3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

nency
30. dub 2009

andílek
Škoda, že jsem se tě na tu váhu mimča nezeptala hned, to bych ti ten příkrm rozmluvila okamžitě. Já jsem pořád
myslela, že máš nějakého drobečka. 😀
Tak vidíš, že ti přibral a opět dost. Je vidět, že máš teda pořádnýho savečka. Dávej mu pít z obou dokud nebude mít dost. Je to teda pěkný nenasyta. 😀

miskastehlikova
autor
30. dub 2009

ahoj holky,sotva stíhám dočíst🙂!!!
Vivinka je hodná,spinká ale máme zvýšenou teplotu,takže srážíme Panadolem sirupem a zatím neklesá☹,tak snad až se prospí to bude lepší!Je i taková podrážděná,hodně mazlivá..No,je mi jí líto☹

Ahojky Nency:jj,radost to je a velikánská!!!Příkrmy zeleninkové klidně můžu dát,je to prý na mé uvážení.A tak jsem na zítra koupila od Hamé první lžičku-mrkve🙂

Andílek:to je moooc dobře,že nebudeš muset přikrmovat!hlavně pokud má takovou krásnou váhu!!!!To nemáme ani my...

zany
30. dub 2009

Andilku - no to je teda pěkný macík! To bych na příkrm zapomněla!!! 🙂 Ono máš pocit, že v prsou nic nemáš, ale určitě tam něco je 😉
Fakt bych přikrmovala jedině kdyby váha stála nebo by hubl 😉

nency
30. dub 2009

míšo
to mi je Vivky líto, že má teplotu, ale zítra už bude dobrá, uvidíš. Nám mudra říkala, že výrobce očkovací
vakcíny bere jako normální teplotu 38,5. A nám říkala, že v případě zvýšené teploty mám dávat čípky.
Naštěstí jsme je nepotřebovali a byla bez reakce.
Já začnu u Danči s první zeleninkou tak za 14 dní. U Kájiny jsem začala ve 4,5 měsících a začátky teda byly
dost krušné. Nechtěla jíst vůbec nic, všechno plivala ven ať jsem zkoušela cokoliv. Už přesně nevím jak
dlouho to trvalo, ale vím, že jsem z toho byla dost vynervovaná. Takže u Danči dříve jak ve 4,5 měsících
začínat asi nebudu. Myslím, že by to nemělo dříve cenu, protože by to stejně nechtěla. V jídle mi připomíná
dost Kájinu, takže to čekám podobné. 😉

Dneska mám veget, Danča usnula už v sedm, jak jsem předpokládala. 🙂 Takže super, Kájina přijela z gymnastiky
až v osm, teď se naložila do vany a čte si tam, takže mám volný počítač.
Zitra musím Kájině koupit nějaký dárek, v sobotu bude mít narozeniny 14. let, tak budeme slavit. Zítra jedou
na chatu, v sobotu budeme doma a v neděli jedeme zase za druhou babičkou. 🙂

miskastehlikova
autor
30. dub 2009

Nency:mě řekla mudr.,že pokud bude mít nad 37,5 tak mám snižovat!
No,já doufám,že Viv mrkvičku zvádne dobře,ale kdo ví.Kdyžtak mám i květák🙂....
tak to budeš mít veselý víkend,co?!...Je,to už je velká holka,to letí co???
my jedeme v neděli k mojí mamce.Měla jsem jet i s přítelem,ale nechce se mu☹ a to mi i mmamka navrhla,že nám Viv pohlídá,abychom mohli třeba na večeři,ale on radši bude doma☹...takže jsem z toho taková špatná
Prostě dnešek je pro mě takovej blbej den...

