3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

miskastehlikova
autor
2. kvě 2009

Zany:tak to byl fajn vlet,co???Já chci jet tak za 14 dní někam na výlet,ale jsem bez inspirace.Zatím jsme jen byly na vyšehradě.Přítel argumentuje tím,že je Vivka malá a nemá z toho rozum,což je pravda,ale já bych pořád někde běhala🙂...
Já mám tady takovou kopu prádla,ale lenost je silnější než já,takže odkládám na zítra 😀

nency
2. kvě 2009

Ahoj holky!
Tak mě Danča usnula až teď. V podstatě podobně jako včera. Ale ráno si to teda moc nenatáhla, vstávala
v šest.
Dneska jsem skoro celý den uklízela a stejně jsem nestihla všechno, zítra budu pokračovat. V úterý mě přijdou
navštívit kámošky, tak abych to tu měla naklizený. 🙂
Navečer zajel manža pro Kájinu na chatu, doma se akorát navečeřela a zase letěla za kamarádkou, že bude
spát u ní. Tak to zase budou ponocovat bůh ví do kolika a než se ráno vychrní, tak přijde na oběd.
Dneska měla nározky, tak dostala dárečky a šla slavit ke kamarádce. Tak doufám, že nic nevyvedou. 🙂

míšo
fotečky super, že papá mrkvičku je poznat na první pohled. 😀

nency
2. kvě 2009

Ahoj holky!
Tak mě Danča usnula až teď. V podstatě podobně jako včera. Ale ráno si to teda moc nenatáhla, vstávala
v šest.
Dneska jsem skoro celý den uklízela a stejně jsem nestihla všechno, zítra budu pokračovat. V úterý mě přijdou
navštívit kámošky, tak abych to tu měla naklizený. 🙂
Navečer zajel manža pro Kájinu na chatu, doma se akorát navečeřela a zase letěla za kamarádkou, že bude
spát u ní. Tak to zase budou ponocovat bůh ví do kolika a než se ráno vychrní, tak přijde na oběd.
Dneska měla nározky, tak dostala dárečky a šla slavit ke kamarádce. Tak doufám, že nic nevyvedou. 🙂

míšo
fotečky super, že papá mrkvičku je poznat na první pohled. 😀

zany
tak to jste si ten výlet hezky užili. Hlavně, že se vám všechno vydařilo podle plánu, vláček neujel a neměl
zpoždění apod. 🙂

nency
2. kvě 2009

holky, omlouvám se za téměř stejný příspěvek 2x, nechápu, že se mi tam objevil ten první, protože jsem
neodklikla ok, chtěla jsem ještě dopsat vzkaz pro zany a teď koukám, že tam jsem 2x a vypadám jako ... 😀

miskastehlikova
autor
2. kvě 2009

nency:to se stává i v lepších rodinách 😀 ...
Koukám jediná kdo se dneska fláká jsem já🙂...Já jen áno vytřela,utřela prach a nic víc!!!
Ale v týdnu už musím něco dělat(říkám to už dooost dlouho,tak se do toho už musím dát🙂)...
Jo,dneska měla mrkvičku i na čele,ve vlasech.Protože když jsem se k ní s lžičkou přiblížila,tak si pšíkla a byla celá oranžovoučká🙂....
Copak dostala Kájina za dárečky?

nency
2. kvě 2009

míšo
dostala CD se skupinou UDG tu asi znát nebudeš. Já ji také neznala, ale Kája to poslouchá, protože budeník
skupiny UDG jí ještě loňi učil francouštinu. Normálně jí měli ve škole a ten mladý klučina je prosím pěkně učil. 😀
To víš, holkám se líbil, první co je naučil byly všechny sprostý slova ve francouštině. Ostatní učitelé z něj byli
dost vedle, protože byl úplně jiný než oni. Kája je letos už na jiné škole, takže už jí neučí, ale stále na něj
vzpomíná... 😀
To jsem lehce odbočila. Pak dostala tričko, plavecký brýle, takové papíry do kterých se rydlem vyrývá -
kromě gymnastiky jí totiž baví ještě všechny výtvarné techniky, pak takové ručně vyráběné mini bonbónky,
a ještě pár korunek. Od tchyně kosmetickou taštičku, spíše tašku do které se jí vejdou všechny její
věcičky a naušnice. Od druhé babičky dostane zítra. Takže celkem toho dostala docela dost. 🙂

