3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

zany
10. dub 2009

A zapomněla jsem přivítat nově příchozí...
Takže holky vítejte 🙂

zany
10. dub 2009

Jinak my se máme fajn, ale tenhle týden máme takový hektický a rozlítaný...

Dneska jsem byla s Honzíkem plavat, tak tchýně vozila Elišku 🙂 Odpoledne si vzal manža Honzíka na kolo a jeli se podívat na parcelu a já byla s Eli venku s kamarádkou co má měsíční holčičku 😉 Daly jsme si kafčo a nezbytný dortík 😀

llllucka
10. dub 2009

andilek:pokud se ti to pasení nezdá,tak si nech předepsat rehabku,tak se ti na malýho mrknou a poradí ti,jak ho správně stimulovat.Mě sama Dr. řekla,že malýho znám nejlíp,takže kdyby něco,mám se stavit.
Jinak já dávala malýho na bříško často,ale třeba opravdu jen na chviličku.Pokud ti dělá tzv. kolíbku,tak mu pomoz.Já mu třeba dávala zadečedk dolů nebo nožičky.Jestli ti natahuje ruku,tak třeba chce nějakou hračku nebo by se plazil.Ale spíš to přikládám tomu,že je nahatej,tak prostě blbne.Ty hračky mu zkoušej dávat.Hlavně hodně barevné a kruž s nima před ním.Sleduj,jestli na ně kouká a snaží se je uchopit.To,že je neuchopí nevadí,ale zkus ho nějak zaujmout.Já třeba zkoušela hodně hraček než se mu nějaká líbila.
Jinak,ono to dětem někdy ten první krok trvá dýl,ale pak to jde rychle.Uvidíš.

Holky a jak jsou na tom vaše kočky s dětma.My máme psa,ale malýho zcela ignoruje.Jen občas mu veme nějakou hračku.

paulinka80
10. dub 2009

jste se zase rozkecaly 😀
lllucka: mame taky psa a taky nasi malou prehlizi...chodi okolo ni primo obloukem a zda se mi, ze na ni zarli...asi si rika, co je to za novyho vetrelce 😀 ta nase jedna kocka hrozne mnouka, kdyz eliska zacne brecet a ta druha si ji moc nevsima, jedna uz je starsi, tak se drzi doma a druha lita i na zahrade...zrovna dneska jsme byli ten nas zverinec ockovat...teda spis zverinec mych rodicu u kterych ted tak nejak vegetime a pendlujeme mezi Prahou a jiznima Cechama.
zany:taky se letos chystame stavet, nechci videt ten blazinec okolo toho...ale uz se moooc tesim, az bude baracek stat 😉
Beranek me ani Eli nepokaka...ji teda kupuju porad neco,az to musim pred manzou obcas tajit 😎 no a sobe jsem si koupila po dlouhy dobe tricko a boticky 😉
zitra jedeme na chalupu, tak se tesim, bude to prijemna zmena...a mame v planu prvni grilovani 🙂
holky co vy ostatni, cvicite nejak? ja se porad chystam, ze zacnu, pro zacatek aspon nejak doma...ale ne a ne se donutit. ted teda podnikame kazdej den dlouhy prochazky, tak si rikam, ze aspon neco...ale to sladky, to taky mit proste musim 😝
zany:taky se potrebuju zpevnit a shodit ten špek...chjoooo
nency: to jsi mela teda zazitek, ale tak hlavne ze to takhle dobre dopadlo. Ja nechci videt, jak se budu bat o Eli, az bude vetsi...bojim se o ni i ted, to je jasny, ale preci jen ji mam porad na ocich a nehrozi ji tolik nebezpeci, jako az bude vetsi...no vzdycky mi mamka rikala, ze to jednou poznam u vlastnich deti, kdyz jsem nechapala, proc se o me boji, kdyz nejsem jeste ve ctyri rano doma z discoteky 😎
holky mejte se fajn,klidnou noc.... ja se jdu natahnout k televizi....jsem nejaka vyrizena...papa

