3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

miskastehlikova
autor
27. kvě 2009

andílku:köukám ty máš ale nakupovací den😀
No moje malá má úplně na prd:svátek 12.12,narozky 19.12. a 24.12 je ježíšek

nency
27. kvě 2009

andílek
tak to budeš mít samou oslavu. 😀 12.6. mám nározky také, ale moc se netěším, zase o rok víc. 😀

míšo
ty máš už nový kočárek? Stihla jsem kousek dočíst, ale ještě né všechno, je toho tady nakecáno hrozně moc.
Ty už dáváš Vivku do sporťáčku? Kde jsi kočárek koupila? Tenkrát jsi měla vyhlídnutý nějaký z internetovýho
obchodu, ale ten byl myslím jiný. Co to je za značku? 🙂

luci81
27. kvě 2009

miska:koukám,že jste měli stejnej oběd,jen s tím rozdílem,že mě dneska snad poprvé hrách neutekl 😀
má to teda Viv nabitý,to bude dárečků najednou.

nency
27. kvě 2009

luci81
Tak hrách, to je zdravé papáníčko, ale já ho teda nemusím. Vždycky vařím něco co jí i manža a Kájina, s hrachovou kaší bych u nich nepochodila.
Dneska vařím Kájině k obědu brokolici s bramborem a sýrovou omáčkou a Danina bude mít mrkvičku. 🙂

leonik
27. kvě 2009

nency: my jsme byli na kyčlích už dvakrát a za měsíc a půl jdeme potřetí.

to máte dobrý s těma svátkama a narozkama 🙂 My máme klid asi tak dva měsíce v roce, jinak pořád někdo něco slaví 😀

evaviki
27. kvě 2009

Ahojkyyy, nestiham docitat, snad sa podari vecer 🙂
Tak my uz mame poslednu kontrolu kycli za sebou, nastastie vsetko ok 🙂 Dnes maly dostal druhu hexu ☹, ale bol celkom statocny a po chvilke sa nechal utisit.. teraz spinka.. Mozme zacat s prvymi prikrmami, zatial dostane na vecer kasicku (som zvedava, ako dlho to do neho budem cpat lyzickou, pre istotu kupim vacsi dudlik) a uz mozem davat aj mrkvicku, huraaaa...

leonik
27. kvě 2009

my máme taky rádi hrách, ale teď si ho ani nemůžu uvařit kvůli kojení a Leonka kvůli té mononukleóze 😖 Tak doufám že ho bude ještě za ty dva měsíce jíst 🙂 Jak jí pořád teď to samé.

nency: a tu sýrovou omáčku děláš jak? To zní dobře. A tu brokolici jen uvaříš, nebo jak to děláš? Já už nevím co vymýšlet každý den k obědu 😖

evaviki
27. kvě 2009

Andilku, teraz ma napadloo.. ty si z Jicina, no a my chodime na chatu do Dlouhopolska.. Tak by sme niekedy mohli dat zraz napr. v Podebradech a skocit na zmrzku.. 😀

miskastehlikova
autor
27. kvě 2009

nency:já vzala bazarovej za 2600Kč.Vivi mi nechce ležet v hlubokém kočárku,takže sporťák vyhrál na celé čáře😀...Ten co jsem měla vyhlídnutý měl otočné přední kolečko a hlavně malá kolečka a u nás na vsi bych he hnedka vyvrklala a tenhle se mi líbil,že je atip🙂...Hrách u nás milujeme,brokolice byla v sobotu🙂

evakiki:to je dobře že máte kyčle v pořádku,my na poslední jdeme příští čtvrtek...

Holky,jdu na procházku a Vivince pro kolotoč.(ten od FP svítící)tak se na něj těším víc jak Vivinka:-d
Tak zatím papa a hezké odpoledne🙂

andilek1
27. kvě 2009

nency:My byli 2xna kyclich...ale to asi jak kterej doktor...
miska:To ma Viv teda pekny....jeste lepsi jak u nas....chudak,,alespon si to odbyde co nejdriv..
evaviki:POdebrady??,To je od nas asi50km..mozna min,ale sama se nedostanu,jedine s manzelem,a to se me nelibi,ze by nam delal krena 😀 😀 halvne aby Sebastianka nechytla teplotka....Urcite bude dobrej,,MY jeste nezacneme s prikrmy,pockame do 6mesice,a potom to rozjedeme ve velkym 😀

paulinka80
27. kvě 2009

ahoj holky, tak u nas se ted spinka...eliska ma zase dneska uknouranej den, tak jsem rada, ze ted spinka...az se probudi,tak vyrazime ven, vykukuje tam slunicko 🙂

evaviki:super, ze mate kycle OK 😉 my jsme byli na kyclich 3x (ve trech tydnech, v sesti tydnech a ve trech mesicich) eliska mela tu blbou decku a kdyz jsme tam byli naposledy, tak dr. rikal, ze uz je to uplne v poradku a ze uz tam nemusime...tak jsem byla stastna 🙂

miska:kdyz neco kupuju Eli,tak z toho mam taky vzdycky vetsi radost nez mala 😀

ja jsem dneska nevarila nic, tak jsem si dala jen cottage, celozrnou housku a zeleninovej salatek....ale teda hrachovou kasi nemusim, mam na ni spatny vzpominky ze skolni jidelny...to byl vzdycky hroznej blevajz 😝

evaviki
27. kvě 2009

Andilku, tak ja sa dostanem autom aj sama.. zeby som isla do Jicina? 🙂 teraz mi to nevyjde, idem do Bratislavy a pridem az 8.6., tak potom niekedy..

