3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

leonik
22. dub 2009

My byli včera na převážení a malej váží 7990g 😅 už ho skoro ani neunesu 😀

leonik
22. dub 2009

miska my jak jsme požívali tu mastičku na ty palečky Betadine, tak to je taky desinfekce. Dělá se i jako vodička, ale mast je asi lepší.
S tím sezením to je ještě moc brzo, prý se děti nemají posazovat dokud si samy nesednou, nemají se ani vodit za ruce, dokud nebudou samy chodit. Páteř se zpevňuje asi do roku věku 🙂 Jinak se to nezdá, ale problémy se zády se pak můžou projevit až v dospělosti 😒

zany
22. dub 2009

Rymesko - myslím, že to byla glycerinová mast nebo vazelína 😉
Zítra jdeme k dr., tak snad si jí nezapomenu nechat předepsat 😉

Leonik - tý jo, tak to jste váha 😀 No Eli vidím tak na 7 kg 😉 Uvidíme zítra odpoledne 🙂

zany
22. dub 2009

My víceméně režim máme, ale nehrotila jsem to. Kojila jsem podle potřeby a kojím tak i dál 😉 Spánek je taky jak kdy. Někdy spí dopoledne půl hodiny, jindy hodinu i víc 😉 Ale večer koupeme kolem sedmé hodiny, namažeme, nakojím a kolem půl 8 sama usíná 😵

miskastehlikova
autor
22. dub 2009

Ahojky,
tak jsme venku z prochajdy🙂 a Vivka řádí v lehátku a já musím vařit☹ a nemám žádnu inspiraci...
Leonik: tak to je teda váha🙂,klobouk dolů🙂...my jdeme ítra k doktorce,tak jsem zvědavá jestli nabíráme hezky...
Zany:my taky režim máme/nemáme.Jak kdy...Jediný co dodržujeme je vztávat v 6 ráno(hlavně Viv to dodržuje,já bych klidně ještě spala),a koupeme mezi 17:30-17:45.
ALe jinak je to na náladě.Někdy se dopoledne dospí,někdy naopak chcrní až po obědě...Přes ten en jí tolika neřeším,ale večer chci aby věděla,že se vykoupe,napapá,hraje si a jde spinkat.
Protže dřív se mi nedařilo jí naučit,že má chodit kolem 19hod.spinkat!!!

susane81
22. dub 2009

Tak to máte super, my to samostatné usínání musíme teprve natrénovat. A my teď vážíme okolo 5500g a dr říká, že kilo za měsíc je moc 😎

evikk
22. dub 2009

leonik:teda to je vaha,ja mam taky cvalika,mame 8300g 🙂 ,uz mam pekny svaly 😉
misko:taky jdu varit,budu pect kureci stehna a k tomu asi ryzi 😉

Jinak my mame pravidelny usinani kolem devate hodiny,koupani pred osmou 🙂 ,holky kdy date prcka do sportaku?Ja asi kolem sestyho mesice,uz se mu moc v hluboke korbicce nelibi,chce koukat ven a pozorovat a ja mam sportak polohovatelny do lehu 😉

llllucka
22. dub 2009

leonik:moc tomu s tím sezením nerozumím.Jak se ty děti naučí sedět,když je neposazuješ.Já dám malýho dopolosedu,ale on se už umí odrazit a prostě sedí.Jenom ležení ho nebaví,protože nemá takovej přehled.Snažím se ho umravňovat,ale stejně mu to vždycky na chvilku párkrát denně dovolím.

Mě malej taky usíná sám.někdy usne u prsu a pokud ne,tak ho dám do postýlku,pustím kolotoč a on usne sám.

miskastehlikova
autor
22. dub 2009

ahojky eviku,já vařím katův šleh🙂...rychlovka...
Já budu kupovat příští měíc sporťák,malou už taky nebaví ležet!!!
Leonik:já taky myslela,že když se tě přichytnou za ručky a ty jim pomůžeš(nenutíš je) se posadit tak to nemůže vadit?!
lllucka:já malou buďto nosím,nebo je v lehátku.Leží jen když chce spaát!Ale sama beze mně neusne.cž je docela horor☹!!!
I u toho vaření mi asistuje🙂

zzuzca
22. dub 2009

miska, jeeej, mne by sa pri vareni tiez zisiel nejaky asistent!...hihi 😀 ...nejak proste nestiham...

