3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

miskastehlikova
autor
26. kvě 2009

jola:koukám ty jsi fakt měla den D...Tak zítra bude líp🙂,hlavně že je malá v pohodě!!!
Leo:ty budeš mít svatbu???
paulinko:no mě se na těch sporťákách právě líbí že jdou do lehu🙂,ale malá se v něm trochu strácí,ale je skvělej🙂...
Na plavání budeme chodit do letňan do Lagonu,od 10.9.

leonik
26. kvě 2009

jola: tak já plnš kojím a zatím malému nic jiného nedávám. Prý to není potřeba, nebo max.převařenou kojeneckou vodu po lžičce před kojením v těch vedrech. U Leonky jsem to taky tak dělala a kojila ji plně 6 měsíců a pila mně normálně pak i čajíky 🙂 Koukám s tím pádem Jolanky je to jako předevčírem u nás. Malá dělala hlouposti v koupelně a najednou rána a řev, spadla hlavou na dlaždičky a měla bouli a pěknou modřinu. A to tam stál tatínek vedle ní!! 😀

andilek: dneska jsem Dr.říkala že se mně malej ještě nepřetáčí, a ona říkala že má ještě čas 🙂 Že je hodně těžkej, tak mu to dýl potrvá. Taky mně ukazovala cvik, jak ho učit. Položila ho na záda, jednu nožku dala do pravýho úhlu, prý to musí být vždy pravý úhel. Druhou nožku otočit na tu první, to dítě se už pak snaží samo otočit. Ale je to stejné jak psaly tady holky. Akorát to každá popisuje trochu jinak 😀

pavli: a ta řádná dovolená je co 😕 Já u Leonky nastupovala z mateřský na rodičák 🙂

zzuzca: malej když je na bříšku tak občas na ty záda spadne, ani neví jak 😀

U nás ve školce je moc dětí, Leonka chodila ve 2,5 letech a za dva měsíce mně řekli že už chodit nemůže, že mají plno. Takže půjde zas až od září, bude jí 3,5 roku. Ty školky jsou teď přeplněné 🙂

leonik
26. kvě 2009

míšo jdu za tři týdny sestře za svědka. Tak jsem si musela koupit něco na sebe 🙂

paulinka80
26. kvě 2009

leonik: ta řádná dovolená nebo dovolená na zotavenou to je dovolena, na kterou mas narok v zamestnani...ja lonskou nemam zadnou a za letosek budu cerpat 25 dni....

miska: pres leto asi kurzy plavani nejsou co?ja jsem chtela s Eli chodit od pul roku, to by bylo od cervence...ale asi to budeme muset taky nechat na zari...

miskastehlikova
autor
26. kvě 2009

Leo:tak to jo já jsem právě z toho byla taková zmatená 😅
Tady jsou až od září(jasou od půl roku),abyly i od července,ale konec podání přihlášky byl do konce dubna☹

leonik
26. kvě 2009

míšo: my budem mít letos už čtvrté výročí od svatby 🙂 To to letí...hned bych si to zopakovala 😀

pavli: vím že v zaměstnání je řádná dovolená, ale netušila jsem že si ji jde vybrat při mateřské 😕 Tak to jsem asi tenkrát něco prošvihla 😖

miskastehlikova
autor
26. kvě 2009

Leo:tak to jo,tak už v tom mám pořádek😀..je ale jste spolu už dlouho🙂

leonik
26. kvě 2009

míšo to jo, letos už dohromady 9 let 🙂

zany
26. kvě 2009

Pauli - nastoupíš na rodičák a zároveň budeš čerpat dovolenou 😉 Akorát ten měsíc co se ti to bude lámat, tzn. že ti zaměstnavatel vyplatí mateřskou a druhou část budeš mít už rodičák, tak ti to dají jen do výše rodičáku...
např. kdyby jsi měla mateřskou do 12. v měsíci a brala jsi třeba 6000,- tak ti sociálka vyplatí jen 1600,-. Pokud bys měla mateřskou vyšší, tak ti za ten měsíc nedají nic 😠
Snad jsem to napsala srozumitelně 😝 😀

zany
26. kvě 2009

Ještě se někdo ptal jak je to, když bude muset dřív do práce a nebo chtít zůstat doma dýl...
Když nastoupíš do práce dřív, tak to nevadí. Ukončíš rodičák, teda pokud dítě půjde do školky nebo jeslí. Pokud by se měl kdo postarat o dítě (třeba babička), tak můžeš dál pobírat rodičák a být v práci 😉
Pokud budeš chtít zůstat dýl doma než zvolenou délku rodičáku, tak se pak musíš domluvit se zaměstnavatelem na neplaceném volnu...