andilek1
27. kvě 2009

evaviki:Potom se kdyztak domluvime..... 🙂

zany
27. kvě 2009

Vy jste toho nakecaly, že zas nevím na co reagovat...

Andilku - dudlíka bych ještě neřešila! Na to má ještě času dost a ža porostou zuby, tak za něj budeš ráda 😉 My ho Honzíkovi sebrali až v roce a půl a to ho měl už jen na spaní 😉

Leonik - snad bude Vojtíšek v pohodě 😉 Já mám doma jak čípky tak sirup! Můžeš to kombinovat a v případě vyšších horeček se to i doporučuje 😉

zany
27. kvě 2009

Nency - tak hlavně že vyrážka je OK 😉

Hrachovou kaši taky nemám ráda, mám na ní taky špatný vzpomínky jako Paulinka z jídelny 🙄

My máme v první půlce roku každý měsíc aspoň jeden svátek nebo narozeniny a z manžovi strany mají všichni všechno hned za sebou, takže je to mazec 😒
Naše dětičky to mají docela rozložené 😉

Kyčle už máme taky OK a nemusíme tam 😉 Což mi připomíná, že zítra musím dát dr. ten papír 😅 Jaksi jsem na to zapomněla 😝

zany
27. kvě 2009

Elinka spinká, tak si jdeme dát s manžou oběd a až se Eli vyspí, tak se chci dojet kouknout na novou sedačku pro Honzíka 😉

leonik
27. kvě 2009

zany, zatím nehorečkuje, tak snad to bude dobrý. Ten sirup si raději taky pořídím 🙂 Co budete kupovat za sedačku Honzíkovi, máte vybranou nějakou značku?

zany
27. kvě 2009

Chceme koupit tu 9-36 kg, dá se pak předělat na podsedák a zatím má i vlastní pásy 😉 Je od Babypointu a s ISO FIXEM 😉 Manža ho v autě má, tak by jí tam měl zatím on, já bych si nechala v autě tu starou. Než začně Eli jezdt v týhle velký, tak to bude ještě chvíli trvat...
Včera mi manža totiž odjel se sedačkou a odpoledne se nestihl vrátit než jsem měla odjet, tak jsem si půjčovala jednu od švagrový, ale takovou příšeru 😝
Takhle by jsme to na chvíli vyřešili, žádné přendavání sedaček a pak snad koupíme nové větší auto a nebudeme je přendavat vůbec 🙂

leonik
27. kvě 2009

aha, tak to jo 🙂 My jsme kupovali 18-36 kg. Taky má ten samostatný podsedák. Tu 9-36 kg máme taky, čeká ve sklepě na Vojtíka 🙂 My máme taky dvě auta a sedačku taky pořád stěhujeme 😝

miskastehlikova
autor
27. kvě 2009

tak jsme doma z prochajdy,ale kolotoč ještě nemáme☹ta holka nebyla doma☹tak jsem smutná... 😢
zany:já měla dudlíka do 3 let😀,malá ho má jen na usnutí,jinak ho nedávám,jen na ven...Já mám opačný problém,já ten papír dám vždycky doktorce a pak na mě řve ta sestra na kyčlích☹

jola2
27. kvě 2009

Čauvec holky tak malá Lea mi zaspala tak snad už to bude nacelou noc 🙄 .
Dneska jsem Jolance vařila čočkovou pol. tak jsem jenom slintala 😀.Taky jsme byli na prochajdě a natrhali černý bez a udělám šťávu máme jí moc rádi 😵.

miskastehliková: tak si na konec (neplánovaně) budu taky kupovat sporťáček ale jsem pořád na pochybách jestli ho využiju když s toho našeho (starého kočárku) se dá udělat taky sporťák. Jedna holčina mi ho nabízí za 1500,- (no nekupto 😀). Tak nevím??

