3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

andilek1
6. kvě 2009

nency:to jsem asi byla jaaaa.... ale ne ted,ale na vanoce se snazit o mimi....ME luk taky spinka,uz od pul 4,je ale venku na balkone v kocarku,my bysme taky zmokli,teda ,luk je v teplicku 🙂

andilek1
6. kvě 2009

miska:Jenze teda u ans je to tak,ze manzel mus neco delat.musi,,nedokaze byt s nami jen tak vis....muzu ti rict,zejsem se teda uklidnila,ale pekne me to stvalo,stve e to i ted,ale...vis,ja mohla se prestehovat za nim a tak a proste dlam to taky protoze ho miluju ,protoze sjem chtela byt s nima,el ted ani nevim co to je,vidim ho jen tak hodinku denne a to je vse-o vikednu ted porad,ale stejne to neni ono,,bojim se,abysme neskoncili u toho,ze si nemame co rict nebo tak ☹ ☹ Mimi???MImi chci az Lukymu bude rok,takze se snazit az o vanocich,,,takze mu bude vic jak ork nez se narodi,jestli se to hned povede.
taky to musis mit tezky,ale nekdy je to na zblazneni, ty nekdy nemas pocit, ze je to uplne jin nez si to clovek predstavoval? a ze spis to oddaluje nez sblizuje?

nency
6. kvě 2009

andilek1
je vidět, že tě to hodně trápí,že se vám manža nevěnuje. Tak zkus si s ním o tom promluvit. Myslím, že o tom
ani neví, že tě to tak trápí. Třeba si říká, že teď máš mimi a jeho už tolik nepotřebuješ. 😉
Můj manža chodí z práce až v osm večer, to už kolikrát Danča spí, takže ho vidí akorát ráno. A když přijde domů
z práce, tak se navečeří a zase sedí u počítače a pracuje až do noci. Ale mě to už tak nepřijde, už jsem si zvykla
a penízky hold vydělávat musí, když jsem teď na mateřský. Ale je fakt, že my jsme spolu už spoustu let, kdyby
to tak bylo hned na začátku, tak by mě to asi taky vadilo stejně jako tobě. 😉

andilek1
6. kvě 2009

nency:trapi me to, no,uz jsem mu to rikala hodnekrat. ne,ne,porad prace,porad tamto.Luky ted spinka,sla jsme za nim,kdz uz to dodela,on,ze tak v devet...hm,Manztel vidi Lukyho taky malo,tak 10minut,nerikam,ze porad,ale pres tyyden to tak je.vim,ze musi vdelavt,ale on to dela doma a zadarmo¨,tak to preci muze pockat. JA vim,nechci si stezovat,ostatni zensky to maji jeste těžšší, ale muselo to ven 🙂 my jsme spolu dva roky 🙂 🙂 jste hodny holky,jsem rada,ze vas mam 😅

jola2
6. kvě 2009

Čauvec holky tak dětičky už spinkají 😀 tak jdu na chvíli za vámi.
andilek1:manža jezdí s kamionem tak já přes týden naplánuji práci koupím matroš a o víkendu se maká 😉 . Jenže to taky není pravé ořechové manža tohto má za celý týden až po krk a když přijede domů tak si chce užít těch obyčejných věcí kterých mi si nevážíme (jak je tř. televize, svoje postel atd..) tak se mu moc nechce 😒 někdy se chytnem ale za chvíl se hned udobříme (to je na tom to nejehzčí) 😀

evaviki:ty jo já bych asi za tu noc vrazdila!!!

😀

zany: Jolanka taky není žádný andílek je holčička jen že má dlouhé vlásky a pipku ale jinak je kluk!!Pokojík plný balonů, pušek atd. na narozeniny si přeje kopačky,dres a pořádný balon a když se zadaří tak ještě skejtbort. Snad ta druhá bude na prstýnky nárámky a šatičky 😀 😀 😀 😀

jola2
6. kvě 2009

jo a holky nám když lezly zoubky (při Jolance) tak jsme měli ty dásinka nateklý a měký a když jsem je zmáčkla takový bílý.
Malá Leuška si teď taky pořád rve prstíky do pusinky (nekdy je tam i celá ruka 😀 )

dobrooooooooooooooooooooooooooooooooou. 😉

nency
6. kvě 2009

Danča před chvilkou konečně usnula. 🙂
Moje pubertální dcera se dostala na tyhle stránky a měla z toho "třetí vánoce". Myslela jsem, že jí roztrhnu,
protože všechno vyprdelila manžovi. Tak se bavili na můj účet oba. 😠 Když jsem jí sprdla co si to jako dovoluje,
tak mi s úsměvem odpověděla, že to jsou veřejný stránky takže vlastně nedělá nic špatného. 😠
Že já blbec nezůstala raději v anonymitě jako předtím. ☹

