3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

luci81
13. kvě 2009

Ještě k fotkám,tak nency,to máš teda pravdu,to napětí,jaké budou fotky mělo kouzlo!Teď máme digitál od vánoc,takže ještě nemám moc zkušeností,ale ráda bych si nechala některé vyvolat,jenže nějak není čas,To u klasicého na kinofilm byla tak trochu výhoda,že prostě došel a dalo se vyvolat

evaviki
13. kvě 2009

Luci, rodila som o 6 tyzdnov skor a prvy den mal trosicku problemy s dychanim. Ale nastastie nebolo treba zasahovat, iba ho sledovali.

andilek1
13. kvě 2009

ach jo holky...vy jste fakt sileny drbny!!!
MIsko:presne jak rika zany uzij si to..chlapecek Kriustian??Krasny jmeno!Urcite se ti to splni,ja bych chtela ted holcicku,,asi Anicku nebo Lucinku,,ci NAtalku porad nevim....a potom bch chtela jeste tak jendo,,ci dve,,ale to treti planuju tak za deset let,,,ale jak se znam,,porodim a budu chtit dalsi 🙂 🙂 🙂
Nency:Ja planuji na tri rok,protoze je to idealni ,,,ale chtela sjem na ctyri,ale nikd bysme nevysli s penezma,,,potom jak jsou ty dva roky 7600 a dalsi 3500,,to bysme nevysli....
evaviki:Doktori jak koukam tak neverit,...ja jsem koukam pekne naivni, jak sjem si myslela,ze jsou to kapicity ☹ ☹

andilek1
13. kvě 2009

evaviki:To me mrzi,ze ma malje problemy, nechela bys zavolat doktorce, kdyz tam ma tu krev?to me se to tedy nelibi.koukam,ze jsi melataky tezky porod,jeste tezsi jak ja,ale hlavne,ze ted sjou s nami ty maly spunti 🙂 🙂 🙂
Luci:ja vim,ale sama sobe se nelibim,manzel porad rika,ze jsem hezka,ale citim z enho jakoby se me stitil,jakoby me enchtel videt nahou,tak kdoby taky jo,ze jo!!!pozdravuj Ane 🙂 tku

andilek1
13. kvě 2009

Luci:Doufam,ze to tvoje tchyne pochopi a urciteji ojde,ze ty jsi mama a chces pro ni to nejlepsi!Matyasek?taky pekny jmeno,my chteli kluka krom Lukyho, Mateje 🙂

evaviki
13. kvě 2009

Andilku, porod som mala super 😀 Tehu problemove, po porode problemy, ale samotny porod ma milo prekvapil.. Cakala som katastrofalnu bolest a dlhe hodiny. No a rodila som 3:45 hod (od prasknutia vody, kontrakcie zacali pol hodku na to a rovno kazde dve-tri minuty). A bolest sa tiez dala vydrzat 🙂

zany
13. kvě 2009

Tak jsme z návštěvy doma a bylo to fajn 🙂 Pusy jsme nezavřely 😀

Luci - no klasický foťák měl svoje kouzlo a těšila jsi se na fotky a rozmýšlela co vlastně vyfotíš, aby to pak nějak vypadalo. Takhle člověk naseká dost fotek a nejlepší vybere na vyvolání 🙂 Musíme dát zase nějaké fotky přidělat 🙂
Můj brácha třeba vůbec fotky nenechávají přidělávat, ale já mám prostě albumy ráda, má to pro mě kouzlo 🙂

Evaviki - snad bude prcek v pořádku!!! Neměl tu krev v zadečku jen z toho jak jsi mu pomáhala? 😕 Ale u takovýhle prcka bych šla radši k mudře 😉
Naše Eli teda kadí jak se jí chce a řekla bych, že jí to netrápí 🙂

My jsme se Elišky dočkali 😵 Z manžovi strany je to vlastně jediná holka v rodině 😵
Už Honzík měl být Eliška a Eliška by byla případně Jakub 😵

evaviki
13. kvě 2009

S mudrou som volala, kazala mi kupit ten hylak. Vraj tam nemam chodit, pretoze ma v cakarni kopu deti s moc vysokymi tepltami, tak aby maly este nieco nedostal. Prist mame, ked sa to nezlepsi, alebo ked stupne teplota.. Krv vraj mohol mat preto, ze sa tak strasne snazil tlacit a neslo mu to.. Dnes uz mal iba dve mini bodky krvi a pred chvilkou ziadnu 😀

