3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

leonik
21. dub 2009

paulinka my máme na stříhání nehtíků speciální nůžky pro mimina, jsou zaoblené aby se mimču neublížilo. Malej sebou taky šije u stříhání nehtů, když mu stříhám na nožkách tak s nima škube 😀 ale ty nůžky jsou na to dobrý 😉

zany
21. dub 2009

Pauli - Honzíkovi to vždycky stříhal manža při kojení a Elince to stříhám sama a celkem to jde 😉

zany
21. dub 2009

Mastička je Bactroban 😉

susane81
21. dub 2009

A mně dr říkala, ať používám raději normální nůžky, tak je používáme, ty děstské sice máme, ale neužíváme. A nehty stříhá manža, tak nevím. Je to jediná věc, kterou dělá sám, tak se do toho radši neangažuju, ať to nepřenechá mně 😀 .

susane81
21. dub 2009

Dneska jsem malou dala do postýlky, ať spí sama a asi 2 hodiny jsem k ní chodila co 10 minut nahazovat cumel. A asi před půl hoďkou mi usnula a to jí budu za chvilku budit. V knížce Jak naučit dítě spát píšou, že poslední krmení má být mezi 22-24 hodinou, než jde rodič spát a nezáleží na tom, kdy a kolik jedla. Prý ať se naučí na tuto hodinu. A taky tam píšou, že se mají vytvořit podmínky pro spaní takové, aby když se dítě samo v noci vzbudí, tak mu nechybělo nic, co má navíc při uspávání. Jako například cumel. Když se vzbudí v noci, tak mu chybí a bez něj neusne samo. Nebo prso, pokud s ním usíná a v noci najednou zazní varovný signál: něco mi chybí, nemůžu usnout samo 🙂 . Snad jsem to napsala srozumitelně. 😀 My si naučily cumel, takže prekérka 😝

paulinka80
21. dub 2009

leonik: ty zaobleny nuzticky mam, ale moc mi to s nima nejde, ona se fakt hrozne mele

zany: dneska pri kojeni me to napadlo, ze bych u toho potrebovala manzela aby ji nehtiky ostrihal...tak to zkusime zitra 😉

suzane: dobrej napad, nebo mozna zkusim spis tvuj tip...prenechat tuhle zalezitost manzovi 😀

my nastesti s usinanim posledni dobou problemy nemame....kolem pul sedmy koupeme, pak nakojim a po sedmy hodine uz Elinka usina...dam ji do postylky, zazpivam,dam pusinku a odchazim...obcas teda taky musim behat nahazovat dudlika,ale nekdy nebezim ani jednou...jako treba dneska 😉 od pul osmy uz mazlinka chrupka. vetsinou se sama vzbudi kolem 23 hodiny ale nekdy taky ne...takze myslis susane, ze je dobry ji pokazdy kojit v tuhle hodinu i za cenu ze bych ji mela vzbudit?

leonik
21. dub 2009

Mně malej usíná většinou sám v postýlce kolem půl 9. Usíná teda v obýváku. Akorát stlumím televizi aby ho tolik nerušila a pak až jdeme spát my, tak ho s postýlkou převezeme do ložnice.Jinak už spával většinou od půl 9 do půl 6 do rána a teď se zase poslední dva dny budí na kojení po třech hodinách. Když jsem Dr.říkala že spí celou noc, tak mně řekla že jestli chci jen kojit tak ho mám v noci budit, jinak budu mít málo mlíka.

Dáváte spát mimča večer do ložnice, nebo je máte u sebe v pokoji kde jste, než jdete spát?

paulinka80
21. dub 2009

ja davam Elinku spat do postylky do loznice, zapnu chuvicku a odchazim....no ale vetsinou v noci skonci stejne u nas v posteli.... je to pro me jednodussi, kdyz se budi kazdy dve hodiny na kojeni, tak ji mam bliz u sebe...

