3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

soanpe
9. dub 2009

Já to chápu, tak hloupá nejsem 😉 . Příjde mi, že jsem dost lidí přímo rozzuřila 😀

evikk
9. dub 2009

No asi jo,me jen neslo do hlavy,ze takhle maly mimco ty bryle snese,tak asi vyrazime do optiky 🙂

soanpe
9. dub 2009

Evikk, já studovala fotografii a tam se hodně rozebírala různá záření., takže jsem trochu i profesionálně deformovaná, ale je fakt že oči ničím nenahradíš.
V úterý jsem s malou byla na hexe a dr. nás za ty brejličky pochvália.
Já chci mimi chránit a opartovat,ja nejlíp to jde a tzn, že budu sbírat nové info a poznatky.Přece jenom před 25-30ti lety to slunce nebylo tak zákeřné a hlavně lidi neměli možnost ssbírat informace v takovém měřítku, jako dnes.
Někteří to nemají zapotřebí ani dnes 😉

paulinka80
9. dub 2009

No koukám, ze se tady diskuze trochu priostrila 😕 ja si porad myslim, ze nase Eli by bryle na sobe nesnesla...
soanpe kazda z nas chce svoje mimi opatrovat a chranit, tak proc z tvoji strany hned takovy narazky?

soanpe
9. dub 2009

Já to neberu jako narážku, ale jako prostý fakt.
A nechápu, proč jste tak vztahovačný? Hlavně llllucka. Já myslela, že tohle je debata dospělých lidí

paulinka80
9. dub 2009

lllucka: eli do zakourenyho prostredi taky nebereme, byla s nami vlastne jen jednou v pizzerii a tam se nekourilo...ale ted uz se oteviraji zahradky,takze parada, neni co resit 😀

soanpe
9. dub 2009

UV záření projde přes vodu do hlouby 50cm , tak proč si myslíte, že plena to miminko ochrání?

luca76
9. dub 2009

ahoj, mám ségru očařku a říkala, že by dala mimču brýle až když bude v kočárku sedět a koukat ven....ale že samozřejmě člověk nic nepokazí, když je dá i dřív, když mimčo ještě leží....jinak doporučuju dobrej gel do očiček, jmenuje Vismed gel, je to na zvlhčení očička, jak pro děti, tak pro dospělý

luci81
9. dub 2009

Ahojky,holky
taky mám fotku,kde má Anetka brejle,přidala jsem ji do albíčka 🙂
Teď vážně,asi každá víme,že záření škodí.to nám soanpe vážně nemusíš vysvětlovat.Já v nejbližší době brejle kupovat nebudu a rozhodně z toho nemám výčitky,že se špatně starám o své dítě.Teď je ještě malá a nechá ze sebe dělat kašpárky,ale za pár týdnů bych myslím nedělala nic jiného,než nasazovala brejle,který malá vzápětí sundá.Navíc bych se bála,že si s nima ublíží.Taky můžu říct,že má jen jedny oči,tak jí je nenechám vypíchnout.A co vzduch,jak chránit děti před vdechováním škodlivých látek?atd...
Toť můj názor,který píšu s normálním tlakem 🙂,nikomu ho nevnucuju

soanpe: 😀 😀 😀 😀 😀
mimochodem,co monitor PC,ten nevadí?ve Tvém albíčku do něj malá kouká a docela zblízka 😲

