3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

zany
7. dub 2009

Misko - jasně, že ty čajíky jsou věc názoru 🙂 Je to vidět i podle doktorů 😉
Já to prozatím nechávám bez čajíků...

Už takhle malá a mamánek, jo? 😕 To u nás naštěstí ne... I když je pravda, že když jí koupe manža, tak je v pohodě, ale jakmile jí jde mazat, tak ječí jako podsvinče 😒 A mě to nedělá a nebo málokdy...

Sluneční brýle ještě fakt dávat nebudeme 🙂 Honzíkovi jsem je koupila vloni a vůbec je nechtěl, to spíš až letos, ale i tak si je občas sundavá 😝

miskastehlikova
autor
7. dub 2009

zany: ona je opravdu až moc mámínek...S tátou už si ani oc nechce hrát...Vůbec nevím proč to tak má a hlavně vidím jak je to přítelylíto☹...Ale snad se to brzo změní...
To je dobře že zvládáte bez čajíků,my ho máme už měsíc a půl...Ale u nás byl i potřeba...
Mě kamarádka říkala,že slun.brýle budekupovat(3 měsíčnímu mimču) a mě to přijde docela brzy,tak mi právě zajímalo jaký na to mají ostatní názor...

Jinak Viv už spinká🙂,umyla se,ani se moc nenajedla(jedla totiž v 17:30) a hnedka bez scén usnula...Dneska spí víc než jindy,tak nevím jestli jí zmáhá to lítání po doktorech a venku nebo jen má spavý den🙂

paulinka80
7. dub 2009

Misko: sluneční brýle taky davat nebudeme...myslim, ze na takhle malinky miminka je to jeste hodne brzo. Nemeli by vubec prijit na slunicko, takze bryle nepotrebujou a taky si myslim, ze by se jim to ani moc nelibilo, Elisce teda urcite ne...staci jak vyvadi, kdyz ji nandavam cepicku nebo kdyz ji sklouzne do oci 🙂
Eli byla dneska taky pretazena, venku nemohla zabrat, pak jsme prisly domu a spustila hroznej rev, tak jsem ji uhoupala, usnula asi na pul hodinky, pak jsem ji vykoupala, znovu rev, tak jsem nakojila a v sedm mi vytuhla v naruci....ani nechodim nahazovat dudla, jak je utahana, tak ji ani nevadi, ze ho nema 😀 zda se mi, ze ji zmahaji ty prochazky a asi to teplo, nebo ja nevim...uz ctvrtej den mi usina takhle brzo. no aspon mam vecer pro sebe 😉

miskastehlikova
autor
7. dub 2009

Paulinka: mě Viv usnula v 6,teďka je vzhůru a brumlá si něco jako mam,mamne🙂Prostě legrace jí poslouchat!!!
Tak jste mi uklidnili,že nebudu jediná kdo brýle nedá🙂...
Mě to totiž tky přijde hodně brzo...
Mě Viv venku moc nespinká a večer mívá pravidelně 36,8-37stupňů...takže asi celodenní prochajdy nejsou to pravé ořechové pro ni☹...
dneska je ale jako vyměněná,ani se mi nevzteká(teda ráno jsem z ní málem zešedivěla)ale odpoledne už dobrý...
holky krásnou,klidnou noc.Jdu čučet na Ordinaci
Pa pa

zany
7. dub 2009

Elinka vytuhla brzy, protože přes den naspala hodinu a půl 😒 Půl hodiny dopoledne, půl po obědě a odpoledne taky půl hodiny v kočárku 😒
Honzík ještě nespí a už mě vytáčí 😠