nency
13. kvě 2009

Tak jsem všechno dočetla a doufám, že stihnu něco napsat než se Danča vzbudí. Dneska je nějaká mimořádně
hodná, nechala mě i uvařit a sama si hrála v pokoji s hrazdičkou. To u nás není obvyklé, aby si vydržela hrát
sama déle jak tři minuty, tak doufám, že jí to vydrží. 🙂

evaviki
s tou krví kdyby se to opakovalo, tak bych raději k mudře zavolala nebo rovnou zašla. Přeci jenom pro jistotu.
Ale teoreticky to může mít od toho jak jsi mu pomáhala, ale když má ještě teplotu, tak raději se poraď
s mudrou. 😉

luci81
To s tou tchýní ber s rezervou. Ony mají pocit, že dělají všechno nejlépe. Mě u Kájiny tchyně taky radila
jak mám krmit. Prý jsem jí krmila špatně. Podle ní byly vhodný jídla pribiňák, párek v rohlíku, knedlo, zelo apod.
A to jí bylo kolem roku! Pamatuju si to doteď, protože Kájina má ještě sestřenici stejně starou a tu tak běžně
krmili a taky to na ní bylo pěkně vidět! 😉

míšo
Když ti Vivka začala jíst tu mrkvičku měla taky už pevnou stoličku? Danča měla dva bobky, vždycky jsem dala
čistou plenku a za chvilku jsem dávala zase novou, protože byl zase druhý bobek. Vypadá to, že ta mrkvička
nějak staví, tak budu muset zkusit asi něco jiného. Dáváš jí pak ještě po té skleničce mlíko nebo něco jiného? 🙂

nency
13. kvě 2009

evaviki
tak než jsem to stihla napsat, tak jsi mě předběhla. Tak to je dobře, že se to zlepšilo a mizí to. 🙂

Holky, jdu ještě cvičit než se Danča vzbudí, večer se zase ozvu. 🙂

zany
13. kvě 2009

Nency - jakmile se začne s příkrmy, tak začnou dětičky tvarovat a už to není jen řídké 😝
A mrkev staví... Když má někdo průjem, tak se přeci smí rýže, mrkev, banán.

Evaviki - snad už to bude v pohodě a teplotka vám klesne 🙂 Možná to fakt měl jak se snažil hodně tlačit, tak mu tam mohla prasknout žilka a to je hned ☹

zzuzca
13. kvě 2009

ahoj holky,
boli sme na 4,5 mesacnej kontrole a vazime 7910 g !!! 😀 😀 😀 plne kojim zatial ale dr. ma uz strasi s prikrmami, ze tak za mesiac by sme uz mali zacat, vraj to to dietatko potrebuje....tak neviem, citala som nazor, ze pokial mu mliecko staci, prospieva a je spokojne je lepsie ked sa s prikrmami pocka ..... tak fakt neviem... a ta vaha 😀 sa smejem ze mam asi namiesto mlieka smotanu, ale na jakubkovi to nejak velmi ani nevidno, je aj strasne dlhy...

leonik, preco si nemozes zvolit rodicak? este mas na to asi mesiac, nie? 😕
nency, ja prave tiez riesim rodicak, a neviem ci na 2 alebo 3 roky.... chceli by sme hned druhe mimi ale neviem ci by sa nam do 2 rokov podarilo ... ☹ popravde som straaasne rada aspon za kubika. manzel prekonal jednu velmi zakernu chorobu pred par rokmi ale dostal sa z toho. nechcem pisat co, ale je to caste, ked sa na to pride neskoro, no nebudem radsej pokracovat.... a to dostal ako velmi mlady, nastastie sa na to prislo..

jola2, s varenim ti neporadim, ja varim sice strasne rada ale varim akoby som nekojila 😀 proste varim a aj zjem vsetko 😵 😵 maly prdi sam odseba, obcas mu trosku pomozem, zacvicime a je to...brusko ho uz neboli, bolelo ked bol mensi...

paulinka, s tym castym kojenim v noci mas moj obdiv!!! to by som bola hotova takto kojit. jakub na prvykrat potiahne 5-7 hod, nakojim a este spi...no k ranu to casto uz byva horsie, mrnci, dudlik nemame, tak si ho nadranom obcas vezmem k sebe do postele...no ale nemala by som ho aby si nezvykol!

kubik je v poslednej dobe ohromny kludas! 😎 pred tyzdnom sa 1.x pretocil na brusko, za 2 dni este 2x... mala som z toho obrovsku radost az mi slzicka vyhrkla 😵 ale mu to dalo zabrat! odvtedy nic ale stale sa pretaca nabok... no musi este trenovat...