luci81
9. dub 2009

nenci:máš krásný kočky 🙂

vítám lucu76 🙂

andilek1
9. dub 2009

Ahojda,muzu se pridat? Mam doma 3mesicniho chlapecka Lukaska. Uz od narozeni drzi krasne hlavicku, s tim nema problem,paseni je horsi,byli jsme na prohlidce a pani doktorka nam rekla,ze prepadava,ze teda pockame do 4,mesice a potom jako se uviid,tak nevim co tim myslela,Luky umi drzet hlavicku,ale natahuje pri paseni rucky,,ma je teda porad v pesticku.
6.1.jsme meli 7120g a 62cm a plne kojime..asi ma mamka metanu misto mleka... 🙂
Lukyho bavi hlavne hracky, ktere vydavaji zvuky,krasne za nima kouka,kdyz se zadiva na oci sve mamky,tak si ji prohlizi a usmeje se,,krasny 🙂 🙂 🙂 🙂
Pretacetse se neumi,jen otoci na bok jakob hlavicku a zadicka,ale prdelka je asi tezka... ☹
Mam mu nejak vubec pomoct pri pretaceni??Co hracka,??Drzi nektere z vasich mimi uz v rucicce??
ten nas jen kdyyz mu to tam strcim,ale vubec o tom nema paru,chudak.... 😉
doufam,ze me prijmete 😕 😕

llllucka
9. dub 2009

soanpe:ne,jen nechápu,proč to,že někdo nekoupil dítě 3 měsíčnímu miminku musí znamenat,že utrácí za cigára.Nemůžu dítě uchránit před vším.Dětská mi zatím neříkala,že by bylo potřeba je mít.A pokud ho nebudu vystavovat přímému slunci,tak mu prostě dávat brýle nebudu.Sama ve stínu brýle nenosím a to bych ho musela i oblíct od hlavy až k patě,aby k němu nemohlo sluneční záření.

Holky,mě se asi malej po tom opalovacím krému osypal.Leda,že bych snědla něco blbýho..Takže ho zatím mazat nebudu,pak to zkusím ještě jednou a pokud by to bylo z toho,tak si nechám od Dr. doporučit něco jinýho.
andilek:to,že se otáčí zatím jen na bok určitě stačí.A nebude to zadkem,protože malej vážil,to co tvůj a už se přetáčel.Zkus ho kdyžtak motivovat hračkou,ale podle mě na to zatím není třeba spěchat.mě si malej hraje s hračkama už dost dlouho,to bych asi procvičovala.Nemusí to úplně držat,ale snažit se to chytnout a třeba to i na chvilku v ruce mít😉

evikk
9. dub 2009

lucka:a jakej kremik mas pro malyho?

llllucka
9. dub 2009

la roche posay.Namazala jsem ho teď fenistilem,tak se to snad zlepší a pak uvidím.třeba to není od toho.Pokud jo,tak koupím jinej,to se nedá nic dělat.

paulinka80
9. dub 2009

luci81:fotka Anetky v brejlich nema chybu 😀
ahoj Andilku1,vitej mezi nami mamino 😉 Eliska uz neco obcas chytne, nebo kdyz ji hracku davam, tak ji bere do rucicky a chvili ji drzi. dneska dokonce usnula s plysackem v ruce, no byla roztomila 🙂
holky dneska mi dorazila ta manduca, mam ji zatim jen pujcenou a tak zkousim co na to bude rikat Eli...jeji prvni reakce byla ta, ze se mi cela zeblila 😀 druhej pokus byl lepsi, ted ji mam na sobe a krasne mi tam usnula 😉 je to fakt pohodlny, popruhy nikde netlaci, nozicky ma krasne od sebe, takze dobry kvuli tem jejim kyclim....
ty bryle taky hrotit nebudu, az bude ve sportaku,tak OK...ale v hlubokym se mi to zda fakt zbytecny a i divny...ale na Eli nesetrim, to fakt ne 😉
lllucka:at vyrazka brzo zmizi
ja jsem se dneska venku asi trochu pripalila...a to jsem se nikde nevystavovala slunicku,ale jak jsem chodila,tak se tomu uplne vyhnout neda, takze me trochu svedi dekolt 😒

soanpe
9. dub 2009

Tak doufám,že jsem tu nikomu mým názorem neuhnala infarkt nebo něco podobného.
Narušila jsaem vám poklidné vody, tak aspoň máte nové téma: Soanpe dělá kašpárka z dítěte(jak tu někdo psal) No nic, to je vaše stanovisko a já vám ho brát nebudu

soanpe
9. dub 2009

lllluci, nevím proč to vztahuješ na sebe, když se tě to netýká.

