3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

luci81
20. kvě 2009

Ahojky,
Vojtíškovým,Leončiným i Dančiným ,,bacilákům,,vzkazuju,ať je rychle,ale rychle opustí!!!A všem ostatním bacilákům,ať se vůbec neopovažujou skákat na dětičky!Jo,kdyby to takhle šlo ☹
Misko,super,že Vivce hlavička roste.To se Ti ulevilo,co?K těm golfkám,my máme auto dost velký(Fabia combi),ale když tam chci dát ještě třeba psa a chce nás jet víc,tak to nejde.Teď jsem našla ještě Mutsy,ty jsou polohovací,taky super skladný,ale cena kolem 6000Kč 😒Doma bych s nima asi daleko nedojela,protože jezdíme spíš v terénu,takže by se mi nevyplatily.No nic,to teď nebudu řešit.
Anetka dneska taky zas nechce moc spát,od rána naspala dohromady asi hoďku a půl.
No už volá,tak zatím se mějte....

leonik
20. kvě 2009

luci: jo to by bylo hezké kdyby to takhle šlo 🙂 Ale když bude to teplo, tak snad bude líp 😉
Vy tady řešíte kočárky, a já už je mám zakázaný 😀 Na Leonku jsme měli dva, ty jsme prodali a na Vojtíka máme zase jiný, tak už žádný nebude 😀 Akorát teď řeším jestli není brzo na sporťák, ale malej se mně do hluboký korby skoro nevejde. Má 70 cm a korba 76 😖 Na šířku ani nemluvím, je tam úplně stísněnej. No, jo, ale kdybych dopředu věděla že budu mít přerostlé dítě, tak koupím jinej kočár 😀

luci81
20. kvě 2009

codyrose:tak já teda taky dávám čepičku vždycky.I když je teplo,mám jednu kšiltovku z tenoučkýho plátýnka
leonik:tak to máš teda tip top,s kočárkem.no když dáš sporťák do lehu...S velikostí korbiček je problém,mě když se nějakej kočárek líbil,tak měl malou korbičku.Já kdybych věděla,že budu mít MINI mimi,tak bych taky mohla koupit jinej 😀 Já jsem ,,ujetá,,na kočárky,ten co máme se mi líbí,jsem s ním spokojená,ale už jsem viděla zase hezčí,neokoukaný 😉

leonik
20. kvě 2009

luci: to já bych taky pořád měnila 😀 Jsou pořád hezčí a hezčí kočárky. Měla jsem vybranej Mutsy, ale ta cena 😕 Hodně jsem ho chtěla, manžela už jsem skoro přesvědčila ale nakonec jsem si to já rozmyslela. Protože ta cena byla hodně vysoká. Co se líbí tobě za kočárek?

andilek1
20. kvě 2009

holky,ja jsem videla nekde v olomouci myslim nadhernej kocarek,mel dlouhou korbucku,,asi pres metr a sirokej nevim kolik mel,zkusim ho najit,ale to bysme museli jet asi 100km,,mozna vic,tak mame Firkon Ivone.... 🙂

miskastehlikova
autor
20. kvě 2009

Andílek:jahody bych vůbec nedala,jsou hodně alergenní☹,celkově ty kupovaný ov.přesnídavky se mi nezdají☹

holky,malá měla dneska na sobě:overal s kr.rukávem,pod tím punčochy a byla i bez čepičky,když byla v kočárku...A myslím že jí zima rouhodně nebyla🙂
Luci:jj hrzně to utíká.Já na ty golfky moc nejsem,spíš ty sporťáky,ale za rozumnou cenu,nejsem miionářka😀

miskastehlikova
autor
20. kvě 2009

holky,Vivi mi teďka hodila hronou šavly☹ a nevím po čem.Měla sunar,pak trochu čaje(fenyklový s jablkem) a trochu banánu...Asi ten banán co???
Ale šavle to byla hrozná ☹ 😠

jesterka09
20. kvě 2009

Codyrose: já čepičku nedávám skoro vůbec max. dávám mikču s kapucí, ale v posledních horkých dnech ani to ne 😅 dnes byli jen v letním body a ponožky... 😅

miskastehlikova
autor
20. kvě 2009

holky,já si myslím,že v tomhle počásku by měli být oblečení jako my!A pokud jsou v kočárku tak bez čepky.Vivi jí ani mít moc nemže,protože se hodně potí a pak je samá potnička 😖