zzuzca
13. kvě 2009

rymeska, divala som na fotky a vidim ze satkujes 😉 😉 parada, aky mas satek? ja mam vatanai ale nie som vo viazani expert... jakub tak rozne, obcas sa mu tam paci, obcas nie ☹ no ale nevyuzivame ho casto, tak to bude asi tym.... neporadis kde sa daju zohnat take tie 'podkolienky' na nozicky ako som videla u teba na fotkach?

andilek1
13. kvě 2009

Ahojda holky,tak jsme ted prijeli od doktorky...mame za sebou 1,hexu!Hrozne me prekvapil,jkak je statecnej,breknul si jen jednou a malinko,je to statecnej chlapik!zatim je upovidanej a usmevavej,tak snad,zadny teplotky nebudou...kdy vam tak prisli ty teplotky??vecer?nebo hned po vakcine?Koupila sjem nurofen cipky,tak snad pomuzou, kdyb neco.... 🙂

leonik
13. kvě 2009

Ahojky, tak vás teda dočítat.. 😀 Byli jsme celý den u babičky, já jsem šla s Leou na krevní obraz. Brali jí kvůli kontrole železa. A taky jestli nemá mononukleózu 😖 Máme hrozné problémy s jídlem a je dost unavená pořád. Výsledky budou až za týden, tak budu trnout co jí zjistí ☹ Malej dneska moc nespal, v kočáru jsme jezdili s křikem než usnul a to ještě na chvíli 😠

evaviki: tak ať je malej brzo v pořádku 🙂Náš malej už zase skoro týden nekakal, ale nevypadá že by ho bolelo bříško. Prdí sám, akorát mu v něm pořád kručí 😒Tak asi to mlíko vždycky všechno stráví. Vím že nemusí kakat delší dobu, ale jsem z toho nervózní 😖

jola: já taky od začátku vařím jak kdybych nekojila 🙂U Lei jsem jedla jen suché rohlíky, jogurty, šunku. Bála jsem se cokoliv sníst. Ale měla jsem pocit že malá je snad nafouklá i z vody ☹

zzuzca: já si rodičák zvolit nemůžu, protože v práci mně při těhotenství s Leou skončila smlouva, tak jsem si u ní zvolila čtyřletou variantu. Teď u druhého mám tu čtyřletou automaticky, protože jsem předtím nepracovala, tudíž nemám nárok zvolit si variantu jinou 🙂 Prvně mně na sociálce řekli že to půjde, že si můžu tříletou zvolit ale manžel by musel první měsíc jít na rodičák, protože pracoval, já bych nastoupila druhý měsíc. Ale pak zase že už to nejde, že to zrušili 😠Snad jsem to napsala srozumitelně 🙂

zany
13. kvě 2009

Ahoj holky,

já jsem měla odpoledne sraz s holkama z gymplu, tak jsme byli v cukrárně na latté a na dortíku 🙂 Manža byl s dětmi venku a pak měli ještě za úkol vyluxovat, pokud se vrátí brzy 🙂 No zvládli to, tak jsem ráda, že zítra nemusím 😉
Elinka zas usínala s pláčem, ale nebylo to tak strašný, byla unavená, protože toho moc nenaspala 😒 Honzíka jsem uložila a hned zas že chce čůrat a kakat 😠 Snad usne v pohodě 😉
Jo a schválili nám hypotéku 😵 😵 😵 😵 😵
Posílala jsem ještě nějaký dokument mailem a paní psala, že to poslala už na schválení, tak jsem psala kolegyni, tak si to vzala k sobě a schválila to přednostně 😵 Super!!!!!!!!!
Teď ještě to stavební povolení 😝

Zuzi - no to je pěkná váha 🙂 Já myslím, že pokud Kubík prospívá, tak není nutné začínat s příkrmy dřív 🙂 Nám o tom doktorka zatím nic neříkala a určitě začneme až ukončeným 6. měsícem 🙂
No hlavně, že je manžel v pořádku a přišli na to včas!!!

Andilku - Eli byla na hexe vždycky statečná, ale Honzík bulel 🙂 Eli byla bez reakce a Honzík měl večer vždycky lehce zvýšenou teplotu, tak jsme dávali čípek... I nám to doktorka doporučovala proti bolesti.