miskastehlikova
autor
6. kvě 2009

Andílek:takový pocit mám skoro ořád.Na jednu strau se to snažím chápat i respektovat,ale na druou si přijdu jako že se vedle sebe kolikrát jen mineme!Teď byl celý 4 dny s náma,bylo hnusně tak nic nedělal.Ale sotva bude hezky tak ho uvidím jen ráno a pak večer,když půjde spát...
takhle jsem si to nepředstavovala to ne.Ale až to¨bude mít hotové tak snad bude mít i na nás víc času..

Tak Vivi spala odpolko a teďka ne a ne usnout. a to jsem koupala až na půl 7,tak nevím kdy se umoudří to zalomit?!Doufám,že brzo abych si taky lehla.Dneska to bylo takový divný.venku hnusně,lenost a do toho taková blbá nálada☹
No holky,jdu do vany.
Papa a pěknou noc🙂

paulinka80
6. kvě 2009

tak jak uz jsem Eli dneska ulozila do postylky po sesty hodine, protoze odpoledne moc nespala a byla pekne utahana...ted se ozvala, tak jsem ji nakojila a uz zase spinka...jsem zvedava, jaka bude dnesni noc...

holky, oni ti chlapi nasi jsou nekdy trochu natvrdli...ten muj ma porad fotbal, to jsou samy treninky, o vikendu zapasy a kdyz nehraje, tak cuci na fotbal nebo hokej v televizi...ale teda musim rict,ze kdyz naplanuju nejakej vylet, nebo neco spolecnyho, tak nejdriv repta,ale pak je rad, ze jedeme. Z Elinky je ted uplne vedle, jak uz reaguje a smeje se,tak je to s ni veselejsi a manzu totalne dostava 😉 to byly nejdriv samy kecy, ze chce kluka a blablabla...no a z maly je ted uuuuuplne hotovej 🙂

nency: to te teda Kaja pekne dostala,co? no na jednu stranu ma pravdu, ze jsou to verejny stranky...ale teda taky by me nastvalo, kdyby to cetl treba manzel....tak tu stranku vzdycky zaviram...on vi, ze na nejaky diskuze chodim, ale nejak se o to vic nezajima 😉

jdu si dat sprchu a jeste chvili mrknout na televizi...tak papa a klidnou noc vsem 😉

evaviki
6. kvě 2009

ako vidim, tak s kazdym manzelom je nieco 😀
Andilku, tak skoro mimi, to obdivujem.. Ja teda planujem pauzu aspon 5 rokov, neviem si totiz predstavit, ze by sa opakovalo moje "bezproblemove" tehotenstvo, to by sa nemal kto o maleho starat. ☹ No a predcasny porod a poporodna story ma tiez desia.. 😖

jola2
7. kvě 2009

Čauvec holky dneska jedu s Jolankou na kontrolu ale ještě pořád kašle jak tuberák tak doufám že nedostane další antib. 😒 a Leušce budou píchat ty naušničky tak doufám že nebude mít potom teplotku ☹

paulinka80: ten můj taky hraje fotbal taky samé tréningy, zápasy atd. a úplně sfanatyzoval i Jolanku (jak jsem psala)

už musím tak zatím čau čau 🙂

nency
7. kvě 2009

Dobré ráno!
Tak u nás se vstávalo až v 6.45 hod., tak jsem spokojená. V noci o sobě jako vždy dala 3x vědět, ale zase
rychle usnula.

paulinka80
To víš, že jsem Kájinu sprdla, ale ona byla "na koňi", protože se jí manža zastal, že má pravdu, protože to jsou
stránky veřejné. Manža by mě to určitě nečetl, jednak na to nemá čas a taky ho to vůbec nezajímá, ale
když mu to Kájina převypráví, tak si to zase rád poslechne. Já si myslím, že přístup by měl být na heslo, nemělo
by to být tak, že se sem dostane kdo chce, ale co se dá dělat. 😉
Danča teď chrní, tak asi začnu vařit oběd, chci dělat kuře na paprice.

