3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

leonik
22. kvě 2009

Ahojky, tak já už o noci taky nepíšu, zatím je to pořád stejné 😀 Tak doufám že to tak bude pořád 🙂 Malej papal ve čtyři, ale v šest už vstával a brebentil v postýlce, myslela jsem že ještě usne ale "kecal" tak dlouho a nahlas až probudil Leonku 😠 Takže jsme vstávali brzo. Tak jsem uvařila hned ráno, stihli jsme jít na hodinu na procházku a teď se pěkně zatáhlo. Asi bude pršet.

jola: jj, tím jsem myslela mimibazar. Hodně tam nakupuju, když je něco potřeba na děcka 🙂

Andílek: tak koukám, další šikulka co se přetáčí 😵

pavli: tak ty si teda v noci užíváš s malou ☹ Tak si užijte víkend, aspoň si třeba u vašich odpočneš 😉

leonik
22. kvě 2009

Bavíte se tady o pohlaví 🙂 Já když jsem čekala Leonku, tak si taky všichni mysleli že to bude kluk. Měla jsem pevný vlasy, nehty, pěknej obličej a ve 20 tt nám řekli že je to holčička 🙂 U druhýho jsme mysleli že to bude druhá holčička, ale vypadala jsem teda jinak. Pravej opak u prvního 🙂 Ale stejně jsem myslela že je to holka, a když jsem byla ve 20tt na UTZ a dr. říkal vidíte, tady má pytlík a kouličky 😅 😀 Tak jsem tomu nemohla vůbec uvěřit 😀 Ale kdyby to měla být druhá holčička, vůbec by mně to nevadilo. Hlavní je zdraví, po tom co jsem si s malým zkusila..

paulinka80
22. kvě 2009

tak jsme se vratily z prochazky a eli mi ted zase vytuhla....za hodku by mel prijet manza a hura smer jizny cechy, jojo, snad si u nasich vic odpocinu...tam jde mala z ruky do ruky 😀 tak je to fajn, na chvili si orazit 😉

u me si kazdej myslel, ze to bude chlapecek...prej to je jasny, to je kluk jak vysitej. no a ja jsem na to nic nerikala, ale tak nejak jsem citila, ze je to holcicka. Pak nam to na 3D potvrdili. Me to bylo jedno, hlavni je zdravi, jak pise leonik...ale druhy bych chtela pro zmenu kluka...chci si vyzkouset oboji 🙂 vzdycky jsem planovala tri deti, ale to uz je asi moc...a ted to jedno mi prozatim staci 😀

ja jsem pres MMB jeste nic nekoupila,ale vzdycky tam nakukuju....zda se, ze jsou tam pro deticky hezky veci,ale nejak jsem jeste nemela odvahu neco objednat. ja radsi kdyz to muzu omakat 😀

leonik
22. kvě 2009

pavli: já jsem se právě nikdy o kluka nestarala, a teď ho mám doma 😀 Starala jsem se o samý holčičky, takže je to pro mě něco jiného. Teď je ještě malý, tak to jde, ale až bude větší, tak nevím, nevím... 😀 Taky jsem vždycky chtěla tři, ale už nemáme co zkoušet 😀 😀A manžel, jak už jsem psala, další nechce.

na tom mimibazaru nakupuju většinou nový věci 🙂

paulinka80
22. kvě 2009

leonik: manzel chce dve,ale myslim, ze kdyby druha mela byt zase holcicka,tak ze ho jeste na jeden pokus ukecam 😀 kdyz jsem zjistila, ze jsem tehotna, tak porad rikal, ze to MUSI byt kluk a ted je z elisky primo podelanej 😀 no je to kraaaasny, kdyz vidim, jak se o ni hezky stara 🙂

leonik
22. kvě 2009

pavli: aby z toho pak nebyly samý holčičky 😀 my jsme byly taky čtyři holky 😀 Ale je to jedno, hlavně to zdraví 😵 To věřím, že je to hezký když se o malou manžel stará, taky to mám tak doma 🙂

miskastehlikova
autor
22. kvě 2009

AHojky holky,
tak jsem doma z prochajdy s kamarádkou.Chvíli jsme se prošly,pak k ní zašli na kafíčko a musely jsme tam přečkat ten slejvák!Potom až jsme šli ven zase na prochajdu a teďka Vivinka spí v kočárku a já vařím!
Holky ta kamarádky dcerka je o 14 dní mladší a tyk se přetáčí a my ne!!!Malá se jen otočí za harčkou,ale nepřetočí se☹,jsem z toho špatná a bojím se že nás pošlu na rehábku☹...