andilek1
30. dub 2009

nency: doufam jenze vaha nelze,,uz to neresim,ale budu davat i z druhyho,,,jsem moc rada,..ano poradnej chlap ,ale je rkasnej,je spis dlouhej, chlapak jeden.
Miska:to je mi lito,ze m teplotku,urcite do rano to bude v pohode,PEkne se s ni mazli ,urcite se ji ulevi...a bude pekne u sve maminky. 🙂

nency
30. dub 2009

míšo
já jsem to napsala asi špatně, je to myšleno, že výrobce uvádí reakci 38,5 jako běžnou, ale samozřejmě že je
to braný jako teplota, která se má snižovat. Takže ti to tvoje mudra řekla správně, snižovat teplotu se má.
Výrobce akorát chce uklidnit maminky, aby se neděsily té teploty, že je do těch 38,5 brána jako reakce, která
po podání čípku nebo Panadolu do druhého dne zmizí.
Jsem zvědavá jak bude Viv chutnat mrkvička. Hned pak napiš.
Kájina už vylezla z vany a už mě vyhání od počítače, takže už musím končit.
Pa, dobrou a klidnou noc. 🙂
Že se tvému příteli nikam nechce, tak si to tak neber, třeba je unavený z práce a chce si odpočinout. 😉

miskastehlikova
autor
30. dub 2009

nency:já při obyč.tepoltě do 38 neplaším,ale teďka trošku jo.To víš přece jen je očkovaná prvně a já jsem plašant roku!😀
Jj,napíšu hnedka jak jí (snad)bude papat...

Andílek:to se nebuj,to já se sní mazlím i tak pořád,ale dneska jsem na ní vyloženě nalepená...Dokonce mi usnula na rameni!Prostě princezna moje!!!To je mooooc dobře,že nemusíš dokrmovat,že stačí jen MM...Já taky u kojení střídám prsa(teda dřív jsem to nedělala,ale pak mě levé hooodně bolelo,tak od té doby střídám)

evaviki
30. dub 2009

Misko, nas ockovali v pondelok, maly bol cely pondelok a utorok mrzuty, v stredu mal zase uplne divny den, proste doobeda stale spinkal, potom zase vecer dlho spal, ani sa nechcel moc hrat.. Dnes uz to bolo lepsie, tak snad uz bude ok 🙂

miskastehlikova
autor
30. dub 2009

Evakiki:no koukám,všude je kolem očkování něco...No,pokud nebude protiva,tak to bude super..mě se takhle mazlivá i líbí🙂,je to raoztomilý 😀

llllucka
1. kvě 2009

Míšo:jak je malé,teplota dobrá?

Andilek:v tvém případě bych o neřešila.Opravdu ho nevaž po každém jídle,POkud má takhle krásnou váhu,je to zbytečný.Važ třeba 2x do týdne a uvidíš.Hlavně si v tom vážení udělej systém.Myslím,abys ho vážila pořád stejně a stejně to brala orientačně.Já ho třeba vážím vždycky ráno po krmení,ale beru to tak,že záleží,jak se najedl,jestli kakal .... Takže se i tak neděs.A ber to podle té svojí váhy a ne podle doktorčiné.Každá může vážit trošku jinak a tady jedeš na gramy.Prso bych měnila,pokud máš pocit,že to pomáhá a pokud ti opravdu míň jí,tak ho nechmtaky nemáš vždycky stejnej hlad.

miskastehlikova
autor
1. kvě 2009

Ahoj!!!
Tak už jsme bez teploty-srazila jsem jí tím sirupem a ok!Malá mi spinkala celou noc až do půl9,takže super.Obě jsme se vyspaly do růžova a Viv to hooodně prospělo!!!
Teďka "zlobí" tatínka 😀 ...
Dneska se jdeme líbat pod třešeň🙂,tak to holky taky nesmíte odbít,abyste nezvadly🙂 😀