miskastehlikova
autor
10. dub 2009

Holky,jen jsem sem na min.zabrousila a nestíhám!!!!
llucka:my ani pejska,ani kočičku nemáme...
zany:my máme rozestavěný barák,takže práce milion a zahrada vypadá..no ani nebudu mluvit je to hodně práce a dřiny,aby to jednou bylo tak krásné jak bychom chtěly...
U nás Viv beránek nepokaká,dostala čepičku a taťka dostal kalhoty(jen já budu pokakaná od hlavy k patě☹)...
Pulinka80:grilovačku závidím!!!...Já chodím každý den přímo tůry🙂.Denně nachodím 3-5 hodin a pak nemám sílu cvičit.Jen občas si cvičím klasické sedy,lehy,ale jinak nic!Ale od léta jsem řekla,že skusím pilates,tak uvidím(já chci hlavně zpevnit)...Jj,to my taky mamia říkala a už jsem to jednou zažila(při horečkách) co je to bát se o svoje dítě!!!(a to jsou asi jen slabé odvary proti tomu co mi nadělí v pubertě)...
Nency:to máš obdiv s těma náušnička,já jsem řekla že je nechám dát až v půl roce!!!Ale my teda máme ušiska jako Hurvínek(má po mamince🙂).
andilek:heleď určo byh se zeptala u doktorky(doktora),ale třeba jen potřebuje svůj čas...
holky,už pádím...Papa a klidnou noc!!!

miskastehlikova
autor
11. dub 2009

Ahoj!
Tak my už jsme vzhůru.V noci Viv vstávla jen jedenkrát(takže jsem se opravdu mohla vyspat).Ale večer uspávání☹,po dlouhý době u ní byl malý histeráček,ale po 30 minutách nám beruška usnula🙂...
Jdu chystat snídani🙂 a jakou ste měli noc vy???

rymeska
11. dub 2009

Ahojky, u nás noce celkem dobrá, kojila jsem v jednu, pak s půl sedmé a pka ještě beruška usla a vstávala až v devět. Takže super 🙂 .
Paulinka: necvičím, i když bych chtěla, každý den si říkám, že od zítřka začnu, ale nějak skutek utek a pořád se mi nedaří začít ... chtěla jsem začít jen doma, pár posilovacích cviků na zpevnění svalů, ale bývám navečer už tak utahaná, že se mi opravdu nechce. Takže to pokaždí zase odložím. A holky, to sladký je fakt šílený, jsem si myslela, že nejsem normální, toli sladkého jsem nikdy nesnědla, hlavně čokolády a sušenky ... ale jak jsem to tak četla, tak nejsem sama, tak nás ty naše zlatíčka asi vyčerpávají, tak musíme někde dohánět.
Když čtu o těch stvabách, tak se taky přidám, my jsme minulý rok koupili baráček a už tento víkend začínáme s přestavbou ... bude to mazec, protože budeme i kus přistavovat, takže se budou dělat základy atd. A pak se budou bourat i nějaké zdi uvnotř ... no, nechci to vidět,. navíc tu musíme bydlet, nemáme kam jinam jít, je jasný, že až se budou bourat zdi, tak se musím s malou ztratit, ale jinak u celou dibu budeme. Hlavně to manželk chce dělat skori všechno sám, takže bude pořád na stavbě a já budu na Teretku sama, ale co se dá dělta. Takže všem stavbám zdar !!!
Jinak my zvířátko nemáme, ale až bude hotová přestavba, tak bude pejsek, už se na něj těším.

rymeska
11. dub 2009

jo a andílku ... myslím, že pokud malý pase pěkně, když je oblečený, tak bych tomu nepřikládala žádnou váhu ... jak už tady bylo psáno, kdyžtak mi přidrž zadeček a nožičky a ono to bude dobrý ... taky myslím, že dělá jen blbůlstky, když je nahatý ... a pokud se ti převažuje jen když pro něco natahuje ručičky, tak o nic nejde, to se ještě naučí udržet rovnováhu když je jen na jedné ruce neboj ... naše malá to taky ještě neumí, pase pěkně, ale když zvedne ručku a chce se k nečemu natáhnout, tak ztrácí rovnováhu .. a já myslím, že je to v pořádku a že to přijde.

markchina
11. dub 2009

Nazdarek holky, muj malý má sice 3měsíce az za 3týdny, ale zajímalo by mě, jakou barvu očiček mají vaši mrňousci. Vojtíšek má zatím modré, ale nevím, jestli to je na stálo. Jinak my zatím krásně zvedáme hlavičku na bříšku, už ji udrží hodně dlouho, ručičky zatím v pěst, ale už se mu pomalu otvírají. Pan doktor říkal, že je to malý snaživec 😀 .

miskastehlikova
autor
11. dub 2009

Ahojky markchino🙂,
Vítám tě tady u nás!!!
Moje Viv má také modré(ale má je i přítel),tak doufáme že budou na stálo.Jj,šikulka(na to jaký je drobeček)...