Dobrou klidnou noc 🙂

rymeska
7. dub 2009

Ahojte holky, zase se hlásím ... já oblékám přibližně jako vy a myslím, že to bohatě stačí. Sluneční brýle taky dávat nebudu, přijde mi to zbytečný. Dnes jsem akorát koupila krém na opalování Daylong 3O, snad to bude dobrý, protože myslím, že se nedá úplně vyhnout sluníčku. Začala jsem Terezku nosit v šátku a moc se jí to líbí, vždycky tam usne. Klokanku jsem taky zkoušela, ale tam být nechce, tak nevím ...
Jinak s tím, že nechce manžela, to Miško, začínáme mít stejný. Ona už se nějakou dobu bojí lidí, které nevidí více jak tři- čtyři dni, začne hysterák a k nikomu nechce. mě to strašně štve, ale nedá se s tím nic dělat, přeci jí neporučíme. Horší je, že dnes to samé dělala na manžela a to bych byla opravdu nerada a navíc myslím, že jeho by to taky hodně mrzelo. Nechápu to, vidí ho přeci každý den odpoledne ... jak to máte vy, Miško ??? A co ostatní ... dost mě to trápí ...
Jinak my jsme včera usli v půl osmé a vstávala na kojení až v pět ráno a pak až v děvět ... za to přes den jsem jí měla u prsa co dvě hodiny ... asi to doháněla. Taky mi přijde, že od té doby, co je teplo, tak přes den skoro nespí, dřív jsem jí dala do kočárku a ona tam dokázala spát i dvě hodiny a teď nekdřív řve, jak když jí na nože bere a pak usne třeba na dvacet minut a je zase vzhůru. A celkově přes den skoro nespí, možná jí to v tom horku nejde nebo nevím.

taky vám přeji krásnou dobrou noc.

miskastehlikova
autor
7. dub 2009

Ahojky rymesko,
Viv nesnese víc jak 2-3 cizí lidi.Včera jsem byla na gyndě a hlídala jí cca.20 minut sestřička a to byl řev!!!Vůbec nechce nikoho jen mě!a je to fakt hroznej pocit,když vidím jak je přítel smutný!Dneska jí chtěl uspat a ona nechtěla,ať skoušel cokoliv nedařilo se!Sotva jsem si k ní lehla,tak spinkala!
Vůbec nevím co máme dělat☹.A přitom ho vidí denně(on dělá 4 dny,4je doma) a když je doma,tak se jí věnuje opravdu naplno a o to víc se tím trápí!Dokonce začala brečet u kohokoliv kdo jí pochová!Což je docela na palici...
Takže koukám máme stejný problém(a nepříjemný).
My včera usnuly kolem 21 a vstávala kolem 3 ráno,potom v 7...Ale přes den kojím po 2nebo 2 a půl hodině...
Ale jak nespinkají v kočárku,tak je to síla☹,ještě pořád si na to nedokážiu zvyknout...
A co šátek?dobrý teda???Já ho objednala,tak snad to bude ok.Já ho potřebovala hlavně kvůli nošení doma.Protože když něco dělám,tak nechce být sama a už ani lehátko na ní moc nezabírá.Proto jsem řekla,že jí budu nosit v šátku hlavně doma🙂...

No,holky už na mě padá únava!!!! Klidnou noc přeji a zítra papa

llllucka
8. dub 2009

Ahojky Holky,tak za sebou máme první klidnou noc.Malej usnul před devátou,pak v pět na jídlo a spal až do půl osmé, a teď si povídá v postýlce.Vůbec nekašlal.Ale já byla tak vyřízená,že bych asi stejně nějakej malej kašlík neslyšela.

Mě malej taky spí míň než předtím,ale to je podle mě i věkem nejen teplem.Zase dřív chodil spát v jedenáct večer.My jsme byli včera venku na procházce a já se vrátila úplně vyřízená.ŠLi jsme sice do lesa,ale i tam svítilo dost sluníčko,navíc jsem vybrala blboou trasu,kde se jde 2km do kopce.Malýho jsem měla jen v bodýku,tepláčcích a kloboučku a byl dost teplej,tak uvažuju,že dám body s kr. rukávem.Dávám totiž v lese moskytioéru,tak tam možná tolik neproudí vzduch.
Brýle nedávám.Sice mu občas svítí sluníčko do očí,ale to řešíím plínou.A z kloboučku byl zpocenej,takže i ten mu budu dávat,jen když bude nna přímém sluníčku.

