3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

rymeska
3. dub 2009

Ahojte, tak s etaky přidávám do klubu maminek 3 měsíčních miminek. Naší Terezce byli tři měsíce o víkendu. Na tříměsíční kontrolu jdeme příští týden, ale má odhadem 5 kg a 60 cm. Takže taky pěkně roste. Koníky sice pase, ale pěstičky má pořád sevřené a zvedá u toho nožičky. Mám pocit, že je to špatně, tak jsem zvědavá. JInak v noci spí ukázkově, chodí psát kolem půl osmé, to nakojím , položím jí do postýlky a můžu odejít 🙂 . Ona klidně usne, pak se budí kolem třetí a kolem sedmé ráno. takže celkem pohoda. Jinak jí hračky taky moc neberou, pomyličku jí začíná bavot hrazdička a má moc oblíbené houpátko od Fisher Price, tam vydrží strašně dlouho a většinou tam dopoledne usíná.
Miška : psala jsi, že máte po průjmu. Jak jste ho zahnalil my s tím bojujeme už více jak týden, dáváme Hylac Forte a nějaké hompeopatika, co nám dala doktorka a zatím nic moc. Doktorka chtěla, abych na dva dni přestala kojit a dávala jí rýřový odvar s mrkví, ale to jsem rezolutně odmítla. Nemáte s tím některá nějakou zkušenost ???
A jak teď oblékáte mimi ??? Je dost teplo a já mám starch, aby jí nebylo teplo, nebo naopak zima ... Včera jsem ve vložné tašce nechala rozepnutý fusak, malá měla bodýčko, punčocháčky, tričko, fleesovou mikinku, tepláčky a přikryla jsem jí dekou.. zapnula vložnou tašku a dala nánožník .. a samozřejmě čepičlku a tenké rukavičky ... alůe zdá se mi, jestli to není moc, uvažuji, že bych odebrala nánožník a ten fusak .. když má vložnou tašku ... co myslíte ???

miskastehlikova
autor
3. dub 2009

evikk:ne ne jen do 24,to bys ho chudáka hlídala až moc🙂...Ty se jdeš vrhnout na okna???Hm,taky bych měla ale nechce se mi dneska nic dělat.Stačí mi že zase vařím...

evikk
3. dub 2009

miska:No ja jsem totiz preslechla kolik hodin rekla dr a pak nekde na netu jsem cetla 48,takze tak.Taky jsem varila,uz mam dovareno,pockam,jak se malej zbudi na papani a pak pujdem ven jak se vaime k s vrhnu na ty okna 😖
rymeska:urcite uz nedavej fusak,ja ted davam malymu teplacky,body s dlouhym rukavem,mikinku,cepicku,tenky rukavicky,ponozky a prikreji ho dekou,to staci,vytahla jsem ho pak doma a byl teplej,takze mu zima nebyla a spocenej taky nebyl,takze takhle to staci 😉

miskastehlikova
autor
3. dub 2009

evikk:ty jsi ale pracovitá,to já jsem tak líná pořád🙂
rymeska:fusak dávat už nemusíš a rukavičky klidně taky ne,pokud nefouká...Nemá cenu nablovat,to je mnohem horší než míň..A mimi má mít oblečení jako ty🙂

nency
3. dub 2009

rymeska
My už máme 3 měsíční poradnu za sebou. Danča má také při pasení pěstičky a někdy i nožičky nadzvedává, ale
bohužel naše mudra s tím spokojená nebyla, poslala nás na neurologii. Tam jdeme příští týden v úterý, tak
uvidím co mi řeknou tam. Ale dost záleží na doktorce, nějaká je přísnější a nějaká to neřeší.
Jsem ráda, že tu je ještě někdo s 5 kg miminkem a nejsme samy, vlastně ještě Míša ty měly taky kolem pěti.
S průjmem ti bohužel neporadím, ale myslím že Hylak by jí měl zabrat.
Malou oblékám do bodýčka s dl. rukávem, přes to dupačky s dlouhým rukávem, tenkou čepičku, rukavičky
už dávno nedávám. Já jsem si fusak nechalak, protože se jí na něm dobře spinká, akorát ho nezapínám celý,
jenom do 1/2 a když se mi zdá fakt vedro, tak jí ho odepnu celý. Já mám moc veliký kočárek na takhle malé
mimi, takže ten fusak to tam tak vyplní a nelítá mi v něm. Jinak ti závidím, jak jí máš hodnou a jak ti krásně spinká. 🙂
holky já když čtu jak se vrháte na ty okna, tak mám černé svědomí a možná že se do nich pustím také,
ale asi né všechny najednou. Máme jich moc a ještě velké. 😉

