3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

kacatko03
30. bře 2009

marsel: jj taky jsem si už toho všimla 😉 😀 😀

kacatko03
30. bře 2009

jinak u nás malej absolvuje vše s námi od 5týdnů....nákupní centra, restaurace, bowling...atd. s kojením sem si hlavu nelámala, v dnešní době nic neobvklého kojení na veřejnosti...ale tim že sem kojila krátce to bylo jen jednou 😅 ted to jistí už jen lahev....

zany
30. bře 2009

My jsme byli s Eli v nákupním centru jen jednou a nakojila jsem jí v jedné kavárně, kde se nekouřilo... Nějak si s tím hlavu nelámu, v dnešní době mi přijde, že se to moc neřeší a hlavně jsem koukala po Elišce a ne po čumilech 😝

Evikk - no to je pěkáná váha 😀 Honzík měl ve třech měsících 7,6kg 😀 Eli měla 6,5kg 😉

Misko - no ten kočárek naštve 😒

evikk
30. bře 2009

paulinka:ja uz taky byla v nakupnim centru s malym asi trikrat a kojila jsem v mistnosti ,kde se prebaluje,je tam cito,zadni cumilove,v klidku jsem si tam sedla a kojila.
Nency:No mam peknou posilovnu,nosit ho dyl na rukach je zabiracka 😀
Zany:Teda,to mas taky pekny cvaliky 😀 ,hlavne,ze jim chutna 😀

miskastehlikova
autor
30. bře 2009

paulinka: já už s malou párkrát byla v nák.centru a kojila jsem buď v nějakém občerstevení nebo jak jsou tam lavičky.Já kojení na veřejnosti neřeším...

paulinka80
30. bře 2009

holky diky za tipy, me kojeni na verejnosti nevadi, prijde mi to jako prirozena vec a hlavne jde o moje dite, ze jo 😉 na cumily taky zvedava nejsem ale preci jen to bude vic v klidu v te mistnosti na prebalovani, jen jsem chtela vedet, jestli se tam kojit vubec da, jeste jsem tam nebyla....
myslite, ze je jeste brzo na to jit s eli takhle nakupovat? myslim si, ze by si mela zvykat, nechci z ni udelat nejakou sklenikovou kvetinu....

evikk
31. bře 2009

pauli neni to brzy,ja byla s malym ,kdyz mel dva mesice.Ja kojila v te mistnosti na prebalovani v letnanech,je to tam veliky,cisty a fakt pohoda,v klidku se malej napapal a slo se nakupovat dal 😀

miskastehlikova
autor
31. bře 2009

pauli:já si tak myslim že na nakupování není malá.Já byla s Vivi taky kolem 2 měsíce prvně v obchodě a už si zvykla🙂!
Hlavně už něřádí chřipky takže v pohodě...
Přejeme holky hezký den a pádíme do města

llllucka
31. bře 2009

My v obchodě ještě nebyli.Do restošky jsme ho vzali poprvé ve třech měsících a to jen tam,kde se nekouří.Nakupování se snažím řešit pomocí hlídání babičky.Ale když půjdete,tak se kojení neboj😉

lulucka
31. bře 2009

ahojte, chcem sa opýtať, koľko vám pije 3-mesačné dieťa, ale UM. Mám chlapčeka a posledné dni sa mi zdá, že pije málo. Pije iba umelé mliečko Nutrilon už od narodenia, pretože ja som mala málo mlieka. teraz mi papá 6-krát denne a niekedy vypije 130 ale niekedy len 70. včera napr. po 4 hodinách vypil iba 50. Už sme mu vymenili aj fľašku. Jednu od NUKu úplne bojkotoval, trošku sa napil a začal plakať, neviem, čo to znamená, som z toho nešťastná. Inak je to veľmi usmievavý kľudný chlapček. aj dnes ráno som mu chcela dať piť po 3 a pol hodinách a plakal ako o život, manžel ho potom trošku ukľudnil a vypil 115. neviem, čo to znamená. Mala niektorá z vás tiež takýto problém. Inak pred týždňom sme boli u doktora a máme už 6270 g a 8.4.2008 budeme mať 3 mesiace. Narodil sa s váhou 3750g. ďakujem za rady

zany
31. bře 2009

Evikku - no taky si říkám, že hlavně, že jim chutná 🙂 Honzík se pak zasekl a od půl roku už moc nepřibíral 😉 A hlavně s tím nic neudělám, když jen kojím, že 😉
Však nemám strach, že to nevyběhají 🙂 V tomhle věku co je Honzík, tak ty rozdíly ve váze nejsou tak zásadní 🙂