Holky,tomu s tím mamánkovstvím se říká separační krize,ale vaše mimča jsou na to ještě podle mě malý.My to teda naštěstí nemáme.Adámek je už od malička zvyklej na společnost cizích lidí.U nás je dost často někdo na návštěvě nebo my jsme pryč (tak 2-3 do týdne) a on se strašně rád chová a je mu jedno od koho.A je schopnej se zabavit sám.Když má svoje vymrčovací odbobí,kdy se chce jen chovat,tak ho nechám 5 minut vyřvat a to zabere vždycky.

nency
8. dub 2009

Ahoj holky!
Tak včera jsem se k vám nedostala, tak postupně si vás musím dočíst. 🙂
My jsme včera byli na té neurologii, Danča bohužel byla nevyspalá, protože v kočárku usnula pouze na 20 minut
a to ještě mžourala, takže když jsme přijeli na neurologii, tak byla mrzutá a celé to tam prořvala. 😠
Naštěstí na rehabilitace nemusíme, ale bohužel za 6 týdnů znovu na kontrolu, tak z toho nejsem nadšená.
Pasení jí neukázala vůbec, protože sotva jsem jí svlékla, tak spustila hysterák a řvala až do konce. ☹

Jinak v kočárku mi dříve spala klidně dvě hodiny a teď jak začaly ty vedra, tak nespí, max. 20 minut, takže
k večeru je utahaná a začala usínat už v 19.00 hod., což je super, ale má to chybičku - ve čtyři ráno je už vyspalá! ☹

Jak píšete, že se mimčo bojí lidí a i manžela, tak to je asi normální. Danča taky kouká na manžu, když přijde z práce a nejdříve to vypadá, že spustí bekot, ale pak jí to naštěstí přejde. Horší je, když to přetrvá do předškolního věku. To jsem měla s tou starší, nemohla jsem jít ani pověsit prádlo na balkón, hned volala máma,
máma a brečela. Na chatě, když prošel kolem ní soused a pozdravil jí, tak hned utíkala ke mě a brečela, takže
to dopadlo, že sousedi k nám raději nechodili. Přešlo jí to asi až v pěti letech, takže jsem si užila!!!
Doufám, že Dani nebude to samé. 🙂

nency
8. dub 2009

Tak jsem si vás dočetla.
Já jsem čajík dávat zkoušela, ale nechtěla ho vůbec. Udělala u toho takový legrační škleb, který mluvil za vše. 😀
Zkusím ještě kojeneckou vodu, možná bude mít větší úspěch než čajík.

Koukám, že vám mimča také přestávají spát ve dne, když jsou vedra, já si říkám jaké to bude až ty opravdové
tropické vedra teprve přijdou. To bude asi hrozný. My bydlíme v půdní nástavbě, takže když se rozpálí střecha
od sluníčka, tak máme "saunu".
Sluneční brýle také zatím nedávám a ani opalovacím krémem jí zatím nemažu. V kočárku jenom leží, stíním
ji plenkou a snažím se jezdit ve stínu. Včera venku měla jenom body s kr. rukávem, tenoučký overalek
a nožičky jsem ji přikryla jenom plínkou. Nedávám ani klobouček ani tenkou čepičku, vedro je dost, takže
není nutné dávat, ale také jsem viděla pěkně nabalená miminka v zimních bundách a čepicích, dokonce
jsem měla i nutkání to té mamině sdělit, ale nakonec jsem nic neřekla, ale chudák dítě, když je takhle nabalené.

nency
8. dub 2009

lllucka
tak to je super, že je malý ok. 🙂

míšo
tak to si sestřička užila. Já jsem na gyndu šla raději sama, i když sestřička se divila proč jsem jí nevzala s sebou,
ale u nás by to probíhalo asi podobně. 🙂

miskastehlikova
autor
8. dub 2009

Ahojky holky,
tak u nás noc docela fajn a vztávali jsme po 8...takže fajn.Večer usnula bez scény(ale musela jsem jí držet za ruku)....
Dneska má být zase hic,co?!Já tady mám doma krásný overal(udělaný jako kraťasový-námořnický)tak už aby na něj bylo počásko
Nency: tak to jsi mi teda nahnala hrůu,jestli se Viv bude tak dlouho držet "maminčiny sukně" tak e doma asi zblázníme!!!
N,už zase bulí...
Pádím
Papa

llllucka
8. dub 2009

nency:a co vám tam teda řekli?Mě úpříjde normální,že neukázala,jak pase.M to máme taky tak.Vždycky,když chci někomu ukázat,jak něco umíme,tak to jako na potvoru neudělá,i když doma to dělá běžně.