Tak malá mi vytuhla v kočárku,vzala jsem jí kolem páté na chvilinku ještě ven,aby se trochu sklidnila(byla protivná) a hnedka za barákem vytuhla a už spí asi hodinku..No nevím jak jí večer dostanu do postele😀

paulinka80
20. kvě 2009

ahoj holky, tak se hlasime az ted...ja nejak pres den nestiham, Eliska se chce dost chovat a tak ji mam skoro porad na ruce, kdyz nespinka. a kdyz spi, tak se snazim zalomit to taky 😉
dneska jsme byly od jedny do sesti venku, bylo tam vedro na padnuti a tak Elinka mela na sobe trictvrtaky, body s kr.rukavem a ponozky...davam ji obcas kloboucek,ale kdyz je v kocarku, tak ji ho sundavam, protoze pak ma taky potnicky.... 😒

miska: to se obcas stane, ze mimca hodeji savli...asi ji to nejak nesedlo, me teda Eli ublinkava docela dost porad a peknou savli uz taky nekolikrat hodila...asi z toho, ze byla prepita. Dr.mi rekla, ze kdyz to neni casto, tak ze to nevadi...no hodila ji asi jen 2x,takze to nijak neresim....

aaa padla sedma hodina a Eliska zacina poplakavat...no jsem zvedava, jaky bude dneska usinani, to bude zase horor, uz ted se toho desim...no nic jdeme s manzou koupat...tak zatim, mrknu sem jeste vecer...

codyrose
20. kvě 2009

leonik: jojo to mame taky cepicku s ksiltem a i pres ouska, ted tu platenou verzi,ale kdyz je uplny parak jako treba dnes 28 stupnu, tak se mi zda ze mu musi byt vedro a v kocarku sundavam, snad to neni spatne 😅

codyrose
20. kvě 2009

Tak uz jsem to deocetla, takze myslite, ze body nebo trico s kratkym rukavem a bud teplacky, nebo kratasky a ponozky a je to ok? 🙂 protoze jsem nekde cetla, ze by mimi melo mit vzdy o jednu vrstvu vic nez my,ale to se mi ted v tom horku moc nezda... ☹

leonik
20. kvě 2009

tak u nás už se usíná, tak mám konečně chvilu klidu 🙂

codyrose: jo, ono v tom kočárku pod tou boudičkou je horko. Vidím to na malém jak má červené tváře. Ale je nachlazený, tak mu to pro jistotu nechávám, občas foukne, tak aby to nebylo horší. Sundám mu vždycky boudičku 🙂 Myslím že to není špatné když ji malému sundáš, zvlášť v těch vedrech, hlavně že na něj nesvítí a nefouká mu do kočárku 🙂Taky vím, že mimi má mít o jednu vrstvu oblečení navíc, ale spíš bych řekla tak v zimě 🙂Teď v tom teplém počasí ne. Já dneska dala malému body s dlouhým rukávem, slabé ponožky a tenčí tepláčky a byl tak akorát 🙂

míšo: třeba byla malá hodně napapaná, tak proto asi blinkala 😒

pavli:malej by se chtěl taky pořád chovat, jsou to malí zvědavci ti prcci, co, všechno chtějí sledovat, a běda jak má ležet 😅 😀

miskastehlikova
autor
20. kvě 2009

Holky,
tak Viiv je po koupely,ale spát zatím nebude,protože spala v tom kočárku.Ale to neva!
Paulinko:tak to jsi mě drobet uklidnila,já se úplně lekla!Jako že někdy drobet ublinkne jsem si zvykla,ale takovou šavly jsem viděla prvně...
codyrose:mě i mudr.řekla abych Vivi oblékala jako sebe,když přes ní když usne v kočárku dám pak deku(tak má o vrstvu víc).Zítra má být 30 tak dám Vivi šatičky a ponožky
S tím chováním.Já dneska byla nakoupit a malá se musela při nákupu chovat.Jindy čeká v kočárku,ale dneska tam spustila histerii,že jsem jí musela chovat.
Oni holt v tomhle věku musí mít přehled co se kde děje

jola2
20. kvě 2009

Čauvec holky !!!
Tak výlet úúúúúúúúúúplně super!!! Aspoň jsem se odreagovala od toho výkendu a stresu s ježdění s autem 😀 . Byla jsem u kamarádky která má 1,5 letou holčičku a ještě tam přijela moje sestřenice s 1 roční holčičkou a já no byl plný barák pak jsme šli nakupovat a na zmrzku.
Přijeli jsme domů a jako překvápko jel kolem baráku manža tak jsme se vyděli stihla jsem mu nabalit sváču dát jednu pusinu a frčel dál ☹
A konec dne holky už obě spinkají (dnes bez drndání 😀 ) Takže dnes úúúúúúúúúplně nádherný den.
Jo a ještě holky jsem si malou oblíkla hezky do šatiček takže to byla moje krásná holčička(Jolanku nasoukám maximálně do kraťásek nějaké šaty ani náhodou 😠 )
Přeji všem moc hezkou a klidnou noc 😉

codyrose
20. kvě 2009

Tak my uz taky spinkame, tak je to parada 🙂 no zitra ma byt opravdu parak, tak dam asi taky neco hodne vzdusnyho, at se mi chudak nezapari 😀

codyrose
20. kvě 2009

jesterka09: no to jsem taky tak delala, ze kdyz mel kapucku u mikci, tak uz jsem cepku nedavala 🙂 a jak se malymu libilo jen v body a ponoztickach?

