3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

paulinka80
27. bře 2009

Ahoj holky, tak tady se diskuze celkem rozjela🙂 u nas dneska noc lepší, Eliška se vzbudila jen 2X na kojení, takže úspěch, oproti tomu, když se normálně budí po dvou hodinách...ale už od šesti je vzhůru a ne a ne ještě zabrat. Většinou dopoledne ještě tak dvě hodinky spinká.

Přidávám se k těm holkám, které bolí v krku☹

Jo a jak jste tady psaly o tom věnování se mimčům během dne...ja nechávám Elí v lehátku, ale jen chvíli, ono jí to stejně přestane za chvíli bavit a chce změnu. Pak se jí taky líbí na hrací dece a v postýlce vydrží celkem taky. Má tam zavěšený různý chrastítka, takže do nich mlátí a nebo prostě jen tak kouká a něco "povídá" 😀
Pohádky Elí taky čtu, protože nevim, co bych si měla pořád vymýšlet. A nebo jí něco i zpívám, to se jí líbí. Taky s ní chodím po bytě a ukazuju jí různý věci, to je úplně u vytržení...

berunka
27. bře 2009

paulinko tak to mas temer stejne jako u nasi Elisky.spokojena je na hraci dece,v kolibce ma taky zavesene hracky takze tam je schopna busit do chrastitka a rehnit se na nej a nejvic se ji libi kdyz ji nosim po byte,povidam nebo ji zpivam a zjistili jsme ze i potvurka miluje televizi 😀 ale na to ma jeste dost casu.jinak do lehatka nedavam vubec,maximalne kdyz ho mam na uplne lezici polohu tak v nem chvili spinka.

paulinka80
27. bře 2009

berunka tak na tu televizi jsem zapomněla, tu má taky moc ráda...ale jak říkáš, času na ní mají holky ještě dost 😉

llllucka
27. bře 2009

My ještě milujeme zrcadlo🙂Taky malýmu zpívám,ale nepamatuju si moc slova,tak si je vymýšlím.Teď chci koupit nějaké knížky s říkadlama,abych si osvěžila pamět.Chození po bytě se asi líbí všem a chrastítka taky.jen hrací deka ho teda moc nebere.On se přetočí na břicho a pak už na ty hračky moc nevidí.

nency
27. bře 2009

Ještě k tomu věnování se miminkům během dne. Tak já mám autosedačku s podvozkem Naniu na kolečkách,
v tom se jí líbí a když třeba vařím, tak si jí odvezu do kuchyně a pozoruje mě co a jak dělám. Původně jsem
si myslela, že to budu mít na ven, ale změnila jsem názor. Přijde mi to spíše tak na doma, ev. na ježdění
v supermarketu, ale tam s malou nechodím.

Jinak je na dece a dávám jí hrazdičku. Ze začátku z ní byla celá vedle, teď už jí má asi okoukanou a moc
už jí nebere. Na dece se s ní snažím cvičit to pasení. Podle mě jí to docela jde, ale stále má ty pěstičky, což
se mudře nelíbilo. Dávám jí také na ten gymbalón, to si může hlavičku ukroutit jak je zvědavá.
Do postýlky jí dávám jenom na spaní, když je vzhůru tak jí vyndavám ven a je na dece, nebo v tom kočárku.
Taky se jí líbí nošení v tygříku, ale strašně u toho slintá. 😀
Čtu jí z těch rozkládacích knížeček, líbí se jí ty obrázky, ale málo kdy to dočteme celé, baví jí to chvilku,
pak už ne. Vždycky mi u toho jako povídá, to je legrační, vydává takové zvuky jako by si chtěla povídat. 🙂

llllucka
27. bře 2009

Mě ještě na uklidnění výborně funguje,když si sedneme na gymbalon a já ho houpu.

nency
27. bře 2009

Danču ten ranní odběr natolik vyčerpal, že už mi od rána 3x spí. Normálně spí jenom 2x 1/2 hod., teď usnula
zas. Není tak veselá a v pohodě jak většinou bývá. Když se probudila, tak kňourala a není to ono, tak snad
se z toho vyspí.
Taky jsem si všimla, že občas vystrkuje jazyk a také někdy si ho dává k pravé straně, tak doufám, že je to
normální, že to není nějaká nemoc.

luci81
27. bře 2009

Ahoj holky,povídání asi mijují na všechna miminka.Taky si s Anetkou vypravujem,dáváme jí na hrací dečku,ale když potřebuju něco udělat,tak jí taky nechám samotnou,ať se pomalu učí zabavit i sama.
Od té doby,co jsem sem napsala,že spinká celou noc,jako by to věděla,se vždycy jednou vzbudí.Vím,že to nic není,nestěžuju si,ale chtěla bych popřát maminkám,aby i jejich dětičky je nechaly víc vyspat a nebudili je co dvě hoďky.