Pauli - já myslím, že byste na nákupy klidně mohli vyrazit 😉 My jsme byli když byli Eli tak dva měsíce a něco... Bohužel to nemůžeme řešit hlídáním babiček jak Lucka ☹ Tím, že jezdíme spíš do Prahy, tak by to ani nešlo 😒

zany
31. bře 2009

Jinak dnešní noc super 🙂 ELi se vzbudila až ve 4 a vstávala jsem s ní před 8. hodinou a Honzík až v 8 😵

efkas
31. bře 2009

ahoj holky,díky za super diskuzi,mám holčičku dva a půl měsíce a věčně něco ,,řešim" a zoufám si,no vy jste mě tu docela uklidnily,že máme docela normální miminko 🙂

llllucka
31. bře 2009

Zany:jasně.Já mám štěstí,že mám mamku 20 minut od baráku a nebo jedu sama a hlídá manžel.Jak byly ty chřipajzny,tak jsem prostě nechtěla.

Holky,my už měme skoro 8 kilo.Ale neřeším to,lepší víc než míň.Já jako mimčo dostala po měsíci salmonelu a zhubla jsem o 1,5 kila.Měla jsem tehdy štěstí,že jsem se narodila jako 4 kilo mimi.Mamka vždycky říká,příjde nemoc a budeš ráda,že má z čeho brát.Takže kojím a kojím.Ae už se těším,až mu budu vařit.

lulucka:já bych to neřešila.Pokud nestrádá,tak mu nenuť.Taky občas nemáš chuť na jídlo.Leda,kdyby to trvalo dýl,hubnul ti a byl protivnej.Mě malej taky jednu dobu řval u papání (já teda kojím).Pil jen 5 minut,tak jsem mu pořád dávala prs a on se vztekal.Pak jsem přišla na to,že se vzteká,protože ho nutím.On prostě začal pít rychleji a stačilo mu to.A i teď má občas vztekací období,takže ho nechávám.nechám ho odbrknout a znovu nabídnu.Chce,dostane,nechce,tak ať si trhne 😀 😀 Jo a taky musíme mít na jídlo klid,jinak kouká všude okolo a nepije.

llllucka
31. bře 2009

Tak jsem se teď lehce vyděsila.Vždycky to máme s Adámkem po ránu tak,že ho nakrmím,dám do postýlky a on si tam tak tu půl hoďku hraje,zatím co já v klídku snídám.No,tak si dávám čaj a čtu si na netu a slyším,jak si tam hezky povídá,pak nic a najednou takový divný zvuky,tak vystřelím a malej má na obličeji plínu a bezradně mlátí ručičkama a sýpe.Takže jsem ho vysvobodila a on mě z velkého vděku poblil.Já mu tam schválně dávám velkou plínu,abych ji mohla zastrčit pod madračku,ale asi jsem tentokrát zapomněla. Takže maminy pozor.

nency
31. bře 2009

lllucka
Tak to bych měla taky šok, ale myslím, že bavlněná plenka je dost tenká a k nejhoršímu by snad nedošlo, ale
raději budu taky víc hlídat. Mě se zase stalo, že ráno měla přes půl hlavy peřinku. To byl taky šok, ale já jí dávám
hodně tenkou a nafoukanou, takže k udušení by dojít nemělo. A hlavně postýlku má hned vedle mojí, takže když se vrtí, tak to hned slyším.

nency
31. bře 2009

lulucka
Neboj, určitě si vezme kolik chce, dělají to tak i děti, které jsou kojené, akorát to maminy nevidí.
Mám kamarádku, která před časem řešila stejný problém jako ty. Kluk jí pil podobně jak píšeš a taky
z toho byla vedle, ale vše bylo v pořádku, pil jenom kolik potřeboval.
Já myslím, že má slušnou váhu, takže určitě nestrádá. Neboj, vše je ok.