miskastehlikova
autor
3. dub 2009

rymeska:já dávala Vivince enterol a ten zabral do druhého dne!Tak hos kus,ani není na předpis a stojí asi 60 kč
nency:já o těch oknech taky přemýšlím,ale nechce se mi ani trochu...Ale něco bych asi dělat měla 😀

llllucka
3. dub 2009

Tak jsme se vrátili od doktorky.Malej je naštěstí jen nachlazenej.V krku nic nemá a na průduškách taky ne.Dostali jsme plno kapiček a má spát na bříšku,tak bude šťastnej.Očkování je přesunuto na neurčito.Jak jsem včera sondovala na netu,co na to nachlazení,tak jsem doplnila zásoby a v lékárně jsem nechala tisícovku.Navíc mě potěšila Dr.,kdxž mi zapomněla orazit recept.Naštěstí mi to udělá manžel,tak tam nemusím znova.
Jo a zrovna dneska jsou nám 4 měsíce.Máme 7,6kg a 66cm.

evikk
3. dub 2009

Tak holky venku je sileny vedro,na slunicku teda moc,jsem mela kratky rukav a malymu jsem nedala ani deku a rukavicky taky ne,je fakt moc teplo 😉 ja jdu na ty okna

miskastehlikova
autor
3. dub 2009

holky,tak my už jsem zase doma🙂....Malá měla jen kalhoty,mikinu,čepku a fusak...a vedro hrozný teda... 😎
S kočáru ž jsem udělala sedačku(zvedla jsem opěradlo) a hnedka se Viv líp koukalo na svět🙂,tak to tak asi už nechám...Ona v tom jako napůl sedí,napůl leží...
llluck: krásný míry🙂 a hlavně že malej není nemocnej!!!Jj,léky stojej balík...já teďka budu muset zase koupit probiotické kapky,protože mi už došly...za ty je ale ranec☹

nency
3. dub 2009

Míšo, s tím posazováním v kočárku jsem slyšela, že se nemá posazovat dokud to samo ještě neumí. Prý to není
dobré kvůli páteři. I když mě dneska taky napadlo, že si koupím sporťáček na léto aby mohla sedět. V tom mým
kočárku to nejde, já mám jenom hluboký. Koupila jsem si ho špatně, je moc veliký a vůbec mě jaksi nedošlo,
že než dítě do něj doroste, tak už jí v něm vozit dávno nebudu.
🙂
Dneska fakt vedro, venku jsem byla jenom v tričku a džínách a Danče jsem nakonec čepičku sundala, fusak
jsem měla celý rozepnutý, takže na něm jenom ležela, ale nepřikrývala jsem jí vůbec. 🙂

Holky máte nějaký typ na sporťák? Já si chci na léto nějaký koupit, ale spíše si nechám poradit, abych zase
nekoupila blbě. 🙂

miskastehlikova
autor
3. dub 2009

nency: ale Viv v tom byla jako kdyby byla v lehátku.Tak napůl seděla/ležela...tak nevím...Ale na léto storpro dostane golfky!!!...já mám trojkombinaci,také větší kočárek,ale aspoň bude na příští rok...
jj,mám v albu foto jak Víva pase

nency
3. dub 2009

lllucka
Tak to má malý krásnou váhu. 🙂 To my jen tak mít nebudeme...
V lékárně penízky mizí rychle, to já vím moc dobře, také tam nechám spoustu peněz, ale i v TV to říkali,
že i přes krizi lékárny prosperují móc dobře! 😉

nency
3. dub 2009

Míšo
dívala jsem se ti do alba, máš moc hezké fotečky a Viv to tam moc sluší. Taky si založím album, ale sama nevím
jak na to, bude mi muset manža helfnout. Moje Dani pase také tak, akorát má ty pěstičky.
Je fakt, že když vyrábí pro kojence lehátka a autosedačky tak teoreticky v tom kočárku by to mělo být
to samé, ale někde jsem to slyšela nebo četla, už nevím přesně. 🙂