miskastehlikova
autor
9. dub 2009

Ahojky holky,
pěkně ste to rozjely!!!!Teda ale asi ne moc dobře☹...Andy,klidné vody opravdu narušeny to jo!🙂...
Evikk:jak jsi dala odkaz na ten krémík tak jsem na něj koukala a nevím jestli bych do ně j šla...Ale rovnou jsem mrkla na repelent!a ten stopro beru!!!
Lucu76:ahojky,vítáme 😀
Paulinka80:takže nakonec dobré všechno?...Já dneska vzala malou ven v klokkance a po 200min,jsem jí musela vyn

soanpe
9. dub 2009

Ahoj miško 🙂
Tak to ještě nikomu neuškodilo, trochu se rozrušit 😀
Miško repelet, ten taky koupím.na zahradě se ti hemží hmyzem

miskastehlikova
autor
9. dub 2009

andilek1:malýmu určitě nepomáhej s přtáčením,musí se to naučit sám!!!
No,mě dneska lezly nějaký mušky po dečece v kočárku!!!Repelent to chce jako určitě!I pro mě

andilek1
9. dub 2009

Dekuji za prijemne uvitani a rady,moc dekuji

llllucka : on se jeste cely ale neotocil na bok,,jen tu hlavicku a zadicka,,zadecek nee..kvuli vaze to neni,jen asi je cas,,pred trema dny mu byli tri,tak snad je jeste brzy
hracku taky nechytl jeste umyslne,,nevim no... 😉

evikk
9. dub 2009

miska:myslis,ze bude te kremik spatnej?

miskastehlikova
autor
9. dub 2009

andilek1:podle mě má čas,někomu se nechce se tolik hýbat🙂 a kvůli váze to rozhodně není!!!Mě se malá taky nechtěla dlouho převrátit a pak ze dne na den začla a už se přetočí celá🙂...Děti jsou individuální a dělají si vše jak chtějí🙂!Maximálně se zeptej u doktorky,ale jinak bych to neřešila!!!!
Malá taky donedávna brala hračky neumyslně do ruky!!!čas mu dej!!!
evikk: to asi ne,ale slyšla jsem že la roche posay je nejlepší(tak nevím)...Já skusím ten la roche posay a uvidím,pokud nesedne tak skusím ten chicco...
A jakpak ste se dneska měli s malým??
My jsme po kyčlích asuper!Krásné volné kyčle🙂

nency
9. dub 2009

Ahoj holky!
Tak taková tu byla pohodička, vždycky jsem si dala kafíčko a četla si vás. 🙂
A stačí pár příspěvků od soape a je po klidu. ☹
Nedalo mi to a vyrazila jsem dnes do dvou optik s přáním, jaké mi mohou nabídnout sluneční brýle pro
3-měsiční mimčo, zjevně jsem je s tím věkem zaskočila, dostala se mi odpověď, že pro takhle malé
mimča žádné brýle nemají a ani nikdy neměli. Měla jsem pocit, že na mě koukají jako kdybych byla
Marťan. Ptala jsem se jestli si myslí, že by je mimča měla nosit, bylo mi řečeno, že když leží v kočárku
tak že to nutné není. V té druhé optice jsem objevila jedny maličký brýle, fakt nádherný, ale tak pro
dítě kolem 1,5 roku, bylo mi jasné, že Danče budou veliké, ale stejně jsem byla zvědavá jak na ně
bude reagovat, tak jsem jí je zkusila a samozřejmě, že je nechtěla. Ale byly fakt super, takže jsem ji je
nakonec koupila a bude je mít příští rok. 🙂
Koupila jsem jí super kšiltovku, asi se jí líbila, protože si jí nechala na hlavě a neprotestovala jako u brejliček.