zany
27. bře 2009

Nency - to dělá Eliška taky. Věčně ho má venku a k jedné straně, ale nemyslím, že by to něco bylo... 😉

miskastehlikova
autor
27. bře 2009

Ahoj holky,
teda vůbec nestíhám ani číst,jak ste to rozjely🙂!!!Taky se hlásím k těm co bolí v krku(já dneska do teďka ani nevylezla z postele,jak mi je zle!) a do toho má Vivi od včerejšího večera průjem.Takže u nás fakt veselo!
K tomu věnováni miminkům,já mám malou přes den buˇna hrací dečce nebo v lehátku od fisherprice(které miluje).Snažím se sní být co nejvíc,ale když potřebuji uvařit nebo uklidit tak se musí zabavit sama.Což u ní naštěstí není problém!Na dece se zabaví hned.Tahá hračky,do toho co jí přijde pod ruku "ochutnává"...Já jí naučila už do mala,že sní samozřejmě co nejvíc budu,ale když to nepůjde tak musí umět být i sma,a (když není doma s přítelem)tak to funguje🙂.
Luci81: tak to mš doma zlatíčko🙂 pokud se budí takhle málo!

nency
27. bře 2009

zany
Tak to jsi mě uklidnila, že ti to dělá Eliška taky.

miskastehlikova
Na to bolení v krku si zkus udělat odvar ze šalvěje a kloktat, to mě osobně docela pomáhá.
Držím ti palce, ať Vivi ten průjmík brzo přejde. 😉

miskastehlikova
autor
27. bře 2009

nency: děkuju za typ.
Vivince jsem nasadila kulíšek, a dostala enterol.tak to snad bude vše ok...

nency
28. bře 2009

Tak dneska jsme vstávali už v 5.30 hod. ☹ Snažila jsem se jí přesvědčit, aby si to protáhla o něco déle, ale
kdepak. Začala si tam něco breptat a ještě hýkat. Takže bylo po spaní. V noci vstávala opět 2x, poprvé v jednu
a pak ve čtyři.
Teď naštěstí usnula, tak budu mít hodinku klídek. Mimochodem ráno jsem zjistila, že se mi udělal opar. Tak to
mám "radost". Není to tak dávno co jsem tady četla jak jsou opary pro mimča nebezpečné, tak si dávám
pozor, abych se jí pusou nedotýkala. To se mi určitě vyrazilo po tom náročném včerejšku. 😠

miskastehlikova
autor
28. bře 2009

Ahoj Nency: my sme vzhůru od 7:30 jako skoro vždycky...
Jaj,opary sou teda hnus!☹ a copak že si měla náročnej den?
Jinak holky krásné ráno!

evikk
28. bře 2009

nency:u nas tak nejak podobne,male se vzbudil o pul pate a uz nechtel zabrat a chtel si hrat,smal se na cely kolo a pekne divocil,za to ted to dohani a chrupka 😀 .S tim oparem opatrne,radsi zadny pusinkovani a tak,a cetla jsem ,ze doporucuji pouzivat rousku,nebo si kup ty naplasti compeed,ty ten opar vlastne prekryji a nedostane se ven tolik bakterii 😉 Hlavne at brzy zmizi 😉

miskastehlikova
autor
28. bře 2009

tak holky koukám děcka jsou pěkná ranní ptáčata,co???
Jsem teďk dokojila.Malá jedla zase jen 5 minut a pak si začala povídat.Vůbec tomu od včera moc nedá.Ale asi to bude tím jak měla ten průjem.
Tak jsem zvědavá kdy se pořádně nadlábne...
No,jdu uklízet.Vypadá to tady jako po výbuchu bomby

evikk
28. bře 2009

miska:no jsme ranni ptacata,jsem zvedava,jak se zmeni cas v kolik bude vstavat,aby to nebylo ve ctyri rano 😠 A mala ti papa vic ,jak pet minut?To Kubik je hotovej za pet minut,docela hlta 😀

miskastehlikova
autor
28. bře 2009

evikk: většinou 8-10 minut.Takže mě těch 5 minut zarazilo! Konečně máme po průjmu(to je úleva)!
No,já sem taky zvědavá co snámi udělá změna času.Ale já už si zvykla takhle vstávat,aspoň je ráno brzo hotová snídaně🙂

llllucka
28. bře 2009

Tak holky,já od včerejška ležím.Taky na mě padla bolest krku a hlavně se mi pořád točí hlava,takže malýho nemůžu nosit,abych s ním nikde nebuchla a samozřejmě se nemůžeme ani nuchňat,aby to nechytnul.Naštěstí je manžel zlatíčko a převzal roli matky za mě.Jen to kojení mi zůstalo.

miskastehlikova
autor
28. bře 2009

lucka: jaj,tak držím palečky ať je to rychle za tebou!Mě taky přítel včera moc pomohl(dokonce i vařil) a dneska je mi už suprově!nency mi poradilaklotat šalvěj a opravdu to pomohlo.Do toho jsem vypila tunu čaje a je líp!
Tak ať je t co nejdřív za tebou!