zany
11. dub 2009

Ahojky,

já jsem si dneska přispala a Elinka spala se mnou 😵
Pak jsem se celý den nezastavila... Dělala jsem salát, zadělala a bochánky, uklízela... Odpoledne jsem byla s Honzíkem na kole a manža si vzal Eli na procházku, ale jak je Honzík zvyklý jezdit s manžou, tak ječel, že chce tatínka 🙄 Zmeťour nevděčnej 😀
No a pak tu byla tchýně s příbuznými 🙂
Měla bych dělat úkol na AJ, ale moc se mi nechce 😒

Rymesko - já se taky fakt láduju sladkým. Není dne, abych si nedala aspoň kousek něčeho 😝
A my budeme stavět taky víceméně svéomocí, takže s dětmi budu taky věčně sama... ☹ No už aby to stálo!!! 🙂 A zvířátko pak taky bude 😉

Markchina - očíčka máme pořád modrá 🙂 Snad zůstanou... Ale já mám zelenohnědé a manža šedomodré... No a Honzík je má modré 🙂 Holt jsem se neprosadila 😝

miskastehlikova
autor
11. dub 2009

Zany,
já mám oči hnědé(tak možná až jednou bude chlapeček,tak bude po mamince🙂)...
Jj,sladkým se taky láduju jako blázen!!!Bez něj ani ránu!
To my byly dneska celý den na Letné na zahrádkách.Viv ani odpoledne nespala,takže to snad dospí v noci(uviíme).Jinak teda jsem mazanec i beránka koupila(ještě moc péct neumím☹) a jedu od pondělí do neděle k rodičům,aby taky viděli Vivušku jak roste🙂!!!

nency
12. dub 2009

Ahoj holky!
Včera jsem se k vám vůbec nedostala, tak teď jsem měla co dělat, než jsem vás dočetla. 🙂
V sobotu jsme jeli na chatu navštívit babičku a vyzvednout Káju. Danča tam byla poprvé, všude koukala a
nechtěla ani usnout. Večer vytuhla už v 19.00 hod., v noci ale 3x vzhůru. ☹

K těm zvířátkům, naše kočka poprvé když viděla Danču, tak se naježila, začala vrčet, sklopila ocas a utekla do
pokojíčku ke Kájině. Vůbec nechodila do místnosti ve které jsem s malou byla. A když jsem za ní naopak já
přišla s Dančou, tak před náma utekla jinam. Ale to bylo tak první týden, teď už je to v pohodě. Ale stejně
se malé bojí, moc blízko k ní naštěstí nechodí. Akorát teď chytla nějaký průjem, tak nevím z čeho, protože
ven nechodí, jenom na balkón a kupuji jí pořád to samé, takže si lámu hlavu z čeho to má. Snad jí to přejde
a nebudu s ní muset na veterinu. 😉

miskastehlikova
autor
12. dub 2009

Ahoj holky,
tak my dneska lenošíme🙂,abychom načerpaly síly jet zítra k mím rodičům!!!
Nency: Mě Viv včera do 22 hodin nechtěla usnout,pak byla vzhůru o půlnoci,ve 2:30 a v 6 jsem vztávaly☹,ale od půl 10 zase chrní)dospává co v noci nenaspala)...
Držím palečky ať je to s kočičkou OK!!!
Holky tak pádím relaxovat 😎 😀

evikk
13. dub 2009

Ahoj holky,jaky jste meli velikonoce?My byli porad venku,dneska na navstevach,vcera na letne,no super,jinak dneska se mi Kubik zacal pretacet a lehce se zacina zvedat,kdyz ho chytnu za rucicky,takze delame pokroky 😀

zany
13. dub 2009

Ahoj holky,

u nás Velikonoce v pohodě 🙂
Teď jsem vyžehlila hromadu prádla a nevím kde se to pořád bere 😒 Vložila jsem nějaké nové fotky 🙂

Evi - to je Kubík šikula 🙂 Elišce už chybí kousek, aby se dotočila 🙂

evikk
14. dub 2009

zany:no on se nejdriv pretocil jen na bok a pak asi po hodince se mu to podarilo na brisko a ted je zase na boku a na brisko mu to nejde,ono to chce cas 😀 ,divala jsem se na fotecky ,moc pekny.Jinak u nas noc hruza,kubik se budil po hodine na kojeni,pres den chce taky porad prso,takze mame asi ten rustovy spurt,no at uz to skonci 😒

zany
14. dub 2009

Dobré ráno,

Honzík vstával v 6 😠 Už prostě nechtěl ani ležet!!! No to bude dneska pěkně vyřízený, protože po obědě se jedeme podívat do školky a při té příležitosti tam dáme přihlášku. Takže spát nebude...
Elinka ještě spinká 😵
Jdu nám připravit oběd a pak vyrazíme asi ven 😉