Tak jsem to zakřikla malá už brble tak zatím večer se za vámi ještě kouknu 😉

zany
27. kvě 2009

Leonik - to stěhování je naprd 😝 Na víkend k manžovi do auta, přes týden ke mě... 😖

Miško - já mám ten papír odevzdat až po tom co nám doktor řekl, že už chodit nemusíme a je to OK. Dřív jsem jí ho dát nemohla 😉
Snad bude kolotoč zítra 😉

Joli - snad bude lepší noc 🙂

U nás se snad spí 😉 Odpoledne Eli spala 2 hodiny, tak dobrý 🙂 Potom jsme vyrazili juknout na tu sedačku, ale měli zavřeno 😠 Hlavně, že mají do 17,00 a my tam byli v 16,45 a nikdo tam nebyl!!! 😠 No tak snad zítra 😉 Jinak jsme pak byli na poště poslat balík a já byla ještě koupit Elišce flašku s dudlíkem. No jo, ale ona se na to ksichtí 😖 Zkoušela jsem jí dát i ze lžičky a to máchala rukama kolem sebe až by mi to vyrazila 😒 No zkusíme to i zítra 😉 Snad se to naučí 😉

jola2
27. kvě 2009

zany: já jsem dnes taky zkoušela bylo to u nás jak ve flaškárně 😀 jedna flaška s takovým dudlem druhá zas s makovým.... ale nic moc prsíčko je lepší 😀 Zítra to budu zase zkoušet no uvidíme 😉

leonik
27. kvě 2009

zany: my jsme si ty auta nakonec vyměnili a je to vyřešený 😀 Já mám manžela velký a on moje malý. A když jedeme někam o víkendu, tak se to nemusí pořád přehazovat 🙂

jola: taky se chystám na bez, ale až ještě víc dokvete 🙂

u nás se ještě nespí. Malej je v ložnici a brble si tam, je vyspanej z venku z kočáru 🙂 Leonka kouká na krtka, ale za chvíli ji taky zaženu 😀

zany
27. kvě 2009

Joli - já zkouším jen jednu flašku a konec 😉 Ona na to snad přijde, že se z toho pije 😉
Ale říkala jsem si, že kdybych najednou nemohla kojit, tak je problém 😒

miskastehlikova
autor
27. kvě 2009

jola:vy jste teda holky šikovný🙂,já se chystám(asi týden)že udělám z jablíček šťávu,ale zatím zůstalo jen u představi😀...Za 1500č,bych ho brala...🙂
zany:tak držím palečky aby se u vás už spalo.U nás se večeří,krmí tatínek!
Holky,dneska prvně sám koupal a super 😵 -má pochvalu!
Jo,a konečně mi přišla pozvánka na vítání očánků-11.6. 14:30(se těším moooc,moooc,moooc)...

jola2
27. kvě 2009

Tak u nás už se snad spí klep klep!

zany: jo jo já taky kvůli tomu a ona si to tak jen převaluje v pusince a ksichtí se a kouká na mě co jí to rvu do pusinky! Dvakrát si potáhne s všechno jí to vyteče 😝 . Zatím jí nejvíc zaujal obyčejný dudel (né tvarovaný) ale jako šidítko má zas tvarovaný tak si vyber...... 😀

zany
27. kvě 2009

Miško - to je šikula 😉 Manža teda koupe obě děti od narození 🙂 Teď každý vezme jedno dítě a jde se koupat 😵
Tak jsi se konečně dočkala a půjdete se vítat 🙂

Joli - my máme dudlík netvarovaný... Od MAMu 😉

miskastehlikova
autor
27. kvě 2009

Zany:on se toho vždycky bál,ale prostě jsem řekla,že musí,tak to vzal sportovně,vykoupal a bylo🙂.A bylo na něm i na Vivi vidět,že si to užívají😀!!!To víš někdy se musí chlap popohnat...
My máme obyč.dudlík(ani nemá značku)malá má nejradši ty nejobyčejnější.A to mám doma 3 NUKy,které nechce☹
U nás se spinká,malá se najedla,krkla,usnula😀..takže umyji nádobí,dám vanu a mám klídek!😀

nency
27. kvě 2009

Danča dnes usnula už v 19.30 hod., tak snad vydrží do rána. Odpoledne totiž spala jenom 30 minut. Byly
jsme na kyčlích, vše ok, tak už nemusíme. 🙂
Zítra nás čeká ještě neurologie. Podle mě tam jdeme úplně zbytečně, protože Danča všechno co má umět
už umí, ale měly jsme přijít na kontrolu, tak tam jdu spíše z povinosti, ale také jsem měla nutkání tam zavolat,
že nepřijdeme, protože podle mě to je naprostá ztráta času. Ale abych měla čísté svědomí, tak tam zítra
zajedeme, doufám že naposledy. Už žádné doktory nechci! 😀

míšo
ten kolotoč od FP svítící máme také, ale já jsem ho kupovala z internetového obchodu podle fotky a ve
skutečnosti jsem ho předem neviděla, ale když ho manža přinesl, tak jsem byla móóóc zklamaná. Vůbec
neodpovídal té úžasné fotce, která je na internetu. Už bych ho znovu nekoupila. Také baterky stály
přes 200,-Kč a spokojená s ním vůbec nejsem, ale každému se líbí něco jiného. Ale jestli jsi ho neviděla
ve skutečnosti a vybíráš také podle fotky, tak ti radím, nech si ho předem ukázat. 🙂