miskastehlikova
autor
31. bře 2009

lllucka,nency: taky si mi malá přikryla obličej dekou,ale naštěstí začla brečet že jsem o tom věděla.
Ona spinká jen pod dekou,takže deka je hodně lehká,ale v člověku hnedka zatrne...
Koukám podle těch vah jsme tady "nejmenší" 3měsíční mimi

llllucka
31. bře 2009

nency:ta plínka byla složená,takže moc propustná asi nebyla.Ale taky si myslím,že by se neudusil.Teda ne hnedka.Mě se taky jednou stalo,že jsem ho našla pod peřinkou,takže používáme spací pytel.

nency
31. bře 2009

miskastehlikova
Nejmenší mimi nejste, to jsme my. Danča měla 5,3 kg a měřila 62 cm, takže ta moje je taková špagetka. 🙂

miskastehlikova
autor
31. bře 2009

nency: my máme 5710g a 60 cm...Tekže jsme na tom koukám podobně🙂...

zany
31. bře 2009

Elinka má chudák teplotu ☹
V poledne se mi zdála nějaká teplá, tak jsem jí měřila a měla chudinka 38,2 ☹ Tak jsem jí dala čípek a spinká! Uvidíme s čím se vzbudí...

miskastehlikova
autor
31. bře 2009

zany: jeje☹,tak snad to bude dobré,mě radila doktorka na teplotu hodně čerství vzduch.Větrat,aby se mimi ochladilo

paulinka80
31. bře 2009

zany: at je Elinka zase brzo v poradku

my jsme se ted s Eli vratily z dvou a pul hodinovy prochazky, venku je paradne 🙂 ale ja jsem nejaka vyrizena, mala jeste dospava v kocarku, tak si pujdu taky zdrimnout, nez se vzbudi....pri mym "stesti" se ale vzbudi behem chvilky, jen co si lehnu 😀

ja presne nevim, kolik vazime, ale my jsme jeste nemely tri mesice....za 14 dni jdeme na kontrolu, tak jsem zvedava. Vazila jsem ji na nasi vaze asi pred 10-ti dny a mela cca 5,5 kg...kdyz se narodila, mela 2,60....takze to slusne dohanime 🙂

miskastehlikova
autor
31. bře 2009

paulinka:jj,to ste dohnali přímo ukázkově 😀

paulinka80
31. bře 2009

no jen abysme to neprehnaly 😀

luci81
31. bře 2009

Ahoj holky,
zany:přidávám se k přání ať je Elinka brzy v poho.

Taky máme v postýlce plínku,myslím,že by se snad dětičky udusit neměly,ale znám jednu maminku,která dává plínku přes obličej na spaní schválně a to se mi teda nelíbí. 😠 I my jsme vyrazily na procházku,byly jsme v lese,kde je spousta bledulí,krása. 🙂

nency
31. bře 2009

Takové počasí jako dneska by se mi líbilo. Ani vedro ani zima prostě akorát. Z procházky se mi ani nechtělo domů. Byly jsme v lesíku na Babě a bylo super. Škoda, že je Praze té zeleně tak málo, všude akorát stromy
kácí a místo toho je beton. Kousek od nás vykáceli 50 zdravých stromů a dokonce tam byla cedule, že to
povolují ochránci přírody! Tak to fakt nechápu. No jo z parku peníze nejsou, z betonových staveb ano,
tak proto asi všechna ta povolení.
]-
Jinak Dani dneska vstávala až v 6.40 hod., takže super, sice v noci byla 3x vzhůru, ale naštěstí rychle zabrala
a dneska je nějak výjmečně hodná, tak snad jí to vydrží i v noci. 🙂

zany ať je malá brzo ok.

zany
31. bře 2009

Holky - díky 🙂

Eli má asi pořád teplotu, teď jsem jí neměřila... Teď na chvilku vytuhla v lehátku, asi jí to chudinku zmáhá ☹ I jsem jí častěji kojila, má nejspíš žízeň!

Škoda, že nemůžeme ven.... Už vidím, že až budeme moct, tak bude just hnusně 😠

Pauli - to znám 😀 Taky si lehnu a za chvíli je jedno nebo druhý dítě vzhůru 😖
A pěkně to doháníte 🙂 Jen tak dál 😉

Lllucko - kamarádka tu plenku taky dávala... Malá se k ní tulila a usnula jí tak bez problémů... No ale složená velká plena není asi nic moc...

kacatko03
31. bře 2009

luluca: nám malej papá 5x denně 180ml

s plenkou pře obličej malej usíná pokaždé...jinak nezabere.