zany
22. kvě 2009

Ahoj holky,

naše noc o něco lepší, ale to jen proto, že pak Eliška spala s námi 😝 Do toho se k ránu nastěhoval Honzík a když se po šesté vzbudil, tak jsem myslela, že je po mě 😖
No ale dopoledne mě překvapila a spala skoro dvě hodiny 😵 Odpoledne si taky chvíli dáchla, tak doufám, že by si mohla dát spánek dvakrát denně a o něco delší než ty její půlhodinovky 🙄 Ale má to jednu nevýhodu, nemůžu jít spát po obědě 😀

Tak já když čekala Honzíka, tak jsem byla pupínkatá, flekatá, pupek rozlezlý všude, přibrala jsem všude a vůbec jsem byla hrozně ošklivá 🙄 A všichni jak to bude holka, že ta ubírá krásu a bla bla bla. No a my měli překvápko a vykoukl na nás Honzík 😵
Když jsem čekala Elišku, tak mi to zas strašně slušelo, měla jsem jen břicho, málo jsem přibrala a u mě už radši nikdo netypoval 😀 No a holka 😵
I když já si říkala, že když je to těhu celkově jiné, tak by to mohla být holčička, ale byla jsem smířená, že si tu růžovou prostě neužiju 😝

Miško - já bych se tím nestresovala 😉 Moje kamarádka má holčičku o 2 dny starší než Honzík a ta třeba začala chodit skoro v roce a půl. Pořádně nelezla... A dr. je nikam neposlala. Prostě si Viv dává trochu na čas a pokud se na bok přetáčí, tak bych jí nechala 🙂

miskastehlikova
autor
22. kvě 2009

zany:ona se mi přetáčela úplně kolem 3-3 a půl měsíce a teď nic.sice na břísku se přetočí úplně,už by se i plazila,ale mám z toho takovej ten blbej pocit.Přece jen je mi líto,že to takhle zapíchla a nic se dál neděje☹

rymeska
22. kvě 2009

Ahojte ženský, tedy v jste toho zase nakecali, to je vždycky problém to dočíst ..... ale zvládla, akorát si to všechno nepamatuji .... ale k tomu těhoitenství, já měla malé břicho, pěknou pleť a celkově jsem vypadala dobře, všichni říkali, že to bude kluk a je z toho Terezka 😀

Jinak bych se taky nestresovala tím, co děti umí, nebo neumí, oni se to postupně naučí všechny, akorát potřebuje každý svůj čas, ale přijde to u všech 😉 .

Miško - někde jsem četla, že když mímísci už něco umí, tak to že to přestanou dělat neznamená, že už to neumí, ale spíše že se učí něco nového, s čím potom překvapí ... tak počkej a uvidíš 😉

Holky, dneska jsem měla opravdu ošklivou zkušenost, malá se mi pěkně dusila ... nechala jsem jí na sedačce a celkem dost daleko od ní byl TV program a šla jsem si vyfénovat vlasy. Když jsem vypla fén, tak slyším jak kucká, tak jsem se pro jistotu šla podívat co dělá ... ona ležela až u toho programu, kuckala a nemohla dýchat, tak jsem k ní hned skočila a koukám, že má kus toho papíru v puse a dusila se tím. tak jsem jí to hned vytáhla, otočila jsem jí hlavičkou dolů a ona se nadechla, začala strašně plakat, jak se lekla a já plakala s ní ... a po chvilce se ještě vyzvracela, asi z toho šoku, nebo nevím ... teda řeknu vám, nepřeju si to už zažít, držela jsem jí v ruce, plakala jsem a tiskla jsem jí k sobě ... ale je to rpo mě poučení, prostě už se dokáže přemýstit a musím s tím počítat a všechno musí být pryč a nbeo si jí budu brát sebou ....