Já ho teda mažu.Mazala jsem mu obličej,krk a ruce.To sluníčko má dost velkou prostupnost,takže nebudu riskovat.Ale rozhodla jsem se,že budu chodit na prochajdu nejdřiv ve čtyřimprotože dřív to nemá cenu.
My jsme se na podzim přestěhovali,takže nevím,jaký tady bude teplo.Ložnice máme na sever,takže to snad bude dobrý.S obývákem to je horší.Navíc máme zimní zahradu a ta když se prohřeje,tak je teplo všude.S manžele si teď chceme nechat nacenit klimatizaci.Kdybych chodila do práce a byli jsme doma jen večer,tak to asi neřešíme,ale když budeme doma,tak musíme.Sice si plánuju,že v létě budu hodně u našich,mají tam příjemně,bazén a mamka je učitelka,takže bude doma,ale pořád tam nebudu,to bych se asi zbláznila🙂
A došel mi včera novej vysavač a super🙂Dneska by mi měla dojít manduca,tak se těším.

rymeska
8. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

llllucka
8. dub 2009

rymeska:záleží jen na tobě,jak budeš malou oblíkat,ale podle mě je to dost.Mě teda malej i v zimě nechtěl být moc oblečenej,jinak řval.Prý děti nadměrným oblíkáním zchoulostvý a pak je to začarovanej kruh.Zkus jí olíknout míň,ale vrstvy bych shazovala postupně.Njedřív třeba jen mikču a punčocháčky😉

S tím bojením ti asi neporadíma,ale ljá bych to nevzdávala a zkusila ji stejně těm podnětům vystavovat.Třeba si zvykne a bude to lepší.Některý dětem trvá než si zvyknou,tak třeba potřebuje víc času.Tohle by mohlo být jen přechodný období,ale pokud ji budeš separovat,tak si na to zvykne a pak se to třeba už nikdy nezlepší.Ale já píšu,co bych zkusila já,naštěstí tohle neřeším.Nejde jen o to,že to trápí manžela,ale pokud nebude chtít nikoho jinýho,tak ti ani nebude mít,kdo pomoct a přiznejme si,že pomoc se vždycky hodí.Takže bych to zkoušela pomaloučku.Pěkně ho přivítáš s malou v náručí,víš,aby měla oporu v tobě,pak si s ní budete hrát oba a nakonec jen manžel.Hlavně se pak zkus malé ztratit z očí.Když tě bude vidět,tak tě bude chtít.Klidně bych ji nechala nějakou dobu plakat,ale ať se z toho manžel neděsí,protože se to přenese na to dítě.Pokud jí ten pláč za chvilku nepříjde,tak nastup ty a zkuste to opakovat.Myslím,že si poradíte až uvidíte,jak bude reagovat.Hlavně napiš,jak se to vyvíjí a budu mooc držet palce.

luci81
8. dub 2009

Ahoj holky,to jste se rozepsaly,hotový romány 🙂 .taky budu držet palce všem,aby se dětičky přestaly bát.My s tím zatím problém nemáme.Ale je taky od mala zvyklá na lidi.Já si ale myslím,že to jsou takový období a je jedno,jestli je nebo není mezi hodně lidma.Je teda pravda,že když se na ní byly podívat moje spolupracovnice,nebo jsme měli větší návštěvu příbuzných,tak pobrekávala častějc než jindy a chěla mlíčko.Jenže to bylo tím,že byl fakt větší ruch,kolem pěti,sedmi lidí.

nency:uvidíš,za těch 6týdnů už to bude určitě v poho

Miško:neber si to osobně,ale s těma brejlema 😎 jsi mě fakt pobavila.To jsem ještě neviděla (já teda ještě neviděla věcí) takovýho prcka v brejlích 🙂 Jak už tu některá psala,vůbec nemají přijít na sluníčko.Já jsem koupila taky Daylong.protože co si budem povídat,třeba při jízdě ve městě každejch pár kroků otáčet kočárek,aby tam nesvítilo?Taky píšeš,že má Viv teplotu,ale u mimin se prý půl stupně má odečítat.

Holky,bydlíte ve městech,nebo jste taky některá z vesnice jako já.llllucka čast píše,že chodí na procházky do lesa,ale ten může být i za městem.