Eviku - no to je mi líto, že máte takovéhle noci! Snad už to skončí 😉

Nency - co kočička? 😕

paulinka80
14. dub 2009

ahojky holky, u nas probelhly velikonoce taky v pohode, v sobotu jsme byli na chalupe, v nedeli po navstevach a v pondeli jsme vyrazili s manzelem a Elinkou na výlet do Krumlova. Bylo to tam super, je to moc krasny mesto....Eli to ale cely prospala 😀
evikk: Kubik je sikulka, Eliska se zatim neotaci....ale asi to chce cas a taky nema moc sanci, jak ma tu decku...zitra jdeme na kontrolu na kycle, tak jsem zvedava, jak dopadneme. A jdeme taky k doktorce na trimesicni prohlidku...ta bude koukat, jak jsme narostly 😀
za chvili asi vyrazime ven, je zase krasne 🙂
jinak u nas noci ted celkem v pohode, eli se sice budi celkem casto, ale vzdycky si cucne a je hned zase tuha 😀 rano spinka tak do sedmi, no a vecer usina taky kolem sedmy. polozim ji do postylky, zazpivam a ona zavira oci 😉 Evik, tak at uz je taky lip,myslim, ze je to zase ten spurt ☹
zany: fotecky hezoucky....koukala jsem, jaky ma eli pekny nausnicky...my se jdeme po nejakych podivat s babickou dneska...
tak krasny den vsem

miskastehlikova
autor
14. dub 2009

Ahoj holky,
u nás Velikonoce taky v pohodě(ani jsme je letos moc neřešily nakonec🙂)...
Evikk:Kubík je šikulka!!!Děláte pokroky...
paulinka80:tak to držím palečky ať jsou kyčle v pořádku!!!
My jsme byly v noci 4krát vzhůru a budíček byl v 6.Takže jsem malou po 8 vzala ven a usnul ještě v kočárku.Takže dospává!

zany
14. dub 2009

Tak to mám zlaté dítě 🙂 Eliška včera usnula kolem půl 8, vzbudila se na kojení v 5 a spala do 8,45 😵
Musím to zaťukat a doufám, že nám to vydrží 😵

Jdeme plácat bábovky 🙂

miskastehlikova
autor
14. dub 2009

zany: tak to závidím,já už ani nevím co to je spát dýl jak do 6-7🙂,ale naštěstí dospává potom dopoledne🙂

luci81
14. dub 2009

Ahoj holky,je pravda,že to je záhul,když se sem člověk pár dní nedostane.To je něco t dočíst.Teď ani nevím na co všechno reagovat.Každopádně chválím Kubíka,Anetka se taky ještě neotáčí.Pak se někdo ptal,jestli se smějou nahlas,tak to se nám stává jen vyjímečně.
Taky došla řeč na cvičení,tak dokud byla zima,snažila jsem se poctivě každý den mimo výkendu doma cvičit.No,je po snaze ☹ Je už dost práce i venku,tak je míň času,ale snad tou prací taky něco ubyde.
Holky,držím palce Vám,který budete stavět ať to všechno zvládnete.My budem jen měnit okna a nechci to vidět,jak bude všude prach.Na nový okna se už ale těším,proto jsem se rozhodla,že tyhle už ani nebudu mejt,i když budou nový až asi v červnu.
paulinka:Elince moc,moc držím pěsti,ať má štěstí a kyčle v pořádku,aby si taky mohla,,řádit,,

miskastehlikova
autor
14. dub 2009

luci81:jj,když se člověk nedostane tak je toho moc🙂!!!!Viv se nahlas směje jen málokdy.
Holky jsou vaše mimi už lochtivý???
Tak jsem před chvílí vyzvedla ségru ze školy a má 38teplotu a bolí jí hlava!Jako krása!!!Docela se bojím aby od ní Viv něco nechytla...a to jsem si přijela odpočinout a místo toho jsem zase na prášky a trnu jestli mi malou nakazí nebo ne

nency
14. dub 2009

Míšo
tak to se ti nedivím, že máš strach, aby to Viv nechytla. Tak držím palce,ať to přečká v pohodě. 🙂
Danča trošku lochtivá je, když jí svlékám bodýčko, tak se směje.
Jé, už mi zase řve, musím jít. ☹