miskastehlikova
autor
26. kvě 2009

Leo,ty bláho,to letí co🙂?!Závidm🙂...

zany
26. kvě 2009

Leonik - záleží jestli ti na ní vznikl nárok 😉 Ale tohle ti měli říct na mzdovém...

nency
26. kvě 2009

Danča usnula už v osm hodin, ale teď se mi zase zbudila a má velikánský očička, naštěstí neřve, tak jsem jí
pustila kolotoč a budu běhat dávat dudlíčka. Poslední dobou se nám to usínání nějak zhoršilo. A začala vstávat
i o něco dříve, třeba v neděli to bylo v pět! ☹
Taky máte v bytě takové vedro? My máme na teploměru v bytě 29 stupňů, jak se teď přehnala ta bouřka, tak
větrám, tak to snad ochladíme. 🙂

miskastehlikova
autor
26. kvě 2009

Nency:u nás je taky hic,ale já te´dka nevětrám,bojím se až se ta buřina rozjede☹...Holky,po Vivince lezl hnusnej pavouk a já málem měa infarkt☹bojím se jich jako blázen.Fuj!:-(

leonik
26. kvě 2009

zany: no tak to už je jedno teď, nikdo tenkrát nic neříkal 😖 Já tomu stejně nějak nerozumím 😒

nency: já mám otevřené balkonové dveře a máme doma příjemně 🙂 Akorát když večer větrám tak se pak ráno divím co sem všechno nalítalo za havěť 😀

míšo pavouci jsou většinou neškodní 😀 😀Já se spíš bojím klíšťat, tuhle jsem jedno sundávala Leonce ze zad z trika 😝

Uvás už je bouřka? Tak k nám to většinou nedorazí. Jen zafouká vítr a to je všechno 🙂

miskastehlikova
autor
26. kvě 2009

Leo:ale já se pavouků bojím,samozřejmě se bojím i klíšťat.No já se bojím hmyzu jako takového🙂.spíš štítím...
Jj,ráno mám taky doma hrozně hmyzu,když větrám.Včera jsem měla v kuchyni chrobáka🙂
Ne ještě tady buřina není,ale blíží se.Mamina mi volala,že u nich v Plzni padali kroupy velikosti 5korunky a jsou uzavřené silnice a některé domy totálně vytopenáé.A to trvalo jen 2 hodiny,prý se to chystá na Prahu.V 21 to v Plzni skončilo,tak se bojím

zany
27. kvě 2009

Dobré ráno,

já se po dlouhé době vyspala 😵 😵 😵
Elinka byla vzhůru jenom jednou a pak vstávala v 6,45 😵 Dokonce pak spala na bříšku a nožičky jí koukaly ven skrz šprycle 😀 Honzík přišel asi až v půl 6 nebo kolik bylo 😉 A vstával až v 7 😉
Dopoledne jedeme ke kamarádce a pak odvezu Honzíka k mamce a bude tam až do zítra 😉 Já si aspoň zítra v klidu dojedu s Eli do poradny a na očkování 😉

Tady byla včera taky buřina, ale nebylo to tak strašný, nebo spíš o tom nevím, protože jsem pak vytuhla 😀

Miško - já se taky veškeré havěti bojím 😖 No a najít na Eli pavouka, tak ječím jako blázen 😝 😀

Nency - tak to je mi líto, že se vám takhle zhoršilo spaní... Snad je to jen tím horkem...

Leonik - lepší to bude neřešit 😉 Stejně už si tím teď nepomůžeš 😒

leonik
27. kvě 2009

ahoj holky 🙂
tak já se pro změnu dneska nevyspala 😖 Leonka měla zase divoké sny, tak řádila a Vojtík se čtyřikrát vzbudil na pití. Asi mu taky nebylo dobře po tom očkování. K nám bouřka nedorazila akorát trochu napršelo a hodně fouká, tak dneska snad ani nepůjdeme ven 😒 No uvidíme odpoledne, třeba se vyčasí 🙂

Holky malej měl ráno teplotu, dr.říkala že mu mám dát čípek i při zvýšené. Tak jsem mu ho dala, ale on se mně za půl hodiny potom pokakal, tak teď nevím co mám dělat. Jestli mu dát novej, nebo co? To asi běhěm té půlhodiny neúčinkuje, ne?

