3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

mivipa
19. čer 2009

andílek:to nevadí ne!Je to pokračování 3 měsíční mimi,takže v pohodě😀😀..stejně čekám co mi napíše admin,jestli mi to schválí nebo ne,pak teprve založíme🙂

mivipa
19. čer 2009

Leo:na to sono jdeme 24.6.(příští středu)

zzuzca
19. čer 2009

miska, my mame o den neskor kontrolu na neurol. idem tam s vysledkami toho sluchu. som zvedava, myslim ze maly je troosinku silnejsi proti minule..to vojtovka. tak budeme na vas velmi mysliet .a vy mozte na nas 😉

mivipa
19. čer 2009

zzuzco,taky na vás budeme myslet😀...co měl malý se sluchem?
Holky,tak nám prosincová miminka taky nevyjdou.Tohle téma už tady taky je..Tak házejte názvy

zzuzca
19. čer 2009

miska, no snazia sa prist na to preco je taky 'flegmos'..malo reaguje na podnety, atd... tak ja len dufam ze je to proste jeho povaha.... asi po mne, pohodar 😀 😀

mivipa
19. čer 2009

zzuzca:to bude stopro povahou.Moje malá je zase nervák,to má po mě i po tátovi😀...

andilek1
19. čer 2009

co takhle spokojene mimca.....nebo zimni miminka 2009 ....mam tolik nazvu,ale asi kravina 🙂

mivipa
19. čer 2009

andílek,ale jo to by šlo😀.Proč blbosti?🙂

andilek1
19. čer 2009

nevim,,,,nemam moc sebevedomi,tak proto to rikam,.... 🙂 🙂

andilek1
19. čer 2009

nebo taky snehulacci 2009 😀 😀 😀

jola2
19. čer 2009

čuvec holky!! Tak dort se povedl 😎 snad bude i chutnat 😀 😀 a na plotně mě už vyří svíčková teď už jen pouklízím (nebudu to přehánět jen přejedu koupelnu a vytřu a prdím 🙄 ).
dneska jsem volala mamince (je čerstvě po operaci, vzaly jí celou dělohu ) a úplně jsem plakala byla úplně vyčerpaná a neměla ani sílu se mnou mluvit a hodně plakala tak jsem z toho tak nějak hotová 😢
holky nemám vas vás moc číst jen vás tak v rychlovce přejedu(příští týden se polepším a budu zde na 100%!!)a rozumím tomu že chcete založit druhé téma?? Já jen abych vás neztratila a nezůstala zde sama samotinká 😢 😢 😀

luci81
19. čer 2009

jola,to je mi líto,ale má to maminka za sebou a už to bude určitě dobrý!Držte se.Neboj určitě by tu bylo psáno,kde jsme,nebo si pro Tebe přijdem 😀

Mě ještě napalo se přesunout do ,,společných termínů,,tam jsou spíš takováhle ,,drbací,,témata s růůznými názvy,ale myslím,že když zůstanem v ,,kojencích,,tak to taky vadit nebude.
andilek:sněhuláci jsou dobrý 😀 já bych byla pro sněhuláci 08/09 🙂 ,ale klidně budu chodit dál i do 3měsíčních mimi 😀

andilek1
19. čer 2009

hojda holky,tak m spinkali malo rpes den,tak myslim,ze za chvilibudeme hotovy,,jsem zvedava na noc,jestli bude tak rkasna jako dneska 🙂 🙂 🙂 jiank venku prselo,myslela jsem, z bude bourka a ono nic...ted tu se mnou teda jeste pise vam vzkazik,ale j takovej vlacnej...dneska nekakal,tak uvidime zitra. 😉

paulinka80
19. čer 2009

ahojky holky, tak jsem vas konecne docetla...zrovna kdyz nemam cas, tak tady tak kecate 😀
nevim uz ale na co reagovat....tak vzpominam...

rymes:nausnicky uz mame, byli jsme na nastreleni dneska...ale nakonec v Pisku, protoze manza tam mel cestu, tak jsme to vzali pri jednom. Byla to celkem rychlovka, prisli jsme, nikdo tam nebyl, tak nas doktorka hned vzala...dala mi instrukce, jak se o ouska starat a pak jsem dala eli radsi manzelovi, aby ji drzel...ja na to nemela nervy.ani se moc necukala, jakmile to nastrelila, tak zacala vriskat, pak druhy ousko no a pak jsem si ji vzala k sobe a behem minuty se uklidnila a kdyz jsme odchazeli, tak se na mudru neskutecne smala 🙂 nooo slusi ji to moooc 🙂 casem hodim foto....
pak jsme jeste prosli Pisek, ja jsem prolezla sekace a nakoupila maly nejaky hadriky....pet veci, fakt krasnoucky... za 100 Kc vsechno dohromay, meli vyprodeje 🙂
kdyz jsme prijeli zpatky domu, tak jsme zasli na obed, eliska byla hodnoucka a spinkala...pak jsme se jeste prosli venku...bylo to dneska fajn, jen kdyby nemel manza tolik telefonu...mel sice dovolenou, ale stejne pracoval 😒

luci: eliska u kojeni taky kouka vsude mozne, nejhorsi to je, kdyz jsme venku, to kouka na stromy a tak...no a taky kdyz s nekym mluvim, tak se na me tak roztomile kouka a nepije....nejlip pije kdyz obe lezime....to kraviny nedela...