nency
1. kvě 2009

Ahoj holky!
Tak my jsme dneska vzhůru od půl šesté. ☹ Ale počítala jsem s tím, když včera usnula už v sedm.
míšo
tak to je super, že jste bez teploty. To je šikovná, že ti ten sirup spolkla a nevyplivla. Já si také myslím,
že je lepší dát sirup na lžičce než dávat nějaký čípek jak nám radila doktorka.
Ještě, že jsi mi to s tou třešní připoměla. Já bych na to úplně zapoměla a ten můj no nevím nevím, asi taky.
Teď jsme doma s Dačou samy, manža odjel s Kájinou ke tchýni na chatu, Kája tam přespí do zítřka a manža
se vráti k večeru. Já jsem tam s Dančou ani jet nechtěla. Zase bych poslouchala od tchýně přednášku
o důležitosti kojení a zase by mě ukecávala, že jí nemám přikrmovat. Asi si myslí, že jsem úplný debil, když
jí tvrdím, že mám mlíka prostě málo. Nemá cenu jí nic vysvětlovat, myslí si svoje a mě tím vždycky akorát
pěkně naštve.
😠 A aby toho nebylo málo, tak to probírá i s Kájinou, takže když Kája přijela od ní poprvé domů, tak byla
tak od ní zblblá, že mi ten Nutrilon chtěla téměř vyhodit. Tchýně jí totiž napovídala řeči jak je to nezdravé
apod. Tak jsem byla vzteky bez sebe. Ještě mi bude blbnout dítě. Kdyby mi bylo nějakých osmnáct a měla
jsem první dítě, tak neřeknu, že do toho kecá, ale takhle když už mám druhý a ještě v mým věku...
Jejda to jsem se zase rozkecala, ale musela jsem se někomu postěžovat. 😀

nency
1. kvě 2009

lllucka
jak jsi psala, že máš blok na Sunar, tak to chápu.
Já to mám zase na KFC, před šesti lety jsem si tam dala kuřecí sendvič. Byl výborný, ale druhý den jsem
nevěděla co se se mnou děje. Nejdříve jsem začala běhat na záchod, k tomu horečky, zimnice, příšerné
křeče v břiše. Nikdy v životě jsem něco takového nezažila. K doktorce jsem myslela, že ani nedolezu.
Podle výtěru zjistili, že mám něco hodně podobného salmonele. Teď jsem zapoměla přesný název, ale
je to nemoc ze špatně tepelně zpracovaného kuřete a je to jenom a pouze z kuřat. Tenkrát mi řekla,
že na to žádné léky nejsou, akorát proti horečce Paralen. Takže jsem v křečích trpěla asi týden, pak už
to bylo lepší. Za 14 dnů jsem zhubla 7 kg, což bylo super.
Takže já vidím KFC a jdu velkým obloukem kolem. 😀

miskastehlikova
autor
1. kvě 2009

-Nency:
moc dobře tě chápu,já mám tchýni jako ty!nic není podle jejho gusta a jsem histerka,když mlíka mám málo!Ona kojila do roka(hvězda 😀 ).Já se schválně včeras ptala u mudr.na kojení a prý bohatě!stačí plně kojit do 4m,6m. do roka kojit je podle ní zbytečné-spíš psychické!!!
takže mě uklidnila🙂!!!
No,koukejte se líbat!!! 😎 😀

zany
1. kvě 2009

Ahoj holky,

my musíme pod třešeň vlítnout u tchýně 🙂

Jinak noc dneska v pohodě 😉 Kojili jsme v půl 5 a Eli nás vzbudila v půl 8, Honzík spal s námi, nakvartýroval se v půl 5 jak jsem kojila 🙂 No ale aspoň jsme nestrašili brzy 😵
Honzíka odvezl manža ke tchýni, na dnešek si ho vyžádala, tak tu mám celkem klid 😵 Upekla jsem z kynutého těsta výborné koláčky, tak si pak dáme ke kafču 😉
Odpoledne jdeme na AJ, ale vůbec se mi nechce 😒 Ale už jsme jí rušili minulý týden...