Leonik - snad bude Lea v pořádku a nic to není!!! Držíme palce 😉

leonik
13. kvě 2009

tak u nás už se spí 🙂 Dneska to šlo celkem rychle a bez velkého křiku, oproti včerejšku 😅

zany: díky 😵 Honzík už na noc nenosí plínky? My odplínkovali Leonku na noc teprve nedávno 😕 To se máte že budete mít svůj domeček 🙂 My o něm taky uvažovali, ale pozemky jsou tu drahé. Tak zatím koukáme po nějakém starším domku, ale taky chtějí za ně dost peněz 😝
My budeme taky přikrmovat koncem 6.měsíce 🙂

zany
13. kvě 2009

Leonik - n anoc plenky ještě má. Přes den už je bez, ale na noc je ještě musí mít. To by nevydržel... Musíme to ale postupně zkoušet...
Jak jste toho docílili? 😕

leonik
13. kvě 2009

zany: zkoušeli jsme to párkrát od těch 2,5let ale zjistili jsme že ještě na to není zralá 😀 Byla každou noc počůraná a mě už nebavilo pořád dokola prát celou postel 😝 Tak jsme zase dávali plenku a teď před třetím rokem jsme zkoušeli znova bez plenky. Nedávám jí před spaním už nic pít, dám jí vyčůrat a jde spát. Až jdu spát já, to je každý den kolem 23h, posadím jí znova na nočník, ona se v polospánku vyčůrá a pak spí dál 😀 Mám pod ní pro jistotu podložku, kdyby náhodou..Občas se zezačátku počůrala, ale teď už vydrží do rána 🙂

andilek1
13. kvě 2009

zany:A kdy vecer?ja jsem mu merila v sedm a nic,,,a ted spinka?muze dostat teplotku v noci??? ☹

jola2
13. kvě 2009

Čauvec holky tak konečně se jdu za vámi na chvíli podívat. Lea už od sedmi si ze mě dělá srandu ne a ne usnout v postýlce vždycky začně vrnět a brblat že se jí netočí kolotoč tak chodím natáhnout kolotoč a nahodit dudel ale pořád lepší než by plakala a měla boleníčko 🙂
zzuzca,leonik: holky to máte dobrý s tím jídlem že baštíte vše (mě ale už taky někdy připadne že jí bolí bříško ne z toho co jím ale jen tak 😒 )
Andilek1: mi jsme měli teplotku večer až do rána a to se táhlo až tak do pěti odpoledne (neplakala ale nebylo to ono)
Leonik,zany: Jolanka se taky ještě někdy večer počůrá. Já jí chodím ve dvanáct budit a jdem čůrat. A někdy to stihne než dojdu 😢 . Ale teď jí musím pochválit dlouho se nepočůrala a přijde za mnou sama. (Většinou když se počůrá tak za dva dny u nás vypukne nějaká nemoc tak je asi nachlazená.)
Tak holky hezkou noc 😉

andilek1
13. kvě 2009

jola2:a myslis,ze ji muze chytnout o pulnoci????Luky byl odpoeldne veselej... 🙂

rymeska
13. kvě 2009

Zzuzca - jo, šátkuji, Terezce se to moc líbí, vždycky tak 45 minut kouká kolem sebe a pak se unaví a usne. Mám šátel Storchewiege Leo- doporučili nám tuhle značku na kurzu šátkování, tak jsem dala na jejich rady, ale koupila jsem bazarovej, za novej mi to přišlo hodně peněz 🙂 . ty návleky jsem koupila tady : http://medley.mimishop.cz/katalog.php?kategorie... .... a nemůžu si je vynachválit, je to super, tak koukni ... jinak dobře,ž mažel už je O.K., však se ne nadarmo říká, hlavně zdraví ....

evaviki - taky jsme měli ve stolici krev a dávali jsme Hylak a přešlo to ... takž hlavu vzhůru, ono to bude dobrý ...

miško - já Terezce taky vždycky stáhnu korbičku, ale nepomáhá to, když se jednou začne vztekat, tak už nepřestane, třeba dnes odpoledne spala v kočárku 15 minut a víc nic .... navíc byla od rána protivná a já už byla absolutně na nervy ...

Holky, dnes mi málem rupli nervy, Terezka protivná už od rána, pak se tady u nás makalo na přístavbě, do toho se dělala elektrika a nešo to tak dobře, jak se myslelo, tak ještě v osm nešel proud, já neměla vařenou večeři a ani žádné pečivo, takže jsem vařila a myla nádobí ještě v devět ... a do toho bylo doma jen 18 stupňů ... no, měla jsem pocit, že mě švihne a už se těším do postele ...