miskastehlikova
autor
2. kvě 2009

nency:tak kapelku neznám...ALe příběh s učitelem je docela zajímavý🙂...To víš mladej klučina🙂...
Je tak to toho dostala docela hodně...Já právě koumámco koupit 16-ti letýmu bráchovi k narozkám a jsem jako bez inspirace☹

nency
2. kvě 2009

míšo
u těch kluků se to kupuje hůř. Já jsem taky nikdy nevěděla co bráchovi koupit. U holek je to snadný, to se
vymyslí něco hned.Jestli má nějaký koníček, tak něco podle zájmu. Můj brácha je takový "knihomol", takže
vždycky dostal nějakou knihu, encyklopedii, také rád čte National Geographic, naposledy dostal krokoměr, protože rád chodí. Jinak žádný zájmy nemá, takže kromě těch knížek taky nevím co. 🙂

Jo s tím učitelem to byla sranda, když měla Kája na návštěvě spolužačku tak jsem slyšela jak probírají jaké
měl dnes hezké trenky ...., vždycky mu koukala půlka pozadí, ale to se teď nosí. 😀

miskastehlikova
autor
2. kvě 2009

nency:jj,to nosí spousta kluků jsem si všimla..no,holky měli aspoň o čem debatovat🙂.já v Kájiny věku měla idola-matikáře...Byl pěknej,mladej,vtipnej🙂,toho jsme s holkama řešily pořád...Mu ale muselo pískat v ušich!😀
No brácha má teďka krizovou pubertu,nic ho nebaví,nic dělat nechce a ani nebude,takže právě není čeho se chytit a vybírat!??...asi zítra prolezu obchody a budu koukat,třeba mi něco praští do nosu🙂....
a co dát v týdnu srázek?

nency
2. kvě 2009

míšo
když projdeš pár obchodů, tak něco ti do oka určitě padne. 🙂
S tím srazem by to šlo, když Vivce cestování nevadí. 🙂 To se klidně můžem domluvit. Mě by se to hodilo
spíše koncem týdne, začátkem už něco mám. Ale jestli ti nebude vadit, že jsem o "pár" let starší než ty.
Podle fotek vypadáš mladičká. Ale povídá se mi s tebou dobře. 🙂

miskastehlikova
autor
2. kvě 2009

nency:Vivka je zvyklá....klidně dojedeme někam za vámi holky🙂!!!
Mě to rozhodně nevadí,teda pokud nevadí,že já jsem chvíli po pubertě🙂

nency
2. kvě 2009

míšo
Chvíli po pubertě, to jsi napsala moc hezky. 😀
Ne, nevadí mi to. Kájina si ze mě vždycky dělá srandu, že když jdeme s kočárkem všichni, že to vypadá, že jde
maminka, tatínek a babička. Tou babičkou myslí mě, potvůrka jedna.
Možná by bylo lepší si pak ten sraz domluvit přes interní poštu, aby jsme holky neunavovaly čtením. 🙂
Manža se mi sem dere, chce mi dát nové fotečky do albíčka. Tak za chvilku budou. 🙂

nency
2. kvě 2009

Tak slíbil fotečky a dal mi tam jenom jednu s medvídkem. 😉
Už budu muset končit, prý tu už sedím moc dlouho a chce mi schovat myš. 😀
Tak zatím pa, zítra se zase ozvu. 🙂

miskastehlikova
autor
2. kvě 2009

nency:ok domluvíme se přes IP...
z toho si nic nedělej🙂,v tomhle věku jsou vtipní a až bude dospělá a samostatná tak to bude zase úplně jný🙂,to budete jako nej.kamarádky!