leonik
22. kvě 2009

míšo, každé dítě je jiné, některé to umí dřív jiné později 🙂 Já jsem třeba u Leonky stresovala že mně v roce nechodila. Všechny děti kolem už dávno chodily, některé dokonce i před rokem. No a naše Leonka začla chodit až v 15. měsících! Taky jsme se nakonec dočkali 😀

rymeska: to je hrozný zážitek 😢

rymeska
22. kvě 2009

Vůbec mám poslední dobou dni, ve středu jsem byla s Terezkou v nemocnici na ultrazvuku a když jsem jí dávala na parkovišti do auta, tak to do mě bouchla nějaká ženská (couvala a nekoukala) a odjela ... já za ní ještě vylítla a kříčela ať zastaví a ono nic ... rozbila nám jeden světlomet a odřela nárazník ... zapamatovala jsem si aspoň SPZ a jela dom. Volala jsem kamarádovi od policajtů a ten mi řekl, že mám zavolat 158 a kdyby se mě ptali, proč jsem je nezavolala hned, tak jim mám říct, že jsem měla sebou 4 měsíční mimčo a že jsem zazmatkovala. tak jsem to udělala , přijela dopravní policie, nafotili to, vzali si ode mě SPZ a během chvíle našli tu paní. takže přijela, sepsali jsme s ní protokol a nakonec vše dobře dopadlo. Zaplatí to její pojišťovna ... akorát musela platit pokutu za způsobení dopravní nehody a za ujetí od nehody ... ale její rpoblém, kdyby neodjela, tak by jsme se domluvili a mohlo to býr v pohodě ... bylo mi jí líto, ale pak jsem si říkala ... no a co, že jo ???

jola2
22. kvě 2009

čAUTE holky tak u nás uspávání už druhý den úplná katastrofa!!!! Malé jsem objevila v zadu v pusince (jakokdyby na stoličce) takový býlí pupínek (vypadá to jak zoubek ale to přece nemůže být možné né????!!!!) tak jestli to je z toho?? myslela jsem že je to aftík ale kámoška říkala že by ten pupínek musel být do vnitř a né nafouklý! vyděla jsem na to tady v modrém koníkovi téma ale nemůžu ho najít 😒

andílek: já jsem chtěla druhou zase holčičku (kvůli věcem po Joli a tak) nedala jsem si to říct ani při druhém. A do porodnice jsem šla opět pro kluka (žeprý jsem byla stejná jak při tom prvním) a tak jsem v noci před porodem řekla manžovy ať si napíše aspoň svoje holčičí jméno kdyby to náhodou nebyl kluk aby mu to nebylo líto 😀 Samozřejmě že mi bylo jedno co tam napíše když jsem si jela pro KLUKA, To bylo překvápko 😀 😀 .
Věci nám stejně nepasují Jolanka se narodila v červnu a Lea v lednu 😀

zany
22. kvě 2009

Rymes - to je strašnej zážitek ☹ Ještě že jsi přišla včas!!!
No dobře tak tý ženský! Nemá ujíždět a bylo by to pro ní přijatelnější 😉

Joli - stolička? To by přeskočila všechny zuby... 😲

zany
22. kvě 2009

Joli - nám věci tak plus mínus pasují - Honzík je v lednu, Eliška v prosinci, ale spíš jsme neměli na duben, květen nic moc... protože jak Honzík byl o měsíc později, tak už bylo teplo 😉
Ale stejně jsem Eli něco koupila 🙂 To se prostě nedá odolat 😀

leonik
22. kvě 2009

u nás teda usínání dneska taky naprostá katastrofa. To jsem už hoodně dlouho nezažila. Naposledy když byl malinkej a měl koliky 😠 Malej chytl takovej hysterák, že nebyl k utišení a to tou dobou už většinou dávno spí! Asi ho bolelo zase břicho, nebo co. Pořád má ty občasný teploty, už jsem z toho nervózní. Přes den když teda nespí, tak je hrozně protivnej, nevrlej a pořád brečí. Ale zuby to nejsou ☹ Tak už fakt nevím co s ním je. Býval tak hodný, ale poslední dobou je to hrozné 😢 Jak v kočáru, tak doma ☹

jola: to jsem ještě neslyšela, aby rostla prvně stolička 😀 Ale co není, může být.. 😅 😀

leonik
22. kvě 2009

K tomu oblečení: my jsme plánovali mimča na stejnej měsíc, vyšlo nám to 🙂 Ale akorát jiný pohlaví, takže nosit po sobě nic nemůžou 😀 A co jsem měla nakoupený už na Leonku v neutrálu, tak to mi malej neobleče 😀

zany
22. kvě 2009

Leonik - my to máme naštěstí obráceně, takže Eli ještě něco unosí 🙂 Né všechno, ale něco určitě 😝

A to Vojtík fakt nezabere ani v kočárku? 😕

luci81
22. kvě 2009

ahojky,holky
jola:manža je myslivec,včera střelil prase,přišel domů až po jedný.já zvěřinu jím i když kojím,nevím,nikdy jsem neslyšela,že by měla nadouvat,ale já jím vůbec skoro normálně,Anetce nic nevadí,ťuk,ťuk

rymeska,tak to fakt musel bejt hroznej zážitek a s tou paní,to věřím,že to taky bylo nepříjemný a že Ti jí pak bylo i líto,ale co,neměla ujíždět.