zzuzca
21. dub 2009

jakub posledny tyzden zaspava ukazkovo - sam v loznici v postielke. musim zaklepat, je to fakt super!! my sme v obyvaku a neskor sa priplichtime... 🙂 zaspava tak okolo 8mej po kojeni. no leonik, tiez inak neviem ako s tym nocnym kojenim ked ti maly v noci pekne spi. mam podobny problem lebo posledny tyzden spi jakub fakt nadherne, na prvykrat spi tak 6-8 hodin, ja mam prsia uz ako z kamena 😀 a budim sa na mokro v posteli, nie na jakubov plac... wow 😎 tak tiez neviem ci odsavat (to ho ale vzdy zobudim, mame maly byt a vsetko pocut...) alebo to nechat tak a laktacia by sa mala upravit...neviem...zatial odsavam ked sa zobudim a bolia ma prsia....

susane81
21. dub 2009

Leonik, my právě nekojíme, takže mi odpadl tenhle problém 😒

Paulinka, já nevím, píšou to v knížce, ale jestli mají pravdu... Já to tak dělám a převážně se mi vzbudí až ráno mezi 5-06.30 a pak spíme po krmení dál. Jistě,někdy se stane, že se vzbudí dřív.

Já dávám malou jak kdy, někdy zrovna do ložnice a chodím k ní, někdy usíná v koši v obýváku a pak jí přenášíme. Ale v obýváku s námi usne ihned a v ložnici jí to trvá 😝

susane81
21. dub 2009

Jinak já jsem jen teoretik a zkouším 🙂

evaviki
21. dub 2009

Zzuzca - novodvorska nie je tak daleko, teda aspon autom 🙂 Pamatam si, ze ked som tam isla prvy krat, tak som sa ocitla niekde na opacnom konci, ako som potrebovala 😀 a trvalo mi hodinu, kym som sa dostala na to spravne cislo 😀DD
Paulinka, tak to sa mozme stretnut, budem rada.. Ja byvam hned pri Heroldovych sadoch, aj tam chodievam kocikovat.. Kde byvas ty? Zzuzca sa k nam moze pridat a hned nam bude veselooo 😀
Mne sa maly zacal pretacat z chrbatika na bok a z bruska na chrbat sam cca mesiac dozadu.. Bavilo ho to asi dva tyzdne a prestal. Dokonca ked mu pomaham, tak protestuje, tak ho radsej nenutim.. Na pretacanie ma casu dost, v 4. mesiaci ma ist z chrbta na brusko a v 6. mesiaci z brusaka na chrbat.. A kedze bol nedonoseny, tak ma navyse este 6 tyzdnov k dobru, takze to nejak nehrotim...
Inak s kojenim bojujem aj ja, kojim dooost casto, bezne po 1 - 1,5 hodinke.. A pred spanim dokrmujem nutrilonom.. 😖 Ale hlavne, ze maly pekne pribera.. Uz sa s tm nestresujem.. Ja som zacala kojit ciastocne az dva tyzdne po porode, plne ked mal tri tyzdne, odvtedy som uz tri krat stratila mlieko, takze som rada, ze som to aspon takto zvladla 😀 A do tretieho mesiaca bol iba na mm, prikrmujem iba posledne 3-4 tyzdne..

leonik
21. dub 2009

zzuzca já jsem malého budila na krmení do 6 týdnů každé tři hodiny, i v noci. Tak teď jsem ráda že spal celou noc a já se můžu konečně vyspat 😀Taky jsem měla dřív prsa jak kameny v noci 😅 ale je pravda že teď už ne. Dr.mně ještě říkala že když ne krmit, tak aspoň odstříkat v noci, nebo mu jen dát cucnout. Jinak se ta tvorba mléka zmenšuje.
susane a to se vám malá nevzbudí když ji přenášíte do postýlky?

zany
22. dub 2009

Dobré ráno,

my byli dneska vzhůru jen jednou a vstávala jsem s Eli v 7 🙂 Za to Honzík začal před půlnocí ječet a asi se mu něco zdálo 😒

Eliška usíná sama. Většinou v 7 nebo chvíli po 7. hod. kojíme, pak jí pohladím, dám dudlíka a usíná sama 🙂 Dojdu jí občas dát dudlíka, ale v pohodě 🙂
Nevím jestli by se mi jí chtělo budit než jdeme spát, když spí tím nejtvrdším spánkem 😕 Vidím to podle sebe, že když mě na dnešek vzbudil Honzíkův pláč, tak jsem pak byla jako přiblblá 🙄 Teď se budí kolem třetí hodiny a myslím, že v pohodě, většinou pak hned usíná 😉
S Honzíkem jsem měla v noci taky prsa jako balony, když spal dýl, s Eli už to moc nemívám, to by musela spát celou noc. A denní kojení krásně pokrejeme, takže si myslím, že jí moje mlíčko stačí a že se prsa přizpůsobí poptávce 😉