miskastehlikova
autor
3. dub 2009

nency:já jsem před chvilkou volala mamce a ta říkala,že pokud to nedám do úplně rovné poloho,tak by to vadit nemělo...tak nevím...
my jsme dneska u pasení taky měli pěstičky☹...dneska jí to ani mc nebavilo....
Už ja vykoupaná,napapaná a harje si na dečce🙂..
holky,už používáte nějaké kréníky s s ochraným uv faktorem?Nebo ještě ne?

llllucka
3. dub 2009

Teď jsme se vrátili z dlouhé procházky.Já byla po týdnu venku,takže jsem unavená jako prase.Ještě tělíčko není vůbec O.K.Ale malýmu se venku moc líbilo.Skoro vůbec nekašlal.Pravda je,že jsem ho předtím nadopovala vším,co jsem dostala od doktorky.Tak my jsme taky zvýšili leh malýmu.Je to opravdu jako v lehátku,ono to totiž do sedu nejde.Ale když jsme dali malýho do tý nejvyšší polohy,tak se odrazil do sedu a seděl,což se mi nelíbilo,tak jsme to zase snížili.
Já jsem malýho měla jen v mikče.Říkala jsem si,že když jsme sami v tričku,tak ho už přikrývat nebudu.
Taky jsem byla ještě jednou v lékárně,vyzvednout ten recept a další pěťo v čudu.Ale,co mě překvapilo,tak tam jeden lék,co jsem kupovala dopoledne v jiné lékárně,měli o 40Kč dražší,což už mi příjde dost.

Nency:jak jsi tu řešila to železo,tak my na to dneska dostali kapičky a to železo dlabu poctivě☹,ale asi to bude pěknej sajrajt.

miskastehlikova
autor
3. dub 2009

lllucka: to je dbře,že jste se provětrali a žemaláýmu venku ustál kašel🙂!!!
Já mám vykoupáno a Viv se opět vzteká jako blázen!!!Asi u nás bude histerie večer na denním pořádku 🙄

paulinka80
3. dub 2009

ahojky holky, na net jsem se dostala az ted...byly jsme s Eli asi ctyri hodky venku, bylo fakt paradne, ona spokojene spinkala a me se vubec nechtelo domu. Ja jsem ji dala jen bodycko s dl.rukavem, mikinu, teplacky, tenkou cepicku a sla do fusaku,ale ten jsem nechala uplne rozepnutej a myslim, ze to bylo az az. ZItra uz fusak vyndam, jestli bude takhle paradne. ja sama jsem byla jen v tricku no a lilo ze me docela taky, kdyz jsem tlacila kocar do kopce 😒 Ted uz je vykoupana, napapana a dokonce uz i spinka...akorat ji musim chodit davat dudlika, nez zabere poradne. No dneska byla ospala nejak brzo, vetsinou usina az po ty osmy hodine, tak jsem zvedava na dnesni noc, snad ale probehne v klidu.
Taky jsem dneska zajela do lekarny a nechala tam 500,-...to je hned ☹ a nedej boze kdyz zajedu do drogerie, tam se vzdycky rozsoupnu, jen penizky litaji....

miska:ja zatim krem s UV faktorem nepouzivam, nejak me to jeste ani nenapadlo...ale asi to bude potreba

holky cetla jsem, ze se poustite do myti oken....no ja bych taky mela ale tak se mi nechce 😝

tak hezky zbytek vecera a klidnou noc vsem maminkam a mimiskum 🙂

miskastehlikova
autor
3. dub 2009

paulinka:no,mě taky přišlo že fusk je hodně,ale já mám velký kočár a bez fusaku by tam vypadala,jako že v kočárku plave🙂,takže budu muset místo něj něco vymyslet...Asi jí dám jen nějakou lehkou dečku nebo nevím...
Jj,lékárny z nás jen tahají penízky☹...
Já právě taky žádný krém nepoužívám,ale při tomhle slunku by ho už asi bylo potřeba mít,tak vůbec nevím...