evaviki
To se ti nedivím, že plánuješ až za 5 let, když jsi měla tak špatnou zkušenost. 😉

leonik
7. kvě 2009

Ahojky, tak my jsme měli dneska krásnou noc. Malej spal v kuse od osmi do šesti do rána 😀 Včera přes den toho moc nenaspal tak teď dospává. Ráno si ještě schrupl od půl 8 do půl 9, u kojení usnul a ještě pořád spí 😀 Kdyby mu to tak vydrželo, protože přes den nemůže moc zabrat. Taky jsem zjistila proč nemůže večer usnout a proto tak vyvádí. Potřebuje asi klid na usínání, tak jsem ho včera večer zavezla do ložnice s postýlkou o půl 8, párkrát jsem mu tam byla dát dudlík a v 8 už spal. Jinak když jsem ho měla večer v obýváku, tak pořád křičel, nepomáhalo chování, nic 😅

jola: to je trápení s těma dětma když jsou nemocné ☹ Tak snad nebude mít Jolanka další ATB ☹ Naše Dr.je dává jen v nejnutnějším případě. Prý to není dobré je dlouho brát, pak už to ani nemá účinek. Ale když není jiná možnost.. 😖

miskastehlikova
autor
7. kvě 2009

Ahojky holky,
tak u nás noc krásně klidná.Viv byla vzhůru až v 5🙂 a pak jsme chrněly do 9...
Holky včera večer jsrem normálně skolabovala ve sprše...šla jsem se vysprchovat pohoda,najednou se mi motala hlava,podlamvaly nohy a nemohla jsem dýchat.Musela jsem zavolat na přítele,aby pro mě do tý sprchy došela jinak bych se skácela☹
Dneska jedu k mudr.jestli to není tlak nebo tak něco...Hlavně mě včera malá dloubla prstem do oka a to oko šíleně bolí!Včera jsem ho půl dne nemohla ani otevřít a bolelo jako čert..
Takže nevím jestli to nemůže mít taky vliv...No síla...

Paulinka:ten můj chtěl taky kluka a jak je rád,že má svojí princeznu😀,ale kluka chce tak za 3-6 let🙂
Jola:tak držím place ať je z toho Jolanka co nejdřív venku!!!
Leonik:je tak takovou noc závidím!🙂,ale já se taky po dlouuuuhé době vyspala🙂

nency
7. kvě 2009

míšo
Ještě štěstí, že se ti nic nestalo a neomdlela jsi doopravdy. Já jsem za celý svůj život doopravdy omdlela jenom
1x a to jsem s sebou fakt sekla a podruhé to bylo asi jako u tebe málem. V prvním případě to bylo, když jsme
byli se školou na praxi v tehdejší Jugoslávii, pracovali jsme třeba až do půlnoci a druhý den jsme vstávali zase
naopak brzo ráno a opět práce, odpočinek nikde, strava nic moc, takže u mě to bylo z vyčerpání.

Podruhé se mi to stalo, když jsem byla těhotná a čekala Káju, šla jsem na odběr krve na lačno a pak jsem
spěchala do práce. Pamatuju si, že jsem měla strašný hlad, tak jsem zaběhla do vedlejších lahůdek, ale ve
frontě se mě začalo dělat mdlo, tak jsem stihla vyjít před obchod a tam jsem si sedla okamžitě na zem, jinak
bych s sebou praštila. Tolik lidí prošlo kolem a nikdo se nezeptal, jestli nepotřebuju pomoc!!! V kabelce
mi zachránila mandarinka, když jsem jí snědla začalo se to lepšit.

Takže pokud na to vyloženě netrpíš, tak si myslím, že to mohlo být něco jako u mě, velká únava a vyčerpání
ev. hlad. A nebo taky v té koupelně to chce mít přístup vzduchu. 😉
Ale návštěvou doktora nic nezkazíš. S tím okem to souvislost asi mít nebude. Zkus nějaké kapky do očí. 😉

nency
7. kvě 2009

Jola
Držím palečky, ať se z toho malá brzo dostane. 🙂

miskastehlikova
autor
7. kvě 2009

nency:já na to ale trpím,mě se často hodně motá hlava,když prudce vztanu a tak.V těhu jsem měla hodně vysoký tlak..Tak nevím..
Přítel pro mě jede a odveze mě k mudr.,abych se nemusela nikde trmácet sama...
Doufám,že s okem to nic nebude...Venku to docela povolilo,tak snad už bude ok🙂

Pak písnu jak jsem dopadla...

