3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

miskastehlikova
autor
11. kvě 2009

Ahojky holky!,
tak unás byla noc klidná,skoro jao vždy...Malá se vzbudila v 6 a pak do do 10 zatáhla...takže jsem si schrupla sní.sejně v tomhle počasí co jiného dělat😀
Luci81:hezké fotečky 😉 ..koukám pracovní víkend se nakonec povedl,co?🙂
holky,závidím těm co nemusejí uspávat...u nás prostě nic nezabírá☹...Ale hodlám zkoušet tu plenu,protože takhleto nejde do nekonečna☹
Andílek:Pročpak dostal Luky vynadáno???? 😲 😲
jola2:Mám radši bílé,ale ne sladké,spíš suché!!!a jinak mi ještě nevadí Bílé(růžové)Lambrusco...
no,já jsem odpůrce červeného😀 a hlavně krabicáků(viz.Hradí svíce)-to jsem pily v pubertě jako houbu😀...

andilek1
11. kvě 2009

Miska:On nedostal vynadano,ale dostal by od tatinka,protoze dlouiho nvydrzi kyz breci,,,zacne byt na nervyy.tak si ho radeji vzdycky vezmu a ukldinim si ho....

andilek1
11. kvě 2009

HOlky, uz asi dva tydny luyk zveda porad hlavicku vlez, v lehatku porad,to homusi zabavit aby to nedelal,ale kdyz ho mam u sebe nevydrzi lezet,zacne se rozcilovat,,a musi si sednout,,,jinka je zle...Ale jako sam jeste nesedi,to samozrejme neee.ale porad by nejradeji sedel,kdyby to umel.taky neumime se otocit na bok,asi 3x se mu to povedlo,ale jinak nic..otaci hlavicku a zadicka,ale prdelku neee.Hracka mu je ejdno,kdzy mu ji dam na stranu,to se otoci za jinou...
Taky posledni dobou koukam,ze jsem ho rozmazlila.ale co,snad se z toho dostane 🙂 🙂 🙂 🙂

miskastehlikova
autor
11. kvě 2009

Andílek:tak to máme podobnýho chlapa😀...
to je Luky šikovnej!!!Moc!!!
jak myslíš rozmazlila???

nency
11. kvě 2009

Ahoj holky!
Tak konečně jsem se k vám dostala. Pokusím se zpětně něco dočíst. 🙂
O víkendu jseme byli po návštěvách, manža měl narozeniny, tak jsme slavili. 🙂
Před chvilkou jsme se vrátily z procházky, Danča ještě chrní, tak mám chvilku volna.
Včera usnula až před desátou a ráno byla vzhůru už v šest. Tak jsem měla radost. 😠
Dneska jsme poprvé zkusily mrkvičku. Byla to sranda, nejdříve nevěděla, co se jako děje,
pak se začala smát, ale asi dvě lžičky spolkla. 🙂

nency
11. kvě 2009

míšo
já ještě kaši nedávám. U Kájiny jsem začala s kaší kolem šestého měsíce, už přesně nevím. Ale nejdříve jsem
dávala zeleninku a ovoce. 🙂
jola2
3litry vína, to fakt zdoláš? 😲 To mě vždycky stačili tak tři skleničky a už jsem byla veselá. 😀
andílek1
tak to máš manžu pěknýho nerváka, to ti teda nezávidím. 😉

Něco jsem stihla dočíst, ale ještě né všechno, jdeme koupat, pokud zase neusne v deset, tak se ozvu. 🙂

evaviki
11. kvě 2009

Ahojky, tak som nasla super web, mozno poznate 😀 http://www.nekuracke-restaurace.cz/
A milo ma prekvapilo, kolko nefajciarskych restik mame v okoli 🙂

paulinka80
11. kvě 2009

ahojky holky, tak jsme dneska byly s Elinkou u doktorky....vazime 6,520 kg a merime 61,5 cm...no doktroka nas chvalila a eli se ji moc libila 😉 ale jeste nema zahojenou tu jizvicku po tbc, takze za mesic jdeme znova
jeeee eli se hlasi, musim zatim letet...jeste se snad ozvu