andilku, luci: snehulacci 08/09 to je hezky 😉

miska, jola:vy jste sikulky, takhle pecete a varite....me to nejak moc nebavi no a ted jsme zase u nasich, takze o jidlo se starat nemusim 😉 ale mamka dneska taky varila na zitra svickovou a taky jsme delali raznici, prijede moje babicka a deda....no a v nedeli jedeme k dalsi babicce na pout...to bude zase jidla,chjooo, potrebuju spis jeste nejaky kilco shodit nez nabrat 😠

jeee holky omlouvam se za ten roman co jsem ted napsala....

andilek1
20. čer 2009

ahojda holky,noc docela dobry,o jedno buzeni navic,ale neva,ale vstavali jsme uz v sedm,mel silenej sen,brecel ze spani chudak jeden,tak se vzbudil a potom si povidal,,,
musim vam rict co se me vcera vecer stalo...koukala jsem po internetu ,,potom nejeky odkaz na miminko ktere se narodilo o tri mesice driv,,,tak sjem klikla,,a divala jsem se na video..dite vailo 650g a 30cm,,bylo to smutny,ale stastnej konec..horsi bylo to druhy video....holcicka,,nevim tak 4roky,,mla leukemii...video,,,ukazovali tam jak se smala,,,ja u toho rvala a rvala sjem i dalsi tak pul hodinu!!!hruza!nejaka zenksa to hodi do kontaineru a t co deti miluji a chteji tak maji takovohle smulu...hroznej zivot!!!!!!!!!!!!!!!§§§§§§§§§ 😠 😠 😠 😠 😠

andilek1
20. čer 2009

koukam ,ze vsichniuzivaji tatinku a deticek 🙂 🙂 🙂 jen uzivejte... 🙂

leonik
20. čer 2009

Ahoj holky, tady to dneska nějak nežije 😖 My jsme včera měli večer hlídání, tak jsme si zašli s manželem na večeři po dlouhé době 🙂 Dneska jsme jezdili po návštěvách, a byli jsme u známých okouknout nový domeček. Leonce se ani nechtělo domů, řádila na zahradě, houpala se, skákala na trampolíně 🙂 Večer jsme dojeli domů a Lea i Vojtík po vykoupání padli a hned spali 😀 Já jsem včera šla spát až v půl 1 v noci, nějak jsem nemohla usnout, Leonka v noci křičela, ale Vojtík naštěstí spal. A ráno o půl 6 vstávala 😠 Takže jsme byli dneska pěkně unavení všichni 😖 Tatínek nám odjel do Chorvatska, ale zítra by se měl vrátit.

míšo, jolo: jaké byly oslavy? 🙂

pavli: tak to jsi opravdu výhodně nakoupila 🙂

andilek: no jo, je to nespravedlnost na tom světě ☹ 😔

nency
20. čer 2009

Ahoj holky!
Tak dneska jsem byla po nákupech, v některých obchodech měli 50% slevy, tak mě tam Kájina hnedka zatáhla
a nějaké penízky se mě vytáhla. 😀 Koupila jsem jí hezkou bundu a mikču, sobě jako obvykle nic.
Kájina dneska spí opět u kámošky, tak nám tu zlobí pouze Danina, ale to stačí. Je jí slyšet až ven. ☹
Čím je větší tak víc zlobí. Už aby se naučila lézt nebo plazit, aby se trošku zabavila, takhle mám pocit, že se
nudí, ale já už nevím co s ní mám pořád vymýšlet. Celý den jí kašpárka dělat fakt nemůžu. ☹

mivipa
jak jste dopadly na sonu a jak se povedla oslava? 🙂
Píšeš si ještě s adminou? Koukala jsem se na stránky prosincových miminek, ale je tam už dost zaběhlá
diskuze, tak nevím jestli by nás tam nebylo moc.
Ale lednová miminka jsem nenašla, tak možná že by šlo založit téma lednových miminek, třeba andílek1 je
v lednu.