My jsme si pohlaví říct nenechali,říkala jsem si,že u prvního jeto jedno,že bude překvápko.Taky bych docela chtěla i tři děti,ale v dnešní době,budu asi ráda za dvě. ☹ Teda pokud se druhé poštěstí.

andílek,abych nezapoměla,luky je šikula.
Na MMB já taky občas koupím,kupovala jsem hrací dečku,byla jak nová,kolotoč nad postýlku,klokanku,pár oblečků,teď si pojedem pro ohrádku za 100Kč!Napadlo mě,že bych se po něčem podívala,až bude malaá třeba trochu větší,nebo i teď na ven,aby nemusela bejt jen v kočárku a hned jsem narazila na takovou cenu.
jinak zatím jsem byla s těmi věcmi spokojená.

Holky,zatím se mějte

paulinka80
22. kvě 2009

rymesko: to je teda fakt mazec, no hlavne ze jsi dobehla vcas a terezka je v poradku... uz nam to zacina, jsou cim dal vic pohyblivejsi a bude hur....

u nas dneska usinani celkem v pohode,ale po hodine se probudila,tak jsem jeste malou nakojila a ted uz zase spinka...

holky, ja taky porad na Eli neco nakupuju, musim to pred manzou i tajit 😀 aby nenadaval...

leonik
22. kvě 2009

zany: to jo, holčička modrou může nosit, ale kluk růžovou ne 😀 To vám to dobře vyšlo 🙂
Malej řve i v kočáru 😠 Jezdíme třeba hodinu a když je vyspaný z domu, tak celou dobu řve a vzteká se 😠 a když teda doma nespal tak je schopnej půl hodiny řvát než usne 🙄 To Leonka, ta byla v kočáru hodná, koukala a nebo spala. Ale malej je opak. Nepomáhají hračky, dudlík, ani když mu sundám boudu aby koukal ven 😖 Mám kamarádku, která měla to samý, v jedné ruce táhla kočár a v druhé ruce nesla řvoucí dítě 😅

leonik
22. kvě 2009

pavli: tak to já manželovi taky neříkám co nakupuju, ten by koukal 😅 😀A ani si toho většinou nevšimne když mají děcka něco nového, když mu to neřeknu 😀

luci81
22. kvě 2009

Holky,ještě jsem nakoukla a vida,co nás tu je 😀

paulinka80
22. kvě 2009

manzel prave taky vubec netusi co nakupuju a ani to nepozna...spoustu veci jsem dostala od sestrenice, takze ztraci prehled 😀 😎 obcas neco priznam...aby se nereklo 😉

luci:psaly jsme soucasne,fakt na to mas stesti 🙂

miskastehlikova
autor
22. kvě 2009

Holky,
kdo vás má dočítat😀😀???
Tak malá mi spala do 19hod.,pak se umyla,najedla hodinku a půl si hrála v ohrádce a už spinká,ale nečekám,že jí to dneska vydrží dlouho.Spíš to bude takový sekaný,jak to má dneska přeházený.tak uvidíme...

K těhu: já měla břuch jako meloun(taky jsem měla 20 kilo nahoře),pleť hroznou,natejkala jsem,natejkaly mi i oční víčka,protože jsem zadržovala ke konci hrozně vody.Ale jinak jsem se cítila báječně!První 2-4 měsíce jsem měla ranní nevolnosti,ale jinak jsem si nemohla stěžovat🙂
Rymesko:tak o je teda síla!Hlavně že jí nic nestalo!!!Koukám,že ty máš poslední dobou samé hrozné zážitky 😖 😲 ...
Leo:to chce trpělivost,u nás se taky nálady hrozně střídají.Už jsem si na to zvykla🙂
Luci81:konečně to chápu s tím lovem...
Já taky nemůžu moc oznamovat že jdu na nákup.většinou to oznamuju až když má dobrou náladu a ještě dodávám,jak moooc to bylo výhodné a neodolatelné🙂