miskastehlikova
autor
22. dub 2009

zzuzca:já s malou musím dělat všechno..ona je takovej mámínek🙂

andilek1
22. dub 2009

amm v tom holky zamtek. Ja maleho posadim treba na me koleno ,,to vadi?Hlavicka mu dozadu nepada,tak podle vas by to teda vadit nemelo?uz ji drzi krasne,,spis mu spadne hlavicka dopredu,,,tak nevim...
miskastehlikova a lllucka :jeee holky,,delate me chute,,,,mam taky na neco chut ,ale mam tu je rizoto 😉
Jeste s tou suchou kuzickou..nm doktorka doporucila vrchlabskou amst neboli. Ondrejovu mast a po dvou dnech nam to zmizelo,
Ja s Lukym taky delam vsechno,kdz varim lezi na lehatku, jinak vsechno spolu,,taky je takovej maminek,,,tak je to moje prvni,tak to bude asi rozmazleny,ale me to neva,,chci aby byl stastnej

miskastehlikova
autor
22. dub 2009

andilek1:já taky malou posazuji na koleno a podle mě pokud nepadá hlavička tak to nevadí...
Ale i já mám brouka v hlavě.Zítra se u doktorky zeptám!!!
Jj,viv je taky první ale nechci jí moc rozmazlit!!!Tak snad to vydržím🙂
ona lehátko miluje,ale po půl hodince se začne nudit a hlavně pokud jsem u ní tak moooc dobře ví,že jí klidně na chvilinku vyndám a bude se nosit🙂

andilek1
22. dub 2009

miskastehlikova :ja ho taky nerozmazluju zamerne,proste to co chce to mu dam 🙂
zeptej se a zitra dej vedet,cel odpoledne nad tim premyslim,ja ho prave posazuju dost casto,tak abych mu enco neudelala, hlavicku drzi,uz mu vubec nepada,tak nevim no...
My taky milujeme lehatko,jsme na tom stejne, taky v tom nevdrzi dlouho, a kdyz varime,tak se diva na bodovky a povida si a smeje se,je to krasnej pohled..
Deticky jak vsude ctu, poznaji,ze maminky jsou slaby a oni toho jen vyuzijou,protoze nas znaji,,no jsou to nase zlaticka 😵 😵 😵

miskastehlikova
autor
22. dub 2009

andilek1:jj,zítra se na to zeptám,abychom věděli!!!
mě přijde že hnedka jak se narodí,tak moc dobře vědí co na nás platí a umějí toho patřičně využít🙂
Dneska jsem Viv chovala,potom jsem jí položila na postel a hnedka spustila takový ten lítostivý pláč.A jak jsem se k ní jen nahla tak se začala smát....Prostě vědí že nás mají na háku 😀

Holky,dneska jsem si všimla že má Viv na okolo pusinky 2 malé pupínky(ale nevypadjí jako potničky).A také má jeden malinkatý na spodním rtu a jeden na jazyku.Tak jsem z toho taková vyplašená!!!Jsem zvědavá co tomu řekne doktorka,protože tohle jsem ještě nikdy neviděla 😲

andilek1
22. dub 2009

to mas pravdu,maji nas na haku!!!
Jo to ti neporadim s tema pupinkama, byla ybch taky vyplasena, treba to do zitrka zmizi.
No uvidis co ti rekne doktorka,a mimochodem,ma krasny jmeno tvoje dceruska. 🙂 🙂

miskastehlikova
autor
22. dub 2009

andilek:děkuju🙂!!!No,ještě že už zítra jdeme k doktorce,jinak byh se asi zbláznila.Jsem hroznej plašant!!!

tak malá mi spala do 18hod.,musela jsem jí na koupání vzbudit,jinak by totiž spala tak do 22hod.a teďka když přišel přítel z práce načerpala energii a povídá si sním jak o život,takže na spánek to nevypadá...
Máme veselo🙂Furt povídá🙂

zany
22. dub 2009

Miško - nemyslím to nějak špatně, tak se prosím neuraz 🙂 Ale jeden pupínek nic nemusí znamenat! 😵 Ber to v klidu!!! Kdyby jich měla víc, tak neřeknu, ale nemůžeš plašit kvůli jednomu pupínku...

Lllucko - děti se musí umět posadit sami 🙂 Naučí se to až po lezení, prostě se musí dostat na kolínka a přijít pak na to jak se posadit samo 🙂 Neumím to popsat... Honzík třeba taky byl schopný chvíli sedět sám i bez opory, ale pak žuchl jako brambora na stranu. Ale pak na to přišel sám a bylo to docela legrační jak se posazoval 😀 Prostě musí mít už tu sílu sedět sami a dlouho 🙂

O vaření mi ani nemluvte! 😒 Věčně jsem bez inspirace a nevím co uvařit a hlavně, aby to mohl i Honzík...