miskastehlikova
autor
27. kvě 2009

Ahojky,
zany:tak to je dobře že sisi odpočinu a že dneska budeš mít o jednoho pinďu míň😀
No,já bych taky zaječela,ale vzbudila bych Vivi,tak jsem skoprněla a odhodila ho a ubila😀,což je u mě hrdinský vákon!!! 😵
Leo:já dávám na teptoty jenom sirup Panadol,čípky nedávám,takže ti neporadím.A kolik měl?co skusit zábal???
U nás noc byla jako vždycky super.Ani jednou za noc se Viv nevzbudila až v 8:30 a teďka si hraje🙂
Taky u vás prší???

leonik
27. kvě 2009

zany: tak to se máš že budeš mít na starost jen Elišku 🙂 Leonka spala u babičky za celé tři roky snad třikrát 😒

míšo: doktorka říkala že mám dát čípek po 6 hod. Panadol tady ani nemám. V noci jsem měla strach, jestli nebude mít horečku, ale naštěstí neměl. Teď ráno měl jen zvýšenou, 37st. Na zábal to zatím není. Prý to mám dát i jako od bolesti. Je takovej rozvrzanej dneska a v tom místě vpichu mu to zčervenalo a má to trochu zatvrdlé.

andilek1
27. kvě 2009

Ahojda,tak k nam prisla bourka asi v jednu rano,byla mala,ale byly tri, ale slo t,ani plastove zidle nepopadali 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 takze pohoda,ale meli jsme v loznici hrzny vedro,celou noc jsme se budila ☹ ☹
jinak si uz zase nepamatuju co sjem cetla,bavite se o rodicaku..taky si muism dat proplatit dovolenou,mam ji zminuleho roku ..13dni,,plus tech 20,,snad,,no uvidime kolik me daji..
JInka luky spinka posleni dobou stejne,,akorad premyslim,jak se zbavit dudu,,teda v noci...kdz se vzbudi dam dudu a spinka,,zda se me,ze je takovej naucenej,aby to nemel porad......
miska:tad neprsi,rano prselo,ale je to tu zatezene...vidis jak mas viv hodnou,to me nestalo takhle aby krasne Luky spinkal..

Leonik: nam taky rikala davat cipek po 6hodinach,urcite to bud dneska dobry,kdyz budou deticky spinkat,,bez si taky odpocinout 🙂

luci81
27. kvě 2009

Ahoj holky,
miska:to přetáčení taky děláme tak,já myslela,jestli nemáš jinej způsob.Od tý doby už se sama nepřetočila ☹
chápu Tvůj hrdinskej výkon s pavoukem.brr jsem na tom v tomhle směru ůplně stejně

nency,zdravím,dlouho jsi tu nebyla,už jsem si říkala,co s Tebou je,jsemráda,že jsi jen asi neměla čas a nic se Ti nepřihodilo

holky,tak tady se bouřka nějak vyhnula,blesky byly,ale v dálce,pak jsem šla spát,tak nevím,ale myslím,že nic extra se nedělo.Já mám bouřky ráda,pokud nenapáchají škody.Teď tady je taky ošklivě,drobounce mrholí a fouká.

andilek,já tomu papírování taky moc nehovím,ale tu částku,Ti vypočítá zaměstnavatel a tu hranici,jestli se tam vejdeš,Ti řeknou na sociálce,já to teď nemůžu najít,někde jsem to měla napsaný.Nebo si to najdi na netu.Já se do toho nevešla pár korunama 😒

lleonik a jola,to si holky chuděrky teda daly ☹ ,tak ať se boule brzy ztratí.s čípkem bohužel neporadím

pauli,mě žehlení docela baví,hlavně věcičky pro malou 🙂 já nemusím vytírání a luxování,ale holt to za mě většinou nikdo neudělá.

miskastehlikova
autor
27. kvě 2009

Leo:tak to ti bohužel neporadím,ale vydržela bych těch 6 hod. a pak dala další.Jo,to místo kde měl vpich mi radila mudr.chladit!Dát studený kapesníček a hooodně ochlazovat!,tak to skus..
Luci81:takže jsem ti moc neporadila,co?!...
Holky,tady u nás je zase slunko a pěný horko,takže teďka malá spiná,ale po obědě jdeme ven,jinak se doma upečema🙂

leonik
27. kvě 2009

míšo dík za radu 🙂 Taky jsem si říkala že mu další hned dávat nebudu že počkám ještě ty tři hodiny a dám mu další. Snad ta teplota víc nestoupne. Teď měl 37,2 po odečtu. Vidíš, každá Dr.říká něco jinýho 🙂 Mně řekla rozmasírovat. Tak jsem mu to zkoušela rozmasírovat a chuděrku asi ho to bolí, začal skoro brečet. Tak až bude vzhůru tak zkusím chladit 🙂