zany
11. kvě 2009

Ahoj holky,

tak jsem vás dočetla 🙂
Elinka spala v pohodě, ale vstávali jsme už v půl 7 a to všichni 😒 No ale aspoň jsem dopoledne, kdy Eliška spala, vyžehlila a pak když byla vzhůru, tak jsem ještě vyluxovala 🙂
Po obědě šel Honzík spát a překvapil mě, že usnul sám a docela rychle. Eliška pak usnula u prsa, tak jsem měla hodinu a půl klidu než se vzbudil Honzík 🙂 Odpoledne jsme byli na procházce a pak nastal kolotoč - večeře, koupání, kojení 🙂 Eliška by u prsa usínala, ale pak řvala jako tur. Přitom nedávno usínala v pohodě, jen jsme párkrát dali dudlíka a byl klid. No snad se to zlepší 🙂
Honzíkovi jsem dneska četla já, protože manža jel na spinning až od 8. Už dvakrát přišel, že chce čůrat a kakat, ale teď už dlouho nic, tak snad zabere 🙂
Zítra jedeme za kamarádkou, tak snad bude hezky a budeme moct jít ven 🙂

No my jsme teď udělali pár výletů, ale jinak to tak často není a všechno to bylo do 30 km od domova 🙂 Jak se začne stavět, tak máme po výletech ☹ No ale zase bude domeček 😵

Pauli - no máte hezké míry 🙂

Luci - krásné fotečky 😵

Manža sice uspává a někdy má taky nerv, ale prostě občas musí!!! 😝

miskastehlikova
autor
11. kvě 2009

Ahojky!,
tak jsme odpoledne nakonec ven vyrazily...a pak jsme zašli na skvělou večeři(madajlonky...mňamka)...
malá usnula po 19 hod.,ale bez scény,prostě skoro sama🙂
Nency:tak to je Danča mooc šikovná,že to takhle zbaštila...Rozdíl oproti Kájině,co?!🙂
Paulinka:vy ale krásně rostete🙂...hlavně že je malá krásná,veliká a očkování jí stejně neuteče😀

zany
11. kvě 2009

Evaviki - tak jsem tady u nás našla jen jednu restauraci 😖

evaviki
11. kvě 2009

Zany aspon nieco 🙂 V Prahe ich je docela dost, tak som rada. Ale ak pojdeme niekam na vylet, tak pozriem dopredu, nech viem, kde sa mozme zastavit.. 😀

paulinka80
11. kvě 2009

tak jsem se sem dostala az ted...ale jen co dopisu, tak jdu spat. Holky u nas zase pred spanim rev, po 45 minutach neuspesneho uspavani jsem Elinku dala do kosiku a udrncala behem peti minut...pak jsem ji prenesla do postylky a ani se nevzbudila. nevim,co mi to posledni dobou dela kdyz jeste nedavno usinala uplne sama behem peti minut...
jojo rosteme fofrem,az jsem se toho dneska lekla, kdyz sestricka hlasila kolik vazi...ale doktorka byla fakt spokojena 😉 no snad to pak eli vybeha, uz ma pekny faldiky na nozickach a rucickach...takovy buclaty je ma 🙂

zany: a kdy jsi rikala, ze zacnete stavet? my ted cekame na stavebni povoleni, do mesice by snad melo byt a pak se zacne...no uz aby domecek stal 😉

jinak jsem se konecne premluvila a zacala jsem cvicit na Orbitreku...teda ale po tech mesicich lenoseni to byl zezacatku docela zahul 😝

leonik
11. kvě 2009

ahojky tak my jsme dneska byli na kyčlích a ještě jdeme za deset týdnů znova 😒Malej dneska moc nespal, až odpoledne spinkal dlouho v kočárku. Zato večer byl u nás taky řev 😠 V půl 8 jsem ho dala do ložnice a skoro do půl 9 jsem tam běhala pořád dokola, dávat mu dudel 😝

andilek: náš Vojtík už taky nějakou dobu zvedá hlavičku v leže. A má docela výdrž 😀 Akorát když mu pak spadne zpátky na podložku, tak se taky pěkně rozčiluje 😀 On by se nejradši pořád choval a koukal kolem sebe, v postýlce ho to přestává bavit. Dřív si tam pěkně vyhrál a teď teda málokdy a jen na chvilku 😝 Pořád čekám kdy se začne přetáčet na bok a ono nic 🙂

luci: malá je pěkňoučká 😵

pauli: pěkné míry 😵 Ty děti jak se začnou víc pohybovat tak se z toho vytáhnou, náš je taky pěknej bucláček 😵
My máme doma posilovací stroj na břicho, ale ještě se tak donutit cvičit 😀 Jdu spát, přeju klidnou noc 😵

zany
12. kvě 2009

Dobré ráno,

u nás se v noci dvakrát vstávalo 😒 Do toho se tam nastěhoval Honzík, ale zase jsme ho odstěhovali zpět a v 5 jsem si brala Elišku do postele, po kojení nějak nemohla zabrat a abych se ještě vyspala, tak jsem jí k sobě přimáčkla a spala dál 🙂 Jenže pak jí vzbudil Honzík 🙄 Já mu šla udělat mlíko, on zatím došel do ložnice a vzbudil jí!!! 🙄
Jdu se trochu zkulturnit a vyrážíme za kamarádkou 🙂