Nency - tak takovýhle kecy fakt nemám ráda!!! 😠 To bych ke tchýni asi taky nejezdila!!! 😒 Nebo ne moc často! Mě do toho tchýně naštěstí nekecá, ale má jiné mouchy 😝 No ale kdo na tchýni nevidí chybu, že 😀 I když jsou určitě výjimky 😉

No Eli tu hudruje, tak se jde napapat a půjdu s ní ven 😉

jola2
1. kvě 2009

Čauvec holky!
Tak už jsem z nejhoršího venku. Včera přijela kamarádka tak jsem toho využila a poprosila jí aby mi pohlídala Leušku a jela s Jolankou k dr. tak jsem se ho hned zeptala na radu tak mi poradil že si mám vzít Ibalgin(je to i na zánět) že je na obalu napsaný že se to u kojení nedoporučuje ale když si ho nevezmu dlouhodobě tak v poho. a opravdu je mi už dobře 🙂

nency: nám se to stalo už několikrát že jsme byli v KFC a druhý den jsme měli střevní potíže 😝

Jo a a holky ohledně té tchýně já mám úplně suprovou ale taky někdy vše moc škodí 😉

miskastehlikova
autor
1. kvě 2009

čus holky,
tak jsme doma z prochajdy.Malá mi v kočárku ani nespala,asi jak byla přespalá z té noci,nebo nevím!!!
Dneska jsem jí k obědu skusila dát tu mrkvičku,a dobrý!Nejdřív se tvářila tak jako i naštvaně,ale potom si dala a hnedka se sápala po další lžičce🙂,takže mrkvička má (zatím )úspěch,tak doufám,že i zítra jí bude chutnat...

nency
1. kvě 2009

Ahoj holky!
Tak jsme se před chvilkou také vrátily z procházky. Akorát když jsme přicházely, tak jsme před barákem
potkaly jak přijíždí manža, ale teď jsem zjistila, že jsme jaksi zapoměli na tu třešeň. Ale ven už se mi teda
nechce, tak možná pošlu manžu pro větvičku. 😀
míšo
tak to je paráda, že si mrkvičku vzala, to se ti bude krmit jedna radost. 🙂 To jsi jí koupila ve skleničce,
nebo jsi jí vařila doma? A od jaké firmy mají tak dobrou? Kéž by mě Danča chtěla také tak papat. 🙂
A kolik lžiček ti snědla?

jola
střevní potíže to je slabé slovo, já měla nějakého Campeloloka tak nějak se to jmenovalo, mudra mi říkala,
že to má stejný průběh jako salmonela, ale nemá to žádné následky. To byla moje nejhorší nemoc, kterou
jsem doposud měla, to bych fakt nikomu nepřála. 😉

nency
1. kvě 2009

zany
Kam chodíš na AJ? To máš nějaký soukromý kurz? To jsi dobrá, že se stíháš při dvou maličkých dětech ještě
učit, to já bych měla také, sice se domluvím, ale chtělo by to si to utužovat jinak se to zapomíná.
Zatím to teda u mě nehrozí, vůbec nevím kdy bych tam chodila a také kdy bych se učila. Jakmile si vezmu
do ruky knížku, okamžitě usínám. 🙂

miskastehlikova
autor
1. kvě 2009

Nency:koupila jsem od hamé(zatím se bojím to vařit doma,takže pro jistotu kupuju🙂)cena asi 16Kč.Dala jsem jen 3 lžičky,někde jsem četla že by se mělo pomaloučku postupně,takže mi včera kam.psala jen 2-3 lžičky a pomalu přidávat...
Musela jsem si ji u toho natočit🙂byla nadšená,klidně by papala víc

nency
1. kvě 2009

míšo
tak to je nádhera když ti tak hezky papá. 🙂 Nezapomeň vyfotit a dát do albíčka, abych se koukla. 🙂
Já když si vzpomínám na Kájinu, tak to bylo děsný, před lžičkou mi uhýbala, všechno vystrkovala
jazykem ven a chtěla jen mlíčko, vůbec jsem nevěděla co s ní mám dělat, mudra nám radila, že se to
musí stále zkoušet a zkoušet. Bylo to fakt o nervy, docela se bojím, aby mi to Danča nedělala také. 😉
Asi to nevydržím a nějakou mrkvičku také koupím a zkusím, jsem na to fakt zvědavá.