No holky,snad se Viv začne víc hýbat.Dneska mi kamarádka ukázala jak jí trochu pomoct aby se přetočila,tak budeme trénovat!
Jsem mrtvá,tak dobrou

codyrose
22. kvě 2009

Ahojky, ted jsem vas docetla a musim rict, ze i ja samozrejme tajim ruzne veci na pindourka 😀 oni nemaj moc prehled, nastesti 😀 porad neco nakupuju na netu a ve meste a on je pak rad, jak mu to slusiiii 😀

miskastehlikova
autor
23. kvě 2009

Ahoj holky,
tak se moje obavy nenaplnily😀.Vivi vydržela spát celou noc až do 5,pak usnula a ještě spí.takže max.spokojenost:-)

jola2
23. kvě 2009

Čauvec holky! Tak malá mi taky spinkala zkoro celou noc (což jsem nečekala 🙂 )

miskastehlíkova:to je super že ti tak hezky spinká 😵

luci: strejda nám včera zase střelil srnu tak jí dneska dávám do mrazáku (já jsem to myslela tak že do divočiny musíš dát hoooodně koření a to je pak mazec i pro nás dospělý 😀 ) Já taky nakupuji na MMB a taky si nestěžuji zatím to bylo vše moc hezké.

Leonik: mě malá taky (někdy) řve v kočárku hystericky ☹ už jsem potkala i sousedu co mě říká no vám to ale plače no a ve stejný den mi to řekla ještě učitelka ze školky (od Jolanky) a pak ještě dva lidi tak jsem si připadla jak krkavčí matka a byla jsem pěkně vytočená!!!!

Taky teď hodně nakupuji na malou (měli jsme málo čepiček, kloboučku atd) a manžovi to taky neříkám 😀 takové věci nemusí vědět 😀

leonik
23. kvě 2009

ahojky, tak tady dneska skoro nikdo nebyl 😒 U nás ted uspávání zase hrůza, jak malej usínal vždycky sám tak už druhej večer chytl zase hysterák a musím ho ukolíbat na ruce. Jinak neusne 😖

míšo: tak to závidím, že se ti malá zabaví tak dlouho sama 🙂 Dneska byl malej vyjímečně o něco hodnější, jsem se až divila, po tom co poslední dobou předvádí 😠 Dokonce spal i v kočárku skoro hodinu a půl 🙂 Kdyby to tak chtělo zůstat.

jola: já si taky připadám blbě když jedu s malým po dědině a on není k utišení 😖 Hlavně když potkáváme maminky s kočárkama a jejich děti krásně spinkají 😖

andilek1
24. kvě 2009

Ach jo holky!!Kdo to ma cist...v patek sjem tu nebyla,protoze v te nasi prdelce vypnuly proud na 8hodin,takzenic neslo,ani voda,protoze vsechno amme na elektriku 🙂 🙂 🙂 vcera jsme byli u nasich,jen ja a Luky,protoze tatka jel se strikackackou.Meli vcera zavody nebo co,tak jel,je dobrovolnej hasic.ale vecer si pro nas prijel.JInak jak vidite podle casu,lukysek vstava v pet a napapa se.jak jsme byli u nasich,me si vubec nevsima,ani usmev jsem z nej nevydolovala,jen jeden,ale kdz jsem jeli domu,tak v aute zaril usmevy 🙂 🙂 a co teprv doma,lumpik jeden 🙂 🙂
Miska:Nedelej si s tim prtetacenim hlavu,jak tu nekdo rikal,prekvapi te necim jinyhm,ono to muze bt z hodiny na hodinu,vubec na to nemysli a netrap se tim 🙂
koukam,ze se tu bavite o nakupovani. NO muj manzel vi vsechno,protoze bez nej se nikam nedostanu.a stejne bych mu to asi rekla,a taky myslim,ze by si vsiml.ZAtim,jsme spolu malo let,tak treba za pet let si to povime 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
leonik:ME v kocarku spinka,s tim nemame problem,ten nas je spac,asi po mamince a po tatinkovi.pry jsme se najedli a jen spali,,,takze 🙂 🙂 🙂 🙂
na co jsem nereagovala,tak se omlouvam,ale moje pamet je posledni dobou na nic 😀