llllucka
22. dub 2009

My právě byli včera s těma nehtama na chirurgii.Není to žádná sranda.Kamrádka má 2 letou holčičku a došlo to u nich tak daleko,že teď byly na plastice.Takže jsem měla vážně strach.Zabírají na to jen ATB mastičky.Ale nám se to pořád vracelo,takže proto to chíra.Ale pan doktor mě uklidnil,že je to to nejlehčí stádium,jaké jde a poradil,jak se o to starat,takže se nám to snad povede zlepšit samo.
Já mám taky speciální dětské nůžky.Stály asi 300,ale vyplatily se.S těma obyč mi to vůbec nešlo a u normálních mám strah,že bych ho nohla píchnout.

Jo a vítám nově příchozí.

nency
22. dub 2009

Dobré ráno,
také vítám všechny příchozí. 🙂
Včera jsem byla s Kájinou u fizioterapeutky, pobolívá jí kostrč, ale né při běžném pohybu, jenom při záklonu, když
zpevní nějaké svaly. Dala jí nějaké cviky, které už jsme doma stejně měli. Nejhorší je, že už se jí to táhne dva měsíce a jeden doktor řekne gymnastiku necvičit vůbec, neplavat kvůli studené vodě a jiná mudra zase tvrdí
přesný opak. A teď se v tom má člověk vyznat. 😀
Jinak u nás noc, klasika, Danča vzhůru asi 3x, ale rychle usnula, takže nic nového. Zítra jdeme na očkování,
na první Hexu. Nejsem si jistá jestli jí ale naočkuje, protože tam má ještě červený flek. Ale vnitřek už má
vylouplý, tak uvidím. Vůbec se mi tam nechce, to zase bude řev. ☹

lllucka, míša
s nehtíkama u palečků u nohou jsem si užila tenkrát s Kájinou. Nejdříve jí zčervenal jeden paleček, také ho
měla podebraný a zarůstal jí tam nehtík, u doktorky jsme s každým palečkem byli snad 5x. Pokaždé dostala
jinou mastičku, vystřídali jsme Bactroban, "Višňák - černá smradlavá mast", Framykoin a ještě nějakou
připravovanou v lékárně. A když už jsme konečně vyhojili jeden paleček, tak to samé na novo bylo u druhého
palečku. Ale naštěstí na žádnou chirurgii nás s tím tenkrát neposílali, pomohlo mazání. Ale jak už jsem psala,
je to na delší dobu a vrací se to. Chce to holt vydržet a mazat. 🙂

paulinka80
22. dub 2009

Zdravim po ranu, Eli se dneska budila ne po dvou ale po trech hodinach...takze kojeni v 8,23,2,5 no a v osm jsme vstavaly. MOhla by zacit ty intervaly postupne prodluzovat 😀 jeee kdy ja uz se konecne poradne vyspim

evaviki - zrovna vcera jsem v Heroldovych sadech byla 😉 jinak bydlime na Kubanskym namesti, vedle Slavie
tak holky, kdy vyrazime na prochajdu?

lllucka - tak hlavne, ze jste to zacali resit takhle v pocatku, urcite to zvladnete a brzo bude Adamek zase v pohode

zany - tvoje Elinka je fakt zlaticko, ze te necha takhle krasne vyspat 😉

tak zatim holky, jdu se sebou neco udelat...aspon zamaskovat ty kruhy pod ocima 😠

zany
22. dub 2009

Lllucko - snad ty nehtíky budou v pohodě 😉 Honzík je má taky nějaký divný, ale naštěstí mu to nezarůstá natolik, aby to bylo nutný řešit nějak chirurgicky... Elinka je má v pohodě 😉

Pauli - asi tě zklamu, ale dlouho se normálně nevyspíš 😀 Pak přijdou zuby a když už máš pocit, že nemůže nic přijít, tak se zase něco najde 😀 😝 Honzík se občas budí ještě teď 😒 I když se hodně jeho spánek zlepšil, jednu dobu k nám chodil do ložnice, teď už moc ne... I když dneska jo! Myslím, že to bral i jako žárlivost, že Eli tam s námi je a on spí ve svém pokoji...