nency
1. kvě 2009

míšo
teď jsem ti akorát mrkla do albíčka, ty máš nové fotečky a ani jsi se nepochlubila. 🙂
Teda na té váze vypadá Vivka, že je pěkná macanda. 😀
Kolik ti teď váží?
Ještě mě napadlo, dala jsi jí po té mrkvičce ještě mlíčko? A kolik si toho mlíčka ještě vzala?

miskastehlikova
autor
1. kvě 2009

Nency:má 6130g🙂,je macík..
Jj,po té mrvičce si drobet cucla MM a vypila 90ml UM...
Držím palečky,aby Danča taky hezky papala

nency
1. kvě 2009

míšo
Tak to když jí takhle chutná, tak to ti poroste hóóódně rychle. 🙂
Přidala jsem čtyři fotečky do albíčka. 🙂

miskastehlikova
autor
1. kvě 2009

Nency-
no to asi jo...Ono už jen to UM jí hooodně svědčí🙂!!!Moc krásné!Danča je princezna🙂...Já dala 2 nové z dneška...
Mě malá usnula v 18hod.po koupání,celé odpolko nespala,tak jsem zvědavá jak dlouho bude chrnět...

zany
1. kvě 2009

Já jsem vyrazila s Eliškou na procházku, ale potvora spala jen po dobu co jsem s ní byla venku, jakmile jsme otevřely dveře domů, tak byla vzhůru 😖 Pak jsme si dali s manžou kafe a jeli jsme odvézt Elišku ke tchýni a ta šla s dětma ven 🙂 My jeli na AJ, ale tááák se nám nechtělo 😝
Eliška nějak bojuje se spánkem, tak je to dneska i s pláčem a Honzík s manžou čtou pohádky 😉
Zítra vyrazíme asi někam na výlet. Možná bychom vzali Honzíka kus vláčkem 😵 Jeden z nás by s ním dojel do jednoho městečka a druhý by tam dojel s Eli autem, tam bychom si dali oběd a pak bychom jeli domů 😵

Nency - chodíme k jedné holčině co je taky na mateřské a učí. Bydlí s rodiči, tak jí mamka pohlídá a ona si přivydělá 🙂 Teď od porodu jsem byla zatím asi 4x 😉 Musím chodit, abych to oprášila, protože pak to zapomenu a nebudu umět vůbec nic a manža to potřebuje taky jako sůl 😀 😝

A to co jsi Nency měla se jmenuje Campilobakter 😝 Je to prý ze špatně upravenýho kuřecího, ale to jsi psala 😉
Musím to zaťukat, ale já mám zatím jen dobré zkušenosti 😉

Miško - tak to je Viv šikulka, že hezky baští 🙂 Honzík mi papal hezky a taky by toho snědl podstatně víc 🙂 Jsem zvědavá za měsíc na Elinku 🙂

zany
1. kvě 2009

A my se dneska taky nelíbali, protože u tchýně už třešně odkvetla 😝
No ale pomlázkou jsem dostala, tak snad neuschnu 😀

zany
1. kvě 2009

Holky - hezký fotečky 🙂

nency
1. kvě 2009

zany
nic si z toho nedělej, my jsme taky pod třešní nebyli. 🙂

míšo
nové fotečky jsou super, ty černo-bílé jsou jak do fotosoutěže, kupujeme časopis Photo life a tam kolikrát
takové i vyhrajou. 🙂

Holky, u nás se ještě nespí. 😒 A to jsme si plánovali, že si pustíme nějakej film a budeme mít klídek, když
Kájina je na chatě a zatím to vypadá, že Danča jen tak neusne. 😉