Ukážu se večer.
Hezký den 😵

leonik
12. kvě 2009

Ahoj, tak my taky dneska v noci zase vstávali třikrát 😖 A ve čtyři ráno zase nemohl usnout 😠 Nějak se nám to noční spaní kazí. Malej začíná pokuckávat, má rýmu a ráno měl trochu teplotu. Tak čekám co se z toho vyvrbí 🙄 Dneska ani nemůžem ven, od večera je u nás zataženo a leje 😝

andilek1
12. kvě 2009

MIska:Jak rozmazlila?Proste vi,ze prijdu,ze sjem pobliz.usinani usi byt stejne coz je u me , moje mama mi nadava,ze to bude pro me hrozny,az bude druhy a taky dlouho nevydrzi v postylce, a plnojinych veci,ktery s nedaji popisovat,protoze on je mazanej,taky muze pry kaslat jakoby,,a hrat to na nas...jsou mazany miminka nase 🙂 🙂 🙂
nency:To mam nervaka!!a poradnyho!on stejne je Luky zvklej hodne na me,protoze on s nim je o tom vikendu a to nestaci..takz ho utesim za par vterin..proste moje rozmazlene mimi...
My sli spinkat v pul8 a vstavali pokakany uz v pul3,,tak prebsalili,nakrmili a spali do pul7 apotom ejste hodinku....
Leonik:To me povidej,jak ho clovek nezvedne,nebo mu nechyti rucky aby se pritahnul,tak je zle.porad by sedel...
Paulinka:Takze ovkovani az za mesic??Hm...zvlastnija myslela,ze t 4mesice je nejuzsi termin 🙂ale hlavne ze jste krasny a zdravy 🙂 🙂 🙂 🙂

nency
12. kvě 2009

Dobré ráno!
Tak u nás se vstávalo v 6.15 hod., opět můžu poděkovat naší kočce! 😠
Včera Danča vůbec nejevila známky nějaké únavy, natož spaní. V devět jsem jí dala do postýlky, ale usnula
až v 9.45 hod. V noci se vzbudila ve tři na krmení, v pět stačil dát dudlík a po šesté vstávačky.
Dneska jsem se přinutila cvičit! Jenom jsem cvičila takové posilovací cviky na všechny problematické partie, což
jsou u mě všechny. 😀 Po 20 minutách jsem měla dost, budu teď muset každý den, protože už se na sebe
nemůžu dívat. Dokonce i můj táta má na mě narážky, jako že bych s tím měla začít něco dělat, bohužel má
pravdu. Tak ode dneška žádné čokoládičky apod. 😀

paulinka
krásně ti roste, myslím že už má víc než moje Danča. 🙂

zany
to je k vzteku, když ti jí Hozík vzbudil, viď. Ale on je ještě malý. 🙂Mě Kájina Danču vzbudila už kolikrát a to je
už velká, stokrát jí to můžu říkat a stejně je to na houby.

míšo
S Dančou to vypadá s jídlem o něco lépe než s Kájinou, ale to se teprve časem ukáže. Jinak tu skleničku
máme na dva dny, celý obsah najednou nesní ani omylem. Zkoušela jsem také jablíčko, ale to se šklebila
a nechutnalo jí, bylo kyselejší, zkusila jsem jí ho přisladit Glukopurem a bylo to lepší, ale mrkvička jí chutná víc.

leonik
Tak ať se malý z toho brzy dostane. Nechytil ti to od Leonky? Kolikrát to totiž pochytají od sourozenců.
U nás Kájina taky trochu kašle, tak jí od Danči odháním, protože mám strach, aby to od ní nechytla. 😉

evaviki
taky jsem si našla nekuřáckou restauraci, dala jsi nám dobrý typ na stránky. 🙂