evikk
3. dub 2009

Taky jsem dneska nad tim kremikem na pusenku premyslela,musim se v lekarne na nejakej mrknout,oni tam snad poradi nejakej dobrej,jinak ja taky nemuzu jit do lekarny,minule jsem tam nechala 1100kc a jeste nemuzu jit do DMka tam nechavam majlant 😉

paulinka80
3. dub 2009

evikk: tak s DMkem jsme na tom stejne 😉
miska: ja dam do kocaru slabou deku, mam opacnej problem, kocarek mame celkem malej, takze se bojim, ze se mi tam za chvili nevejde 😀
treba nam tady nekdo nejakej dobrej kremik poradi 😉 ja taky nemam tucha...

paulinka80
3. dub 2009

ted jsem se v jiny diskuzi docetla, ze maminy pouzivaji Bubchen nebo Daylong....

miskastehlikova
autor
3. dub 2009

evikk,pulinka:jj,já v jakýkoliv drogerce nechávám majlant.Posledně v rossmannu jsem nechala 300 a doma jsem ani nevěla za co..

llllucka
3. dub 2009

Tak nám je taky kočár pomalu malej.

Mišo:tak ji polož na zavřenej fusak a přes to deku😉

My teda už od narození používáme krém na ven proti větru a slunku.Na léto koupím v lékárně nějakej spešl proti slunku,ale zatím to stačí.Na zimu jsem měla od nivea a teď dochází,tak mám od seba medu.Budchen mě odrazuje tím,že je tam heřmánek a ten může vyvolávat alergii.

miskastehlikova
autor
3. dub 2009

já mám doma jenom krém proti vysoušení pokožky do nivea a nějaký od seba medu(s nějakou kys.vrstvou)ale ty asi stačit nebudou,co???
Jj,my jsme na heřmánek alergické.Viv nemůže mít ani pampers pleny,má po nich ošklivou vyrážku☹,takže jen huggies a obyč.pleny...

nency
3. dub 2009

lllucka
Železo nakonec Danča brát nemusí, krevní obraz měla ok. Já jsem brala železo ke konci těhotenství a teď
beru vitamíny Mamavit a železo jsem si koupila také, ale to každý den brát nebudu, protože vlastně nevím
jestli mi vůbec schází a když měla malá tu krev ok, tak to snad nebude tak zlé.

Jinak ohledně krému proti sluníčku nevím, poradím se v lékárně. 🙂

llllucka
3. dub 2009

míšo:myslím,že ten od nivea by zatím stačit mohl.Já stejně na malýho na sluníčku korbu neotvírám,protože mu to vadí a když spinká,tak mám dokonce plínu,aby ho to nerušilo.Ale určitě ho před odchodem mázni.Ta nivea je dost mastná.A na noc dávám ten seba med a niveu zatím,když jdeme ven.Ale,jak říkám,už dochází,takže se poradím v lékárně,co na to.

My jsme heřmánek nezkoušeli,ale já trpím jednou "kožní nemocí",jde o přecitlivělost na kosmetiku,takže musím používat speciální a proto mám strach dávat cokoli malýmu,co by nemuselo sednout.

llllucka
3. dub 2009

nejspíš koupím la roche posay,já to taky používám.

miskastehlikova
autor
3. dub 2009

lllucka: já trpím taky hroznou přecitlivělostí pokožky a hlavně mě se pleť,pokožka hrozně vysušuje a nic mi npomáhá.K tomu jsem alergická na mycí prostředky(i na jar☹),,takže doufám,že Vivi nebude chudák po mamince...

llllucka
3. dub 2009

miška:koukám,že máme něco podobného.Taky doufám,že se tomu vyhne.Proto s kosmetikou neexperimentuju.

miskastehlikova
autor
3. dub 2009

no,já se taky obojím.Proto hodně spoléhám na tu niveu(která nevadí ani mě) a musímdávat pozor i u vl.ubrousků...nesmí mít moc parfému.Ty nivea mít ani nemůže☹...ale od narození si zvykla na johnsons baby kosmetiku na koupání a i ty ubrousky od nich jí vyhovují...sice jsem slyšela že je to špatná značka,ale nám se zatím ejví v pohodě(tak snad nenastane změna)