šel ulovit do lesa něco k snědku a povedlo se 😀 ,ještě není doma a mě se nechce spát.
píšete o krémech,taky mám Daylong a taky ten od roku,taky jsem říkala,že chci pro malý mimi.No nic,mazala jsem jí s ním a v pořádku.Snežím se,aby na sluníčko nepřišla,ale když jí třeby vyndám z kočárku,sedíme chvilku venku,tak jí radši ručiičky namáznu.
Dneska,než jsme se odpoledne vypravily ven,tak bylo posluníčku a po kraťáskách.

Andilek,nesmutni,že nemůžeš dávat šatičky,jak už holky psaly,i na kuky je spousta krásnejch věcí.Anetka je taky občas ,,za kluka,,.píšeš,že se Luky otočil dokola v postýlce,tak na to je teda Anetka taky přebornice
😀 když si hraje,tak nevydrží na jednom místě,většinou vystrčí nožičky i ven mezi špruslema,nedávno tak i usnula.

zany:držím palce,ať Honzíka brzy přestanou zoubky trápit.Mimochodem,moc hezký jméno,Honzík a taky Jolanka se mi moc líbí.

Tak holky dobrou,kdybych se sem nedostala,hezkej víkend a hezky si užijte chlapy. 😉

miskastehlikova
autor
22. kvě 2009

Dobré ráno!,
tak u nás noc dobrá,s jedním vztáváním ve 4 hod.,ale jinak malá ještě spinká!
Luci:jak ulovit něco k snědku???😀

Holky,tak jak čtu jak se vaši drobečkové vesele převracejí,tak u nás nc moc teda.Vivinka se otočí ze bříška na záda to jo,ale jinak tomu moc nedá.Když je na zádíčkách tak se furt zkouší posadit a "papá" si nohy.Ale přetáčení jí nějak přestalo bavit!Měla obodí kdy se hodně přetáčela a teďka,jako by zlenivěla☹...takže jsme oproti vám ostatním pěkné lenory☹

Holky,dneska se tady objevím až k večeru.Za hvíli jedu na gyndu,pak nakoupit a odpolko ven s kamarádkou.Tak přeji všem krásný den a ať drobečkové nezlobí😀Papa

codyrose
22. kvě 2009

Ahojky holky, tak já taky mažu Daylong Baby faktor 30, doporučila mi to Dr., ale jinak dávám plínku přes boudičku, má to rád, i když je ztaženo a kdyz mu ji odtáhnu, hned se chce budit 😀 takže je furt schovanej 🙂
vcera jsme taky meli kratkej rukav,ale porad jsem mu sahala na ruce, jestli je ma teply jak pako 😀
no a potom se taky ochladilo, takze dostal mikinku 😢

andilek1
22. kvě 2009

HOLKY MOJE!!!!!! LUKY SE V PET NAPAPAL A SLA JSEM VYPIT TY HNUSNY MOJE CAJE,,,A JAK JSEM I MYSLELA...............LUKY BYL OTOCENY NA BRISKU!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 A potom me to ukazal jeste jednoua pri tom bliknul,takze uz to moc nezkousel,protoze sjem ho prikryla...Ale pred chvili v postlylce znova,da nozky nahoru,prevrati se na bok a potom to je uz pro nej hracka,to uz ummi z boku na brisko...je to siKULKA,,,jen aby to delal dal a nezapomel to,,no budu to zkouset.... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 nejak me to pohnalo k dnesnimu zatazenemu dni 😉

paulinka80
22. kvě 2009

andilku:tak super!!!Luky je velky sikulka...ted uz to nezapomene, neboj 😉 Eliska je porad jeste leniva, kdyz je na boku, tak se na brisko pretoci, ale ze zad ne...no uz se mooooc tesim, az mi to taky predvede 🙂

jinak u nas dneska zase silena noc, snad uz to nema ani cenu vam psat...zda se mi, ze je to snad horsi a horsi. Vzbudila se v jednu se strasnym revem, tak jsem se vydesila, co ji chudince je...asi byla prepapana, protoze hodila peknou savli, vzali jsme si ji mezi nas do postele a za chvili spala...jenze ve tri opet rev, to bylo ale hlady, asi jak to vsechno vyblinkala, tak mela silenej hladik...no a pak kojeni v pet a od pul sedmy byla vzhuru,takze v sedm jsme vstavaly. ted spinka, az se probudi,tak vyrazime na chvili ven a odpoledne jedeme na vikend k nasim...

tak krasny den a super vikend holky.papa

andilek1
22. kvě 2009

pauli:je to krasny,snad nebude lenivej,a budeto provadet casteji..Eli se to urcite povede,,uvidis,treba i dnes..
lukymu staci kdyz se chtne plysaka a hop,hop a je to krasny stvoreni na brisku 🙂 🙂 vis,pritahne se za nej a je to..Jak to ze mate spatny noci? ono se to urco zlepsi,musis doufat.Ty jezdis sama s malou nebo i s manzou?

jola2
22. kvě 2009

Čauvec holky tak u nás noc zase nic moc nevím proč ty naše mimča teď špatně spí 😠
andílek: moje první mimi měl být kluk (nedala jsem si to říct a každý podle "pupku" mi říkal že to bude kliuk!) tak jsem kupovala všechno modré hnědé a zelené no měla jsem toho nakoupeného. Ale jaké to bylo překvápko když se nám narodila holčička tak jsem ještě v porodnici přepisovala jméno (na holčičku mi to bylo jedno tak jsem tam něco plácla protožte to měl být "KLUK") po mamince! No a Jolanka do půl roka chodila jako chlapeček chi chi 😀 😀 a moc blahopřeji malýmu šikulovi k přetočení na bříško!!!! 😵 😵 😵

Leonik: tím MMB jsi myslela mimibazar???
Luci81: manža je myslivec?? Teď nám strejda dal srnčí a já nevím jestli ho můžu když kojím není to maso moc těžké?? Nenadouvá? Nevíš?
Tak se mějte holky dneska mi přijede náštěva tak se těším 😉 mám navařeno od včera ještě chci udělat pár koblížků (mám na to speciální "MUJ" stroj dělají se bez tuku je to něco jak vaflovač) bo budou mít sebou asi tři děti no a ještě to naše do toho 😀 tak se po nich zapráší 😉

andilek1
22. kvě 2009

jola:ja nerikam,ze je spatn ze mam kluka,jsem stastna,ze ho mam,ale druh bych chtela holku,ono je jendo jestli prvni je kluk nebo holka,ale chci mit obe pohlavi..jen proste na holke toho je vic.
no jo no,prece to nevyhodis,si musela byt hoooooodne prekvapena,ze?ma taky kazdy rikal kluka,ale ja si to dala ve 30rict,prtotoze se mi do te doby neukazal ☹ pry ze sjem pekna,tak to bude kluk,tak uvidime na druhym...t bys chtela treti??kluka???