miskastehlikova
autor
20. kvě 2009

jola:tak to sis dnešek opravdu užila🙂,to je moooc dobře!Jolanka nenosí šatičky?
Holky,u nás se taky spí,sice byla scéna,ale usnula celkem rychle!🙂

paulinka80
20. kvě 2009

tak u nas dneska usinani bez place...a taky bez drndani 🙂
holky ja dam zitra elince taky asi saticky, ma byt fakt vedro. a na spani uz ted davam jen body s dl.rukavem a tenkou deku a zpocena neni, jen pekne teploucka....
jola:tak super, ze se vylet podaril. Jolanka nema rada saticky? No je dobry, ze Leontynku muzes nasoukat co ceho chces,co? 😉

miskastehlikova
autor
21. kvě 2009

dobré ránko holky,
tak hlsíme že noc u nás bezvadná!ani jednou se Vivi nevzbudila,vztávala až v 7.Ale i to bez nějakéo pláče,jen si vřískla a co otevřela oči tak se jen směje!😀.takže naprostá pohodička...
Já jdu za chvíli chystat snídani,pak poklidím a odpoledne jedu s Vivi za známou do parčíku.Se moooc těším!

evaviki
21. kvě 2009

Ahojky, tak u nas noc nic moc ☹ O polnoci zacal maly plakat, takze som ho dala na brusko, vydrzal az do tretej. No a to sa rozhodol, ze spat sa nebude a nebude, takze som mala zabavu takmer do piatej.. Zaspal a od pol siedmej sa v postielke tocil, mrvil, vzdychal a pod. Vstaval o s´tvrt na osem, ale teda ja som KO, tak dufam, ze za taku pol hodku este zaspi a ja s nim.. 😖

miskastehlikova
autor
21. kvě 2009

Evakiki:jaj tak to musela být síla.tak drží palečky aby ještě usnul a ty sis odpočinula.
Holky,tady je zase veselo.Přítel musí dodělat něco na střeše,a doměřovat kuchyň.No jsem hotová když vidm cna co všechno se mitady chystá😀

zzuzca
21. kvě 2009

miska, tak priatel sa ti kafre do kuchyne? 😀 keby aspon nieco navaril, ze? 😀

holky, jakub sa mi vcera zacal pretacat aj cez pravy bok!!!! 😵 😵 😵 cez lavy to uz robi dlhsie ale cez ten pravy nie a nie...uz sme mysleli ze z neho bude laviciar 😀 az teraz teda!! som z toho unesenaaaaa 😉

no pekne horucavy sa na nas chystaju.... co sme tu 'prazandy' nedame nejake stretko? 🙂 nejaky vyletik?

andilek1
21. kvě 2009

ahojda holk,v drbate,mam lukho na sobe uz se teda cilý,ale jeste to neni tak veliky,
u nas noc klidna,usnul v osm,probudil se teda po dlouhe dobe ve 1:30,ale dostal dudu a spal dal--az do 5:15,,potom usnul jeste v 6 a spal az do 9.takze dobry,,,ale kdyz tak vidim,luky vstava nejdyl...
jinak jsme meli opikacku vcera vecer,tak jsem tu nebyla,bylo tu super,jen manza a ja,a luky,,pak tchyne ☹
evaviki:Zkus potom jit s ni se trosku prospat,potrebujes to. 🙂

evaviki
21. kvě 2009

njn, zaspal.. na 45 minut 😖 ale aspon nieco 😀
zzuzca, ja srazik rada, ale prosim niekde, kde sa da dobre parkovat (a kde trafim 😀, ale tak to by muselo byt iba niekde v okoli, takze mm ma trasu nauci 😀)

jola2
21. kvě 2009

Čau holky tak večer do půl noci v poho pak to začalo malá se mi pořád kroutila a začala plakat tak jsem jí rozbalila masírovala a ona hodila takový mega gejzír kakanice 😀 pěkně mě nahodila měla jsem to na puse na vlasech na pyžamu 😀 😀 ona taky celá po.... takže jsme o půl noci umývali převlíkali kdyby nás někdo vyděl tak si řekne co ty blázni dělají 😀
Miskastehlikova:to máš dobrý když ti přítel pracuje na baráčku to ten můj na takové věci není musím ho do všeho strkat a naznačovat co se má udělat atd...