nency
28. bře 2009

miskastehlikova
Tak to jsem ráda, že ti šalvěj pomohla. Mě to tenkrát poradila mudra, ale to jsem měla tak strašnou angínu,
že mi rovnou řekla pokud do dvou dnů nenastane zlepšení, že mám jet rovnou do nemocnice. Bylo to před šesti lety, ale doteď si to pamatuju. Tak kromě antibiotik jsem kloktala šalvěj několikrát denně a oboje zabralo, ale takovou angínu bych nikomu nepřála. A taky jsem si dávala zábal na krk a často jsem ho měnila za studený.
Jak mě postrašila tou nemocnicí, tak jsem se snažilo o sto šest. 🙂
Je super, že Viki ten průjem přešel. Já jsem myslela, že u kojených dětí to nehrozí.

lucka
Zkus také tu šalvěj a zábal na krk. Určitě ti to pomůže. To, že se ti točí hlava může být tím, že málo piješ
nebo také z únavy. Nejlepší je zalézt do pelíšku a ležet pokud to jde. Držím palce, ať ti je lip.

Jinak jak jsem ráno psala, že mám opar, tak mám dokonce dva vedle sebe. Hned jsem si to namazala
mastičkou na opary, tak by měly zmizet rychleji. K malé se raději moc netulím a s pusinkama jsem také
přestala, aby to nechytla ode mě. Já na ty opary docela trpím. Když jsem přijela z porodnice, tak jsem
ho měla taky, ale to jsem ještě netušila jak jsou nebezpečné pro mimi. Přitom nemocná nebývám, ale
na ty opary docela trpím.

Dneska jsme byli na dlouhé procházce,kéž by to počasí vydrželo. 🙂

miskastehlikova
autor
28. bře 2009

Ahoj nency,my taky byly venku asi před dvě hodinky.Bylo nádherně!🙂konečně!!!
Jo,opary sou velký svintsvo hlavně pro prcky...Já taky myslela že kojený mimi nemůže mít průjem a ono naoak!Jako nemusí i týden kadit tak může mít průjem,ale naštěstí vše je ok.Jak u mě tak u malý🙂

llllucka
28. bře 2009

nency:tak buď opatrná,ať to malá nechytne.Šalvěj doma vážně nemám☹

miskastehlikova
autor
28. bře 2009

lucka: tak to jedině čajíky a potit se!!!Držím palečky ať si co nejdřív zdravá

llllucka
28. bře 2009

jo,piju kojící čaj.Holky,jak a čím měříte dětem teplotu?Já to zkoušela,ale do zadečku se prostě bojím,abych nezajela moc.Máme rychloběžkú a vlastně ani nevím,jak se s tím měří.Dávám to malýmu pod paži,ale nevydrží to držet,tak mu klasickej dát nemůžu.

miskastehlikova
autor
28. bře 2009

lucka: já mámtaky rychloběžku.Dává se do zadečku tak abys viděla kousíček toho šedivého proužku(na začátku teploměru).Ublížit tím nijak nemůžeš!!!to se nebuj🙂

paulinka80
28. bře 2009

Ahoj holky, když jste u těch teploměrů...tak kdy měříte prckům teplotu? Jako třeba jen tak pro kontrolu a nebo jen když se vám něco nezdá? Já ji Elišce ještě neměřila a taky se teda do zadečku bojim, abych jí nějak neublížila.

Jinak to počásko dneska to byla paráda,co? Po obědě jsme vyrazili ven načerpat energii 🙂 jooo kéž by to takhle vydrželo...

Před hodinou jsem dala Eli do postýlky a běhám tam nahazovat jí dudlíka....je to děs, chce spát,ale jakmile jí dudan vypadne, tak se probudí a rozčílí se 😒 Taky vám to dětičky dělají?

Přeju klidnou noc vám i vašim drobečkům 😉

miskastehlikova
autor
28. bře 2009

Paulinka:Ahojky,já měřím teplotu vždy ráno a pak když se mi nezdá(ale každý asi měří jinak)...S tím dudlíčkem,je to u nás úplně stejné.Pokud vypadne je řev!!!Ale teďka posledních 14 dní má radši v pusince palec než dudlíček.Ale taky jsme tohle prožívali.
dobrou,klidnou noc holky 🙂

evikk
29. bře 2009

Holky ja taky jeste malymu teplotu nemerila,to se ma preventivne?Jinak se taky bojim do zadecku,chudackovi,my zase vstavali v pet 😒

llllucka
29. bře 2009

Já teplotu něřím,jen když se mi něco nezdá.A dudlíka mi malej nechce.V autosedačce a občas v kočáru ho veme,ale postýlce ho fluše.Má radši prstíčky.A máme dvě novinky.Zaprvé má nový zlozvyk a to,že strašně mlaská.Stočí si jazyk do ruličky,vyplázne ho ven a jakoby saje.Je to strašně legrační a hlučný.A pak,jak se už snaží lozit,tak se mu to včera poprvé trošičku podařilo,jenže místo dopředu se pohnul zpátky 😀