Nency - no taky by se mohli doktoi domluvit, co? 😉 Snad Káje něco pomůže a bude moct cvičit dál 🙂

paulinka80
22. dub 2009

zany - jsem skromna, me by stacilo jen pet, sest hodin spanku v kuse 😉 je jasny, ze jako driv uz to nebude nikdy...kdyz jsem si spavala treba i do obeda 😀 vetsinou ale po akcich, jinak ne....
no ale nelituju samozrejme, elinka je nas milacek a staci aby se na me usmala a hned mi to doda energii 😉

nency - drzim palecky, at je Kaja brzo zase OK 😉

rymeska
22. dub 2009

ahojky,
taky vítám nově příchozí 🙂 ... krásně se nám naše řady rozrůstají a to je dobře, čím více lidí, tím více zkušeností.
U nás se taky chodí spinkat po sedmé hodině, nakojím, položím malou do postýlky a odcházím. my nemáme ani dudlíka, oan ho nechce, vždycky si tam radši narve ručičku a je spokojená. Usíná úplně sama, kolikrát se mi stane, že tam po hodince jdu kouknout a ona nespí, kouká na mě, ale neřve, takže pohoda. Chůvičku mám vždy zaplou. Jinak spí celkem pěkně, nemůžu si stěžovat. Teď mi tři dni vstávala v půl jedenácté, když jsme šli spát, a pak až v půl sedmé ráno .. a to jí potom ještě položím do postýlky, ona si hodinu povídá, směje se a pak ještě usne do devíti. Včera to měla úplně jinak, vzbudila se v půl jedné, v půl šesté, pak zase hodinka povídání a pak usla a spala do půl jedenácté !!!! To už jsem opravdu nechápala .... aa dnes to vypadá stejně zatím ještě spinká. Akorát mě štve, jak se jí to mění, člověk vůbec betuší kdy bude vstávat, vždycyk si po třech čtyřech stejných nocech říkám, že už to bude stejné a ono nic, zase se to změní,jako bych to zakřikla,. nebo co ...
Nehtíky stříhám tak, že si jí posadím na sebe, zádíčkama na bříško, a stříhám normálními nůžkami. A zvládáme to, sice sebou mele, ale jde to. Nožičky jsou mnohem horší, s těmi mám opravdu problém.

Holky, někdo tady - myslím Illucka - psal o nějaké mastičce na suchá místa a já to nějak nemůžu najít, Terezka má suchá místečka kolem lokýtků, mažu to, ale nic na to nezabírá. Co to bylo za mastičku ????

JInak Terezka před dvouma dnima zjistila, jak ječet a teď místo povídání ječí a ječí ... a hrozně jí to baví 😀

rymeska
22. dub 2009

Paulinko: pamatuješ si to dobře, Pavlínka má Simonku, narodila se 5.1.2009. Vídáme se hdoně, skoro každý den, pokud se nám podaří sladit holky na procházku, tak chodíme spolu, bydlíme totiž jen 5 minut od sebe. A hodně si píšeme přes skype, takže jsme opravdu v každodenním kontaktu. Simonka je taky krásná, jak mám ty fotky na rajčeti, tak je tam fotka Simonky s Terezkou. Měli to ale torchu složitější, malá má vrozenou pupeční kýlu a kvůli tomu odmala trpěla hodně na koliky, takže jim skoro pořád plakala ... no, a jak hodně plakala, tak se kýla zvětšovala, teď mají pupíček 2 cm vysoký, takže chodí k nějakému pražskému chirurgovi a až malá bude větší, budiou muset na operaci,. Koliky naštěstí s koncem třetího měsíce polevili, ale Simča jim nekaká, protože nemá vyvinuté břišní svaly, tak musejí rourkovat ...a ještě kvůli té kýle opravdu nemá ty břišní svaly vyinutý, takže nepase koníky a tak chodí na rehabiliatce a musí cvičit Vojtovu metodu a to celkem často. takže to mají takový složitější, ale pavlínka to nese statečně a je hrozně v pohodě a i tak si to užívá. POřád jí říkám, že já ne jejím míastě bych se zbláznila 😀 . takže asi tak. A kdyby jsi třeba zas eněkdy jela do Milevska a měla jsi cestu do Tábora, tak by jsme se mohli někde sejít ve třech a pokecat o holkách, co ??? 😉