pavlinka
tak to jsi nakoupila výhodně, já někdy nakupuju přes MMB. 🙂

andílek
já na taková videa raději nekoukám, taky to na mě dost působí. 😉

Jinak holky zkuste vymyslet nějaký nový název, aby jsme nebyly pořád 3 měsíční miminka ještě v roce. 😀

nency
20. čer 2009

leonik
tak to jste si den hezky užili. 🙂 Trampolína děti hodně baví, alespoň mojí Kájinu bavila od malička a teď
jak chodí na gymnastiku, tak trampolína je její nejoblíbenější. 🙂

leonik
20. čer 2009

nency: taky si říkám kdyby už se tak Vojtík plazil a tak..ale zase je budeme muset víc hlídat, teď nám zatím nikam neutečou a nikam nevlezou 😀 Já už taky nevím co s ním pořád dělat, mám pocit že je to pořád to samý dokola 🙂 U vás se ještě nespinká? Jinak my jsme taky lednoví, a diskuze ledňáčků už tu je..ale taky už to tam mají zaběhnutý.

paulinka80
20. čer 2009

ahoj holky, tak ja si teda manzela moc neuzivam...ve tri vypadnul na zapas a ted vecer maji zaverecnej vecirek...dokopnou, takze predpokladam, ze navrat bude nekdy k ranu 😒

nency, leonik:taky si rikam, aby uz eli sedela a tak...protoze lezet ji nebavi, nejradsi je kdyz ji nosim a jeste pri tom delam opicky....ale to fakt nejde celej den...jinak u nas dneska usinani hruza, behala jsem za ni nekolikrat nez konecne tvrde usnula....

leonik:my jsme taky v lednu a diskuze lednacku je fakt rozjeta, jak jsem tak koukala....
taky planuju ze bysme zasli s manzelem na veceri, dlouho jsme nikde nebyli...no na dve hodky bysme vypadnout mohli...hlidani u nas neni problem, obe babicky fungujou 🙂

andilek1
20. čer 2009

jeeee.konecne holky....to je fajn,ze sjte se meli takhle dobre....
nency:ja tu uz davala nejake nazvy,,jako snehulacci 2009, , zimni miminka 2009..nevim je toho spoustu...treba taky vanocni darecci 2008/2009 😀 😀 😀 😀 😀 😀, sobíci 2009 🙂,
holky mam doma vahu a vazila sjem ho dneska cely den po jidle a pred...rano vypil 140ml,ale odpoledne treba 70ml,,,je to malo?myslite,ze by meli vpit cely den stejne,,tako porad tech 140ml kazde kojeni?nevim no....ja rano totiz moc nepila a nejedla a najdla jsem se az jsme prijeli,a to ve 3 ..od deviti na nakupech...takze sjem mela asi ejdnu housku a to je vse a pul fanty,,,myslite ze to na to ma taky vliv?A vubec uvidim zitra..bude lip a budeme doma 😉 luky spinka,krasne posleni dobou spinka tak snad bude pokracovat,teda tuk,tuk....koupial sjem si destnik na kocarek,aby mu tam nesvitilo 🙂 no jinak byl moooc hodnej,spinkal asi dve hodinyy,takze byl vecer utahanej....
leonik:taky mam pocit,ze delam porad to stejny dokola,,,ale asi je ot uplne normalni,luk se uz tyden pekne otaci na brisku rucickama,kam potrebuje,tak se dotoci.ale nozky zatim nic,taky poseldni dopbou to co chce tak to dokaze vjadrit ruckama,natahne,ze chce to a to,,sikula 🙂 🙂 🙂 tak holky dobrou a vyspete se poradne at mate sily na dalsi dny...a mimi at vam pekne spinkaji 🙂

leonik
20. čer 2009

pavli: jé, teď jsem si všimla že Eliška je 12.1. a náš Vojtík je 11.1. 😀 To máš dobrý že babičky fungujou, já musím hlásit dopředu že potřebuju pohlídat. Včera přijela ségra s manželem na návštěvu, tak jsme toho využili a prostě vypadli na chvíli z domu 🙂 Kdyby to tak chtělo být častěji 😀

andilek: to já ti neporadím s tím pitím 😒 Já malýho nevážím, jen co vím je, že když mu udělám UM, tak do něj dostanu max.70ml a pak třeba dokojím, ale to si párkrát cucne a je najezenej. Takže taky nevím, kolik toho vypije nebo kolik toho má vypít. Dívala jsem se v jiný diskuzi, že někomu 5m miminko vypije i přes 200ml 😕 😅 Dr.mně říkala že kvůli tvorbě mlíka nemusím moc jíst, ale hlavně hodně pít 🙂

leonik
20. čer 2009

andilek: náš Vojta se ještě nepřetáčí na bříško, asi už jsme tady poslední, kdo to ještě neumí ☹ Ale z břicha na záda se přetočí 🙂 Slunečník na kočárek jsme taky nedávno pořizovali, abych nemusela pořád kočár kvůli slunku táhnout za sebou 🙂

evaviki
20. čer 2009

Mne sa tiez paci nazov Snehulaci 08/09 😀

luci81
20. čer 2009

ahoj holky,
andilek,já moooc obdivuju maminky miminek,který se narodí hodně předčasně.Mě to stačilo takhle,nevím jak bych to zvládala.Jak píše nency,taky si takový videa radši nepouštím.Proč Lukyho vážíš před a po jídle?Nepřiděláváš si jen zbytečně starosti?Rozhodně nevypije pokaždý stejně.