jola2
3. kvě 2009

Čaute holky tak jaká byla noc???
U nás super malá se mi zbudila až ve dvě ráno a pak v šest 🙂 . A když je taťka doma tak to se líp spinká když se ke mě tulí 😀 .
Dneska nemusím vařit jsme pozvaní k tchýni na obět a švagr má oslavu narozenin tak se nadlábnem 😎 .
Přeji hezkou neděli 😉 🙂

miskastehlikova
autor
3. kvě 2009

Ahojky holky,
noc u nás byla hrozná!Viv se budila po hodině,vždycky si jen cucla a usnula!Od šesti je úplně vzhůru a ani pak nezalomila dospat!Takže jsem docela hotová...ALe na druhou stranu byla hooodně dlouho hodná,takže mi to musela vrátit🙂
Jola2:tak to si užij hezké odpoledne!!!Nás čeká nákup a asi se dneska budu jen válet... 😀

miskastehlikova
autor
3. kvě 2009

Holčiny,
tak jsme doma z nákupu.Dneska jsem se flákala,ani s kočárkem jsme nešli.Přítel je hotovej po noční a já z nevyspání🙂...
Malá celé odpolko nespala a tak zalomila před chvilinkou.takže koupání a večerní spaní asi bude posunuto☹,ale co aspoň načeprá energii,byla totiž nehorázně protivná!☹

Zítra nám přivezou konečně gauč🙂😀😀...jupí!!!!

leonik
3. kvě 2009

Ahoj holky, my taky dneska jezdili po nákupech 😀 Nejdřív jsme mysleli že se v půlce cesty vrátíme domů jak malej vyváděl 😅 Nemohl usnout, tak se hrozně vztekal. Pak usnul a spal v kočáru tři hodiny a já mohla v klidu chodit po obchodech 😵 Odpoledne spal necelou hodinu a od té doby nic. Tak jsem zvědavá kdy usne dneska. Zatím je hodnej, hraje si s hrazdičkou. V noci se budil každé tři hodiny na krmení, napil se a pak zase usnul 😵
miska: kde jste si vybrali gauč? 🙂

andilek1
3. kvě 2009

miska: Jo jo,to si taky rikam,ze Luky krasne spinkal v noci a ted mi to vraci 🙂 ale to neva,hlavne ze ti nase ratolesti jsou spokojeny!to je dobre,ze vam prijde gauc,ja si to neumim predstavit ho nmit..asi jste meli nejakej stsrsi,ne?
jola2:to mas doby ze nemusis varit, ,ale ja dneska taky nevarila ,,jen ohrivala,,navareno mam vzdy na cly vikend,,,

miskastehlikova
autor
3. kvě 2009

Leonik:V kika,já tam nakupuju skoro všechno do domácnosti🙂!
No,tak to jste teda měli veselé odpolko,co?
No,já jsem zvědavá jak se Viv bude po koupání tvářit,když jí budu chtít zase uložit

nency
3. kvě 2009

Ahoj holky!
Tak jsme se vrátili z návštěvy, byli jsme u mých rodičů. Sousedé nebyli doma, takže jsme mohli v klidu
sedět na zahrádce v altánku a nikdo nás nerušil motorovou pilou, sekačkou apod. jako tomu bylo minule.
Mamča zase napekla, navařila, takže jsem pěkně nacpaná, raději se ani nevážím. Popřáli Káje k narozeninám,
děda jí nalil i skleničku šampaňskýho, prý může když jí je 14. 😀 Naštěstí Kája nic takového nepije, takže
si jen cucla a komentovala to slovy, že na první napití je to příšerný, ale když se to rozleží na jazyku, tak že
je to celkem dobrý. Tak jsem jí tu skleničku raději zabavila. 😀
Danča chrupkala hodinku v kočárku, takže tentokráte se oslava zdařila. V autě usnula ještě na čtvrt hodinky,
tak jsem zvědavá v kolik dneska usne. 🙂
míšo
to víš , musí taky někdy zazlobit, aby jsi věděla, že jí máš. 😀
Danča mě volá, musím jít, ozvu se zase večer, nebo zítra. 🙂