Andílku - z váhy si nic nedělej, ono jakmile bereš prášky na štítnou žlázy, tak to moc neovlivníš, halvní je, že máš domasvoje zlatíčko 🙂 a manžele, který tě má rád, takovou jaká jseš 😉 . Mám kamaráda, ten to má taky a je na tom dost podobně ....

Miško -- asi bych k té doktorce nechodila, přijde mi to jako blbost, nechceš zkusti jinou ????

zany
13. kvě 2009

Andilku - myslím, že pokud neměl teplotu večer před spaním, tak už by jí dostat neměl 🙂 Teplota být může a nemusí. Eliška to dobře snáší 🙂

Leonik - on právě ještě suchý ráno nebyl, ale myslím si, že má ještě čas. 2,5 mu bude až v červenci 😉 Večer už mu taky dávám míň pít, než jde spát, tak jde čůrat a pak ještě přijde jednou, že se mu chce, ale do rána nevydrží. Budit se mi ho zatím nechce...
Joli - no je pravda, že když jsou děti (ale i dospělí) nachlazení, tak to s tím čůráním bývá horší...

Honzík dneska kupodivu usnul docela v pohodě. Jak nebyl doma manža, tak super 🙂 Asi je rušivý element 😀

andilek1
13. kvě 2009

diky moc holkdy,uvidime,radeji to v noci kdyby se probudil zkontroluju...At vam rostou pekne jak velci,tak mali....a hlavne atssjou hodny!!Mejte se a dobrou! 🙂 🙂 🙂 🙂

zany
13. kvě 2009

Jé, my jsme tyhle návleky dostali od kamarádky 🙂

miskastehlikova
autor
13. kvě 2009

Ahojky holky,
tak jsem od 10 u našich a s malou si to užíváme!Celý den mi nespala a tak usnula v sedm večer hned po jídle.Dokonce sama bez uspávání...
Mamka pro malou nakoupila botky(použité od její známé)takže bude mít v čem chodit🙂,aspoň do začátků🙂...
Jinak počasí super a já si to tdy moooc užívám!!!
nency:Vivi má po mrkvi tužší stolici.Po jídle jí dávám ještě mléko,ypije tak 60-80ml...Jj,chce to měnit.Květák,brokolice nestaví🙂
holky sorry,ale dneska vás nedočítám,jdu spinkat snad zítra😀
Papa

leonik
13. kvě 2009

zany: tak to má Honzík ještě čas 🙂 Ale je šikula že si ještě před spaním přijde říct že se mu chce. Leonka nám to dřív dělala tak že jak jsme jí dali plínku na noc, tak hned se do ní vyčůrala 🙄 Tak my máme taky doma asi rušivý element tatínka 😀 Teď co jsme přes týden sami tak Leonka spí v klidu do rána, ale jak je doma táta tak se v noci budí a křičí ze spaní 😀

evaviki
13. kvě 2009

Satek Leo mame aj my.. Akurat malemu sa v nom moc nepaci, musela som zatial satkom podopierat hlavicku a jemu sa nepacilo, ze nemohol pozerat okolo seba.. No a este ma jednu nevyhodu - ked si uviazem maleho na seba, tak mi zacne tiect mlieko 😀Tak vyskusam znova,ked nebudem kojit..

zany
14. kvě 2009

Dobré ráno,

já jsem zase nevyspalá 🙄 Eliška se vzbudila už o půlnoci, tak jsem jí nakojila a nemohla zabrat a pořád tam hejkala 🙄 Tak jsem jí vzala k sobě do postele a v 1 hodinu přišel Honzík, tak jsem musela vystěhovat Elišku, protože to by nešlo, aby spali vedle sebe... No a pak byla vzhůru Eli asi ve 4 a vstávali jsme před 7. hodinou 😖 😖 😖
Dopoledne přijede mamka, aby pak pohlídala děti až pojedu s tomu doktorovi na to tělísko...
Oběd máme, tak pokud nezačne pršet, tak vyrazíme ne chvíli ven 🙂

Leonik - no on nám to občas taky dělá, že nepřijde a počůrá se do plenky 🙄 Tak mu vysvětlujeme, že když se mu chce čůrat a přijde, tak se na něj nikdo nezlobí 🙂

Evaviki - no jo, spouštěcí reflex 🙂

Misko - to víš, zvědavá ženská, aby jí nic neuteklo 😀 To je jako Eliška 😉