andilek1
7. kvě 2009

Ahojda, my dneska meli divnou noc,ale vstavali jsme uz v 7,Coz je na ans brzo.Pred hodinkou usnul,tak mam mensi volno na uklid koupelny a setreni...
miska:prosim te, hlavne ,ze si neupadla,taky by se ti neco mohlo stat.ale nkdy to mam taky tak,halvne kdyz je v koupelne nejaky moc vedro a tak se musim posadit.
Nency:jeee,tak to bych asi zabijela, nemam rada, kdyz em nekdo neco cte so je myho a nebo tak.Ale tak zase to neber tragicky,urcite see chtela podivat jestli tam enpises neco o ni 🙂

evaviki
7. kvě 2009

Nency, zablokuj stranky MK tak, aby sa sem dalo ist iba na heslo 🙂 Nieco take sa urcite da, ale neviem ako.. chcelo by to niekoho, kto sa vyzna 😀

nency
7. kvě 2009

evaviki
To je dobrý nápad, ale já to bohužel neumím. Manža by to stopro věděl, ale to bych si moc nepomohla...
Zkusím se poptat kamarádek jak na to. 🙂
andilek1
V sedm hodin brzo? To je u nás sláva, když se Danče podaří zaspat až do sedmi. Zatím se jí to ale povedlo
jenom párkrát. 😉

andilek1
7. kvě 2009

nency:to u nas je normal tak v osm 🙂 🙂 🙂 🙂 A divim se ,protoze, usnul az v devet 🙂

luci81
7. kvě 2009

Ahojky holky,nemám moc času,tak jen v rychlosti.
Byli jsme na kontrole v nemocnici,doktorka jí chválila,že je macík a šikulka,tak mi jsem ráááááda 🙂
misko:tak vidíš,s těma práškama,zase co doktor,to názor 😒 Jak je na tom Viv s tou opruzeninou?Už jsi o tom nepsala,tak snad dobře?
andilek:taky mám dost často pocit,že jsem spoustu věcí představovala jinak,občas mi je dost líto,že to tak není,ale s tím jsem si mažela brala,že nebude mít moc času.I když mi bydlíme s našima,ale stejně to není ono.
nency,Ty jsi s manželem dlouho,tak je to možná trochu jiný,to víš,mi si všechno malovaly v růžovejch barvách a ono to tak není 😉 Teď trochu přeháním 😉 Vždycky může bejt hůř.
rymeska,hezký fotky

andilek1
7. kvě 2009

Luci81:ja vim,uz to nebudeme resit akorad me to stve...To je dobre,ze vas doktorka chvalila 🙂
Si predstavte ze rano spal hodinu a od 11jeste zabrala spinka do ted...to bude ale noc 🙂 🙂 🙂

miskastehlikova
autor
7. kvě 2009

Ahojky holky,
tak jsme doma.
U doktorky mi bylo řečeno že mám nízký tlak a proto můžu kolabovat!Prý to zpraví hodně kafe🙂 a klid.Ale klid s miminkem no nevím,ale hlavně že to nic není🙂
Nency:s okem to nesouvisí,ale kdyby něco tak mě prý pošle na neurologii!?
Luci:Opruzeninka už lepší,ale stejně tam je...Doktorka mi poradila nechat si v lékárně namíchat klasickou,komunistickou rybí mast,tak si pro ni zítra půjdu a uvidím.
Ale podle mě to vypadá na ekzém.Já jsem totiž ekzematička od narození a malá bude asi taky.Protože na tý pipce to je suché(opruz bývá mokrý),tak se toho docela bojím!
😖 Jj,máš pravdu mohli by na nás chlapi úplně kašlat,chodit denně do hospody a hůř!Takže jsme vlastně všichni ok😀

Po mudr.jsem šla s malou na návštěvu ke kamarádce,kde jsme se rozseděli na 2 hodinky🙂,malá si tam dala mrkev a byla jako vepřík😀...Teďka dospává v kočárku a já jsem si poklidila a hodlám si teda chvilinku odpočinout😀

evaviki
7. kvě 2009

Misko, ked mas nizky tlak, tak sa klidu vyhni 😀 Praveze aktivita a rozculovanie tlak zvysuju 😀 A ak mas rada byinky, tak si kup rozmaryn, ten tiez zvysuje tlak..
Dnes som v parku stretla maminu s rovnakym kocarkom, akurat tmavomodrym (my mame cierny). Tak ma to potesilo, lebo tych kocikov, co mam ja, je velmi malo, teda ak neratam mojich kolegov (dostavame ho v praci ako darcek)
Tak sme sa dali do reci a este mame aj mimca narodene v rovnaky den 😀