ppetrik1
22. dub 2009

Ahoj,mám holčičku 3,5 měsíce.Trénujeme pasení 2x denně,ale od neděle se Estelka snaží lézt🙂Je to docela sranda,hrozně se s tím pere,nemá ještě tolik síly,ale jakmile jí dám na bříško,rozhlídne se,pak sklopí hlavu a hrabe pravou ručičkou a nožičkama až se doplazí o 30 cm dál🙂Už když se narodila tak držela hlavičku a Dr. byl z toho sám překvapený.Jinak spinkáme každy den v 20-21h,koupeme po 19h a usínáme hned po koupání a papání v kolébce,ted budeme učit Estelku do postýlky.Spinká až do 4h ranní a vstáváme po 6h.Ale tak hodinku po probuzení si ještě 30min pospinká a na 9h ji učím spinkat v kočárku venku,potom mezi 13-14hod.Nekdy ale usne i ve 12h na 30 min.Je důležité ty děti učit režimu který si pak udrží i v roce.Mám kamarádku a malinká ji spinká v 10h a ve 14h pravidelně od 3.měsícek,kdy jí učila a je ji ted 11 měsíců,stále si to drží.Usnadní to maminkám práci a hlavně mají čas sami na sebe.

evikk
22. dub 2009

Ahoj holky,o spani mi ani nemluvte,kubik se budi po dvou hodinach,nekdy i driv a vstavame kolem pate,takze jsem mrtva,za to dopoledne mi prospi cely a to ja uklizim a varim ,tak aspon na to mam klid.Takova jedna noc ,kdy by mi prospal aspon sest hodin v kuse by bodla 😉

leonik
22. dub 2009

ahojky, tak my máme v noci celkem klid. Dneska malej vstaval akorát jednou, a pak až ráno v půl 7. Ale přes den je to horší. Včera naspal za ten celý den necelé tři hodiny 😠 ale je na něm vidět že mu to spaní chybí, protože je hrozně protivnej a pořád řve 😖 Pořád chce koukat, ale jak má být v kočáru tak je schopnej řvát tak dlouho dokud ho nevytáhnu 😠

vydrží vám mimča v kočárku v klidu? Malýho nebaví ani hračky, ani když mu sundám střechu aby koukal aspoň nahoru 😅

zzuzca
22. dub 2009

holky, my teda rezim nejak moc este nemame 😖 a velmi ani neviem ako na to 😢 lebo jakub vydrzi byt hore max 1,5 - 2,5 hod po kojeni, a potom zaspava. A takto je to po kazdom kojeni... vzdy sa proste po case unavi a zaspava, respektive teda zacina byt nervny a to uz viem, ze chce spat.. jedine teda na vecer a v noci zaciname mat rezim, ak sa to teda tak da nazvat 😎 nejak to zatial nehrotim, kupeme medzi 7-8... napapame sa a vacsinou pekne zaspi sam... citala som niekde ze do 3 mesiacov sa ma kojit podla potreby a od 4.mes uz je mozne cielene vytvarat babatku rezim... tak neviem, popiste ake mate skusenosti 😉

paulinka80,evaviki - tak ide nam k vam priamo bus, za 20 min sme tam 🙂 takze ok, mozme dat stretko 😉 len teraz budeme chvilu prec, tak mozme jedine zajtra alebo potom az v kvetnu...ideme na slovensko a vraciame sa 3.5.

rymeska, ahoj 🙂

nam super pomaha na suche miesta obycajna vazelina, v lekarni som pytala pre deti.... myslela som ze mame atop ale dr. sama nevie, bud seboroicka dermatitida alebo atop ☹ ale teraz to mame super pod kontrolou, je takmer cisty. no ale mame to jedine na tvari-na lickach, na nose....