Paulinka80, miskastehliková: JOlanka je náš kluk prostě krtase od dresu, dres nebo tričko s číslem, botasky bo kopačky, sukýnky nebo malování a lakování nehtů to u ní neexistuje. Teď jsem jí sundávala malé naušnice a dávala jí druhé to bylo na tři dny přemlouvání , zakazování až si je při příšerném řvu nechala nasadit (no moc nenechala manžel jí držel hlavu já nasazovala 😀 ). Tak teď mám nákupní horečku a vydím hezké šatičky na Leu tak je okamžitě kupuji 😉

miskastehlikova
autor
21. kvě 2009

zzuzca:jj,kdyby😀...Kubíček je šikulka!že chválíme!!!
Andílek:a co tchýně,dobrý?
Evakiki:buď ráda aspoň za tu chviličku.Lepší než nic🙂 a třeba se dopsí odpoledne
Jola:někdy je to výhoda,někdy je to na zabití!Ale jsem ráda že něco dělá.aspň ho nemám furt za zadkem😀😀😀...Jejeje🙂takže ti malá dala nadílku,co?!🙂

paulinka80
21. kvě 2009

ahoj holky, tak hlasim, ze u nas noc zase priserna...Eliska sice usnula bez revu ale budila se ani ne po dvou hodinach. Kolem treti me vzbudilo nejaky funeni, tak jsem vylitla z postele, kouknu do postylky a Eliska na brisku a pase 😀 to bylo poprve,co se pretocila sama, sice ne ze zad ale z boku,protoze ji davam spat na bok..ale i tak je to uspech, ze se nahoru vyhoupla sama 🙂

ted spinka,asi dohani to nocni vstavani...potvurka jedna. No a ja jsem mezi tim stihla vyluxovat, poklidit, vyprat pradlo, uvarit a tak mam dneska uz jen pohodicku. chystam se ven,az se probudi...a odpoledne necham malou manzovi (je rad, pry si s ni zajde na jedno 🙂 a ja vyrazim na nakupy 🙂

holky,taky vam mimca ze spani placou? me to Eliska obcas udela,tak ji musim chytit za rucicku a mluvit na ni a je to dobry....

Miska: a jak jde ted uspavani u vas?porad musis Vivinku drzet za ruku?u nas prestala plenka pomahat, obcas ji teda ruku musim dat a byt u ni....

evaviki:jakmile to malej zalomi znovu, tak sup taky do postele 😉

andilek1
21. kvě 2009

miska:Tchyne? no...co ti na to rict. Ja ji moc nemusim,j jineho soudku nez ja.MOje mama je kamaradka,muzuji praktick rict vsechno,ale tchyne.....je to takova drbna,tamta ma tamto,ja to chci taky, a tamta pani povidala...a ja tohl fakt nemusim. Na lukyho me porad neco kupuje,,ne zacatku to bylo pekny,ale ted me to leze na nervy,kdyz do mesta,nic mu nemuzu koupit protoze toho ma plno od ni!a nemysli si,rekla sjem ji stokrat ze uz nema nic kupovat..a co ona??Porad kupuje!mam tu plno zbytecnych vci,ktere ani nemel na sobe,ja vim,kazda by byla rada,ale me to vadi.tuhle se stalo,ze si privedla zenskou z prace, ktere uz predem slibila,ze sem muze se na Lukyho podivat,ja to vedela az potom jejim slibu ty pani.No prislli,,prisla s dcerou,,chodi do skolky,no nic,a ona s manzelem a se mnou nepromluvila,lukyho si chovala jako svyho,mluvila jen s tchyni, a nakonec jsem mela srdce v kalhotkach!!!Dala ty mali holcicce do rukou lukyho!!!JA bla tak na nervy,ze si to nikdo neumi predstavit,tchyne tak ji ji dej,,,,je jak pitoma..no nic,jsem se nejka rozpovidala..ale slusnost je,kdz se prijde na navstevu aby se povidalo o vsem a se vsema,ne s jen s tchyni a o jejich vecech! 😠 😠
promin,ze je to dlouhy 🙂

andilek1
21. kvě 2009

paulinka:taky me asi 3x brecel ze spani,je to sileny,jakoby jsme jim ublizovali ☹ ☹ ☹ to je sikovna ze takhle sama se prehoupla z boku,,,to luky kdyz je na boku zvedne hlavicku a je na brisku,ale nejde mu se otocit na ten bocek,,,,prave kdyz jdu kojit,tak ho dam na bok, a on by se porad pretacel,,ale kdyz neni na boku a lezi na zadickach tak nic,,, ☹ ☹