Mají vaši prckové slzičky,když pláčou?Anetka trošku,ale to musí plakat opravdu moc ☹,to se naštěstí často nestává 🙂

Zatím se mějte a ať jste bez slziček 😉

evikk
8. dub 2009

Ahoj holky,ja teda taky nevidela mimi s brylema,hlavne si myslim,ze by jim to vadilo a breceli by,nevim no.U nas byla blba noc,malej se porad budil a pres den taky malo spinka,ale tedka teda chrni uz hodku a pul,asi dospava tu noc.
Luci:slzicky mame,ale taky musi brecet hodne,aby zacali tect,ja bydlim ve meste 😉

llllucka
8. dub 2009

luci:my slzíme o 106.Jemutečou slzy pokaždá jako hrachy.Ale to má po mě,já to dělala taky.A jsem ráda,že slzí,protože vím,že má dobrý slzný kanálky.To se musí u dětí hlídat😉
Já bydlím v Brně,ale bydlíme na konci a do lesa to je pár kroků.Vybírali jsme to schválně tak,protože máme psa,takže chodím na vycházky na přehradu.
Sluníčku se ubránit nedá.Dávám plínu,snažím se být ve stínu (i kvůli sobě),ale sluneční paprsky si tu cestu najdou a jak v jiném tématu psalo pár mamin,už se jim děti spálily i v kočáře.

miskastehlikova
autor
8. dub 2009

Ahojky holky,
koukám že vás mám honičku dočítat🙂
luci81:jj,my jsme z vesnice a fakt je to lepší jak ve městě!!!
Holky,my neslzíme 😲 .
Jjj,mě taky brýle pobavily,ale ta známá si je nemůže vynachvýlit ale my do nich opravdu nejdeme!!!Podle nás zbytečné penízky...
Dneska jsme byly u kamarádky a Viv se chovala docela pěkně,sice neustále útočila na tu její dcerku(o 14 dní mladší),ale jinak fajn.Ale je pravda,že kamarádka jí nechovala a Viv se tam válela v postýlce s tím druhým mimčem,takže neměla důvod se projevit.Jen když jsme odcházely tak spustila trošku svůj klasický:mame:-)mami🙂...
Holky vy nedáváte čepečky ani koboučky?Já mám ještě strach že jí nafouká do oušek...

evikk
8. dub 2009

Holky nasla jsem opalovaci kremik pro deti,je vhodny od 0+ mesice ,takze ho asi koupim http://www.pro-deticky.cz/detail.php?zbozi=1047904

paulinka80
8. dub 2009

ahojky holky, teda vas docist, to je makacka 😀
chtela jsem reagovat na spoustu veci,ale vsechno si asi nepamatuju...takze k tem slzickam, eli taky slzi,ale taky musi brecet fakt hodne...
ja jsem z mesta 🙂
holky ja jeste porad davam cepicku, tenkou,ale davam...obcas foukne vetrik a tak se bojim, aby ji to neofouklo...zatim se mi jeste nezpotila, chci koupit ale nejakej kloboucek....
jinak pred slunickem se taky snazim elisku ochranit,ale je jasny, ze to nejde na 100%. taky davam plenku, chodim ve stinu...ale zatim ji nicim nemazu. zitra jdeme k doktorce na kontrolu jizvy na raminku, tak se ji zeptam, jestli je treba mazat a cim....
jak jste psaly, ze se vase mimca boji manzela a nebo cizich lidi, tak s tim problemy nemame. Eliska se rada chova a je ji jedno, kdo to je...kdyz teda nema svuj den, tak ji dokazu utisit jen ja, ale jinak je to bez problemu...holky tak at se to u vas zase srovna...
lllucka: taky jsem si objednala Manducu, zatim jen na zkousku, zitra by mela dorazit, tak jsem zvedava, jak se na to bude Elinka tvarit 🙂 kdyz jsem ji zkousela davat do satku, jeste pred tim, nez jsme vyfasly decku, tak mi pekne rvala...doufam, ze Manduca se ji bude libit vic 😉

miskastehlikova
autor
8. dub 2009

Holky,mám vyžehleno a jsem dneska docela bez nalady,takže jdu spárt...
Dobrou,klidnou noc.Papa