Míšo
Jaký chceš kupovat ten repelent? Mají nějaký speciální pro malé děti? Já jsem je používala také, hlavně na
chatě, tam je komárů a klíšťat moc, ale postříkat tím malé mimčo to bych se bála, tak maximálně ještě
tak boudičku od kočárku, ale jinak asi ne. Budu používat moskitiéru přes postýlku a přes kočárek možná
také. 🙂

nency
9. dub 2009

Andílku
taky tě chci přivítat a i uklidnit, že nejste samy, kdo se nepřetáčí na bříško. Moje Danča to také ještě neumí a
tou váhou to určitě nebude, protože my jsme měly ve třech měsících jenom 5,3 kg. 😉

miskastehlikova
autor
9. dub 2009

nency: ahojky,konečně tě vidíme🙂!!!
Repelent budu brát od chicco(jukni na odkaz ze včera od Evikk a zadej tam ve výběru repelent - je už pro děto od narození,takže si myslím,že by měl být OK)
Já jdu zítra na poštu pro čepičku co jsem objednala(tak jsem na ni zvědavá) a zítra budu kupovat asi ještě nějaké ody s kr.rukávkem(máme je 4ks)...
A co holky plánujete na velikonioce???budete doma vyzdobovat nebo tak???a věříte že se má koupit nějaké oblečení aby vás nepokakal beránek???

nency
9. dub 2009

Míšo!
Já od té doby co máme kočku, tak velikonoční výzdobu moc nedělám. Loňi jsem si nakoupila krásná kuřátka,
do vázi jsem si dala větvičky z břízi a navěsila na ně vajíčka, naše Mici mě se zájmem pozorovala a už se nemohla
dočkat až odejdu do práce, no a jak myslíš že to dopadlo... Po celém bytě kuřátka rozcupovaná, všude se
válely kousky rozbitých vajíček a kuřátek a naše kočka mě přišla hrdě přivítat a čekala asi pochvalu. 😠
Večer mi pak zvracela, protože jak sežrala ty chlupy tak jí bylo špatně. 😠 Takže výzdoba moc nebude.
Kájina je u babičky na chatě, takže vajíčka si nabarví tam a já doma navěsím max. něco na lustr kam se mi
kočka nedostane. 😀

nency
9. dub 2009

Míšo
můžeš mrknout do albíčka, na poslední fotce mám naší kočičku. Má už přes šest kilo, ale vůbec nevypadá
tlustě, že ne! 🙂
Oblečení kupuju průběžně, takže teď nic kupovat asi nebudu, Kájina vždycky přijde, že chudák "nemá co
na sebe" , takže ta chce pořád něco, Danča naštěstí zatím nemluví , manža nic kupovat nechce a já
si koupím něco až zhubnu, teda jestli se toho někdy dočkám. 😀 Pořád mám totiž ještě navrch 10 kg, které
jsem jaksi nezhubla. Někde jsem četla, že se nemá ustupovat šatníkem a tvrdě se cpát do těch starcých
věcí a nekupovat si větší, tak se tím řídím, ale je fakt, že nemám moc co nosit. Oblíknu jenom jedny kalhoty
a ostatní nedopnu. ☹

zany
9. dub 2009

Ahoj holky,

nějak nemám čas vás dočítat ☹ Dočetla jsem něco ze včera, zbytek později 😉

My jsme byli včera v Praze vyřizovat hypotéku 🙂 Elinka bya zlatíčko, spinkala, koukala po všem a byla ze všeho vyjukaná 🙂 No prostě zlato 😵
Dneska jsem s ní byla na kontrole kyčlí, je v pořádku a už nemusíme chodit 🙂 No a pak jsme byly na náušničkách a chudinka trochu plakala ☹ Ale během chvilky byla zase úsměvavá Elinka 😵 Večer jsme čistili a trochu byl pláč, ale myslím, že spíš jak jsem strhávala náplast...

Koukám, že už se to tu hádá 😖

zany
9. dub 2009

Jo a dneska jsem byla cvičit a mám pocit, že se zítra nehnu 😀 😝