leonik
3. kvě 2009

miska: no to jsme měli 🙂 Malej je ale stejně nejspokojenější doma v postýlce. Kolikrát něco dělám v kuchyni, jdu na něj mrknout a on si spí, jako právě teď 🙂 Chvíli si pohrál s hrazdičkou a pak usnul. Ale jak jsme u našich a má ležet na gauči, tak to se mu nelíbí. Jinak v kika nábytku jsem byla jednou, mají tam pěkné věci, i bych si vybrala ale nábytek jsme kdysi nakoupili většinu v asku, tak možná až někdy doslouží.. 😵

miskastehlikova
autor
3. kvě 2009

Leonik:mě malá v postýlce jen (někdy)spinká v noci,jinak přes den musí být na gauči,ale proto jsem jí dala už dneska ohrádku,abych ten nový gauč mhla mít složený.ten starý byl furt roztažený a to je přece jen divné...a hlavně ona se občas tak blbě přetočí,že na tom gauči už s o ní bojím!!!
Tak se mi před půl šestou vzbudila,byla proivná.Tak jsme vykoupaly a čekáme co bude 😅

leonik
3. kvě 2009

misko taky bych měla strach nechat malého na gauči samotného. On tráví většinu dne v postýlce, i celou noc, tak proto je tam zvyklý a líp se mu tam usíná než kdekoliv jinde 🙂 Tak snad mu to vydrží 😵 Leonka byla v postýlce jen krátce, nechtěla tam vůbec být, natož spát. Tak spávala s náma v posteli a trvalo to než jsme ji naučili spát samotnou v pokojíčku 🙂
Malej vstával v šest, tak jsem ho umyla, koupeme až zítra. Teď leží v postýlce a vykládá 😀 Dneska nám odjel tatínek na týden pryč, tak jsem zvědavá jak to tady budeme sami zvládat 😖

miskastehlikova
autor
3. kvě 2009

Leo,tak Viv je na tom stejně jako byla voje malá!V postýlce spí když jí tam večer přenesu pak je stejně v postely.Já spím u ní v pokojíčku,protože přítel chrápe a budil by ji.Párkrát sice spíme sní v ložnici,ale nikdo se nevypsí pořádně☹...
Mě už malá spinká🙂...
Je,to nezávidím,že budete tak dlouho samy,ale to zvládnete🙂

jola2
3. kvě 2009

Čaute holky tak v sedm jsme dorazili z narozek jsem taky přecpaná chlebíčků(byli z vlašák a na tom vajíčko tak doufám že bude v poho noc!!!! 😠 ). 😠 Ale super babička má kozu(Kamerounskou jsou menší než norm. koza) a té se narodily kůzlátká jsou moc hezké (vypadají jak králící na chůdách 😀 ) tak Jolanka si zařádila.
Dneska šla Leušku na prasátko (bez koupání) bo byla moc unavená a už všichni spinkají i tatínek 🙂

miskastehlikova: já jsem si taky teď koupila sedajdu akorád jsem to trošku špatně vypočítala tak se nám tam krapet nevešla (jelikož jsme měli v rohu stará komín) tak nám ho taťka musel vybourat zaházet tak musím čekat do příštího týdne až dojede a můžu malovat bo to teď u nás vypadá jak ......

andilek:to je super že si navaříš na celý víkend taky jsem o tom uvažovala bo provařím půl neděle a za chvíli je večer a ani si taťku neužijem a v pondělí je v trapu. ☹

Tak se mějte holky hezkou noc zítra zase písnu

llllucka
3. kvě 2009

Ahoj Holky,tak my jsme se dneska vrátili u romantického víkendu.A super.Jen včera v noci měl male nějaký zlý sny nebo co,tak se často budil,takže doufáme,že se dneska vyspíme.