evaviki
20. čer 2009

Leonik, mne sa maly tiez nepretaca na brusko, zatial iba na bok a z bruska na chrbatik 🙂 Ale to prestal, ked zistil, ze si moze narvat nozicky pod seba, takze na brusku momentalne trenuje lozenie (teda nelozi, ale snazi sa dat si pod seba nozicky).
Andilku, to je v pohode, ved ani ty nejes kazde jedlo rovnaku porciu. Vraj je bezne, ze mimi vypije 150, dalsie kojo napr. 60ml. Takze ak ti neplace, netrap sa s mlieckom a (moja rada z vlastnej skusenosti) nevaz ho pred a po jedle 🙂 Lepsie je vazit raz za tyzden, aby si videla, ci pribera a ako ano, tak je to ok. 🙂

luci81
20. čer 2009

Holky,to je fajn,že jste si to dneska užívaly.Jsem zvědavá na misku a jolu,jak se jim vydařily oslavy 🙂
leonik:Anetka se taky moc netočí,včera jednou,před tím asi někdy minulej tejden,je to naše malá lenoška ☹
Ale zato pusinka jí jede čím dál víc,je vidět,že je to správná ženská 🙂

U nás teda dnešek hrůza.Ráno jsme se vypravili na tu výstavu,hraček atd.Je to od nás asi 90km.Úplně zbytečně!
Kočárek ani jeden,stánky s hračkami asi čtyři,pár oblečků.Koupili jsme tahací dřevěnou housenku a jeli domů. ☹ 😠 😢
Cestu jsme se stavili v Tescu,tak jsme koupili plínky,měli v akci, a mě tam padli do oka šatičky.Půjdem asi švagrovi na promoci,tak budu mít co na sebe.Jen jsem nějak nedomyslela,jak budu kojit 😎 Rozepínají se na zádech.
Anetka byla celý den celkem hodná,zato večer,si to vynahradila,podařilo se mi jí uspat až v půl desátý.
Holky,dáváte papírový plínky,nebo látkový?

andilek1
21. čer 2009

dobre ranko,,,holk dekuju za radu,ja jjsem jen chtela zjistit jestli ma dost,,..protoze on nekdy odpoledne nadava po jidle,jako ze tam nic neni a chce druhy,,,ale to mu ve tri hodiny enchci davat,protoze by tam v pul sedmy nemel nic,,,v pul sedmy ji na posled a to mu davam z obou,ale odpoledne si to dovolit nemuzu,,tal vypil 70 jendoho a jste nadaval.
jiank preed chvili se probidul,napapal se a snad budeme spinkat,v noci moc nespal,myslim,ze mel vecer malo mlika,po trech hodinych se obe moc nenaplnili ☹ ☹ ☹ potrebovala bych zvysit jen to jendo dve krmeni,ale nevim jak.piju 4-5litru,novic do sebe nedam,uz takhle mam problemy ☹ ☹ ☹ nikdy jsem nevypila vic jako snad 0.5l... 😀
luci:taky¨poseldni dobou koukam,ze Luky vic mluvi,,jako zvatla...ale je to kraasnyyyyyy.ja vim,ze pridelavam,uz je mam a velky ☹ ☹ ☹ ja nechchi jen aby mu chybelo ☹
leonik:prave proto jsme i ho taky porizovali,abych ho musela vlacet za sebou,,,dneska s nim pojedem,tak sjem zvedava 🙂
holky:nebojte oni se to nauci,to je ze dne na dden..a mozna budte radi,protoze ja zacnou se pretacet tak je hlidat,hliddat a hlidat,..v postlce je malo mista lukymu sem museli dat mantinel,obcas se semtam bouchne do hlavicky,clovek nemuze byt vsude a pri vsem,je me to lito, ale driv t mantineli nedelali,a jak tpo delali???to me rika moje maminka...a uz pujdu,,,schrupnout si,,,,tak zatim,,, 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

andilek1
21. čer 2009

hojda-----venku to vypada krasne...krasna cista obloha,snad tam nebude parak 🙂 🙂 🙂
taky sjem zvedava na misu a na jolu... 🙂 🙂 🙂 🙂 uz aby podali hlaseni 😀 😀 😀 😀 😀 😀