luci
fotečky jsou nádherné. 🙂

leonik
12. kvě 2009

nency: to já už si říkám pěknou dobu žádné čokoládíčky, ale jak jdu v obchodě kolem sladkostí tak neodolám 😀 😠 Taky musím se sebou něco dělat, v půli června jdu za svědka ségře, tak bych měla trochu vypadat 😀
Jinak malej nevím kde to chytl, Lea je zdravá. Možná je to z těch veder, byl v kočárku spocenej a dneska pro změnu strašná zima venku. U nás je to složitější, jak bude mít teploty a kašel tak musím běhat s močí 😠 Jako malinkej měl zánět, tak musíme preventivně nosit moč na kontroly 😖 Volala jsem Dr. tak pokud bude mít do zítřka teploty, tak musíme dojít 😒

luci81
12. kvě 2009

Ahojky,holky,díky moc za chválu na fotky 🙂
pauli,taky máme faldíky,je to krásný,ale jen na Anetce,na mamince to už tak kouzelný není 😀
jola,to teda koukám,3litry vína,mě stačí vína sklenička a už ho cejtím,ale je to asi o zvyku,já třeba zase ráda pivko
evaviki,tak já jsem u nás na těch webovkách vůbec nenašla tu restauraci,kde jsme byli a ještě vím o jedný a ta tam taky není,takže zany i u Vás jich je třeba ještě víc
Holky,malá chrní,jdu něco dělat ven,i když se mi moc nechce,je ošklivě 😝
jo a o čokoládičkách radši ani nemluvím,ty už jsem si zakazovala stokrát
leonik,držím pěsti,ať je malej v poho

andilek1
12. kvě 2009

nency::je,je,je...cokolady??Jako nekdy chut na ne mam,vy se ale holky mate,ze nemusite davat tolik kilo po porodu dolu.. ☹ ☹ ☹ teda nemuzu moc drzet nejake diety kvuli Luykmu,kdyz kojim,ale az pestanu,tak se na to vrhnu,nejrdiv si dam velkej pust!potrebovala bych to uz,
luci:Krasny fotecky!Anet je roztomila 🙂 🙂

leonik
12. kvě 2009

luci: díky, snad bude dobrej 🙂
andilek: já mám po porodu 18 kg dole, ale ještě 5 kg potřebuju dolů, abych byla na svý váze před těhotenstvím s Leonkou. Ale jde to dolů špatně 😅Ale ono se dost hubne i tím kojením 🙂 Kolik ty chceš ještě shodit?

andilek1
12. kvě 2009

leonik:ja??Ja pribrala 40kilo a mam dole asi 17kilo..ze by s u me hublo kojenim,to teda nevim 🙂 🙂 🙂

rymeska
12. kvě 2009

Ahojte holky, dlouho jsem tu nebyla, ale statečně jsem vás dočetla, akorát si to všechni nepamatuji, tak budu reagovt jen na něco .... my jsme bylki o víkendu na chatě a poprvé jsme spali jinde než doma, tak jsem měa strach, jak to Terezka zvládne, ale musím říct, že naprosto v pohodě, spala celou noc, sice sebou více mrskala, ale spinkala ... a celý den byla na čerstvém vzduchu a vypadala moc spokojeně, tak jsem ráda 😉 .

Chtěla jsem se zeptat, jak to máte teď se spaním přes den, mě teď nechce vůbec spinkat, většinou spí 20 minut dopoledne a pak půl hodinky odpoledne v kočárku a pak už vůbec nechce spát a večer je hrozně protivná. Říkám si, jak je to možné a napadlo mě, jestli to není tím vedrem, protože to začalo v sobotu a bylo to stejný i v neděli i včera.

A pak ještě jeden dotaz - Terezka mi poslední dobou strašně často brečí v kočárku, když jí tam dám, tak šíleně pláče, úplně hystericky a pak usne ... někdy to trvá jen pět minut, ale někdy třeba půl hodíny a nic nepomáhá, ona řve, a řve .. mne si oči, ale řve jako tur ... a pak se probudí, chvilku kouká, tak 10 minut a pak začne zase šíleně řvát ... nemáte někdo zkušenost, nevím co s tím, přeci nepřestanu chodit ven s kočárkem, to je přeci blbost ... hlavně netuším, proč by to tak mohlo být ...

rymeska
12. kvě 2009

Zany, Luci - pěkné fotečky, holky jsou rozkošný

Zany - máš můj obdiv s tím mořem, já bych taky jela, ale mě schází ta odvaha, bohatě stačí, když mámě někam jet a já už se třesu strachy co se bude dít, jestli bude spát atd. A obidvuji všechny, kdo mají takovouto odvahu ..

Miško .- jak jsi nakonec vyprala tu mrkvičku ??? Zatím se mě to netýká, ale abych pak věděla, jak na to ...