Eliška má režim podle ranního vstávání, ale je to plus mínus hodina stejné, ale večer jedeme fakt stejně. Prostě má naučené, že se vykoupe, namaže, nakojíme a jde spinkat 😵

miskastehlikova
autor
22. dub 2009

zany:ne ne v pohodě!Já jsem jen plašant!!!Někdy až moc!Ale mám strach,abych něco nezadnebala třeba!!!!

zany
22. dub 2009

Miško - já už některý věci beru s nadhledem, jakožto dvojmatka 😀

miskastehlikova
autor
22. dub 2009

Zany: to taky možná bude tím,že jak je Viv moje první tak moooc přeháním a plaším...Ale asi nejsem jediná kdo to tak má 😀 (teda doufám)..
třeba u druhého mimi(teda když někdy bude)nebudu tolika plašit🙂

zany
22. dub 2009

Já možná ani neplašila u Honzíka. Jasně, že mám strach, ale snažím se z ničeho neplašit 🙂 Myslím, že si umím zachovat celkem chladnou hlavu. Takhle jsem jela i s Honzíkem na šití prstíku, když se pořezal a pak si chudák vyrazil i zub ☹ To jsem teda byla šílená a obulela jsem to neskutečně 😢

leonik
22. dub 2009

k tomu sezení, je to tak jak píše zany, dítě se musí naučit nejdřív lézt a z toho lezení se časem samo otočí přes bok a sedne si 😉 Ty děti k tomu dospějí samy. Teď ještě nemají ta zádíčka zpevněná, a nejsou připravena udržet v sedu takovou váhu hlavy a těla. Proto se nemají ani podkládat záda polštáři apod 😉

andilek1
22. dub 2009

miskastehlikova : Neboj,nejsi sama,jsem uplne to samy!taky mam strach.abych enco nezanedbala, ale nekdy je lepsi plasit nez prijit s krizkem po funuse 🙂 ale prehanet by se to asi taky nemelo,ale jsem takova,je to prvni mimi..uvidime po novym roce u druhyho 😉

leonik
22. dub 2009

evikk: tak jsem si myslela že máme nejtěžší mimčo a vy jste ještě napřed 😀 Náš malej prý vypadá jak půlroční 🙂 S tím sporťákem teda nevím, ale náš už se do hlubokého za chvilku nevejde, už má 63cm a korbička jen 76, už teď je tam dost natěsno.

leonik
22. dub 2009

miska: já jsem taky u první plašila, pořád volala Dr.protože mně malá pořád řvala a já už si s ní nevěděla rady. Trpěla hodně na bříško, jenže já jako nezkušená matka si myslela že jí snad musí něco být 😀 Teď u druhého je to jiné, už jsou nějaké zkušenosti 😉

andilek: vy už plánujete druhé mimi? 🙂

andilek1
22. dub 2009

leonik : uz je tak trochu naplanovany.V prosinci se zacneme snazit o druhe 🙂

andilek1
22. dub 2009

leonik :
tak nam se zatim vejde do kocarku,ale nevim nevim za chvili,mame asi 64-65cm a to nam nejsou pomalu ani 4mesice,jj, je dlouhej po tatkovi a ymslim,ze bude jeste vetsi ze?vzdycky jsou deticky vetsi jak rodice

paulinka80
22. dub 2009

ajajaj....vy jste toho zase nakecaly 😀

andilek - me se zda, ze se Eli do korby za chvili taky nevejde, no jeste ze uz tam nemusi byt fusak, to bych ji tam asi uz nenarvala 😀

holky, me doktorka rikala, at hlavne malou neposazuju, ze musi zacit sama

miska - ja jsem taky plasan, neboj, sama v tom urcite nejsi 😉 je to jasny, je to nase prvni mimi a zkusenejsi maminy to berou asi uz trochu jinak, vedeji co a jak....

rymesko - tak to teda Pavlinku obdivuju, ze to takhle zvlada...no hlavne se uz prestaly ty koliky, snad uz se holky budou mit jen lip 😉 do Milevska jezdim docela casto, ale do tabora se jen tak nedostanu....ale rada bych vas vsechny 4 holky videla 😉 . no uvidime, treba se nekdy nejak domluvime. budete chodit k Oline na nejaky cviceni nebo plavani?a vidas se jeste s nekym z kurzu?

evaviki - asi bych to videla na srazik spis pristi tyden,co ty na to?A co na to Zuzka?

Holky jdu se natahnout k televizi, jsem nejaka KO...pred chvili jsem dozehlila kopu pradla a mam toho nejak dost....

paulinka80
22. dub 2009

andilek - to teda pred tebou smekam 😀 elinka je sice hodna ale o druhym mimi budeme uvazovat az tak za dva roky...si ted nedovedu predstavit, ze bych mela mit za chvili dalsiho cvrcka 🙂