miskastehlikova
autor
14. dub 2009

nency: tak ségra je v pohodě,teplota klesla,ale furt kašle a sýpe.Takže jde zítra k doktoru.Jsem na to teda zvědavá!co z toho bude!
Vivi jsem izolovala do druhé místnosti,ale u našich v paneláku(2+1 byt) to moc ani nejde,aby se nesetkaly
Já chci tky lochtivý dítě🙂,malá se nenechá lochtat!To začne řvát,jako bych jí mučila 😲

zany
14. dub 2009

Ahoj holky,

tak u nás se spinká 🙂 Eliška to měl dneska trochu s brekem, ale usnula 🙂
Po obědě jsem nechala Eli manžovi a jeli jsme se s Honzíkem podívat do školky, kde byl den otevřených dveří 😉 Honzík tam vběhl jako když tam chodí každý den 😀 Eli byla hodná a nechala manžu pracovat a spinkala 😵
Odpoledne jsme pak byli na procházce a Honzík ještě plácal bábovky 😉

Eliška už se nahlas směje 😵 Ale lechtivá moc není...

Miško - snad to Viv nechytne!!! 😉
Já dneska taky nemohla spát, když vstával Honzík tak brzy 😒 Ale včera jsme spali všichni skoro do 8 a ELi ještě dýl 😉 Ale sedmou hodinu beru jako super 😉

Pauli - ať jsou kyčle OK a Elinka bez dečky 😵

nency
14. dub 2009

Míšo
Danča se směje jenom někdy, když nemá náladu, tak řve taky a musím jí dát dudlíka.
S tou izolací ve 2+1 to jde těžko to já vím. Máme totiž taky 2+1 a když Danče byl měsíc,
tak manža chytil pěknou chřipku, kašlal, smrkal, teplotu měl taky. Venku byla zima, takže větrat
se moc dlouho nedalo, bohužel máme dvě místnosti, v jedné je Kája a druhou máme ložnici, obývák
a teď i dětský pokoj pro Danču v jednom, takže nic moc. Spal s náma v jedné místnosti, pak to
od něj částečně chytla Kája, ale už v lehčí formě. Naštěstí já ani Danča jsme to nechytly, ale to
víš, že jsem měla docela strach. Teď je alespoň teplo, tak se dá dlouho větrat. Neboj, malá to nechytne. 😉

Kočka už je ok, nechala jsem jí jeden den vyhladovět a už je v pohodě. V pondělí jsme byli u rodičů, mají
domeček se zahrádkou, takže jsme byli venku a Danča tam byla spokojená. V noci se sice zase postarala
o to, abych moc dlouho nespala..., byla zase 3x vzhůru. ☹

paulinka
držím palce, ať máte kyčličky ok. S tou dečkou je to otrava, to si dovedu představit. 😉

zany
závidím ti jaké máš zlaté dítě, to já se teda fakt nevyspím. Hezké fotečky. 🙂

evy
Kubík je moc šikovný, to já si budu muset ještě počkat. 😉

miskastehlikova
autor
14. dub 2009

holky Viv už spí,teda pořád se budí,kdykoliv se něco šustne,ale snad brzo zabere na tvrdý spánek!!!zany díky🙂
Zany : Jj,a co školka?Líbila se ???
Já budu zítra nechávat Viv mamce odpoledne tak jsem zvědavá jak se bude chovat...
Holky,pádím....
Krásnou,klidnou noc!!!! A Pauli žádný strach,kyčle už musí být OK!!!hnedka nám po nich dej vědět!
Papa holky

paulinka80
14. dub 2009

holky diky za podporu...zitra urcite dam vedet, jak jsme dopadli. Tak na nas kolem jedny myslete 😉
miska:Eli lochtiva taky trochu je a dneska se smala nahlas....delala jsem na ni opicky a ona byla uplne hrozne vysmata 😀 jo a at je segra brzo v pohode a Viv to nechytne...
nency:nejsi v tom sama, me Eli taky nenecha v noci moc vyspat...ja uz ani nevim v kolik se budi...nejak mi to vzdycky splyne a rano ani pomalu nevim, kolikrat jsem vstavala...bych si to mela nekam psat
😀 ale porad doufam a pevne verim ze bude lip 😉
tak klidnou noc vsem maminkam a mimiskum...ja jdu relaxovat, eli uz hodku pekne spinka...dnesni litani venku ji asi zase utahalo 🙂
tak papa