Paulinka - malá je krásná, a očkování počká, ono se nic neděje 😀 ... a určitě to vyběhá, ale zatím myslím, že nemá co, jsou mnohem baculatější děti ... a obdivuji tě, že cvičíš, já si to říkám každý den, ale nějak se mi nikdy nechce a nezbývají síly ...

Jinak čokoláda je mazec, před těhu jsem jí skoro nejdela, teď si nez ní nebo bez nějaké jiné sladkosti neumím představit den ... šílenost ... taky každý den říkám, že zítra už si nedám, ale zase dám ... je to jako s tím cvičením ...

leonik
12. kvě 2009

andilek: ty jo, to jde taky nabrat tolik kg 😀 😀 Kolik malej vážil když se narodil?

rymeska: taky jsme měli dny kdy malej málo spal, pak se to zlepšilo a tak se to pořád střídá. Ty děti budou spát míň a míň 🙂 Lea mně od 5.měsíců spala jen jednou a to že si odpoledne zdřímla na hodinku. Taky ti asi pláče večer protože tak málo spinká přes den a je přetažená. Náš Vojtík je protivnej už od pozdního odpoledne do té doby než večer usne 😖
V tom kočárku nám malej vyváděl kolem třetího měsíce, řval jak tur když jsem ho tam položila. Pak to ustalo ale teď když ho tam chci uspat tak taky vyvádí ale nakonec usne. Takže taky jezdíme s řevem 😀 Předtím tam nechtěl být vůbec 😒

miskastehlikova
autor
12. kvě 2009

koukám holky,že vás asi ani nedočtu🙂...
Tak u nás se vztávalo ve 3 ráno a pak v půl 7..takže docela dobrý...
Dneska jsem malý uvařila oběd😀...květák😀,tak jsem zvědavá zda ho bude jíst,když je ode mě😀
Leo:My taky máme před sebou ještě jedny kyčle z toho si nic nedělej.hlavně že jsi bez tý dečky!!!!Jaj,tak to malýho hlídej a odsávej!to bude ok,to je změna počasí určitě!
Andílek:ale já to taky takhle s Vivi mám a nemyslím si že jí takhle rozmazlím.spíš si myslím že dítě rozmazlíš tím,že mu furt ustupješ,kupuješ vše co "vyřve",ale takhle asi ne!Ale nebuj taky mě za to všichni odsuzujou,že jí nenechám pořádně vyřvat a tak...
Nency:koukám kočička je u vás budíček😀...To je moooc dobře že hezky papá!!!Jo,mrkvička je nejsladší🙂...
Holky,vy jste ale sportovkyně!Já se nedokážu přinutit cvičit☹,ale taky bych měla!necítím se tlustě,ale vytahaně...
Rymesko:to mi malá dělá taky...a řeším to tak že jí stáhnu boudičku,aby viděla ven a je po pláči🙂...jarem🙂jsem se mrkve zbavila...takže doporučuji😀

andilek1
12. kvě 2009

leonik:Vidis...jde...Luky vazil3400g..49cm..normal vaha,,ja jsem nemocna se stitnou zlazou a brala jsem vitamin gravital a mslim,ze je to po nich,jdla sjem normalne.takze...nevim no,samozrejme ze sjem mela chute,ale takovy az neee
miska:Ja prave ho necchi moc nechat brecet,,to je to samy jako kdyz je v postylce pres den a vydrzi chvili,dlouho ho to nebavi a pak zacne nadavat,ne brecet,ale stezovat si,tak aho ja nevim po 5min,nadavani vezmu,prece ho tam nenecham jeste dalsich 5minut,aby nebyl rozmazlenej...nevim no...ale uz to se mnou umi 🙂 🙂 🙂

leonik
12. kvě 2009

andilek: gravitalem si myslím že to nebude. Já ho taky brala u Leonky a to až do konce a měla 3kg a 50cm 🙂 Na předporodním kurzu nám gynekoložka říkala že ty vitamíny na to nemají vliv, záleží jak se matka pohybuje, stravuje. To bude tou štítnou žlázou 😖 Bereš na to nějaké léky, asi ne, když kojíš, že? A to jsi měla s ní problémy před těhotenstvím?

evaviki
12. kvě 2009

No tak ja sa tiez neviem prinutit cvicit a pri kojeni akurat tak priberam.. Vazim viac, ako ked som dosla z porodnice (to som uz mala moju obvyklu hmotnost). Stve ma celulitida na stehnach a veeelke brusko (pomaly ako keby som bola znova tehotna) 😖