Koukala jsem na nové fotečky a super.Mrkvička a Viv je suprová a malá Danielka taky.

My jsme na prdíky hnedka nasadili Baby Calm a pomáhá.Teď už ho dávám jen navečer a dobrý.Na prdíky je opravdu dobrý dávat dítě na bříško a pokud vás to hodně trápí,tak klidně i na noc.Hodně to pomáhá.Nám na vyprdění vždycky zabere,když ho vemu do klubíčka a jakoby mu plácám na zadek.To se vždycky za chvilku vyprděl a bylo dobře.

andilek:jak jsi popisovala ten kašel,to vypadá spíš na nějaký dráždění,takže bych nasadila fenistil.To jsme měli taky,stačilo to dát dvakrát a bylo po problému.Teď je alergenní období a na mimča to taky působí,ale klidně to může dráždit i něco jinýho.Prostě bych to určitě zkusila.

Já mám taky roztaženej gauč a malej je na něm.Ale musím ho už barikádovat.Sice jsem si to nechtěla připustit,ale on se už regulérně plazí.Zatím teda hlavně couvá,ale na jednom místě nevydrží.Takže tam mám stůl,polštáře a stejně ho mám pořád na očích,kdyby se nebezpečně přiblížil k okraji ....

zany
3. kvě 2009

Ahoj holky,

já jsem dopoledne dojela na nákup a manža si vzal děti ven a byli u švagrové na zahradě 😉 Potom jsem nám udělala obídek. Po obědě šel Honzík spinkat a Elinka taky usnula, tak jsme měli chvíli klídek 🙂 Pak přijel brácha s rodinou a tak jsme šli na procházku 🙂 Potom si kluci hráli na písku a my si dali kafčo 🙂
Elinka byla unavená, takže usnula bez problémů a Honzík už snad taky spí 🙂

Eliška se už pěkně točí a snaží se dávat nožičky pod sebe 🙂
Jinak přes den spí Eliška v ložnici, protože tam má klid 🙂 Tady v obýváku má sice cestovní postýlku, ale Honzík by ji budil 😒

paulinka80
3. kvě 2009

ahojky holky,

my za sebou mame taky super prodlouzenej vikend...hlavne dnesek se povedl. Vyrazili jsme s manzou a Elinkou na vylet do Breznice na zamek...loni jsme se tam brali, takze jsme zavzpominali 😉 udelali par fotecek (casem snad pridam do alba), prosli se kolem zamku, byla tam svingova kapela, takze fakt parada...pak jsme dali kafco a jeli jsme zpatky. Eliska byla celou dobu hodnoucka a ted uz tak dve hodky spinka. asi ji vylet dal zabrat. Zitra rano jede manzel sam do Prahy, s Elinkou zustavam u nasich...no a prijede nam az ve ctvrtek rano, takze budeme taky samy 😒 snad to utece....

ja mam elisku pres den v kosiku, ale za chvili se tam asi uz nevejde...nebo si hraje v lehatku a nebo je v kocaru na zahrade.ale nejvic se asi stejne chova, ona je takova mazliva a chce byt ve spolecnosti 🙂
holky mate pro mimca ohradku? ja jsem prave premyslela, jestli nejakou budeme kupovat nebo ne...no jeste nevim...

miskastehlikova
autor
3. kvě 2009

Ahoj holky,
tak mám uvařeno,vyžehleno a jsem death🙂!!!
Je Llllucko,to je malej šikovnej že se ti už plazí.to u nás se asi jen tak plazení nedočkáme...U nás je prblém to přatáčení,takže jsem řekla gauč už nechci roztaženej,takže ohrádka!!!🙂...
malá si začla krčit nožky a tahat si za ně.Je u toho tak komická🙂...