evaviki
7. kvě 2009

Misko, inak tu klasicku mast na zadocek pouzivam od narodenia (maleho, nie mojho 😀) a som spokojna 🙂

miskastehlikova
autor
7. kvě 2009

evakiki:
moc děkuju za typ s tím rozmarýnem...
No,tu mast určitě beru,prý je hodně dobrá

nency
7. kvě 2009

míšo
To je fakt, že nízký tlak může dělat mdloby. Zkus pít kafčo jak už ti radily, to jsem taky slyšela, že pomáhá.
A hlavně, kdyby se ti to ještě někdy stalo, tak si hned sedni ať jsi kdekoliv, to většinou pak mdloby přejdou a
je dobrý hodně pít a nějaký ten vitamínek. 😀 Mě pomáhá to kafčo a taky jsem dříve pila červený víno v
přiměřeném množstí, teď už dlouho nic, ale už se na něj těším. 🙂
Tu mastičku z lékárny jsem používala tenkrát na Kájinu a byla dobrá.

evaviki
tak jsem byla zvědavá jaký že to máš ten kočárek, tak jsem mrkla do albíčka a je fakt, že takových jezdí
málo. To máš dobrého zaměstnavatele, když dávají kočárky. 🙂

luci81
Je to přesně jak píšeš, my jsme spolu už dlouho a myslím, že před takovými 14 lety bych mluvila asi stejně
jako vy. Ale za deset let se na to už budete koukat jinak. Ale to je normální, myslím, že je to všude
stejné. 😉

jola2
7. kvě 2009

Čauvec holky tak jsme to přežili v ordinaci moc plakala ještě jsme meli takové na ho.... naušnice které šli špatně provléct (měli jsme super naušnice po babičce a dali vyčistit jenže paní na to zapoměla tak ještě nebyly vyčistěné tak nám půjčila hezké ale na ho....) taky dostala rovnou hexu ☹ Taky mě bylo řečeno že malá ASI strádá a nemá moc podkožního tuku bo co???

miskastehlikova: chuderko!!!! Tak to muselo být hrozné ještě že jsi měla manžu doma!! s tím kafem ti závidím já ho mám hrozně rád a tak zhřeším a dám si jedno ale víc neriskuji 😒

Tak holky čau čau a vyspinkejte se do růžova 😎

nency: už se těším dnes na manžu jak mě postiská 😀

zany
7. kvě 2009

Ahoj holky,

včera jaksi nebyl čas se ukázat a dneska taky ne...
Ani vás pořádně nedočítám...

Včera jsem byla sama u dr. a odpoledne jsme tu měli na návštěvě kamarádku z plavča co má o měsíc mladší holčičku než je Honzík 🙂
Dneska dopoledne jsme strávili čekáním hodinu a půl u zubaře a to jsem myslela, že mě vomejou!!! 😠 Sestra nás přitom viděla a viděla, že jsem s dětma, ale i tak jsme tam čekali a nakonec jsme byli během 10 minut venku a to šla nakonec i neplánovaně mamka. Chtěla se objednat, ale když měli čas, tak jí rovnou vzali. Honzík má zoubky v pořádku, já naštěstí taky nic neměla (bodejť jo, když mi tenkrát vrtali dva zuby po sobě 🙄 ) a mamka to měla taky v pořádku 🙂
Odpo nám pak přijela kamarádka, tak jsme si daly kafe a dortíky a vyrazily jsme s dětmi ven 🙂

Miško - já taky jednou omdlela a fakt nic moc pocit. Čekala jsem na kamaráda co jsem s ním jezdila do práce a už jsem šla k autu a prásk ho... Pán co šel kolem, tak mi pomáhal a kamarád taky vyskočil z auta.
Ale ještě jednou se mi takhle udělalo špatně v krámu, tak jsem vyšla ven, sedla si na bobek a šla okolo paní s dětmi a koukala na mě jako na ožralou a ani jí nenapadlo, že by mi bylo zle... 😖 Holt lidská lhostejnost!!!
Kafčo si určitě dej, to tlak zvedá 🙂 A klid fakt nepotřebuješ, když budeš v pohybu a rozčilovat se, tak budeš mít taky hned vyšší tlak 😉

Joli - tak už taky máte náušničky 🙂
Jinak já piju kafe bez koufeinu 🙂 Občas si někde dám slabý s kofeinem, ale doma nebo tam kde ho mají, tak bez kofeinu 🙂

Miško - my jsme taky jednu dobu používali mastičku z lékárny - Syderman 😉 Ale na opruzeniny nám pomohla spíš ta Nivea 😉