andilek1
22. dub 2009

Ahojda, dlouho sjsem tu nebyla a uz asi pul hodiny ,mozna hodinu ctu vase prispevky,,Ani si vsechno uz nepamatuju 🙂 🙂
Nas chlapecek take spinka celou noc,,teda v osm tak usne a spinka do pul 5,,a potom jeste po krmeni usne na dve hodinky,,
Byli jsem na kyclich,mame je v poradku, ted akorad pokaslava,tak ma Mucosolvan, tak doufam,ze mu to zabere.
MY take jeste nejsme ockovani Hexavakcinou,Luky tam ma porad cervenou tecku, ale p.doktorka rikala,ze za dva tdn mame prijit na 4mesicni kontrolu,tak ze uz ji pichne.Tak se moc netesim,ab nemel ty vysoke horecky.JAk se znam,bylo by me ho silene lito a mozna bych i bulela,,,
Chci se zeptat,,ja Lukyho nemuzu posazovat na sebe?on jakob nemuze sedet sam?
kvuli pateri asi,ale ja sjem to nevedela,
Doma ho pritahuju do sedu,hlavicku drzi pekne,ale tohle sjem nevedela... ☹

miskastehlikova
autor
22. dub 2009

Ahojky holky,
tak nevím jestli se mi vás podaří dočíst a reagovat🙂vy drbny🙂 😀 😀 😀
K nehtíkům:na rukou stříhám normálně když je Viv vzhůru(ve spaní jsem jí tím akorát budila) a na nohou většinou když spinká nebo ve vaně...to se na to tolika nesoustředí.Ale i tak je to boj!
No holky,to doufám,že nám pomůže jen mastička a ne chirurgie☹
lllucka:tak to mě nepotěšilo,že je na předpis,já už dneska chtěla leteět jí koupit.Tak si počkám na zítra.Ale už to nmá tolika zhnisané-naštěstí🙂...Jinak na tebe myslíme a držíme palečky aby ty nehtíky byly co nejdřív v pořádku!!!
Leonik:já malou nechávám usnout v obýváku na gauči a kolem 22-23hod.nakrmím a už odnáším spin¨kat do dět.pokoje.Někdy ale taky skouším uspávat rovnou v postýlce,ale to nesmí být světlo,jinak si ta jen hraje🙂
Holky,my už máme spánek docela fajn...od těch 23,spí do 3 rána a pak v 6 budíček🙂!!!

Holky,asi jsem nereagovala na vše,ale to se nedá stíhat dočíst🙂
Jdu uklízet.Zítra čekám tchýni☹ a o po hexa vakcíně - to bude den.Papa

evaviki
22. dub 2009

Zzuzca, Pauli - do IP poslem moje cislo.. Zajtra okolo siestej dostaneme navstevu, tak neviem, ako to budem stihat. Maly cez den rezim nema, takze neviem, kedy vyrazime von (ani priblizne) ☹ Ale mozme sa pripadne dohodnut cez sms. 🙂
Pauli, zrovna vcera som tam nebola, boli sme s malym v robote - hrdi rodicia sa chvalili 😀 😀 😀
Vcera som krpca vazila, tak mame 5050g 😀

leonik
22. dub 2009

My taky ještě nebyli na hexavakcíně. Ramínko po TBC má pěkně zhojené a na hexu jdeme až ve čtyřech měsících. Za dva týdny po hexe necháme ještě naočkovat Synflorix. Tak doufám že nebude mít nějaké horečky 😒

My na suchá místa mažeme mastičku Infadolan, měl šupinky i v hlavičce a krásně to po ní zmizelo. Mažu mu s tím každé ráno i tvářičky 😉 Je to něco jako vazelína.

llllucka
22. dub 2009

Míšo:mě řekl Dr. na chirurgii,že mu to mám potírat jodizolem a jakoby odhrnovat ten val kůže z toho nehtíku pryč,aby se nehet zpevnil a rost dál.Nevím,jak líp to popsat,ale zkus to.

ppetrik1 :Adámek nám taky drží hlavičku od narození.Nevím,jak je to možný,ale je to tak.

S tím sedáním a přitahováním,dokud dítě opravdu dobře nedrží hlavičku,tak se to nemá dělat protože dítětě by vůbec nemělo mít hvalu v záklonu.Jak už ji udržím,tak se to může zkoušet a my to děláme.Mě malej už sedí.Prostě se přitáhne a sedí.Většinou se potom sám zase skulí na bok nebo padne dopředu,ale někdy už vydrží chvilku sedět nebo se vepředu zapře ručičkama.Sice se mi to nelíbí,ale nic s tím nenadělám,protože se mu to líbí.Taky rád stojí.Prostě zatne nožičky a nechce je ohnout ani do sedu.