luci: už je po bouli, naštěstí 😀 Už je jen modřina 🙂 Ale rána to byla pořádná, ona má vždycky smůlu že když padá, odnese to většinou hlava, a to od malička 🙂 Asi to má po tatínkovi, ten prý taky padal jen na hlavu 😀 😀

andilek: já jsem ráda, když se zrovna poštěstí že obě děti naráz spí, že doma něco udělám. Večer se mně nechce, jak toho mám za celý den až až 🙂 Ale pravda, občas by si měl člověk odpočnout 🙂

luci81
27. kvě 2009

leonik,hlavně,že to na něm nezanechalo následky 😀 😀 😀

jola2
27. kvě 2009

čauvec holky tak u nás noc zase v poho byla u nás i bouřka ale tu jsem naštěstí neslyšela 😀

miska:tak jsem si tě živě přectavovala jak zabýjíš toho pavouka ještě teď se řehním 😀 😀 😀

Leonik: a má ještě teplotku?? Já mám dobrou zkušenost s Paralen čípky ty nejdéle vydržely(bez horečky)
a na horečku z tˇěch babských receptů je dobrý: nařezat plátky citronu a dát plátek na dlaničky a dát rukavičky
a no nožičky to samé akorád dát ponožečky. Má to zabrat do patnácti min. říkají že je to spolehlivé .

miskastehlikova
autor
27. kvě 2009

Leo:no rozmasírování musí pěkně bolet,ale každý to dělá jinak,ale schlazením nic nezkazíš🙂...
Jolo,náhodou to byl životní výkon😀😀,ale když jsem to říkala přítely tak si mě teda vůbec představit neuměl,jense mi smál jako blázen😀...

Holky,tak jsem po obědě.Vivi měla zeleninku s rýží a chutnalo jí.A my měli hrach.kaší.No tady mi ale dala práce☹,vytekla mi po celé lince,pak e mi připálila.Ale nakonec se dala jíst,ale ta příprava byl horor☹Dneska prostě nemám den...

leonik
27. kvě 2009

luci vypadá že ne 😅 😀

míšo: tak jsem zkusila chladit, a vůbec mu to nevailo 🙂 Tak budem chladit, to bude lepší než mu to mačkat masírováním 🙂

jola: dávám právě ten paralen.čípek. Ale můžou se po šesti hodinách. Teď měl 37, tak zatím to nechávám být. U Leonky jsem je taky používala, jednou jsem to střídala s nurofenem sirupem, ale už si to přesně nepamatuju. To bylo na radu Dr. 🙂

andilek1
27. kvě 2009

me ten muj hodnej lumpik spinka venku v kocarku.,,,sice tu je skoro jasno,ale zadn teplo,jen 16stupnu,,,blaznivy to pocasi!!!dneska jedeme do jicina,musim koupit mamce neco k svatku a k narozeninam...svatek ma v nedeli a narozky o 12dni dyl...hruza..ma to blby...ale to je fuk,,nevim co ji koupit,taky musim koupit svagrovy,,ma taky narozniny 12.cervna,jako mama...nejhoris je ze 22-ma i muj tatka,24mam ja,mame to nabity....ale tesim se na prochzaku,hlavne na manzela,az si popovidame,,je to pekny,dite v kocarku,chlapa ktereho milujete vedle...muj splnenej sen 😀 nejak basnim,..,radeji pujdu neco delat,ikdyz po vcerejsku a po probdene m¨noci se mi nechce ☹ ☹ ☹

nency
27. kvě 2009

Ahoj holky!
Tak u nás mastička začala zabírat, takže na kožní nejdem. Odpoledne jdeme na kyčle. 2x je měla ok, tak snad
i teď po třetí je bude mít dobrý. Taky chodíte na kyčle 3x?
Danča usnula před obědem, ale venku sekají trávu, tak počítám, že moc dlouho spát nebude.

míšo
Tu zeleninku s rýží si Vivce sama vařila, nebo je kupovaná? To ti baští ale pěkně, když sní celou. To Danina
ani omylem, sní tak max. polovinu té malé skleničky.
Taky mám story s pavoukem, doteď to mám jako živou vzpomínku. Tenkrát jsme byli na chatě ještě když
byla Kájina mimčo a venku jsem měla kočárek a najednou vidím po peřince pochodovat obrovského příšerného
pavouka. No a mateřská ochrana udělala své, pavouka jsem smetla holou rukou, maža koukal a nevěřil, za normálních okolností bych na něj v životě ani nešáhla, to vždycky volám manžu a nebo teď už i Kájinu, ta se jich
vůbec nebojí. 😀

Jdu vás dočíta, teda jestli mě Danča nechá. 😀