nency
8. dub 2009

Holky, to je teda fuška vás dočíst! Už nejsem anonym, podařilo se mi tam vložit foto a pár foteček Danči a na
jedné mám i tu starší a také naší kočičku. Budeme muset nafotit ještě nějaké aktuálnější fotky, ale zatím nebyl
čas, manža chodí z práce pozdě a to už Danča spí.
Dneska usnula v pohodě v 19.30 hod., Kája šla spát ke kamarádce, tak mám volný počítač.
lllucka
Jak ses ptala co nám řekli na té neurologii, tak v podstatě nic nového. Než si mudra vypsala do pc všechny
"důležité" věci jako povolání matky, otce, věk, choroby, sourozenci apod., tak Danču to už svlečenou
přestalo bavit a začala řvát a přestala až když jsme odcházeli. Mudra s ní zkoušela nějaké reflexy a ty snad
byly dobrý, pak nám řekla, že máme cvičit na gymblónu, nosit v tygřiku, dávat často na bříško a natáčet
na strany. To bylo vše, ale tohle všechno jsem věděla už předtím než jsme tam šli a také jsem to s ní doma
cvičila, takže nic nového jsme se nedozvěděli, akorát za 6 týdnů na kontrolu. Rehabilitace říkala, že zatím
ne. 😉

soanpe
8. dub 2009

Holky,že miminka nesnesou brejličky?? Ha ha ha https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...
Jsou nám 4 měsíce a brejličky už máme 😠
Jde o to, nechat miminko, aby si"vybralo" tý naší jsem zkoušela asi 6 modelů a jediný tyhle si nesundává a fak ty 3-4 hodiny, co jsme venku jje má na očích a pozoruje svět.
Vy si taky nasadíte brejle,když je sluníčko a ty miminka maj mnohem citlivější oči a hlavně jen jedny.
Nechci se nikoho dotknout, ale ušetřit můžete na jinech věcech a ne na dětičkách. Sposta maminek si koupí raději cigára, jedny brejle vyjdou jako půlka karonu cigaret.

evikk
9. dub 2009

soanpe:ale my jsme nerikaly,ze budeme setrit na detech,ja malymu kupuju jen to nejlepsi a nikdy bych na nem nesetrila,jen jsem si nedovedla predstavit,ze mu dam brejlicky,myslela jsem,ze to takhle malymu mimcu bude vadit,jako treba cepice,kdyz ji nasazujeme to je rev 😀 ,ja se zeptam doktorky co na to rika 😉

luca76
9. dub 2009

ahoj 🙂 Mám chlapečka, za týden mu budou 4 měsíce....tak se ráda přidám do vaší debaty 🙂

llllucka
9. dub 2009

soanpe:dítě do obchodu netahám,takže si asi nevybere.Vozím ho v hluboké korbě,takže z kočáru může koukat jen na mě.Až ho dám do sporťáku a bude mu sluníčko vadit,tak fajn,ale zatím jsem si nevšimla,že by mu to překáželo.Asi to bude tím,že hodně leží na bříšku a hraje si.Osobně brýle na očích nemusím,takže je malýmu nechci zbytečně nutit.A máš pravdu,radši ušetřím na brýlých a jdu si koupit cigára.Pak se na ně doma zbožně koukám,protože nekouřím,tak co s nima.

Ahoj Luco:rádi tě vidíme🙂

Holky,když jsme u toho kouření,docela mě překvapilo,když jste mi říkali,že když má malej kašel,že nemá chodit do zakouřenýho prostředí.Mě by totiž ani normálně ho takhle někam brát.Hospody vybíráme zásadně nekuřácké,protože sebelepší odvětrávání to nespraví.

soanpe
9. dub 2009

Dobré ránko maminy 🙂

Ha takže jsem píchla do vosího hnízda 😲
Světlo a sluneční paprsky(obsahují UV A, UV B a UV C záření-to"Ců ale zůszáva zachycené v ozon.vrstvě,je nejzákeřnější,proto se sleduje i množství O3 ) se šíří všemi směty, takže i do kočáru.
Možná někteří jsou méně informovaní, ale to myslím všeobecně, a proto jsou udivení z některých, dnes běžných, věcí.

Lllllucko:raději vezmu malou na půl hodiny do obchodu, než si pak vyčítat měsíční trápení se zánětem spojivek ze sluníčka.

No nic, jsem ráda, že jsem to aspoň trochu rozvířila a třeba ěkomu i zvedla tlak, za to sorry.
Schválně se zeptejte na názory pediatrů, čo ofthalmologů, česky očních lékařů.
Ráda si cizí názory přečtu.

p.s. Jestli jste viděli můj odkaz, tak si nemyslím,že by malá trpěla.

soanpe
9. dub 2009

llllucko, tak proč za ty cigára teda utrácíš??, To mi hlava nebere 😀 😀 😀 😀 😀

evikk
9. dub 2009

soanpe:lucka to myslela asi ironicky 😉